taskcoach - en to tr translation catalogue (1409 entries)

en: Errors have occured. Please see "taskcoachlog.txt" in your "My Documents" folder.
tr: Bazı hatalar oluştu. Ayrıntılar için "Belgelerim" klasöründeki "taskcoachlog.txt" dosyasına bakınız.

en: Error
tr: Hata

en: Errors have occured. Please see "%s"
tr: Hatalar oluştu. Lütfen "%s" bölümüne bakınız.

en: Couldn't load settings from TaskCoach.ini:
    %s
tr: TaskCoach.ini dosyasından ayarlar yüklenemedi:
    %s

en: %s file error
tr: %s dosya hatası

en: "%s" became top-level because its parent was locally deleted.
tr: Üst ögesi yerel olarak silindiğinden "%s" en üst düzey olacak.

en: Conflicts detected for "%s".
    The local version was used.
tr: "%s" için çakışmalar algılandı.
    Yerel sürüm kullanıldı.

en: Edit location of attachments
tr: Eklerin yerlerini düzenle

en: Edit attachment "%s" location
tr: "%s" ekinin yerini düzenle

en: Add attachment
tr: Eklenti ekle

en: Add attachment to "%s"
tr: Eki "%s" içine yükle

en: New attachment
tr: Yeni eklenti

en: Remove attachment
tr: Eki kaldır

en: Remove attachment to "%s"
tr: Eki "%s" içinden sil

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy "%s"
tr: "%s" kopyala

en: Delete
tr: Sil

en: Delete "%s"
tr: "%s" ögesini sil

en: Cut
tr: Kes

en: Cut "%s"
tr: "%s" keser

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste "%s"
tr: "%s" yapıştırır

en: Paste as subitem
tr: Altöge olarak yapıştır

en: Paste as subitem of "%s"
tr: "%s" altögesi olarak yapıştırır

en: Drag and drop
tr: Sürükle ve bırak

en: Drag and drop "%s"
tr: "%s" sürükle ve bırak

en: Edit subjects
tr: Konuları düzenle

en: Edit subject "%s"
tr: "%s" konusunu düzenler

en: Edit descriptions
tr: Tanımları düzenle

en: Edit description "%s"
tr: "%s" açıklamasını düzenler

en: Change icons
tr: Simgeleri değiştir

en: Change icon "%s"
tr: "%s" simgesini değiştirir

en: Change fonts
tr: Yazı tiplerini değiştir

en: Change font "%s"
tr: "%s" yazı tipini değiştirir

en: Change foreground colors
tr: Yazı renklerini değiştir

en: Change foreground color "%s"
tr: "%s" yazı tipi rengini değiştirir

en: Change background colors
tr: Artalan renklerini değiştir

en: Change background color "%s"
tr: "%s" artalan rengini değiştirir

en: Toggle category
tr: Grup seç

en: Toggle category of "%s"
tr: "%s" grubunu seçer/bırakır

en: New category
tr: Yeni grup

en: New subcategories
tr: Yeni altgruplar

en: New subcategory of "%s"
tr: "%s" için yeni altgrup ekler

en: New subcategory
tr: Yeni altgrup

en: Edit exclusive subcategories
tr: Özel altgrupları düzenle

en: Edit exclusive subcategories of "%s"
tr: "%s" için dışlayıcı altgrupları düzenler

en: Delete categories
tr: Grupları sil

en: Delete category "%s"
tr: "%s" grubunu siler

en: Drag and drop categories
tr: Grupları sürükle bırak

en: New efforts
tr: Yeni çalışmalar

en: New effort of "%s"
tr: "%s" için çalışma ekler

en: Delete efforts
tr: Çalışmaları sil

en: Delete effort "%s"
tr: "%s" çalışmasını siler

en: Change task of effort
tr: Çalışmanın işini değiştir

en: Change task of "%s" effort
tr: "%s" çalışmasının işini değiştirir

en: Change effort start date and time
tr: Çalışmanın başlangıç tarih ve zamanını değiştir

en: Change effort start date and time of "%s"
tr: "%s" çalışmasının başlangıç tarih ve zamanını değiştirir

en: Change effort stop date and time
tr: Çalışmanın bitiş tarih ve zamanını değiştir

en: Change effort stop date and time of "%s"
tr: "%s" çalışmasının bitiş tarih ve zamanını değiştirir

en: New note
tr: Yeni not

en: New subnotes
tr: Yeni altnotlar

en: New subnote of "%s"
tr: "%s" için yeni altnot

en: New subnote
tr: Yeni alt not

en: Delete notes
tr: Notları sil

en: Delete note "%s"
tr: "%s" notunu siler

en: Drag and drop notes
tr: Notları sürükle bırak

en: Drag and drop note "%s"
tr: "%s" notunu sürükle ve bırak

en: Add note
tr: Not ekle

en: Add note to "%s"
tr: Notu "%s" içine yükler

en: Add subnote
tr: Altnot ekle

en: Add subnote to "%s"
tr: "%s" ögesine altnot ekler

en: Remove note
tr: Notu sil

en: Remove note from "%s"
tr: "%s" ögesinden notu siler

en: Drag and drop tasks
tr: İşleri sürükle bırak

en: Delete tasks
tr: İşleri sil

en: Delete task "%s"
tr: "%s" işini sil

en: New task
tr: Yeni iş

en: New subtasks
tr: Yeni altişler

en: New subtask of "%s"
tr: "%s" için yeni altiş ekler

en: New subtask
tr: Yeni altiş

en: Mark tasks completed
tr: İşleri tamamlandı olarak işaretle

en: Mark "%s" completed
tr: "%s" ögesini tamamlandı olarak işaretle

en: Mark task active
tr: İş etkin işareti koy

en: Mark "%s" active
tr: "%s" etkin işareti koy

en: Mark task inactive
tr: İş etkin değil işareti koy

en: Mark "%s" inactive
tr: "%s" etkin değil işareti koy

en: Start tracking
tr: Çalışmaya başla

en: Start tracking "%s"
tr: "%s" için çalışmaya başla

en: Stop tracking
tr: Çalışmayı bırak

en: Stop tracking "%s"
tr: "%s" çalışmasını bırak

en: Maximize priority
tr: En yüksek öncelik

en: Maximize priority of "%s"
tr: "%s" için en yüksek önceliği atar

en: Minimize priority
tr: En düşük öncelik

en: Minimize priority of "%s"
tr: "%s" için en düşük önceliği atar

en: Increase priority
tr: Önceliği arttır

en: Increase priority of "%s"
tr: "%s" önceliğini arttırır

en: Decrease priority
tr: Önceliği düşür

en: Decrease priority of "%s"
tr: "%s" önceliğini azaltır

en: Change priority
tr: Önceliği değiştir

en: Change priority of "%s"
tr: "%s" önceliğini değiştirir

en: Add note to tasks
tr: İşlere not ekle

en: Change planned start date
tr: Planlanan başlangıç tarihini değiştir

en: Change planned start date of "%s"
tr: "%s" için planlanan başlangıç tarihini değiştir

en: Change due date
tr: Bitiş tarihini değiştir

en: Change due date of "%s"
tr: "%s" için bitiş tarihini değiştirir

en: Change actual start date
tr: Geçerli başlangıç tarihini değiştir

en: Change actual start date of "%s"
tr: "%s" için geçerli başlangıç tarihini değiştir

en: Change completion date
tr: Tamamlanma tarihini değiştir

en: Change completion date of "%s"
tr: "%s" için tamamlanma tarihini değiştirir

en: Change reminder dates/times
tr: Anımsatıcı tarihlerini/zamanlarını değiştir

en: Change reminder date/time of "%s"
tr: "%s" için anımsatıcı tarihini/zamanını değiştirir

en: Change recurrences
tr: Yinelemeleri değiştir

en: Change recurrence of "%s"
tr: "%s" için yinelemeyi değiştirir

en: Change percentage complete of "%s"
tr: "%s" için tamamlanma yüzdesini değiştirir

en: Change when tasks are marked completed
tr: İşler tamamlandı olarak işaretlendiğinde değiştir

en: Change when "%s" is marked completed
tr: "%s" tamamlandı olarak işaretlendiğinde değiştirir

en: Change budgets
tr: Bütçeleri değiştir

en: Change budget of "%s"
tr: "%s" için bütçeyi değiştirir

en: Change hourly fees
tr: Saatlik ücretleri değiştir

en: Change hourly fee of "%s"
tr: "%s" için saatlik ücretleri değiştirir

en: Change fixed fees
tr: Sabit ücretleri değiştir

en: Change fixed fee of "%s"
tr: "%s" için sabit ücretleri değiştirir

en: Toggle prerequisite
tr: Önkoşulu aç/kapat

en: Toggle prerequisite of "%s"
tr: "%s" için ön koşulu açar ya da kapatır

en: Error while reading the %s-%s setting from %s.ini.
tr: %s-%s ayarları %s.ini dosyasından okunurken hata oluştu.

en: The value is: %s
tr: Değer: %s

en: The error is: %s
tr: Hata: %s

en: %s will use the default value for the setting and should proceed normally.
tr: %s varsayılan ayarları kullanarak normal şekilde çalışacak.

en: Settings error
tr: Ayar hatası

en: Error while saving %s.ini:
    %s
tr: %s.ini kaydedilirken hata oluştu:
    %s

en: Save error
tr: Kaydetme hatası

en: Mail.app message
tr: Mail.app iletisi

en: New attachment...
tr: Yeni ek...

en: Insert a new attachment
tr: Yeni ek ekler

en: Open attachment
tr: Eki aç

en: Open the selected attachments
tr: Seçili ekleri açar

en: 5 minutes
tr: 5 dakika

en: Don't snooze
tr: Erteleme

en: 10 minutes
tr: 10 dakika

en: 15 minutes
tr: 15 dakika

en: 20 minutes
tr: 20 dakika

en: 30 minutes
tr: 30 dakika

en: 1.5 hour
tr: 1.5 saat

en: 45 minutes
tr: 45 dakika

en: 1 hour
tr: 1 saat

en: 2 hours
tr: 2 saat

en: 3 hours
tr: 3 saat

en: 4 hours
tr: 4 saat

en: 12 hours
tr: 12 saat

en: 6 hours
tr: 6 saat

en: 8 hours
tr: 8 saat

en: 18 hours
tr: 18 saat

en: 24 hours
tr: 24 saat

en: 48 hours
tr: 48 saat

en: 72 hours
tr: 72 saat

en: 2 weeks
tr: 2 hafta

en: 1 week
tr: 1 hafta

en: Total
tr: Toplam

en: Total for %s
tr: %s toplamı

en: &New effort...	Ctrl+E
tr: &Yeni çalışma...	Ctrl+E

en: Inactive tasks
tr: Etkin olmayan işler

en: Hide &inactive tasks
tr: Etk&in olmayan işleri gizle

en: Inactive tasks: %d (%d%%)
tr: Etkin olmayan işler: %d (%d%%)

en: Show/hide inactive tasks (incomplete tasks without actual start date)
tr: Etkin olmayan işleri gösterir ya da gizler (geçerli başlangıç tarihi olmayan tamamlanmamış işler)

en: Late tasks
tr: Geç kalmış işler

en: Hide &late tasks
tr: &Gecikmiş işleri gizle

en: Late tasks: %d (%d%%)
tr: Gecikmiş işler: %d (%d%%)

en: Show/hide late tasks (inactive tasks with a planned start in the past)
tr: Gecikmiş işleri göster/gizle (planlanan başlangıç tarihi geçmişte olan etkin olmayan işler)

en: Active tasks
tr: Etkin işler

en: Active tasks: %d (%d%%)
tr: Etkin işler: %d (%d%%)

en: Hide &active tasks
tr: Etkin işleri &gizle

en: Show/hide active tasks (incomplete tasks with an actual start date in the past)
tr: Etkin işleri gösterir ya da gizler (geçerli başlangıç tarihi geçmişte olan tamamlanmamış işler)

en: Due soon tasks
tr: Yaklaşan işler

en: Due soon tasks: %d (%d%%)
tr: Yakında bitecek işler: %d (%d%%)

en: Hide &due soon tasks
tr: &Yaklaşan işleri gizle

en: Show/hide due soon tasks (incomplete tasks with a due date in the near future)
tr: Yakında bitecek işleri gösterir ya da gizler (bitiş tarihi yakın gelecekte olan tamamlanmamış işler)

en: Overdue tasks
tr: Zamanı geçmiş işler

en: Hide &over due tasks
tr: &Zamanı geçen işleri gizle

en: Overdue tasks: %d (%d%%)
tr: Zamanı geçmiş işler: %d (%d%%)

en: Show/hide over due tasks (incomplete tasks with a due date in the past)
tr: Zamanı geçmiş işleri gösterir ya da gizler (bitiş tarihi geçmişte olan tamamlanmamış işler)

en: Completed tasks
tr: Tamamlanmış işler

en: Completed tasks: %d (%d%%)
tr: Tamamlanmış işler: %d (%d%%)

en: Hide &completed tasks
tr: &Tamamlanmış işleri gizle

en: Show/hide completed tasks
tr: Tamamlanmış işleri göster ya da gizle

en: &New task...
tr: Ye&ni iş...

en: Arrow down
tr: Aşağı ok

en: Arrow down with status
tr: Durum göstergeli aşağı ok

en: Blue arrows looped
tr: Mavi ok çevrimi

en: Green arrows looped
tr: Yeşil ok çevrimi

en: Arrow up
tr: Yukarı ok

en: Arrow up with status
tr: Durum göstergeli yukarı ok

en: Bomb
tr: Bomba

en: Book
tr: Kitap

en: Books
tr: Kitaplar

en: Box
tr: Kutu

en: Ladybug
tr: Uğur böceği

en: Cake
tr: Pasta

en: Calculator
tr: Hesap makinesi

en: Calendar
tr: Takvim

en: Cat
tr: Kedi

en: Compact disc (CD)
tr: CD

en: Charts
tr: Grafikler

en: Chatting
tr: Sohbet

en: Check mark
tr: Onay işareti

en: Check marks
tr: Seçim işaretleri

en: Clock
tr: Saat

en: Alarm clock
tr: Çalar saat

en: Stopwatch
tr: Kronometre

en: Cogwheel
tr: Çark

en: Cogwheels
tr: Çarklar

en: Desktop computer
tr: Masaüstü bilgisayar

en: Laptop computer
tr: Taşınabilir bilgisayar

en: Handheld computer
tr: El bilgisayarı

en: Red cross
tr: Kırmızı çarpı

en: Die
tr: Zar

en: Document
tr: Belge

en: Blue earth
tr: Mavi Dünya

en: Green earth
tr: Yeşil Dünya

en: Envelope
tr: Zarf

en: Envelopes
tr: Zarflar

en: Blue folder
tr: Mavi klasör

en: Light blue folder
tr: Açık mavi klasör

en: Green folder
tr: Yeşil klasör

en: Grey folder
tr: Gri klasör

en: Orange folder
tr: Turuncu klasör

en: Purple folder
tr: Mor klasör

en: Red folder
tr: Kırmızı klasör

en: Yellow folder
tr: Sarı klasör

en: Blue folder with arrow
tr: Oklu mavi klasör

en: Heart
tr: Kalp

en: Hearts
tr: Kalpler

en: Green house
tr: Yeşil ev

en: Red house
tr: Kırmızı ev

en: Key
tr: Anahtar

en: Keys
tr: Anahtarlar

en: Lamp
tr: Lamba

en: Question mark
tr: Soru işareti

en: Information
tr: Bilgi

en: Blue led
tr: Mavi ışık

en: Light blue led
tr: Açık mavi ışık

en: Grey led
tr: Gri ışık

en: Green led
tr: Yeşil ışık

en: Light green led
tr: Açık yeşil ışık

en: Orange led
tr: Turuncu ışık

en: Purple led
tr: Mor ışık

en: Red led
tr: Kırmızı ışık

en: Yellow led
tr: Sarı ışık

en: Life ring
tr: Yaşam yüzüğü

en: Locked lock
tr: Kapalı kilit

en: Unlocked lock
tr: Açık kilit

en: Magnifier glass
tr: Büyüteç

en: Piano
tr: Piyano

en: Music note
tr: Nota

en: Note
tr: Not

en: Palette
tr: Palet

en: Paperclip
tr: Ataç

en: Pencil
tr: Kalem

en: Person
tr: İnsan

en: People
tr: İnsanlar

en: Identification
tr: Kimlik

en: Person talking
tr: Konuşan insan

en: Warning sign
tr: Uyarı işareti

en: Minus
tr: Eksi

en: Plus
tr: Artı

en: Red star
tr: Kırmızı yıldız

en: Yellow star
tr: Sarı yıldız

en: Traffic light
tr: Trafik ışıığı

en: Trashcan
tr: Çöp kutusu

en: Lightning
tr: Şimşek

en: Umbrella
tr: Şemsiye

en: Partly sunny
tr: Parçalı bulutlu

en: Wrench
tr: İngiliz anahtarı

en: No icon
tr: Simge yok

en: File
tr: Dosya

en: Full path
tr: Tam yol

en: Date
tr: Tarih

en: Restore
tr: Geri Yükle

en: Close
tr: Kapat

en: Choose the restoration destination
tr: Geri yüklenecek yeri seçin

en: Message from the %s developers
tr: %s geliştiricilerinden ileti

en: See:
tr: Şuraya bakın:

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit to change all subjects
tr: Tüm konuları değiştirecek şekilde düzenle

en: Subject
tr: Konu

en: Edit to change all descriptions
tr: Tüm açıklamaları değiştirecek şekilde düzenle

en: Creation date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Modification date
tr: Değişiklik tarihi

en: Priority
tr: Öncelik

en: Mutually exclusive
tr: Birbirini dışlayan

en: Subcategories
tr: Alt kategoriler

en: Edit to change location of all attachments
tr: Tüm eklerin yerini değiştirecek şekilde düzenle

en: Browse
tr: Gözat

en: Location
tr: Konum

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Foreground color
tr: Yazı rengi

en: Background color
tr: Artalan rengi

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Icon
tr: Simge

en: Dates
tr: Tarihler

en: Planned start date
tr: Planlanan başlangıç tarihi

en: Due date
tr: Bitiş tarihi

en: Actual start date
tr: Geçerli başlangıç tarihi

en: Completion date
tr: Tamamlanma tarihi

en: Reminder
tr: Anımsatıcı

en: Recurrence
tr: Yineleme

en: Progress
tr: İlerleme

en: Percentage complete
tr: Tamamlanan yüzde

en: Use application-wide setting
tr: Genel geçer ayarı kullan

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: Mark task completed when all children are completed?
tr: Tüm alt işler tamamlandığında iş tamamlansın mı?

en: Budget
tr: Bütçe

en: Time spent
tr: Harcanan zaman

en: Budget left
tr: Kalan bütçe

en: Hourly fee
tr: Saatlik ücret

en: Fixed fee
tr: Sabit ücret

en: Revenue
tr: Gelir

en: Effort
tr: Çalışmalar

en: Categories
tr: Gruplar

en: Attachments
tr: Ekler

en: Notes
tr: Notlar

en: Prerequisites
tr: Ön koşullar

en: Edit task
tr: İşi düzenle

en: Task
tr: İş

en: Start
tr: Başlat

en: Week(s)
tr: Hafta

en: Day(s)
tr: Gün

en: Hour(s)
tr: Saat

en: Minute(s)
tr: Dakika

en: Stop
tr: Dur

en: Start tracking from last stop time
tr: Çalışmaya son durulan zamandan başla

en: Stop tracking now
tr: İzlemeyi durdur

en: Warning: start must be earlier than stop
tr: Dikkat: Başlangıç bitişten önce olmalı

en: Multiple tasks
tr: Birden çok  iş

en: %s (task)
tr: %s (iş)

en: Multiple categories
tr: Birden çok grup

en: %s (category)
tr: %s (grup)

en: Multiple notes
tr: Birden çok not

en: %s (note)
tr: %s (not)

en: Multiple attachments
tr: Birden çok ek

en: %s (attachment)
tr: %s (ek)

en: Multiple efforts
tr: Birden çok çalışma

en: %s (effort)
tr: %s (çalışma)

en: Use font:
tr: Şu yazı tipini kullan:

en: Use color:
tr: Şu rengi kullan:

en: None
tr: Yok

en: Daily
tr: Günlük

en: Monthly
tr: Aylık

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Yearly
tr: Yıllık

en: keeping dates on the same weekday
tr: tarihleri aynı hafta içi günde tutarak

en: , every
tr: , her

en: Stop after
tr: Durmadan önce

en: recurrences
tr: kez yinele

en: Schedule each next recurrence based on
tr: Sonraki her yenilemeyi şuna göre zamanla

en: previous planned start and/or due date
tr: önceki planlanan başlangıç / bitiş tarihi

en: last completion date
tr: son tamamlanma tarihi

en: day(s),
tr: gün,

en: period,
tr: dönem,

en: week(s),
tr: hafta,

en: month(s),
tr: ay,

en: year(s),
tr: yıl,

en: Export items from:
tr: Şuradaki ögeleri ver:

en: Export only the selected items
tr: Yalnız seçili ögeleri ver

en: Columns to export:
tr: Verilecek sütunlar:

en: Put task dates and times in separate columns
tr: İş tarih ve saatlerini ayrı sütunlarda göster

en: Write style information to a separate CSS file
tr: Stil bilgisini ayrı bir CSS dosyasına yaz

en: If a CSS file exists for the exported file, %(name)s will not overwrite it. This allows you to change the style information without losing your changes on the next export.
tr: Verilen dosya için bir CSS dosyası varsa, %(name)s üzerine yazmayacak. Böylece bir sonraki verme işleminde, tanımladığınız stil bilgisini kaybetmezsiniz.

en: Export as CSV
tr: CSV olarak ver

en: Export as iCalendar
tr: iCalendar olarak ver

en: Export as HTML
tr: HTML olarak ver

en: Export as Todo.txt
tr: Todo.txt olarak ver

en: An iPhone or iPod Touch device is trying
    to synchronize with this task file for
    the first time. What kind of synchronization
    would you like to use?
tr: Bir iPhone ya da iPod Touch aygıtı
    iş dosyasıyla ilk kez eşleştirme yapmayı
    deniyor. Ne tip eşleştirme yapılmasını
    istiyorsunuz?

en: Refresh from desktop
tr: Masaüstünden aktar

en: Refresh from device
tr: Aygıttan aktar

en: Cancel
tr: İptal

en: You have enabled the iPhone synchronization feature, which
    needs Bonjour. Bonjour does not seem to be installed on
    your system.
tr: iPhone ile eşleştirme özelliğini etkinleştirdiniz
    Bunun için Bonjour gereklidir. Sisteminizde
    Bonjour kurulmamış görünüyor.

en: Please download and install Bonjour for Windows from
tr: Lütfen Windows için Bonjour programını şuradan indirip kurun

en: Apple's web site
tr: Apple web sitesi

en: Bonjour support for Linux is generally provided by
    Avahi.
tr: Linux için Bonjour desteği genellikle
    Avahi tarafından sağlanır.

en: You may find details for your distribution here
tr: Dağıtımınız hakkında ayrıntıları burada bulabilirsiniz

en: Note that under some systems (Fedora), you may have to
    install the avahi-compat-libdns_sd package as well as Avahi in order
    for this to work.
tr: Bunun çalışması için bazı sistemlerde (Fedora),
    Avahi yanında avahi-compat-libdns_sd paketini
    kurmanız gerekebilir.

en: In addition, if you have a firewall, check that ports 4096-4100 are open.
tr: Ayrıca, bir güvenlik duvarınız varsa 4096-4100 numaralı portların açık olduğunu denetleyin.

en: OK
tr: Tamam

en: This setting will take effect after you restart %s
tr: Yeni ayarlar %s yeniden başlatıldıktan sonra etkin olacak

en: This setting can be overridden for individual tasks
    in the task edit dialog.
tr: Bu ayar her bir iş için iş düzenleme
    penceresinden değiştirilebilir.

en: Files
tr: Dosyalar

en: Auto save after every change
tr: Her değişiklikten sonra kendiliğinden kaydet

en: Auto load when the file changes on disk
tr: Diskteki dosya güncellendiğinde kendiliğinden yeniden yükle

en: Smart filesystem monitoring
tr: Akıllı dosya sistemi izlemesi

en: Try to detect changes to the task file in real time.
    Do not check this if your task file is on a network share.
    You must restart %s after changing this.
tr: İş dosyasındaki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak izlemeye çalışır.
    İş dosyanız bir ağ paylaşımında ise bunu işaretlemeyin.
    Bu ayarı değiştirdikten son %s programını yeniden başlatmalısınız.

en: Save settings (%s.ini) in the same
    directory as the program
tr: Ayar dosyasını (%s.ini)
    yazılımla aynı klasöre kaydet

en: For running %s from a removable medium
tr: Çıkarılabilir diskten çalışan %s için

en: Attachment base directory
tr: Eklerin kök klasörü

en: When adding an attachment, try to make
    its path relative to this one.
tr: Dosya eklerken, klasör yolunu
    bununla ilişkili yapmayı dene.

en: Before saving, automatically import from
tr: Kaydetmeden önce kendiliğinden şuradan al

en: Todo.txt format
tr: Todo.txt biçimi

en: Before saving, %s automatically imports tasks
    from a Todo.txt file with the same name as the task file,
    but with extension .txt
tr: Kaydetmeden önce, %s, iş dosyası (.tsk) ile 
    aynı adlı ve .txt uzantılı Todo.txt dosyasından işleri 
    kendiliğinden alır

en: When saving, automatically export to
tr: Kaydederken kendiliğinden şuraya ver

en: When saving, %s automatically exports tasks
    to a Todo.txt file with the same name as the task file,
    but with extension .txt
tr: Kaydederken, %s iş dosyası (.tsk) ile
    aynı adlı ve .txt uzantılı todo.txt dosyasına işleri
    kendiliğinden verir

en: Window behavior
tr: Pencere davranışı

en: Show splash screen on startup
tr: Açılırken logoyu göster

en: Show tips window on startup
tr: Açılışta ipuçları penceresini göster

en: Start with the main window iconized
tr: Sistem tepsisinde simge durumunda başlat

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: If it was iconized last session
tr: Son kullanıldığında simge şeklindeyse

en: Check for new version of %(name)s on startup
tr: Açılışta %(name)s yeni sürüm denetimi yap

en: Check for messages from the %(name)s developers on startup
tr: Başlangıçta %(name)s geliştiricilerinin iletilerini denetle

en: Hide main window when iconized
tr: Sistem tepsisi simgesi olarak küçült

en: Minimize main window when closed
tr: Kapatıldığında ana pencereyi küçült

en: Make clock in the task bar tick when tracking effort
tr: Çalışılırken sistem tepsisinde saat simgesi göster

en: Language
tr: Dil

en: Let the system determine the language
tr: Dili sistem varsayılanına göre belirle

en: If your language is not available, or the translation needs improving, please consider helping. See:
tr: Dilinizde çeviri yoksa ya da iyileştirilmesi gerekiyorsa, yardım etmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıntılar için:

en: Language not found?
tr: Dil bulunamadı?

en: Task appearance
tr: İş görünümü

en: These appearance settings can be overridden for individual tasks in the task edit dialog.
tr: Bu görünüm ayarları her bir iş için iş düzenleme penceresinden değiştirilebilir.

en: Features
tr: Özellikler

en: All settings on this tab require a restart of %s to take effect
tr: Bu sekmede yapılan değişikliklerin geçerli olması için %s yeniden başlatılmalıdır

en: Enable SyncML
tr: SyncML eşleştirmeyi etkinleştir

en: Enable iPhone synchronization
tr: iPhone eşleştirmeyi etkinleştir

en: Use X11 session management
tr: X11 oturum yönetimi kullan

en: Start of work week
tr: Çalışma haftasının başlangıcı

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Sunday
tr: Pazar

en: Hour of start of work day
tr: İş gününde çalışmaya başlama saati

en: Hour of end of work day
tr: İş gününde çalışmayı bitirme saati

en: End of day
tr: Gün sonu

en: Use gradients in calendar views.
    This may slow down Task Coach.
tr: Takvim pencerelerinde gölgelendirme kullan.
    Bu ayar Task Coach'u yavaşlatabilir.

en: Minutes between suggested times
tr: Zamanlar arasında önerilen dakika

en: In popup-menus for time selection (e.g. for setting the start 
    time of an effort) %(name)s will suggest times using this 
    setting. The smaller the number of minutes, the more times 
    are suggested. Of course, you can also enter any time you 
    want beside the suggested times.
tr: Zaman seçimi açılan pencerelerinde (örneğin bir çalışmaya
    başlama zamanı) %(name)s bu ayarı kullanarak bazı zamanlar 
    önerir. Dakika aralığı küçüldükçe, daha çok zaman  
    önerilir. Tabi ki önerilen zamanların yanında istediğiniz 
    zamanı yazabilirsiniz.

en: Idle time notice
tr: Boş bekleme uyarısı

en: If there is no user input for this amount of time
    (in minutes), %(name)s will ask what to do about current efforts.
tr: Kullanıcı bir işlem yapmadan bu kadar süre beklenirse
    (dakika), %(name)s geçerli çalışmaların ne olacağını sorar.

en: Use decimal times for effort entries.
tr: Çalışma kayıtlarında ondalık zamanlar kullanılsın

en: Display one hour, fifteen minutes as 1.25 instead of 1:15
    This is useful when creating invoices.
tr: Bir saat onbeş dakika 1:15 yerine 1.25 şeklinde görüntülenir
    Faturalama için uygundur.

en: Show a popup with the description of an item
    when hovering over it
tr: İmleç bir ögenin üzerine getirildiğinde
    açılır pencerede açıklamasını göster

en: Task dates
tr: İş tarihleri

en: Mark parent task completed when all children are completed
tr: Altişleri tamamlandığında işi tamamlanmış olarak işaretle

en: Number of hours that tasks are considered to be 'due soon'
tr: İşin 'Bitiş zamanı yaklaşıyor' durumuna geçmesi için kalacak saat

en: Nothing
tr: Hiçbir şey

en: Changing the planned start date changes the due date
tr: Planlanan başlangıç tarihini değiştirmek bitiş tarihini değiştirsin

en: Changing the due date changes the planned start date
tr: Bitiş tarihini değiştirmek planlanan başlangıç tarihini değiştirsin

en: What to do with planned start and due date if the other one is changed
tr: Planlanan başlangıç ya da bitiş tarihinden biri değiştirildiğinde diğerine ne yapılsın?

en: Preset
tr: Ön Ayar

en: Propose
tr: Öner

en: Today
tr: Bugün

en: Tomorrow
tr: Yarın

en: Day after tomorrow
tr: Ertesi gün

en: Next Friday
tr: Gelecek Cuma

en: Next Monday
tr: Gelecek Pazartesi

en: Start of day
tr: Gün başı

en: Start of working day
tr: İş günü başı

en: Current time
tr: Şu an

en: End of working day
tr: İş günü sonu

en: Default planned start date and time
tr: Varsayılan planlanan başlangıç tarihi ve zamanı

en: Default due date and time
tr: Varsayılan bitiş tarih ve saati

en: Default actual start date and time
tr: Varsayılan güncel başlangıç tarihi ve saati

en: Default completion date and time
tr: Varsayılan tamamlanma tarih ve saati

en: Default reminder date and time
tr: Varsayılan anımsatıcı tarih ve saati

en: New tasks start with "Preset" dates and times filled in and checked. "Proposed" dates and times are filled in, but not checked.
    
    "Start of day" is midnight and "End of day" is just before midnight. When using these, task viewers hide the time and show only the date.
    
    "Start of working day" and "End of working day" use the working day as set in the Features tab of this preferences dialog.
tr: Yeni işler "Önceden ayarlanmış" tarih ve saat yazılmış ve işaretlenmiş olarak başlar. "Öngörülen" tarih ve saat doldurulur ancak işaretlenmez.
    
    "Gün başı" gece yarısıdır "Gün sonu" geceyarısından hemen öncedir. Bu seçeneği kullanırken iş görünümleri saati gizler ve yalnızca tarihi gösterir.
    
    "Çalışma günü başı" ve "Çalışma günü sonu", ayarlar bölümünde özellikler sekmesinde belirtilmiş çalışma günlerini kullanır.

en: Task reminders
tr: İş anımsatıcıları

en: Notification system to use for reminders
tr: Anımsatıcılar için kullanılacak uyarı sistemi

en: Let the computer say the reminder
tr: Bilgisayar hatırlatıcıyı söylesin

en: (Needs espeak)
tr: (Espeak gereklidir)

en: Default snooze time to use after reminder
tr: Varsayılan anımsatıcı erteleme süresi

en: Snooze times to offer in task reminder dialog
tr: İş anımsatıcı iletisinde önerilecek süre ertelemeleri

en: Password for synchronization with iPhone
tr: iPhone ile eşleştirme için parola

en: When synchronizing, enter this password on the iPhone to authorize it
tr: Eşleştirme işlemine izin vermek için iPhone üzerinde bu parolayı yazın

en: Bonjour service name
tr: Bonjour hizmeti adı

en: Upload completed tasks to device
tr: Tamamlanmış işleri aygıta yükle

en: Show the synchronization log
tr: Eşleştirme günlüğünü göster

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Check spelling in editors
tr: Düzenyicilerde yazım denetim yap

en: Font to use in the description field of edit dialogs
tr: Açıklama alanı ve düzenleme pencerelerinde kullanılacak yazı tipi

en: Get e-mail subject from Mail.app
tr: Mail.app üzerinden e-posta konusu alınsın

en: When dropping an e-mail from Mail.app, try to get its subject.
    This takes up to 20 seconds.
tr: Mail.app üzerinden bir e-posta gönderilirken konusunu alınmaya çalışılır.
    Bu işlem 20 saniye kadar sürebilir.

en: Focus task subject in task editor
tr: İş düzenleyicide iş konusuna odaklanılsın

en: When opening the task editor, select the task subject and focus it.
    This overwrites the X selection.
tr: İş düzenleyici açılırken, iş konusu seçilir ve odaklanılır.
    Bu ayar X seçiminin önüne geçer.

en: %(name)s reminder - %(task)s
tr: %(name)s anımsatıcı - %(task)s

en: Reminder date/time
tr: Anımsatıcı tarih ve saati

en: Snooze
tr: Sustur

en: Also make this the default snooze time for future reminders
tr: Gelecekteki anımsatıcılar için de varsayılan susturma süresi olarak bunu kullan

en: Mark task completed
tr: İşi tamamlanmış olarak işaretle

en: SyncML server
tr: SyncML sunucusu

en: Custom
tr: Özelleştirilmiş

en: Horde-based
tr: Horde temelli

en: SyncML server URL
tr: SyncML sunucusunun adresi

en: User name/ID
tr: Kullanıcı adı/kimliği

en: Enable tasks synchronization
tr: İşleri eşleştir

en: Tasks database name
tr: İşler veritabanının adı

en: Preferred synchronization mode
tr: Yeğlenen eşleştirme kipi

en: Two way
tr: İki yönlü

en: Slow
tr: Yavaş

en: One way from client
tr: İstemciden tek yönlü

en: Refresh from client
tr: İstemciden aktar

en: One way from server
tr: Sunucudan tek yönlü

en: Refresh from server
tr: Sunucudan aktar

en: Enable notes synchronization
tr: Notları eşleştir

en: Notes database name
tr: Notlar veritabanının adı

en: Access
tr: Erişim

en: New task template
tr: Yeni görev kalıbı

en: Preview
tr: Önizleme

en: Available tools
tr: Kullanılabilecek araçlar

en: Make this tool visible in the toolbar
tr: Bu araç, araç çubuğunda görüntülensin

en: Hide this tool from the toolbar
tr: Bu araç, araç çubuğundan kaldırılsın

en: Tools
tr: Araçlar

en: Move the tool up (to the left of the toolbar)
tr: Aracı yukarı taşıyın (araç çubuğunun soluna)

en: Move the tool down (to the right of the toolbar)
tr: Aracı aşağı taşıyın (araç çubuğunun sağına)

en: Reorder toolbar buttons by drag and dropping them in this list.
tr: Bu listedeki araç çubuğu düğmelerinin sırasını sürükleyip bırakarak değiştirebilirsiniz.

en: Separator
tr: Ayıraç

en: Spacer
tr: Aralık

en: Notify me of new versions.
tr: Yeni sürümleri bildir.

en: New version of %(name)s available
tr: %(name)s için yeni bir sürüm bulundu

en: You are using %(name)s version %(currentVersion)s.
tr: %(name)s %(currentVersion)s sürümünü kullanıyorsunuz.

en: Version %(version)s of %(name)s is available from
tr: %(name)s sürüm %(version)s şuradan alınabilir:

en: %(name)s is up to date
tr: %(name)s güncel

en: %(name)s is up to date at version %(version)s.
tr: %(name)s %(version)s sürümü güncel.

en: Couldn't find out latest version
tr: Son sürüm bulunamadı.

en: Couldn't find out what the latest version of %(name)s is.
tr: %(name)s için son sürümün hangisi olduğu bulunamadı.

en: Prerelease version
tr: Yayın öncesi sürüm

en: You are using %(name)s prerelease version %(currentVersion)s.
tr: %(name)s yayın öncesi sürümü %(currentVersion)s kullanıyorsunuz.

en: The latest released version of %(name)s is %(version)s.
tr: Son yayınlanan %(name)s sürümü %(version)s.

en: Warning
tr: Uyarı

en: Task Coach has known issues with XFCE4 session management.
tr: Task Coach yazılımının XFCE4 oturum yönetimi ile bilinen sorunları vardır.

en: If you experience random freeze at startup, please uncheck
    the "Use X11 session management" in the Features tab of the preferences.
tr: Açılışta donma sorunları yaşıyorsanız, lütfen
    Ayarlar/Özellikler bölümünden "X11 oturum yönetimi kullan" seçeneğini devre dışı bırakın.

en: Do not show this dialog at startup
tr: Açılışta artık bu pencereyi gösterme

en: No user input since %s. The following task was
    being tracked:
tr: %s zamanından beri kullanıcı girişi olmadı. Şu işte
    çalışılıyordu

en: Do nothing
tr: Hiçbir şey yapma

en: Stop it at %s
tr: Şurda dur: %s

en: Stop it at %s and resume now
tr: Şimdi sürdür ve şurda dur: %s

en: Notification
tr: Bildirim

en: %s files (*.tsk)|*.tsk|All files (*.*)|*
tr: %s dosyaları (*.tsk)|*.tsk|Tüm dosyalar (*.*)|*

en: %s files (*.tsk)|*.tsk|Backup files (*.tsk.bak)|*.tsk.bak|All files (*.*)|*
tr: %s dosyaları (*.tsk)|*.tsk|Yedek dosyaları (*.tsk.bak)|*.tsk.bak|Tüm dosyalar (*.*)|*

en: iCalendar files (*.ics)|*.ics|All files (*.*)|*
tr: iCalendar dosyaları (*.ics)|*.ics|Tüm dosyalar (*.*)|*

en: HTML files (*.html)|*.html|All files (*.*)|*
tr: HTML dosyaları (*.html)|*.html|Tüm dosyalar (*.*)|*

en: CSV files (*.csv)|*.csv|Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*
tr: CSV dosyaları (*.csv)|*.csv|Metin dosyaları (*.txt)|*.txt|Tüm dosyalar (*.*)|*

en: Todo.txt files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*
tr: Todo.txt dosyaları (*.txt)|*.txt|Tüm dosyalar (*.*)|*

en: Open
tr: Aç

en: Loaded %(nrtasks)d tasks from %(filename)s
tr: %(filename)s dosyasından %(nrtasks)d iş yüklendi

en: Cannot open %s because it doesn't exist
tr: %s bulunamadığından açılamıyor

en: Merge
tr: Birleştir

en: Cannot open %(filename)s
    because it is locked.
tr: %(filename)s dosyası kilitli
    olduğundan açılamıyor.

en: Merged %(filename)s
tr: %(filename)s dosyası birleştirildi

en: Save as
tr: Farklı kaydet

en: Save selection
tr: Seçimi kaydet

en: Cannot save %s
    It is locked by another instance of %s.
tr: %s kaydedilemiyor
    Programın %s çalışan başka bir kopyası kilitlemiş.

en: Cannot save %s
    %s
tr: %s kaydedilemiyor
    %s

en: Import template
tr: Kalıp al

en: %s template files (*.tsktmpl)|*.tsktmpl
tr: %s kalıp dosyası (*.tsktmpl)|*.tsktmpl

en: Cannot import template %s
    %s
tr: %s kalıbı alınamadı
    %s

en: Exported %(count)d items to %(filename)s
tr: %(count)d öge %(filename)s dosyasına verildi

en: Finished synchronization
tr: Eşleştirme bitti

en: Synchronization status
tr: Eşleştirme durumu

en: Cannot open %s
    %s
tr: %s açılamıyor
    %s

en: A file named %s already exists.
    Do you want to replace it?
tr: %s adında bir dosya zaten var.
    Değiştirmek istiyor musunuz?

en: You have unsaved changes.
    Save before closing?
tr: Kaydedilmemiş değişiklikler var.
    Kapatmadan önce kaydedilsin mi?

en: %s: save changes?
tr: %s: değişiklikler kaydedilsin mi?

en: Cannot open %s because it is locked.
    
    This means either that another instance of TaskCoach
    is running and has this file opened, or that a previous
    instance of Task Coach crashed. If no other instance is
    running, you can safely break the lock.
    
    Break the lock?
tr: %s kilitli olduğundan açılamıyor.
    
    Bunun nedeni başka bir TaskCoach kopyasının
    çalışması ve dosyanın orada açık olması ya da
    önceki Task Coach oturumunun çökerek kapanması
    olabilir. Kilidi güvenle açabilirsiniz.
    
    Kilit açılsın mı?

en: %s: file locked
tr: %s: dosya kilitli

en: Cannot acquire a lock because locking is not supported
    on the location of %s.
    Open %s unlocked?
tr: %s yeri için kilitlenme desteklenmediğinden
    kilitlenemiyor.
    %s dosyası kilitsiz olarak açılsın mı?

en: Closed %s
tr: %s kapatıldı

en: Saved %(nrtasks)d tasks to %(filename)s
tr: %(filename)s dosyasına %(nrtasks)d iş kaydedildi

en: Cannot open %(filename)s
    because it was created by a newer version of %(name)s.
    Please upgrade %(name)s.
tr: %(filename)s dosyası açılamıyor
    bu dosya %(name)s yazılımının daha yeni bir sürümüyle oluşturulmuş.
    Lütfen %(name)s yazılımını güncelleyin.

en: Error while reading %s:
tr: %s okunurken hata oluştu:

en: The backup manager will now open to allow you to restore
    an older version of this file.
tr: Bu dosyanın daha önceki bir sürümünü geri yüklemek için 
    yedekleme yönetimi açılacak.

en: Synchronizing...
tr: Eşleştiriliyor...

en: Synchronizing with %s...
tr: %s ile eşleştiriliyor...

en: Welcome to %(name)s version %(version)s
tr: %(name)s %(version)s sürümüne hoşgeldiniz

en: Couldn't restore the pane layout from TaskCoach.ini:
    %s
    
    The default pane layout will be used.
    
    If this happens again, please make a copy of your TaskCoach.ini file before closing the program, open a bug report, and attach the copied TaskCoach.ini file to the bug report.
tr: TaskCoach.ini dosyasından panel düzeni yüklenemedi:
    %s
    
    Varsayılan panel düzeni kullanılacak.
    
    Bu durum yeniden oluşursa, yazılımı kapatmadan önce TaskCoach.ini dosyasını kopyalayın, bir hata raporu oluşturarak kopyaladığınız TaskCoach.ini dosyasını hata raporuna ekleyin.

en: %s settings error
tr: %s ayarlarında hata

en: Synchronization type
tr: Eşleştirme tipi

en: An iPhone or iPod Touch device tried to synchronize with this
    task file, but the protocol negotiation failed. Please file a
    bug report.
tr: Bir iPhone ya da iPod Touch aygıtı bu iş dosyasıyla
    eşleşmeye çalışıyor ancak iletişim bağlantısı kurulamadı.
    Lütfen bir hata raporunu inceleyin ve iletin.

en: &File
tr: &Dosya

en: &Edit
tr: Düz&enle

en: &View
tr: &Görünüm

en: &New
tr: Ye&ni

en: &Actions
tr: Ça&lışmalar

en: &Help
tr: &Yardım

en: &Import
tr: &Al

en: &Export
tr: &Ver

en: &Select
tr: &Seç

en: &New viewer
tr: &Yeni pencere

en: &Activate next viewer	Ctrl+PgDn
tr: S&onraki pencereyi etkinleştir	Ctrl+PgDn

en: Activate &previous viewer	Ctrl+PgUp
tr: Ö&nceki pencereyi etkinleştir	Ctrl+PgUp

en: &Mode
tr: &Kip

en: &Filter
tr: &Süzgeç

en: &Sort
tr: Sı&ralama

en: &Columns
tr: Süt&unlar

en: &Rounding
tr: Yuva&rlama

en: &Tree options
tr: &Ağaç seçenekleri

en: T&oolbar
tr: A&raç çubuğu

en: Show/hide status bar
tr: Durum çubuğunu göster ya da gizle

en: Status&bar
tr: Durum çu&buğu

en: &Task
tr: İ&şler

en: Open a new tab with a viewer that displays tasks
tr: İşleri gösteren yeni bir pencere sekmesi açar

en: Task &statistics
tr: İş i&statistikleri

en: Open a new tab with a viewer that displays task statistics
tr: İş istatistiklerini gösteren yeni bir sekme görünümü açar

en: Task &square map
tr: İş &alanı haritası

en: Open a new tab with a viewer that displays tasks in a square map
tr: İşleri alan haritasında gösteren yeni bir pencere sekmesi açar

en: T&imeline
tr: &Zaman akışı

en: Open a new tab with a viewer that displays a timeline of tasks and effort
tr: İş ve çalışmaların zaman akışını gösteren yeni bir pencere sekmesi  açar

en: &Calendar
tr: &Takvim

en: Open a new tab with a viewer that displays tasks in a calendar
tr: İşleri takvimde gösteren yeni bir pencere sekmesi açar

en: &Hierarchical calendar
tr: &Hiyerarşik takvim

en: Open a new tab with a viewer that displays task hierarchy in a calendar
tr: iş hiyerarşisini takvimde görüntülemek için yeni bir görüntüleme sekmesi açar

en: &Category
tr: G&ruplar

en: Open a new tab with a viewer that displays categories
tr: Grupları gösteren yeni bir pencere sekmesi açar

en: &Effort
tr: Ç&alışma

en: Open a new tab with a viewer that displays efforts
tr: Çalışmaları gösteren yeni bir pencere sekmesi açar

en: Eff&ort for selected task(s)
tr: S&eçilmiş işlerin çalışması

en: Open a new tab with a viewer that displays efforts for the selected task
tr: Seçili işin çalışmalarını gösteren yeni bir pencere sekmesi açar

en: &Note
tr: &Notlar

en: Open a new tab with a viewer that displays notes
tr: Notları gösteren yeni bir pencere sekmesi açar

en: &Hide
tr: &Gizle

en: Hide the toolbar
tr: Araç çubuğunu gizler

en: &Small images
tr: Küçük &simgeler

en: Small images (16x16) on the toolbar
tr: Araç çubuğunda küçük (16x16) simgeleri gösterir

en: &Medium-sized images
tr: &Orta boy simgeler

en: Medium-sized images (22x22) on the toolbar
tr: Araç çubuğunda (22x22) orta-boy simgeleri gösterir

en: &Large images
tr: &Büyük simgeler

en: Large images (32x32) on the toolbar
tr: Araç çubuğunda (32x32) büyük boy simgeleri gösterir

en: New task from &template
tr: Kalıp&tan yeni iş

en: &Toggle category
tr: Grubu değiş&tir

en: Change task &priority
tr: İş ön&celiğini değiştir

en: &Start tracking effort
tr: Çalışmaya &başla

en: %s (subcategories)
tr: %s (altgrup)

en: %s (subtasks)
tr: %s (altişler)

en: &Priority
tr: Ö&ncelik

en: Page
tr: Sayfa

en: %s Reminder
tr: %s Anımsatıcı

en: %d tasks overdue
tr: %d işin zamanı geçmiş

en: one task overdue
tr: bir işin zamanı geçmiş

en: %d tasks due soon
tr: %d işin bitiş zamanı yaklaşıyor

en: one task due soon
tr: bir işin bitiş zamanı yaklaşıyor

en: tracking "%s"
tr: "%s" üzerinde çalışılıyor

en: tracking effort for %d tasks
tr: %d iş üzerinde çalışılıyor

en: &Open...	Ctrl+O
tr: &Aç...	Ctrl+O

en: Open %s
tr: %s dosyasını aç

en: &Merge...
tr: &Birleştir...

en: Merge tasks from another file with the current file
tr: Başka bir dosyadaki işleri bu dosya ile birleştirir

en: &Close	Ctrl+W
tr: Ka&pat	Ctrl+W

en: &Save	Ctrl+S
tr: Ka&ydet	Ctrl+S

en: Merge &disk changes	Shift-Ctrl-M
tr: &Disk değişikliklerini birleştir	Shift-Ctrl-M

en: S&ave as...	Shift+Ctrl+S
tr: &Farklı kaydet...	Shift+Ctrl+S

en: Sa&ve selected tasks to new taskfile...
tr: Seçilmiş işleri &yeni bir iş dosyasına kaydet...

en: Save the selected tasks to a separate taskfile
tr: Seçilmiş işleri ayrı bir iş dosyayı olarak kaydeder

en: Save selected task as &template
tr: Seçilen işi &kalıp olarak kaydet

en: Save the selected task as a task template
tr: Seçili işi bir iş kalıbı olarak kaydet

en: &Import template...
tr: &Kalıp al...

en: Import a new template from a template file
tr: Bir kalıp dosyasından yeni bir kalıp alır

en: Edit templates...
tr: Kalıpları düzenle...

en: Edit existing templates
tr: Varolan kalıpları düzenler

en: Edit templates
tr: Kalıpları düzenle

en: &Purge deleted items
tr: &Silinmiş ögeleri yoket

en: Actually delete deleted tasks and notes (see the SyncML chapter in Help)
tr: Silinmiş iş ve notları gerçekten sil (Yardımdan SyncML bölümüne bakın)

en: Purging deleted items is undoable.
    If you're planning on enabling
    the SyncML feature again with the
    same server you used previously,
    these items will probably come back.
    
    Do you still want to purge?
tr: Silinmiş ögelerin yok edilmesi geri alınamaz.
    SyncML özelliğini önceden kullandığınız
    sunucuyu kullanarak yeniden etkinleştirmeyi
    düşünüyorsanız, bu ögeler geri gelebilir.
    
    Hala yok etmek istiyor musunuz?

en: &Page setup...	Shift+Ctrl+P
tr: &Sayfa yapısı...	Shift+Ctrl+P

en: &Print preview...
tr: &Baskı önizleme...

en: Show a preview of what the print will look like
tr: Yazıcı çıktısının nasıl görüneceğini gösterir

en: Print preview
tr: Baskı önizleme

en: &Print...	Ctrl+P
tr: &Yazdır...	Ctrl+P

en: Manage backups...
tr: Yedek yönetimi...

en: Manage all task file backups
tr: Tüm iş dosyası yedeklerinin yönetimi

en: Export as &HTML...
tr: &HTML olarak ver...

en: Export items from a viewer in HTML format
tr: Bir görüntüleyicideki ögeleri HTML biçiminde verir

en: Export as &CSV...
tr: &CSV olarak ver...

en: Export items from a viewer in Comma Separated Values (CSV) format
tr: Bir görüntüleyicideki ögeleri virgülle ayrılmış değerler (CSV) biçiminde verir

en: Export as &iCalendar...
tr: &iCalendar olarak ver...

en: Export items from a viewer in iCalendar format
tr: Bir görüntüleyicideki ögeleri iCalendar biçiminde verir

en: Export as &Todo.txt...
tr: &Todo.txt olarak ver...

en: Export items from a viewer in Todo.txt format (see todotxt.com)
tr: Bir penceredeki ögeleri Todo.txt biçiminde verir (todotxt.com'a bakın)

en: &Import CSV...
tr: CSV A&l...

en: Import tasks from a Comma Separated Values (CSV) file
tr: İşleri virgülle ayrılmış değer dosyasından (CSV) alır

en: Import CSV
tr: CSV Al

en: The selected file is empty. Please select a different file.
tr: Seçili dosya boş. Lütfen başka bir dosya seçin.

en: &Import Todo.txt...
tr: Todo.txt olarak a&l...

en: Import tasks from a Todo.txt (see todotxt.com) file
tr: Todo.txt dosyasyından işleri alır (todotxt.com'a bakın)

en: Import Todo.txt
tr: Todo.txt al

en: S&yncML synchronization...
tr: S&yncML eşleştirme...

en: Synchronize with a SyncML server
tr: Bir SyncML sunucusuyla eşleştir

en: &Quit	Ctrl+Q
tr: Çı&k	Ctrl+Q

en: &Undo
tr: &Geri al:

en: &Redo
tr: &Yinele:

en: Cu&t	Ctrl+X
tr: Ke&s	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
tr: &Kopyala	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
tr: &Yapıştır	Ctrl+V

en: P&aste as subitem	Shift+Ctrl+V
tr: Altöge olarak ya&pıştır	Shift+Ctrl+V

en: &Preferences...	Alt+P
tr: &Ayarlar...	Alt+P

en: Preferences
tr: Ayarlar

en: &SyncML preferences...
tr: &SyncML ayarları...

en: Edit SyncML preferences
tr: SyncML ayarlarını düzenle

en: SyncML preferences
tr: SyncML ayarları

en: Customize toolbar
tr: Araç çubuğunu özelleştir

en: Customize
tr: Özelleştir

en: &All	Ctrl+A
tr: &Tümü	Ctrl+A

en: &Clear selection
tr: &Seçimi kaldır

en: Unselect all items
tr: Seçili tüm ögeleri bırakır

en: &Clear all filters	Shift-Ctrl-R
tr: Tüm &süzgecleri kaldır	Shift-Ctrl-R

en: &Reset all categories	Ctrl-R
tr: Tüm g&rupları sıfırla	Ctrl-R

en: Show/hide items belonging to %s
tr: %s ögesine ait tüm ögeleri göster ya da gizle

en: &Rename viewer...
tr: Pencereyi &yeniden adlandır...

en: Rename the selected viewer
tr: Seçili pencerenin adını değiştirir

en: New title for the viewer:
tr: Pencerenin yeni adı:

en: Rename viewer
tr: Pencereyi yeniden adlandırır

en: &Hide this column
tr: &Bu sütunu gizle

en: Hide the selected column
tr: Seçili sütunu gizler

en: &Expand all items	Shift+Ctrl+E
tr: Tüm öğeleri &genişlet	Shift+Ctrl+E

en: &Collapse all items	Shift+Ctrl+C
tr: Tüm öğeleri &daralt	Shift+Ctrl+C

en: &Ascending
tr: &Artan

en: Sort ascending (checked) or descending (unchecked)
tr: Sıralamayı artan (işaretli) ya da azalan (işaretsiz) olarak yapar

en: Sort &case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı olarak sırala

en: When comparing text, sorting is case sensitive (checked) or insensitive (unchecked)
tr: Metin karşılaştırılırken sıralamayı büyük/küçük harfe duyarlı (işaretli) ya da duyarsız (işaretsiz) olarak yapar

en: Sort by status &first
tr: Önce &duruma göre sırala

en: Sort tasks by status (active/inactive/completed) first
tr: İşleri önce duruma göre (etkin/etkin olmayan/tamamlandı) sıralar

en: Hide c&omposite tasks
tr: Bi&rleşik işleri gizle

en: Show/hide tasks with subtasks in list mode
tr: Liste kipinde, işleri altişleriyle birlikte göster ya da gizle

en: &Edit...	RETURN
tr: Düz&enle...	RETURN

en: Edit the selected item(s)
tr: Seçili ögeleri düzenle

en: Edit &tracked task...	Shift-Alt-T
tr: İ&zlenen işi düzenle...	Shift-Alt-T

en: Edit the currently tracked task(s)
tr: İzlenmekte olan işleri düzenler

en: &Delete	Ctrl+DEL
tr: &Sil	Ctrl+DEL

en: Delete the selected item(s)
tr: Seçili ögeleri siler

en: Create a new task from a template
tr: Bir kalıptan yeni bir iş oluştur

en: New task with selected &categories...
tr: Seçili &gruplara yeni iş ekle...

en: Insert a new task with the selected categories checked
tr: Seçili gruplara yeni bir iş ekler

en: New task with selected tasks as &prerequisites...
tr: Seçili işleri önkoşul &olarak kabul eden yeni bir iş ekle...

en: Insert a new task with the selected tasks as prerequisite tasks
tr: Seçili işleri önkoşul olarak kabul eden yeni bir iş ekler

en: New task with selected tasks as &dependents...
tr: Seçilmiş işlere &bağlı yeni iş...

en: Insert a new task with the selected tasks as dependent tasks
tr: Seçili işlere bağımlı yeni bir iş ekler

en: New &subitem...
tr: Yeni al&töge...

en: New &subtask...
tr: Yeni &altiş...

en: New &subnote...
tr: Yeni al&tnot...

en: New &subcategory...
tr: Yeni al&tgrup...

en: Insert a new subitem of the selected item
tr: Seçili ögeye yeni bir alt öge ekler

en: Mark task &active	Alt+RETURN
tr: İşi etkin ol&arak işaretle 	Alt+Return

en: Mark the selected task(s) active
tr: Seçili işleri etkin olarak işaretle

en: Mark task &inactive	Ctrl+Alt+RETURN
tr: İş&i etkin değil olarak işaretle 	Ctrl+Alt+Return

en: Mark the selected task(s) inactive
tr: Seçili işleri etkin değil olarak işaretle

en: Mark task &completed	Ctrl+RETURN
tr: işi &tamamlandı olarak işaretle 	Ctrl+RETURN

en: Mark the selected task(s) completed
tr: Seçili işleri tamamlanmış olarak işaretler

en: &Maximize priority	Shift+Ctrl+I
tr: En &yüksek öncelik	Shift+Ctrl+I

en: &Minimize priority	Shift+Ctrl+D
tr: En &düşük öncelik	Shift+Ctrl+D

en: &Increase priority	Ctrl+I
tr: Önceliği &arttır	Ctrl+I

en: &Decrease priority	Ctrl+D
tr: Ö&nceliği düşür	Ctrl+D

en: Toggle %s
tr: %s çevir

en: &Mail...	Ctrl-M
tr: E-&posta...	Ctrl-M

en: &Mail...	Shift-Ctrl-M
tr: &Posta...	Shift-Ctrl-M

en: Several things
tr: Birkaç şey

en: and
tr: ve

en: Cannot send email:
    %s
tr: E-posta gönderilemiyor:
    %s

en: %s mail error
tr: %s e-posta hatası

en: Add &note...	Ctrl+B
tr: &Not ekle...	Ctrl+B

en: Open all notes...	Shift+Ctrl+B
tr: Tüm notları aç...	Shift+Ctrl+B

en: &Start tracking effort	Ctrl-T
tr: Çalışmaya &başla	Ctrl-T

en: Start tracking effort for the task(s) of the selected effort(s)
tr: Seçili çalışmaların işleri için çalışma izlemeye başla

en: (No subject)
tr: (Konu yok)

en: Start tracking effort for %s
tr: %s için çalışmaya başla

en: Select a task via the menu and start tracking effort for it
tr: Menüden bir iş seçin ve üzerinde çalışmaya başlayın

en: Stop tracking or resume tracking effort	Shift+Ctrl+T
tr: Çalışmayı durdur ya da sürdür	Shift+Ctrl+T

en: St&op tracking %s	Shift+Ctrl+T
tr: %s çalışmasını &bitir	Shift+Ctrl+T

en: Stop tracking effort for the active task(s)
tr: Etkin işler için çalışmayı bırak

en: &Resume tracking %s	Shift+Ctrl+T
tr: %s çalışmasını &sürdür	Shift+Ctrl+T

en: Resume tracking effort for the last tracked task
tr: Son çalışılan iş için çalışmayı başlat

en: multiple tasks
tr: birden çok iş

en: New category...	Ctrl-G
tr: Yeni grup...	Ctrl-G

en: New note...	Ctrl-J
tr: Yeni not...	Ctrl-J

en: New &note with selected categories...
tr: Seçili gruplara yeni &not ekle...

en: Insert a new note with the selected categories checked
tr: Seçili gruplara yeni bir not ekler

en: &Add attachment...	Shift-Ctrl-A
tr: &Ek ekle...	Shift-Ctrl-A

en: Error opening attachment
tr: Ek açılırken hata

en: &Open all attachments...	Shift+Ctrl+O
tr: Tüm e&kleri aç...	Shift+Ctrl+O

en: &Help contents	Ctrl+?
tr: &Yardım konuları	Ctrl+?

en: &Help contents	Ctrl+H
tr: &Yardım konuları	Ctrl+H

en: Help
tr: Yardım

en: &Tips
tr: İ&puçları

en: Tips about the program
tr: Yazılım hakkında ipuçları

en: Anonymize
tr: Kimlikten arındır

en: Anonymize a task file to attach it to a bug report
tr: Bir iş dosyasını hata raporuna eklemek için kimlik bilgilerinden arındırır

en: Your task file has been anonymized and saved to:
tr: İş dosyanız kimlik bilgilerinden arındırıldı ve şuraya kaydedildi:

en: Finished
tr: Bitti

en: &About %s
tr: %s &hakkında

en: Version and contact information about %s
tr: %s hakkında sürüm ve iletişim bilgileri verir

en: About %s
tr: %s hakkında

en: &License
tr: &Lisans

en: %s license
tr: %s lisansı

en: Check for update
tr: Güncellemeleri denetle

en: Check for the availability of a new version of %s
tr: Yeni bir %s sürümü var mı bak

en: Cannot open URL:
    %s
tr: Şu adres açılamıyor:
    %s

en: %s URL error
tr: %s adres hatası

en: &Frequently asked questions
tr: &Sık sorulan sorular

en: Browse the frequently asked questions and answers
tr: Sık sorulan sorulara ve yanıtlarına bakabilirsiniz

en: Report a &bug...
tr: Hata &bildir...

en: Report a bug or browse known bugs
tr: Hata bildirin ya da bilinen hatalara göz atın

en: Request a &feature...
tr: Özellik is&te...

en: Request a new feature or vote for existing requests
tr: Yeni bir özellik isteğinde bulunun ya da varolan istek listesini oylayın

en: Request &support...
tr: De&stek iste...

en: Request user support from the developers
tr: Geliştiricilerden yazılım desteği alın

en: Help improve &translations...
tr: Çevi&riye yardım edin...

en: Help improve the translations of %s
tr: %s çevirisini güncellemeye yardım edin

en: &Donate...
tr: &Bağış...

en: Donate to support the development of %s
tr: Bağış yaparak %s yazılımının geliştirilmesine yardım edin

en: &Restore
tr: Ö&nceki boyut

en: Restore the window to its previous state
tr: Pencereyi önceki boyutuna döndürür

en: Search
tr: Ara

en: Effort details
tr: Çalışma ayrıntıları

en: Effort per day
tr: Günlük çalışma

en: Effort per month
tr: Aylık çalışma

en: Effort per week
tr: Haftalık çalışma

en: Aggregation mode
tr: Kümeleme kipi

en: List
tr: Liste

en: Tree
tr: Ağaç

en: When checked, show tasks as tree, otherwise show tasks as list
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, işler ağaç olarak görüntülenir. Aksi durumda liste olarak görüntülenir.

en: Filter on all checked categories
tr: Seçili gruplara göre süz

en: Filter on any checked category
tr: Seçili gruba göre süz

en: When checked, filter on all checked categories, otherwise on any checked category
tr: Bu seçenek işaretlendiğinde, işaretli tüm kategoriler süzülür. Yoksa işaretlenmiş bir kategori süzülür.

en: Order choice
tr: Sıralama seçimi

en: &Configure
tr: &Yapılandır

en: Configure the calendar viewer
tr: Takvim penceresini yapılandır

en: Configure the hierarchical calendar viewer
tr: Hiyerarşik takvim görüntüleyici ayarları

en: &Next period
tr: So&nraki dönem

en: Show next period
tr: Sonraki dönemi gösterir

en: &Previous period
tr: Ön&ceki dönem

en: Show previous period
tr: Önceki dönemi gösterir

en: &Today
tr: &Bugün

en: Show today
tr: Bugünü göster

en: &Automatic column resizing
tr: Sütun genişliğini &ayarla

en: When checked, automatically resize columns to fill available space
tr: İşaretlendiğinde sütunları varolan boşluğu dolduracak şekilde kendiliğinden boyutlandırır

en: Set pie chart angle
tr: Pasta grafiği açısı

en: No rounding
tr: Yuvarlanmasın

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: %d minutes
tr: %d dakika

en: Rounding precision
tr: Yuvarlama duyarlılığı

en: &Always round up
tr: Her z&aman yukarı yuvarla

en: Always round up to the next rounding increment
tr: Her zaman üst değere yuvarla

en: Type
tr: Tip

en: Sort by subject
tr: Konuya göre sırala

en: Sub&ject
tr: Kon&u

en: Sort by description
tr: Açıklamaya göre sırala

en: &Description
tr: &Açıklama

en: &Creation date
tr: &Oluşturulma tarihi

en: Sort by creation date
tr: Oluşturulma tarihine göre sırala

en: &Modification date
tr: &Değişiklik tarihi

en: Sort by last modification date
tr: Son değişiklik tarihine göre sırala

en: Show/hide description column
tr: Açıklama sütununu göster ya da gizle

en: &Notes
tr: &Notlar

en: Show/hide notes column
tr: Notlar sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide creation date column
tr: Oluşturulma tarihi sütununu gösterir ya da gizler

en: Show/hide last modification date column
tr: Son değişiklik tarihi sütununu göster/gizle

en: Toolbars are customizable
tr: Araç çubukları özelleştirilebilir

en: Click on the gear icon on the right to add buttons and rearrange them.
tr: Sağdaki dişli simgesine tıklayarak düğmeleri düzenleyebilirsiniz.

en: Reordering in tree mode
tr: Ağaç kipinde yeniden sıralama

en: When in tree mode, manual ordering is only possible when all selected items are siblings.
tr: Ağaç kipinde el ile sıralama ancak tüm seçilmiş ögeler kardeş ise yapılabilir.

en: When in tree mode, you can only put objects at the same level (parent).
tr: Ağaç kipinde, nesneler ancak aynı düzeye (üst) yerleştirilebilir.

en: &Manual ordering
tr: &El ile sıralama

en: Show/hide the manual ordering column
tr: El ile sıralama sütununu gösterir ya da gizler

en: &Attachments
tr: &Ekler

en: Show/hide attachments column
tr: Ekler sütununu göster ya da gizle

en: Categories: %d selected, %d total
tr: Gruplar: %d seçili, %d toplam

en: Status: %d filtered
tr: Durum: %d süzülmüş

en: Period
tr: Dönem

en: Total time spent
tr: Harcanan toplam zaman

en: Total revenue
tr: Toplam ciro

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: &Categories
tr: &Gruplar

en: Show/hide categories column
tr: Grup sütununu göster ya da gizle

en: &Time spent
tr: &Harcanan zaman

en: Show/hide time spent column
tr: Harcanan zaman sütununu göster ya da gizle

en: &Revenue
tr: Geli&r

en: Show/hide revenue column
tr: Gelir sütununu göster ya da gizle

en: &Total time spent
tr: Harcanan &toplam zaman

en: Show/hide total time spent column
tr: Harcanan toplam zaman sütununu göster ya da gizle

en: &Total revenue
tr: &Toplam kazanç

en: Show/hide total revenue column
tr: Toplam kazanç sütununu göster ya da gizle

en: Effort per weekday
tr: Hafta içi günlerindeki çalışma

en: Show/hide time spent per weekday columns
tr: Hafta içi günlerindeki çalışmalar sütununu göster ya da gizle

en: Effort aggregation
tr: Çalışma kümelemesi

en: Effort: %d selected, %d visible, %d total. Time spent: %s selected, %s visible, %s total
tr: Çalışma: %d seçilmiş, %d görünür, %d toplam. Harcanan zaman: %s seçilmiş, %s görünür, %s toplam

en: Status: %d tracking
tr: Durum: %d üzerinde çalışılıyor

en: Details:
tr: Ayrıntılar:

en: Effort for selected task(s)
tr: Seçilmiş işlerin çalışması

en: Sort categories by subject
tr: Grupları konularına göre sıralar

en: Sort categories by description
tr: Grupları açıklamalarına göre sıralar

en: Sort categories by creation date
tr: Kategorileri oluşturulma tarihine göre sırala

en: Sort categories by last modification date
tr: Kategorileri son değişiklik tarihine göre sırala

en: Sort categories manually
tr: Grupları el ile sırala

en: Sort attachments by subject
tr: Ekleri konularına göre sıralar

en: Sort attachments by description
tr: Ekleri açıklamalarına göre sıralar

en: Sort attachments by category
tr: Grupları gruplarına göre sıralar

en: Sort attachments by creation date
tr: Ekleri oluşturulma tarihine göre sırala

en: Sort attachments by last modification date
tr: Ekleri son değişiklik tarihine göre sırala

en: Sort notes by subject
tr: Notları konularına göre sıralar

en: Sort notes by description
tr: Notları açıklamalarına göre sıralar

en: Sort notes by category
tr: Notları gruplarına göre sıralar

en: Sort notes by creation date
tr: Notları oluşturulma tarihine göre sırala

en: Sort notes by last modification date
tr: Notları son değişiklik tarihine göre sırala

en: Sort notes manually
tr: Notları el ile sırala

en: Sort tasks by subject
tr: İşleri konularına göre sıralar

en: Sort tasks by description
tr: İşleri açıklamalarına göre sıralar

en: Sort tasks by category
tr: İşleri gruplarına göre sıralar

en: Sort tasks by creation date
tr: İşleri oluşturulma tarihine göre sırala

en: Sort tasks by last modification date
tr: İşleri son değişiklik tarihine göre sırala

en: Sort tasks manually
tr: İşleri el ile sırala

en: Sort tasks by planned start date
tr: İşleri planlanan başlangıç tarihine göre sırala

en: &Planned start date
tr: &Planlanan başlangıç tarihi

en: Sort tasks by due date
tr: İşleri bitiş tarihine göre sıralar

en: &Due date
tr: Bi&tiş tarihi

en: Sort tasks by completion date
tr: İşleri tamamlandığı tarihe göre sıralar

en: &Completion date
tr: Tamamlanma tari&hi

en: Sort tasks by prerequisite tasks
tr: İşleri önkoşul işlerine göre sıralar

en: &Prerequisites
tr: Ön&koşullar

en: Sort tasks by dependent tasks
tr: İşleri bağımlı oldukları işlere göre sıralar

en: &Dependents
tr: &Bağlılıklar

en: Sort tasks by time left
tr: İşleri kalan zamana göre sıralar

en: &Time left
tr: Kalan &zaman

en: Sort tasks by percentage complete
tr: İşleri tamamlanma yüzdesine göre sıralar

en: &Percentage complete
tr: Tamamlanma &yüzdesi

en: Sort tasks by recurrence
tr: İşleri yinelenmelerine göre sıralar

en: &Recurrence
tr: Yine&lenme

en: Sort tasks by budget
tr: İşleri bütçelerine göre sıralar

en: &Budget
tr: &Bütçe

en: Sort tasks by time spent
tr: İşleri harcanan zamana göre sıralar

en: Budget &left
tr: Ka&lan bütçe

en: Sort tasks by budget left
tr: İşleri kalan bütçelerine göre sıralar

en: Sort tasks by priority
tr: İşleri önceliklerine göre sıralar

en: Sort tasks by hourly fee
tr: İşleri saat ücretlerine göre sıralar

en: &Hourly fee
tr: &Saat ücreti

en: Sort tasks by fixed fee
tr: İşleri sabit ücretlerine göre sıralar

en: &Fixed fee
tr: Sabit ü&cret

en: Sort tasks by revenue
tr: İşleri gelirlerine göre sıralar

en: Sort tasks by reminder date and time
tr: İşleri anımsatıcı tarihi ve zamanına göre sıralar

en: &Reminder
tr: &Anımsatıcı

en: &Subject
tr: &Konu

en: Sort notes by categories
tr: Notları gruplarına göre sıralar

en: Notes: %d selected, %d total
tr: Notlar: %d seçili, %d toplam

en: Status: n/a
tr: Durum : geçersiz

en: Tasks: %d selected, %d visible, %d total
tr: İşler: %d seçili, %d görünür, %d toplam

en: Status: %d overdue, %d late, %d inactive, %d completed
tr: Durum: %d zamanı geçmiş, %d gecikmiş, %d etkin olmayan, %d tamamlanmış

en: Shift-click on a filter tool to see only tasks belonging to the corresponding status
tr: Yalnız karşı gelen duruma uyan görevleri süzmek için, süzme aracına shift tuşuna basarak tıklayın

en: Tasks
tr: İşler

en: Timeline
tr: Zaman akışı

en: Now
tr: Şimdi

en: Task square map
tr: İş alan haritası

en: Lay out tasks by
tr: İşleri şuna göre düzenle

en: Hierarchical calendar
tr: Hiyerarşik takvim

en: Hierarchical calendar viewer configuration
tr: Hiyerarşik takvim görüntüleyici ayarları

en: Calendar viewer configuration
tr: Takvim penceresi yapılandırması

en: Manual ordering
tr: El ile sıralama

en: Show the "Manual ordering" column, then drag and drop items from this column to sort them arbitrarily.
tr: "El ile sıralama" sütunu görüntülenir. İsteğinize göre sıralamak için bu sütundaki ögeleri sürükleyip bırakın.

en: Dependents
tr: Bağlılıklar

en: % complete
tr: Tamamlanan %

en: Time left
tr: Kalan zaman

en: &Dates
tr: &Tarihler

en: &All date columns
tr: %Tüm tarih sütunları

en: Show/hide all date-related columns
tr: Tarihle ilgili tüm sütunları göster ya da gizle

en: Show/hide planned start date column
tr: Planlanan başlangıç tarihi sütununu gösterir ya da gizler

en: Show/hide due date column
tr: Bitiş tarihi sütununu göster  ya da gizle

en: &Actual start date
tr: Geçerli b&aşlangıç tarihi

en: Show/hide actual start date column
tr: Geçerli başlangıç tarihi sütununu gösterir ya da gizler

en: Show/hide completion date column
tr: Tamamlanma tarihi sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide time left column
tr: Kalan zaman sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide recurrence column
tr: Yineleme sütununu göster ya da gizle

en: &All budget columns
tr: Tüm &bütçe sütunları

en: Show/hide all budget-related columns
tr: Bütçe ile ilgili tüm sütunları göster ya da gizle

en: Show/hide budget column
tr: Bütçe sütununu göster ya da gizle

en: &Budget left
tr: Kalan &bütçe

en: Show/hide budget left column
tr: Kalan bütçe sütununu göster ya da gizle

en: &Financial
tr: &Finansal

en: &All financial columns
tr: Tüm &finansal sütunlar

en: Show/hide all finance-related columns
tr: Finansla ilgili tüm sütunları göster ya da gizle

en: Show/hide hourly fee column
tr: Saat ücreti sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide fixed fee column
tr: Sabit ücret sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide prerequisites column
tr: Ön koşullar sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide dependents column
tr: Bağlılıklar sütununu gösterir ya da gizler

en: Show/hide percentage complete column
tr: Tamamlanma yüzdesi sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide attachment column
tr: Ek sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide priority column
tr: Öncelik sütununu göster ya da gizle

en: Show/hide reminder column
tr: Anımsatıcı sütununu göster ya da gizle

en: Show tasks as
tr: İşleri şuna göre görüntüle

en: Task statistics
tr: İş istatistikleri

en: Comma
tr: Virgül

en: Space
tr: Boşluk

en: Colon
tr: İki nokta üst üste

en: Semicolon
tr: Noktalı virgül

en: Pipe
tr: Yönlendirme

en: DD/MM (day first)
tr: GG/AA (önce gün)

en: MM/DD (month first)
tr: AA/GG (önce ay)

en: Simple quote
tr: Tek tırnak

en: Double quote
tr: Çift tırnak

en: Double it
tr: Kopyala

en: Escape with
tr: Şununla kes

en: Import only the selected rows
tr: Yalnız seçili satırları al

en: First line describes fields
tr: İlk satır alan adlarını içeriyor

en: Delimiter
tr: Ayraç

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Quote character
tr: Ayraç karakteri

en: Escape quote
tr: Kesme ayracı

en: Field #%d
tr: Alan #%d

en: Please select a file.
tr: Lütfen bir dosya seçin.

en: ID
tr: Kod

en: Category
tr: Grup

en: Reminder date
tr: Anımsatıcı tarihi

en: Percent complete
tr: Tamamlanma yüzdesi

en: Column header in CSV file
tr: CSV dosyasındaki sütun başlığı

en: %s attribute
tr: %s özniteliği

en: No field mapping.
tr: Alan haritalaması yok.

en: The "%s" field cannot be selected several times.
tr: "%s" alanı birden fazla seçilemez.

en: The fields %s cannot be selected several times.
tr: %s alanları birden fazla seçilemez.

en: Table of contents
tr: Yardım konuları

en: About tasks
tr: İşler hakkında

en: Task properties
tr: İşlerin özellikleri

en: Task states
tr: İşlerin durumları

en: Task colors
tr: İşlerin renkleri

en: Reminders
tr: Anımsatıcılar

en: About effort
tr: Çalışmalar hakkında

en: Effort properties
tr: Çalışmaların özellikleri

en: About categories
tr: Gruplar hakkında

en: Category properties
tr: Grupların özellikleri

en: About notes
tr: Notlar hakkında

en: Note properties
tr: Notların özellikleri

en: Printing and exporting
tr: Yazdırma ve verileri verme

en: About printing and exporting
tr: Yazdırma ve verileri verme hakkında

en: Printing
tr: Yazdırma

en: Exporting
tr: Verileri verme

en: Multi-user usage
tr: Çok kullanıcılı ortam

en: About multi-user
tr: Çok kullanıcılı ortam hakkında

en: Storage options
tr: Saklama ayarları

en: E-mailing tasks
tr: E-postalama işleri

en: Custom attributes for e-mailing
tr: E-postalama için isteğe göre uyarlanmış öznitelikler

en: E-mail integration
tr: E-posta bütünlüğü

en: About e-mail integration
tr: E-posta tümleştirmesi hakkında

en: Attaching an e-mail to a task
tr: Bir işe e-posta eklenmesi

en: Creating a task from an e-mail
tr: Bir e-postadan iş oluşturulması

en: SyncML support
tr: SyncML desteği

en: What is SyncML
tr: SyncML nedir

en: Setup
tr: Kurulum

en: Limitations
tr: Sınırlamalar

en: Troubleshooting
tr: Sorun çözme

en: Purging deleted items
tr: Silinmiş ögeleri yok etme

en: iPhone and iPod Touch
tr: iPhone ve iPod Touch

en: %(name)s on the iPhone
tr: iPhone için %(name)s

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: %(name)s on Android?
tr: Android üzerinde %(name)s?

en: Todo.txt and Todo.txt Touch
tr: Todo.txt ve Todo.txt Touch

en: Importing todo.txt
tr: Todo.txt alınıyor

en: Exporting todo.txt
tr: Todo.txt veriliyor

en: Task templates
tr: İş kalıpları

en: About templates
tr: Kalıplar hakkında

en: Using templates
tr: Kalıpların kullanılması

en: Graphical user interface
tr: Grafik kullanıcı arayüzü

en: Keyboard shortcuts
tr: Tuştakımı kısayolları

en: Tasks are the basic objects that you manipulate. Tasks can
    represent anything from a single little thing you have to do to a complete 
    project consisting of different phases and numerous activities.
tr: İşler, üzerinde çalışacağınız basit konulardır. Tek bir küçük
    şey olabileceği gibi, farklı aşamaları ve çeşitli eylemleri içeren
    büyük bir proje de olabilir.

en: Tasks have the following properties you can change:
tr: İşlerle ilgili düzenleyebileceğiniz özellikler şunlardır:

en: Subject: a single line that summarizes the task.
tr: Konu: İşi özetleyen tek satırlık bir bilgi.

en: Description: a multi-line description of the task.
tr: Açıklama: İşle ilgili bir kaç satırlık açıklama.

en: Planned start date: the first date on which the task can be started. 
    The planned start date defaults to the date the task is created. It can also be 'None' 
    indicating that you don't really want to start this task. This can be convenient 
    for e.g. registering sick leave.
tr: Planlanan başlangıç tarihi: İşe başlanabilecek ilk tarih.
    Planlanan başlangıç tarihinin varsayılan değeri işin oluşturulduğu tarihtir. Bu işi 
    gerçekten başlatmak istemiyorsanız 'Yok' olarak da seçebilirsiniz. Örneğin hastalık 
    zamanları için uygun olabilir.

en: Due date: the date the task should be finished. 
    This can be 'None' indicating that this task has no fixed due date.
tr: Bitiş tarihi: İşin bitirilmesi gereken tarih. 
    Bir işin sabit belirlenmiş bir bitiş tarihi yoksa 'Yok' görünebilir.

en: Actual start date: the date the task was actually started.
    The actual start date can be edited directly, but it is also set when you 
    track effort for the task or when you set the percentage completed of a task
    to a value between 0% and 100%.
tr: Geçerli başlangıç tarihi: İşe gerçekten başlanan tarih.
    Geçerli başlangıç tarihi doğrudan yazılabilir. Ayrıca
    çalışmaya başladığınızda ya da işin tamamlanma yüzdesini
    %0 ile %100 arasında yazdığınızda da güncellenir.

en: Completion date: this date is 'None' as long as the task has 
    not been completed. It is set to the current date when you mark the task as 
    completed. The completion date can also be entered manually.
tr: Tamamlanma tarihi: İş tamamlanmadığı sürece bu tarih 'Yok' 
    olarak görünür. Bir işi tamamlanmış olarak işaretlediğinizde o anki 
    tarihe ayarlanır. Tamamlanma tarihini ayrıca elinizle de yazabilirsiniz.

en: Prerequisites: other tasks that need to be completed before
    a task can be started. The task remains inactive until the last prerequisite task is 
    completed. Note that if the task has a specific planned start date set, that
    date has to be in the past <em>and</em> all prerequisite tasks need to be
    completed before the task becomes late.
tr: Ön Koşullar: Bir iş başlatılmadan önce tamamlanması 
    gereken diğer işler. Son ön koşul tamamlanana kadar iş etkin olmayan şekilde kalır.
     İş için bir planlanan başlangıç tarihi ayarlanmış ise bu tarihin geçmişte olması
     <em>ve</em> tüm ön koşul işlerinin bu işin gecikmesinden 
    önce tamamlanmış olması gerektiğine dikkat edin.

en: Budget: amount of hours available for the task.
tr: Bütçe: İş için ayrılacak olan saatler.

en: Hourly fee: the amount of money earned with the task per hour.
tr: Saat ücreti: Bir iş için harcanacak her saat karşılığı kazanılacak tutar.

en: Fixed fee: the amount of money earned with the task 
    regardless of the time spent.
tr: Sabit ücret: Yapılacak bir iş karşılığında harcanacak 
    zamandan bağımsız olarak kazanılacak tutar.

en: The following properties are calculated from the properties above:
tr: Aşağıdaki özellikler, yukarıdaki özelliklerden hesaplanarak üretilirler:

en: Days left: the number of days left until the due date.
tr: Kalan gün: Bitiş tarihine kadar olan gün sayısı gösterilir.

en: Dependents: other tasks that can be started when the 
    prerequisite task has been completed.
tr: Bağlılıklar: bağlı ön işler tamamlandıktan 
    sonra diğer işlere başlanabilir.

en: Time spent: effort spent on the task.
tr: Harcanan zaman: Bir işe harcanan çalışma zamanı gösterilir.

en: Budget left: task budget minus time spent on the task.
tr: Kalan bütçe: Bir işe ayrılan bütçe zamanından bu işe harcanan zaman çıkarılır.

en: Revenue: hourly fee times hours spent plus fixed fee.
tr: Gelir: Bir işe harcanan saatler ile saatlik ücret çarpılır ve sabit ücret eklenir.

en: Tasks always have exactly one of the following states:
tr: İşler her zaman şu durumlardan birinde bulunurlar:

en: Active: the actual start date is in the past;
tr: Etkin: Geçerli başlangıç tarihi geçmişte

en: Inactive: the task has not been started and/or not all 
    prerequisite tasks have been completed;
tr: Etkin değil: İş başlatılmamış ve/veya tüm
    ön koşul işleri tamamlanmamış

en: Completed: the task has been completed.
tr: Tamamlanmış: Tamamlanmış işler.

en: In addition, tasks can be referenced as:
tr: Bunlara ek olarak, işler şu şekilde görünebilirler:

en: Overdue: the due date is in the past;
tr: Zaman aşımı: Bitiş tarihi geçmişte;

en: Due soon: the due date is soon (what 'soon' is, can be 
    changed in the preferences);
tr: Bitiş zamanı yaklaşan: Bitiş zamanı yaklaşan işler 
    'Yakında' tanımının hangi zaman olduğu ayarlar bölümünden belirtilir.

en: Late: the planned start is in the past and the task has 
    not been started;
tr: Gecikmiş: Planlanan başlangıç tarihi geçmiş ve 
    başlanılmamış iş

en: Over budget: no budget left;
tr: Bütçesi bitmiş: Bütçesi biten işler.

en: Under budget: still budget left;
tr: Bütçe içinde: Hala bütçesi olan işler.

en: No budget: the task has no budget.
tr: Bütçesiz: Bütçesi belirlenmemiş işler.

en: The text of tasks is colored according to the following rules:
tr: İş metinleri şu kurallara göre renk alırlar:

en: Overdue tasks are red;
tr: Zamanı geçmiş işler kırmızı renktir;

en: Tasks due soon are orange;
tr: Bitiş zamanı yaklaşan işler turuncu ile;

en: Active tasks are black text with a blue icon;
tr: Etkin işler siyah yazı ve mavi simge ile;

en: Late tasks are purple;
tr: Gecikmiş işler mor renklidir

en: Future tasks are gray, and
tr: Gelecekte başlayacak işler gri ile;

en: Completed tasks are green.
tr: Tamamlanmış işler yeşil ile.

en: This all assumes you have not changed the text colors through the 
    preferences dialog, of course.
tr: Burada belirtilen renkler, ayarlar bölümündeki varsayılan renkleri 
     değiştirmemiş olduğunuz düşünülürek açıklanmıştır.

en: The background color of tasks is determined by the categories the 
    task belongs to. See the section about 
    <a href="#categoryproperties">category properties</a> below.
tr: İşlerin artalan renkleri, işin bağlı olduğu grubun rengi tarafından 
    belirlenir. Daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki 
    <a href="#categoryproperties">Grupların özellikleri</a> bölümüne bakın.

en: You can set a reminder for a specific date and time. %(name)s will
    show a reminder message at that date and time. From the reminder dialog
    you can open the task, start tracking effort for the task, or mark the task
    completed. It is also possible to snooze the reminder.
tr: Belirli bir tarih ve saat için bir anımsatıcı ayarlayabilirsiniz. %(name)s bu
    tarih ve saat geldiğinde anımsatıcı iletisini gösterir. Anımsatıcı 
    penceresinden işi açabilir, iş için çalışma başlatabilir ya da işi tamamlanmış 
    olarak işaretleyebilirsiniz. Ayrıca anımsatıcıyı erteleyebilirsiniz.

en: If you have Growl or Snarl installed, you can instruct
    %(name)s to use these for reminders in the preferences dialog.
tr: Growl ya da Snarl yüklüyse, ayarlar bölümünden, %(name)s 
    tarafından bu anımsatıcıların kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

en: Whenever you spent time on tasks, you can record the amount of time
    spent by tracking effort. Select a task and invoke 'Start tracking effort' in
    the Effort menu or context menu or via the 'Start tracking effort' toolbar 
    button.
tr: İşler üzerinde çalışmaya başladığınızda harcadığınız zamanı kaydedebilirsiniz
    Bunun için bir işi seçerek Çalışmalar menüsünden 'Çalışmaya başla' komutunu 
    verebilir, araç çubuklarından 'Çalışmaya başla' düğmesine tıklayabilir ya da sistem
    tepsisi simgesine sağ tıklayarak 'Çalışmaya başla' simgesine tıklayıp işi seçebilirsiniz.

en: Effort records have the following properties you can change:
tr: Çalışma kayıtlarında düzenleyebileceğiniz özellikler şunlardır:

en: Task: the task the effort belongs to.
tr: İş: Üzerinde çalışılan iş.

en: Start date/time: start date and time of the effort.
tr: Başlangıç tarihi ve saati: Çalışmanın başlangıç tarihi ve saati.

en: Stop date/time: stop date and time of the effort. This can be 
    'None' as long as you are still working on the task.
tr: Bitiş tarihi ve saati: Çalışmanın bitiş tarihi ve saati. İş üzerinde
    çalışmaktayken 'Yok' olarak görünebilir.

en: Description: a multi-line description of the effort.
tr: Açıklama: Çalışma ile ilgili bir kaç satırlık açıklama.

en: Time spent: how much time you have spent working on the task.
tr: Harcanan zaman: Bu iş üzerine ne kadar zaman harcadığınız.

en: Revenue: money earned with the time spent.
tr: Gelir: Harcanan zamanda kazanılan para.

en: Tasks and notes may belong to one or more categories. First, you 
    need to create the category that you want to use via the 'Category' menu. Then, 
    you can add items to one or more categories by editing the item and checking the 
    relevant categories for that item in the category pane of the edit dialog.
tr: İş ve notlar bir ya da daha çok grupta bulunabilirler. Öncelikle 'Gruplar' 
    menüsünden kullanmak istediğiniz grupları oluşturun. Sonra, gruplara 
    atamak istediğiniz iş ya da notu düzenlemek için açın, Gruplar bölümünden 
    istediğiniz Grupları seçip kaydedin.

en: You can limit the items shown in the task and notes viewers to one 
    or more categories by checking a category in the category viewer. For example, 
    if you have a category 'phone calls' and you check that category, the task 
    viewers will only show tasks belonging to that category; in other words the 
    phone calls you need to make.
tr: İş ve not görünümlerinde gösterilecek öge sayısını, grup penceresinden
    bir ya da daha çok grubu seçerek sınırlayabilirsiniz. Örneğin 'Telefon görüşmeleri' 
    diye bir grubunuz varsa ve bunu işaretlerseniz, iş penceresinde yalnızca bu 
    gruptaki işleri yani yapacağınız telefon görüşmelerini görürsünüz.

en: Categories have the following properties you can change:
tr: Gruplarla ilgili düzenleyebileceğiniz özellikler şunlardır:

en: Subject: a single line that summarizes the category.
tr: Konu: Grubu özetleyen tek satırlık bir bilgi.

en: Description: a multi-line description of the category.
tr: Açıklama: Grupla ilgili bir kaç satırlık açıklama.

en: Mutually exclusive subcategories: a check box indicating
    whether the subcategories of the category are mutually exclusive. If they are,
    items can only belong to one of the subcategories. When filtering, you can only
    filter by one of the subcategories at a time.
tr: Birbirini dışlayan altgruplar: Grubun altgruplarının birbirini 
    dışlayıp dışlamayacağını gösteren işaret kutusu. Birbirini dışlıyorlarsa 
    ögeler yalnız bir altgruba ait olabilir. Süzme işlemlerinde, aynı anda bu altgruplardan 
    yalnızca birine göre süzebilirsiniz.

en: Appearance properties such as icon, font and colors: 
    the appearance properties are used to render the category, but also the items
    that belong to that category. If a category has no color, font or icon of its 
    own, but it has a parent category with such a property, the parent's property 
    will be used. If an item belongs to multiple categories that each have a color 
    associated with it, a mixture of those colors will be used to render that 
    item.
tr: Simge, yazı tipi ve renkler gibi görünüm özellikleri: 
    Görünüm özellikleri, grubun ve gruba ait ögelerin gösterilim özelliklerini düzenlemek 
    için kullanılır. Bir grubun rengi, yazı tipi ya da simgesi ayarlanmadığı halde altgrubunun 
    bir özelliği ayarlanmışsa bile, üstteki grubun özellikleri kullanılır. Bir öge birden çok gruba 
    aitse ve her bir grup için renk özelliği belirtildiyse, öge gösterilirken bu renklerin karışımı 
    kullanılır.

en: Notes can be used to capture random information that you want
    to keep in your task file. Notes can be stand-alone or be part of other items,
    such as tasks and categories. Stand-alone notes are displayed in the notes
    viewer. Notes that are part of other items are not displayed in the notes
    viewer.
tr: Notlar, kaydetmek istediğiniz çeşitli bilgileri iş dosyanızda tutmak için kullanılır.
    Notlar tek başlarına olabileceği gibi iş ve gruplar gibi başka ögelerin parçası da 
    olabilir. Tek başına olan notlar not penceresinde gösterilir. Diğer ögelerin bir 
    parçası olan notlar, not penceresinde gösterilmez. Ögelerin bir parçası olan 
    notlar iş ya da grup pencerelerinde notlar sütununu göstererek görüntülenebilir.

en: Notes have the following properties you can change:
tr: Notlarla ilgili düzenleyebileceğiniz özellikler şunlardır:

en: Subject: a single line that summarizes the note.
tr: Konu: Notu özetleyen tek satırlık bir bilgi.

en: Description: a multi-line description of the note.
tr: Açıklama: Notla ilgili bir kaç satırlık açıklama.

en: Appearance properties such as icon, font and colors.
tr: Simge, yazı tipi ve renkler gibi görünüm özellikleri.

en: Both printing and exporting work in the same way: when you print
    or export data, the data from the active viewer is printed or exported.
    Moreover, the data is printed or exported in the same way as the viewer is 
    displaying it. The data is printed or exported in the same order as the
    viewer is displaying it. The columns that are visible determine what 
    details get printed or exported. When you filter items, for example hide
    completed tasks, those items don't get printed or exported.
tr: Yazdırma ve veri verme işlemleri aynı şekildedir: 
    Bir yazma ya da veri verme işlemi yaptığınızda, etkin pencere yazdırılır 
    ya da verilir. Yazdırılan ya da verilen veri, etkin pencerede nasıl 
    görünüyorsa o şekilde olur. Sıralaması penceredeki gibi olur. Basılacak 
    ya da verilecek ayrıntıları, pencerede seçtiğiniz sütunlar belirler. Ögeleri 
    süzdüğünüzde, örneğin tamamlanmış işleri gizlediğinizde, bu ögeler 
    yazdırılmaz ya da verilmez.

en: Prepare the contents of a viewer, by putting the items in the 
    right order, show or hide the appropriate columns and apply the relevant 
    filters.
tr: Görüntünün içeriği, ögeleri doğru sırada yerleştirerek, 
    uygun sütunları göstererek ya da gizleyerek ve ilgili süzgeçleri 
    uygulayarak hazırlanır.

en: You can preview how the print will look
    using the File -> Print preview menu item. You can edit the page settings
    using File -> Page setup. When printing and the platform supports it, you can 
    choose to print all visible items in the active viewer, or just the 
    selected items.
tr: Baskının nasıl olacağını önceden görebilirsiniz
    Bunun için yazdırmak istediğiniz pencere seçiliyken, menüden 
    Dosya -> Baskı önizleme komutuna tıklayın. Sayfa ayarlarını değiştirmek için 
    menüden Dosya -> Sayfa yapısı komutuna tıklayın. Yazdırma ve altyapı destekliyorsa 
    etkin penceredeki tüm görünen ögeleri ya da yalnızca seçilmiş ögeleri yazdırmayı seçebilirsiniz

en: Next, choose the format you want to export to and whether you
    want to export all visible items or just the selected ones. Available formats
    to export to include CSV (comma separated format), HTML and iCalendar. When
    you export to HTML, a CSS file is created that you can edit to change
    the appearance of the HTML.
tr: Bundan sonra dosya biçimini ve tüm görünen ögeleri mi yoksa yalnızca seçili 
    ögeleri mi vermek istediğinizi seçin. Geçerli dosya biçimleri olarak, 
    CSV (virgülle ayrılmış değerler), HTML ve iCalendar kullanabilirsiniz. HTML 
    olarak verdiğinizde HTML görüntüsünü değiştirebileceğiniz bir CSS dosyası da 
    oluşturulur.

en: Custom attributes for e-mailing tasks
tr: E-postalama işleri için isteğe göre uyarlanmış öznitelikler

en: You can alter the behaviour of the e-mail command using custom attributes
    in a task description. Those attributes must be on a line by themselves. Supported
    attributes are 'cc' and 'to'. Examples:
tr: E-posta komutunun davranışını, iş açıklamasında isteğe göre uyarlanmış öznitelikleri
    kullanarak değiştirebilirsiniz. Bu öznitelikler bir satırda yer almalıdır. Desteklenen öznitelikler
    'cc' ve 'to'. Örnekler:

en: A task file may be opened by several instances of %(name)s, either
    running on the same computer or on different ones, on a network share for
    instance. When you save, %(name)s will actually merge your work with whatever
    has been saved on disk since the last time you did. Conflicts are automatically
    resolved, usually by you winning the conflict. This serves two use cases:
tr: Bir iş dosyasyı aynı ya da farklı bilgisayarlarda çalışan bir kaç %(name)s 
    kopyası tarafından, örneğin bir ağ paylaşımı üzerinden açılabilir. Bir kayıt
    işlemi yaptığnızda, %(name)s, diske en son kaydettiğiniz zamandan sonra 
    yaptığınız çalışmaları birleştirir. Çakışmalar kendiliğinden çözümlenir,
    genellikle sizin sürümünüz güncellenir. Bu özellik iki şekilde kullanılabilir:

en: A single user, opening the task file on several computers (work,
    home, laptop).
tr: İş dosyasını birden fazla bilgisayarda kullanan (iş, ev, taşınabilir) 
    tek kullanıcı.

en: Several users working on the same task file.
tr: Aynı iş dosyası üzerinde çalışan birden fazla kullanıcı.

en: The first case is the most common and the most secure. The second
    case may be dangerous. Most network disk sharing protocols do not support the
    kind of file locking that would make this 100% secure. A list of common protocols
    and their behaviour follows.
tr: İlk durum en çok kullanılan ve en güvenli olanıdır. İkinci durum
    tehlikeli olabilir. Çoğu ağ disk paylaşım iletişim kuralı, bunu %100
    güvenli kılacak dosya kilitleme desteği sağlamaz. Çok kullanılan
    iletişim kurallarının listesi ve davranışları şu şekildedir:

en: None of the sharing options discussed here work fully. If two users
    save their changes within a few hundreds of milliseconds time frame, data will be lost.
tr: Burada anılan paylaşım seçeneklerinden hiç biri tamamen çalışmaz. Eğer iki kullanıcı,
    yaptıkları değişiklikleri aynı bir kaç yüz milisaniye içinde kaydederlerse veri kaybı olur.

en: This is the most common protocol: Windows shares and their lookalikes
    (Samba). If the server and client don't support certain extensions, Task Coach will not
    be able to detect automatically when the file has been modified by someone else.
tr: En sık kullanılan iletişim kuralı: Windows ve benzerleri paylaşımlar (SAMBA).
    Sunucu ve istemci belli bazı eklentileri desteklemiyorsa, TaskCoach,
    bir dosyanın başkası tarafından değiştirildiğini algılayamaz.

en: NFS
tr: Ağ Dosya Sistemi (NFS)

en: Not tested yet.
tr: Henüz sınanmadı.

en: A popular way to access files from several computers (also see SpiderOak
    for a more secure alternative). Changes to the task file are correctly detected by %(name)s
    when it's updated.
tr: Bir kaç bilgisayardan dosyalara erişmenin sık kullanılan bir yolu (daha güvenli bir 
    alternatif için SpiderOak kullanabilirsiniz). İş dosyasında yapılan değişiklikler %(name)s 
    tarafından doğru şekilde algılanır.

en: %(name)s integrates with several mail user
    agents, through drag and drop. This has some limitations; e-mails are
    copied in a directory next to the %(name)s file, as .eml files and are
    later opened using whatever program is associated with this file type
    on your system. On the other hand, this allows you to open these
    e-mail attachments on a system which is different from the one you
    created it first.
tr: %(name)s ile bir kaç e-posta programına 
    sürükle bırak yapabilirsiniz. Bazı sınırlamalar şunlardır; e-postalar 
    %(name)s dosyasının olduğu klasöre .eml dosyaları olarak kopyalanır 
    ve daha sonra bu dosya tipi sisteminizde hangi program ile 
    ilişkilendirilmiş ise onunla açılır. Diğer yandan bu sayede e-posta 
    eklerini oluşturduğunuz sistemden başka bir yerde de 
    açabilirsiniz.

en: Mail user agents supported include:
tr: Desteklenen e-posta programları:

en: Due to a Thunderbird limitation, you can't drag and drop several
    e-mails from Thunderbird. This does not apply to Outlook.
tr: Bir Thunderbird sınırlaması yüzünden Thunderbird programından birden
    fazla e-postayı sürükleyip bırakamazsınız. Outlook programında bu sorun yoktur.

en: There are two ways to attach an e-mail to a task; you can:
tr: Bir işe e-posta eklemenin iki yolu vardır:

en: Drop it on a task either in the task tree or the task list.
tr: E-postayı sürükleyerek, iş ağacı ya da iş listesindeki işin üzerine bırakabilirsiniz.

en: Drop it in the attachment pane in the task editor.
tr: E-postayı sürükleyerek, iş düzenleyicisindeki Ekler sayfasına bırakabilirsiniz.

en: Dropping an e-mail on an empty part of the task tree or task list
    creates a new task. Its subject is the subject of the mail, its
    description is its content. Additionally, the mail is automatically
    attached to the newly created task.
tr: Bir e-postayı sürükleyip iş ağacı ya da iş listesinde boş bir alana
    bırakırsanız yeni bir iş oluşturulur. İşin konusu e-postanın konusu,
    açıklaması e-postanın içeriği olarak ayarlanır. Ayrıca e-posta
    yeni oluşturulan bu işe de eklenir.

en: SyncML is an XML protocol designed to synchronize several
    applications with a server. A popular open-source server is <a
    href="http://www.funambol.com/" target="_blank">Funambol</a>. Synchronization 
    clients are available for many devices and applications (Outlook, Pocket PC,
    iPod, iPhone, Evolution, etc...), as well as so-called "connectors"
    which allow the server to synchronize with Exchange, Google Calendar,
    etc.
tr: SyncML birden çok uygulamanın bir sunucu üzerinden veri eşleştirmesi
    yapabilmesi için tasarlanmış bir XML veri iletişim kuralıdır. Popüler bir açık kaynaklı
    sunucu <a href="http://www.funambol.com/" target="_blank">Funambol</a>
    sunucusudur. Pek çok aygıt ve uygulama ile eşletirme yapılabilir (Outlook, Pocket PC,
    iPod, iPhone, Evolution, vb...). Ayrıca sağlanan "bağlantılar" aracılığıyla Exchange
    Google Calendar gibi sunucular ile de eşleştirme yapılabilir.

en: %(name)s has built-in SyncML client support on Windows and Mac OS X
    (provided that you use the supplied binaries). This means you can
    setup %(name)s to synchronize with the same SyncML server you
    synchronize Outlook with and have all Outlook tasks and notes in
    your %(name)s file, as well as %(name)s tasks and notes in Outlook. Or
    your Pocket PC.
tr: %(name)s Windows ve Mac OS X üzerinde içsel SyncML istemci desteğine sahiptir
    (kurulum için kullandığınız paketler içinde). Böylece
    %(name)s Outlook için kullandığınız SyncML sunucusunu kullanarak
    tüm Outlook görev ve notlarınızı hem
    %(name)s dosyasında, hem de %(name)s Outlook içinde tutabilirsiniz.
    Bu durum Pocket PC için de geçerlidir.

en: On Linux, you must install the SyncML client binding for
    Python yourself. A 64 bits Debian package for Python 2.7 is available on
    <a target="_blank" href="http://www.taskcoach.org/">taskcoach.org</a>,
    at the end of the Linux downloads section.
tr: Linux üzerinde SyncML ile Python bağlantısını
    kendiniz yapmalısınız. Python 2.7 için 64 bit Debian paketi
    <a target="_blank" href="http://www.taskcoach.org/">taskcoach.org</a>
    adresinde Linux indirmeleri bölümünün sonunda bulunabilir.

en: This feature is optional and off by default. In order to turn it on,
    go to the preferences dialog and check it on the Features page.
tr: Bu özellik isteğe bağlıdır ve varsayılan olarak devre dışıdır. Etkinleştirmek
    için menüden Düzenle -> Ayarlar komutuna tıklayarak özellikler sayfasına gidin.

en: To setup SyncML, edit the SyncML preferences in Edit/SyncML 
    preferences. Fill in the synchronization URL, your ID on the server and choose 
    which items to synchronize (tasks and/or notes). The URL depends on the server
    you choose; some examples are:
tr: SyncML kullanımını etkinleştirdikten sonra, yapılandırmak için menüden yeni beliren 
    Düzenle -> SyncML ayarları komutuna tıklayın. Eşleştirme İnternet adresini, 
    sunucudaki kimliğinizi yazın ve hangi ögeleri (işler, notlar) eşleştirmek istediğinizi seçin. 
    İnternet adresi seçtiğiniz sunucuya göre değişir. Örneğin:

en: The database names are pretty standard; the default values 
    should work.
tr: Veritabanı adları oldukça standarttır. Varsayılan değerler 
    sorunsuz çalışmalı.

en: Each task file has its own client ID, so that two different task 
    files will be considered different "devices" by the server.
tr: Her iş dosyasının özel bir istemci kodu vardır. Böylece bu dosyalardaki 
    iki farklı iş, sunucu tarafından iki farklı "aygıt" olarak ele alınır.

en: Some limitations are due to the fact that, the underlying data 
    type being vcalendar, some %(name)s features cannot be presented to the 
    server.
tr: Vcalendar veri tipinden kaynaklanan nedenlerden dolayı 
    bazı sınırlamalar vardır ve %(name)s özelliklerinin bazıları 
    sunucu üzerinde gösterilemez.

en: Task and category hierarchy are lost to the server.
tr: İş ve grup hiyerarşisi sunucuda bulunmaz.

en: Recurrence and reminders are not supported yet.
tr: Yineleme ve anımsatıcılar henüz desteklenmemektedir.

en: Note categories are lost to the server.
tr: Not grupları sunucuda bulunmaz.

en: The conflict detection/resolution system is a workaround 
    for a Funambol limitation. It should work in most cases, but if many 
    applications synchronize with the same server at the same time, problems may 
    arise.
tr: Çakışma algılama/çözme sistemi Funambol sınırlaması üzerine 
    çalışan bir çözümdür. Çoğu durumda çalışır. Ancak eğer aynı sunucu 
    üzerinde aynı anda eşleştirme yapan pek çok uygulama varsa sorun 
    çıkabilir.

en: Probably some others...
tr: Ve olası diğerleri...

en: The SyncML menu items are only present if your platform is 
    supported. Currently supported platforms are:
tr: SyncML menü ögeleri yalnızca platformunuz destekliyorsa görünür. 
    Şu anda desteklenen platformlar şunlardır:

en: Windows, 32 bits (see below)
tr: Windows, 32 bit (aşağı bakın)

en: Linux, 32 bits
tr: Linux, 32 bit

en: Mac OS 10.3 and later, both Intel and PPC
tr: Mac OS 10.3 ve sonrası, hem Intel hem PPC

en: You may experience problems under Windows if you don't have the 
    Microsoft Visual 8 runtime installed. You can download it on the
    <a target="_blank" href="%s"> Microsoft download site</a>.
tr: Microsoft Visual 8 çalışma kütüphanesi kurulu değilse Windows 
    ile sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunu indirmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz 
    <a target="_blank" href="%s"> Microsoft indirme sitesi</a>.

en: When SyncML is enabled, deleting a task or a note does not actually
    delete it, but rather mark it as deleted. The deleted task or note is actually 
    removed from the task or note list on the next synchronization. For this reason, 
    if you happen to use the SyncML feature, then disable it without having done a 
    sync, there may be some deleted notes or tasks in your task file. This is not a 
    problem, but takes a little more disk space.
tr: SyncML etkinleştirildiğinde, bir iş ya da notu silmek, onları tamamen silmek yerine
    silinecek olarak işaretler. Uygulamada, işaretlenmiş iş ya da notlar, iş ya da 
    not listesinden, bir sonraki eşleştirme sırasında silinir. Bu nedenle SyncML özelliğini 
    kullandıktan sonra bir eşleştirme yapmadan devre dışı bırakırsanız, dosyanızda bazı 
    silinmiş iş ve notlar kalabilir. Bu bir sorun değildir ancak gereksiz yer kaybına neden 
    olur.

en: In this case, the "Purge deleted items" menu item in the File menu 
    can be used to actually delete these tasks. It is only enabled when you
    need it, that is when there are items to purge. Be aware that after doing this,
    if you re-enable SyncML and make a sync with the same server you used
    previously, all those items will reappear, as the server
    doesn't know they're deleted.
tr: Bu durumda menüden Dosya -> Silinmiş ögeleri yoket komutuna tıklayarak 
    bu işleri ve notları tamamen silebilirsiniz. Bu komut yalnız işleyebileceği 
    zaman, yani silinmek üzere işaretlenmiş ancak silinmemiş ögeler varsa 
    görünür. Bunu yaptıktan sonra şu konuda dikkatli olun; Eğer yeniden SyncML 
    özelliğini etkinleştirirseniz ve daha önce kullandığınız sunucu ile eşleştirme yaparsanız, 
    sunucu bu ögelerin silindiğini bilemeyeceğinden, tüm bu ögeler yeniden geri gelirler.

en: iPhone, iPod Touch and iPad
tr: iPhone, iPod Touch ve iPad

en: %(name)s on the iPhone/iPod Touch/iPad
tr: iPhone/iPod Touch/iPad ile %(name)s kullanımı

en: There is an iPhone/iPod Touch/iPad companion app for %(name)s, 
    available on <a 
    href="http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=311403563&mt=8"
    target="_blank">Apple's AppStore</a>. (If you don't have iTunes installed on 
    your computer, you'll be presented a page where you can download iTunes). 
    It supports the following features:
tr: %(name)s için iPhone/iPod Touch/iPad uyumlu bir uygulama bulunmaktadır. 
    Uygulamayı şuradan edinebilirsiniz: 
    <a href="http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=311403563&mt=8"
    target="_blank">Apple Uygulama Mağazası</a>. (Bilgisayarınızda iTunes yüklü değilse 
    iTunes programını indirebilmeniz için bir sayfa gösterilecek). 
    Bu uygulama şu özellikleri desteklemektedir:

en: Basic task attributes: subject, description, dates (with 
    recurrence)...
tr: Temel iş özellikleri: konu, açıklama, tarihler 
    (yineleme özellikleriyle)...

en: Hierarchical tasks and categories
tr: Hiyerarşik iş ve gruplar

en: Time tracking
tr: Zaman izleme

en: Multiple task files
tr: Birden çok iş dosyası

en: Two-way synchronization with %(name)s on the desktop
tr: Masaüstündeki %(name)s ile iki yönlü eşleştirme

en: The application is universal and has a custom iPad UI.
tr: Uygulama evrenseldir ve iPad için özel bir kullanıcı arayüzü vardır.

en: Configuration on the iPhone/iPod Touch/iPad
tr: iPhone/iPod Touch/iPad üzerinde yapılandırma

en: There are some settings for the iPhone/iPod Touch/iPad app in the 
    Settings application:
tr: iPhone/iPod Touch/iPad uygulamasının ayarları için bir
    Ayar uygulaması vardır:

en: Show completed: whether to show completed tasks.
tr: Tamamlanmışları göster: Tamamlanmış işlerin gösterilip gösterilmeyeceğini belirler.

en: Show inactive: whether to show inactive tasks (planned start date 
    in the future).
tr: Etkin olmayanları göster: Etkin olmayan (planlanan başlangıç 
    zamanı gelecekte olan) işlerin gösterilip gösterilmeyeceği

en: Icon position: the LED icon may show up either on the 
    left side or the right side of the screen.
tr: Simge konumu: LED simgesi ekranın sağ ya da sol 
    yanında gösterilebilir.

en: Compact mode: if this is enabled, the task list has smaller 
    LEDs and doesn't show categories or dates.
tr: Küçük kip: Etkinleştirildiğinde, iş listesinde LEDler daha küçük 
    olur ve grup ile tarihler gösterilmez.

en: Confirm complete: if enabled, a message box will pop up for 
    confirmation when you mark a task complete by tapping its LED.
tr: Tamamlananları onayla: Etkinleştirildiğinde, bir işi tamamlamak 
    için LED'i üzerine tıklandığında bir onay iletisi gösterilir.

en: # days due soon: How many days in the future is 
    considered "soon".
tr: 'Bitiş zamanı yaklaşıyor' günü: İşin 'Bitiş zamanı yaklaşıyor' 
    kabul edilmesi için kalacak gün

en: Configuration on the desktop, all platforms
tr: Masaüstü yapılandırması, tüm platformlar için

en: Before synchronizing, you must also configure %(name)s on the 
    desktop; in the preferences, in the "Features" tab, check "Enable iPhone
    synchronization". Restart %(name)s. Now, in the preferences, choose the 
    "iPhone" tab and fill in at least the password.
tr: Eşleştirmeden önce, masaüstündeki %(name)s programını yapılandırmanız gerekir. 
    Menüden Düzenle -> Ayarlar komutuna tıkladıktan sonra "Özellikler" sekmesine tıklayın 
    ve "iPhone eşleştirmeyi etkinleştir" seçeneğini işaretleyin. %(name)s programını yeniden 
    başlatın. Artık ayarlar bölümünden "iPhone" sekmesine geçebilir ve en azından parolayı yazabilirsiniz.

en: When you tap the "Sync" button in the category view, %(name)s
    will automatically detect running instances of %(name)s on your
    desktop and ask you to select one (you may have several instances
    running on different computers on your network, or several instances
    on the same computer). The name displayed is, by default, some string
    identifying the computer it's running on. To customize this, you may
    change the "Bonjour service name" in the configuration.
tr: Grup penceresinde "Eşleştir" düğmesine tıkladığınızda %(name)s 
    masaüstünüzde çalışan %(name)s kopyalarını kendiliğinden algılar ve 
    birini seçmenizi ister (ağınızda farklı bilgisayarlarda ya da aynı bilgisayar 
    üzerinde çalışan bir kaç kopya bulunabilir). Gösterilen ad, varsayılan 
    olarak, programın çalıştığı bilgisayarı tanımlayan bir metindir. Bunu 
    özelleştirmek için yapılandırmanızdan "Bonjour hizmeti adı"nı 
    değiştirin.

en: %(name)s will remember the chosen instance and try it next time
    you synchronize; if it's not running, it will prompt you again.
tr: %(name)s seçilmiş kopyayı anımsayacak ve yeniden eşleştirme 
    yaptığınızda onu seçmeyi deneyecek. Başarılı olamazsa yeniden soracak.

en: Note that this synchronization happens through the network; there 
    is no need for the device to be connected through USB nor for iTunes to
    be running.
tr: Bu eşleştirmenin ağ üzerinden yapılacağını unutmayın. Aygıtın 
    USB ya da iTunes üzerinden bağlı olarak çalışmasına gerek 
    yoktur.

en: Configuration on Windows
tr: Windows üzerinde yapılandırma

en: On Windows, you must install <a
    href="http://support.apple.com/kb/dl999">Bonjour for Windows</a> and
    unblock it when asked by the firewall.
tr: Windows için <a
    href="http://support.apple.com/kb/dl999">Windows için Bonjour</a> kurmalı 
    ve güvenlik duvarı tarafından sorulduğunda engellemeyi kaldırmalısınız.

en: Configuration on Linux
tr: Linux üzerinde yapılandırma

en: On Linux, you must have the <a href="http://avahi.org/">Avahi</a> 
    daemon installed and running. Most modern distributions already have it. You 
    must also install the dnscompat package; its name depends on your distribution 
    (libavahi-compat-libdnssd1 on Ubuntu for instance).
tr: Linux için <a href="http://avahi.org/">Avahi</a> programının kurulmuş ve 
    çalışıyor olması gereklidir. Çoğu güncel dağıtımlar bunu içerir. Ayrıca dnscompat 
    paketine de gerek vardır. Bu paketin adı dağıtımınıza göre değişiklik gösterebilir 
    (örneğin Ubuntu için libavahi-compat-libdnssd1 şeklindedir).

en: I can't seem to find the iPhone/iPod Touch app on Apple's 
    website
tr: Apple web sitesinde iPhone/iPod Touch uygulamasını 
    göremiyorum

en: You need to have iTunes installed on your computer to browse 
    Apple's App Store. <a href="http://www.apple.com/itunes/" target="_blank">Get 
    iTunes</a>.
tr: Apple Uygulama Mağazasına girebilmek için bilgisayarınızda iTunes 
    programının kurulu olması gereklidir. <a href="http://www.apple.com/itunes/" target="_blank">
    iTunes indirmek için buraya tıklayın</a>

en: My computer doesn't appear in the list when trying to sync
tr: Eşleştirmeyi denediğimde bilgisayarım listede görünmüyor

en: Check that your iPhone/iPod Touch is connected to the same network 
    your computer is through WiFi.
tr: iPhone/iPod Touch aygıtınızın kablosuz bağlantı (WiFi) ile bilgisayarınızla 
    aynı ağa bağlı olduğundan emin olun.

en: The iPhone can't connect to my computer
tr: iPhone bilgisayarıma bağlanamıyor

en: If you have a firewall, check that ports 4096-4100 are open.
tr: Güvenlik duvarınız etkinse 4096-4100 numaralı portların açık olduğundan emin olun.

en: No, %(name)s is not available for the Android platform. But,
    <a target="_blank" href="http://todotxt.com">Todo.txt Touch</a> is. 
    You can export your tasks from %(name)s to the <a target="_blank" 
    href="https://github.com/ginatrapani/todo.txt-cli/wiki/The-Todo.txt-Format">Todo.txt 
    format</a> and then edit your tasks on your Android device.
tr: Hayır, %(name)s henüz Android platformu için yayınlanmadı. Ancak,
    <a target="_blank" href="http://todotxt.com">Todo.txt Touch</a> 
    kullanılabilir. %(name)s işlerinizi <a target="_blank" 
    href="https://github.com/ginatrapani/todo.txt-cli/wiki/The-Todo.txt-Format">
    Todo.txt biçiminde</a> verebilir ve Android aygıtınızdan düzenleyebilirsiniz

en: Todo.txt is an open source todo list manager, created by Gina 
    Trapani, that works with plain text files. Todo.txt has a command-line 
    interface. However, since the file format is plain text, you can also edit your 
    tasks with any text editor. Todo.txt Touch is a version of Todo.txt for the 
    Android platform. Todo.txt Touch uses a todo.txt file that lives in your
    Dropbox folder. %(name)s can import from and export to that todo.txt 
    file.
tr: Todo.txt, Gina Trapani tarafından oluşturulmuş, düz metin dosyaları ile çalışan
    açık kaynak kodlu bir yapılacak işler yöneticisidir. Todo.txt komut-satırı arayüzüne
    sahiptir. Dosya biçimi düz metin olduğundan, işlerinizi herhangi bir metin düzenleyici
    ile düzenleyeiblirsiniz. Todo.txt Touch, Tıdı.txt programının Android sürümüdür.
    Todo.txt Touch dropbox klasörünüzdeki todo.txt dosyasını kullanır.  %(name)s
    bu todo.txt dosyasından veri alıp verebilir.

en: When exporting to Todo.txt, %(name)s creates another file alongside
    the target one, suffixed with "-meta". Don't delete this file; %(name)s uses it
    to keep track of external changed to the tasks. When a conflict arises (a task
    is modified both by Task Coach and by an external application when importing),
    the Todo.txt file wins the conflict.
tr: Verileri Todo.txt dosyasına verirken, %(name)s hedef dosyanın yanında
    "-meta" sonekiyle başka bir dosya daha oluşturur. %(name)s dışarıda yapılan
    değişiklikleri bu dosya ile izlediğinden bu dosyayı silmeyin. Bir çakışma algılandığında
    (hem Task Coach hem dış uygulamada güncellenmiş bir iş alınırken) Todo.txt
    dosyasındaki veriler asıl kabul edilir.

en: Tip: if you save your task file in the todo folder that Todo.txt
    Touch creates in your Dropbox folder, and you turn on automatic importing and 
    exporting of Todo.txt, %(name)s will keep the task file and the 
    todo.txt file in sync. Please note that another file, named after the .txt file
    with '-meta' appended, is also generated. This is used internally by %(name)s
    in order to keep track of what has been modified in the .txt file; don't modify
    or delete it.
tr: İpucu: iş dosyanızı Touch tarafında Dropbox üzerinde oluşturulan
    todo klasöründeki Todo.txt dosyasına kaydeder ve otomatik alma işlemini
    etkinleştirerek verileri Todo.txt üzerinden alırsanız, %(name)s iş dosyası ile
    Todo.txt dosyasını eşleştirir. %(name)s hedef dosyanın yanında
    "-meta" sonekiyle başka bir dosya daha oluşturur, dışarıda
    yapılan değişiklikleri bu dosya ile izlediğinden bu dosyayı değiştirmeyin
    ya da silmeyin.

en: %(name)s imports task subjects, planned start date, due date, completion 
    date, priority, contexts and projects. Contexts and projects are both 
    transformed into categories in %(name)s. Projects cannot be transformed into 
    parent tasks because Todo.txt allows tasks to belong to multiple projects, 
    while %(name)s only allows one parent task per task.
tr: %(name)s, iş başlıklarını, planlanan başlangıç tarihlerini, bitiş tarihlerini, tamamlanma
    tarihlerini, öncelik, bağlam ve projeleri alır. Bağlam ve projeler %(name)s içinde
    kategorilere dönüştürülür. Todo.txt işlerin birden fazla projeye bağlı olabilmesini
    sağladığı halde %(name)s her iş için yalnız bir üst işe izin verdiği için, projeler 
    üst işlere dönüştürülemez

en: When importing, %(name)s tries to find matching tasks and 
    categories and update those instead of creating new ones. It does the matching
    by looking at the subject of the task (or project, or context) and the parent
    item if any.
tr: Alırken %(name)s birbirine uyan işleri ve grupları bulmaya
    ve bunları yeniden oluşturmak yerine güncellemeye çalışır.
    Bunu yaparken işlerin (ya da proje ya da bağlamın) açıklamasına
    ve varsa üst ögesine bakar.

en: %(name)s exports task subjects, planned start date, due date, completion 
    date, priority and categories to the Todo.txt format. Other attributes are not
    exported.
tr: %(name)s başlıkları, planlanan başlangıç tarihlerini, bitiş tarihlerini, tamamlanma
    tarihlerini, öncelik ve kategorileri Todo.txt biçiminde verir. Diğer özellikler 
    verilmez.

en: %(name)s supports dates and times, but Todo.txt only supports 
    dates, so the time part of start, due, and completion date/times is not
    exported.
tr: %(name)s tarih ve saatleri desteklerken, Todo.txt yalnızca
    tarihleri destekler. Yani bilgiler verilirken, başlangıç, bitiş ve tamamlanma
    tarihlerinin saatleri aktarılmaz.

en: The default Todo.txt format only supports planned start dates and 
    completion dates, but no due dates. Therefore, %(name)s uses an extension to
    export the due date of tasks. Due dates are shown as "due:YYYY-MM-DD" in the
    todo.txt file.
tr: Varsayılan Todo.txt biçimi yalnız planlanmış başlangıç tarihleri ve 
    tamamlanma tarihlerini destekler. Bitiş tarihlerini desteklemez. Bu yüzden %(name)s
    işlerin bitiş tarihlerini vermek için bir eklenti kullanır. todo.txt dosyası içinde bitiş tarihleri 
    "bitiş:YYYY-MM-DD" şeklinde görünür.

en: Todo.txt has priorities in the form of a letter ('A'-'Z'). 
    %(name)s has numerical priorities. %(name)s priority 1 is transformed into 'A',
    2 becomes 'B', etc., and 26 is 'Z'. %(name)s priorities below 1 and above 26
    are not exported.
tr: Todo.txt öncelikleri harf sırasıyla belirler ('A'-'Z'). 
    %(name)s öncelikler için rakamları kullanır. %(name)s içindeki 1 numaralı öncelik 'A', 
    2 numaralı öncelik 'B' ve 26 numaralı öncelik 'Z' olacak şekilde  dönüştürülür. 
    %(name)s içindeki 1'den küçük ve 26'dan büyük öncelikler dosyaya verilmez.

en: Categories whose subject starts with a '+' are exported as projects. 
    Categories whose subject starts with an '@'-sign are exported as context. 
    Categories whose subject doesn't start with '+' or '@' are not exported. 
    Subcategories are exported if their parent category is.
tr: Açıklaması '+' ile başlayan gruplar projeler olarak verilir.
    Açıklaması '@' ile başlayan gruplar bağlam olarak verilir. 
    Açıklaması '+' ya da '@' ile başlamayan gruplar verilmez
    Altgruplar, üstgrupları veriliyorsa aktarılır.

en: Templates are blueprints for new tasks. Right now, the only task 
    properties that can be "parameterized" are the dates. When instantiating a 
    template, the created task has its dates replaced with dates relative to the 
    current date.
tr: Kalıplar yeni işler için hazır taslaklardır. Şimdilik ayarlanabilen tek iş 
    özelliği tarihlerdir. Bir kalıptan iş oluştururken yeni iş tarihleri şimdiki 
    zamana göre atanır.

en: One can create a template by selecting a task (only one) and click 
    on the "Save task as template" item in the File menu. All subtasks, notes and 
    attachments are part of the template. Only categories are not saved.
tr: Bir kalıp oluşturmak için yalnızca bir işi seçip Dosya menüsünden 
    "Seçili işi kalıp olarak kaydet" komutunu vermek yeterlidir. Tüm alt işler, 
    notlar ve ekler kalıbın bir parçasıdır. Yalnızca gruplar kaydedilmez.

en: You can also create a new template from a pre-made template file 
    (.tsktmpl); just select "Import template" in the File menu and select the file. 
    Template files are stored in a subdirectory of the directory where TaskCoach.ini 
    is.
tr: Yeni bir şablonu önceden yapılmış bir şablondan oluşturabilirsiniz 
    (.tsktmpl); yalnızca Dosya menüsünden "Şablon Al" komutuyla istediğiniz dosyayı seçin. 
    Şablon dosyaları TaskCoach.ini dosyasının bulunduğu klasör içinde bir alt klasöre kaydedilir
    .

en: In order to instantiate a task template, use the "New task from 
    template" menu in the Task menu, or the equivalent toolbar button. When the 
    task is created, the due, start and completion dates, if applicable, are 
    reevaluated relatively to the current date. That means that if you create a 
    template from a task starting today and due tomorrow, every time the template 
    is instantiated, the planned start date will be replaced by the current date and the 
    due date by the current date plus one day.
tr: Bir iş kalıbından örnek almak için Yeni menüsünden "Kalıptan yeni iş" 
    komutunu ya da ilgili araç çubuğu düğmesini seçin. İş oluşturulduğunda, 
    bitiş, başlangıç ve tamamlanma tarihleri, yapılabiliyorsa, geçerli zamana 
    göre ayarlanır. Örneğin kalıbı, bugün başlayan, ve yarın biten bir işten 
    oluşturduysanız, bu kalıbı her kullandığınızda, planlanan başlangıç tarihi 
    geçerli tarih, bitiş tarihi de geçerli tarihin bir gün ertesi olur.

en: You can also add templates from the template editor (File/Edit
    templates), as well as edit the template's basic properties (dates and
    subject). Dates are provided in a human-readable format; the date editor
    will become red if %(name)s cannot figure out what it means. Example
    dates:
tr: Kalıpların temel özelliklerini (tarihler ve konu) düzenlemek için
    kalıp düzenleyiciyi kullanabilirsiniz (Dosya/Kalıpları düzenle).
    Tarihler insanın okuyacağı şekilde verilmiştir. Eğer %(name)s
    tarihi anlamazsa tarih alanı kırmızı olur. Örnek tarihler şu
    şekildedir:

en: Please note that this system is not localized; you must enter
    the dates in english.
tr: Bu sistemin yerelleştirilmediğini unutmayın. 
    Tarihleri İngilizce yazmalısınız.

en: You can drag and drop viewers to create almost any user interface 
    layout you want. When you start dragging a viewer, drop hints will appear to
    show where you can drop the viewer. Viewers can also be dropped onto each other
    to create notebooks.
tr: Görüntüleyicileri sürükleyip bırakarak neredeyse istediğiniz her şekilde 
    bir kullanıcı arayüzü oluşturabilirsiniz. Bir görüntüleyiciyi sürüklemeye başladığınızda 
    nereye bırakabileceğinizi gösteren ipuçları belirir. Görüntüleyiciler bir not defteri oluşturacak 
    şekilde birbiri üzerine de bırakılabilir.

en: In the edit dialogs, you can drag and drop tabs to rearrange 
    the order or to create a whole different user interface layout by placing tabs 
    next to eachother.
tr: Sekmeleri istediğiniz şekilde düzenleyerek tamamen farklı bir 
    görünüm oluşturmak istiyorsanız, düzenleme pencerelerinde 
    sekmeleri birbirinin yanına sürükleyip bırakarak yeniden dizebilirsiniz.

en: Subjects and descriptions of tasks, notes and categories can be
    edited without opening an edit dialog. Select the item whose subject or
    description you want to change and click the item again, either in the subject
    column or in the description column. A text control will appear that lets you 
    change the subject or description. Hit return to confirm your changes. Hit 
    escape to cancel your changes. F2 is a keyboard shortcut for editing the 
    subject.
tr: İşler, notlar ve grupların konu ve açıklamaları düzenleme penceresini 
    açmadan değiştirilebilir. Değiştirmek istediğiniz ögeyi seçtikten sonra 
    konu ya da açıklamaya yeniden tıkladığınızda ya da F2 tuşuna 
    bastığınızda bir düzeltme kutusu belirir. İstediğiniz değişiklikleri 
    yaptıktan sonra Enter tuşuna basarak değişiklikleri kaydedebilir, 
    ESC tuşuna basarak yaptığınız değişikliklerden vazgeçebilirsiniz.

en: %(name)s has several keyboard shortcuts, listed below. Keyboard 
    shortcuts are not configurable at the moment.
tr: %(name)s aşağıda listelenen tuş takımı kısayollarını kullanıyor. Tuştakımı 
    kısayollarını şu anda yapılandıramazsınız.

en: Ctrl-M (Linux and Windows)
tr: Ctrl-M (Linux ve Windows)

en: Ctrl-N (Linux and Mac OS X)
tr: Ctrl-N (Linux ve Mac OS X)

en: Shift-Ctrl-N (Linux and Mac OS X)
tr: Shift-Ctrl-N (Linux ve Mac OS X)

en: Insert a new subitem
tr: Yeni bir alt öge ekler

en: Edit the selected item(s) or close a dialog
tr: Seçili ögeleri düzenle ya da bir pencereyi kapat

en: Mark the selected task(s) (un)completed
tr: Seçili işleri tamamlanmamış olarak işaretle

en: Cancel a dialog or move keyboard focus from search control back to viewer
tr: Bir pencereyi iptal et ya da tuştakımı odaklanmasını arama denetiminden görüntüleyiciye taşı

en: Move keyboard focus to the next field in the dialog
tr: Tuş takımı odaklanmasını pencerede bir sonraki alana taşı

en: Move keyboard focus to the previous field in the dialog
tr: Tuş takımı odaklanmasını pencerede bir önceki alana taşı

en: Move keyboard focus to the next tab in a notebook control
tr: Tuştakımı odaklanmasını not defteri denetiminde sonraki sekmeye taşı

en: Move keyboard focus to the previous tab in a notebook control
tr: Tuştakımı odaklanmasını not defteri denetiminde önceki sekmeye taşı

en: Pop up menu or drop down box
tr: Açılır menü ya da açılır kutu

en: Edit the subject of the selected item in a viewer
tr: Bir pencerede seçili ögenin başlığını düzenler

en: <h4>%(name)s - %(description)s</h4>
    <h5>Version %(version)s, %(date)s</h5>
    <p>By %(author)s &lt;%(author_email)s&gt;<p>
    <p><a href="%(url)s" target="_blank">%(url)s</a></p>
    <p>%(copyright)s</p>
    <p>%(license_notice_html)s</p>
tr: <h4>%(name)s - %(description)s</h4>
    <h5>Sürüm %(version)s, %(date)s</h5>
    <p>Yazar %(author)s &lt;%(author_email)s&gt;<p>
    <p><a href="%(url)s" target="_blank">%(url)s</a></p>
    <p>%(copyright)s</p>
    <p>%(license_notice_html)s</p>

en: %(name)s is actively developed. Although the %(name)s developers try hard to prevent them, bugs do happen. So, backing up your work on a regular basis is strongly advised.
tr: %(name)s sürekli geliştirilen bir yazılımdır. %(name)s geliştiricileri hataları ayıklamak için çok çalışsa da gözden kaçan hatalar olabiliyor. Bu nedenle çalışmalarınızı düzenli olarak yedeklemenizi öneriyoruz.

en: %(name)s has a mailing list where you can discuss usage of %(name)s with fellow users, discuss and request features and complain about bugs. Go to %(url)s and join today!
tr: %(name)s, %(name)s kullanıcılarının görüşlerini paylaştıkları, isteklerini dile getirdikleri ve hataları bildirdikleri bir posta listesine sahiptir. Katılmak için %(url)s adresine gidebilirsiniz!

en: %(name)s has unlimited undo and redo. Any change that you make, be it editing a task description, or deleting an effort record, is undoable. Select 'Edit' -> 'Undo' and 'Edit' -> 'Redo' to go backwards and forwards through your edit history.
tr: %(name)s sınırsız sayıda geri alma ve yineleme yapabilir. İş açıklamasını değiştirmek, bir çalışmayı silmek gibi her değişiklik geri alınabilir. Menüden Düzenle ->Geri Al ve Yinele komutları ile değişiklik geçmişinde ileri geri gidebilirsiniz.

en: %(name)s is available in a number of different languages. Select 'Edit' -> 'Preferences' to see whether your language is one of them. If your language is not available or the translation needs improvement, please consider helping with the translation of %(name)s. Visit %(url)s for more information about how you can help.
tr: %(name)s pek çok dilde kullanılabilir. Menüden Düzenle -> Ayarlar komutuna tıklayıp Dil sekmesinden istediğiniz dili seçebilirsiniz. Sizin dilinizde çeviri yapılmamış ya da yapılan çeviri yetersizse ve yardımcı olmayı düşünürseniz %(name)s çevirisine nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenmek için %(url)s adresine bakın.

en: If you enter a URL (e.g. %(url)s) in a task or effort description, it becomes a link. Clicking on the link will open the URL in your default web browser.
tr: Bir iş ya da çalışma açıklamasında bir İnternet adresi yazarsanız (örneğin %(url)s), bu bir bağlantı olur. Bağlantıya tıkladığınızda bu adres varsayılan tarayıcınızda açılır.

en: You can drag and drop tasks in the tree view to rearrange parent-child relationships between tasks. The same goes for categories.
tr: İşlerin hiyerarşisini değiştirmek için, ağaç görünümünde işleri sürükleyip bırakabilirsiniz. Aynı işlemi gruplar için de yapabilirsiniz.

en: You can drag files from a file browser onto a task to create attachments. Dragging the files over a tab will raise the appropriate page, dragging the files over a collapsed task (the boxed + sign) in the tree view will expand the task to show its subtasks.
tr: Ek oluşturmak için dosya gezgininden bir dosyayı sürükleyip bir işin üzerine bırakabilirsiniz. Dosyayı bir sekme üzerine sürüklediğinizde uygun sayfa açılır. Dosyayı daraltılmış bir iş üzerine sürüklediğinizde (+ işaretli iş), dal altişleri gösterecek şekilde genişletilir.

en: You can create any viewer layout you want by dragging and dropping the tabs. The layout is saved and reused in the next session.
tr: Sekmeleri sürükleyip bırakarak istediğiniz herhangi bir görünüm düzenini oluşturabilirsiniz. Yerleşim kaydedilir ve sonraki oturumda yeniden kullanılır.

en: What is actually printed when you select 'File' -> 'Print' depends on the current view. If the current view shows the task list, a list of tasks will be printed, if the current view shows effort grouped by month, that will be printed. The same goes for visible columns, sort order, filtered tasks, etc.
tr: 'Dosya' -> 'Yazdır' komutunu seçtiğinizde etkin pencere yazdırılır. Seçili pencere iş listesi penceresi ise, iş listesi, aylara göre çalışmaları gösteren pencere ise bunlar yazdırılır. Aynı şeyler görünen sütunlar, sıralama, süzülmüş işler ve benzerleri için de geçerlidir.

en: Left-click a column header to sort by that column. Click the column header again to change the sort order from ascending to descending and back again. Right-click a column header to hide that column or make additional columns visible.
tr: Bir sütuna göre sıralama yapmak için sütun başlığına sol tıklayın. Sıralamayı tersine çevirmek için başlığa yeniden tıklayın. Sütun başlığına sağ tıklayınca açılan menüden hangi sütunların görünmesini istediğinizi belirtebilirsiniz.

en: You can create a template from a task in order to reduce typing when repetitive patterns emerge.
tr: Yinelenen iş tipleriniz varsa, ayrıntıları her seferinde uzun uzun yazmak yerine bu işlerden birini kullanarak bir kalıp oluşturabilirsiniz.

en: Ctrl-Tab switches between tabs in edit dialogs.
tr: Düzenleme pencerelerinde sekmeler arasında Ctrl-Tab tuşları ile gezebilirsiniz.

en: Tip of the day
tr: Günün ipucu

en: Next tip
tr: Sonraki ipucu

en: Show tips on startup
tr: Açılışta ipuçlarını göster

en: Browse for files to add as attachment to the selected item(s)
tr: Seçili ögelere ek eklemek için dosyalara gözatın

en: Add a note to the selected item(s)
tr: Seçili ögelere not ekler

en: Insert a new category
tr: Yeni grup ekler

en: Cut the selected item(s) to the clipboard
tr: Seçilen öğeleri kesip panoya kopyalar

en: Copy the selected item(s) to the clipboard
tr: Seçilen öğeleri panoya kopyalar

en: Paste item(s) from the clipboard
tr: Panodaki ögeleri yapıştırır

en: Paste item(s) from the clipboard as subitem of the selected item
tr: Panodaki ögeleri seçili ögenin altögeleri olarak yapıştırır

en: Edit preferences
tr: Ayarları düzenle

en: Redo the last command that was undone
tr: Geri alınmış olan son komutu yineler

en: Select all items in the current view
tr: Etkin penceredeki tüm öğeleri seçer

en: Undo the last command
tr: Son komutu geri alır

en: Add an effort period to the selected task(s)
tr: Seçili işlere çalışma dönemi ekler

en: Start tracking effort for the selected task(s)
tr: Seçili işler için çalışmayı başlatır

en: Stop tracking effort or resume tracking effort
tr: Çalışmayı bitirir ya da sürdürür

en: Close the current file
tr: Kullanımdaki dosyayı kapatır

en: Exit %s
tr: %s yazılımını sonlandırır

en: Open a %s file
tr: Bir %s dosyası aç

en: Save the current file
tr: Kullanımdaki dosyayı kaydeder

en: Load what has changed on disk
tr: Diskte ne değiştiyse yükler

en: Save the current file under a new name
tr: Kullanımdaki dosyayı yeni bir ad ile kaydeder

en: Help about the program
tr: Yazılım hakkında yardım

en: Mail the selected item(s), using your default mailer
tr: Varsayılan e-posta programınızı kullanarak seçili ögeleri gönderir

en: Insert a new note
tr: Yeni not ekler

en: Open all attachments of the selected item(s)
tr: Seçili ögelerin tüm eklerini açar

en: Open all notes of the selected item(s)
tr: Seçili ögelerin tüm notlarını açar

en: Print the current file
tr: Kullanımdaki dosyayı yazdır

en: Setup the characteristics of the printer page
tr: Yazdırılacak sayfanın yapılandırma özelliklerini ayarlar

en: Show all items (reset all filters)
tr: Tüm öğeleri gösterir (tüm süzgeçleri sıfırlar)

en: Show all items regardless of category
tr: Gruptan bağımsız olarak tüm ögeleri gösterir

en: Move keyboard focus from viewer to search control
tr: Tuş takımı odaklanmasını görüntüleyiciden arama denetimine taşı

en: Decrease the priority of the selected task(s)
tr: Seçili işlerin önceliğini düşürür

en: Increase the priority of the selected task(s)
tr: Seçili işlerin önceliğini arttırır

en: Make the selected task(s) the highest priority task(s)
tr: Seçili işleri en yüksek öncelikli yapar

en: Make the selected task(s) the lowest priority task(s)
tr: Seçili işleri en düşük öncelikli yapar

en: Insert a new task
tr: Yeni iş ekler

en: Collapse all items with subitems
tr: Tüm öğeleri alt öğeleri ile daraltır

en: Expand all items with subitems
tr: Tüm öğeleri alt öğeleri ile genişletir

en: Activate the next open viewer
tr: Sonraki açık pencereyi etkinleştirir

en: Activate the previous open viewer
tr: Önceki açık pencereyi etkinleştirir

en: An iPhone or iPod Touch tried to connect to Task Coach,
    but no password is set. Please set a password in the
    iPhone section of the configuration and try again.
tr: Bir iPhone ya da iPod Touch Task Coach ile bağlanmaya çalışıyor, 
    ancak henüz parola atanmamış. Lütfen yapılandırmanızın iPhone 
    bölümünden bir parola atayın ve yeniden deneyin.

en: Protocol version: %d
tr: İletişim kuralı sürümü: %d

en: Rejected protocol version %d
tr: Rededilen iletişim kuralı sürümü %d

en: Device name: %s
tr: Aygıt adı: %s

en: Sending file name: %s
tr: Gönderilen dosya adı: %s

en: Full from desktop.
tr: Tamamen masaüstünden.

en: %d categories
tr: %d grup

en: Send category %s
tr: Gönderilen grup %s

en: Response: %d
tr: Yanıt: %d

en: %d tasks
tr: %d iş

en: Send task %s
tr: Gönderilen iş %s

en: %d efforts
tr: %d çalışma

en: Send effort %s
tr: Gönderilen çalışma %s

en: Finished.
tr: Tamamlandı.

en: %d new categories
tr: %d yeni grup

en: %d new tasks
tr: %d yeni iş

en: %d new efforts
tr: %d yeni çalışma

en: %d modified categories
tr: %d güncellenmiş grup

en: %d modified tasks
tr: %d güncellenmiş iş

en: %d modified efforts
tr: %d güncellenmiş çalışma

en: %d deleted categories
tr: %d silinmiş grup

en: %d deleted tasks
tr: %d silinmiş iş

en: %d deleted efforts
tr: %d silinmiş çalışma

en: New category (parent: %s)
tr: Yeni grup (üst: %s)

en: Delete category %s
tr: Silinen grup %s

en: Modify category %s
tr: Güncellenen grup %s

en: New task %s
tr: Yeni iş %s

en: Delete task %s
tr: Silinen iş %s

en: Modify task %s
tr: Güncellenen iş %s

en: End of task synchronization.
tr: İş eşleştirmesi tamamlandı.

en: Could not find task %s for effort.
tr: Çalışma için %s işi bulunamadı.

en: New effort %s
tr: Yeni çalışma %s

en: Modify effort %s
tr: Güncellenen çalışma %s

en: Sending GUID: %s
tr: Gönderilen GUID: %s

en: Reading mail info...
tr: E-posta bilgileri okunuyor...

en: Reading mail information. Please wait.
tr: e-posta bilgileri okunuyor. Lütfen bekleyin.

en: Could not find Thunderbird data dir
tr: Thunderbird veri klasörü bulunamadı

en: Could not find Thunderbird profile.
tr: Thunderbird profili bulunamadı

en: No default section in profiles.ini
tr: profiles.ini dosyasında varsayılan bölüm yok

en: Malformed Thunderbird internal ID:
    %s. Please file a bug report.
tr: Hatalı Thunderbird iç kimliği: 
    %s. Lütfen hata raporu iletin.

en: Could not find directory for ID
    %s.
    Please file a bug report.
tr: Şu kimlik klasörü bulunamadı
    %s.
    Lütfen hata raporu iletin.

en: Unrecognized URL scheme: "%s"
tr: Anlaşılamayan İnternet adresi düzeni: "%s"

en: Could not open an IMAP connection to %(server)s:%(port)s
    to retrieve Thunderbird email message:
    %(reason)s
tr: Thunderbird e-posta ilerisini almak için
    %(server)s:%(port)s sunucusuna IMAP bağlantısı yapılamadı:
    %(reason)s

en: Please enter the domain for user %s
tr: %s kullanıcısının etki alanını yazın

en: Could not select inbox "%s"
    (%s)
tr: "%s" gelen kutusu seçilemedi
    (%s)

en: No such mail: %d
tr: Hiç posta yok: %d

en: Actual start time
tr: Güncel başlangıç zamanı

en: Planned start time
tr: Planlanan başlangıç zamanı

en: Due time
tr: Bitiş tarihi

en: Completion time
tr: Tamamlanma tarihi

en: Reminder time
tr: Anımsatıcı zamanı

en: Creation time
tr: Oluşturulma zamanı

en: Period end date
tr: Dönem bitiş tarihi

en: Period end time
tr: Dönem bitiş saati

en: Period start date
tr: Dönem başlangıç tarihi

en: Period start time
tr: Dönem başlangıç saati

en: No subject
tr: Başlık yok

en: New task due today
tr: Bugün bitecek yeni iş

en: New task due tomorrow
tr: Yarın bitecek yeni iş

en: %d days
tr: %d gün

en: 1 day
tr: 1 gün

en: Every %(frequency)d days
tr: %(frequency)d günde bir

en: Every %(frequency)d weeks
tr: %(frequency)d haftada bir

en: Every %(frequency)d months
tr: %(frequency)d ayda bir

en: Every %(frequency)d years
tr: %(frequency)d yılda bir

en: Every other day
tr: Diğer her gün

en: Every other week
tr: Diğer her hafta

en: Every other month
tr: Diğer her ay

en: Every other year
tr: Diğer her yıl

en: Yesterday
tr: Dün

en: now
tr: şimdi

en: The synchronization for source %s
tr: %s kaynağı için eşleştirme

en: will be a refresh from server. All local items will
    be deleted. Do you wish to continue?
tr: sunucudan aktarılacak. Tüm yerel ögeler silinecek.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: will be a refresh from client. All remote items will
    be deleted. Do you wish to continue?
tr: istemciden aktarılacak. Uzaktaki tüm ögeler silinecek.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Synchronization
tr: Eşleştirme

en: Synchronizing. Please wait.
tr: Eşleştiriliyor. Lütfen bekleyin

en: %d items added.
    %d items updated.
    %d items deleted.
tr: %d öge eklendi.
    %d öge güncellendi.
    %d öge silindi.

en: An error occurred in the synchronization.
    Error code: %d; message: %s
tr: Eşleştirme sırasında bir hata oldu.
    Hata kodu: %d; ileti: %s

en: You must first edit your SyncML Settings, in Edit/SyncML preferences.
tr: Önce menüden Düzenle -> SyncML ayarları komutuyla SyncML ayarlarınızı yapmalısınız.

en: Pane Switcher
tr: Panel Değiştirici

en: Restore %s
tr: %s Geri Yükle

en: Pane Preview
tr: Panel Öngörünümü

en: Cl&ose
tr: &Kapat

en: Close All
tr: Tümünü Kapat

en: &Next
tr: So&nraki

en: &Previous
tr: Ön&ceki

en: &Window
tr: &Pencere

en: Edit
tr: Düzenle

en: %d weeks
tr: %d hafta

en: %d hours
tr: %d saat

en: Done
tr: Bitti

en: Kind of period displayed and its count
tr: Gösterilecek aralık tipi ve sayısı

en: Month
tr: Ay

en: Calendar orientation
tr: Takvim yönelimi

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Which tasks to display
tr: Gösterilecek iş

en: Tasks with a planned start date and a due date
tr: Planlanmış başlangıç tarihi ve bitiş tarihi olan işler

en: Tasks with a planned start date
tr: Planlanmış başlangıç tarihi olan işler

en: Tasks with a due date
tr: Bitiş tarihi olan işler

en: All tasks
tr: Tüm işler

en: All tasks, except unplanned tasks
tr: Planlanmamış işler dışındaki tüm işler

en: Draw a line showing the current time
tr: Şimdiki zamanı gösteren bir çizgi çiz

en: Color used to highlight the current day
tr: Bugünü vurgulayacak renk

en: All files (*.*)|*
tr: Tüm doyalar (*.*)|*

en: Headers
tr: Üstbilgiler

en: Week number
tr: Hafta numarası

en: Calendar span
tr: Takvim dönemi

en: Week
tr: Hafta

en: Work week
tr: Çalışma günleri

en: Password:
tr: Parola:

en: Store in keychain
tr: Anahtarlıkta sakla

en: There was a problem trying to find out your system's keychain.
    Please file a bug report (see the Help menu) and attach a screenshot of this message.
    Error was:
    
    %s
tr: Sisteminizdeki anahtar zinciri aranırken bir hata oluştu.
    Lütfen bu iletinin ekran görüntüsünü ekleyerek bir hata raporu gönderin (Yardım menüsüne bakın)
    Hata:
    
    %s

en: Please enter your password.
tr: Lütfen parolanızı yazın.

en: Please enter your password
tr: Lütfen parolanızı yazın

en: &Match case
tr: &Büyük küçük harfe duyarlı

en: Match case when filtering
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı süz

en: &Include sub items
tr: Alt ö&geleri de içer

en: Include sub items of matching items in the search results
tr: Arama sonuçlarında eşleşen ögelerin altögelerini de içer

en: &Search description too
tr: Açıklamalarda da a&ra

en: Search both subject and description
tr: Konu ve açıklamalarda ara

en: &Regular Expression
tr: Ku&rallı İfade

en: Consider search text as a regular expression
tr: Arama metnini kurallı ifade olarak kabul et

en: This is an invalid regular expression.
tr: Bu kurallı ifade geçersiz.

en: Defaulting to substring search.
tr: Altmetin arama varsayılan yapılıyor.

en: Recent searches
tr: Son aramalar

en: Viewer not searchable
tr: Bu pencerede arama yapılamaz

en: Compatibility warning
tr: Uyumluluk uyarısı

en: The SyncML feature is disabled, because the module
    could not be loaded. This may be because your platform
    is not supported, or under Windows, you may be missing
    some mandatory DLLs. Please see the SyncML section of
    the online help for details (under "Troubleshooting").
tr: Modül yüklenemediğinden SyncML özelliği devre dışı.
    Platformunuz desteklenmiyor olabilir ya da bazı gerekli
    Windows DLL kütüphaneleri kayıp olabilir. Ayrıntılar için 
    Lütfen çevrimiçi yardım konularında SyncML "Hata bulma" bölümüne bakın.

en: Never show this dialog again
tr: Bu iletiyi bir daha gösterme

en: Error opening URL
tr: İnternet adresi açılırken hata
