telegnome master - en to ro translation catalogue (64 entries)

en: Legacy migration complete
ro: Migrare moștenită completă

en: Set internally to true to indicate that TeleGNOME has checked for legacy gnome-config settings and migrated any that existed.
ro: Stabilit intern ca adevărat pentru a indica faptul că TeleGNOME a verificat pentru configurări gnome-config moștenite și a migrat orice a existat.

en: Channel children
ro: Sub-procese canal

en: List of channel IDs. Each channel folder uses the org.gnome.telegnome.channel schema.
ro: Lista de ID-uri de canale. Fiecare dosar de canal folosește schema org.gnome.telegnome.channel.

en: Current channel
ro: Canal curent

en: ID of current channel.
ro: ID-ul canalului curent.

en: Zoom factor
ro: Factor de focalizare

en: Page zoom factor. Larger numbers produce larger text.
ro: Factor de focalizare a paginii. Numerele mai mari rezultă în text mai mare.

en: Automatically switch page at periodic intervals
ro: Comută pagina automat la intervale periodice

en: The frequency of paging is controlled by the "paging-interval" key.
ro: Frecvența derulării este controlată de cheia „paging-interval”.

en: Paging interval
ro: Interval de derulare

en: Specifies the interval for the auto-pager, in milliseconds.
ro: Specificați intervalul pentru derularea automată, în milisecunde.

en: Current page number
ro: Numărul paginii curente

en: Current subpage number
ro: Numărul sub-paginii curente

en: Channel name
ro: Nume canal

en: Channel description
ro: Descriere canal

en: Page URL
ro: URL pagină

en: URL pattern for pages. Must contain one C format string substitution accepting an int (e.g. %d), for the page number.
ro: Tipar de URL pentru pagini. Trebuie să conțină o substituție de șir în format C care acceptă un întreg (ex: %d), pentru numărul de pagină.

en: Subpage URL
ro: URL sub-pagină

en: URL pattern for subpages. Must contain two C format string substitution accepting ints (e.g. %d), for the page and subpage numbers respectively.
ro: Tipar de URL pentru sub-pagini. Trebuie să conțină două substituții de șir în format C care acceptă întregi (ex: %d), pentru numerele de pagină și respectiv sub-pagină.

en: Country code
ro: Cod de țară

en: Web server error: Wrong page number?
ro: Eroare de server web: este greșit numărul paginii?

en: Error making HTTP connection
ro: Eroare la stabilirea conexiunii HTTP

en: Internal error in HTTP query code
ro: Eroare internă în codul de interogare HTTP

en: Error in page entry
ro: Eroare la intrarea de pagină

en: _File
ro: _Fișier

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: _Settings
ro: _Configurări

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _Channels
ro: _Canale

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Contents
ro: _Conținut

en: _About
ro: _Despre

en: TeleGNOME: Preferences
ro: TeleGNOME: Preferințe

en: Country
ro: Țară

en: Name
ro: Nume

en: Move up
ro: Mută mai sus

en: Move down
ro: Mută mai jos

en: Add...
ro: Adaugă...

en: Delete
ro: Șterge

en: Edit
ro: Editează

en: Channels
ro: Canale

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: New/Edit Channel
ro: Modifică/Adaugă canal

en: Channel Information
ro: Informații despre canal

en: Description
ro: Descriere

en: TeleGNOME: Teletext for GNOME
ro: TeleGNOME: Teletext pentru GNOME

en: Page:
ro: Pagina:

en: Page number
ro: Numărul paginii

en: _Jump to
ro: _Sari la

en: Go To Page
ro: Navighează la pagina

en: _Back
ro: Î_napoi

en: Get Previous Page
ro: Pagina precedentă

en: _Forward
ro: În_ainte

en: Get Next Page
ro: Pagina următoare

en: _Home
ro: _Acasă

en: Go to the home page
ro: Navighează la pagina principală

en: _Play
ro: _Redă

en: Toggles auto-paging
ro: Comută derularea automată

en: Teletext for GNOME
ro: Teletext pentru GNOME

en: GNU General Public License, version 2 or later
ro: Licența generală publică GNU, versiunea a 2-a sau ulterioară

en: Viewer for Teletext pages
ro: Vizualizator de pagini Teletext

en: TeleGNOME is a program to display teletext pages over the internet, based on image feeds from a variety of broadcasters.
ro: TeleGNOME este un program pentru afișarea paginilor de teletext pe internet, bazat pe fluxuri de imagine de la o varietate de transmițătoare.
