tellico - en to bg translation catalogue (216 entries)

en: Current Fields
bg: Текущи полета

en: Field Properties
bg: Настройки на поле

en: &Title:
bg: &Заглавие:

en: The title of the field
bg: Заглавието на полето

en: T&ype:
bg: &Вид:

en: The type of the field determines what values may be used.
bg: Видът на полето определя какви стойности могат да се ползват.

en: No formatting
bg: Без форматиране

en: Format as a title
bg: Форматиране като заглавие

en: Format as a name
bg: Форматиране като име

en: Field Options
bg: Настройки на полето

en: Enable auto-completion
bg: Разрешава автоматично завършване

en: Allow multiple values
bg: Позволява няколко стойности

en: Allow grouping
bg: Позволява групиране

en: Revert
bg: Връщане

en: General
bg: Общи

en: Publishing
bg: Издателски

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Author
bg: Автор

en: Organization
bg: Организация

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(i18n(bibtex_general)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing **************************
en: Publisher
bg: Издател

en: Address
bg: Адрес

en: Edition
bg: Издание

en: Pages
bg: Страници

en: Year
bg: Година

en: Journal
bg: Журнал

en: Month
bg: Месец

en: Number
bg: Номер

en: Series
bg: Поредица

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(i18n(bibtex_misc)); list.append(field);
en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Abstract
bg: Резюме

en: Unknown
bg: Непознат

en: Personal
bg: Лични

en: Genre
bg: Жанр

en: Release Year
bg: Година на издаване

en: Rating
bg: Оценка

en: Purchase Date
bg: Дата на покупка

en: Gift
bg: Подарък

en: Purchase Price
bg: Цена

en: Loaned
bg: Дадена

en: Comments
bg: Коментар

en: Classification
bg: Класификация

en: My Books
bg: Моите книги

en: Subtitle
bg: Подзаглавие

en: Hardback
bg: Твърда корица

en: Paperback
bg: Хартиена корица

en: Trade Paperback
bg: Опаковъчна хартия

en: E-Book
bg: Електронна книга

en: Magazine
bg: Списание

en: Binding
bg: Корица

en: Copyright Year
bg: Авторско право (година)

en: Publication Year
bg: Година на публикуване

en: LCCN#
bg: LCCN

en: Library of Congress Control Number
bg: Библиотека на конгреса,контролен номер

en: Translator
bg: Преводач

en: Language
bg: Език

en: Series Number
bg: Номер от поредица

en: New
bg: Нова

en: Used
bg: Използвана

en: Condition
bg: Състояние

en: Signed
bg: С автограф

en: Read
bg: Прочетена

en: Player
bg: Играч

en: Team
bg: Отбор

en: Type
bg: Вид

en: Writer
bg: Сценарист

en: Issue
bg: Издание

en: Mimetype
bg: Програмни видове (MIME)

en: Platform
bg: Платформа

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
bg: Издател

en: Developer
bg: Разработчик

en: Album
bg: Албум

en: Cassette
bg: Касета

en: Medium
bg: Медия

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Tracks
bg: Песни

en: Title
bg: Заглавие

en: Length
bg: Времетраене

en: Color
bg: Цвят

en: Cancelled
bg: Отменено

en: Image
bg: Изображение

en: Other People
bg: Други хора

en: Features
bg: Свойства

en: My Videos
bg: Моите клипове

en: Region
bg: Област

en: Nationality
bg: Националност

en: Actor/Actress
bg: Актьор или актриса

en: Director
bg: Режисьор

en: Composer
bg: Композитор

en: Studio
bg: Студио

en: Audio Tracks
bg: Аудио записи

en: Running Time
bg: Времетраене

en: Black & White
bg: Черно-бяло

en: Color Mode
bg: Цветови режим

en: Configure Tellico
bg: Настройка на Tellico

en: Printing
bg: Печатане

en: Templates
bg: Шаблони

en: Data Sources
bg: Източници на данни

en: General Options
bg: Общи настройки

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
bg: Ако е избрано,последно отвореният файл ще бъде отворен при повторно пускане на програмата.

en: Formatting Options
bg: Настройки за форматиране

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
bg: Ако е избрана,заглавията и имената автоматично ще получат главни букви

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
bg: Ако е избрано,заглавията и имената ще бъдат форматирани автоматично.

en: Printing Options
bg: Настройки за печат

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
bg: Ако е избрано,заглавията на полетата ще бъдат отпечатани.

en: Grouping Options
bg: Опции за групиране

en: Font:
bg: Шрифт:

en: Background color:
bg: Цвят на фона:

en: Text color:
bg: Цвят на текста:

en: Highlight color:
bg: Цвят на открояване:

en: Manage Templates
bg: Управление на шаблоните

en: Install...
bg: Инсталиране...

en: Download...
bg: Изтегляне...

en: Move &Up
bg: На&горе

en: Move &Down
bg: На&долу

en: &Modify...
bg: &Редактиране...

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Ready.
bg: Готово.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
bg: Грешка при четене на XML на ред %1,колона %2

en: The error message from Qt is:
bg: Съобщението за грешка е :

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
bg: Файл с името "%1" вече съществува.Сигурни ли сте,че желаете да го презапишете ?

en: Overwrite File?
bg: Презаписване на файл?

en: Tellico is unable to load the file - %1.
bg: Tellico не може да зареди файла %1.

en: Tellico is unable to write the file - %1.
bg: Tellico не може да пише във файл %1.

en: Tellico is unable to upload the file - %1.
bg: Tellico не може да качи файла %1.

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: View Columns
bg: Показва колони

en: Saving file...
bg: Записва файл...

en: Unsaved Changes
bg: Незаписани промени

en: (Empty)
bg: (Празно)

en: Please check your installation.
bg: Моля проверете инсталацията си.

en: Original Title
bg: Оригинално заглавие

en: United States
bg: САЩ

en: United Kingdom
bg: Великобритания

en: Germany
bg: Германия

en: Japan
bg: Япония

en: France
bg: Франция

en: Canada
bg: Канада

en: Alternative Titles
bg: Алтернативни заглавия

en: Distributor
bg: Разпространител

en: Episodes
bg: Епизоди

en: ISBN#
bg: ISBN

en: Institution
bg: Институция

en: External Application
bg: Външна програма

note: i18ncheckarg
en: Arguments
bg: Аргументи

en: Update
bg: Обновяване

en: Keyword
bg: Ключова дума

en: &Plugin:
bg: &Приставка:

en: Author:
bg: Автор:

en: &Port:
bg: &Порт

en: &Database:
bg: &База от данни:

en: &Stop
bg: &Стоп

en: Internet Search
bg: Търсене в Интернет

en: Source
bg: Източник

en: Simple Text
bg: Чист текст

en: Paragraph
bg: Параграф

en: Choice
bg: Избор

en: Checkbox
bg: Кутийка

en: Table
bg: Таблица

en: Date
bg: Дата

[ctx: ID # of the entry]
en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: International Standard Book Number
bg: Международен стандартен книжен номер

en: Advanced Filter
bg: Разширен филтър

en: Filter Criteria
bg: Критерии за филтриране

en: Match a&ll of the following
bg: Съдържа в&сички :

en: Match an&y of the following
bg: Съдържа н&якое от :

en: Expand All Groups
bg: Разшири всички групи

en: Collapse All Groups
bg: Свий всички групи

[ctx: Group Name Header]
en: Group
bg: Група

en: People
bg: Хора

en: Any Field
bg: Някое поле

en: equals
bg: е равно на

en: does not equal
bg: не е равно на

en: contains
bg: съдържа

en: does not contain
bg: не съдържа

en: Select Image...
bg: Избор на изображение...

en: Scan Image...
bg: Сканиране на изображение...

en: Open With...
bg: Отваряне с...

[ctx: more widgets]
en: More
bg: Още

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
bg: По-малко

en: Cancel
bg: Отказ

en: Rename Column
bg: Преименуване на колоната

en: New column name:
bg: Ново име за колоната:

en: Column %1
bg: Колона %1

en: Rename Column...
bg: Преименуване на колона...

en: Clear Table
bg: Изчистване на таблицата

en: Insert Row
bg: Вмъкване на ред

en: Remove Row
bg: Премахване на ред

en: Move Row Up
bg: Преместване на реда нагоре

en: Move Row Down
bg: Преместване на реда надолу

en: File to open
bg: Файл за отваряне

en: Open an existing document
bg: Отваря съществуващ документ

en: Open a recently used file
bg: Отваря наскоро използван файл

en: Quit the application
bg: Изход от приложението

en: Internet Search...
bg: Търсене в Интернет...

en: Search the internet...
bg: Търсене в Интернет...

en: Modify the collection fields
bg: Редакция на полетата на колекцията...

en: All Sources
bg: Всички източници

en: Change the grouping of the collection
bg: Промяна на групирането на колекцията

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
bg: Текущият файл бе променен.
    Желаете ли да го запишете?

en: Opening file...
bg: Отваряне на файл...

en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Saving file with a new filename...
bg: Записва файла с ново име ...

en: Save As
bg: Записване като

en: Printing...
bg: Отпечатване...

en: Exiting...
bg: Излизам...

en: Macro
bg: Макрос

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
bg: Летна "Колекция"

en: &Library:
bg: &Библиотека:

en: Semicolon
bg: Точка и запетая

en: Select a CDDB entry:
bg: Изберете запис в CDDB:

en: Print field headers
bg: Печатане заглавията на полетата

en: The file is empty.
bg: Файлът е празен.

en: It is from a future version of Tellico.
bg: Това е бъдеща версия на Tellico.

en: Total:
bg: Общо:

en: Search
bg: Търсене

en: Clear
bg: Изчистване
