tellico - en to eo translation catalogue (1182 entries)

[ctx: Album XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Album.xsl
en: Album
eo: Albumo

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
eo: Defaŭlta

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
eo: Fantazia

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
eo: Kunpremita

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
eo: Titololisto (Vertikala)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
eo: Grupvido

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
eo: Pruntovida

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
eo: Titololista (Horizontala)

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
eo: Bildlista

[ctx: Image Grid XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_Grid.xsl
en: Image Grid
eo: Bildkrada

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
eo: Tri-Kolumna

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
eo: Kolumna Vido

en: Citation Key Manager
eo: Cita Ŝlosil-Administranto

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
eo: Kontrolante enskribojn kun duplikataj citŝlosiloj...

en: Check for duplicates
eo: Kontroli pri duplikatoj

en: Filter for duplicates
eo: Filtrilo por duplikatoj

en: There are no duplicate citation keys.
eo: Ne ekzistas duplikataj citŝlosiloj.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
eo[0]: Estas %1 duplikata citŝlosilo.
eo[1]: Estas %1 duplikataj citŝlosiloj.

en: Select Borrower
eo: Elekti Prunteprenanton

en: Name
eo: Nomo

en: Collection Size
eo: Kolekta Grandeco

en: Total entries: %1
eo: Sumaj enskriboj: %1

en: Collection Size Over Time
eo: Kolekta Grandeco Dum Tempo

en: Group Summary: %1
eo: Grupa Resumo: %1

en: Total number of entries: %1
eo: Suma nombro da enskriboj: %1

en: Top Values: %1
eo: Ĉefaj valoroj: %1

en: Group Summary Report
eo: Grupresuma Raporto

en: Year Distribution
eo: Jara Distribuo

[ctx: Distinct number of items]
en: Count
eo: Nombro

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Tellico ne povas skribi al la servila tubo ĉe <b>%1</b>.</qt>

en: My Collection
eo: Mia Kolekto

en: Personal
eo: Personaj

en: Book Collection
eo: Librokolekto

en: Bibliography
eo: Bibliografio

en: Comic Book Collection
eo: Komika Kolekto

en: Video Collection
eo: Videokolekto

en: Music Collection
eo: Muzika Kolekto

en: Coin Collection
eo: Kolekto de Moneroj

en: Stamp Collection
eo: Stampkolekto

en: Wine Collection
eo: Vinkolekto

en: Card Collection
eo: Kartokolekto

en: Video Game Collection
eo: Kolekto de Videoludoj

en: File Catalog
eo: Dosiera Katalogo

en: Board Game Collection
eo: Tabulludo-Kolekto

en: Custom Collection
eo: Propra Kolekto

en: Collection Fields
eo: Kolektaj Kampoj

en: Current Fields
eo: Nunaj Kampoj

[ctx: New Field]
en: &New
eo: &Nova

en: Add a new field to the collection
eo: Aldoni novan kampon al la kolekto

[ctx: Delete Field]
en: Delete
eo: Forigi

en: Remove a field from the collection
eo: Forigi kampon el la kolekto

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
eo: Movi ĉi tiun kampon supren en la listo. La listordo estas grava por la aranĝo de la enirredaktilo.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
eo: Movi ĉi tiun kampon malsupren en la listo. La listordo estas grava por la aranĝo de la enirredaktilo.

en: Field Properties
eo: Kampaj Proprecoj

en: &Title:
eo: &Titolo:

en: The title of the field
eo: La titolo de la kampo

en: T&ype:
eo: T&ipo:

en: The type of the field determines what values may be used.
eo: La speco de la kampo determinas kiajn valorojn oni povas uzi.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
eo: <i>Simpla Teksto</i> estas uzata por plej multaj kampoj.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
eo: <i>Alineo</i> estas por grandaj tekstoblokoj.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
eo: <i>Elekto</i> limigas la kampon al certaj valoroj.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
eo: <i>Markbutono</i> estas por simpla jes/ne valoro.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
eo: <i>Nombro</i> indikas ke la kampo enhavas nombran valoron.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
eo: <i>URL</i> estas por kampoj kiuj rilatas al URL-oj, inkluzive de referencoj al aliaj dosieroj.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
eo: <i>Tablo</i> povas teni unu aŭ plurajn kolumnojn de valoroj.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
eo: Kampo <i>Bildo</i> enhavas bildon.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
eo: Kampo <i>Dato</i> povas esti uzata por valoroj kun tago, monato kaj jaro.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
eo: Kampo <i>Taksado</i> uzas stelojn por montri taksan nombron.

en: Cate&gory:
eo: Kate&gorio:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
eo: La kampa kategorio determinas kie la kampo estas metita en la redaktilo.

en: Set &properties...
eo: Agordi &proprecojn...

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
eo: Plilongigitaj kampoproprecoj estas uzataj por specifi aferojn kiel la responda bibtex-kampo.

en: Description:
eo: Priskribo:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
eo: La priskribo estas utila rememorigilo pri kiaj informoj estas enhavitaj en la kampo.

en: Value Options
eo: Valor-Elektebloj

en: Default value:
eo: Defaŭlta valoro:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
eo: <qt>Defaŭlta valoro povas esti agordita por novaj enskriboj.</qt>

en: Value template:
eo: Valorŝablono:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
eo: Derivitaj valoroj estas formitaj el la valoroj de aliaj kampoj laŭ la valorŝablono. Nomitaj kampoj, kiel "%{year} %{title}", estas anstataŭigitaj en la valoro.

en: Use derived value
eo: Uzi derivitan valoron

en: A&llowed values:
eo: Permesitaj va&loroj:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
eo: <qt>Por <i>Elekto</i>-specaj kampoj, ĉi tiuj estas la nuraj valoroj permesitaj. Ili estas metitaj en kombinujon. La eblaj valoroj devas esti apartigitaj per punktokomo, ekzemple: "hundo; kato; muso"</qt>

en: Format options:
eo: Formatebloj:

en: No formatting
eo: Neniu formatado

en: Allow auto-capitalization only
eo: Permesi nur aŭtomatan majuskligon

en: Format as a title
eo: Formati kiel titolo

en: Format as a name
eo: Formati kiel nomo

en: Field Options
eo: Kamp-Elektebloj

en: Enable auto-completion
eo: Ebligi aŭtomatan kompletigon

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
eo: Se markite, KDE-aŭtomata kompletigo estos ebligita en la teksta redakta skatolo por ĉi tiu kampo.

en: Allow multiple values
eo: Permesi plurajn valorojn

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
eo: Se markite, Tellico analizos la valorojn en la kampo por multoblaj valoroj, apartigitaj per punktokomo.

en: Allow grouping
eo: Permesi grupigon

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
eo: Se markite, ĉi tiu kampo povas esti uzata por grupigi la enskribojn en la grupvido.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
eo: Reverigu la ecojn de la elektita kampo al la defaŭltaj valoroj.

en: Modify Fields
eo: Modifi Kampojn

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
eo: <qt>Forigi permesitajn valorojn de la kampo <i>%1</i> kiuj nuntempe ekzistas en la kolekto povas kaŭzi datuman korupton. Ĉu vi volas konservi viajn modifitajn valorojn aŭ nuligi kaj reveni al la nunaj?</qt>

en: Keep modified values
eo: Konservi modifitajn valorojn

en: New Field %1
eo: Nova Kampo %1

en: Revert Field Properties
eo: Reverti Kampajn Proprecojn

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉu vi vere volas revenigi la ecojn por la kampo <em>%1</em> al iliaj defaŭltaj valoroj?</p></qt>

en: Revert
eo: Malfari

en: Extended Field Properties
eo: Plilongigitaj Kampaj Proprecoj

en: Property
eo: Eco

en: Value
eo: Valoro

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
eo: Kampo kun ĉi tiu titolo jam ekzistas. Bonvolu enigi alian titolon.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
eo: <qt>La kategorio eble ne estas malplena. Bonvolu enigi kategorion.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
eo: <qt>Kampo eble ne estas en la sama kategorio kiel kampo <em>Alineo</em>, <em>Tabelo</em> aŭ <em>Bildo</em>. Bonvolu enigi alian kategorion.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
eo: La titolo de kampo eble ne estas la sama kiel ekzistanta kategorio. Bonvolu enigi alian titolon.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
eo: La intervalo por taksa kampo devas esti inter 1 kaj 10, kaj la malsupra limo devas esti malpli ol la pli alta limo. Bonvolu enigi malsamajn malaltajn kaj altajn trajtojn.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
eo: Tabeloj estas limigitaj al maksimumo de dek kolumnoj.

en: A field with a derived value must have a value template.
eo: Kampo kun derivita valoro devas havi valorŝablonon.

en: Entry Type
eo: Tipo de ero

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
eo: Ĉi tiuj enirspecoj estas specifaj por bibtex. Vidu la bibtex-dokumentadon.

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Bibtex Key
eo: Bibtex-Ŝlosilo

en: General
eo: Ĝenerala

en: Book Title
eo: Librotitolo

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Organization
eo: Organizaĵo

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryGeneral)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing *********************
en: Publisher
eo: Publikisto

en: Address
eo: Adreso

en: Edition
eo: Eldono

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Year
eo: Jaro

en: Journal
eo: Taglibro

en: Digital Object Identifier
eo: Cifereca objekta identigilo

en: Month
eo: Monato

en: Number
eo: Numero

en: How Published
eo: Kiel Publikigite

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryPublishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
eo: Ĉapitro

en: Series
eo: Serio

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
eo: Volumo

en: Cross-Reference
eo: Krucreferenco

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryMisc)); list.append(field);
en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: URL
eo: Retadreso

en: Abstract
eo: Abstraktaĵo

en: Notes
eo: Notoj

en: Unknown
eo: Nekonata

en: My Board Games
eo: Miaj Tabulludoj

en: Genre
eo: Ĝenro

en: Mechanism
eo: Mekanismo

en: Release Year
eo: Eldonjaro

en: Designer
eo: Dezajnisto

en: Number of Players
eo: Nombro de Ludantoj

en: Playing Time
eo: Tempo de Ludado

en: Minimum Age
eo: Minimuma Aĝo

en: Description
eo: Priskribo

en: Rating
eo: Noto

en: Purchase Date
eo: Aĉeta Dato

en: Gift
eo: Donaco

en: Purchase Price
eo: Aĉeta Prezo

en: Loaned
eo: Pruntedonita

en: Cover
eo: Kovrilo

en: Comments
eo: Komentoj

en: My Books
eo: Miaj Libroj

en: Subtitle
eo: Subteksto

en: Paperback
eo: Poŝlibro

en: Trade Paperback
eo: Komerca Poŝlibro

en: E-Book
eo: E-Libro

en: Magazine
eo: Revuo

en: Binding
eo: Bindado

en: Copyright Year
eo: Kopirajta Jaro

en: Publication Year
eo: Eldonjaro

en: Library of Congress Control Number
eo: Biblioteko de Kongresa Kontrola Numero

en: Translator
eo: Tradukilo

en: Language
eo: Lingvo

en: Series Number
eo: Serionumero

en: New
eo: Nova

en: Used
eo: Uzita

en: Condition
eo: Kondiĉoj

en: Signed
eo: Subskribita

en: Read
eo: Legi

en: Plot Summary
eo: Resumo de Agofadeno

en: My Cards
eo: Miaj Kartoj

en: Player
eo: Ludanto

en: Team
eo: Teamo

en: Brand
eo: Marko

en: Card Number
eo: Karta Nombro

en: Card Type
eo: Karto-Tipo

en: Location
eo: Loko

en: Quantity
eo: Kvanto

en: Front Image
eo: Antaŭa Bildo

en: Back Image
eo: Malantaŭa Bildo

en: My Coins
eo: Miaj Moneroj

en: Type
eo: Tipo

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
eo: Nomado

en: Mint Mark
eo: Monfareja Marko

en: Country
eo: Lando

en: Currency
eo: Valuto

en: Coin Set
eo: Monero Aro

[ctx: Coin grade levels - Proof-65,Proof-60,Mint State-65,Mint State-60,Almost Uncirculated-55,Almost Uncirculated-50,Extremely Fine-40,Very Fine-30,Very Fine-20,Fine-12,Very Good-8,Good-4,Fair]
en: Proof-65,Proof-60,Mint State-65,Mint State-60,Almost Uncirculated-55,Almost Uncirculated-50,Extremely Fine-40,Very Fine-30,Very Fine-20,Fine-12,Very Good-8,Good-4,Fair
eo: Pruvo-65,Pruvo-60,Virga Stato-65,Virga Stato-60,Preskaŭ Necirkulita-55,Preskaŭ Necirkulita-50,Ekstreme Bona-40,Tre Bona-30,Tre Bona-20,Bona-12, Tre Bona-8,Bona-4,Justa

en: Grade
eo: Nivelo

en: Grading Service
eo: Grada Servo

en: Reverse
eo: Inversigi

en: My Comic Books
eo: Miaj Bildstrioj

en: Writer
eo: Verkisto

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
eo: Artisto

en: Issue
eo: Temo

[ctx: Comic book grade levels - Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor]
en: Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor
eo: Virga,Proksime al Virga,Tre Bela,Bela,Tre Bona,Bona,Sufiĉa,Malbona

en: My Files
eo: Miaj Dosieroj

[ctx: File catalog]
en: Volume
eo: Volumo

en: Folder
eo: Leterujo

en: Mimetype
eo: MIME-tipo

en: Size
eo: Grandeco

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Owner
eo: Posedanto

en: Group
eo: Grupo

en: Created
eo: Kreita

en: Modified
eo: Ŝanĝita

en: Icon
eo: Piktograma

en: My Video Games
eo: Miaj Videoludoj

en: Platform
eo: Platformo

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
eo: Publikisto

en: Developer
eo: Kreinto

en: ESRB Rating
eo: Taksado de ESRB

en: Personal Rating
eo: Persona Taksado

en: Completed
eo: Preta

[ctx: Android Platform]
en: Android
eo: Androido

en: Xbox One
eo: Xbox Unu

en: Xbox Series X
eo: Xbox Serio X

en: PlayStation4
eo: PlayStation 4

en: PlayStation5
eo: PlayStation 5

en: Nintendo WiiU
eo: Nintendo Wii

en: Nintendo Switch
eo: Nintendo Ŝaltilo

[ctx: Sega Genesis]
en: Genesis
eo: Genezo

[ctx: Video game ratings - must be 8 phrases matching ESRB system - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
eo: Netaksita, Nur Plenkreskuloj, Matura, Adoleskanto, Ĉiuj 10+, Ĉiuj, Frua Infanaĝo, Pritraktota

en: My Music
eo: Mia Muziko

en: Album
eo: Albumo

en: Compact Disc
eo: Kompakta disko

en: Cassette
eo: Kasedo

en: Vinyl
eo: Vinilo

en: Medium
eo: Ujo

en: Artist
eo: Artisto

en: Label
eo: Etikedo

en: Tracks
eo: Trakoj

en: Title
eo: Titolo

en: Length
eo: Longo

en: My Stamps
eo: Miaj Poŝtmarkoj

en: Issue Year
eo: Eldona Jaro

en: Color
eo: Koloro

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
eo: Bonega,Ege Bone,Tre Bone,Bone,Media,Malbona

en: Cancelled
eo: Nuligite

en: Hinged
eo: Ĉarnirumitaj

en: Centering
eo: Centrado

en: Gummed
eo: Gumigita

en: Image
eo: Bildo

en: My Videos
eo: Miaj Videoj

en: VCD
eo: VKD

en: Blu-ray
eo: Bluradio

en: Production Year
eo: Jaro de produktado

[ctx: Movie ratings - G (USA),PG (USA),PG-13 (USA),R (USA), U (USA)]
en: G (USA),PG (USA),PG-13 (USA),R (USA), U (USA)
eo: G (Usono), PG (Usono), PG-13 (Usono), R (Usono), U (Usono)

en: Certification
eo: Atestado

en: Region 0
eo: Regiono 0

en: Region 1
eo: Regiono 1

en: Region 2
eo: Regiono 2

en: Region 3
eo: Regiono 3

en: Region 4
eo: Regiono 4

en: Region 5
eo: Regiono 5

en: Region 6
eo: Regiono 6

en: Region 7
eo: Regiono 7

en: Region 8
eo: Regiono 8

en: Region
eo: Regiono

en: Nationality
eo: Nacieco

en: Format
eo: Formato

en: Cast
eo: Rolantaro

en: Actor/Actress
eo: Aktoro/Aktorino

en: Role
eo: Rolo

en: A table for the cast members, along with the roles they play
eo: Tablo por la rolantaranoj, kune kun la roloj kiujn ili ludas

en: Director
eo: Direktoro

en: Producer
eo: Faristo

en: Composer
eo: Komponisto

en: Language Tracks
eo: Lingvaj Trakoj

en: Subtitle Languages
eo: Subtitolaj Lingvoj

en: Audio Tracks
eo: Sonaj trakoj

en: Running Time
eo: Kuranta Tempo

en: The running time of the video (in minutes)
eo: La rultempo de la video (en minutoj)

en: Aspect Ratio
eo: Bildformato

en: Widescreen
eo: Larĝekrano

en: Black & White
eo: Nigra & Blanka

en: Color Mode
eo: Kolormodo

en: Director's Cut
eo: Tranĉo de direktoro

en: My Wines
eo: Miaj Vinoj

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
eo: Faristo

en: Appellation
eo: Apelacio

en: Varietal
eo: Varietalo

en: Red Wine
eo: Ruĝa vino

en: White Wine
eo: Blanka vino

en: Sparkling Wine
eo: Ŝaŭma Vino

en: Drink By
eo: Trinki Ĝis

en: Label Image
eo: Etikeda Bildo

en: Add Entries
eo: Aldoni Enirojn

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
eo: Aldoni %1

en: Check-out Items
eo: Check-out Erojn

en: Append Collection
eo: Aldoni Kolekton

en: Merge Collection
eo: Kunfandi Kolekton

en: Replace Collection
eo: Anstataŭigi Kolekton

en: Add %1 Field
eo: Aldoni %1 Kampon

en: Modify %1 Field
eo: Modifi %1 Kampon

en: Delete %1 Field
eo: Forigi %1 Kampon

en: Add Filter
eo: Aldoni Filtrilon

en: Modify Filter
eo: Modifi Filtrilon

en: Delete Filter
eo: Forigi Filtrilon

en: Modify Entries
eo: Modifi Enirojn

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
eo: Modifi %1

en: Modify Loan
eo: Modifi Prunto

en: Delete Entries
eo: Forigi Enirojn

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
eo: Forigi %1

en: Check-in Entries
eo: Enskriboj

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
eo: Enregistriĝo %1

en: Rename Collection
eo: Alinomi Kolekton

en: Reorder Fields
eo: Reordigi Kampojn

[ctx: comma-separated list of words ignored by auto-capitalize]
en: a,an,and,as,at,but,by,for,from,in,into,nor,of,off,on,onto,or,out,over,the,to,up,with
eo: a,an,kaj,kiel,je,sed,de,por,de,en,en,nek,de,ekstere,sur,sur,aŭ,eksteren,super,al,supren,kun

[ctx: comma-separated list of articles ignored for title sorting]
en: the
eo: la

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
eo: Ŝablona tiparo

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
eo: Ŝablona fonkoloro

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
eo: Ŝablona tekstokoloro

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
eo: Ŝablona elstara koloro

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
eo: Ŝablona emfazita tekstokoloro

note: i18n: ectx: label, entry (linkColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (linkColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (linkColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (linkColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (linkCo
en: Template link color
eo: Ŝablona ligilo koloro

en: Configure Tellico
eo: Agordi Tellico

en: Printing
eo: Presante

en: Templates
eo: Ŝablonoj:

en: Data Sources
eo: Fontoj de datumoj

en: General Options
eo: Ĝeneralaj elektebloj

en: &Reopen file at startup
eo: &Remalfermi dosieron ĉe ekfunkciigo

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
eo: Se markite, la dosiero, kiu estis laste malfermita, estos remalfermita ĉe la ekfunkciigo de la programo.

en: &Enable regular expressions in quick filter
eo: &Ebligi regulajn esprimojn en rapida filtrilo

en: If checked, the quick filter will interpret text as a regular expression.
eo: Se markita, la rapida filtrilo interpretos tekston kiel regula esprimo.

en: &Enable webcam for barcode scanning
eo: &Ebligi retkameraon por strekkoda skanado

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
eo: Se markite, la enigo de retkamerao estos uzata por skani strekkodojn por serĉado.

en: Image Storage Options
eo: Bildkonservaj Elektebloj

en: Store images in data file
eo: Konservi bildojn en datumdosiero

en: Store images in common application directory
eo: Konservi bildojn en komuna aplikaĵa dosierujo

en: Store images in directory relative to data file
eo: Konservi bildojn en dosierujo rilate al datumdosiero

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
eo: Bildoj povas esti konservitaj en la datumdosiero mem, kio povas kaŭzi Tellicon funkcii malrapide, konservitaj en la Tellico-aplika dosierujo, aŭ konservitaj en dosierujo en la sama loko kiel la datumdosiero.

en: Formatting Options
eo: Formataj Elektebloj

en: Auto capitalize &titles and names
eo: Aŭtomate majuskligi &titolojn kaj nomojn

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
eo: Se markite, titoloj kaj nomoj estos aŭtomate majuskligitaj.

en: Auto &format titles and names
eo: Aŭtomate &formati titolojn kaj nomojn

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
eo: Se markite, titoloj kaj nomoj estos aŭtomate formatitaj.

en: No capitali&zation:
eo: Neniu maju&skligo:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
eo: <qt>Listo de vortoj, kiuj ne estu majuskloj. Multoblaj valoroj estu apartigitaj per punktokomo.</qt>

en: Artic&les:
eo: Artiko&loj:

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
eo: <qt>Listo de vortoj kiuj devus esti konsiderataj kiel artikoloj se ili estas la unua vorto en titolo. Multoblaj valoroj estu apartigitaj per punktokomo.</qt>

en: Personal suffi&xes:
eo: Personaj sufik&soj:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
eo: <qt>Listo de sufiksoj kiuj povus esti uzataj en personaj nomoj. Multoblaj valoroj estu apartigitaj per punktokomo.</qt>

en: Surname &prefixes:
eo: Familinomaj &prefiksoj:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
eo: <qt>Listo de prefiksoj kiuj povus esti uzataj en familiaj nomoj. Multoblaj valoroj estu apartigitaj per punktokomo.</qt>

en: Printing Options
eo: Presaj Elektebloj

en: &Format titles and names
eo: &Formati titolojn kaj nomojn

en: &Print field headers
eo: &Presi kampokapojn

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
eo: Se markite, la kamponomoj estos presitaj kiel tabelkapoj.

en: Grouping Options
eo: Grupaj Elektebloj

en: &Group the entries
eo: &Grupigi la enskribojn

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
eo: Se markite, la enskriboj estos grupigitaj laŭ la elektita kampo.

en: Image Options
eo: Bildaj Elektebloj

en: Maximum image &width:
eo: Maksimuma &larĝeco de bildo:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
eo: La maksimuma larĝo de la bildoj en la printaĵo. La proporcio estas konservita.

en: &Maximum image height:
eo: &Maksimuma bild-alteco:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
eo: La maksimuma alteco de la bildoj en la printaĵo. La proporcio estas konservita.

en: Template Options
eo: Ŝablonaj Ebloj

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
eo: Kolekto&tipo:

en: Template:
eo: Ŝablono:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
eo: Elektu la ŝablonon por uzi por la nuna speco de kolektoj. Ne ĉiuj ŝablonoj uzos la tiparon kaj kolorajn agordojn.

en: &Preview...
eo: &Antaŭrigardi...

en: Show a preview of the template
eo: Montri antaŭrigardon de la ŝablono

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
eo: Tiparaj Elektoj

en: Font:
eo: Tiparo:

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
eo: Ĉi tiu tiparo estas transdonita al la ŝablono uzata en la Enira Vido.

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Color Options
eo: Koloraj Elektebloj

en: Background color:
eo: Fona koloro:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
eo: Ĉi tiu koloro estas transdonita al la ŝablono uzata en la Enira Vido.

en: Text color:
eo: Teksta koloro:

en: Highlight color:
eo: Emfaza koloro:

en: Highlighted text color:
eo: Emfazita tekstokoloro:

en: Link color:
eo: Koloro de ligilo:

en: Manage Templates
eo: Administri Ŝablonojn

en: Install...
eo: Instali...

en: Click to install a new template directly.
eo: Klaku por instali novan ŝablonon rekte.

en: Download...
eo: Elŝuti...

en: Click to download additional templates.
eo: Klaku por elŝuti pliajn ŝablonojn.

en: Delete...
eo: Forigi...

en: Click to select and remove installed templates.
eo: Klaku por elekti kaj forigi instalitajn ŝablonojn.

en: Data Sources Options
eo: Datumfontaj Elektebloj

en: Move &Up
eo: Movu s&upren

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
eo: La ordo de la datumfontoj fiksas la ordon, kiun Tellico uzas kiam enskriboj estas aŭtomate ĝisdatigitaj.

en: Move &Down
eo: Movi &malsupren

en: Filter by type:
eo: Filtrilo laŭ tipo:

en: &New...
eo: &Nova...

en: Click to add a new data source.
eo: Klaku por aldoni novan datumfonton.

en: &Modify...
eo: &Modifi...

en: Click to modify the selected data source.
eo: Klaku por modifi la elektitan datumfonton.

en: &Delete
eo: &Forigi

en: Click to delete the selected data source.
eo: Klaku por forigi la elektitan datumfonton.

en: XSL Files
eo: XSL-dosieroj

en: Template Packages
eo: Ŝablonaj Pakoj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Delete Template
eo: Forigi Ŝablonon

en: Select template to delete:
eo: Elektu ŝablonon forigendan:

en: Ready.
eo: Preta.

en: Do you really want to delete this entry?
eo: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun eniron?

en: Delete Entry
eo: Forigi eron

en: Do you really want to delete these entries?
eo: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiujn enskribojn?

en: Delete Multiple Entries
eo: Forigi Multoblajn Enirojn

en: &Sort By
eo: &Ordigi laŭ

en: &Edit Entry...
eo: &Redakti eron...

en: D&uplicate Entry
eo: D&uobligi Eniron

en: &Update Entry
eo: Ĝ&isdatigi eniron

en: &Delete Entry
eo: &Forigi eron

en: &Edit Entries...
eo: R&edakti enskribojn...

en: D&uplicate Entries
eo: D&uobligi Enskribojn

en: &Update Entries
eo: Ĝ&isdatigi enskribojn

en: &Delete Entries
eo: &Forigi enskribojn

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
eo: La sekvaj aĵoj jam estas pruntedonitaj, sed Tellico nuntempe ne subtenas pruntedonadon de objekto plurfoje. Ili estos forigitaj de la listo de aĵoj por pruntedoni.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
eo: Estas XML-analiza eraro en linio %1, kolumno %2.

en: The error message from Qt is:
eo: La erarmesaĝo de Qt estas:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi vere volas anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite File?
eo: Ĉu anstataŭigi la dosieron?

en: Publishing
eo: Eldonado

en: Miscellaneous
eo: Diversaj

en: View Columns
eo: Rigardi kolumnojn

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Hide This Column
eo: Kaŝi Ĉi tiun Kolumnon

en: Resize to Content
eo: Regrandigi al Enhavo

en: Show All Columns
eo: Montri Ĉiuj Kolumnoj

en: Hide All Columns
eo: Kaŝi Ĉiuj Kolumnoj

en: Saving file...
eo: Konservante dosieron...

en: Edit Entry
eo: Redakti Eron

en: &New Entry
eo: &Nova Eniro

en: Sa&ve Entry
eo: Konser&vi eniron

en: Do you really want to modify these entries?
eo: Ĉu vi vere volas modifi ĉi tiujn enskribojn?

en: Modify Multiple Entries
eo: Modifi Multoblaj Eniroj

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
eo: Valoro estas postulata por la sekvaj kampoj. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Edit Entries
eo: Redakti Enirojn

en: Sa&ve Entries
eo: Konser&vi enskribojn

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
eo: La nuna enskribo estis modifita.
    Ĉu vi volas enigi la ŝanĝojn?

en: Save Entry
eo: Konservi Eniron

en: Unsaved Changes
eo: Nekonservitaj ŝanĝoj

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
eo: <qt>La <i>Piktogramo-Vido</i> montras ĉiun enskribon en la kolekto aŭ grupo uzante piktogramon, kiu povas esti bildo en la enskribo.</qt>

[ctx: Open URL]
en: Open %1
eo: Malfermi %1

en: Select Match
eo: Elekti Kongruon

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
eo: <qt><b>%1</b> liveris plurajn rezultojn, kiuj povus kongrui kun <b>%2</b>, la enskribo nuntempe en la kolekto. Bonvolu elekti la ĝustan kongruon.</qt>

en: Merge Entries
eo: Kunfandi Enirojn

en: Merging entries...
eo: Kunfandado de enskriboj...

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
eo: Sumaj kunfanditaj/skanitaj enskriboj: %1/%2

en: Updating <b>%1</b>...
eo: Ĝisdatigante <b>%1</b>...

en: Updating entries...
eo: Ĝisdatigante enskribojn...

en: Update Entries
eo: Ĝisdatigi Enirojn

en: Updating <b>%1</b> from <i>%2</i>...
eo: Ĝisdatigante <b>%1</b> el <i>%2</i>...

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
eo: Tellico ne povas trovi la defaŭltan enigan stilfolion.

en: Please check your installation.
eo: Bonvolu kontroli vian instaladon.

en: Export Options
eo: Eksport-Elektebloj

en: Formatting
eo: Formatado

en: Format all fields
eo: Formati ĉiujn kampojn

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
eo: Se markite, la valoroj de la kampoj estos aŭtomate formatitaj laŭ sia formatospeco.

en: Export selected entries only
eo: Eksporti nur elektitajn enskribojn

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
eo: Se markite, nur la nuntempe elektitaj enskriboj estos eksportitaj.

en: Export visible fields only
eo: Eksporti nur videblajn kampojn

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
eo: Se markite, nur la kampoj nuntempe videblaj en la vido estos eksportitaj.

en: Encoding
eo: Kodoprezento

en: Encode in Unicode (UTF-8)
eo: Kodigi en Unikodo (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
eo: Kodi la eksportitan dosieron en Unikodo (UTF-8).

en: Encode in user locale (%1)
eo: Kodi en uzantloko (%1)

en: Encode the exported file in the local encoding.
eo: Kodi la eksportitan dosieron en la loka kodigo.

en: Registration is required for accessing this data source. If you agree to the terms and conditions, <a href='%1'>sign up for an account</a>, and enter your information below.
eo: Registriĝo estas necesa por aliri ĉi tiun datumfonton. Se vi konsentas kun la terminoj kaj kondiĉoj, <a href='%1'>enskribiĝu por konto</a>, kaj enigu viajn informojn sube.

en: Access key:
eo: Alirŝlosilo:

en: &Image size:
eo: &Grandeco de bildo:

en: No Image
eo: Neniu Bildo

en: Small Image
eo: Malgranda Bildo

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
eo: Granda Bildo

en: SAO/NASA Astrophysics Data System
eo: SAO/NASA Astrofizika Datuma Sistemo

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
eo: La defaŭlta Tellico-ŝlosilo povas esti uzata, sed serĉado povas malsukcesi pro atingado de alirlimoj.

en: Amazon (US)
eo: Amazono (Usono)

en: United States
eo: Usono

en: Amazon (UK)
eo: Amazono (UK)

en: United Kingdom
eo: Britio

en: Amazon (Germany)
eo: Amazono (Germanio)

en: Germany
eo: Germanio

en: Amazon (Japan)
eo: Amazono (Japanio)

en: Japan
eo: Japanio

en: Amazon (France)
eo: Amazono (Francio)

en: France
eo: Francio

en: Amazon (Canada)
eo: Amazono (Kanado)

en: Canada
eo: Kanado

en: Amazon (China)
eo: Amazono (Ĉinio)

en: China
eo: Ĉinujo

en: Amazon (Spain)
eo: Amazono (Hispanio)

en: Spain
eo: Hispanujo

en: Amazon (Italy)
eo: Amazono (Italio)

en: Italy
eo: Italujo

en: Amazon (Brazil)
eo: Amazono (Brazilo)

en: Brazil
eo: Brazilo

en: Amazon (Australia)
eo: Amazono (Aŭstralio)

en: Australia
eo: Aŭstralio

en: Amazon (India)
eo: Amazono (Hindio)

en: India
eo: Barato

en: Amazon (Mexico)
eo: Amazono (Meksiko)

en: Mexico
eo: Meksiko

en: Amazon (Turkey)
eo: Amazono (Turkio)

en: Turkey
eo: Turkio

en: Amazon (Singapore)
eo: Amazono (Singapuro)

en: Singapore
eo: Singapuro

en: Amazon (UAE)
eo: Amazono (UAE)

en: United Arab Emirates
eo: Unuiĝintaj Arabaj Emirlandoj

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
eo: Ĉi tiuj datumoj estas licencitaj laŭ <a href=%1>specifaj kondiĉoj</a>.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
eo: Aliro al datumoj de Amazon.com postulas AWS Access Key ID kaj Sekreta Ŝlosilo.

en: Those values must be entered in the data source settings.
eo: Tiuj valoroj devas esti enigitaj en la agordojn de datumfonto.

en: Results from %1: %2/%3
eo: Rezultoj de %1: %2/%3

en: The cover image could not be loaded.
eo: La kovrilbildo ne povis esti ŝargita.

en: Amazon Link
eo: Amazon Ligo

en: Amazon.com Web Services
eo: Amazon.com Retaj Servoj

en: Secret key:
eo: Sekreta ŝlosilo:

en: Country:
eo: Lando:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
eo: Amazon.com provizas datumojn de pluraj malsamaj lokalizitaj retejoj. Elektu tiun, kiun vi volas uzi por ĉi tiu datumfonto.

en: Medium Image
eo: Meza Bildo

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
eo: La kovrilbildo ankaŭ povas esti elŝutita. Tamen tro da grandaj bildoj en la kolekto povas malbonigi rendimenton.

en: &Associate's ID:
eo: ID de &Asociulo:

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
eo: La identigilo de la kunulo identigas la personon alirantan la Amazon.com Retajn Servojn, kaj estas inkluzivita en iuj ligiloj al la Amazon.com retejo.

[ctx: Acknowledgment from https://info.arxiv.org/help/api/index.html]
en: Thank you to arXiv for use of its open access interoperability.
eo: Dankon al arXiv pro uzo de ĝia malferm-alira kunfunkcipovo.

en: This source has no options.
eo: Ĉi tiu fonto ne havas eblojn.

en: Colorist
eo: Koloristo

en: BoardGameGeek Link
eo: BoardGameGeek Ligo

en: Colnect Link
eo: Kolekti Ligon

en: Mintage
eo: Monfarado

en: PEGI Rating
eo: PEGI-taksado

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Country code:
eo: Landa kodo:

en: Source Options
eo: Font-Elektebloj

en: Available Fields
eo: Disponeblaj Kampoj

en: %1 requires a username and password.
eo: %1 postulas uzantnomon kaj pasvorton.

en: &Username:
eo: &Uzantonomo:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
eo: Uzantnomo kaj pasvorto estas postulataj por aliri la CrossRef-servon.

en: &Password:
eo: &Pasvorto:

en: For some accounts, only an email address is required.
eo: Por kelkaj kontoj, nur retadreso estas postulata.

en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Danish Bibliographic Center (DBC.dk)
eo: Dana Bibliografia Centro (DBC.dk)

en: An access key is required to use this data source.
eo: Alirŝlosilo estas bezonata por uzi ĉi tiun datumfonton.

en: Discogs Link
eo: Diskogs Ligo

en: Barcode
eo: Strekokodo

en: Catalog Number
eo: Katalogo-Numero

en: The Discogs.com server reports a token error.
eo: La Discogs.com-servilo raportas simbolan eraron.

en: Tracks (Disc %1)
eo: Trakoj (Disko %1)

en: Discogs Audio Search
eo: Discogs Aŭd-Serĉo

en: User token:
eo: Uzant-ĵetono:

en: Original Title
eo: Originala Titolo

en: DVDFr Link
eo: DVDFr Ligo

en: Alternative Titles
eo: Alternativaj Titoloj

en: Entrez Database
eo: Entrez Datumbazo

en: Institution
eo: Institucio

en: External Application
eo: Ekstera Apliko

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
eo: Agordi la kolektospecon de la datumoj resenditaj de la ekstera aplikaĵo.

en: &Result type:
eo: &Rezulta tipo:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
eo: Agordi la rezulttipon de la datumoj resenditaj de la ekstera aplikaĵo.

en: Application &path:
eo: A&plikaĵa vojo:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
eo: Agordu la vojon de la aplikaĵo por funkcii, kiu devus eligi validan datumdosieron de Tellico.

en: Select the search keys supported by the data source.
eo: Elektu la serĉŝlosilojn subtenatajn de la datumfonto.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
eo: Aldonu iujn ajn argumentojn, kiuj eble estos bezonataj. <b>%1</b> estos anstataŭigita per la serĉa termino.

note: i18ncheckarg
en: Arguments
eo: Argumentoj

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
eo: <p>Enigu la argumentojn, kiuj devus esti uzataj por serĉi disponeblajn ĝisdatigojn al eniro.</p><p>La formato estas la sama kiel por kampoj kun derivitaj valoroj, kie kamponomoj estas enhavitaj en krampoj, kiel <i >%{aŭtoro}</i>. Vidu la dokumentaron por detaloj.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
eo: %1 ne permesas serĉi ĉi tiun kolekton.

en: Person
eo: Persono

en: Keyword
eo: Ŝlosilvorto

en: PubMed ID
eo: ID de PubMed

en: Raw Query
eo: Kruda Demando

en: FilmAffinity Link
eo: FilmAffinity Ligo

en: &Maximum cast:
eo: &Maksimuma rolantaro:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
eo: La listo de rolantaranoj povas inkluzivi multajn homojn. Agordu la maksimuman nombron revenitan de la serĉo.

en: Filmaster Link
eo: Filmmaster Link

en: Gaming History Link
eo: Ludado Historio Ligo

en: GCstar Plugin
eo: GCstar Kromaĵo

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
eo: Agordu la kolektospecon de la datumoj resenditaj de la kromaĵo.

en: &Plugin:
eo: &Kromprogramo:

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
eo: Elektu la kromprogramon GCstar uzatan por la datumfonto.

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Google Book Search
eo: Google Libroserĉo

en: Illustrator
eo: Ilustristo

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
eo: Dewey Decimalo

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
eo: LoC Klasifiko

en: Internet Bookshop (ibs.it)
eo: Interreta Librejo (ibs.it)

en: IGDB Link
eo: IGDB Ligo

en: Internet Game Database (IGDB.com)
eo: Interreta Luddatumbazo (IGDB.com)

en: Screenshot
eo: Ekrankopio

en: IMDb Rating
eo: Taksado de IMDb

en: Internet Movie Database
eo: Reta datumbazo de filmoj

en: IMDb Link
eo: Ligo IMDb

en: Certifications
eo: Atestoj

en: Episodes
eo: Epizodoj

en: Locale
eo: Lokaĵaro

en: Use system locale
eo: Uzi sisteman lokaĵaron

en: Use custom locale
eo: Uzi propre agorditan lokaĵaron

en: Dewey Decimal
eo: Dewey Decimalo

en: Enable batch ISBN searching (requires Premium or Pro plan)
eo: Ebligi staplan serĉadon de ISBN (postulas Premium aŭ Pro-planon)

en: Batch searching for ISBN values is faster but only available for Premium or Pro plans.
eo: Loka serĉado de ISBN-valoroj estas pli rapida sed nur havebla por Premium aŭ Pro-planoj.

en: KinoPoisk Link
eo: KinoPoisk Ligo

en: Kino-Teatr Link
eo: Kino-Teatra Ligo

en: MobyGames Link
eo: Ligo de MobyGames

en: MovieMeter Link
eo: MovieMeter Ligo

en: Multiple Sources
eo: Multoblaj Fontoj

en: Data source:
eo: Fonto de datumoj:

en: Numista Link
eo: Numista Ligo

en: Numista (%1)
eo: Numisto (%1)

en: Tellico is unable to read the search description in the OPDS catalog.
eo: Tellico ne kapablas legi la serĉpriskribon en la OPDS-katalogo.

en: OPDS Catalog
eo: OPDS-Katalogo

en: Catalog:
eo: Katalogo:

en: Enter the link to the OPDS server.
eo: Enigu la ligilon al la OPDS-servilo.

en: &Verify Catalog
eo: &Kontroli Katalogon

en: OpenLibrary Link
eo: OpenLibrary Ligo

en: RPGGeek Link
eo: RPGGeek Ligo

en: Library of Congress (US)
eo: Biblioteko de Kongreso (Usono)

en: SRU Server
eo: SRU-Servilo

en: Scheme:
eo: Skemo:

en: Enter the path to the database used by the server.
eo: Enigu la vojon al la datumbazo uzata de la servilo.

en: Hos&t:
eo: Gastigan&to:

en: Enter the host name of the server.
eo: Enigu la gastigan nomon de la servilo.

en: &Port:
eo: &Pordo:

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
eo: Enigu la pordan numeron de la servilo. La defaŭlta estas %1.

en: Path:
eo: Vojo:

en: Format:
eo: Formato:

en: Enter the result format used by the server.
eo: Enigu la rezultoformaton uzata de la servilo.

en: Field
eo: Kampo

en: TMDb Link
eo: TMDb Ligo

en: Network
eo: Reto

en: TheTVDB Link
eo: La TVDB-Ligilo

en: Subscriber PIN:
eo: PIN de abonanto:

en: VGCollect Link
eo: VGCcollect Ligo

en: Alias
eo: Alinomo

en: Visual Novel
eo: Vida Romano

en: Query error!
eo: Demanda eraro!

en: Connection search error %1: %2
eo: Konekta serĉeraro %1: %2

en: Record syntax error
eo: Registri sintaksan eraron

en: Connection error %1: %2
eo: Konekta eraro %1: %2

en: z39.50 Server
eo: z39.50 Servilo

en: Use preset &server:
eo: Uzi antaŭdifinitan &servilon:

en: &Database:
eo: &Datumbazo:

en: Enter the database name used by the server.
eo: Enigu la datumbazan nomon uzatan de la servilo.

en: Query character set:
eo: Demanda signaro:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
eo: Enigu la signaran kodigon uzatan por demandoj de la servilo z39.50. La plej verŝajna elekto estas MARC-8, kvankam ISO-8859-1 estas ofta ankaŭ.

en: Results character set:
eo: Rezulta signaro:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
eo: Enigu la signaran kodigon uzatan por respondoj de la servilo z39.50. La plej verŝajna elekto estas MARC-8, kvankam ISO-8859-1 estas ofta ankaŭ.

en: &Format:
eo: &Formato:

en: Auto-detect
eo: Aŭtomate detekti

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
eo: Enigu la datumformaton uzatan de la servilo z39.50. Tellico provos aŭtomate detekti la plej bonan agordon se <i>aŭtomata detekti</i> estas elektita.

en: &User:
eo: &Uzanto:

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
eo: Enigu la aŭtentikan uzantnomon uzatan de la datumbazo z39.50. Plej multaj serviloj ne bezonas unu.

en: Pass&word:
eo: Pas&vorto:

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
eo: Enigu la aŭtentikigpasvorton uzatan de la datumbazo z39.50. Plej multaj serviloj ne bezonas unu. La pasvorto estos konservita en plata teksto en la agorda dosiero Tellico.

en: Internet Search
eo: Interreta serĉo

en: Search Query
eo: Serĉa Demando

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
eo: S&erĉi:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
eo: Enigu serĉvaloron. ISBN-serĉo devas inkluzivi la plenan ISBN.

en: Choose the type of search
eo: Elekti la tipon de serĉo

en: &Stop
eo: &Halti

en: Click to start or stop the search
eo: Klaki por komenci aŭ ĉesigi la serĉon

en: &Search
eo: &Serĉi

en: &Multiple ISBN/UPC search
eo: &Multobla ISBN/UPC-serĉo

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
eo: Marku ĉi tiun skatolon por serĉi plurajn valorojn de ISBN aŭ UPC.

en: Edit ISBN/UPC values...
eo: Redakti ISBN/UPC-valorojn...

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
eo: Klaku por malfermi tekstan redaktan skatolon por enigi aŭ redakti plurajn valorojn de ISBN aŭ UPC.

en: Search s&ource:
eo: Serĉa f&onto:

en: Select the database to search
eo: Elektu la datumbazon por serĉi

en: Source
eo: Fonto

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
eo: Ĉar rezultoj estas trovitaj, ili estas aldonitaj al ĉi tiu listo. Elektante unu ricevos la kompletan enskribon kaj montros ĝin en la suba vido.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
eo: Eniro povas esti montrita ĉi tie antaŭ ol aldoni ĝin al la nuna kolekto elektante ĝin en la supra listo

en: &Add Entry
eo: &Aldoni Eniron

en: Add the selected entry to the current collection
eo: Aldoni la elektitan eniron al la nuna kolekto

en: Get More Results
eo: Akiri Pliajn Rezultojn

en: Fetch more results from the current data source
eo: Akiri pliajn rezultojn de la nuna datumfonto

en: Clear all search fields and results
eo: Forigi ĉiujn serĉkampojn kaj rezultojn

en: Cancelling the search...
eo: Nuligante la serĉon...

en: Searching...
eo: Serĉas...

en: The search returned no items.
eo: La serĉo ne redonis erojn.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
eo[0]: La serĉo liveris 1 eron.
eo[1]: La serĉo liveris %1 erojn.

en: No results were found for the following ISBN values:
eo: Neniuj rezultoj estis trovitaj por la sekvaj ISBN-valoroj:

en: No Results
eo: Neniuj Rezultoj

en: Fetching %1...
eo: Prenante %1...

en: Attribution
eo: Atribuo

en: No Internet sources are available for your current collection type.
eo: Neniuj interretaj fontoj disponeblas por via nuna kolektotipo.

en: Edit ISBN/UPC Values
eo: Redakti ISBN/UPC-valorojn

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
eo: <qt>Enigu la ISBN aŭ UPC-valorojn, unu po linio.</qt>

en: &Load From File...
eo: Ŝargi e&l Dosiero...

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
eo: <qt>Ŝargi la liston el tekstdosiero.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
eo: <qt>Serĉo ISBN povas enhavi maksimume 100 ISBN-valorojn. Nur la unuaj 100 valoroj en via listo estos uzataj.</qt>

en: Data Source Properties
eo: Datumfontaj Proprecoj

en: &Source name:
eo: &Fontonomo:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
eo: La nomo identigas la datumfonton kaj devus esti unika kaj informa.

en: Source &type:
eo: Fonta &tipo:

en: Tellico supports several different data sources.
eo: Tellico subtenas plurajn malsamajn datumfontojn.

en: Updating from source should overwrite user data
eo: Ĝisdatigo de fonto devus anstataŭi uzantdatenojn

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
eo: Se markite, ĝisdatigi enskribojn anstataŭigos ajnajn ekzistantajn informojn.

en: Simple Text
eo: Simpla Teksto

en: Paragraph
eo: Paragrafo

en: Choice
eo: Elekto

en: Checkbox
eo: Markobutono

en: Table
eo: Tabelo

en: Date
eo: Dato

en: Date Created
eo: Kreodato

en: Date Modified
eo: Dato de modifado

en: International Standard Book Number
eo: Internacia Norma Libronumero

[ctx: TV Season]
en: Season
eo: Sezono

[ctx: TV Episode]
en: Episode
eo: Epizodo

en: Front Cover
eo: Fronta kovro

en: Advanced Filter
eo: Altnivela Filtrilo

en: Filter Criteria
eo: Filtrokriterio

en: Match a&ll of the following
eo: Konvenas &al ĉiuj el la sekvaj

en: Match an&y of the following
eo: Konvenas al &iu el la sekvaj

en: Filter name:
eo: Nomo de filtrilo:

en: &Save Filter
eo: Kon&servi Filtrilon

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Filter (Sort by Count)
eo: Filtrilo (Ordigi laŭ Nombro)

en: Expand All Groups
eo: Vastigi Ĉiujn Grupojn

en: Collapse All Groups
eo: Malvastigi Ĉiujn Grupojn

en: Filter by Group
eo: Filtri laŭ Grupo

en: %1 (Sort by Count)
eo: %1 (Ordigi laŭ Nombro)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
eo: Grupo

en: People
eo: Homoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Template Name:
eo: Ŝablona Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelComment)
en: Comment:
eo: Komento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIcon)
en: Icon:
eo: Piktogramo:

en: Save As Collection Template
eo: Konservi Kiel Kolekta Ŝablono

en: Any Field
eo: Ajna Kampo

en: equals
eo: egalas

en: does not equal
eo: ne egalas

en: matches regular expression
eo: kongruas kun regula esprimo

en: does not match regular expression
eo: ne kongruas kun regula esprimo

[ctx: is before a date]
en: is before
eo: estas antaŭ

[ctx: is after a date]
en: is after
eo: estas post

[ctx: is less than a number]
en: is less than
eo: estas malpli ol

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
eo: estas pli granda ol

en: image size equals
eo: bildgrandeco egalas

en: image size does not equal
eo: grandeco de bildo ne egalas

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
eo: bildgrandeco estas malpli ol

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
eo: bildgrandeco estas pli granda ol

en: contains
eo: enhavas

en: does not contain
eo: ne enhavas

en: Select Image...
eo: Elekti Bildon...

en: Scan Image...
eo: Skani Bildon...

en: Open With...
eo: Malfermi per...

[ctx: Clear image]
en: Clear
eo: Forigi

en: Save link only
eo: Konservi nur ligilon

en: All Images (%1)
eo: Ĉiuj Bildoj (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
eo: Malfermo de la elektita Skanilo fiaskis.

en: Opening image in %1...
eo: Malfermante bildon en %1...

en: Saving a link is only possible for newly added images.
eo: Konservi ligilon eblas nur por ĵus aldonitaj bildoj.

[ctx: more widgets]
en: More
eo: Pli

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
eo: Pli malmultaj

en: Template Preview
eo: Ŝablona Antaŭrigardo

en: Cancel
eo: Rezigni

[ctx: set a value]
en: &Set
eo: &Agordi

[ctx: delete a value]
en: &Delete
eo: &Forigi

en: Rename Column
eo: Alinomi Kolumnon

en: New column name:
eo: Nova kolumna nomo:

en: Column %1
eo: Kolumno %1

en: Rename Column...
eo: Alinomi Kolumnon...

en: Clear Table
eo: Viŝi Tabelon

en: Insert Row
eo: Enmeti Vicon

en: Remove Row
eo: Forigi Vicon

en: Move Row Up
eo: Movi Vicon Supren

en: Move Row Down
eo: Movi Vicon Malsupren

en: Tellico is unable to load the image - %1.
eo: Tellico ne povas ŝargi la bildon - %1.

en: Import Options
eo: Import-Elektebloj

en: &Replace current collection
eo: Anstataŭigi aktualan a&ron

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
eo: Anstataŭigi la nunan kolekton per la enhavo de la importita dosiero.

en: A&ppend to current collection
eo: Al&doni al aktuala kolekto

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
eo: Aldoni la enhavon de la importita dosiero al la aktuala kolekto. Ĉi tio eblas nur kiam la kolektotipoj kongruas.

en: &Merge with current collection
eo: &Kunfandi kun aktuala kolekto

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
eo: Kunfandi la enhavon de la importita dosiero al la nuna kolekto. Ĉi tio eblas nur kiam la kolektotipoj kongruas. Enskriboj devas ekzakte kongrui por esti kunfanditaj.

en: &Import
eo: &Importi

en: Tellico Files
eo: Tellico-Dosieroj

en: XML Files
eo: XML-dosieroj

en: Bibtex Files
eo: Bibtex Dosieroj

en: CSV Files
eo: CSV-dosieroj

en: RIS Files
eo: RIS-dosieroj

en: GCstar Data Files
eo: GCstar-Datumdosieroj

en: AMC Data Files
eo: AMC-Datumdosieroj

en: PDF Files
eo: PDF-Dosieroj

en: Referencer Files
eo: Referencaj Dosieroj

en: CIW Files
eo: CIW-dosieroj

en: VinoXML Data Files
eo: VinoXML-Datumdosieroj

en: eBook Files
eo: eBook-Dosieroj

en: JSON Files
eo: JSON-dosieroj

en: Loan Dialog
eo: Prunto-Dialogo

en: The following items are being checked out:
eo: La sekvaj eroj iĝas elprenataj:

en: The following item is on-loan:
eo: La sekva ero estas pruntedonata:

en: &Lend to:
eo: &Pruntedoni al:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
eo: Enigu la nomon de la persono pruntanta la erojn de vi. Klakante la butonon ebligas al vi elekti el via adreslibro.

en: &Loan date:
eo: &Pruntodato:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
eo: La eliro estas la dato, kiam vi pruntedonis la objektojn. Defaŭlte, hodiaŭa dato estas uzata.

en: D&ue date:
eo: L&imdato:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
eo: La limdato estas kiam la aĵoj devas esti resenditaj. La ligdato ne estas postulata, krom se vi volas aldoni la prunton al via aktiva kalendaro.

en: &Note:
eo: &Noto:

en: You can add notes about the loan.
eo: Vi povas aldoni notojn pri la prunto.

en: &Add a reminder to the active calendar
eo: &Aldoni memorigilon al la aktiva kalendaro

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
eo: <qt>Markante ĉi tiun skatolon aldonos <em>Oferdon</em> al via aktiva kalendaro, kiu povas esti vidita per KOrganizer. La skatolo estas aktiva nur se vi fiksas limdaton.</qt>

en: Check-in
eo: Enregistriĝo

en: Modify Loan...
eo: Modifi prunton...

en: Borrower
eo: Prunteprenanto

en: Borrower (Sort by Count)
eo: Prunteprenanto (Ordigita laŭ Nombro)

en: Tellico - collection management software, free and simple
eo: Tellico - programaro pri kolekto-administrado, libera kaj simpla

en: Data source scripts
eo: Skriptoj de datumfonto

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Code examples and general inspiration
eo: Kodekzemploj kaj ĝenerala inspiro

en: Author of btparse library
eo: Aŭtoro de btparse-biblioteko

en: Author of libcsv library
eo: Aŭtoro de libcsv-biblioteko

en: Author of rtf2html library
eo: Aŭtoro de rtf2html biblioteko

en: Do not reopen the last open file
eo: Ne remalfermi la lastan malfermitan dosieron

en: Import <filename> as a bibtex file
eo: Importi <dosiernomo> kiel bibtex-dosieron

en: Import <filename> as a MODS file
eo: Importi <dosiernomo> kiel MODS-dosieron

en: Import <filename> as a RIS file
eo: Importi <dosiernomo> kiel RIS-dosieron

en: Import <filename> as a PDF file
eo: Importi <dosiernomo> kiel PDF-dosieron

en: Log diagnostic output
eo: Protokoli diagnozan eligon

en: Write log output to <filename>
eo: Skribi protokolan eligon al <dosiernomo>

en: File to open
eo: Malfermenda dosiero

en: New Collection
eo: Nova Kolekto

en: Create a new collection
eo: Krei novan kolekton

en: New &Book Collection
eo: Nova Li&bro-Kolekto

en: Create a new book collection
eo: Krei novan librokolekton

en: New B&ibliography
eo: Nova B&ibliografio

en: Create a new bibtex bibliography
eo: Krei novan bibliografion bibtex

en: New &Comic Book Collection
eo: Nova &Komiksa Kolekto

en: Create a new comic book collection
eo: Krei novan kolekton de komiksoj

en: New &Video Collection
eo: Nova &Video-Kolekto

en: Create a new video collection
eo: Krei novan videokolekton

en: New &Music Collection
eo: Nova &Muzik-Kolekto

en: Create a new music collection
eo: Krei novan muzikkolekton

en: New C&oin Collection
eo: Nova M&oner-Kolekto

en: Create a new coin collection
eo: Krei novan monerokolekton

en: New &Stamp Collection
eo: Nova &Poŝtmark-Kolekto

en: Create a new stamp collection
eo: Krei novan poŝtmarkkolekton

en: New C&ard Collection
eo: Nova K&artokolekto

en: Create a new trading card collection
eo: Krei novan kolekton de komercaj kartoj

en: New &Wine Collection
eo: Nova &Vinkolekto

en: Create a new wine collection
eo: Krei novan vinkolekton

en: New Video &Game Collection
eo: Nova Kolekto de Video&ludoj

en: Create a new video game collection
eo: Krei novan videoludan kolekton

en: New Boa&rd Game Collection
eo: Nova B&retludo-Kolekto

en: Create a new board game collection
eo: Krei novan kolekton de tabulludoj

en: New &File Catalog
eo: Nova &Dosiera Katalogo

en: Create a new file catalog
eo: Krei novan katalogon de dosieroj

en: New C&ustom Collection
eo: Nova Propra K&olekto

en: Create a new custom collection
eo: Krei novan propran kolekton

en: Open an existing document
eo: Malfermi ekzistantan dokumenton

en: Open a recently used file
eo: Malfermi lastatempe uzatan dosieron

en: Save the document
eo: Konservi la dokumenton

en: Save the document as a different file...
eo: Konservi la dokumenton kiel malsama dosiero...

en: Save As Template...
eo: Konservi kiel Ŝablono...

en: Save as a collection template
eo: Konservi kiel kolektoŝablono

en: Print the contents of the collection...
eo: Presi la enhavon de la kolekto...

en: Preview the contents of the collection...
eo: Antaŭrigardi la enhavon de la kolekto...

en: Quit the application
eo: Forlasi la aplikaĵon

en: Import the collection data from other formats
eo: Importi la kolekto-datumojn el aliaj formatoj

en: Import Tellico Data...
eo: Importi Tellico-Datumojn...

en: Import another Tellico data file
eo: Importi alian Tellico-datumdosieron

en: Import CSV Data...
eo: Importi CSV-datumojn...

en: Import a CSV file
eo: Importi CSV-dosieron

en: Import MODS Data...
eo: Importi MODS-datumojn...

en: Import a MODS data file
eo: Importi MODS-datumdosieron

en: Import Alexandria Data...
eo: Importi Aleksandriajn Datumojn...

en: Import data from the Alexandria book collection manager
eo: Importi datumojn de la administranto de librokolektoj de Aleksandrio

en: Import Delicious Library Data...
eo: Importi Delicious-Bibliotekajn Datumojn...

en: Import data from Delicious Library
eo: Importi datumojn de Delicious Library

en: Import Collectorz Data...
eo: Importi Collectorz-datumojn...

en: Import data from Collectorz
eo: Importi datumojn de Collectorz

en: Import Data Crow Data...
eo: Importu datumojn de Data Crow...

en: Import data from Data Crow
eo: Importu datumojn de Data Crow

en: Import Referencer Data...
eo: Importi referencajn datumojn...

en: Import data from Referencer
eo: Importi datumojn de Referencer

en: Import Bibtex Data...
eo: Importi Bibtex-Datumojn...

en: Import a bibtex bibliography file
eo: Importu bibliografian dosieron bibtex

en: Import Bibtexml Data...
eo: Importi Bibtexml-Datumojn...

en: Import a Bibtexml bibliography file
eo: Importu Bibtexml bibliografian dosieron

en: Import RIS Data...
eo: Importi RIS-datumojn...

en: Import an RIS reference file
eo: Importi RIS-referencan dosieron

en: Import MARC Data...
eo: Importi MARC-datumojn...

en: Import MARC data
eo: Importi MARC-datumojn

en: Import Goodreads Collection...
eo: Importi Goodreads-Kolekton...

en: Import a collection from Goodreads.com
eo: Importi kolekton de Goodreads.com

en: Import LibraryThing Collection...
eo: Importi LibraryThing-Kolekton...

en: Import a collection from LibraryThing.com
eo: Importi kolekton de LibraryThing.com

en: Import PDF File...
eo: Importi PDF-dosieron...

en: Import a PDF file
eo: Importi PDF-dosieron

en: Import Audio File Metadata...
eo: Importi Metadatumojn de Sondosiero...

en: Import meta-data from audio files
eo: Importi meta-datumojn el sondosieroj

en: Import Audio CD Data...
eo: Importi Audio-KD-datumojn...

en: Import audio CD information
eo: Importi informojn pri son-KD

en: Import Discogs Collection...
eo: Importi Diskogs-kolekton...

en: Import a collection from Discogs.com
eo: Importi kolekton de Discogs.com

en: Import GCstar Data...
eo: Importi GCstar-datumojn...

en: Import a GCstar data file
eo: Importi GCstar-datumdosieron

en: Import Griffith Data...
eo: Importi Griffith-datumojn...

en: Import a Griffith database
eo: Importi Griffith-datumbazon

en: Import Ant Movie Catalog Data...
eo: Importi Antfilmajn Katalogo-Datumojn...

en: Import an Ant Movie Catalog data file
eo: Importi datumdosieron de Ant Movie Catalog

en: Import BoardGameGeek Collection...
eo: Importi BoardGameGeek-Kolekton...

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
eo: Importi kolekton de BoardGameGeek.com

en: Import VinoXML...
eo: Importi VinoXML...

en: Import VinoXML data
eo: Importi VinoXML-datumojn

en: Import File Listing...
eo: Importi Dosierliston...

en: Import information about files in a folder
eo: Importi informojn pri dosieroj en dosierujo

en: Import XSL Transform...
eo: Importi XSL-Transformon...

en: Import using an XSL Transform
eo: Importi per XSL-Transformo

en: &Export
eo: E&ksporti

en: Export the collection data to other formats
eo: Eksporti la kolekton de datumoj al aliaj formatoj

en: Export to XML...
eo: Eksporti al XML...

en: Export to a Tellico XML file
eo: Eksporti al Tellico XML-dosiero

en: Export to Zip...
eo: Eksporti al Zip...

en: Export to a Tellico Zip file
eo: Eksporti al Tellico Zip dosiero

en: Export to HTML...
eo: Eksporti al HTML...

en: Export to an HTML file
eo: Eksporti al HTML-dosiero

en: Export to CSV...
eo: Eksporti al CSV...

en: Export to a comma-separated values file
eo: Eksporti al komo-separata valordosiero

en: Export to Alexandria...
eo: Eksporti al Aleksandrio...

en: Export to an Alexandria library
eo: Eksporti al Aleksandria biblioteko

en: Export to Bibtex...
eo: Eksporti al Bibtex...

en: Export to a bibtex file
eo: Eksporti al bibtex-dosiero

en: Export to Bibtexml...
eo: Eksporti al Bibtexml...

en: Export to a Bibtexml file
eo: Eksporti al Bibtexml-dosiero

en: Export to ONIX...
eo: Eksporti al ONIX...

en: Export to an ONIX file
eo: Eksporti al ONIX-dosiero

en: Export to GCstar...
eo: Eksporti al GCstar...

en: Export to a GCstar data file
eo: Eksporti al datumdosiero de GCstar

en: Export XSL Transform...
eo: Eksporti XSL-Transformon...

en: Export using an XSL Transform
eo: Eksporti per XSL-Transformo

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
eo: Tranĉi la elektitan tekston kaj metu ĝin en la tondujon

en: Copy the selected text to the clipboard
eo: Kopii la elektitan tekston al la tondujo

en: Paste the clipboard contents
eo: Alglui la enhavon de la poŝo

en: Select all the entries in the collection
eo: Elekti ĉiujn enskribojn en la kolekto

en: Deselect all the entries in the collection
eo: Malelekti ĉiujn enskribojn en la kolekto

en: Advanced &Filter...
eo: Altnivela &Filtrilo...

en: Filter the collection
eo: Filtri la kolekton

en: &New Entry...
eo: &Nova Eniro...

en: New Entry
eo: Nova Eniro

en: Create a new entry
eo: Krei novan eniron

en: Add Entry
eo: Aldoni Eniron

en: Internet Search...
eo: Interreta Serĉo...

en: Search the internet...
eo: Serĉi la interreton...

en: Edit the selected entries
eo: Redakti la elektitajn enskribojn

en: Copy the selected entries
eo: Kopii la elektitajn enskribojn

en: Delete the selected entries
eo: Forigi la elektitajn enskribojn

en: &Merge Entries
eo: &Kunfandi Enskribojn

en: Merge the selected entries
eo: Kunfandi la elektitajn enskribojn

en: Check-&out...
eo: Elprenad&o...

en: Check-out the selected items
eo: Elpreni la elektitajn erojn

en: Check-&in
eo: Enregistr&iĝo

en: Check-in the selected items
eo: Enregistri la elektitajn aĵojn

en: &Rename Collection...
eo: &Renomi kolekton...

en: Rename the collection
eo: Alinomi la kolekton

en: Collection &Fields...
eo: Kolektaj &Kampoj...

en: Fields
eo: Kampoj

en: Modify the collection fields
eo: Modifi la kolektokampojn

en: &Generate Reports...
eo: &Generi Raportojn...

en: Reports
eo: Raportoj

en: Generate collection reports
eo: Generi kolektajn raportojn

en: Convert to &Bibliography
eo: Konverti al &Bibliografio

en: Convert a book collection to a bibliography
eo: Konverti librokolekton al bibliografio

en: String &Macros...
eo: Signoĉen-&Makrooj...

en: Edit the bibtex string macros
eo: Redakti la bibtex-ĉenajn makroojn

en: Check for Duplicate Keys...
eo: Kontroli pri Duoblaj Ŝlosiloj...

en: Check for duplicate citation keys
eo: Kontroli pri duplikataj citŝlosiloj

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
eo: Ko&pii Bibtex al Tondujo

en: Copy bibtex citations to the clipboard
eo: Kopii bibtex-citaĵojn al la tondujo

en: Cite Entry in &LyX
eo: Citi Eniron en &LyX

en: Cite the selected entries in LyX
eo: Citi la elektitajn enskribojn en LyX

[ctx: Update Entry]
en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: All Sources
eo: Ĉiuj Fontoj

en: Update entry data from all available sources
eo: Ĝisdatigi enirajn datumojn de ĉiuj disponeblaj fontoj

en: Unlock Layout
eo: Malŝlosi Aranĝon

en: Unlock the window's layout
eo: Malŝlosi la aranĝon de la fenestro

en: Lock Layout
eo: Ŝlosi Aranĝon

en: Lock the window's layout
eo: Ŝlosi la aranĝon de la fenestro

en: Reset Layout
eo: Restarigi Aranĝon

en: Reset the window's layout
eo: Restarigi la aranĝon de la fenestro

en: Entry &Editor
eo: &Eniro-Redaktilo

en: Enable/disable the editor
eo: Ebligi/malebligi la redaktilon

en: Show Log
eo: Montri Protokolon

en: Change Grouping
eo: Ŝanĝi Grupon

en: &Group Selection
eo: &Grupa Elekto

en: Change the grouping of the collection
eo: Ŝanĝi la grupigon de la kolekto

en: Filter here...
eo: Filtri ĉi tie...

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
eo: <qt>La <i>Eniro-Vido</i> montras formatitan vidon de la enhavo de la eniro.</qt>

en: Collection View
eo: Kolekta Vido

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
eo: <qt>La <i>Kolumna Vido</i> montras la valoron de pluraj kampoj por ĉiu eniro.</qt>

en: Group View
eo: Grupvido

en: Groups
eo: Grupoj

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
eo: <qt>La <i>Grupa Vido</i> ordigas la enskribojn en grupojn surbaze de elektita kampo.</qt>

en: Collection management software, free and simple
eo: Programaro pri kolekto-administrado, libera kaj simpla

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
eo: Bonvenon al la Kolekta Administranto de Tellico

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
eo: <h3>Tellico estas ilo por administri kolektojn de libroj, filmetoj, muziko, kaj kion ajn alia vi volas katalogi.</h3><h3>Novaj enskriboj povas esti aldonitaj al via kolekto per <a href="tc:///coll_new_entry">enigo de datumoj permane</a> aŭ per <a href="tc:///edit_search_internet">elŝuto de datumoj</a> el diversaj interretaj fontoj.</h3>

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
eo: La nun dosiero estas ŝanĝita.
    Ĉu vi volas sekurigi ĝin?

en: Creating new collection...
eo: Kreante novan kolekton...

en: Opening file...
eo: Malfermante dosieron...

en: Open File
eo: Malfermu dosieron

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
eo: <qt><p>Vi konservas dosieron kun multaj bildoj, kio igas Tellicon signife malrapidiĝi. Ĉu vi volas konservi la bildojn aparte en la datuma dosierujo de Tellico por plibonigi rendimenton?</p><p>Via elekto ĉiam povas esti ŝanĝita en la agorda dialogo.</p></qt>

en: Save Images Separately
eo: Konservi Bildojn Aparte

en: Save Images in File
eo: Konservi Bildojn en Dosiero

en: Saving file with a new filename...
eo: Konservante dosieron kun nova dosiernomo...

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Printing...
eo: Presante...

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
eo: La kolekto estas nuntempe filtrita por montri limigitan subaron de la enskriboj. Nur la videblaj enskriboj estos presitaj. Ĉu daŭrigi?

en: Exiting...
eo: Finante...

en: (%1 filtered; %2 selected)
eo: (%1 filtrita; %2 elektita)

en: (%1 filtered)
eo: (%1 filtrita)

en: (%1 selected)
eo: (%1 elektita)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
eo: Tellico renkontis eraron en XSLT-pretigo.

en: Importing data...
eo: Importado de datumoj...

en: Import File
eo: Importi Dosieron

en: Import Directory
eo: Importi Adresaron

en: Exporting data...
eo: Eksportante datumojn...

en: Export As
eo: Eksporti Kiel

en: String Macros
eo: Ĉenaj Makrooj

en: Macro
eo: Makroo

en: String
eo: Signoĉeno

en: Creating citations...
eo: Kreante citaĵojn...

en: Filters
eo: Filtriloj

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
eo: <qt>La <i>Filtrila Vido</i> montras la enskribojn kiuj plenumas iujn filtrilregulojn.</qt>

en: Loans
eo: Pruntoj

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
eo: <qt>La <i>Pruntvido</i> montras liston de ĉiuj homoj, kiuj pruntis erojn el via kolekto.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
eo: Iuj bildoj ne estas konservitaj en la agordita loko. La nuna dosiero devas esti konservita kaj la bildoj estos translokigitaj al la nova loko.

en: Update entry data from %1
eo: Ĝisdatigi enirajn datumojn de %1

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
eo: Tellico povas importi nur unu dosieron de ĉi tiu tipo samtempe. Nur %1 estos importita.

en: Collection Report
eo: Kolekta Raporto

en: &Report template:
eo: &Raporta ŝablono:

en: One Entry Per Page
eo: Unu Eniro Po Paĝo

en: &Generate
eo: &Generi

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
eo: Elektu raportan ŝablonon kaj alklaku <em>Generi</em>.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
eo: Iuj raportoj povas daŭri plurajn sekundojn por generi por grandaj kolektoj.

en: PNG Files
eo: PNG-dosieroj

en: HTML Files
eo: HTML-Dosieroj

en: Do you really want to delete this filter?
eo: Ĉu vere vi volas forigi la filtrilon?

en: Delete Filter?
eo: Ĉu forigi filtrilon?

en: New collection name:
eo: Nova kolektonomo:

en: Entry 1
eo: Eniro 1

en: Entry 2
eo: Eniro 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
eo: Konfliktaj valoroj por %1 estis trovitaj dum kunfandado de enskriboj.

en: Please choose which value to keep.
eo: Bonvolu elekti kiun valoron konservi.

en: Select value from %1
eo: Elekti valoron el %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (file_new_collection)
en: &New Collection
eo: &Nova Kolekto

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_import)
en: &Import
eo: &Importi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
eo: E&ksporti

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
eo: &Kolekto

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
eo: Ĝ&isdatigi eniron

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
eo: &Bibliografio

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
eo: &Montri Vidojn

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
eo: Kolekta Ilobreto

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
eo: <qt>Aleksandria biblioteko nomata <i>%1</i> jam ekzistas. Ĉiuj ekzistantaj libroj en tiu biblioteko povus esti anstataŭigitaj.</qt>

en: Alexandria Options
eo: Elektebloj pri Aleksandria

en: &Library:
eo: Bib&lioteko:

en: Scanning audio files...
eo: Skanante sondosierojn...

en: Files
eo: Dosieroj

en: Bitrate
eo: Bitkvanto

en: (Various)
eo: (Diversaj)

en: Audio File Options
eo: Elektebloj de Sondosiero

en: Recursive &folder search
eo: Rikura &dosierujo-serĉo

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
eo: Se markita, dosierujoj estas rikure serĉataj por sondosieroj.

en: Include file &location
eo: Inkluzivi dosieran &lokon

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
eo: Se markite, la dosiernomoj por ĉiu trako estas aldonitaj al la enskriboj.

en: Include &bitrate
eo: Inkluzivi &bitfrekvencon

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
eo: Se markite, la bitrapideco por ĉiu trako estas aldonita al la enskriboj.

en: Bibtex Options
eo: Bibtex-Elektebloj

en: Expand string macros
eo: Plivastigi signoĉenajn makroojn

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
eo: Se markite, la ĉenaj makrooj estos vastigitaj kaj neniuj @string{} enskriboj estos skribitaj.

en: Use URL package
eo: Uzi URL-pakaĵon

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
eo: Se markite, iuj URL-kampoj estos envolvitaj en \url-deklaro.

en: Skip entries with empty citation keys
eo: Preterpasi enskribojn kun malplenaj citaĵoŝlosiloj

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
eo: Se markite, ĉiuj enskriboj sen bibtex-citŝlosilo estos preterlasitaj.

en: Bibtex quotation style:
eo: Bibtex-cita stilo:

en: Braces
eo: Breĉoj

en: Quotes
eo: Citaĵoj

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
eo: <qt>La cita stilo uzata dum eksportado de bibtex. Ĉiuj kampovaloroj estos forigitaj per krampoj aŭ citiloj.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
eo: Neniuj validaj bibtex-enskriboj estis trovitaj

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
eo: Neniuj validaj bibtex-enskriboj estis trovitaj en dosiero - %1

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
eo: Uzi Unikodan (UTF-8) kodigon

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
eo: Legi la importitan dosieron en Unikodo (UTF-8).

en: Use user locale (%1) encoding
eo: Uzi uzantolokan (%1) kodigon

en: Read the imported file in the local encoding.
eo: Legi la importitan dosieron en la loka kodigo.

en: Bibtexml Files
eo: Bibtexml Dosieroj

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
eo: Valida XSLT-dosiero necesas por importi la dosieron.

en: A valid user ID must be entered.
eo: Valida uzantidentigilo devas esti enigita.

en: BoardGameGeek Options
eo: BoardGameGeek-Elektebloj

en: Import owned items only
eo: Importi posedatajn erojn nur

en: User ID:
eo: Uzant-ID:

en: CSV Options
eo: CSV-Ebloj

en: Include field titles as column headers
eo: Enmeti kampotitolojn kiel kolumnaj kapoj

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
eo: Se markite, kaplinio estos aldonita kun la kampotitoloj.

en: Delimiter
eo: Limigilo

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
eo: Krom komo, aliaj signoj povas esti uzataj kiel limigilo, apartigante ĉiun valoron en la dosiero.

en: Comma
eo: Komo

en: Use a comma as the delimiter.
eo: Uzi komon kiel la limigilo.

en: Semicolon
eo: Punktokomo

en: Use a semi-colon as the delimiter.
eo: Uzi punktokomon kiel la limigilo.

en: Tab
eo: Tabo

en: Use a tab as the delimiter.
eo: Uzi tabon kiel la limigilo.

en: Other
eo: Alia

en: Use a custom string as the delimiter.
eo: Uzu laŭmendan ĉenon kiel limigilo.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
eo: Propra ĉeno, kiel dupunkto, povas esti uzata kiel limigo.

en: Table column delimiter:
eo: Tabelkolumnlimigilo:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
eo: La kolumnlimigilo apartigas valorojn en ĉiu kolumno de kampo <i>Tabelo</i>.

en: Table row delimiter:
eo: Tabelviclimigilo:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
eo: La viclimigilo apartigas valorojn en ĉiu vico de kampo <i>Tabelo</i>.

en: Select the type of collection being imported.
eo: Elekti la tipon de kolekto importita.

en: &First row contains field titles
eo: Unua &vico enhavas kampotitolojn

en: If checked, the first row is used as field titles.
eo: Se markite, la unua vico estas uzata kiel kampotitoloj.

en: Delimiter:
eo: Limigilo:

en: &Comma
eo: &Komo

en: &Semicolon
eo: &Punktokomo

en: Ot&her:
eo: Al&ia:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
eo: La tabelo montras ĝis la unuaj kvin linioj de la CSV-dosiero.

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
eo: <qt>Agordu ĉiun kolumnon por korespondi al kampo en la kolekto elektante kolumnon, elektante la kampon, poste alklakante la butonon <i>Asigni Kampon</i>.</qt>

en: Co&lumn:
eo: Ko&lumno:

en: &Data field in this column:
eo: &Datumkampo en ĉi tiu kolumno:

en: &Assign Field
eo: &Asigni Kampon

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
eo: Almenaŭ unu kolumno devas esti asignita al kampo. Nur asignitaj kolumnoj estos importitaj.

en: Review
eo: Recenzo

en: <New Field>
eo: <Nova Kampo>

en: Discogs Options
eo: Discogs-Elektebloj

en: Scanning files...
eo: Skanante dosierojn...

en: File Listing Options
eo: Dosierlistaj Elektebloj

en: Recursive folder search
eo: Rikura dosierujoserĉo

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
eo: Se markite, dosierujoj estas rekursie serĉataj por ĉiuj dosieroj.

en: Generate file previews
eo: Generi dosierajn antaŭrigardojn

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
eo: Se markite, antaŭrigardoj de la dosierenhavo estas generitaj, kio povas malrapidigi la dosierujon.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
eo: <qt>Tellico ne povis aliri la KD-ROM-aparaton - <i>%1</i>.</qt>

en: Select CDDB Entry
eo: Elekti CDDB-Eniron

en: Select a CDDB entry:
eo: Elektu CDDB-eniron:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
eo: <qt>Neniu diskoj estis trovitaj kongruaj kun la KD.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
eo: <qt>Tellico ne povis kompletigi la serĉon de KD.</qt>

en: Various
eo: Diversaj

en: Audio CD Options
eo: Elektebloj de Audio KD

en: Read data from CD-ROM device
eo: Legi datumojn de KD-ROM-aparato

en: Select or input the CD-ROM device location.
eo: Elektu aŭ enigu la lokon de la KD-ROM-aparato.

en: Read all CDDB cache files only
eo: Legi ĉiujn CDDB-kaŝmemordosierojn nur

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
eo: Legi datumojn rikure el ĉiuj CDDB kaŝmemordosieroj enhavitaj en la defaŭltaj kaŝmemordosierujoj.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
eo: <qt>La dosiero ne estas valida GCstar-datumdosiero.</qt>

en: Goodreads Options
eo: Goodreads-Ebloj

en: (grouped by %1)
eo: (grupigita per %1)

en: HTML Options
eo: HTML-Elektebloj

en: Print field headers
eo: Presi kampokapojn

en: Group the entries
eo: Grupigi la enskribojn

en: Export individual entry files
eo: Eksporti individuajn enirajn dosierojn

en: If checked, individual files will be created for each entry.
eo: Se markite, individuaj dosieroj estos kreitaj por ĉiu eniro.

en: Loading data...
eo: Ŝargante datumojn...

en: Loading %1...
eo: Ŝargante %1...

en: LibraryThing Options
eo: LibraryThing-Elektebloj

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
eo: Eksportu vian LibraryThing-kolekton en <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON-formato</a>.

en: LibraryThing file:
eo: LibraryThing-dosiero:

en: Tellico was unable to read any data.
eo: Tellico ne povis legi ajnajn datumojn.

en: MARC Options
eo: MARC-Ebloj

en: Character set:
eo: Signaro:

en: MARC Format:
eo: Formato MARC:

en: Zip Files
eo: Zip-Dosieroj

en: ONIX Archive Options
eo: ONIX-Arkivaj Elektebloj

en: Include images in archive
eo: Inkluzivi bildojn en arkivo

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
eo: Se markite, la bildoj en la dokumento estos inkluzivitaj en la zipita ONIX-arkivo.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
eo: Tellico ne povis legi iujn ajn metadatenojn de la PDF-dosiero.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
eo: Tellico povas elŝuti informojn pri enskriboj kun DOI de CrossRef.org. Tamen, vi devas krei CrossRef-konton kaj aldoni novan datumfonton kun via konta informo.

en: The file is empty.
eo: La dosiero estas malplena.

en: The file contains no collection data.
eo: La dosiero enhavas neniujn kolektajn datumojn.

en: Tellico XML Options
eo: Tellico XML-Elektebloj

en: Include images in XML document
eo: Inkluzivi bildojn en XML-dokumento

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
eo: Se markite, la bildoj en la dokumento estos inkluzivitaj en la XML-rivereto kiel baz64-kodigitaj elementoj.

en: It is from a future version of Tellico.
eo: Ĝi estas de estonta versio de Tellico.

en: XSLT Options
eo: XSLT-Ebloj

en: XSLT file:
eo: XSLT-dosiero:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
eo: Elektu la XSLT-dosieron uzatan por transformi la datumojn.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
eo: Malpliigi la maksimuman piktogramgrandecon en la piktogram-listo

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
eo: La nuna maksimuma piktogramo estas %1.
    Movu la glitilon por ŝanĝi ĝin.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
eo: Pliigi la maksimuman grandecon de piktogramoj en la piktograma lerta vido

en: This template is meant for music collections only.
eo: Ĉi tiu ŝablono estas destinita nur por muzikkolektoj.

en: Total:
eo: Sumo:

en: Loan
eo: Prunto

en: Loan Date
eo: Pruntodato

en: Due Date
eo: Ligdato

en: Note
eo: Noto

en: This template is meant for video collections only.
eo: Ĉi tiu ŝablono estas destinita nur por videokolektoj.

en: Generated by Tellico
eo: Generita de Tellico

en: Search
eo: Serĉi

en: Clear
eo: Forigi
