tellico - en to ca@valencia translation catalogue (1218 entries)

[ctx: Album XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Album.xsl
en: Album
ca@valencia: Àlbum

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
ca@valencia: Sofisticada

[ctx: Video XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Video.xsl
en: Video
ca@valencia: Vídeo

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
ca@valencia: Compacta

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
ca@valencia: Llistat de títols (vertical)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
ca@valencia: Vista de grup

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
ca@valencia: Vista de préstecs

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
ca@valencia: Llistat de títols (horitzontal)

[ctx: Group Summary XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Summary.xsl
en: Group Summary
ca@valencia: Resum de grup

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
ca@valencia: Llista d'imatges

[ctx: Image Grid XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_Grid.xsl
en: Image Grid
ca@valencia: Quadrícula d'imatges

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
ca@valencia: Tres columnes

[ctx: Group Statistics XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Statistics.xsl
en: Group Statistics
ca@valencia: Estadístiques de grup

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
ca@valencia: Vista de columna

en: Citation Key Manager
ca@valencia: Gestor de claus de citació

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
ca@valencia: S'estan buscant entrades amb claus de citació duplicades...

en: Check for duplicates
ca@valencia: Comprova els duplicats

en: Filter for duplicates
ca@valencia: Filtra els duplicats

en: There are no duplicate citation keys.
ca@valencia: No hi ha cap clau de citació duplicada.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
ca@valencia[0]: Hi ha %1 clau de citació duplicada.
ca@valencia[1]: Hi ha %1 claus de citació duplicades.

en: Select Borrower
ca@valencia: Seleccioneu el prestatari

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Collection Size
ca@valencia: Mida de la col·lecció

en: Total entries: %1
ca@valencia: Total d'entrades: %1

en: Collection Size Over Time
ca@valencia: Mida de la col·lecció al llarg del temps

en: Group Summary: %1
ca@valencia: Resum de grup: %1

en: Total number of entries: %1
ca@valencia: Nombre total d'entrades: %1

en: Top Values: %1
ca@valencia: Valors superiors: %1

en: Group Summary Report
ca@valencia: Informe de resum de grup

en: Year Distribution
ca@valencia: Distribució per anys

[ctx: Distinct number of items]
en: Count
ca@valencia: Nombre

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>Tellico no pot escriure al conducte del servidor en <b>%1</b>.</qt>

en: My Collection
ca@valencia: La meua col·lecció

en: Book Collection
ca@valencia: Col·lecció de llibres

en: Bibliography
ca@valencia: Bibliografia

en: Comic Book Collection
ca@valencia: Col·lecció de llibres de còmic

en: Video Collection
ca@valencia: Col·lecció de vídeos

en: Music Collection
ca@valencia: Col·lecció de música

en: Coin Collection
ca@valencia: Col·lecció de monedes

en: Stamp Collection
ca@valencia: Col·lecció de segells

en: Wine Collection
ca@valencia: Col·lecció de vins

en: Card Collection
ca@valencia: Col·lecció de cromos

en: Game Collection
ca@valencia: Col·lecció de jocs

en: File Catalog
ca@valencia: Catàleg de fitxers

en: Board Game Collection
ca@valencia: Col·lecció de jocs de taula

en: Custom Collection
ca@valencia: Col·lecció personalitzada

en: Collection Fields
ca@valencia: Camps de la col·lecció

en: Current Fields
ca@valencia: Camps actuals

[ctx: New Field]
en: &New
ca@valencia: &Nou

en: Add a new field to the collection
ca@valencia: Afig un camp nou a la col·lecció

[ctx: Delete Field]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Remove a field from the collection
ca@valencia: Elimina un camp de la col·lecció

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
ca@valencia: Mou este camp amunt en la llista. Este ordre de llista és important per a la disposició en l'editor d'entrades.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
ca@valencia: Mou este camp avall en la llista. Este ordre de llista és important per a la disposició en l'editor d'entrades.

en: Field Properties
ca@valencia: Propietats del camp

en: &Title:
ca@valencia: &Títol:

en: The title of the field
ca@valencia: El títol del camp

en: T&ype:
ca@valencia: T&ipus:

en: The type of the field determines what values may be used.
ca@valencia: El tipus del camp determina quins valors s'han d'utilitzar.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
ca@valencia: <i>Text simple</i> s'utilitza per a la majoria dels camps.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
ca@valencia: <i>Paràgraf</i> és per a blocs de text grans.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
ca@valencia: <i>Elecció</i> limita el camp a certs valors.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
ca@valencia: <i>Casella de selecció</i> és per a un simple valor sí/no.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
ca@valencia: <i>Número</i> indica que el camp conté un valor numèric.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
ca@valencia: <i>URL</i> és per a camps que fan referència als URL, incloses referències a altres fitxers.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
ca@valencia: Una <i>Taula</i> pot contindre una o més columnes de valors.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
ca@valencia: Un camp <i>Imatge</i> conté una imatge.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
ca@valencia: Un camp <i>Data</i> es pot utilitzar per a valors amb un dia, mes i any.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
ca@valencia: Un camp <i>Puntuació</i> utilitza estreles per a mostrar una valoració.

en: Cate&gory:
ca@valencia: Cate&goria:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
ca@valencia: La categoria del camp determina on es troba el camp en l'editor.

en: Set &properties...
ca@valencia: Establix les &propietats...

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
ca@valencia: Les propietats de camp ampliades s'utilitzen per a especificar aspectes com ara el camp bibtex corresponent.

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
ca@valencia: La descripció és un recordatori útil de quina informació conté el camp.

en: Value Options
ca@valencia: Opcions del valor

en: Default value:
ca@valencia: Valor predeterminat:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
ca@valencia: <qt>Es pot establir un valor predeterminat per a les entrades noves.</qt>

en: Value template:
ca@valencia: Plantilla de valors:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
ca@valencia: Els valors derivats estan formats per valors d'altres camps d'acord amb la plantilla de valors. Els camps anomenats, com ara «%{year} %{title}», són substituïts pel seu valor.

en: Use derived value
ca@valencia: Utilitza un valor derivat

en: A&llowed values:
ca@valencia: Va&lors permesos:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
ca@valencia: <qt>Per a camps de tipus <i>Selecció</i>, estos són els valors permesos. S'emplacen en un quadro combinat. Els valors possibles s'han de separar per punt i coma, per exemple: «gos; gat; ratolí»</qt>

en: Format options:
ca@valencia: Opcions de format:

en: No formatting
ca@valencia: Sense format

en: Allow auto-capitalization only
ca@valencia: Permet només la primera lletra en majúscula automàtica

en: Format as a title
ca@valencia: Dona format com a títol

en: Format as a name
ca@valencia: Format com a nom

en: Field Options
ca@valencia: Opcions del camp

en: Enable auto-completion
ca@valencia: Activa la compleció automàtica

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
ca@valencia: Si se selecciona, s'activarà la compleció automàtica de KDE en el quadro d'edició de text per a este camp.

en: Allow multiple values
ca@valencia: Permet múltiples valors

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
ca@valencia: Si se selecciona, Tellico analitzarà els valors en el camp per a múltiples valors separats per punt i coma.

en: Allow grouping
ca@valencia: Permet agrupament

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
ca@valencia: Si se selecciona, este camp es podrà utilitzar per a agrupar les entrades en la vista de grup.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
ca@valencia: Revertix les propietats dels camps seleccionats als valors predeterminats.

en: Modify Fields
ca@valencia: Modifica els camps

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
ca@valencia: <qt>Eliminar els valors permesos del camp <i>%1</i> que existix actualment en la col·lecció pot causar corrupció de les dades. Voleu conservar els valors modificats o interrompre i revertir-los als actuals?</qt>

en: Keep modified values
ca@valencia: Mantín els valors modificats

en: New Field %1
ca@valencia: Camp nou %1

en: Revert Field Properties
ca@valencia: Revertix les propietats del camp

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Segur que voleu revertir les propietats per al camp <em>%1</em> al seu valor predeterminat?</p></qt>

en: Revert
ca@valencia: Revertix

en: Extended Field Properties
ca@valencia: Propietats ampliades del camp

en: Property
ca@valencia: Propietat

en: Value
ca@valencia: Valor

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
ca@valencia: Ja existix un camp amb este títol. Introduïu un títol diferent.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
ca@valencia: <qt>La categoria no pot estar buida. Introduïu una categoria.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
ca@valencia: <qt>Un camp no pot estar en la mateixa categoria que un camp de <em>Paràgraf</em>, <em>Taula</em> o <em>Imatge</em>, Introduïu una categoria diferent.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
ca@valencia: Un títol de camp no pot ser el mateix que el d'una categoria existent. Introduïu un títol diferent.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
ca@valencia: L'interval per a un camp de puntuació ha d'estar entre 1 i 10, i el valor inferior ha de ser més xicotet que el valor més elevat. Introduïu unes propietats inferior i superior diferents.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
ca@valencia: Les taules estan limitades a un màxim de deu columnes.

en: A field with a derived value must have a value template.
ca@valencia: Un camp amb un valor derivat ha de tindre una plantilla.

en: Publishing
ca@valencia: Publicació

en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

en: Entry Type
ca@valencia: Tipus d'entrada

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
ca@valencia: Estos tipus d'entrades són específics de bibtex. Mireu la documentació de bibtex.

en: Author
ca@valencia: Autoria

en: Bibtex Key
ca@valencia: Clau de Bibtex

en: Book Title
ca@valencia: Títol del llibre

en: Editor
ca@valencia: Editorial

en: Organization
ca@valencia: Organització

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(i18n(bibtex_general)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing **************************
en: Publisher
ca@valencia: Editor

en: Address
ca@valencia: Adreça

en: Edition
ca@valencia: Edició

en: Pages
ca@valencia: Pàgines

en: Year
ca@valencia: Any

en: Journal
ca@valencia: Diari

en: Digital Object Identifier
ca@valencia: Identificador d'objecte digital

en: Month
ca@valencia: Mes

en: Number
ca@valencia: Número

en: How Published
ca@valencia: Data de publicació

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(i18n(bibtex_publishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
ca@valencia: Capítol

en: Series
ca@valencia: Sèrie

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
ca@valencia: Volum

en: Cross-Reference
ca@valencia: Referència creuada

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(i18n(bibtex_misc)); list.append(field);
en: Keywords
ca@valencia: Paraules clau

en: Abstract
ca@valencia: Resum

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: My Board Games
ca@valencia: Els meus jocs de taula

en: Genre
ca@valencia: Gènere

en: Mechanism
ca@valencia: Mecanisme

en: Release Year
ca@valencia: Any d'edició

en: Designer
ca@valencia: Dissenyador

en: Number of Players
ca@valencia: Nombre de jugadors

en: Playing Time
ca@valencia: Temps de joc

en: Minimum Age
ca@valencia: Edat mínima

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Rating
ca@valencia: Puntuació

en: Purchase Date
ca@valencia: Data de compra

en: Gift
ca@valencia: Regal

en: Purchase Price
ca@valencia: Preu de compra

en: Loaned
ca@valencia: Prestat

en: Cover
ca@valencia: Caràtula

en: Comments
ca@valencia: Comentaris

en: Classification
ca@valencia: Classificació

en: My Books
ca@valencia: Els meus llibres

en: Subtitle
ca@valencia: Subtítol

en: Hardback
ca@valencia: Tapa dura

en: Paperback
ca@valencia: Rústica

en: Trade Paperback
ca@valencia: Rústica econòmica

en: E-Book
ca@valencia: Llibre electrònic

en: Magazine
ca@valencia: Revista

en: Binding
ca@valencia: Enquadernació

en: Copyright Year
ca@valencia: Any del copyright

en: Publication Year
ca@valencia: Any de publicació

en: LCCN#
ca@valencia: Núm. LCCN

en: Library of Congress Control Number
ca@valencia: Número de control de la Biblioteca del Congrés

en: Translator
ca@valencia: Traductor

en: Language
ca@valencia: Idioma

en: Series Number
ca@valencia: Número de sèrie

en: New
ca@valencia: Nou

en: Used
ca@valencia: Utilitzat

en: Condition
ca@valencia: Condició

en: Signed
ca@valencia: Dedicat

en: Read
ca@valencia: Llegit

en: Front Cover
ca@valencia: Portada

en: Plot Summary
ca@valencia: Resum de la trama

en: My Cards
ca@valencia: Els meus cromos

en: Player
ca@valencia: Jugador

en: Team
ca@valencia: Equip

en: Brand
ca@valencia: Marca

en: Card Number
ca@valencia: Número del cromo

en: Card Type
ca@valencia: Tipus de cromo

en: Location
ca@valencia: Localitat

en: Quantity
ca@valencia: Quantitat

en: Front Image
ca@valencia: Imatge frontal

en: Back Image
ca@valencia: Imatge dorsal

en: My Coins
ca@valencia: Les meues monedes

en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
ca@valencia: Denominació

en: Mint Mark
ca@valencia: Botiga de la casa de la moneda

en: Country
ca@valencia: País

en: Currency
ca@valencia: Moneda

en: Coin Set
ca@valencia: Joc de monedes

[ctx: Coin grade levels - Proof-65,Proof-60,Mint State-65,Mint State-60,Almost Uncirculated-55,Almost Uncirculated-50,Extremely Fine-40,Very Fine-30,Very Fine-20,Fine-12,Very Good-8,Good-4,Fair]
en: Proof-65,Proof-60,Mint State-65,Mint State-60,Almost Uncirculated-55,Almost Uncirculated-50,Extremely Fine-40,Very Fine-30,Very Fine-20,Fine-12,Very Good-8,Good-4,Fair
ca@valencia: Prova-65,Prova-60,Casa de la moneda de l'estat-65,Casa de la moneda de l'estat-60,Quasi fora de circulació-55.Quasi fora de circulació-50,Extremadament bé-40,Molt bé-30. Molt bé-20,Bé-12,Molt bona-8,Bona-4,Pobre

en: Grade
ca@valencia: Puntuació

en: Grading Service
ca@valencia: Servei de puntuació

en: Obverse
ca@valencia: Anvers

en: Reverse
ca@valencia: Revers

en: My Comic Books
ca@valencia: Els meus còmics

en: Writer
ca@valencia: Escriptor

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
ca@valencia: Artista

en: Issue
ca@valencia: Edició

[ctx: Comic book grade levels - Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor]
en: Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor
ca@valencia: Perfecte, Quasi perfecte, Molt bé, Bé, Molt bo, Bo, Regular, Roín

en: My Files
ca@valencia: Els meus fitxers

[ctx: File catalog]
en: Volume
ca@valencia: Volum

en: Folder
ca@valencia: Carpeta

en: Mimetype
ca@valencia: Tipus MIME

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Permissions
ca@valencia: Permisos

en: Owner
ca@valencia: Propietari

en: Group
ca@valencia: Grup

en: Created
ca@valencia: Creat

en: Modified
ca@valencia: Modificat

en: Meta Info
ca@valencia: Metainformació

en: Icon
ca@valencia: Icona

en: My Games
ca@valencia: Els meus jocs

en: Platform
ca@valencia: Plataforma

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
ca@valencia: Editor

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: ESRB Rating
ca@valencia: Puntuació ESRB

en: Personal Rating
ca@valencia: Puntuació personal

en: Completed
ca@valencia: Completat

en: Super Nintendo
ca@valencia: Súper Nintendo

[ctx: Video game ratings - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
ca@valencia: Sense qualificació, Només per a adults, Gent gran, Adolescents, Tothom 10+, Tothom, Xiquets, Pendent

en: My Music
ca@valencia: La meua música

en: Album
ca@valencia: Àlbum

en: Compact Disc
ca@valencia: Disc compacte

en: Cassette
ca@valencia: Casset

en: Vinyl
ca@valencia: Vinil

en: Medium
ca@valencia: Suport

en: Artist
ca@valencia: Artista

en: Label
ca@valencia: Etiqueta

en: Tracks
ca@valencia: Pistes

en: Title
ca@valencia: Títol

en: Length
ca@valencia: Duració

en: My Stamps
ca@valencia: Els meus segells

en: Issue Year
ca@valencia: Any de llançament

en: Scott#
ca@valencia: Núm. Scott

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
ca@valencia: Superb,Extremadament bé,Molt bé,Bé,Regular,Pobre

en: Cancelled
ca@valencia: Cancel·lat

en: Hinged
ca@valencia: Articulat

en: Centering
ca@valencia: Centrat

en: Gummed
ca@valencia: Engomat

en: Image
ca@valencia: Imatge

en: Other People
ca@valencia: Altres persones

en: Features
ca@valencia: Característiques

en: My Videos
ca@valencia: Els meus vídeos

en: Production Year
ca@valencia: Any de producció

en: Certification
ca@valencia: Certificació

en: Region 0
ca@valencia: Regió 0

en: Region 1
ca@valencia: Regió 1

en: Region 2
ca@valencia: Regió 2

en: Region 3
ca@valencia: Regió 3

en: Region 4
ca@valencia: Regió 4

en: Region 5
ca@valencia: Regió 5

en: Region 6
ca@valencia: Regió 6

en: Region 7
ca@valencia: Regió 7

en: Region 8
ca@valencia: Regió 8

en: Region
ca@valencia: Regió

en: Nationality
ca@valencia: Nacionalitat

en: Cast
ca@valencia: Repartiment

en: Actor/Actress
ca@valencia: Actor/actriu

en: Role
ca@valencia: Paper

en: A table for the cast members, along with the roles they play
ca@valencia: Una taula per als membres del repartiment, juntament amb els papers que interpreten

en: Producer
ca@valencia: Productor

en: Composer
ca@valencia: Editor

en: Studio
ca@valencia: Estudi

en: Language Tracks
ca@valencia: Pistes d'idioma

en: Subtitle Languages
ca@valencia: Idiomes dels subtítols

en: Audio Tracks
ca@valencia: Pistes d'àudio

en: Running Time
ca@valencia: Temps d'execució

en: The running time of the video (in minutes)
ca@valencia: El temps d'execució del vídeo (en minuts)

en: Aspect Ratio
ca@valencia: Relació d'aspecte

en: Widescreen
ca@valencia: Pantalla ampla

en: Black & White
ca@valencia: Blanc i negre

en: Color Mode
ca@valencia: Mode de color

en: Director's Cut
ca@valencia: Editeu el director

en: My Wines
ca@valencia: Els meus vins

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
ca@valencia: Productor

en: Appellation
ca@valencia: Denominació

en: Varietal
ca@valencia: Varietat

en: Vintage
ca@valencia: Collita

en: Red Wine
ca@valencia: Vi negre

en: White Wine
ca@valencia: Vi blanc

en: Sparkling Wine
ca@valencia: Vi d'agulla

en: Drink By
ca@valencia: Begut per

en: Label Image
ca@valencia: Imatge de l'etiqueta

en: Add Entries
ca@valencia: Afig entrades

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
ca@valencia: Afig %1

en: Check-out Items
ca@valencia: Desmarca els elements

[ctx: Check-out (Entry Title)]
en: Check-out %1
ca@valencia: Desmarca %1

en: Append Collection
ca@valencia: Annexa una col·lecció

en: Merge Collection
ca@valencia: Fusiona una col·lecció

en: Replace Collection
ca@valencia: Substituïx la col·lecció

en: Add %1 Field
ca@valencia: Afig el camp %1

en: Modify %1 Field
ca@valencia: Modifica el camp %1

en: Delete %1 Field
ca@valencia: Suprimix el camp %1

en: Add Filter
ca@valencia: Afig un filtre

en: Modify Filter
ca@valencia: Modifica el filtre

en: Delete Filter
ca@valencia: Suprimix el filtre

en: Modify Entries
ca@valencia: Modifica les entrades

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
ca@valencia: Modifica %1

en: Modify Loan
ca@valencia: Modifica el préstec

en: Delete Entries
ca@valencia: Suprimix les entrades

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
ca@valencia: Suprimix %1

en: Check-in Entries
ca@valencia: Entrades marcades

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
ca@valencia: Marca %1

en: Rename Collection
ca@valencia: Canvia el nom de la col·lecció

en: Reorder Fields
ca@valencia: Reordena els camps

[ctx: comma-separated list of words ignored by auto-capitalize]
en: a,an,and,as,at,but,by,for,from,in,into,nor,of,off,on,onto,or,out,over,the,to,up,with
ca@valencia: a,amb,an,and,as,at,but,by,de,el,els,for,from,in,into,la,les,nor,of,off,on,onto,or,out,over,per,sobre,the,to,up,with

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
ca@valencia: Tipus de lletra de la plantilla

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
ca@valencia: Color de fons de la plantilla

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
ca@valencia: Color del text de la plantilla

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
ca@valencia: Color del ressaltat de la plantilla

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
ca@valencia: Color del text ressaltat de la plantilla

note: i18n: ectx: label, entry (linkColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (linkColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (linkColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (linkColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (linkCo
en: Template link color
ca@valencia: Color d'enllaç de la plantilla

en: Configure Tellico
ca@valencia: Configura Tellico

en: Printing
ca@valencia: Imprimix

en: Templates
ca@valencia: Plantilles

en: Data Sources
ca@valencia: Fonts de dades

en: General Options
ca@valencia: Opcions generals

en: &Reopen file at startup
ca@valencia: &Torne a obrir el fitxer en iniciar

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
ca@valencia: Si se selecciona, l'últim fitxer obert es tornarà a obrir en iniciar el programa.

en: &Enable regular expressions in quick filter
ca@valencia: &Activa les expressions regulars en el filtre ràpid

en: If checked, the quick filter will interpret text as a regular expression.
ca@valencia: Si se selecciona, el filtre ràpid interpretarà el text com una expressió regular.

en: &Show "Tip of the Day" at startup
ca@valencia: Mo&stra el «Consell del dia» en iniciar

en: If checked, the "Tip of the Day" will be shown at program start-up.
ca@valencia: Si se selecciona. es mostrarà el «Consell del dia» en iniciar el programa.

en: &Enable webcam for barcode scanning
ca@valencia: &Habilita la càmera web per a llegir codis de barres

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
ca@valencia: Si se selecciona, s'utilitzarà l'entrada des d'una càmera web per a llegir i buscar codis de barres.

en: Image Storage Options
ca@valencia: Opcions d'emmagatzematge d'imatges

en: Store images in data file
ca@valencia: Emmagatzema imatges en un fitxer de dades

en: Store images in common application directory
ca@valencia: Emmagatzema les imatges en el directori comú de l'aplicació

en: Store images in directory relative to data file
ca@valencia: Emmagatzema les imatges en un directori relatiu al fitxer de dades

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
ca@valencia: Les imatges es poden guardar per si mateixes en el fitxer de dades, el qual pot causar que Tellico s'execute lentament, emmagatzemades en el directori de l'aplicació Tellico o emmagatzemades en un directori amb la mateixa ubicació del fitxer de dades.

en: Formatting Options
ca@valencia: Opcions de format

en: Auto capitalize &titles and names
ca@valencia: Posa automàticament en majúscula la primera lletra en els &títols i en els noms

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
ca@valencia: Si se selecciona, els títols i els noms es posaran automàticament en majúscula la primera lletra.

en: Auto &format titles and names
ca@valencia: Dona &format automàticament als títols i els noms

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
ca@valencia: Si se selecciona, els títols i els noms estaran automàticament amb format.

en: No capitali&zation:
ca@valencia: Sense primera lletra en ma&júscula:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
ca@valencia: <qt>Una llista de paraules que no s'han de posar la primera lletra en majúscula. Múltiples valors s'han de separar per punt i coma.</qt>

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
ca@valencia: <qt>Una llista de paraules que s'han de considerar com articles si són la primera paraula d'un títol. Els valors múltiples s'han de separar per punt i coma.</qt>

en: Personal suffi&xes:
ca@valencia: Sufi&xos personals:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
ca@valencia: <qt>Una llista de sufixos que poden utilitzar-se en noms personals. Múltiples valors s'han de separar per punt i coma.</qt>

en: Surname &prefixes:
ca@valencia: &Prefixos de cognom:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
ca@valencia: <qt>Una llista de prefixos que poden utilitzar-se en els cognoms. Múltiples valors s'han de separar per punt i coma.</qt>

en: Printing Options
ca@valencia: Opcions d'impressió

en: &Format titles and names
ca@valencia: Dona &format als títols i els noms

en: &Print field headers
ca@valencia: Im&primix les capçaleres dels camps

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
ca@valencia: Si se selecciona, els noms dels camps s'imprimiran com a capçaleres de la taula.

en: Grouping Options
ca@valencia: Opcions d'agrupament

en: &Group the entries
ca@valencia: A&grupa les entrades

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
ca@valencia: Si se selecciona, les entrades s'agruparan per al camp seleccionat.

en: Image Options
ca@valencia: Opcions d'imatge

en: Maximum image &width:
ca@valencia: Amplària mà&xima de la imatge:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
ca@valencia: L'amplària màxima de les imatges en l'eixida d'impressió. Es manté la relació d'aspecte.

en: &Maximum image height:
ca@valencia: Alçària &màxima de la imatge:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
ca@valencia: L'alçària màxima de les imatges en l'eixida d'impressió. Es manté la relació d'aspecte.

en: Template Options
ca@valencia: Opcions de plantilla

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
ca@valencia: &Tipus de col·lecció:

en: Template:
ca@valencia: Plantilla:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
ca@valencia: Seleccioneu la plantilla que s'utilitzarà per al tipus de col·lecció actual. No totes les plantilles utilitzen la configuració del tipus de lletra i color.

en: &Preview...
ca@valencia: &Vista prèvia...

en: Show a preview of the template
ca@valencia: Mostra una vista prèvia de la plantilla

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
ca@valencia: Opcions del tipus de lletra

en: Font:
ca@valencia: Tipus de lletra:

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
ca@valencia: Este tipus de lletra es passa a la plantilla utilitzada en la vista d'entrada.

en: Size:
ca@valencia: Mida:

en: Color Options
ca@valencia: Opcions de color

en: Background color:
ca@valencia: Color de fons:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
ca@valencia: Este color es passa a la plantilla utilitzada en la vista d'entrada.

en: Text color:
ca@valencia: Color del text:

en: Highlight color:
ca@valencia: Color de ressaltat:

en: Highlighted text color:
ca@valencia: Color del text ressaltat:

en: Link color:
ca@valencia: Color de l'enllaç:

en: Manage Templates
ca@valencia: Gestiona les plantilles

en: Install...
ca@valencia: Instal·la...

en: Click to install a new template directly.
ca@valencia: Cliqueu per a instal·lar directament una plantilla nova.

en: Download...
ca@valencia: Baixa...

en: Click to download additional templates.
ca@valencia: Cliqueu per a baixar plantilles addicionals.

en: Delete...
ca@valencia: Suprimix...

en: Click to select and remove installed templates.
ca@valencia: Cliqueu per a seleccionar i eliminar les plantilles instal·lades.

en: Data Sources Options
ca@valencia: Opcions de les fonts de dades

en: Move &Up
ca@valencia: Mou cap am&unt

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
ca@valencia: L'ordre de les fonts de dades establix l'ordre que utilitza Tellico quan les entrades s'actualitzen automàticament.

en: Move &Down
ca@valencia: Mou cap a&vall

en: Filter by type:
ca@valencia: Filtra per tipus:

en: &New...
ca@valencia: &Nova...

en: Click to add a new data source.
ca@valencia: Cliqueu per a afegir una font de dades nova.

en: &Modify...
ca@valencia: &Modifica...

en: Click to modify the selected data source.
ca@valencia: Cliqueu per a modificar les fonts de dades seleccionades.

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: Click to delete the selected data source.
ca@valencia: Cliqueu per a suprimir les fonts de dades seleccionades.

en: XSL Files
ca@valencia: Fitxers XSL

en: Template Packages
ca@valencia: Paquets de plantilla

en: All Files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: Delete Template
ca@valencia: Suprimix la plantilla

en: Select template to delete:
ca@valencia: Seleccioneu la plantilla que s'ha de suprimir:

en: Ready.
ca@valencia: Preparat.

en: Do you really want to delete this entry?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir esta entrada?

en: Delete Entry
ca@valencia: Suprimix l'entrada

en: Do you really want to delete these entries?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir estes entrades?

en: Delete Multiple Entries
ca@valencia: Suprimix múltiples entrades

en: &Sort By
ca@valencia: &Ordena per

en: &Edit Entry...
ca@valencia: &Edita l'entrada...

en: D&uplicate Entry
ca@valencia: D&uplica l'entrada

en: &Update Entry
ca@valencia: Act&ualitza l'entrada

en: &Delete Entry
ca@valencia: E&limina entrada

en: &Edit Entries...
ca@valencia: &Edita entrades...

en: D&uplicate Entries
ca@valencia: D&uplica les entrades

en: &Update Entries
ca@valencia: Act&ualitza les entrades

en: &Delete Entries
ca@valencia: Sup&rimix les entrades

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
ca@valencia: Els següents elements ja estan prestats, però Tellico no admet actualment el préstec d'un element múltiples vegades. Seran eliminats de la llista d'elements que es presten.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
ca@valencia: S'ha produït un error en l'anàlisi sintàctica XML en la línia %1, columna %2.

en: The error message from Qt is:
ca@valencia: El missatge d'error de les Qt és:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ca@valencia: Ja existix un fitxer anomenat «%1». Segur que el voleu sobreescriure?

en: Overwrite File?
ca@valencia: Voleu sobreescriure el fitxer?

en: Tellico is unable to open the file - %1.
ca@valencia: Tellico no pot carregar el fitxer - %1.

en: Tellico is unable to load the file - %1.
ca@valencia: Tellico no pot carregar el fitxer - %1.

en: Tellico is unable to write the file - %1.
ca@valencia: Tellico no pot escriure el fitxer - %1.

en: Tellico is unable to upload the file - %1.
ca@valencia: Tellico no pot pujar el fitxer - %1.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be appended. No changes are being made to the current collection.
ca@valencia: Només es poden annexar col·leccions amb el mateix tipus d'entrades a les de l'actual. No s'ha fet cap canvi a la col·lecció actual.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be merged. No changes are being made to the current collection.
ca@valencia: Només es poden fusionar col·leccions amb el mateix tipus d'entrades a les de l'actual. No s'ha fet cap canvi a la col·lecció actual.

en: Tellico is unable to load an image from the file - %1.
ca@valencia: Tellico no pot carregar una imatge des del fitxer - %1.

en: Untitled
ca@valencia: Sense títol

en: This information was freely provided by <a href="%1">%2</a>.
ca@valencia: Esta informació l'ha proporcionat debades <a href="%1">%2</a>.

en: View Columns
ca@valencia: Mostra les columnes

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
ca@valencia: Columnes

en: Hide This Column
ca@valencia: Oculta esta columna

en: Resize to Content
ca@valencia: Redimensiona al contingut

en: Show All Columns
ca@valencia: Mostra totes les columnes

en: Hide All Columns
ca@valencia: Oculta totes les columnes

en: Saving file...
ca@valencia: S'està guardant el fitxer...

en: Edit Entry
ca@valencia: Edita l'entrada

en: &New Entry
ca@valencia: Entrada &nova

en: Sa&ve Entry
ca@valencia: Guar&da l'entrada

en: Do you really want to modify these entries?
ca@valencia: Segur que voleu modificar estes entrades?

en: Modify Multiple Entries
ca@valencia: Modifica múltiples entrades

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerix un valor per als camps següents. Voleu continuar?

en: Edit Entries
ca@valencia: Edita les entrades

en: Sa&ve Entries
ca@valencia: Guar&da les entrades

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
ca@valencia: S'ha modificat l'entrada actual.
    Voleu introduir els canvis?

en: Save Entry
ca@valencia: Guarda l'entrada

en: Unsaved Changes
ca@valencia: Canvis sense guardar

en: (Empty)
ca@valencia: (Buit)

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
ca@valencia: <qt>La <i>Vista d'icones</i> mostra cada entrada en la col·lecció o grup utilitzant una icona, la qual pot ser una imatge en l'entrada.</qt>

[ctx: Open URL]
en: Open %1
ca@valencia: Obri %1

en: Select Match
ca@valencia: Seleccioneu la coincidència

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
ca@valencia: <qt><b>%1</b> ha retornat múltiples resultats que poden coincidir amb <b>%2</b>, l'entrada actualment en la col·lecció. Seleccioneu la coincidència correcta.</qt>

en: Merge Entries
ca@valencia: Fusiona les entrades

en: Merging entries...
ca@valencia: S'estan fusionant les entrades...

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
ca@valencia: Total d'entrades fusionades/explorades: %1/%2

en: Updating %1...
ca@valencia: S'està actualitzant %1...

en: Updating entries...
ca@valencia: S'estan actualitzant les entrades...

en: Update Entries
ca@valencia: Actualitza les entrades

en: Updating <b>%1</b>...
ca@valencia: S'està actualitzant <b>%1</b>...

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
ca@valencia: Tellico no pot localitzar el full d'estil d'entrades predeterminades.

en: Please check your installation.
ca@valencia: Comproveu la instal·lació.

en: Export Options
ca@valencia: Opcions d'exportació

en: Formatting
ca@valencia: S'està donant format

en: Format all fields
ca@valencia: Dona format a tots els camps

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
ca@valencia: Si se selecciona, els valors dels camps estaran automàticament amb format d'acord amb el seu tipus de format.

en: Export selected entries only
ca@valencia: Exporta només les entrades seleccionades

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
ca@valencia: Si se selecciona, només s'exportaran les entrades seleccionades.

en: Export visible fields only
ca@valencia: Exporta només els camps visibles

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
ca@valencia: Si se selecciona, només s'exportaran els camps actualment visibles.

en: Encoding
ca@valencia: Codificació

en: Encode in Unicode (UTF-8)
ca@valencia: Codifica en Unicode (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
ca@valencia: Codifica el fitxer exportat en Unicode (UTF-8).

en: Encode in user locale (%1)
ca@valencia: Codifica en la configuració regional de l'usuari (%1)

en: Encode the exported file in the local encoding.
ca@valencia: Codifica el fitxer exportat en la codificació regional.

en: SAO/NASA Astrophysics Data System
ca@valencia: Sistema de dades astrofísiques de la SAO/NASA

en: Registration is required for accessing this data source. If you agree to the terms and conditions, <a href='%1'>sign up for an account</a>, and enter your information below.
ca@valencia: Es requerix registre per a accedir a esta font de dades. Si esteu d'acord amb els termes i les condicions, <a href='%1'>registreu-vos per a obtindre un compte</a>, i introduïu la vostra informació davall.

en: Access key:
ca@valencia: Clau d'accés:

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
ca@valencia: Es pot utilitzar la clau predeterminada de Tellico, però la busca pot fallar a causa d'assolir els límits d'accés.

en: The cover image could not be loaded.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la imatge de la coberta.

en: Allocine Link
ca@valencia: Enllaç cap a Allocine

en: Original Title
ca@valencia: Títol original

en: &Maximum cast:
ca@valencia: &Màxim d'emissions:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
ca@valencia: La llista de membres d'emissió pot incloure moltes persones. Establix el nombre màxim retornat des de la busca.

en: United States
ca@valencia: Estats Units

en: United Kingdom
ca@valencia: Regne Unit

en: Amazon (Germany)
ca@valencia: Amazon (Alemanya)

en: Germany
ca@valencia: Alemanya

en: Amazon (Japan)
ca@valencia: Amazon (Japó)

en: Japan
ca@valencia: Japó

en: Amazon (France)
ca@valencia: Amazon (França)

en: France
ca@valencia: França

en: Amazon (Canada)
ca@valencia: Amazon (Canadà)

en: Canada
ca@valencia: Canadà

en: Amazon (China)
ca@valencia: Amazon (Xina)

en: China
ca@valencia: Xina

en: Amazon (Spain)
ca@valencia: Amazon (Espanya)

en: Spain
ca@valencia: Espanya

en: Amazon (Italy)
ca@valencia: Amazon (Itàlia)

en: Italy
ca@valencia: Itàlia

en: Amazon (Brazil)
ca@valencia: Amazon (Brasil)

en: Brazil
ca@valencia: Brasil

en: Amazon (Australia)
ca@valencia: Amazon (Austràlia)

en: Australia
ca@valencia: Austràlia

en: Amazon (India)
ca@valencia: Amazon (Índia)

en: India
ca@valencia: Índia

en: Amazon (Mexico)
ca@valencia: Amazon (Mèxic)

en: Mexico
ca@valencia: Mèxic

en: Amazon (Turkey)
ca@valencia: Amazon (Turquia)

en: Turkey
ca@valencia: Turquia

en: Amazon (Singapore)
ca@valencia: Amazon (Singapur)

en: Singapore
ca@valencia: Singapur

en: Amazon (UAE)
ca@valencia: Amazon (Emirats Àrabs Units)

en: United Arab Emirates
ca@valencia: Emirats Àrabs Units

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
ca@valencia: Estes dades estan llicenciades davall uns <a href=%1>termes específics</a>.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
ca@valencia: L'accés a les dades des d'Amazon.com requerix una ID AWS de clau d'accés i una clau secreta.

en: Those values must be entered in the data source settings.
ca@valencia: Estos valors s'han d'introduir en les configuracions de la font de dades.

en: Results from %1: %2/%3
ca@valencia: Resultats des de %1: %2/%3

en: Amazon Link
ca@valencia: Enllaç Amazon

en: Amazon.com Web Services
ca@valencia: Serveis web Amazon.com

en: Secret key:
ca@valencia: Clau secreta:

en: Country:
ca@valencia: País:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
ca@valencia: Amazon.com proporciona dades des de molts llocs localitzats diferents. Seleccioneu el que voleu utilitzar per a esta font de dades.

en: &Image size:
ca@valencia: Mida d'&imatge:

en: Small Image
ca@valencia: Imatge xicoteta

en: Medium Image
ca@valencia: Imatge mitjana

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
ca@valencia: Imatge gran

en: No Image
ca@valencia: Sense imatge

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
ca@valencia: També podeu baixar la imatge de la portada. No obstant açò, massa imatges grans en la col·lecció poden reduir el rendiment.

en: &Associate's ID:
ca@valencia: ID de l'&associat:

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
ca@valencia: L'ID de l'associat identifica la persona que accedix als serveis de la web Amazon.com, i està inclòs en tots els enllaços cap al lloc Amazon.com.

en: Alternative Titles
ca@valencia: Títols alternatius

en: Distributor
ca@valencia: Distribuïdor

en: Episodes
ca@valencia: Capítols

en: AnimeNfo Link
ca@valencia: Enllaç cap a AnimeNfo

en: AnimeNfo Rating
ca@valencia: Puntuació d'AnimeNfo

en: This source has no options.
ca@valencia: Esta font no té opcions.

en: Bedetheque Link
ca@valencia: Enllaç cap a Bedetheque

en: ISBN#
ca@valencia: Núm. ISBN

en: BoardGameGeek Link
ca@valencia: Enllaç cap a BoardGameGeek

en: Colnect Link
ca@valencia: Enllaç cap a Colnect

en: Mintage
ca@valencia: Encunyació

en: PEGI Rating
ca@valencia: Classificació PEGI

en: Language:
ca@valencia: Idioma:

note: i18n("Colorist");
en: Comic Vine Link
ca@valencia: Enllaç cap a Comic Vine

en: Source Options
ca@valencia: Opcions de la font

en: Available Fields
ca@valencia: Camps disponibles

en: %1 requires a username and password.
ca@valencia: %1 requerix un nom d'usuari i contrasenya.

en: &Username:
ca@valencia: Nom d'&usuari:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
ca@valencia: Es requerix un nom d'usuari i una contrasenya per a accedir al servei CrossRef.

en: &Password:
ca@valencia: &Contrasenya:

en: For some accounts, only an email address is required.
ca@valencia: Per a alguns comptes, només es requerix una adreça de correu electrònic.

en: Email:
ca@valencia: Correu electrònic:

en: Danish Bibliographic Center (DBC.dk)
ca@valencia: Centre bibliogràfic danés (DBC.dk)

en: An access key is required to use this data source.
ca@valencia: Cal utilitzar una clau d'accés per a emprar esta font de dades.

en: Discogs Link
ca@valencia: Enllaç Discogs

note: i18n("Nationality");
en: Barcode
ca@valencia: Codi de barres

en: Catalog Number
ca@valencia: Número del catàleg

en: The Discogs.com server reports a token error.
ca@valencia: El servidor Discogs.com ha informat un error de testimoni.

en: Discogs Audio Search
ca@valencia: Busca d'àudio Discogs

en: User token:
ca@valencia: Testimoni de l'usuari:

en: Douban Link
ca@valencia: Enllaç cap a Douban

en: DVDFr Link
ca@valencia: Enllaç cap a DVDFr

en: Entrez Database
ca@valencia: Base de dades Entrez

en: Institution
ca@valencia: Institució

en: External Application
ca@valencia: Aplicació externa

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
ca@valencia: Establix el tipus de la col·lecció de les dades retornades des de l'aplicació externa.

en: &Result type:
ca@valencia: Tipus de &resultat:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
ca@valencia: Establix el tipus de resultat de les dades retornades des de l'aplicació externa.

en: Application &path:
ca@valencia: Camí cap a l'a&plicació:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
ca@valencia: Establix el camí de l'aplicació que s'executarà per a generar un fitxer de dades vàlid de Tellico.

en: Select the search keys supported by the data source.
ca@valencia: Seleccioneu les tecles de busca acceptades per la font de les dades.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
ca@valencia: Afig qualsevol argument que puga ser necessari. <b>%1</b> serà substituït pel terme de busca.

en: Update
ca@valencia: Actualització

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
ca@valencia: <p>Introduïu els arguments que s'han d'utilitzar per a buscar les actualitzacions disponibles per a una entrada.</p><p>El format és el mateix que per als camps amb els valors derivats, on figuren els noms de camp dins de claus, com ara <i>%{author}</i>. Per als detalls, vegeu la documentació.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
ca@valencia: %1 no permet la busca d'este tipus de col·lecció.

en: Person
ca@valencia: Persona

en: Keyword
ca@valencia: Paraula clau

en: arXiv ID
ca@valencia: ID arXiv

en: PubMed ID
ca@valencia: ID PubMed

en: Raw Query
ca@valencia: Consulta en cru

en: FilmAffinity Link
ca@valencia: Enllaç cap a FilmAffinity

[ctx: Country]
en: Spain
ca@valencia: Espanya

[ctx: Country]
en: USA
ca@valencia: EUA

en: Filmaster Link
ca@valencia: Enllaç cap a Filmaster

en: Gaming History Link
ca@valencia: Enllaç cap a la història dels videojocs

en: GCstar Plugin
ca@valencia: Connector GCstar

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
ca@valencia: Establix el tipus de col·lecció de les dades retornades des del connector.

en: &Plugin:
ca@valencia: &Connector:

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
ca@valencia: Seleccioneu el connector GCstar utilitzat per a la font de les dades.

en: Author:
ca@valencia: Autoria:

en: GiantBomb Link
ca@valencia: Enllaç cap a GiantBomb

en: Google Book Link
ca@valencia: Enllaç cap a Google Book

en: Google Book Search
ca@valencia: Busca en Google Book

en: Illustrator
ca@valencia: Il·lustrador

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
ca@valencia: Decimal de Dewey

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
ca@valencia: Classificació LoC

en: Internet Bookshop (ibs.it)
ca@valencia: Tenda de llibres d'Internet (ibs.it)

en: IGDB Link
ca@valencia: Enllaç IGDB

en: Internet Game Database (IGDB.com)
ca@valencia: Base de dades de jocs d'Internet (IGDB.com)

en: Screenshot
ca@valencia: Captura de pantalla

en: Internet Movie Database
ca@valencia: Base de dades de pel·lícules a Internet

en: Internet Movie Database (French)
ca@valencia: Base de dades de pel·lícules a Internet (francés)

en: Internet Movie Database (Spanish)
ca@valencia: Base de dades de pel·lícules a Internet (espanyol)

en: Internet Movie Database (German)
ca@valencia: Base de dades de pel·lícules a Internet (alemany)

en: Internet Movie Database (Italian)
ca@valencia: Base de dades de pel·lícules a Internet (italià)

en: Internet Movie Database (Portuguese)
ca@valencia: Base de dades de pel·lícules a Internet (portugués)

en: IMDb Rating
ca@valencia: Puntuació IMDb

en: Certifications
ca@valencia: Certificacions

en: IMDb Link
ca@valencia: Enllaç cap a IMDb

en: Download cover &image
ca@valencia: Baixa la &imatge de la portada

en: Dewey Decimal
ca@valencia: Decimal de Dewey

en: Enable batch ISBN searching (requires Premium or Pro plan)
ca@valencia: Habilita la busca d'ISBN per lots (requerix un pla Premium o Pro)

en: Batch searching for ISBN values is faster but only available for Premium or Pro plans.
ca@valencia: La busca per lots de valors d'ISBN és més ràpida, però només estarà disponible per als plans Premium o Pro.

en: iTunes Link
ca@valencia: Enllaç cap a iTunes

en: KinoPoisk Link
ca@valencia: Enllaç cap a KinoPoisk

en: Kino-Teatr Link
ca@valencia: Enllaç cap a Kino-Teatr

en: MobyGames Link
ca@valencia: Enllaç cap a MobyGames

en: MovieMeter Link
ca@valencia: Enllaç cap a MovieMeter

en: Multiple Sources
ca@valencia: Fonts múltiples

en: Data source:
ca@valencia: Font de les dades:

en: Numista Link
ca@valencia: Enllaç cap a Numista

[ctx: Language]
en: English
ca@valencia: Anglés

[ctx: Language]
en: French
ca@valencia: Francés

en: Tellico is unable to read the search description in the OPDS catalog.
ca@valencia: Tellico no ha pogut llegir la descripció de la busca en el catàleg OPDS.

en: OPDS Catalog
ca@valencia: Catàleg OPDS

en: Catalog:
ca@valencia: Catàleg:

en: Enter the link to the OPDS server.
ca@valencia: Introduïu l'enllaç cap al servidor OPDS.

en: &Verify Catalog
ca@valencia: &Verifica el catàleg

en: OpenLibrary Link
ca@valencia: Enllaç cap a OpenLibrary

en: RPGGeek Link
ca@valencia: Enllaç cap a RPGGeek

en: Library of Congress (US)
ca@valencia: Biblioteca del Congrés (US)

en: SRU Server
ca@valencia: Servidor SRU

en: Scheme:
ca@valencia: Esquema:

en: Enter the path to the database used by the server.
ca@valencia: Introduïu el camí cap a la base de dades utilitzada pel servidor.

en: Hos&t:
ca@valencia: &Màquina:

en: Enter the host name of the server.
ca@valencia: Introduïu el nom de la màquina del servidor.

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
ca@valencia: Introduïu el número de port del servidor. De manera predeterminada és %1.

en: Path:
ca@valencia: Camí:

en: Enter the result format used by the server.
ca@valencia: Introduïu el format del resultat utilitzat pel servidor.

en: Field
ca@valencia: Camp

en: TMDb Link
ca@valencia: Enllaç TMDb

en: Network
ca@valencia: Xarxa

[ctx: Language]
en: Chinese
ca@valencia: Xinés

[ctx: Language]
en: German
ca@valencia: Alemany

[ctx: Language]
en: Spanish
ca@valencia: Espanyol

[ctx: Language]
en: Russian
ca@valencia: Rus

en: TheTVDB Link
ca@valencia: Enllaç TheTVDB

en: Subscriber PIN:
ca@valencia: PIN de subscriptor:

en: VGCollect Link
ca@valencia: Enllaç cap a VGCollect

en: VideoGameGeek Link
ca@valencia: Enllaç cap a VideoGameGeek

en: Alias
ca@valencia: Àlies

en: Visual Novel
ca@valencia: Novel·la visual

en: Query error!
ca@valencia: S'ha produït un error de consulta!

en: Connection search error %1: %2
ca@valencia: S'ha produït un error de busca de connexió %1: %2

en: Record syntax error
ca@valencia: S'ha produït un error de sintaxi de registre

en: Connection error %1: %2
ca@valencia: S'ha produït un error de connexió %1: %2

en: z39.50 Server
ca@valencia: Servidor z39.50

en: Use preset &server:
ca@valencia: Utilitza el &servidor predefinit:

en: &Database:
ca@valencia: Base de &dades:

en: Enter the database name used by the server.
ca@valencia: Introduïu el nom de la base de dades utilitzada pel servidor.

en: Query character set:
ca@valencia: Joc de caràcters de la consulta:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
ca@valencia: Introduïu la codificació del joc de caràcters per a les consultes utilitzada pel servidor z39.50. L'elecció més probable és MARC-8, encara que l'ISO-8859-1 també és comú.

en: Results character set:
ca@valencia: Joc de caràcters del resultat:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
ca@valencia: Introduïu la codificació del joc de caràcters per a les respostes utilitzada pel servidor z39.50. L'elecció més probable és MARC-8, encara que l'ISO-8859-1 també és comú.

en: Auto-detect
ca@valencia: Detecta automàticament

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
ca@valencia: Introduïu el format de les dades utilitzat pel servidor z39.50. Tellico intentarà detectar automàticament el millor configuració si se selecciona <i>Detecta automàticament</i>.

en: &User:
ca@valencia: &Usuari:

en: Optional
ca@valencia: Opcional

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
ca@valencia: Introduïu el nom d'usuari d'autenticació utilitzat per la base de dades z39.50. La majoria dels servidors no en necessiten.

en: Pass&word:
ca@valencia: Contrasen&ya:

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
ca@valencia: Introduïu la contrasenya d'autenticació utilitzada per la base de dades z39.50. La majoria de servidors no en necessiten. La contrasenya es guardarà en format de text net en el fitxer de configuració de Tellico.

en: &Search
ca@valencia: Bu&sca

en: &Stop
ca@valencia: Atu&ra

en: Internet Search
ca@valencia: Busca en Internet

en: Search Query
ca@valencia: Consulta de la busca

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
ca@valencia: Bu&sca:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
ca@valencia: Introduïu un valor de busca. Una busca ISBN ha d'incloure l'ISBN complet.

en: Choose the type of search
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de busca

en: Click to start or stop the search
ca@valencia: Cliqueu per a iniciar o parar la busca

en: &Multiple ISBN/UPC search
ca@valencia: Busca &múltiple ISBN/UPC

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
ca@valencia: Seleccioneu esta casella per a buscar múltiples valors ISBN o UPC.

en: Edit ISBN/UPC values...
ca@valencia: Edita dels valors ISBN/UPC...

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
ca@valencia: Cliqueu per a obrir un quadro d'edició de text per a introduir o editar múltiples valors ISBN o UPC.

en: Search s&ource:
ca@valencia: F&ont de la busca:

en: Select the database to search
ca@valencia: Seleccioneu la base de dades on buscar

en: Source
ca@valencia: Font

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
ca@valencia: Els resultats s'afegiran a esta llista a mesura que siguen trobats. En seleccionar-ne un es recuperarà l'entrada completa i serà mostrada en la vista de davall.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
ca@valencia: Ací es pot mostrar una entrada abans d'afegir-la a la col·lecció actual seleccionant-la en la llista de dalt

en: &Add Entry
ca@valencia: Afi&g una entrada

en: Add the selected entry to the current collection
ca@valencia: Afig l'entrada seleccionada a la col·lecció actual

en: Get More Results
ca@valencia: Obtín més resultats

en: Fetch more results from the current data source
ca@valencia: Obtenció de més resultats de la font de dades actual

en: Clear all search fields and results
ca@valencia: Neteja tots els camps de busca i els resultats

en: Cancelling the search...
ca@valencia: S'està cancel·lant la busca...

en: Searching...
ca@valencia: S'està buscant...

en: The search returned no items.
ca@valencia: La busca no ha retornat cap element.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
ca@valencia[0]: La busca ha retornat 1 element.
ca@valencia[1]: La busca ha retornat %1 elements.

en: No results were found for the following ISBN values:
ca@valencia: No s'han trobat resultats per als següents valors ISBN:

en: No Results
ca@valencia: Sense resultats

en: Fetching %1...
ca@valencia: S'està obtenint %1...

en: Attribution
ca@valencia: Atribució

en: No Internet sources are available for your current collection type.
ca@valencia: No hi ha fonts d'Internet disponibles per al tipus de col·lecció actual.

en: Edit ISBN/UPC Values
ca@valencia: Edita dels valors ISBN/UPC

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu els valors ISBN o UPC, un per línia.</qt>

en: &Load From File...
ca@valencia: Ca&rrega des d'un fitxer...

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
ca@valencia: <qt>Carrega la llista des d'un fitxer de text.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
ca@valencia: <qt>Una busca ISBN pot contindre un nombre màxim de 100 valors ISBN. Només s'utilitzaran els primers 100 valors de la llista.</qt>

en: Data Source Properties
ca@valencia: Propietats de les fonts de dades

en: &Source name:
ca@valencia: Nom de la &font:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
ca@valencia: El nom identifica la font de dades i ha de ser únic i informatiu.

en: Source &type:
ca@valencia: &Tipus de font:

en: Tellico supports several different data sources.
ca@valencia: Tellico accepta diverses fonts de dades diferents.

en: Updating from source should overwrite user data
ca@valencia: L'actualització des de la font ha de sobreescriure les dades de l'usuari

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
ca@valencia: Si se selecciona, l'actualització de les entrades sobreescriurà qualsevol informació existent.

en: Simple Text
ca@valencia: Text net

en: Paragraph
ca@valencia: Paràgraf

en: Choice
ca@valencia: Opció

en: Checkbox
ca@valencia: Casella de selecció

en: Table
ca@valencia: Taula

en: Date
ca@valencia: Data

en: Date Created
ca@valencia: Data de creació

en: Date Modified
ca@valencia: Data de modificació

en: International Standard Book Number
ca@valencia: Número internacional estàndard del llibre

[ctx: TV Season]
en: Season
ca@valencia: Temporada

[ctx: TV Episode]
en: Episode
ca@valencia: Episodi

en: Advanced Filter
ca@valencia: Filtre avançat

en: Filter Criteria
ca@valencia: Criteris de filtre

en: Match a&ll of the following
ca@valencia: Coincidix amb t&ots els següents

en: Match an&y of the following
ca@valencia: Coincidix amb q&ualsevol dels següents

en: Filter name:
ca@valencia: Nom del filtre:

en: &Save Filter
ca@valencia: Guar&da el filtre

en: Filter
ca@valencia: Filtra

en: Filter (Sort by Count)
ca@valencia: Filtra (ordena per comptador)

en: Expand All Groups
ca@valencia: Expandix tots els grups

en: Collapse All Groups
ca@valencia: Reduïx tots els grups

en: Filter by Group
ca@valencia: Filtra per grup

en: %1 (Sort by Count)
ca@valencia: %1 (ordena per comptador)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
ca@valencia: Agrupa

en: People
ca@valencia: Persones

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Template Name:
ca@valencia: Nom de la plantilla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelComment)
en: Comment:
ca@valencia: Comentari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIcon)
en: Icon:
ca@valencia: Icona:

en: Save As Collection Template
ca@valencia: Anomena i guarda plantilla de col·lecció

en: Any Field
ca@valencia: Qualsevol camp

en: equals
ca@valencia: igual

en: does not equal
ca@valencia: no és igual

en: matches regular expression
ca@valencia: coincidix amb l'expressió regular

en: does not match regular expression
ca@valencia: no coincidix amb l'expressió regular

[ctx: is before a date]
en: is before
ca@valencia: va abans

[ctx: is after a date]
en: is after
ca@valencia: va després

[ctx: is less than a number]
en: is less than
ca@valencia: és més xicotet que

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
ca@valencia: és més gran que

en: image size equals
ca@valencia: mida igual de la imatge

en: image size does not equal
ca@valencia: la mida de la imatge no és igual

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
ca@valencia: la mida de la imatge és més xicoteta que

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
ca@valencia: la mida de la imatge és més gran que

en: contains
ca@valencia: conté

en: does not contain
ca@valencia: no conté

en: Select Image...
ca@valencia: Seleccioneu una imatge...

en: Scan Image...
ca@valencia: Escaneja una imatge...

en: Open With...
ca@valencia: Obri amb...

[ctx: Clear image]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: Save link only
ca@valencia: Guarda només l'enllaç

en: All Images (%1)
ca@valencia: Totes les imatges (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'escàner seleccionat.

en: Opening image in %1...
ca@valencia: S'està obrint una imatge en %1...

en: Saving a link is only possible for newly added images.
ca@valencia: Només és possible guardar un enllaç per a imatges afegides recentment.

[ctx: more widgets]
en: More
ca@valencia: Més

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
ca@valencia: Menys

en: Template Preview
ca@valencia: Vista prèvia de la plantilla

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: set a value]
en: &Set
ca@valencia: E&stablix

[ctx: delete a value]
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: Rename Column
ca@valencia: Canvia el nom de la columna

en: New column name:
ca@valencia: Nom nou de columna:

en: Column %1
ca@valencia: Columna %1

en: Rename Column...
ca@valencia: Canvia el nom de la columna...

en: Clear Table
ca@valencia: Neteja la taula

en: Insert Row
ca@valencia: Inserix una fila

en: Remove Row
ca@valencia: Elimina la fila

en: Move Row Up
ca@valencia: Mou la fila cap amunt

en: Move Row Down
ca@valencia: Mou la fila cap avall

en: Tellico is unable to load the image - %1.
ca@valencia: Tellico no pot carregar la imatge - %1.

en: Import Options
ca@valencia: Opcions d'importació

en: &Replace current collection
ca@valencia: Su&bstituïx la col·lecció actual

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
ca@valencia: Substituïx la col·lecció actual amb el contingut del fitxer importat.

en: A&ppend to current collection
ca@valencia: &Annexa a la col·lecció actual

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
ca@valencia: Afig el contingut del fitxer importat a la col·lecció actual. Només és possible quan el tipus de col·lecció coincidix.

en: &Merge with current collection
ca@valencia: &Fusiona amb la col·lecció actual

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
ca@valencia: Fusiona el contingut del fitxer importat amb la col·lecció actual. Açò només és possible quan coincidixen els tipus de col·lecció. Les entrades han de coincidir exactament per a ser fusionades.

en: &Import
ca@valencia: &Importa

en: Tellico Files
ca@valencia: Fitxers de Tellico

en: XML Files
ca@valencia: Fitxers en XML

en: Bibtex Files
ca@valencia: Fitxers Bibtex

en: CSV Files
ca@valencia: Fitxers CSV

en: RIS Files
ca@valencia: Fitxers RIS

en: GCstar Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades GCstar

en: AMC Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades AMC

en: PDF Files
ca@valencia: Fitxers PDF

en: Referencer Files
ca@valencia: Fitxers de referències

en: CIW Files
ca@valencia: Fitxers CIW

en: VinoXML Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades VinoXML

en: eBook Files
ca@valencia: Fitxers eBook

en: Loan Dialog
ca@valencia: Diàleg de préstec

en: The following items are being checked out:
ca@valencia: Els següents elements s'estan desmarcant:

en: The following item is on-loan:
ca@valencia: L'element següent està prestat:

en: &Lend to:
ca@valencia: &Presta a:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
ca@valencia: Introduïu el nom de la persona a qui presteu elements. Clicant en els botons se us permetrà de seleccionar-la des de la llibreta d'adreces.

en: &Loan date:
ca@valencia: Data de &préstec:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
ca@valencia: La data de marcatge és la data en què presteu elements. De manera predeterminada s'utilitza la data d'hui.

en: D&ue date:
ca@valencia: Data de &venciment:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
ca@valencia: La data de venciment és quan s'han de retornar els elements. La data de venciment no es requerix, excepte quan vulgueu afegir el préstec al calendari actiu.

en: &Note:
ca@valencia: &Nota:

en: You can add notes about the loan.
ca@valencia: Podeu afegir notes quant al préstec.

en: &Add a reminder to the active calendar
ca@valencia: Afi&g un recordatori al calendari actiu

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
ca@valencia: <qt>Seleccionant esta casella s'afegirà un element de <em>Tasca pendent</em> al calendari actiu, el qual es pot veure utilitzant KOrganizer. La casella només estarà activa si heu establit una data de venciment.</qt>

en: Check-in
ca@valencia: Marca

en: Modify Loan...
ca@valencia: Modifica el préstec...

en: Borrower
ca@valencia: Prestatari

en: Borrower (Sort by Count)
ca@valencia: Prestatari (ordena per comptador)

en: Tellico - collection management software, free and simple
ca@valencia: Tellico - programari de gestió de col·leccions, lliure i senzill

en: Data source scripts
ca@valencia: Scripts de fonts de les dades

en: Icons
ca@valencia: Icones

en: Code examples and general inspiration
ca@valencia: Exemples de codi i inspiració general

en: Author of btparse library
ca@valencia: Autoria de la biblioteca btparse

en: Author of libcsv library
ca@valencia: Autoria de la biblioteca libcsv

en: Author of rtf2html library
ca@valencia: Autoria de la biblioteca rtf2html

en: Do not reopen the last open file
ca@valencia: No òbrigues l'últim fitxer obert

en: Import <filename> as a bibtex file
ca@valencia: Importa <filename> com un fitxer bibtex

en: Import <filename> as a MODS file
ca@valencia: Importa <filename> com un fitxer MODS

en: Import <filename> as a RIS file
ca@valencia: Importa <filename> com un fitxer RIS

en: Import <filename> as a PDF file
ca@valencia: Importa <filename> com un fitxer PDF

en: File to open
ca@valencia: Fitxer que s'ha d'obrir

en: New Collection
ca@valencia: Col·lecció nova

en: Create a new collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova

en: New &Book Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de lli&bres

en: Create a new book collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de llibres

en: New B&ibliography
ca@valencia: B&ibliografia nova

en: Create a new bibtex bibliography
ca@valencia: Crea una bibliografia nova de bibtex

en: New &Comic Book Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de llibres de &còmics

en: Create a new comic book collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de còmics

en: New &Video Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de &vídeos

en: Create a new video collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de vídeos

en: New &Music Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de &música

en: Create a new music collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de música

en: New C&oin Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de m&onedes

en: Create a new coin collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de monedes

en: New &Stamp Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de &segells

en: Create a new stamp collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de segells

en: New C&ard Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de cr&omos

en: Create a new trading card collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de targetes comercials

en: New &Wine Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de &vins

en: Create a new wine collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de vins

en: New &Game Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de &jocs

en: Create a new game collection
ca@valencia: Crea una nova col·lecció de jocs

en: New Boa&rd Game Collection
ca@valencia: Col·lecció nova de jocs de &taula

en: Create a new board game collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova de jocs de taula

en: New &File Catalog
ca@valencia: Catàleg nou de fi&txers

en: Create a new file catalog
ca@valencia: Crea un catàleg nou de fitxers

en: New C&ustom Collection
ca@valencia: Col·lecció nova personal&isada

en: Create a new custom collection
ca@valencia: Crea una col·lecció nova personalitzada

en: Open an existing document
ca@valencia: Obri un document existent

en: Open a recently used file
ca@valencia: Obri un fitxer utilitzat recentment

en: Save the document
ca@valencia: Guarda el document

en: Save the document as a different file...
ca@valencia: Guarda el document com a un fitxer diferent...

en: Save As Template...
ca@valencia: Anomena i guarda plantilla...

en: Save as a collection template
ca@valencia: Anomena i guarda plantilla de col·lecció

en: Print the contents of the collection...
ca@valencia: Imprimix el contingut de la col·lecció...

en: Preview the contents of the collection...
ca@valencia: Previsualitza el contingut de la col·lecció...

en: Quit the application
ca@valencia: Ix de l'aplicació

en: Import the collection data from other formats
ca@valencia: Importa les dades cap a dins de la col·lecció des d'altres formats

en: Import Tellico Data...
ca@valencia: Importa les dades a Tellico...

en: Import another Tellico data file
ca@valencia: Importa les dades d'un altre fitxer a Tellico

en: Import CSV Data...
ca@valencia: Importa dades de CSV...

en: Import a CSV file
ca@valencia: Importa un fitxer CSV

en: Import MODS Data...
ca@valencia: Importa dades MODS...

en: Import a MODS data file
ca@valencia: Importa un fitxer de dades MODS

en: Import Alexandria Data...
ca@valencia: Importa les dades Alexandria...

en: Import data from the Alexandria book collection manager
ca@valencia: Importa les dades des del gestor de col·leccions de llibres Alexandria

en: Import Delicious Library Data...
ca@valencia: Importa les dades de la biblioteca Delicious...

en: Import data from Delicious Library
ca@valencia: Importa les dades des de la biblioteca Delicious

en: Import Collectorz Data...
ca@valencia: Importa les dades de Collectorz...

en: Import data from Collectorz
ca@valencia: Importa les dades des d'un fitxer de Collectorz

en: Import Data Crow Data...
ca@valencia: Importa les dades de Crow Data...

en: Import data from Data Crow
ca@valencia: Importa les dades des de Data Crow

en: Import Referencer Data...
ca@valencia: Importa les dades d'un fitxer de referència...

en: Import data from Referencer
ca@valencia: Importa les dades des d'un fitxer de referència

en: Import Bibtex Data...
ca@valencia: Importa les dades de Bibtex...

en: Import a bibtex bibliography file
ca@valencia: Importa un fitxer de bibliografia bibtex

en: Import Bibtexml Data...
ca@valencia: Importa les dades de Bibtexml...

en: Import a Bibtexml bibliography file
ca@valencia: Importa un fitxer de bibliografia Bibtexml

en: Import RIS Data...
ca@valencia: Importa les dades de RIS...

en: Import an RIS reference file
ca@valencia: Importa un fitxer de referència RIS

en: Import MARC Data...
ca@valencia: Importa les dades MARC...

en: Import MARC data
ca@valencia: Importa les dades MARC

en: Import Goodreads Collection...
ca@valencia: Importa una col·lecció de Goodreads...

en: Import a collection from Goodreads.com
ca@valencia: Importa una col·lecció de Goodreads.com

en: Import LibraryThing Collection...
ca@valencia: Importa una col·lecció de LibraryThing...

en: Import a collection from LibraryThing.com
ca@valencia: Importa una col·lecció de LibraryThing.com

en: Import PDF File...
ca@valencia: Importa un fitxer PDF...

en: Import a PDF file
ca@valencia: Importa un fitxer PDF

en: Import Audio File Metadata...
ca@valencia: Importa les metadades d'un fitxer d'àudio...

en: Import meta-data from audio files
ca@valencia: Importa les metadades dels fitxers d'àudio

en: Import Audio CD Data...
ca@valencia: Importa les dades del CD d'àudio...

en: Import audio CD information
ca@valencia: Importa la informació del CD d'àudio

en: Import Discogs Collection...
ca@valencia: Importa una col·lecció de Discogs...

en: Import a collection from Discogs.com
ca@valencia: Importa una col·lecció de Discogs.com

en: Import GCstar Data...
ca@valencia: Importa les dades de GCstar...

en: Import a GCstar data file
ca@valencia: Importa un fitxer de dades GCstar

en: Import Griffith Data...
ca@valencia: Importa les dades de Griffith...

en: Import a Griffith database
ca@valencia: Importa cap a una base de dades Griffith

en: Import Ant Movie Catalog Data...
ca@valencia: Importa les dades de catàleg Ant Movie...

en: Import an Ant Movie Catalog data file
ca@valencia: Importa un fitxer de dades de catàleg Ant Movie

en: Import BoardGameGeek Collection...
ca@valencia: Importa una col·lecció de BoardGameGeek...

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
ca@valencia: Importa una col·lecció de BoardGameGeek.com

en: Import VinoXML...
ca@valencia: Importa VinoXML...

en: Import VinoXML data
ca@valencia: Importa les dades de VinoXML

en: Import File Listing...
ca@valencia: Importa un llistat de fitxers...

en: Import information about files in a folder
ca@valencia: Importa la informació quant als fitxers en una carpeta

en: Import XSL Transform...
ca@valencia: Importa una transformació XSL...

en: Import using an XSL Transform
ca@valencia: Importa utilitzant una transformació XSL

en: &Export
ca@valencia: &Exporta

en: Export the collection data to other formats
ca@valencia: Exporta les dades de la col·lecció a altres formats

en: Export to XML...
ca@valencia: Exporta cap a XML...

en: Export to a Tellico XML file
ca@valencia: Exporta cap a un fitxer en XML de Tellico

en: Export to Zip...
ca@valencia: Exporta cap a ZIP...

en: Export to a Tellico Zip file
ca@valencia: Exporta cap a un fitxer ZIP de Tellico

en: Export to HTML...
ca@valencia: Exporta cap a HTML...

en: Export to an HTML file
ca@valencia: Exporta cap a un fitxer HTML

en: Export to CSV...
ca@valencia: Exporta cap a CSV...

en: Export to a comma-separated values file
ca@valencia: Exporta cap a un fitxer de valors separats per comes

en: Export to Alexandria...
ca@valencia: Exporta cap a Alexandria...

en: Export to an Alexandria library
ca@valencia: Exporta cap a una biblioteca d'Alexandria

en: Export to Bibtex...
ca@valencia: Exporta cap a Bibtex...

en: Export to a bibtex file
ca@valencia: Exporta cap a un fitxer bibtex

en: Export to Bibtexml...
ca@valencia: Exporta cap a Bibtexml...

en: Export to a Bibtexml file
ca@valencia: Exporta cap a un fitxer Bibtexml

en: Export to ONIX...
ca@valencia: Exporta cap a ONIX...

en: Export to an ONIX file
ca@valencia: Exporta cap a un fitxer ONIX

en: Export to GCstar...
ca@valencia: Exporta cap a GCstar...

en: Export to a GCstar data file
ca@valencia: Exporta cap a un fitxer de dades GCstar

en: Export XSL Transform...
ca@valencia: Exporta cap a transformació XSL...

en: Export using an XSL Transform
ca@valencia: Exporta utilitzant un fitxer de transformació XSL

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
ca@valencia: Retalla el text seleccionat i posa'l en el porta-retalls

en: Copy the selected text to the clipboard
ca@valencia: Copia el text seleccionat a dins del porta-retalls

en: Paste the clipboard contents
ca@valencia: Apega el contingut del porta-retalls

en: Select all the entries in the collection
ca@valencia: Selecciona totes les entrades de la col·lecció

en: Deselect all the entries in the collection
ca@valencia: Desselecciona totes les entrades de la col·lecció

en: Advanced &Filter...
ca@valencia: &Filtre avançat...

en: Filter the collection
ca@valencia: Filtra per col·lecció

en: &New Entry...
ca@valencia: Entrada &nova...

en: New Entry
ca@valencia: Entrada nova

en: Create a new entry
ca@valencia: Crea una entrada nova

en: Add Entry
ca@valencia: Afig una entrada

en: Internet Search...
ca@valencia: Busca d'Internet...

en: Search the internet...
ca@valencia: Busca en Internet...

en: Edit the selected entries
ca@valencia: Edita les entrades seleccionades

en: Copy the selected entries
ca@valencia: Copia les entrades seleccionades

en: Delete the selected entries
ca@valencia: Elimina les entrades seleccionades

en: &Merge Entries
ca@valencia: &Fusiona les entrades

en: Merge the selected entries
ca@valencia: Fusiona les entrades seleccionades

en: Check-&out...
ca@valencia: &Desmarca...

en: Check-out the selected items
ca@valencia: Desmarca els elements seleccionats

en: Check-&in
ca@valencia: &Marca

en: Check-in the selected items
ca@valencia: Marca els elements seleccionats

en: &Rename Collection...
ca@valencia: Ca&nvia el nom de la col·lecció...

en: Rename the collection
ca@valencia: Canvia el nom de la col·lecció

en: Collection &Fields...
ca@valencia: C&amps de la col·lecció...

en: Fields
ca@valencia: Camps

en: Modify the collection fields
ca@valencia: Modifica els camps de la col·lecció

en: &Generate Reports...
ca@valencia: &Genera informes...

en: Reports
ca@valencia: Informes

en: Generate collection reports
ca@valencia: Genera informes de la col·lecció

en: Convert to &Bibliography
ca@valencia: Convertix a &bibliografia

en: Convert a book collection to a bibliography
ca@valencia: Convertix una col·lecció de llibres a bibliografia

en: String &Macros...
ca@valencia: &Macros de cadena...

en: Edit the bibtex string macros
ca@valencia: Edita les macros de cadena bibtex

en: Check for Duplicate Keys...
ca@valencia: Busca claus duplicades...

en: Check for duplicate citation keys
ca@valencia: Busca claus de citació duplicades

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
ca@valencia: Copia Bibtex a dins del &porta-retalls

en: Copy bibtex citations to the clipboard
ca@valencia: Copia les citacions bibtex a dins del porta-retalls

en: Cite Entry in &LyX
ca@valencia: Cita entrada en &LyX

en: Cite the selected entries in LyX
ca@valencia: Cita les entrades seleccionades en LyX

[ctx: Update Entry]
en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: All Sources
ca@valencia: Totes les fonts

en: Update entry data from all available sources
ca@valencia: Actualitza les dades de les entrades des de totes les fonts disponibles

en: Unlock Layout
ca@valencia: Desbloca la disposició

en: Unlock the window's layout
ca@valencia: Desbloca la disposició de la finestra

en: Lock Layout
ca@valencia: Bloca la disposició

en: Lock the window's layout
ca@valencia: Bloca la disposició de la finestra

en: Reset Layout
ca@valencia: Reinicia la disposició

en: Reset the window's layout
ca@valencia: Reinicia la disposició de la finestra

en: Entry &Editor
ca@valencia: &Editor d'entrades

en: Enable/disable the editor
ca@valencia: Activa o desactiva l'editor

en: Change Grouping
ca@valencia: Canvia l'agrupació

en: &Group Selection
ca@valencia: Seleccioneu el &grup

en: Change the grouping of the collection
ca@valencia: Canvia l'agrupació de la col·lecció

en: Filter here...
ca@valencia: Filtra ací...

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
ca@valencia: <qt>La <i>Vista d'entrada</i> mostra una vista amb format del contingut de les entrades.</qt>

en: Collection View
ca@valencia: Vista de la col·lecció

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
ca@valencia: <qt>La <i>vista de columna</i> mostra el valor de múltiples camps per a cada entrada.</qt>

en: Group View
ca@valencia: Vista de grup

en: Groups
ca@valencia: Grups

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
ca@valencia: <qt>La <i>vista de grup</i> ordena les entrades en grups basats en el camp seleccionat.</qt>

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
ca@valencia: Us donem la benvinguda al gestor de col·leccions Tellico

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
ca@valencia: <h3>Tellico és una eina per a gestionar catàlegs de llibres, vídeos, música i tot allò que vulgueu catalogar.</h3><h3>Es poden afegir entrades noves a la col·lecció <a href="tc:///coll_new_entry">introduint-les manualment</a> o <a href="tc:///edit_search_internet">baixant-les</a> des de diverses fonts d'Internet.</h3>

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
ca@valencia: El fitxer actual ha sigut modificat.
    Voleu guardar-lo?

en: Creating new collection...
ca@valencia: S'està creant una col·lecció nova...

en: Opening file...
ca@valencia: S'està obrint el fitxer...

en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Esteu guardant un fitxer amb moltes imatges, cosa que pot causar que Tellico s'alentisca significativament. Voleu guardar estes imatges separadament en el directori de dades de Tellico per a millorar el rendiment?</p><p>La vostra selecció sempre pot ser canviada en el diàleg de configuració.</p></qt>

en: Save Images Separately
ca@valencia: Guarda les imatges separadament

en: Save Images in File
ca@valencia: Guarda les imatges en el fitxer

en: Saving file with a new filename...
ca@valencia: S'està guardant el fitxer amb un nom nou...

en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda

en: Printing...
ca@valencia: S'està imprimint...

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
ca@valencia: La col·lecció s'està filtrant per a mostrar un subgrup limitat d'entrades. Només s'imprimiran les entrades visibles. Voleu continuar?

en: Exiting...
ca@valencia: S'està eixint...

en: (%1 filtered; %2 selected)
ca@valencia: (%1 filtrades; %2 seleccionades)

en: (%1 filtered)
ca@valencia: (%1 filtrades)

en: (%1 selected)
ca@valencia: (%1 seleccionades)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
ca@valencia: Tellico ha trobat un error en processar el XSLT.

en: Importing data...
ca@valencia: S'estan important les dades...

en: Import File
ca@valencia: Importa un fitxer

en: Import Directory
ca@valencia: Importa el directori

en: Exporting data...
ca@valencia: S'estan exportant les dades...

en: Export As
ca@valencia: Exporta com

en: String Macros
ca@valencia: Macros de cadena

en: String
ca@valencia: Cadena

en: Creating citations...
ca@valencia: S'estan creant les citacions...

en: Filters
ca@valencia: Filtres

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
ca@valencia: <qt>La <i>vista de filtre</i> mostra les entrades que seguixen certes regles de filtre.</qt>

en: Loans
ca@valencia: Préstecs

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
ca@valencia: <qt>La <i>vista de préstec</i> mostra una llista de totes les persones que han amprat elements prestats de la col·lecció.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
ca@valencia: Algunes imatges no estan guardades en la ubicació configurada. El fitxer actual s'ha de guardar i les imatges es transferiran cap a la ubicació nova.

en: Update entry data from %1
ca@valencia: Actualitza les dades de les entrades des de %1

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
ca@valencia: Tellico només pot importar un fitxer d'este tipus alhora. Només s'importarà %1.

en: Collection Report
ca@valencia: Informe de la col·lecció

en: &Report template:
ca@valencia: Plantilla d'info&rme:

en: One Entry Per Page
ca@valencia: Una entrada per pàgina

en: &Generate
ca@valencia: &Genera

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
ca@valencia: Seleccioneu una plantilla d'informe i cliqueu <em>Genera</em>.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
ca@valencia: Alguns informes poden tardar uns quants segons a generar-se per a col·leccions grans.

en: PNG Files
ca@valencia: Fitxers PNG

en: HTML Files
ca@valencia: Fitxers HTML

en: Do you really want to delete this filter?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este filtre?

en: Delete Filter?
ca@valencia: Voleu suprimir el filtre?

en: New collection name:
ca@valencia: Nom de la col·lecció nova:

en: Entry 1
ca@valencia: Entrada 1

en: Entry 2
ca@valencia: Entrada 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
ca@valencia: S'han trobat valors conflictius per a %1 en fusionar les entrades.

en: Please choose which value to keep.
ca@valencia: Seleccioneu el valor que es conservarà.

en: Select value from %1
ca@valencia: Seleccioneu el valor des de %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (file_new_collection)
en: &New Collection
ca@valencia: Col·lecció &nova

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_import)
en: &Import
ca@valencia: &Importa

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
ca@valencia: &Exporta

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
ca@valencia: &Col·lecció

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
ca@valencia: Act&ualitza l'entrada

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
ca@valencia: &Bibliografia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
ca@valencia: Mo&stra les vistes

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de col·lecció

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
ca@valencia: <qt>Ja existix una biblioteca d'Alexandria anomenada <i>%1</i>. Qualsevol llibre existent en esta biblioteca pot ser sobreescrit.</qt>

en: Alexandria Options
ca@valencia: Opcions d'Alexandria

en: &Library:
ca@valencia: &Biblioteca:

en: Scanning audio files...
ca@valencia: S'estan explorant els fitxers d'àudio...

en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Bitrate
ca@valencia: Taxa de bits

en: Tracks (Disc %1)
ca@valencia: Pistes (disc %1)

en: (Various)
ca@valencia: (Miscelània)

en: Audio File Options
ca@valencia: Opcions de fitxer d'àudio

en: Recursive &folder search
ca@valencia: Busca recursiva en les &carpetes

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
ca@valencia: Si se selecciona, les carpetes seran explorades recursivament per a buscar fitxers d'àudio.

en: Include file &location
ca@valencia: Inclou la &ubicació del fitxer

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
ca@valencia: Si se selecciona, s'afegiran els noms dels fitxers de cada pista a les entrades.

en: Include &bitrate
ca@valencia: Inclou taxa de &bits

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
ca@valencia: Si se selecciona, la taxa de bits de cada pista s'afegirà a les entrades.

en: Bibtex Options
ca@valencia: Opcions de Bibtex

en: Expand string macros
ca@valencia: Expandix les macros de cadena

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
ca@valencia: Si se selecciona, s'expandiran les macros de cadena i no s'escriuran les entrades @string{}.

en: Use URL package
ca@valencia: Utilitza paquet URL

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
ca@valencia: Si se selecciona, qualsevol camp URL serà embolcallat en una declaració \url.

en: Skip entries with empty citation keys
ca@valencia: Omet les entrades amb claus de citació buides

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
ca@valencia: Si se selecciona, s'ometrà qualsevol entrada sense una clau de citació de bibtex.

en: Bibtex quotation style:
ca@valencia: Estil de citació Bibtex:

en: Braces
ca@valencia: Claus

en: Quotes
ca@valencia: Cometes

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
ca@valencia: <qt>L'estil de citació s'utilitza en exportar bibtex. Tots els valors dels camps s'escaparan amb marques de claus o cometes.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
ca@valencia: No s'han trobat entrades bibtex vàlides

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
ca@valencia: No s'han trobat entrades bibtex vàlides en el fitxer - %1

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
ca@valencia: Utilitza codificació Unicode (UTF-8)

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
ca@valencia: Llig el fitxer importat en Unicode (UTF-8).

en: Use user locale (%1) encoding
ca@valencia: Utilitza la codificació de la configuració regional de l'usuari (%1)

en: Read the imported file in the local encoding.
ca@valencia: Llig el fitxer importat en la codificació local.

en: Bibtexml Files
ca@valencia: Fitxers Bibtexml

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
ca@valencia: Es necessita un fitxer XSLT vàlid per a importar el fitxer.

en: A valid user ID must be entered.
ca@valencia: Cal que introduïu un ID d'usuari vàlid.

en: BoardGameGeek Options
ca@valencia: Opcions del BoardGameGeek

en: Import owned items only
ca@valencia: Importa només els elements propis

en: User ID:
ca@valencia: ID d'usuari:

en: CSV Options
ca@valencia: Opcions de CSV

en: Include field titles as column headers
ca@valencia: Inclou els títols dels camps com a capçaleres de les columnes

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
ca@valencia: Si se selecciona, s'afegirà un fila de capçalera amb els títols dels camps.

en: Delimiter
ca@valencia: Delimitador

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
ca@valencia: En addició a la coma, altres caràcters poden utilitzar-se com a delimitador, separant cada valor en el fitxer.

en: Comma
ca@valencia: Coma

en: Use a comma as the delimiter.
ca@valencia: Utilitza coma com a delimitador.

en: Semicolon
ca@valencia: Punt i coma

en: Use a semi-colon as the delimiter.
ca@valencia: Utilitza punt i coma com a delimitador.

en: Tab
ca@valencia: Tabulador

en: Use a tab as the delimiter.
ca@valencia: Utilitza el tabulador com a delimitador.

en: Other
ca@valencia: Altre

en: Use a custom string as the delimiter.
ca@valencia: Utilitza una cadena personalitzada com a delimitador.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
ca@valencia: Una cadena personalitzada com ara dos punts, pot ser utilitzada com a delimitador.

en: Table column delimiter:
ca@valencia: Delimitador de columna de taula:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
ca@valencia: El delimitador de columna separa valors en cada columna d'un camp de <i>Taula</i>.

en: Table row delimiter:
ca@valencia: Delimitador de fila de taula:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
ca@valencia: El delimitador de fila separa valors en cada fila d'un camp de <i>Taula</i>.

en: Select the type of collection being imported.
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de col·lecció que s'està important.

en: &First row contains field titles
ca@valencia: La primera &fila conté els camps de títol

en: If checked, the first row is used as field titles.
ca@valencia: Si se selecciona, la primera fila s'utilitzarà com a camps de títol.

en: Delimiter:
ca@valencia: Delimitador:

en: &Comma
ca@valencia: &Coma

en: &Semicolon
ca@valencia: &Punt i coma

en: Ta&b
ca@valencia: Ta&bulador

en: Ot&her:
ca@valencia: Altr&e:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
ca@valencia: La taula mostra les primeres cinc línies del fitxer CSV.

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
ca@valencia: <qt>Establiu cada columna perquè corresponga a un camp en la col·lecció triant una columna, seleccionant el camp i a continuació clicant en el botó <i>Assigna camp</i>.</qt>

en: Co&lumn:
ca@valencia: Co&lumna:

en: &Data field in this column:
ca@valencia: Camps de &dades en esta columna:

en: &Assign Field
ca@valencia: &Assigna camp

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
ca@valencia: S'ha d'assignar almenys una columna a un camp. Només s'importaran les columnes assignades.

en: Review
ca@valencia: Revisió

en: <New Field>
ca@valencia: <Camp nou>

en: Discogs Options
ca@valencia: Opcions de Discogs

en: Scanning files...
ca@valencia: S'estan explorant els fitxers...

en: File Listing Options
ca@valencia: Opcions de llistat de fitxers

en: Recursive folder search
ca@valencia: Busca recursiva en les carpetes

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
ca@valencia: Si se selecciona, les carpetes seran explorades recursivament per a buscar tots els fitxers.

en: Generate file previews
ca@valencia: Genera vistes prèvies dels fitxers

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
ca@valencia: Si se selecciona, es generaran les vistes prèvies dels continguts en el fitxer, cosa que pot alentir el llistat de la carpeta.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
ca@valencia: <qt>Tellico no pot accedir al dispositiu de CD-ROM - <i>%1</i>.</qt>

en: Select CDDB Entry
ca@valencia: Seleccioneu l'entrada CDDB

en: Select a CDDB entry:
ca@valencia: Seleccioneu una entrada CDDB:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'han trobat registres que coincidisquen amb el CD.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
ca@valencia: <qt>Tellico no pot completar la busca del CD.</qt>

en: Various
ca@valencia: Miscelània

en: Audio CD Options
ca@valencia: Opcions de CD d'àudio

en: Read data from CD-ROM device
ca@valencia: Llig dades des del dispositiu de CD-ROM

en: Select or input the CD-ROM device location.
ca@valencia: Seleccioneu o introduïu la ubicació del dispositiu de CD-ROM.

en: Read all CDDB cache files only
ca@valencia: Llig només tots els fitxers en el cau CDDB

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
ca@valencia: Llegir dades de forma recursiva de tots els fitxers a la memòria cau de CDDB contingut en les carpetes de la memòria cau predeterminada.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
ca@valencia: <qt>El fitxer no és un fitxer de dades vàlid del GCstar.</qt>

en: Goodreads Options
ca@valencia: Opcions de Goodreads

en: (grouped by %1)
ca@valencia: (agrupat per %1)

en: HTML Options
ca@valencia: Opcions de l'HTML

en: Print field headers
ca@valencia: Imprimix les capçaleres dels camps

en: Group the entries
ca@valencia: Agrupa les entrades

en: Export individual entry files
ca@valencia: Exporta fitxers d'entrades individuals

en: If checked, individual files will be created for each entry.
ca@valencia: Si se selecciona, es crearan fitxers individuals per a cada entrada.

en: Loading data...
ca@valencia: S'estan carregant dades...

en: Loading %1...
ca@valencia: S'està carregant %1...

en: LibraryThing Options
ca@valencia: Opcions de LibraryThing

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
ca@valencia: Exporteu la vostra col·lecció de LibraryThing en <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">format JSON</a>.

en: JSON Files
ca@valencia: Fitxers JSON

en: LibraryThing file:
ca@valencia: Fitxer de LibraryThing:

en: Tellico was unable to read any data.
ca@valencia: Tellico no ha pogut llegir cap dada.

en: MARC Options
ca@valencia: Opcions de MARC

en: Character set:
ca@valencia: Joc de caràcters:

en: MARC Format:
ca@valencia: Format de MARC:

en: ONIX Archive
ca@valencia: Arxiu ONIX

en: Zip Files
ca@valencia: Fitxers ZIP

en: ONIX Archive Options
ca@valencia: Opcions d'arxiu ONIX

en: Include images in archive
ca@valencia: Inclou imatges en l'arxiu

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
ca@valencia: Si se selecciona, les imatges en el document seran incloses en l'arxiu ZIP comprimit ONIX.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
ca@valencia: Tellico no ha pogut llegir cap metadada des del fitxer PDF.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
ca@valencia: Tellico pot baixar informació quant a les entrades amb DOI des de CrossRef.org. No obstant açò, haureu de crear un compte CrossRef i afegir una font nova de dades amb la informació sobre el compte.

en: The file is empty.
ca@valencia: El fitxer està buit.

en: The file contains no collection data.
ca@valencia: El fitxer no conté dades de col·lecció.

en: Tellico XML Options
ca@valencia: Opcions XML de Tellico

en: Include images in XML document
ca@valencia: Inclou imatges en el document XML

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
ca@valencia: Si se selecciona, les imatges en el document seran incloses en el flux XML com a elements codificats amb base64.

en: Tellico Zip File
ca@valencia: Fitxer ZIP de Tellico

en: It is from a future version of Tellico.
ca@valencia: És d'una futura versió de Tellico.

en: XSLT Options
ca@valencia: Opcions XSLT

en: XSLT file:
ca@valencia: Fitxer XSLT:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer XSLT per a transformar les dades.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
ca@valencia: Disminuïx la mida màxima d'icona en la vista de llista d'icones

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
ca@valencia: Actualment la mida màxima d'icona és %1.
    Desplaceu el control lliscant per a canviar-la.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
ca@valencia: Incrementa la mida màxima d'icona en la vista de llista d'icones

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a book has more than one author, you should separate
    their names by a semi-colon, so that Tellico will know how to split them
    and use them separately.</p>
    <p>Any other field which allows multiple values should be entered the
    same way, with a semi-colon (;) separating each value.</p>
ca@valencia: <p>...que si un llibre té més d'un autor, podeu separar-ne els noms
    amb punt i coma, d'esta manera Tellico coneixerà com separar-los
    i utilitzar-los.</p>
    <p>Qualsevol altre camp que permeta múltiples valors s'ha d'introduir
    de la mateixa manera, amb un punt i coma «;» separant cada valor.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change which fields are shown in the column view by
    right-clicking on the column header.
ca@valencia: <p>...que podeu canviar quins camps es mostren en la vista de columna
    fent clic dret en la capçalera de la columna.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, or modify the fields in the collection using
    the Field Editor. The arrow buttons below the field list can be used to change the
    position of the field in the list, which affects the placement in the entry
    editor.</p>
ca@valencia: <p>...que podeu afegir, editar o modificar els camps en la col·lecció
    utilitzant l'editor de camps. Els botons de fletxa inferiors de la llista
    de camps poden utilitzar-se per a canviar la posició del camp a la
    llista, cosa que afectarà l'emplaçament en l'editor d'entrades.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if you want to filter by a Checkbox field, a value of
    "true" should be used. If you'd like to filter to
    show only the science fiction books which you've not read, for
    example, check the <em>Match all of the
    following</em> button, set the first rule to have "Genre"
    "contains" "Science Fiction" (no quotes) and the second rule to
    have "Read" "does not contain" "true" (no quotes).</p>
ca@valencia: <p>...que si voleu filtrar per un camp d'una casella de selecció
    s'ha d'utilitzar un valor «cert». Si voleu filtrar per a mostrar
    només els llibres de ciència-ficció que no heu llegit, p. ex.,
    marqueu el botó <em>Coincidix amb tot el següent</em>
    establiu la primera regla a què tinga «Gènere» «conté»
    «Ciència-ficció» (sense cometes) i la segona regla a
    «Llegit» «no conté» «cert» (sense cometes).</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a non-word character is used in the Quick Filter, the text is
    interpreted as a regular expression.</p>
    <p>To show only books which are by Weber or Bujold, for example, then
    type "weber|bujold" (no quotes) in the filter box.</p>
ca@valencia: <p>...que si s'utilitza un caràcter especial en el filtre ràpid, el text
    s'interpretarà com una expressió regular.</p>
    <p>Per a mostrar només els llibres de Weber o Bujold per exemple,
    escriviu «weber|bujold» (sense cometes) en el quadro de filtre.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can edit more than one entry at a time, by holding down
    the Shift or Ctrl key and selecting multiple entries.</p>
ca@valencia: <p>...que podeu editar més d'una entrada alhora, mantenint
    premuda la tecla «Maj» o «Ctrl» i seleccionant múltiples
    entrades.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can convert an existing book collection to a bibliography,
    which can then be exported to bibtex or Bibtexml format.</p>
ca@valencia: <p>...que podeu convertir una col·lecció de llibres existent en una
    bibliografia, la qual pot ser exportada als formats bibtex o Bibtexml.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, and delete string macros for bibliographies.</p>
ca@valencia: <p>...que podeu afegir, editar i suprimir macros de cadenes de
    bibliografia.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if more than one field is formatted as a name, then an additional
    group named "People" is added to the collection, allowing authors and editors
    to be sorted or printed together, for example.</p>
ca@valencia: <p>...si més d'un camp té format com a nom, llavors s'afegirà a la
    col·lecció un grup addicional anomenat «Persones», permetent-vos
    ordenar als autors i editors o imprimir-los junts, per exemple.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the appearance of the printed output by modifying
    the <tt>tellico-printing.xsl</tt> file. The file generates HTML, and the CSS
    within the stylesheet governs things like the font, the margins, etc.</p>
ca@valencia: <p>...que podeu modificar l'aparença de l'eixida impresa modificant
    el fitxer <tt>tellico-printing.xsl</tt>. El fitxer genera l'HTML
    i el CSS dins del full d'estil que regula coses com la tipografia,
    els marges, etc.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can import using any generic XSL stylesheet which
    outputs a valid Tellico XML file.</p>
ca@valencia: <p>...que podeu importar utilitzant qualsevol full d'estil XSL genèric
    el qual generarà un fitxer en XML vàlid de Tellico.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that double-clicking an entry item opens the Entry Editor.</p>
ca@valencia: <p>...que fent doble clic damunt d'un element d'entrada s'obrirà
    l'editor d'entrades.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add HTML tags to any Paragraph field for formatting, such as
    &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; or &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;.</p>
ca@valencia: <p>...que podeu afegir etiquetes HTML a qualsevol paràgraf per a
    donat-li format, com ara &lt;b&gt;negreta&lt;/b&gt; o &lt;i&gt;cursiva&lt;/i&gt;.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that when the Column View is focused, you can press a letter on the
    keyboard to scroll to the next entry that starts with that letter.</p>
ca@valencia: <p>...que quan està activa la vista detallada, podeu prémer una lletra
    del teclat per a desplaçar-se a la següent entrada que comença amb
    esta lletra.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use a field with a derived value to combine multiple separated fields
    into a single field. Use a derived value template
    similar to "Value: %{fielda}%{fieldb}" where %{...} gets replaced with the
    appropriate field value. This is useful to collect multiple values in a
    single field, e.g. for better grouping, and to combine fields of different
    types by respecting proper sorting at the same time. Consider for example
    a number field followed by a text subfield with entries 3b, 14a.</p>
ca@valencia: <p>...podeu utilitzar un camp amb un valor derivat per a combinar múltiples
    camps separats en un sol camp. Utilitzeu una plantilla derivada pareixent
    a «Valor: %{campa}%{campb}» on %{...} se substituïx amb el valor
    apropiat del camp. Açò és útil per a agrupar múltiples valors en
    un sol camp, p. ex., per a agrupar millor i combinar camps de
    diferents tipus respectant l'ordenació adequada alhora. Penseu
    per exemple en un camp de número seguit per un subcamp de text
    amb entrades 3b, 14a.</p>

en: This template is meant for music collections only.
ca@valencia: Esta plantilla està pensada només per a col·leccions de música.

en: This template is meant for video collections only.
ca@valencia: Esta plantilla està pensada només per a col·leccions de vídeo.

en: : Group Summary
ca@valencia: : resum de grup

en: Total number of fields:
ca@valencia: Nombre total de camps:

en: Total number of entries:
ca@valencia: Nombre d'entrades total:

en: Generated by Tellico
ca@valencia: Generat per Tellico

en: Distinct values:
ca@valencia: Valors distintius:

en: Loan Date
ca@valencia: Data de préstec

en: Note
ca@valencia: Nota

en: Due Date
ca@valencia: Data de venciment

en: Search
ca@valencia: Busca

en: Clear
ca@valencia: Neteja
