tellico - en to et translation catalogue (1133 entries)

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
et: Vaikimisi

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
et: Uhke

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
et: Kompaktne

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
et: Pealkirjaloend (püstine)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
et: Rühmavaade

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
et: Laenamisvaade

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
et: Pealkirjaloend (rõhtne)

[ctx: Group Summary XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Summary.xsl
en: Group Summary
et: Rühma kokkuvõte

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
et: Pildiloend

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
et: Kolm veergu

[ctx: Group Statistics XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Statistics.xsl
en: Group Statistics
et: Rühmastatistika

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
et: Veeruvaade

en: Citation Key Manager
et: Viitevõtmete haldur

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
et: Topeltviitevõtmega kirjete otsimine...

en: Check for duplicates
et: Topeltkirjete kontrollimine

en: Filter for duplicates
et: Topeltkirjete filtreerimine

en: There are no duplicate citation keys.
et: Topeltviitevõtmeid ei ole.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
et[0]: Topeltviitevõtmeid leiti %1.
et[1]: Topeltviitevõtmeid leiti %1.

en: Select Borrower
et: Laenaja valimine

en: Name
et: Nimi

en: Total entries: %1
et: Kirjeid kokku: %1

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
et: <qt>Tellicol ei õnnestunud kirjutada serveri torusse <b>%1</b>.</qt>.

en: My Collection
et: Minu kogu

en: Book Collection
et: Raamatukogu

en: Bibliography
et: Bibliograafia

en: Comic Book Collection
et: Koomiksikogu

en: Video Collection
et: Videokogu

en: Music Collection
et: Muusikakogu

en: Coin Collection
et: Mündikogu

en: Stamp Collection
et: Margikogu

en: Wine Collection
et: Veinikogu

en: Card Collection
et: Kaardikogu

en: Game Collection
et: Mängukogu

en: File Catalog
et: Failikogu

en: Board Game Collection
et: Lauamängukogu

en: Custom Collection
et: Kohandatud kogu

en: Collection Fields
et: Kogu väljad

en: Current Fields
et: Aktiivsed väljad

[ctx: New Field]
en: &New
et: &Uus

en: Add a new field to the collection
et: Kogusse uue välja lisamine

[ctx: Delete Field]
en: Delete
et: Kustuta

en: Remove a field from the collection
et: Välja eemaldamine kogust

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
et: Selle välja nimekirjas ülespoole liigutamine. Nimekirja järjestus on oluline kirjeredaktori väljanägemise seisukohalt.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
et: Selle välja nimekirjas allapoole liigutamine. Nimekirja järjestus on oluline kirjeredaktori väljanägemise seisukohalt.

en: Field Properties
et: Välja omadused

en: &Title:
et: &Pealkiri:

en: The title of the field
et: Välja pealkiri

en: T&ype:
et: &Tüüp:

en: The type of the field determines what values may be used.
et: Välja tüüp määrab, millised väärtusi saab kasutada.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
et: <i>Lihtne tekst</i> sobib enamikule väljadest.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
et: <i>Lõik</i> on mõeldud suuremate tekstiplokkide tarbeks.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
et: <i>Valik</i> piirab välja teatavate kindlate väärtustega.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
et: <i>Märkekast</i> on lihtsa jah/ei väärtuse tarbeks.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
et: <i>Number</i> näitab, et väli sisaldab arvväärtust.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
et: <i>URL</i> on mõeldud väljadele, mis viitavad URL-idele, sealhulgas teistele failidele.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
et: <i>Tabel</i> võib sisaldada ka üle ühe väärtusteveeru.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
et: <i>Pilt</i> sisaldab pilti.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
et: <i>Kuupäev</i> on kasutusel päeva, kuu ja aasta väärtuste tarbeks.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
et: <i>Hinnang</i> tähendab hinnangut näitavaid tärne.

en: Cate&gory:
et: Kate&gooria:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
et: Välja kategooria määrab ära selle asukoha redaktoris.

en: Set &properties...
et: Mää&ra omadused...

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
et: Laiendatud välja omadusi kasutatakse selliste asjade määramiseks, nagu näiteks vastav bibtexi väli.

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
et: Kirjeldus aitab paremini meelde tuletada, millist teavet väli sisaldab.

en: Value Options
et: Väärtuse valikud

en: Default value:
et: Vaikeväärtus:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
et: <qt>See võimaldab määrata uute kirjete vaikeväärtuse.</qt>

en: Value template:
et: Väärtusemall:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
et: Tuletatud väärtused luuakse teiste väljade väärtustest vastavalt väärtusemallile. Nimega väljad, näiteks "%{year} %{title}", asendatakse väärtuses.

en: Use derived value
et: Tuletatud väärtuse kasutamine

en: A&llowed values:
et: &Lubatud väärtused:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
et: <qt><i>Valiku</i> tüüpi väljade jaoks on need ainsad lubatud väärtused. Need asetatakse liitkasti. Võimalikud väärtused tuleb eraldada semikooloniga, näiteks "koer; kass; hiir".</qt>

en: Format options:
et: Vorminduse valikud:

en: No formatting
et: Vormindus puudub

en: Allow auto-capitalization only
et: Ainult automaatse suurtäheks muutmise lubamine

en: Format as a title
et: Pealkirjana vormindamine

en: Format as a name
et: Nimena vormindamine

en: Field Options
et: Välja valikud

en: Enable auto-completion
et: Automaatse sõnalõpetuse lubamine

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
et: Märkimisel lubatakse KDE automaatne sõnalõpetus (arvuti üritab mõistatada, mis sõna sa parasjagu soovid kirjutada, ning pakub lahkesti oma abi sinu sõrmede vaeva vähendamiseks) selle välja tekstisisestuse kasti tarvis.

en: Allow multiple values
et: Mitme väärtuse lubamine

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
et: Märkimisel arvestab Tellico, et väljal on mitu üksteisest semikooloniga eraldatud väärtust.

en: Allow grouping
et: Rühmitamise lubamine

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
et: Märkimisel saab seda välja kasutada rühmavaate kirjete rühmitamiseks.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
et: Valitud välja eelistuste asendamine vaikeväärtustega.

en: Modify Fields
et: Väljade muutmine

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
et: <qt>Lubatud väärtuste eemaldamine väljalt <i>%1</i>, mis on praegu kogusse kaasatud, võib põhjustada andmekadu. Kas säilitada muudetud väärtused või need unustada ja taastada senikehtivad väärtused?</qt>

en: Keep modified values
et: Säilita muudetud väärtused

en: New Field %1
et: Uus väli %1

en: Revert Field Properties
et: Välja omaduste taastamine

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
et: <qt><p>Kas tõesti asendada välja <em>%1</em> omadused vaikeväärtustega?</p></qt>

en: Revert
et: Asenda

en: Extended Field Properties
et: Laiendatud välja omadused

en: Property
et: Omadus

en: Value
et: Väärtus

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
et: Selle nimega väli on juba olemas. Palun anna mõni muu nimi.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
et: <qt>Kategooria ei tohi puududa. Palun sisesta kategooria.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
et: <qt>Väli ei tohi olla samas kategoorias nagu <em>lõigu</em>, <em>tabeli</em> või <em>pildi</em> väli. Palun sisesta mõni muu kategooria.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
et: Välja nimi ei tohi kattuda olemasoleva kategooria nimega. Palun anna mõni muu nimi.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
et: Hinnanguvälja väärtus peab olema vahemikus 1 kuni 10 ning alumine raja peab olema väiksem kui ülemine. Palun sisesta korrektsed alumine ja ülemine raja.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
et: Tabelis võib olla maksimaalselt kümme veergu.

en: A field with a derived value must have a value template.
et: Tuletatud väärtusega väljal peab olema väärtusemall.

en: General
et: Üldine

en: Publishing
et: Kirjastamine

en: Miscellaneous
et: Muu

en: Entry Type
et: Kirje tüüp

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
et: Need on bibtexi spetsiifilised kirjetüübid. Vaata bibtexi dokumentatsiooni.

en: Author
et: Autor

en: Bibtex Key
et: Bibtexi võti

en: Book Title
et: Raamatu pealkiri

en: Editor
et: Toimetaja

en: Organization
et: Organisatsioon

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(i18n(bibtex_general)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing **************************
en: Publisher
et: Kirjastaja

en: Address
et: Aadress

en: Edition
et: Väljaanne

en: Pages
et: Lehekülgede arv

en: Year
et: Aasta

en: Journal
et: Ajakiri

en: Month
et: Kuu

en: How Published
et: Väljaandmise viis

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(i18n(bibtex_publishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
et: Peatükk

en: Series
et: Sari

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
et: Köide

en: Cross-Reference
et: Ristviide

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(i18n(bibtex_misc)); list.append(field);
en: Keywords
et: Märksõnad

en: Abstract
et: Kokkuvõte

en: Notes
et: Märkused

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Personal
et: Isiklik

en: My Board Games
et: Minu lauamängud

en: Genre
et: Žanr

en: Mechanism
et: Mänguviis

en: Release Year
et: Väljalaskeaasta

en: Designer
et: Kunstnik

en: Number of Players
et: Mängijate arv

en: Playing Time
et: Esitamisaeg

en: Minimum Age
et: Vanuse alampiirang

en: Description
et: Kirjeldus

en: Rating
et: Hinnang

en: Purchase Date
et: Ostmisaeg

en: Gift
et: Kingitus

en: Purchase Price
et: Ostuhind

en: Loaned
et: Laenatud

en: Cover
et: Kaas

en: Comments
et: Märkused

en: Classification
et: Klassifitseerimine

en: My Books
et: Minu raamatud

en: Subtitle
et: Alapealkiri

en: Hardback
et: Kõvaköide

en: Paperback
et: Pehmeköide

en: Trade Paperback
et: Kvaliteetpehmeköide

en: E-Book
et: E-raamat

en: Magazine
et: Ajakiri

en: Binding
et: Köide

en: Copyright Year
et: Valmimisaasta

en: Publication Year
et: Väljaandmisaasta

en: LCCN#
et: LCCN nr

en: Library of Congress Control Number
et: Kongressi raamatukogu kontrollnumber

en: Translator
et: Tõlkija

en: Language
et: Keel

en: Series Number
et: Sarja nr

en: New
et: Uus

en: Used
et: Kasutatud

en: Condition
et: Seisukord

en: Signed
et: Pühendusega

en: Read
et: Loetud

en: Front Cover
et: Esikaas

en: Plot Summary
et: Süžee kokkuvõte

en: My Cards
et: Minu kaardid

en: Player
et: Mängija

en: Team
et: Meeskond

en: Brand
et: Bränd

en: Card Number
et: Kaardi number

en: Card Type
et: Kaardi tüüp

en: Location
et: Asukoht

en: Quantity
et: Kogus

en: Front Image
et: Esikülje pilt

en: Back Image
et: Tagakülje pilt

en: My Coins
et: Minu mündid

en: Type
et: Tüüp

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
et: Vääring

en: Mint Mark
et: Rahapajamärk

en: Country
et: Riik

en: Currency
et: Rahaühik

en: Coin Set
et: Mündikogu

en: Grade
et: Kvaliteet

en: Grading Service
et: Kvaliteedihindaja

en: Obverse
et: Esikülg

en: Reverse
et: Tagakülg

en: My Comic Books
et: Minu koomiksid

en: Writer
et: Kirjutaja/stsenarist

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
et: Kunstnik

en: Issue
et: Anne

[ctx: Comic book grade levels - Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor]
en: Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor
et: Uhiuus,Peaaegu uhiuus,Väga hea,Hea,Väga korralik,Korralik,Normaalne,Kehv

en: My Files
et: Minu failid

[ctx: File catalog]
en: Volume
et: Köide

en: Folder
et: Kataloog

en: Mimetype
et: MIME tüüp

en: Size
et: Suurus

en: Permissions
et: Õigused

en: Owner
et: Omanik

en: Group
et: Grupp

en: Created
et: Loomise aeg

en: Modified
et: Muutmise aeg

en: Meta Info
et: Metainfo

en: Icon
et: Ikoon

en: My Games
et: Minu mängud

en: Platform
et: Platvorm

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
et: Avaldaja

en: Developer
et: Arendaja

en: ESRB Rating
et: ESRB hinnang

en: Personal Rating
et: Isiklik hinnang

en: Completed
et: Läbi mängitud

en: Xbox Series X
et: Xboxi seeria X

[ctx: Video game ratings - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
et: Hinnanguta, Ainult täiskasvanuile, Täiskasvanuile, Teismelistele, Kõigile 10+,Kõigile, Väikelastele, Hinnangu ootel

en: My Music
et: Minu muusika

en: Compact Disc
et: CD

en: Cassette
et: Kassett

en: Vinyl
et: Vinüülplaat

en: Medium
et: Andmekandja

en: Artist
et: Esitaja

en: Label
et: Firma

en: Tracks
et: Rajad

en: Title
et: Pealkiri

en: Length
et: Pikkus

en: My Stamps
et: Minu margid

en: Issue Year
et: Väljalaskeaasta

en: Color
et: Värviline

en: Scott#
et: Scotti nr

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
et: Suurepärane,Äärmiselt hea,Väga hea,Hea,Keskmine,Kehv

en: Cancelled
et: Lõpetatud

en: Hinged
et: Liimipadi

en: Centering
et: Tsentreeritus

en: Gummed
et: Liimkiht

en: Image
et: Pilt

en: Other People
et: Teised inimesed

en: Features
et: Omadused

en: My Videos
et: Minu Videod

en: Production Year
et: Väljalaskeaasta

en: Certification
et: Piirang

en: Region 0
et: 0. regioon

en: Region 1
et: 1. regioon

en: Region 2
et: 2. regioon

en: Region 3
et: 3. regioon

en: Region 4
et: 4. regioon

en: Region 5
et: 5. regioon

en: Region 6
et: 6. regioon

en: Region 7
et: 7. regioon

en: Region 8
et: 8. regioon

en: Region
et: Regioon

en: Nationality
et: Riik

en: Format
et: Formaat

en: Cast
et: Osatäitjad

en: Actor/Actress
et: Näitleja

en: Role
et: Roll

en: A table for the cast members, along with the roles they play
et: Tabel osatäitjate nimede ning nende mängitud rollidega

en: Director
et: Režissöör

en: Producer
et: Produtsent

en: Composer
et: Helilooja

en: Studio
et: Stuudio

en: Language Tracks
et: Keeled

en: Subtitle Languages
et: Subtiitrite keeled

en: Audio Tracks
et: Helirajad

en: Running Time
et: Kestus

en: The running time of the video (in minutes)
et: Video kestus (minutites)

en: Aspect Ratio
et: Mastaap

en: Widescreen
et: Laiekraan

en: Black & White
et: Mustvalge

en: Color Mode
et: Värviline

en: Director's Cut
et: Režissööri variant

en: My Wines
et: Minu veinid

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
et: Valmistaja

en: Appellation
et: Apellatsioon

en: Varietal
et: Sort

en: Vintage
et: Aastakäik

en: Red Wine
et: Punane vein

en: White Wine
et: Valge vein

en: Sparkling Wine
et: Vahuvein

en: Drink By
et: Joomisaeg

en: Label Image
et: Sildipilt

en: Add Entries
et: Kirjete lisamine

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
et: Kirje %1 lisamine

en: Check-out Items
et: Esemete väljalaenamine

[ctx: Check-out (Entry Title)]
en: Check-out %1
et: %1 väljalaenamine

en: Append Collection
et: Kogu lisamine

en: Merge Collection
et: Kogu ühendamine

en: Replace Collection
et: Kogu asendamine

en: Add %1 Field
et: Välja %1 lisamine

en: Modify %1 Field
et: Välja %1 muutmine

en: Delete %1 Field
et: Välja %1 kustutamine

en: Add Filter
et: Filtri lisamine

en: Modify Filter
et: Muuda filtrit

en: Delete Filter
et: Kustuta filter

en: Modify Entries
et: Kirjete muutmine

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
et: Kirje %1 muutmine

en: Modify Loan
et: Laenamise muutmine

en: Delete Entries
et: Kirjete kustutamine

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
et: Kirje %1 kustutamine

en: Check-in Entries
et: Tagasta kirje

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
et: Tagasta %1

en: Rename Collection
et: Kogu nime muutmine

en: Reorder Fields
et: Väljade ümberkorraldamine

[ctx: comma-separated list of articles ignored for title sorting]
en: the
et: the,der,das,die

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
et: Malli font

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
et: Malli taustavärv

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
et: Malli tekstivärv

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
et: Malli esiletõstu värv

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
et: Malli esiletõstetud teksti värv

en: Configure Tellico
et: Tellico seadistused

en: Printing
et: Trükkimine

en: Templates
et: Mallid

en: Data Sources
et: Andmeallikad

en: General Options
et: Üldised valikud

en: &Reopen file at startup
et: &Faili taasavamine käivitamisel

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
et: Märkimisel avatakse viimati kasutatud fail rakenduse taaskäivitamisel.

en: &Show "Tip of the Day" at startup
et: Päeva &nõuande näitamine käivitamisel

en: If checked, the "Tip of the Day" will be shown at program start-up.
et: Märkimisel näidatakse rakenduse käivitamisel õpetliku sisuga päeva nõuannet rakenduse tõhusamaks kasutamiseks.

en: &Enable webcam for barcode scanning
et: V&eebikaamera lubamine ribakoodi skannimiseks

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
et: Märkimisel kasutatakse otsimisel ribakoodide skannimiseks veebikaamera sisendit.

en: Image Storage Options
et: Piltide salvestamise valikud

en: Store images in data file
et: Pildid salvestatakse andmefaili

en: Store images in common application directory
et: Pildid salvestatakse rakenduse üldkataloogi

en: Store images in directory relative to data file
et: Pildid salvestatakse andmefaili kataloogi

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
et: Pildid võib salvestada andmefaili, mis muudab aga Tellico töö aeglasemaks, Tellico rakenduse kataloogi või siis samasse kataloogi, kuhu on salvestatud andmefail.

en: Formatting Options
et: Vormindamise valikud

en: Auto capitalize &titles and names
et: &Pealkirjadele ja nimedele automaatselt suure algustähe andmine

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
et: Selle ruudu märkimisel antakse raamatute pealkirjadele ja autorite nimedele automaatselt suured algustähed.

en: Auto &format titles and names
et: Pealkirjade ja nimede automaat&vormindus

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
et: Selle ruudu märkimisel vormistatakse raamatute pealkirjad ja autorite nimed automaatselt.

en: No capitali&zation:
et: &Väiketähelised:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
et: <qt>Sõnade nimekiri, mille algustähte ei muudeta suureks. Erinevad sõnad tuleb eraldada semikooloniga.</qt>

en: Artic&les:
et: Artik&lid:

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
et: <qt>Sõnade nimekiri, mida tuleks kohelda artiklitena, kui nad esinevad pealkirja esimese sõnana. Erinevad sõnad tuleb eraldada semikooloniga.</qt>

en: Personal suffi&xes:
et: Isikunime &järelsõnad:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
et: <qt>Järelsõnad, mida võidakse kasutada isikunime puhul. Erinevad sõnad tuleb eraldada semikooloniga.</qt>

en: Surname &prefixes:
et: &Perekonnanime eessõnad:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
et: <qt>Eesõnad, mida võidakse kasutada perekonnanime puhul. Erinevad sõnad tuleb eraldada semikooloniga.</qt>

en: Printing Options
et: Trükkimise valikud

en: &Format titles and names
et: Pealkirjade ja nimede &vormindamine

en: &Print field headers
et: Välja &päiste trükkimine

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
et: Märkimisel trükitakse väljade nimed tabeli päistena.

en: Grouping Options
et: Rühmitamise valikud

en: &Group the entries
et: Kir&jete rühmitamine

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
et: Märkimisel rühmitatakse kirjed valitud välja järgi.

en: Image Options
et: Piltide valikud

en: Maximum image &width:
et: Pil&di maksimumlaius:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
et: Pildi maksimaalne laius väljatrükis. Proportsioon säilitatakse.

en: &Maximum image height:
et: Pildi &maksimumkõrgus:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
et: Pildi maksimaalne kõrgus väljatrükis. Proportsioon säilitatakse.

en: Template Options
et: Mallide valikud

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
et: Kogu &tüüp:

en: Template:
et: Mall:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
et: Vali mall, mida kasutatakse valitud tüüpi kogu puhul. Kõigi mallide puhul ei saa määrata fonte ja värve.

en: &Preview...
et: &Eelvaatlus...

en: Show a preview of the template
et: Malli eelvaatluse näitamine

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
et: Fontide valikud

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
et: Mall kasutab seda fonti kirjevaate puhul.

en: Size:
et: Suurus:

en: Color Options
et: Värvide valikud

en: Background color:
et: Taustavärv:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
et: Mall kasutab seda värvi kirjevaate puhul.

en: Text color:
et: Teksti värv:

en: Highlight color:
et: Esiletõstmise värv:

en: Highlighted text color:
et: Esiletõstetud teksti värv:

en: Manage Templates
et: Mallide haldamine

en: Install...
et: Paigalda...

en: Click to install a new template directly.
et: Klõps uue malli otseseks paigaldamiseks.

en: Download...
et: Laadi alla...

en: Click to download additional templates.
et: Klõpsa lisamallide allalaadimiseks.

en: Delete...
et: Kustuta...

en: Click to select and remove installed templates.
et: Klõpsa valitud malli eemaldamiseks.

en: Data Sources Options
et: Andmeallikate valikud

en: Move &Up
et: Liiguta ü&les

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
et: Andmeallikate järjekord määrab järjekorra, mida Tellico kasutab kirje automaatsel uuendamisel.

en: Move &Down
et: Liiguta &alla

en: Filter by type:
et: Filtreerimine tüübi järgi:

en: &New...
et: &Uus...

en: Click to add a new data source.
et: Klõpsa uue andmeallika lisamiseks.

en: &Modify...
et: &Muuda...

en: Click to modify the selected data source.
et: Klõpsa valitud andmeallika muutmiseks.

en: &Delete
et: &Kustuta

en: Click to delete the selected data source.
et: Klõpsa valitud andmeallika kustutamiseks.

en: XSL Files
et: XSL-failid

en: Template Packages
et: Mallipaketid

en: All Files
et: Kõik failid

en: Delete Template
et: Malli kustutamine

en: Select template to delete:
et: Kustutatav mall:

en: Ready.
et: Valmis.

en: Do you really want to delete this entry?
et: Kas tõsti kustutada see kirje?

en: Delete Entry
et: Kirje kustutamine

en: Do you really want to delete these entries?
et: Kas tõesti kustutada need kirjed?

en: Delete Multiple Entries
et: Mitme kirje kustutamine

en: &Sort By
et: &Sorteerimine

en: &Edit Entry...
et: &Muuda kirjet...

en: D&uplicate Entry
et: Kl&ooni kirje

en: &Update Entry
et: Kirje &uuendamine

en: &Delete Entry
et: &Kustuta kirje

en: &Edit Entries...
et: &Muuda kirjeid...

en: D&uplicate Entries
et: Kl&ooni kirjed

en: &Update Entries
et: &Uuenda kirjeid

en: &Delete Entries
et: &Kustuta kirjed

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
et: Järgmised esemed on juba laenatud, aga Tellico ei toeta praegu ühe eseme mitmekordset laenamist. Need eemaldatakse laenatavate esemete nimekirjast.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
et: XML-i parsimisel ilmnes viga real %1, veerus %2.

en: The error message from Qt is:
et: Qt veateade:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
et: Fail nimega "%1" on juba olemas. Kas oled kindel, et soovid selle üle kirjutada?

en: Overwrite File?
et: Kas kirjutada fail üle?

en: Tellico is unable to open the file - %1.
et: Tellicol ei õnnestu avada faili - %1.

en: Tellico is unable to load the file - %1.
et: Tellicol ei õnnestu laadida faili - %1.

en: Tellico is unable to write the file - %1.
et: Tellicol ei õnnestu kirjutada faili - %1.

en: Tellico is unable to upload the file - %1.
et: Tellicol ei õnnestu üles laadida faili - %1.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be appended. No changes are being made to the current collection.
et: Lisada saab ainult käesolevaga sama tüüpi kirjeid sisaldavaid kogusid. Aktiivses kogus muudatusi ei tehta.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be merged. No changes are being made to the current collection.
et: Liita saab ainult käesolevaga sama tüüpi kirjeid sisaldavaid kogusid. Käesolevas kogus muudatusi ei tehta.

en: Tellico is unable to load an image from the file - %1.
et: Tellicol ei õnnestu laadida pilti failist - %1.

en: Untitled
et: Nimetu

en: View Columns
et: Nähtavad veerud

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
et: Veerud

en: Hide This Column
et: Peida see veerg

en: Resize to Content
et: Muuda suurus sisule vastavaks

en: Show All Columns
et: Näita kõiki veerge

en: Hide All Columns
et: Peida kõik veerud

en: Saving file...
et: Faili salvestamine...

en: Edit Entry
et: Kirje muutmine

en: &New Entry
et: &Uus kirje

en: Sa&ve Entry
et: Sal&vesta kirje

en: Do you really want to modify these entries?
et: Kas tõesti muuta neid kirjeid?

en: Modify Multiple Entries
et: Mitme kirje muutmine

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
et: Järgmised väljad vajavad väärtust. Kas jätkata?

en: Edit Entries
et: Kirjete muutmine

en: Sa&ve Entries
et: Sal&vesta kirjed

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
et: Aktiivset kirjet on muudetud.
    Kas sisestada tehtud muudatused?

en: Save Entry
et: Salvesta kirje

en: Unsaved Changes
et: Salvestamata muudatused

en: (Empty)
et: (tühi)

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
et: <qt><i>Ikoonivaade</i> näitab kirjet kogus või rühmas ikoonina, milleks võib olla kirje pilt.</qt>

[ctx: Open URL]
en: Open %1
et: %1 avamine

en: Select Match
et: Valimine

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
et: <qt><b>%1</b> tagastas mitu tulemust, mis kõik võivad sobida kogus valitud kirjele <b>%2</b>. Palun vali vajalik vaste.</qt>

en: Merge Entries
et: Kirjete liitmine

en: Merging entries...
et: Kirjete liitmine...

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
et: Liidetud/läbiuuritud kirjeid kokku: %1/%2

en: Updating %1...
et: %1 uuendamine...

en: Updating entries...
et: Kirjete uuendamine...

en: Update Entries
et: Uuenda kirjeid

en: Updating <b>%1</b>...
et: <b>%1</b> uuendamine...

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
et: Tellico ei suutnud tuvastada kirje vaikimisi laaditabelit.

en: Please check your installation.
et: Palun kontrolli oma paigaldust.

en: Export Options
et: Ekspordi valikud

en: Formatting
et: Vormindamine

en: Format all fields
et: Kõigi väljade vormindamine

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
et: Märkimisel vormindataakse väljade väärtused automaatselt vastavalt nende vormingutüübile.

en: Export selected entries only
et: Ainult valitud kirjete eksport

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
et: Märkimisel eksporditakse ainult valitud kirjed.

en: Export visible fields only
et: Ainult nähtavate väljade eksport

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
et: Märkimisel eksporditakse ainult parajasti vaates näha olevad väljad.

en: Encoding
et: Kodeerimine

en: Encode in Unicode (UTF-8)
et: Unicodes kodeerimine (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
et: Eksporditava faili kodeerimine Unicodes (UTF-8).

en: Encode in user locale (%1)
et: Kasutaja lokaadis (%1) kodeerimine

en: Encode the exported file in the local encoding.
et: Eksporditava faili kodeerimine kohalikus kodeeringus.

en: Access key:
et: Kasutamisvõti:

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
et: Kasutada võib Tellico vaikimisi võtit, kuid otsing võib nurjuda kasutamispiirangu tõttu.

en: The cover image could not be loaded.
et: Kaanepildi laadimine nurjus.

en: Allocine Link
et: Allocine'i link

en: Original Title
et: Originaalpealkiri

en: &Maximum cast:
et: &Maks. osatäitjate arv:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
et: Osatäitjaid võib olla kuni määratud arv. Määra otsingutulemuste tagastamisel edastatav maksimaalne arv.

en: United States
et: USA

en: United Kingdom
et: Suurbritannia

en: Amazon (Germany)
et: Amazon (Saksamaa)

en: Germany
et: Saksamaa

en: Amazon (Japan)
et: Amazon (Jaapan)

en: Japan
et: Jaapan

en: Amazon (France)
et: Amazon (Prantsusmaa)

en: France
et: Prantsusmaa

en: Amazon (Canada)
et: Amazon (Kanada)

en: Canada
et: Kanada

en: Amazon (China)
et: Amazon (Hiina)

en: China
et: Hiina

en: Amazon (Spain)
et: Amazon (Hispaania)

en: Spain
et: Hispaania

en: Amazon (Italy)
et: Amazon (Itaalia)

en: Italy
et: Itaalia

en: Brazil
et: Brasiilia

en: Australia
et: Austraalia

en: Mexico
et: Mehhiko

en: Turkey
et: Türgi

en: Amazon (Singapore)
et: Amazon (Singapur)

en: Singapore
et: Singapur

en: Amazon (UAE)
et: Amazon (AÜE)

en: United Arab Emirates
et: Araabia Ühendemiraadid

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
et: Nende andmete kohta kehtib <a href=%1>spetsiaalne litsents</a>.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
et: Amazon.com-i andmete kasutamine nõuab AWS kasutamise võtme ID-d ja salajast võtit.

en: Those values must be entered in the data source settings.
et: Need väärtused tuleb sisestada andmeallika seadistusse.

en: Results from %1: %2/%3
et: Tulemused %1 pealt: %2/%3

en: Amazon Link
et: Amazoni link

en: Amazon.com Web Services
et: Amazon.com-i veebiteenused

en: Secret key:
et: Salajane võti:

en: Country:
et: Riik:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
et: Amazon.com pakub andmeid mitmelt lokaliseeritud saidilt. Vali see, mida soovid kasutada antud andmeallika puhul.

en: &Image size:
et: P&ildi suurus:

en: Small Image
et: Väike pilt

en: Medium Image
et: Keskmine pilt

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
et: Suur pilt

en: No Image
et: Pilt puudub

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
et: Alla laadida võib ka kaanepildi. Liiga palju suuri pilte kogus võib samas halvendada jõudlust.

en: &Associate's ID:
et: K&aastöötaja ID:

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
et: Kaastöötaja ID määrab kindlaks isiku, kes kasutab Amazon.com-i veebiteenuseid, ning see lisatakse kõigile Anazon.com-i saidile osutavatele linkidele.

en: Alternative Titles
et: Alternatiivpealkirjad

en: Distributor
et: Levitaja

en: Episodes
et: Episoodid

en: AnimeNfo Link
et: AnimeNfo link

en: AnimeNfo Rating
et: AnimeNfo hinnang

en: This source has no options.
et: Sellel allikal ei ole valikuid.

en: Bedetheque Link
et: Bedetheque'i link

en: ISBN#
et: ISBN nr

en: BoardGameGeek Link
et: BoardGameGeeki link

en: Mintage
et: Rahapaja

en: PEGI Rating
et: PEGI hinnang

en: Language:
et: Keel:

note: i18n("Colorist");
en: Comic Vine Link
et: Comic Vine'i link

en: Source Options
et: Allika valikud

en: Available Fields
et: Saadaolevad väljad

en: %1 requires a username and password.
et: %1 vajab kasutajanime ja parooli.

en: &Username:
et: Kas&utajanimi:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
et: CrossRefi teenuse kasutamiseks on vajalik kasutajanimi ja parool.

en: &Password:
et: &Parool:

en: For some accounts, only an email address is required.
et: Mõne konto puhul on nõutav ainult e-posti aadress.

en: Email:
et: E-post:

en: Danish Bibliographic Center (DBC.dk)
et: Taani Bibliograafiakeskus (DBC.dk)

en: An access key is required to use this data source.
et: Selle andmeallika kasutamiseks on tarvilik ligipääsuvõti.

en: Discogs Link
et: Discogsi link

en: The Discogs.com server reports a token error.
et: Discogs.com-i server annab teada tõrkest tõendiga.

en: Discogs Audio Search
et: Discogsi audiootsing

en: Douban Link
et: Doubani link

en: DVDFr Link
et: DVDFr link

en: Entrez Database
et: Entrezi andmebaas

en: Institution
et: Institutsioon

en: External Application
et: Väline rakendus

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
et: Määra välise rakenduse tagastatavate andmete kogu tüüp.

en: &Result type:
et: Tule&muse tüüp:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
et: Määra välise rakenduse tagastatavate andmete tulemuse tüüp.

en: Application &path:
et: &Rakenduse asukoht:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
et: Määra käivitatava rakenduse asukoht, mis peab tekitama korrektse Tellico andmefaili.

en: Select the search keys supported by the data source.
et: Vali andmeallika toetatud otsinguvõtmed.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
et: Lisa vajalikud argumendid. <b>%1</b> asendatakse otsingumõistega.

note: i18ncheckarg
en: Arguments
et: Argumendid

en: Update
et: Uuendamine

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
et: <p>Sisesta argumendid, mida kasutatakse kirje võimalike uuenduste otsimisel.</p><p>Vorming on samasugune tuletatud väärtustega väljadega, kus väljanimed on looksulgudes, näiteks <i>%{author}</i>. Täpsemalt kõneleb sellest käsiraamat.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
et: %1 ei võimalda selle kogutüübi puhul otsingut.

en: Person
et: Isik

en: Keyword
et: Märksõna

en: PubMed ID
et: Pubmed ID

en: Raw Query
et: Toorpäring

en: Filmaster Link
et: Filmasteri link

en: GCstar Plugin
et: GCstari plugin

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
et: Määra pluginalt saatud andmete kogu tüüp.

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
et: Vali andmeallika puhul kasutatav GCstari plugin.

en: Author:
et: Autor:

en: GiantBomb Link
et: GiantBombi link

en: Google Book Link
et: Google Booki link

en: Google Book Search
et: Google Booki otsing

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
et: Dewey kümnendsüsteem

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
et: LoC klassifikatsioon

en: Internet Bookshop (ibs.it)
et: Interneti raamatupood (ibs.it)

en: IGDB Link
et: IGDB link

en: Internet Game Database (IGDB.com)
et: Interneti mängude andmebaas (IGDB.com)

en: Internet Movie Database
et: Interneti filmide andmebaas

en: Internet Movie Database (French)
et: Interneti filmide andmebaas (Prantsuse)

en: Internet Movie Database (Spanish)
et: Interneti filmide andmebaas (Hispaania)

en: Internet Movie Database (German)
et: Interneti filmide andmebaas (Saksa)

en: Internet Movie Database (Italian)
et: Interneti filmide andmebaas (Itaalia)

en: Internet Movie Database (Portuguese)
et: Interneti filmide andmebaas (Portugali)

en: IMDb Rating
et: IMDb hinnang

en: Certifications
et: Piirangud

en: IMDb Link
et: IMDb link

en: Download cover &image
et: Kaanepil&i allalaadimine

en: Dewey Decimal
et: Dewey kümnendsüsteem

en: KinoPoisk Link
et: KinoPoiski link

en: Kino-Teatr Link
et: Kino-Teatri link

en: MobyGames Link
et: MobyGamesi link

en: MovieMeter Link
et: MovieMeteri link

en: Multiple Sources
et: Mitu allikat

en: Data source:
et: Andmeallikas:

[ctx: Language]
en: English
et: Inglise

[ctx: Language]
en: French
et: Prantsuse

en: OpenLibrary Link
et: OpenLibrary link

en: Library of Congress (US)
et: Kongressi raamatukogu (US)

en: SRU Server
et: SRU server

en: Enter the path to the database used by the server.
et: Sisesta serveri kasutatava andmebaasi asukoht.

en: Hos&t:
et: Ma&sin:

en: Enter the host name of the server.
et: Sisesta serveri masinanimi.

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
et: Sisesta serveri pordi number. Vaikimisi on see %1.

en: Path:
et: Asukoht:

en: Format:
et: Vorming:

en: Enter the result format used by the server.
et: Sisesta serveri kasutatav tulemuste vorming.

en: Field
et: Väli

en: TMDb Link
et: TMDb link

[ctx: Language]
en: German
et: Saksa

[ctx: Language]
en: Spanish
et: Hispaania

en: VideoGameGeek Link
et: VideoGameGeeki link

en: Visual Novel
et: Visuaalne

en: Query error!
et: Päringu viga!

en: Connection search error %1: %2
et: Ühenduse otsingu viga %1: %2

en: Record syntax error
et: Kirje süntaksi viga

en: Connection error %1: %2
et: Ühenduse viga %1: %2

en: z39.50 Server
et: z39.50 server

en: Use preset &server:
et: Eelmääratud &server:

en: &Database:
et: An&dmebaas:

en: Enter the database name used by the server.
et: Sisesta serveri kasutatava andmebaasi nimi.

en: Query character set:
et: Päringu kooditabel:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
et: Sisesta päringuteks tarvitatav z39.50 serveri kooditabel. Kõige tõenäolisemalt on õige valik MARC-8, ehkki ka ISO-8859-1 on päris levinud.

en: Results character set:
et: Tulemuste kooditabel:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
et: Sisesta tulemusteks tarvitatav z39.50 serveri kooditabel. Kõige tõenäolisemalt on õige valik MARC-8, ehkki ka ISO-8859-1 on päris levinud.

en: &Format:
et: &Vorming:

en: Auto-detect
et: Automaatne tuvastamine

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
et: Sisesta z39.50 serveri kasutatav andmevorming. Tellico püüab automaatselt tuvastada parimad seadistused, kui valida <i>automaatne tuvastamine</i>.

en: &User:
et: Kas&utaja:

en: Optional
et: Lisavõimalus

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
et: Sisesta autentimiseks z39.50 andmebaasi kasutajanimi. Enamik servereid seda ei vaja.

en: Pass&word:
et: &Parool:

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
et: Sisesta autentimiseks z39.50 andmebaasi parool. Enamik servereid seda ei vaja. Parool salvestatakse lihttekstina Tellico seadistustefaili.

en: &Search
et: Ot&si

en: &Stop
et: &Peata

en: Internet Search
et: Internetiotsing

en: Search Query
et: Otsingupäring

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
et: Ots&ing:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
et: Sisesta otsinguväärtus. ISBN otsing peab sisaldama täielikku ISBN-i.

en: Choose the type of search
et: Vali otsingu tüüp

en: Click to start or stop the search
et: Klõpsa otsingu käivitamiseks või peatamiseks

en: &Multiple ISBN/UPC search
et: &Mitme ISBN/UPC otsing

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
et: Märkimisel saab otsida mitut ISBN-i või UPC väärtust.

en: Edit ISBN/UPC values...
et: ISBN/UPC väärtuste muutmine...

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
et: Klõpsa tekstikasti avamiseks, kuhu sisestada või kus muuta mitut ISBN-i või UPC väärtust.

en: Search s&ource:
et: &Otsinguallikas:

en: Select the database to search
et: Vali andmebaas, kust otsida

en: Source
et: Allikas

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
et: Leitavad tulemised lisatakse nimekirja. Neist mõne valimisel tõmmatakse täiskirje, mida näidatakse allpool.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
et: Siin saab näha ülaltoodud nimekirjas leiduvat kirjet, enne kui see kogusse lisada.

en: &Add Entry
et: Lis&a kirje

en: Add the selected entry to the current collection
et: Valitud kirje lisamine aktiivsesse kogusse

en: Get More Results
et: Rohkem tulemusi

en: Fetch more results from the current data source
et: Rohkemate tulemuste hankimine aktiivsest andmeallikast

en: Clear all search fields and results
et: Kõigi otsingu- ja tulemusväljade puhastamine

en: Cancelling the search...
et: Otsingu katkestamine...

en: Searching...
et: Otsimine...

en: The search returned no items.
et: Otsing ei andnud tulemusi.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
et[0]: Otsing andis 1 tulemuse.
et[1]: Otsing andis %1 tulemust.

en: No results were found for the following ISBN values:
et: Järgmistele ISBN-i väärtustele ei leitud tulemusi:

en: No Results
et: Tulemusi pole

en: Fetching %1...
et: Tõmmatakse %1...

en: Attribution
et: Allikas

en: No Internet sources are available for your current collection type.
et: Aktiivse kogu tüübile pole saadaval ühtegi internetiallikat.

en: Edit ISBN/UPC Values
et: ISBN/UPC väärtuste muutmine

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
et: <qt>Sisesta ISBN-i või UPC väärtused, üks iga rea kohta.</qt>

en: &Load From File...
et: &Laadi failist...

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
et: <qt> Laadi nimekiri tekstifailist.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
et: <qt>ISBN-i otsing võib sisaldada maksimaalselt 100 ISBN-i väärtust. Kasutatakse ainult sinu nimekirja esimest 100 väärtust.</qt>

en: Data Source Properties
et: Andmeallika omadused

en: &Source name:
et: A&llika nimi:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
et: Nimi määrab andmeallika ning peab olema unikaalne ja informatiivne.

en: Source &type:
et: Allika &tüüp:

en: Tellico supports several different data sources.
et: Tellico toetab mitut laadi andmeallikaid.

en: Updating from source should overwrite user data
et: Uuendamine allikast kirjutab üle kasutaja andmed

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
et: Märkimisel kirjutatakse kirjete uuendamisel senine teave üle.

en: Simple Text
et: Tavaline tekst

en: Paragraph
et: Lõik

en: Choice
et: Valik

en: Checkbox
et: Märkeruut

en: Table
et: Tabel

en: Date
et: Kuupäev

en: Date Created
et: Loomise aeg

en: Date Modified
et: Muutmise aeg

en: Advanced Filter
et: Täiustatud filtreerimine

en: Filter Criteria
et: Filtri kriteeriumid

en: Match a&ll of the following
et: Vastab kõige&le järgnevale

en: Match an&y of the following
et: Vastab millelegi j&ärgnevast

en: Filter name:
et: Filtri nimi:

en: &Save Filter
et: &Salvesta filter

en: Filter (Sort by Count)
et: Filter (sortimine arvu järgi)

en: Expand All Groups
et: Ava kõik rühmad

en: Collapse All Groups
et: Sulge kõik rühmad

en: Filter by Group
et: Filtreeri rühmade järgi

en: %1 (Sort by Count)
et: %1 (sortimine arvu järgi)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
et: Rühm:

en: People
et: Inimesed

en: Any Field
et: Suvaline väli

en: equals
et: võrdub

en: does not equal
et: ei võrdu

[ctx: is before a date]
en: is before
et: on varasem kui

[ctx: is after a date]
en: is after
et: on hilisem kui

[ctx: is less than a number]
en: is less than
et: on väiksem kui

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
et: on suurem kui

en: image size equals
et: pildi suurus võrdub

en: image size does not equal
et: pildi suurus ei võrdu

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
et: pilt on väiksem kui

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
et: pilt on suurem kui

en: contains
et: sisaldab

en: does not contain
et: ei sisalda

en: Select Image...
et: Vali pilt...

en: Scan Image...
et: Skaneeri pilt...

en: Open With...
et: Ava rakendusega...

[ctx: Clear image]
en: Clear
et: Puhasta

en: Save link only
et: Salvesta ainult link

en: All Images (%1)
et: Kõik pildid (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
et: Valitud skanneri avamine nurjus.

en: Opening image in %1...
et: Pildi avamine rakendusega %1...

en: Saving a link is only possible for newly added images.
et: Lingi salvestamine on võimalik ainult lisatud piltide puhul.

[ctx: more widgets]
en: More
et: Rohkem

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
et: Vähem

en: Template Preview
et: Malli eelvaatlus

en: Cancel
et: Loobu

[ctx: set a value]
en: &Set
et: &Määra

[ctx: delete a value]
en: &Delete
et: &Kustuta

en: Rename Column
et: Veeru nime muutmine

en: New column name:
et: Uus veeru nimi:

en: Column %1
et: Veerg %1

en: Rename Column...
et: Muuda veeru nime...

en: Clear Table
et: Puhasta tabel

en: Insert Row
et: Lisa rida

en: Remove Row
et: Eemalda rida

en: Move Row Up
et: Liiguta rida üles

en: Move Row Down
et: Liiguta rida alla

en: Tellico is unable to load the image - %1.
et: Tellicol ei õnnestu laadida pilti - %1.

en: Import Options
et: Importimisvalikud

en: &Replace current collection
et: Aktiivse &kogu asendamine

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
et: Aktiivse kogu asendamine imporditud faili sisuga.

en: A&ppend to current collection
et: &Aktiivsele kogule lisamine

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
et: Imporditava faili sisu lisatakse aktiivsele kogule. See on võimalik siiski vaid juhul, kui kogu tüübid kattuvad.

en: &Merge with current collection
et: Ak&tiivse koguga liitmine

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
et: Imporditava faili sisu liidetakse aktiivse koguga. See on võimalik siiski vaid juhul, kui kogu tüübid kattuvad. Liitmiseks peavad kirjed täpselt sobima.

en: &Import
et: &Importimine

en: Tellico Files
et: Tellico failid

en: XML Files
et: XML-failid

en: Bibtex Files
et: Bibtex-failid

en: CSV Files
et: CSV-failid

en: RIS Files
et: RIS-failid

en: GCstar Data Files
et: GCstari andmefailid

en: AMC Data Files
et: AMC andmefailid

en: PDF Files
et: PDF-failid

en: Referencer Files
et: Referenceri failid

en: CIW Files
et: CIW-failid

en: VinoXML Data Files
et: VinoXML andmefailid

en: Loan Dialog
et: Laenamisdialoog

en: The following items are being checked out:
et: Järgmised esemed laenatakse välja:

en: The following item is on-loan:
et: Järgmine ese on välja laenatud:

en: &Lend to:
et: &Laenaja:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
et: Kirjuta isiku nimi, kes sinu käest laenas. Nupule klõpsates saab valida isiku aadressiraamatust.

en: &Loan date:
et: &Laenamiskuupäev:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
et: Laenamiskuupäev on aeg, mil sinu käest laenati. Vaikimisi kasutatakse alati parajasti kehtivat kuupäeva.

en: D&ue date:
et: Tagastamisae&g:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
et: Tagastamisaeg on aeg, mil laenatu tuleb tagastada. Seda ei ole üldiselt vaja, kui sa just ei soovi lisada laenutusi oma kalendrisse.

en: &Note:
et: &Märkus:

en: You can add notes about the loan.
et: Soovi korral võid lisada laenutuse kohta märkmeid.

en: &Add a reminder to the active calendar
et: Meeldetuletuse lisamine &aktiivsesse kalendrisse

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
et: <qt>Märkimisel lisatakse aktiivsesse kalendrisse <em>ülesanne</em>, mida võib näha näiteks KOrganizeris. Kastikest saab märkida ainult siis, kui oled määranud tagastamisaja.</qt>

en: Check-in
et: Tagasta

en: Modify Loan...
et: Muuda laenutust...

en: Borrower
et: Laenaja

en: Borrower (Sort by Count)
et: Laenaja (sortimine arvu järgi)

en: Tellico - collection management software, free and simple
et: Tellico - vaba ja lihtne kogude haldur

en: Data source scripts
et: Andmeallikate skriptid

en: Icons
et: Ikoonid

en: Code examples and general inspiration
et: Koodinäited ja üldine innustus

en: Author of btparse library
et: btparse teegi autor

en: Author of libcsv library
et: libcsv teegi autor

en: Author of rtf2html library
et: rtf2html teegi autor

en: Do not reopen the last open file
et: Viimati avatud faili ei avata uuesti

en: Import <filename> as a bibtex file
et: <failinimi> imporditakse bibtexi failina

en: Import <filename> as a MODS file
et: <failinimi> imporditakse MODS failina

en: Import <filename> as a RIS file
et: <failinimi> imporditakse RIS failina

en: File to open
et: Avatav fail

en: Create a new collection
et: Uue kogu loomine

en: New &Book Collection
et: Uus raamatukog&u

en: Create a new book collection
et: Uue raamatukogu loomine

en: New B&ibliography
et: Uus b&ibliograafia

en: Create a new bibtex bibliography
et: Uue bibtexi bibliograafia loomine

en: New &Comic Book Collection
et: Uus &koomiksikogu

en: Create a new comic book collection
et: Uue koomiksikogu loomine

en: New &Video Collection
et: Uus &videokogu

en: Create a new video collection
et: Uue videokogu loomine

en: New &Music Collection
et: Uus &muusikakogu

en: Create a new music collection
et: Uue muusikakogu loomine

en: New C&oin Collection
et: Uus mün&dikogu

en: Create a new coin collection
et: Uue mündikogu loomine

en: New &Stamp Collection
et: Uus mar&gikogu

en: Create a new stamp collection
et: Uue margikogu loomine

en: New C&ard Collection
et: Uus k&aardikogu

en: Create a new trading card collection
et: Uue kaardikogu loomine

en: New &Wine Collection
et: Uus v&einikogu

en: Create a new wine collection
et: Uue veinikogu loomine

en: New &Game Collection
et: Uus &mängukogu

en: Create a new game collection
et: Uue mängukogu loomine

en: New Boa&rd Game Collection
et: Uus la&uamängukogu

en: Create a new board game collection
et: Uue lauamängukogu loomine

en: New &File Catalog
et: Uus &failikataloog

en: Create a new file catalog
et: Uue failikataloogi loomine

en: New C&ustom Collection
et: Uus ko&handatud kogu

en: Create a new custom collection
et: Uue kohandatud kogu loomine

en: Open an existing document
et: Olemasoleva dokumendi avamine

en: Open a recently used file
et: Hiljuti kasutatud faili avamine

en: Save the document
et: Dokumendi salvestamine

en: Save the document as a different file...
et: Dokumendi uue failinimega salvestamine

en: Quit the application
et: Rakendusest väljumine

en: Import the collection data from other formats
et: Kogu andmete importimine teistest vormingutest

en: Import Tellico Data...
et: Impordi Tellico andmed...

en: Import another Tellico data file
et: Tellico andmefaili importimine

en: Import CSV Data...
et: Impordi CSV-andmed...

en: Import a CSV file
et: CSV-faili importimine

en: Import MODS Data...
et: Impordi MODS-andmed...

en: Import a MODS data file
et: MODS-andmefaili importimine

en: Import Alexandria Data...
et: Impordi Alexandria andmed...

en: Import data from the Alexandria book collection manager
et: Alexandria raamatukoguhalduri andmete importimine

en: Import Delicious Library Data...
et: Impordi Delicious Library andmed...

en: Import data from Delicious Library
et: Delicious Library andmete importimine

en: Import Referencer Data...
et: Impordi Referenceri andmed...

en: Import data from Referencer
et: Referenceri andmete importimine

en: Import Bibtex Data...
et: Impordi Bibtexi andmed...

en: Import a bibtex bibliography file
et: Bibtexi bibliofaili importimine

en: Import Bibtexml Data...
et: Impordi Bibtexmli andmed...

en: Import a Bibtexml bibliography file
et: Bibtexmli bibliofaili importimine

en: Import RIS Data...
et: Impordi RIS-i andmed...

en: Import an RIS reference file
et: RIS-viitefaili importimine

en: Import Goodreads Collection...
et: Impordi Goodreadsi kogu...

en: Import a collection from Goodreads.com
et: Kogu importimine Goodreads.com-ist

en: Import LibraryThing Collection...
et: Impordi LibraryThingi kogu...

en: Import a collection from LibraryThing.com
et: Kogu importimine LibraryThing.com-ist

en: Import PDF File...
et: Impordi PDF-fail...

en: Import a PDF file
et: PDF-faili importimine

en: Import Audio File Metadata...
et: Impordi helifaili metaandmed...

en: Import meta-data from audio files
et: Helifailide metaandmete importimine

en: Import Audio CD Data...
et: Impordi heli-CD andmed...

en: Import audio CD information
et: Heli-CD teabe importimine

en: Import GCstar Data...
et: Impordi GCStari andmed...

en: Import a GCstar data file
et: GCStari andmefaili importimine

en: Import Griffith Data...
et: Impordi Griffithi andmed...

en: Import a Griffith database
et: Griffithi andmebaasi importimine

en: Import Ant Movie Catalog Data...
et: Impordi Anti filmikataloogi andmed...

en: Import an Ant Movie Catalog data file
et: Anti filmikataloogi andmete importimine

en: Import BoardGameGeek Collection...
et: Impordi BoardGameGeek kogu...

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
et: Kogu importimine BoardGameGeek.com-ist

en: Import VinoXML...
et: Impordi VinoXML...

en: Import VinoXML data
et: VinoXML andmete importimine

en: Import File Listing...
et: Impordi faililoend...

en: Import information about files in a folder
et: Teabe importimine kataloogi failide kohta

en: Import XSL Transform...
et: Impordi XSL-teisendusega...

en: Import using an XSL Transform
et: Importimine XSL-teisenduse vahendusel

en: &Export
et: &Eksportimine

en: Export the collection data to other formats
et: Kogu andmete eksportimine teistesse vormingutesse

en: Export to XML...
et: Ekspordi XML-ina...

en: Export to a Tellico XML file
et: Eksportimine Tellico XML-failina

en: Export to Zip...
et: Ekspordi Zip-ina...

en: Export to a Tellico Zip file
et: Eksportimine Tellico Zip-failina

en: Export to HTML...
et: Ekspordi HTML-ina...

en: Export to an HTML file
et: Eksportimine HTML-failina

en: Export to CSV...
et: Ekspordi CSV-ina...

en: Export to a comma-separated values file
et: Eksportimine komaga eraldatud väärtustega failina

en: Export to Alexandria...
et: Ekspordi Alexandriana...

en: Export to an Alexandria library
et: Eksportimine Alexandria raamatukoguna

en: Export to Bibtex...
et: Ekspordi Bibtexina...

en: Export to a bibtex file
et: Eksportimine bibtex-failina

en: Export to Bibtexml...
et: Ekspordi Bibtexmlina...

en: Export to a Bibtexml file
et: Eksportimine Bibtexml-failina

en: Export to ONIX...
et: Ekspordi ONIX-ina...

en: Export to an ONIX file
et: Eksportimine ONIX-failina

en: Export to GCstar...
et: Ekspordi GCstarina...

en: Export to a GCstar data file
et: Eksportimine GCstari andmefailina

en: Export XSL Transform...
et: Ekspordi XSL-teisendusega...

en: Export using an XSL Transform
et: Eksportimine XSL-teisenduse vahendusel

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
et: Valitud teksti lõikamine ja asetamine lõikepuhvrisse

en: Copy the selected text to the clipboard
et: Valitud teksti kopeerimine lõikepuhvrisse

en: Paste the clipboard contents
et: Lõikepuhvri sisu asetamine

en: Select all the entries in the collection
et: Kogu kõigi kirjete valimine

en: Deselect all the entries in the collection
et: Kogu kõigi kirjete valimise tühistamine

en: Advanced &Filter...
et: Täiustatud &filtreerimine...

en: Filter the collection
et: Kogu filtreerimine

en: &New Entry...
et: &Uus kirje...

en: Create a new entry
et: Uue kirje loomine

en: Internet Search...
et: Internetiotsing...

en: Search the internet...
et: Internetist otsimine...

en: Edit the selected entries
et: Valitud kirjete muutmine

en: Copy the selected entries
et: Valitud kirjete kopeerimine

en: Delete the selected entries
et: Valitud kirjete kustutamine

en: &Merge Entries
et: Ü&henda kirjed

en: Merge the selected entries
et: Valitud kirjete ühendamine

en: Check-&out...
et: La&ena välja...

en: Check-out the selected items
et: Valitud esemete väljalaenamine

en: Check-&in
et: Ta&gasta

en: Check-in the selected items
et: Valitud esemete tagastamine

en: &Rename Collection...
et: Muu&da kogu nime...

en: Rename the collection
et: Kogu nime muutmine

en: Collection &Fields...
et: Kogu &väljad...

en: Fields
et: Väljad

en: Modify the collection fields
et: Kogu väljade muutmine

en: &Generate Reports...
et: &Genereeri aruanded...

en: Reports
et: Aruanded

en: Generate collection reports
et: Kogu aruannete loomine

en: Convert to &Bibliography
et: Teisenda &bibliograafiaks

en: Convert a book collection to a bibliography
et: Raamatukogu bibliograafiaks teisendamine

en: String &Macros...
et: Stringi&makrod...

en: Edit the bibtex string macros
et: Bibtexi stringimakrode muutmine

en: Check for Duplicate Keys...
et: Otsi topelttsitaadivõtmeid...

en: Check for duplicate citation keys
et: Topeltviitevõtmete otsimine

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
et: Kopeeri Bibte&x lõikepuhvrisse

en: Copy bibtex citations to the clipboard
et: Bibtexi viidete kopeerimine lõikepuhvrisse

en: Cite Entry in &LyX
et: Viide &Lyxi

en: Cite the selected entries in LyX
et: Valitud kirjete saatmine viitena LyXi

[ctx: Update Entry]
en: Update
et: Uuenda

en: All Sources
et: Kõik allikad

en: Update entry data from all available sources
et: Kirje andmete uuendamine kõigist saadaolevatest allikatest

en: Unlock Layout
et: Vabasta paigutus lukust

en: Unlock the window's layout
et: Akende paigutuse lukustuse tühistamine

en: Lock Layout
et: Lukusta paigutus

en: Lock the window's layout
et: Akende paigutuse lukustamine

en: Reset Layout
et: Lähtesta paigutus

en: Reset the window's layout
et: Akende paigutuse lähtestamine

en: Entry &Editor
et: Kirj&eredaktor

en: Enable/disable the editor
et: Redaktori lubamine/keelamine

en: Change Grouping
et: Muuda rühmitamist

en: &Group Selection
et: &Rühmitamisalus

en: Change the grouping of the collection
et: Kogu rühmitamise muutmine

en: Filter here...
et: Filter...

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
et: <qt><i>Kirjevaade</i> näitab kirje sisu vormindatult.</qt>

en: Collection View
et: Koguvaade

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
et: <qt><i>Veeruvaade</i> näitab iga kirje puhul mitme välja väärtust.</qt>

en: Group View
et: Rühmavaade

en: Groups
et: Rühmad

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
et: <qt><i>Rühmavaade</i> sordib kirjed rühmadesse vastavalt valitud väljale.</qt>

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
et: Tere tulemast kasutama kogude haldurit Tellicot

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
et: <h3>Tellico võimaldab hallata oma raamatute, videode, muusika ja mille iganes kogusid.</h3><h3>Uusi kirjeid saab kogusse lisada kas <a href="tc:///coll_new_entry">käsitsi</a> või andmeid mitmesugustest internetiallikatest <a href="tc:///edit_search_internet">alla laadides</a>.</h3>

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
et: Aktiivset faili on muudetud.
    Kas salvestada see?

en: Opening file...
et: Faili avamine...

en: Open File
et: Faili avamine

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
et: <qt><p>Kavatsed salvestada paljude piltidega faili, mis aeglustab tunduvalt Tellico tööd. Kas soovid jõudluse parandamiseks salvestada pildid eraldi Tellico andmekataloogi?</p><p>Langetatud valikut saad alati muuta seadistamisdialoogis.</p></qt>

en: Save Images Separately
et: Salvesta pildid eraldi

en: Save Images in File
et: Salvesta pildid faili

en: Saving file with a new filename...
et: Faili uue nimega salvestamine...

en: Save As
et: Salvestamine

en: Printing...
et: Trükkimine...

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
et: Kogu filtreeritakse näitamaks ainult piiratud hulka kirjeid. Trükitakse ainult nähtavad kirjed. Kas jätkata?

en: Exiting...
et: Väljumine...

en: (%1 filtered; %2 selected)
et: (%1 filtreeritud; %2 valitud)

en: (%1 filtered)
et: (%1 filtreeritud)

en: (%1 selected)
et: (%1 valitud)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
et: Tellico sattus veale XSLT töötluses.

en: Importing data...
et: Andmete importimine...

en: Import File
et: Faili importimine

en: Import Directory
et: Kataloogi importimine

en: Exporting data...
et: Andmete eksportimine...

en: Export As
et: Eksportimine

en: String Macros
et: Stringimakrod

en: Macro
et: Makro

en: Creating citations...
et: Viidete loomine...

en: Filters
et: Filtrid

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
et: <qt><i>Filtrivaade</i> näitab kirjeid, mis vastavad filtri reeglitele.</qt>

en: Loans
et: Laenamised

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
et: <qt><i>Laenamisvaade</i> näitab kõiki isikuid, kes on laenanud sinu kogu esemeid.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
et: Mõned pildid ei ole salvestatud seadistatud asukohta. Aktiivne fail tuleb salvestada ning pildid kantakse üle uude asukohta.

en: Update entry data from %1
et: Kirje andmete uuendamine allikast %1

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
et: Praegu suudab Tellico importida korraga ainult ühe seda tüüpi faili. Imporditakse ainult %1.

en: Collection Report
et: Kogu aruanne

en: &Report template:
et: A&ruande mall:

en: &Generate
et: &Loo

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
et: Vali aruande mall ja klõpsa <em>Tekita</em>.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
et: Suurte kogude puhul võib aruande tekitamine võtta veidi aega.

en: HTML Files
et: HTML-failid

en: Do you really want to delete this filter?
et: Kas tõesti kustutada see filter?

en: Delete Filter?
et: Kas kustutada filter?

en: New collection name:
et: Uus kogu nimi:

en: Entry 1
et: Kirje 1

en: Entry 2
et: Kirje 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
et: Kirjete ühendamisel leiti %1 puhul konfliktis väärtused.

en: Please choose which value to keep.
et: Palun vali, milline väärtus säilitada.

en: Select value from %1
et: Vali %1 väärtus

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
et: &Fail

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
et: &Eksport

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
et: &Kogu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
et: Kirje &uuendamine

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
et: &Bibliograafia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
et: &Vaadete näitamine

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
et: Koguriba

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
et: <qt>Alexandria raamatukogu <i>%1</i> on juba olemas. Kõik selle raamatud kirjutatakse üle.</qt>

en: Alexandria Options
et: Alexandria valikud

en: &Library:
et: &Raamatukogu:

en: Scanning audio files...
et: Helifailide uurimine...

en: Files
et: Failid

en: Bitrate
et: Bitikiirus

en: Tracks (Disc %1)
et: Rajad (plaat %1)

en: (Various)
et: (Mitmesugust)

en: Audio File Options
et: Helifaili valikud

en: Recursive &folder search
et: Rekursiivne otsin&g kataloogis

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
et: Märkimisel otsitakse helifaile kataloogides rekursiivselt.

en: Include file &location
et: Kaasa arvatud fai&li asukoht

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
et: Märkimisel lisatakse kirjetesse iga pala failinimi.

en: Include &bitrate
et: Kaasa arvatud &bitikiirus

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
et: Märkimisel lisatakse kirjetesse iga pala bitikiirus.

en: Bibtex Options
et: Bibtexi valikud

en: Expand string macros
et: Stringimakrode laiendamine

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
et: Märkimisel laiendatakse stringimakrod ning ühtegi @string{} kirjet ei kirjutata.

en: Use URL package
et: URL paki kasutamine

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
et: Märkimisel mähitakse kõik URL väljad \url avaldisse.

en: Skip entries with empty citation keys
et: Viitevõtmeteta kirjete vahelejätmine

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
et: Märkimisel jäetakse vahele kirjed, millel puudub bibtexi viitevõti.

en: Bibtex quotation style:
et: Bibtexi tsitaadistiil:

en: Braces
et: Sulud

en: Quotes
et: Jutumärgid

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
et: <qt>bibtexi eksportimisel kasutatav tsitaadistiil. Kõigi väljade väärtused ümbritsetakse sulgude või jutumärkidega.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
et: Ei leitud ühtegi korrektset bibtexi kirjet

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
et: Failist %1 ei leitud ühtki õiget Bibtex kirjet

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
et: Unicode kodeeringu (UTF-8) kasutamine

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
et: Imporditava faili lugemine Unicodes (UTF-8).

en: Use user locale (%1) encoding
et: Kasutaja lokaadi (%1) kodeeringu kasutamine

en: Read the imported file in the local encoding.
et: Imporditava faili lugemine kohalikus vormingus.

en: Bibtexml Files
et: Bibtexml-failid

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
et: Faili importimiseks on vajalik korralik XSLT-fail.

en: A valid user ID must be entered.
et: Sisestada tuleb kehtiv kasutaja ID.

en: BoardGameGeek Options
et: BoardGameGeeki valikud

en: Import owned items only
et: Ainult omatavate elementide import

en: User ID:
et: Kasutaja ID:

en: CSV Options
et: CSV valikud

en: Include field titles as column headers
et: Väljade nimede kaasamine veerupäistena

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
et: Märkimisel lisatakse päiserida väljanimedega.

en: Delimiter
et: Piiritleja

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
et: Lisaks komale võib ka muid märke kasutada failis sisalduvate väärtuste üksteisest eristamiseks.

en: Comma
et: Koma

en: Use a comma as the delimiter.
et: Koma kasutamine piiritlejana.

en: Semicolon
et: Semikoolon

en: Use a semi-colon as the delimiter.
et: Semikooloni kasutamine piiritlejana.

en: Tab
et: Tabeldusmärk

en: Use a tab as the delimiter.
et: Tabeldusmärgi kasutamine piiritlejana.

en: Other
et: Muu

en: Use a custom string as the delimiter.
et: Kasutaja valitud märgi kasutamine piiritlejana.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
et: Piiritlejana võib kasutada kohandatud stringi, näiteks koolonit.

en: Table column delimiter:
et: Tabeli veerupiiritleja:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
et: Veerupiiritleja eraldab igas veerus välja <i>Tabel</i> väärtusi.

en: Table row delimiter:
et: Tabeli reapiiritleja:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
et: Reapiiritleja eraldab igas reas välja <i>Tabel</i> väärtusi.

en: Select the type of collection being imported.
et: Imporditava kogu tüübi valimine.

en: &First row contains field titles
et: &Esimene rida sisaldab väljade pealkirju

en: If checked, the first row is used as field titles.
et: Märkimisel kasutatakse esimese rea kirjeid väljade pealkirjadena.

en: Delimiter:
et: Eraldaja:

en: &Comma
et: &Koma

en: &Semicolon
et: &Semikoolon

en: Ta&b
et: Ta&beldusmärk

en: Ot&her:
et: M&uu:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
et: Tabel kuvab kuni viis esimest rida CSV-failist

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
et: <qt>Iga veeru saab seada vastavusse kogu väljaga, valides esmalt veeru, siis välja ning viimaks klõpsates nupule <i>Omista väli</i>.</qt>

en: Co&lumn:
et: Tu&lp:

en: &Data field in this column:
et: An&dmeväli selles veerus:

en: &Assign Field
et: Omist&a väli

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
et: Väljale tuleb omistada vähemalt üks veerg. Imporditakse ainult omistatud veerud.

en: Review
et: Ülevaade

en: <New Field>
et: <Uus väli>

en: Scanning files...
et: Failide uurimine...

en: File Listing Options
et: Faililoendi valikud

en: Recursive folder search
et: Rekursiivne otsing kataloogides

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
et: Märkimisel otsitakse kõiki faile kataloogides rekursiivselt.

en: Generate file previews
et: Failieelvaatluse loomine

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
et: Märkimisel luuakse failisisu eelvaatlus, mis võib aeglustada failide läbiuurimist.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
et: <qt>Tellico ei pääsenud ligi CD-seadmele - <i>%1</i>.</qt>

en: Select CDDB Entry
et: CDDB kirje valimine

en: Select a CDDB entry:
et: CDDB kirje:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
et: <qt>Ei leitud ühtegi CD-le vastavat kirjet.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
et: <qt>Tellico ei suutnud lõpetada CD otsingut.</qt>

en: Various
et: Mitmesugust

en: Audio CD Options
et: Heli-CD valikud

en: Read data from CD-ROM device
et: Andmete lugemine CD-seadmelt

en: Select or input the CD-ROM device location.
et: Vali või sisesta CD-seadme asukoht.

en: Read all CDDB cache files only
et: Ainult kõigi CDDB puhvrifailide lugemine

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
et: Rekursiivselt kõigi vaikimisi puhvrikataloogides asuvate CDDB puhvrifailide lugemine.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
et: <qt>See ei ole korrektne GCStari andmefail.</qt>

en: Goodreads Options
et: Goodreadsi valikud

en: (grouped by %1)
et: (rühmituse alus on %1)

en: HTML Options
et: HTML valikud

en: Print field headers
et: Välja päiste näitamine

en: Group the entries
et: Kirjete rühmitamine

en: Export individual entry files
et: Kirjete eksport eraldi failidena

en: If checked, individual files will be created for each entry.
et: Märkimisel eksporditakse iga kirje eraldi failina.

en: Loading data...
et: Andmete laadimine...

en: Loading %1...
et: %1 laadimine...

en: LibraryThing Options
et: LibraryThingi valikud

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
et: Oma LibraryThingi kogu eksport <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON-vormingus</a>.

en: JSON Files
et: JSON-failid

en: LibraryThing file:
et: LibraryThingi fail:

en: ONIX Archive
et: ONIX arhiiv

en: Zip Files
et: Zip-failid

en: ONIX Archive Options
et: ONIX arhiivi valikud

en: Include images in archive
et: Piltide kaasamine arhiivi

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
et: Märkimisel lisatakse dokumendi pildid ONIX zip-arhiivi.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
et: Tellico ei suutnud lugeda PDF-failist mingeid metaandmeid.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
et: Tellico võib laadida DOI-ga kirjete kohta teavet alla CrossRef.org-ist. Kuid sul tuleb luua CrossRefi konto ja lisada uus andmeallikas koos oma konto andmetega.

en: The file is empty.
et: Fail on tühi.

en: The file contains no collection data.
et: Fail ei sisalda kogu andmeid.

en: Tellico XML Options
et: Tellico XML-i valikud

en: Include images in XML document
et: Piltide kaasamine XML-dokumenti

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
et: Märkimisel kaasatakse dokumendi pildid XML-voogu base64 kodeeringus elementidena.

en: Tellico Zip File
et: Tellico zip-fail

en: It is from a future version of Tellico.
et: See on pärit Tellico tulevikuversioonist.

en: XSLT Options
et: XSLT valikud

en: XSLT file:
et: XSLT fail:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
et: Vali XSLT-fail, mida kasutada andmete teisendamiseks.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
et: Ikooni maksimumsuuruse vähendamine ikooniloendivaates

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
et: Praegune ikooni maksimumsuurus on %1.
    Liiguta liugurit selle muutmiseks.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
et: Ikooni maksimumsuuruse suurendamine ikooniloendivaates

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a book has more than one author, you should separate
    their names by a semi-colon, so that Tellico will know how to split them
    and use them separately.</p>
    <p>Any other field which allows multiple values should be entered the
    same way, with a semi-colon (;) separating each value.</p>
et: <p>...et kui raamatul on rohkem kui üks autor, tuleks nende
    nimed üksteisest eraldada semikooloniga, nii et Tellico
    teaks neid eraldada ja kasutada erinevate nimedena?</p>
    <p>Iga muud mitut väärtust võimaldava väljaga tuleks
    käituda täpselt samuti.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change which fields are shown in the column view by
    right-clicking on the column header.
et: <p>...et saad muuta veeruvaates näidatavaid välju, tehes hiire
    parema nupuga klõpsu veeru pealdisel?

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, or modify the fields in the collection using
    the Field Editor. The arrow buttons below the field list can be used to change the
    position of the field in the list, which affects the placement in the entry
    editor.</p>
et: <p>...et saad lisada ja muuta kollektsioon välju, kasutades
    väljaredaktorit? Nooltega nupud väljade nimekirja all võimaldavad
    muuta väljade asetust nimekirjas, mis omakorda mõjutab kirje
    paiknemist redaktoris.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if you want to filter by a Checkbox field, a value of
    "true" should be used. If you'd like to filter to
    show only the science fiction books which you've not read, for
    example, check the <em>Match all of the
    following</em> button, set the first rule to have "Genre"
    "contains" "Science Fiction" (no quotes) and the second rule to
    have "Read" "does not contain" "true" (no quotes).</p>
et: <p>...et kui soovid filtreerida märkeruudu välja järgi,
    tuleks kasutada väärtust "tõene"? Kui soovid näiteks kuvada
    ainult veel lugemata ulmeraamatuid, märgi <em>"Vastab kõigele
    järgnevale"</em>, vali esimeseks reegliks "žanr" "sisaldab"
    "Ulme" (jutumärkideta) ja teiseks reegliks "Loetud" "ei sisalda"
     "tõene" (jutumärkideta).</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a non-word character is used in the Quick Filter, the text is
    interpreted as a regular expression.</p>
    <p>To show only books which are by Weber or Bujold, for example, then
    type "weber|bujold" (no quotes) in the filter box.</p>
et: <p>...et kui kiirfiltris kasutada mitte sõna, vaid suvalist tähemärki,
    koheldakse seda kui regulaaravaldist?</p>
    <p>Kuvamaks näiteks ainult Weberi või Bujoldi raamatuid, kirjuta filtrikasti
    "weber|bujold" (jutumärkideta).</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can edit more than one entry at a time, by holding down
    the Shift or Ctrl key and selecting multiple entries.</p>
et: <p>...et saad redigeerida korraga rohkem kui ühte kirjet? Selleks
    hoia all Shift või Ctrl klahvi ning vali kirjed, mida soovid muuta.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can convert an existing book collection to a bibliography,
    which can then be exported to bibtex or Bibtexml format.</p>
et: <p>...et saad teisendada olemasoleva raamatukollektsiooni bibliograafiaks,
    mida omakorda on võimalik eksportida bibtexi või Bibtexmli vormingusse?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, and delete string macros for bibliographies.</p>
et: <p>...et saad lisada, redigeerida ja kustutada bibliograafiate stringimakrosid?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if more than one field is formatted as a name, then an additional
    group named "People" is added to the collection, allowing authors and editors
    to be sorted or printed together, for example.</p>
et: <p>...et kui rohkem kui üks väli on vormindatud kui "nimi", lisatakse kogusse
    uus rühm nimega "Inimesed"? Seeläbi on võimalik näiteks autoreid ja toimetajaid
    sorteerida või trükkida koos jne.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the appearance of the printed output by modifying
    the <tt>tellico-printing.xsl</tt> file. The file generates HTML, and the CSS
    within the stylesheet governs things like the font, the margins, etc.</p>
et: <p>...et saad muuta väljatrüki välimust , muutes faili <tt>tellico-printing.xsl</tt>?
    See fail genereerib HTML-i ning laaditabeli CSS määrab kindlaks sellised
    asjad nagu font, veerised jms.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can import using any generic XSL stylesheet which
    outputs a valid Tellico XML file.</p>
et: <p>...et saad importida ja eksportida, kasutades tavalist XSL laaditabelit,
    mille väljundiks on tavaline Tellico XML-fail?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that double-clicking an entry item opens the Entry Editor.</p>
et: <p>...et topeltklõps kirjel avab kirjeredaktori?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add HTML tags to any Paragraph field for formatting, such as
    &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; or &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;.</p>
et: <p>...et võid lisada vormindamise huvides igale lõiguväljale HTML-silte,
    näiteks &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; or &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that when the Column View is focused, you can press a letter on the
    keyboard to scroll to the next entry that starts with that letter.</p>
et: <p>...et võid veeruvaates vajutada klaviatuuril mõnda tähte,
    et jõuda kohe selle tähega algava kirje juurde?</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use a field with a derived value to combine multiple separated fields
    into a single field. Use a derived value template
    similar to "Value: %{fielda}%{fieldb}" where %{...} gets replaced with the
    appropriate field value. This is useful to collect multiple values in a
    single field, e.g. for better grouping, and to combine fields of different
    types by respecting proper sorting at the same time. Consider for example
    a number field followed by a text subfield with entries 3b, 14a.</p>
et: <p>...et võid kasutada tuletatud väärtusega välju mitme eraldi välja kombineerimiseks.
    Kasuta tuletatud väärtusega välja malli umbes nii:
    "Value: %{fielda}%{fieldb}", kus %{...} asendatakse sobiva välja väärtusega.
    See aitab koondada mitu väärtust ühele väljale näiteks paremaks rühmitamiseks
    ning samal ajal kombineerida eri tüüpi välju nende sortimist silmas pidades.
    Näiteks võib olla numbriväli, millele järgneb teksti-alamväli ja mis loob kirjed 3b, 14a jne.</p>

en: This template is meant for music collections only.
et: See mall on mõeldud ainult muusikakogudele.

en: Total:
et: Kokku:

en: This template is meant for video collections only.
et: See mall on mõeldud ainult videokogudele.

en: : Group Summary
et: : rühma kokkuvõte

en: Total number of fields:
et: Väljade koguarv:

en: Total number of entries:
et: Kirjete koguarv:

en: Generated by Tellico
et: Loodud Tellico abil

en: Distinct values:
et: Eri väärtusi:

en: Loan Date
et: Laenamisaeg

en: Note
et: Märkus

en: Due Date
et: Tagastamisaeg

en: Search
et: Otsing

en: Clear
et: Puhasta
