tellico - en to eu translation catalogue (1191 entries)

[ctx: Album XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Album.xsl
en: Album
eu: Albuma

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
eu: Dotorea

[ctx: Video XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Video.xsl
en: Video
eu: Bideoak

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
eu: Trinkoa

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
eu: Izenburu-zerrenda (bertikala)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
eu: Talde ikuspegia

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
eu: Mailegu ikuspegia

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
eu: Izenburu-zerrenda (Horizontala)

[ctx: Group Summary XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Summary.xsl
en: Group Summary
eu: Talde laburpena

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
eu: Irudi zerrenda

[ctx: Image Grid XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_Grid.xsl
en: Image Grid
eu: Irudi sareta

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
eu: Hiru zutabekoa

[ctx: Group Statistics XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Statistics.xsl
en: Group Statistics
eu: Talde estatistikak

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
eu: Zutabe ikuspegia

en: Citation Key Manager
eu: Aipamen gako kudeatzailea

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
eu: Aipamen gako bikoiztuak dituzten sarrerarik dagoen egiaztatzea...

en: Check for duplicates
eu: Egiaztatu bikoiztutakorik dagoen

en: Filter for duplicates
eu: Iragazi bikoiztutakoen bila

en: There are no duplicate citation keys.
eu: Ez dago bikoiztutako aipamen gakorik.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
eu[0]: Bikoiztutako aipamen gako %1 dago.
eu[1]: Bikoiztutako %1 aipamen gako daude.

en: Select Borrower
eu: Aukeratu mailegu-hartzailea

en: Name
eu: Izena

en: Collection Size
eu: Bildumaren neurria

en: Total entries: %1
eu: Sarrerak guztira: %1

en: Collection Size Over Time
eu: Bildumaren neurria denboran zehar

en: Group Summary: %1
eu: Talde laburpena: %1

en: Total number of entries: %1
eu: Sarrera kopurua guztira: %1

en: Top Values: %1
eu: Balio handienak: %1

en: Group Summary Report
eu: Talde laburpen txostena

en: Year Distribution
eu: Banaketa urteka

[ctx: Distinct number of items]
en: Count
eu: Kopurua

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
eu: <qt>Tellico ez da <b>%1</b>(e)ko zerbitzari-hodian idazteko gauza.</qt>

en: My Collection
eu: Nere bilduma

en: Personal
eu: Pertsonala

en: Book Collection
eu: Liburu bilduma

en: Bibliography
eu: Bibliografia

en: Comic Book Collection
eu: Komiki-liburu bilduma

en: Video Collection
eu: Bideo bilduma

en: Music Collection
eu: Musika bilduma

en: Coin Collection
eu: Txanpon bilduma

en: Stamp Collection
eu: Zigilu bilduma

en: Wine Collection
eu: Ardo bilduma

en: Card Collection
eu: Karta bilduma

en: Video Game Collection
eu: Bideo-joko bilduma

en: File Catalog
eu: Fitxategi katalogoa

en: Board Game Collection
eu: Mahai-joko bilduma

en: Custom Collection
eu: Norberak finkatutako bilduma

[ctx: @info:tooltip]
en: The internal field name is <em>%1</em>.
eu: Eremuaren barneko izena <em>%1</em> da.

en: Collection Fields
eu: Bilduma eremuak

en: Current Fields
eu: Uneko eremuak

[ctx: New Field]
en: &New
eu: &Berria

en: Add a new field to the collection
eu: Gehitu eremu berri bat bildumara

[ctx: Delete Field]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Remove a field from the collection
eu: Kendu eremu bat bildumatik

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
eu: Eraman eremua hau zerrendan gora. Zerrendako ordena garrantzitsua da sarrera editorearen antolaerarako.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
eu: Eraman eremu hau zerrendan behera. Zerrendako ordena garrantzitsua da sarrera editorearen antolaerarako.

en: Field Properties
eu: Eremuaren propietateak

en: &Title:
eu: &Izenburua:

en: The title of the field
eu: Eremuaren izenburua

en: T&ype:
eu: &Mota:

en: The type of the field determines what values may be used.
eu: Eremuaren motak zehazten du erabil daitezkeen balioak.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
eu: <i>Testu soila</i> eremu gehientsuetarako erabiltzen da.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
eu: <i>Paragrafoa</i> testu bloke luzeetarako.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
eu: <i>Aukera</i> eremua balio jakin batzuetara mugatzen du.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
eu: <i>Egiaztapen-laukia</i> bai/ez balio soil baterako da.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
eu: <i>Zenbakia</i> eremuak zenbakizko balio bat daukala adierazten du.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
eu: <i>URL</i> URLei aipamen egiten dieten eremuentzako da, beste eremu batzuetarako aipamenak barne.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
eu: <i>Taula</i> batek balio zutabe bat edo gehiago onar dezake.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
eu: <i>Irudi</i> eremu batek irudi bat onartzen du.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
eu: <i>Data</i> eremu bat, egun, hilabete eta urte bat duen balio bat gordetzeko erabil daiteke.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
eu: <i>Balorazio</i> eremu batek izarrak erabiltzen ditu balorazio zenbaki bat erakusteko.

en: Cate&gory:
eu: Kate&goria:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
eu: Kategoria eremuak editorean eremua non kokatzen den zehazten du.

en: Set &properties...
eu: Ezarri &propietateak...

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
eu: Eremu baten hedatutako propietateak erabiltzen dira dagokion bibtex eremua gisako gauzak zehazteko.

en: Description:
eu: Azalpena:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
eu: Azalpena erabilgarria da eremuak zein informazio duen gogorarazteko.

en: Value Options
eu: Balio-aukerak

en: Default value:
eu: Lehenetsitako balioa:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
eu: <qt>Lehenetsitako balio bat ezarri daiteke sarrera berrietarako.</qt>

en: Value template:
eu: Balio-txantiloia:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
eu: Eratorritako balioak beste eremuetako balioetatik osatzen dira balio-ereduaren arabera. Izendun eremuak, «%{year} %{title}» esaterako, balioarekin ordezkatzen dira.

en: Use derived value
eu: Erabili eratorritako balioa

en: A&llowed values:
eu: O&nartutako balioak:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
eu: <qt><i>Aukera</i> motako eremuetan, hauek dira onartutako balio bakarrak. Lauki konbinatu batean kokatzen dira. Aukerako balioak puntu eta komaren bidez bereizi behar dira, adibidez: «txakurra; katua; sagua»</qt>

en: Format options:
eu: Formatu aukerak:

en: No formatting
eu: Formaturik ez

en: Allow auto-capitalization only
eu: Baimendu soilik aurreneko letra automatikoki hizki larriz ipintzea

en: Format as a title
eu: Eman izenburu baten formatua

en: Format as a name
eu: Eman izan baten formatua

en: Field Options
eu: Eremuaren aukerak

en: Enable auto-completion
eu: Gaitu osatze automatikoa

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
eu: Hautamarka badu, KDE osatze automatikoa gaituko da eremu honetako testua editatzeko laukian.

en: Allow multiple values
eu: Baimendu balio anizkoitzak

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
eu: Markatuz gero, Tellico-k eremuetako balioak aztertuko ditu, puntu eta komaz bereizitako balio anizkoitzen bila.

en: Allow grouping
eu: Baimendu taldekatzea

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
eu: Hautamarka badu, eremu hau erabil daiteke talde ikuspegian sarrerak taldekatzeko.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
eu: Lehengoratu hautatutako eremuen propietateak lehenetsitako balioetara.

en: Modify Fields
eu: Aldatu eremuak

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
eu: <qt><i>%1</i> eremutik bilduman une honetan dauden baimendutako balioak kentzea datuak hondatzea eragin lezake. Aldatutako zure balioak mantendu nahi dituzu edo bertan behera utzi eta unekoetara lehengoratu nahi duzu?</qt>

en: Keep modified values
eu: Mantendu aldatutako balioak

en: New Field %1
eu: %1 eremu berria

en: Revert Field Properties
eu: Lehengoratu eremuaren propietateak

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
eu: <qt><p>Benetan lehengoratu nahi dituzu <em>%1</em> eremuko propietateak atzera haien lehenetsitako balioetara?</p></qt>

en: Revert
eu: Lehengoratu

en: Extended Field Properties
eu: Hedatutako eremuko propietateak

en: Property
eu: Propietatea

en: Value
eu: Balioa

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
eu: Izen hau duen eremu bat dago lehendik ere. Sartu beste izenburu bat.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
eu: <qt>Kategoria ezin da hutsik egon. Sartu kategoria bat.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
eu: <qt>Eremu bat ezin da egon <em>paragrafo</em>, <em>taula</em> edo <em>irudi</em> eremu baten kategoria berean. Mesedez, sartu kategoria ezberdin batean.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
eu: Eremu baten titulua ezin da izan dagoen kategoria baten berdina. Mesedez, sartu titulu ezberdin bat.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
eu: Balotzeko eremu baten balioa 1 eta 10 artekoa izan behar da, eta beheko muga goiko muga baino txikiagoa izan behar da. Mesedez, sartu behe eta goi propietate ezberdinak.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
eu: Taulak gehienez hamar zutabera mugatuta daude.

en: A field with a derived value must have a value template.
eu: Eratorritako balio bat duen eremu batek balio-eredu bat izan behar du.

en: Entry Type
eu: Sarrera-mota

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
eu: Sarrera-mota hauek bibtex-ekoak dira. Begiratu bibtex dokumentazioa.

en: Author
eu: Egilea

en: Bibtex Key
eu: Bibtex gakoa

en: General
eu: Orokorra

en: Book Title
eu: Liburuaren izenburua

en: Editor
eu: Editorea

en: Organization
eu: Erakundea

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryGeneral)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing *********************
en: Publisher
eu: Argitaratzailea

en: Address
eu: Helbidea

en: Edition
eu: Argitalpena

en: Pages
eu: Orrialdeak

en: Year
eu: Urtea

en: Journal
eu: Egunerokoa

en: Digital Object Identifier
eu: Objektu Digitalen Identifikatzailea

en: Month
eu: Hilabetea

en: Number
eu: Zenbakia

en: How Published
eu: Nola argitaratua

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryPublishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
eu: Kapitulua

en: Series
eu: Serieak

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
eu: Bolumena

en: Cross-Reference
eu: Aipamen gurutzatua

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryMisc)); list.append(field);
en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Abstract
eu: Laburpena

en: Notes
eu: Oharrak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: My Board Games
eu: Nere mahai-jokoak

en: Genre
eu: Generoa

en: Mechanism
eu: Mekanismoa

en: Release Year
eu: Argitaratze urtea

en: Designer
eu: Diseinatzailea

en: Number of Players
eu: Jokalari kopurua

en: Playing Time
eu: Jokatzeko denbora

en: Minimum Age
eu: Gutxieneko adina

en: Description
eu: Azalpena

en: Rating
eu: Balorazioa

en: Purchase Date
eu: Erosketa data

en: Gift
eu: Oparia

en: Purchase Price
eu: Erosketa salneurria

en: Loaned
eu: Maileguan utzita

en: Cover
eu: Azala

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: My Books
eu: Nere liburuak

en: Subtitle
eu: Azpidatzia

en: Hardback
eu: Azal gogorrekoa

en: Paperback
eu: paper-azalekoa

en: Trade Paperback
eu: paper-azaleko zainduagoa

en: E-Book
eu: Liburu elektronikoa

en: Magazine
eu: Aldizkaria

en: Binding
eu: Koadernaketa

en: Copyright Year
eu: Copyright urtea

en: Publication Year
eu: Argitalpen urtea

en: Library of Congress Control Number
eu: Kongresuko Liburutegiko Kontrolerako Zenbakia

en: Translator
eu: Itzultzailea

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Series Number
eu: Serieko zenbakia

en: New
eu: Berria

en: Used
eu: Erabilita

en: Condition
eu: Egoera

en: Signed
eu: Sinatuta

en: Read
eu: Irakurrita

en: Plot Summary
eu: Kontakizunaren laburpena

en: My Cards
eu: Nire kartak (kromoak)

en: Player
eu: Jokalaria

en: Team
eu: Taldea

en: Brand
eu: Marka

en: Card Number
eu: Karta zenbakia

en: Card Type
eu: Karta mota

en: Location
eu: Kokalekua

en: Quantity
eu: Kopurua

en: Front Image
eu: Aurreko irudia

en: Back Image
eu: Atzeko irudia

en: My Coins
eu: Nere txanponak

en: Type
eu: Mota

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
eu: Balioa

en: Mint Mark
eu: Diruetxeko marka

en: Country
eu: Herrialdea

en: Currency
eu: Moneta

en: Coin Set
eu: Moneta multzoa

en: Grade
eu: Kalifikazioa

en: Grading Service
eu: Kalifikazio zerbitzua

en: Obverse
eu: Aurkia

en: Reverse
eu: Ifrentzua

en: My Comic Books
eu: Nere komiki-liburuak

en: Writer
eu: Idazlea

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
eu: Artista

en: Issue
eu: Jaulkitzea

[ctx: Comic book grade levels - Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor]
en: Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor
eu: akatsik gabea, ia akatsik gabea, oso bikaina, bikaina, oso ona, ona, balekoa, kaskarra

en: My Files
eu: Nere fitxategiak

[ctx: File catalog]
en: Volume
eu: Bolumena

en: Folder
eu: Karpeta

en: Mimetype
eu: MIME mota

en: Size
eu: Neurria

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Owner
eu: Jabea

en: Group
eu: Taldea

en: Created
eu: Sortuta

en: Modified
eu: Aldatuta

en: Icon
eu: Ikonoa

en: My Video Games
eu: Nire bideo-jokoak

en: Platform
eu: Plataforma

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
eu: Argitaratzailea

en: Developer
eu: Garatzailea

en: ESRB Rating
eu: ESRB sailkapena

en: Personal Rating
eu: Sailkapen pertsonala

en: Completed
eu: Osatua

[ctx: Video game ratings - must be 8 phrases matching ESRB system - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
eu: Kalifikatu gabe, Helduentzako bakarrik, Heldua, Nerabea, 10+ guztiak, Haurtzaro hasiera, Kalifikatzeko zain

en: My Music
eu: Nere musika

en: Album
eu: Albuma

en: Compact Disc
eu: CD (Disko trinkoa)

en: Cassette
eu: Kasetea

en: Vinyl
eu: Biniloa

en: Medium
eu: Euskarria

en: Artist
eu: Artista

en: Label
eu: Etiketa

en: Tracks
eu: Pistak

en: Title
eu: Titulua

en: Length
eu: Luzera

en: My Stamps
eu: Nere zigiluak

en: Issue Year
eu: Jaulkipen urtea

en: Color
eu: Kolorea

en: Scott#
eu: Scott zk.

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
eu: Bikaina,Ikaragarri ondo,Oso ondo,Ondo,Arrunta,Kaskarra

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

en: Hinged
eu: Artikulatua

en: Centering
eu: Erdiratzea

en: Gummed
eu: Itsasgarria

en: Image
eu: Irudia

en: My Videos
eu: Nere bideoak

en: Production Year
eu: Ekoizpen urtea

en: Certification
eu: Ziurtapena

en: Region 0
eu: 0 eskualdea

en: Region 1
eu: 1. eskualdea

en: Region 2
eu: 2. eskualdea

en: Region 3
eu: 3. eskualdea

en: Region 4
eu: 4. eskualdea

en: Region 5
eu: 5. eskualdea

en: Region 6
eu: 6. eskualdea

en: Region 7
eu: 7. eskualdea

en: Region 8
eu: 8. eskualdea

en: Region
eu: Eskualdea

en: Nationality
eu: Nazionalitatea

en: Format
eu: Formatua

en: Cast
eu: Aktore-banaketa

en: Actor/Actress
eu: Aktoreak

en: Role
eu: Papera

en: A table for the cast members, along with the roles they play
eu: Banaketako kideen taula bat, antzezten dute paperarekin

en: Director
eu: Zuzendaria

en: Producer
eu: Ekoizlea

en: Composer
eu: Konposatzailea

en: Studio
eu: Estudioa

en: Language Tracks
eu: Hizkuntza pistak

en: Subtitle Languages
eu: Azpidatzi-hizkuntzak

en: Audio Tracks
eu: Audio pistak

en: Running Time
eu: Iraupena

en: The running time of the video (in minutes)
eu: Bideoak irauten duen denbora (minututan)

en: Aspect Ratio
eu: Aspektu-proportzioa

en: Widescreen
eu: Panoramikoa

en: Black & White
eu: Zuri-beltza

en: Color Mode
eu: Kolore-modua

en: Director's Cut
eu: Zuzendariaren edizioa

en: My Wines
eu: Nere ardoak

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
eu: Ekoizlea

en: Appellation
eu: Izendapena

en: Varietal
eu: Barietatea

en: Vintage
eu: Uzta

en: Red Wine
eu: Ardo beltza

en: White Wine
eu: Ardo zuria

en: Sparkling Wine
eu: Ardo apartsua

en: Drink By
eu: Edan du:

en: Label Image
eu: Etiketaren irudia

en: Add Entries
eu: Sarrerak erantsi

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
eu: Erantsi %1

en: Check-out Items
eu: Atera elementuak

[ctx: Check-out (Entry Title)]
en: Check-out %1
eu: Atera %1

en: Append Collection
eu: Erantsi bilduma

en: Merge Collection
eu: Bateratu bilduma

en: Replace Collection
eu: Bilduma ordezkatu

en: Add %1 Field
eu: Erantsi %1 eremua

en: Modify %1 Field
eu: Aldatu %1 eremua

en: Delete %1 Field
eu: Ezabatu %1 eremua

en: Add Filter
eu: Iragazkia erantsi

en: Modify Filter
eu: Iragazkia aldatu

en: Delete Filter
eu: Iragazkia ezabatu

en: Modify Entries
eu: Sarrerak aldatu

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
eu: Aldatu %1

en: Modify Loan
eu: Mailegua aldatu

en: Delete Entries
eu: Sarrerak ezabatu

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
eu: Ezabatu %1

en: Check-in Entries
eu: Sartu elementuak

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
eu: Sartu %1

en: Rename Collection
eu: Bilduma berrizendatu

en: Reorder Fields
eu: Eremuak birrantolatu

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
eu: Txantiloiko letra-tipoa

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
eu: Txantiloiko hondoko kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
eu: Txantiloiko testuaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
eu: Txantiloiko nabarmentzeko kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
eu: Txantiloiko nabarmendutako testuaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (linkColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (linkColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (linkColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (linkColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (linkCo
en: Template link color
eu: Txantiloiko estekaren kolorea

en: Configure Tellico
eu: Konfiguratu Tellico

en: Printing
eu: Inprimatzea

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Data Sources
eu: Datu-iturriak

en: General Options
eu: Aukera orokorrak

en: &Reopen file at startup
eu: Be&rrireki fitxategia abiatzean

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
eu: Markatuta badago, irekita zegoen azken fitxategia berriz irekiko da programa abiatzen denean.

en: &Enable regular expressions in quick filter
eu: &Gaitu adierazpen erregularrak iragazki azkarrean

en: If checked, the quick filter will interpret text as a regular expression.
eu: Markatuta badago, iragazki azkarrak testua adierazpen erregular gisa interpretatuko ditu.

en: &Enable webcam for barcode scanning
eu: &Gaitu webkamera barra-kodea eskaneatzeko

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
eu: Markatuta badago, webkamera baten sarrerakoa erabiliko da bilaketetarako barra-kodeak eskaneatzeko.

en: Image Storage Options
eu: Irudiak gordetzeko aukerak

en: Store images in data file
eu: Gorde irudiak datuen fitxategian

en: Store images in common application directory
eu: Gorde irudiak aplikazioen direktorio arruntean

en: Store images in directory relative to data file
eu: Gorde irudiak direktorioan datuen fitxategiarekiko erlatibo

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
eu: Irudiak datu-fitxategian bertan gorde daitezke, Tellico motel ibiltzea eragin dezakeena, Tellico aplikazioaren direktorioan biltegira daitezke, edo datu-fitxategia dagoen kokaleku berean dagoen direktorio batean biltegira daitezke.

en: Formatting Options
eu: Formatua emateko aukerak

en: Auto capitalize &titles and names
eu: &Tituluen eta izenen aurreneko letra letra-larriz ipintzea

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
eu: Markatuta badago, tituluen eta izenen aurreneko letra letra-larriz ipiniko dira.

en: Auto &format titles and names
eu: Titulu eta izenen &formatu automatikoa

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
eu: Markatuta badago, tituluei eta izenei formatua automatikoki emango zaie.

en: No capitali&zation:
eu: Ez ipini aurreko letra letra-larri&z:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
eu: <qt>Lehenengo letra maiuskula ipini behar ez diren hitzen zerrenda bat. Balio anizkoitzak puntu eta komaz bereizi beharko lirateke.</qt>

en: Artic&les:
eu: Artiku&luak:

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
eu: <qt>Izenburu batean lehen hitza direnean artikulutzat hartu beharko liratekeen hitzen zerrenda bat. Balio anizkoitzak puntu eta komaz bereizi beharko lirateke.</qt>

en: Personal suffi&xes:
eu: Pertsona atzi&zkiak:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
eu: <qt>Pertsona izenetan erabil litezkeen atzizkien zerrenda bat. Balio anizkoitzak puntu eta komaz bereizi beharko lirateke.</qt>

en: Surname &prefixes:
eu: Abizen a&tzizkiak:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
eu: <qt>Abizenetan erabil litezkeen atzizkien zerrenda bat. Balio anizkoitzak puntu eta komaz bereizi beharko lirateke.</qt>

en: Printing Options
eu: Inprimatzeko aukerak

en: &Format titles and names
eu: &Formatua eman titulu eta izenei

en: &Print field headers
eu: In&primatu eremu-goiburuak

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
eu: Markatuta badago, eremu izenak taulako goiburu gisa inprimatuko dira.

en: Grouping Options
eu: Taldekatzeko aukerak

en: &Group the entries
eu: &Taldekatu sarrerak

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
eu: Markatuta badago, sarrerak hautatutako eremuen arabera taldekatuko dira.

en: Image Options
eu: Irudi-aukerak

en: Maximum image &width:
eu: Irudiaren gehieneko &zabalera:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
eu: Irudien gehieneko zabalera inprimaketan. Itxura erlazioa mantentzen da.

en: &Maximum image height:
eu: Irudiaren &gehieneko altuera:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
eu: Irudien gehieneko altuera inprimaketan. Itxura erlazioa mantentzen da.

en: Template Options
eu: Txantiloi-aukerak

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
eu: Bilduma mo&ta:

en: Template:
eu: Txantiloia:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
eu: Hautatu uneko bilduma-motekin erabili beharreko txantiloia. Txantiloi guztiek ez dute erabiliko tipografiaren eta kolorearen konfigurazioa.

en: &Preview...
eu: Aurreikus&pegia...

en: Show a preview of the template
eu: Erakutsi txantiloiaren aurreikuspegi bat

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
eu: Letra-tipoaren aukerak

en: Font:
eu: Letra-tipoa:

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
eu: Letra-tipo hori pasatzen zaio Sarrera-ikuspegian erabilitako txantiloiari.

en: Size:
eu: Neurria:

en: Color Options
eu: Kolore-aukerak

en: Background color:
eu: Atzeko planoaren kolorea:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
eu: Kolore hori pasatzen zaio Sarrera-ikuspegian erabilitako txantiloiari.

en: Text color:
eu: Testuaren kolorea:

en: Highlight color:
eu: Nabarmentzeko kolorea:

en: Highlighted text color:
eu: Nabarmendutako testuaren kolorea:

en: Link color:
eu: Estekaren kolorea:

en: Manage Templates
eu: Kudeatu txantiloiak

en: Install...
eu: Instalatu...

en: Click to install a new template directly.
eu: Egin klik txantiloi berri bat zuzenean instalatzeko.

en: Download...
eu: Zama-jaitsi...

en: Click to download additional templates.
eu: Egin klik txantiloi osagarriak zama-jaisteko.

en: Delete...
eu: Ezabatu...

en: Click to select and remove installed templates.
eu: Egin klik instalatutako txantiloiak hautatu eta kentzeko.

en: Data Sources Options
eu: Datu-iturrien aukerak

en: Move &Up
eu: Eraman &gora

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
eu: Datu-iturrien ordenak Tellicok sarrerak automatikoki eguneratzen direnean erabiltzen duen ordena ezartzen du.

en: Move &Down
eu: Eraman &behera

en: Filter by type:
eu: Iragazi motaren arabera:

en: &New...
eu: &Berria...

en: Click to add a new data source.
eu: Egin klik datu-iturri berri bat sortzeko.

en: &Modify...
eu: &Aldatu...

en: Click to modify the selected data source.
eu: Egin klik hautatutako datu-iturria aldatzeko.

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Click to delete the selected data source.
eu: Egin klik hautatutako datu-iturria ezabatzeko.

en: XSL Files
eu: XSL fitxategiak

en: Template Packages
eu: Txantiloi-paketeak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Delete Template
eu: Ezabatu txantiloia

en: Select template to delete:
eu: Hautatu ezabatu beharreko txantiloia:

[ctx: %1 refers to the file name]
en: Images are currently saved within <em>%1</em>
eu: Irudiak <em>%1</em> barruan gordetzen dira

[ctx: %1 refers to a directory]
en: Images are currently saved to <em>%1</em>
eu: Irudiak <em>%1</em>(e)an gordetzen dira

[ctx: %1 refers to a directory, %2 to a file name]
en: Images will be moved from <em>%1</em> to <em>%2</em>
eu: Irudiak <em>%1</em>(e)tik <em>%2</em>(e)ra eramango dira

[ctx: %1 refers to a file name, %2 to a directory]
en: Images will be moved from <em>%1</em> to <em>%2</em>
eu: Irudiak <em>%1</em>(e)tik <em>%2</em>(e)ra eramango dira

[ctx: %1 and %2 are both directories]
en: Images will be moved from <em>%1</em> to <em>%2</em>
eu: Irudiak <em>%1</em>(e)tik <em>%2</em>(e)ra eramango dira

en: Ready.
eu: Prest.

en: Do you really want to delete this entry?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu sarrera hau?

en: Delete Entry
eu: Ezabatu sarrera

en: Do you really want to delete these entries?
eu: Benetan ezabatu nahi dituzu sarrera hauek?

en: Delete Multiple Entries
eu: Ezabatu sarrera anizkoitzak

en: &Sort By
eu: &Sailkatu honen arabera

en: &Edit Entry...
eu: &Editatu sarrera...

en: D&uplicate Entry
eu: Bikoizt&u sarrera

en: &Update Entry
eu: Egunerat&u sarrera

en: &Delete Entry
eu: Eza&batu sarrera

en: &Edit Entries...
eu: &Editatu sarrerak...

en: D&uplicate Entries
eu: Bikoizt&u sarrerak

en: &Update Entries
eu: Egunerat&u sarrerak

en: &Delete Entries
eu: Eza&batu sarrerak

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
eu: Ondoko elementuak dagoeneko mailegatuta daude, baina «Tellico»k oraindik ez du elementu bat behin baino gehiagotan mailegatzeko euskarririk. Mailegatzeko elementuen zerrendatik kenduko dira.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
eu: XML sintaxi analisiaren akatsa bat dago %1 lerroan, %2 zutabean.

en: The error message from Qt is:
eu: Hau da Qt-ren errore-mezua:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eu: Jada badago "%1" izeneko fitxategi bat. Ziur zaude gainidatzi nahi duzula?

en: Overwrite File?
eu: Fitxategia gainidatzi?

en: View Columns
eu: Ikusi zutabeak

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
eu: Zutabeak

en: Hide This Column
eu: Ezkutatu zutabe hau

en: Resize to Content
eu: Neurria edukira egokitu

en: Show All Columns
eu: Erakutsi zutabe guztiak

en: Hide All Columns
eu: Ezkutatu zutabe guztiak

en: Saving file...
eu: Fitxategia gordetzen...

en: Edit Entry
eu: Editatu sarrera

en: &New Entry
eu: &Sarrera berria

en: Sa&ve Entry
eu: &Gorde sarrera

en: Do you really want to modify these entries?
eu: Benetan aldatu nahi dituzu sarrera hauek?

en: Modify Multiple Entries
eu: Aldatu sarrera anizkoitzak

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
eu: Ondoko eremuetarako balio bat behar da. Jarraitu nahi duzu?

en: Edit Entries
eu: Editatu sarrerak

en: Sa&ve Entries
eu: &Gorde sarrerak

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
eu: Uneko sarrera aldatu egin da.
    Aldaketak sartu nahi dituzu?

en: Save Entry
eu: Gorde sarrera

en: Unsaved Changes
eu: Gorde gabeko aldaketak

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
eu: <qt><i>Ikono ikuspegiak</i> bildumako edo taldeko sarrera bakoitza ikono bat erabiliz erakusten du, sarrerako irudi bat izan liteke.</qt>

[ctx: Open URL]
en: Open %1
eu: Ireki %1

en: Select Match
eu: Hautatu bat-etortzea

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
eu: <qt><b>%1</b>(e)k, <b>%2</b>, une honetan bilduman dagoen sarrerarekin bat etor daitezkeen emaitza anizkoitzak itzuli ditu. Mesedez, hautatu emaitza zuzena.</qt>

en: Merge Entries
eu: Bateratu sarrerak

en: Merging entries...
eu: Sarrerak bateratzen...

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
eu: Bateratutako/eskaneatutako sarrerak guztira: %1/%2

en: Updating <b>%1</b>...
eu: <b>%1</b> eguneratzen...

en: Updating entries...
eu: Sarrerak eguneratzen...

en: Update Entries
eu: Eguneratu sarrerak

en: Updating <b>%1</b> from <i>%2</i>...
eu: <b>%1</b> <i>%2</i>(e)tik eguneratzen...

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
eu: Tellico-k ezin du kokatu sarrera lehenetsiaren estilo-orria.

en: Please check your installation.
eu: Ikuskatu zure instalazioa.

en: Export Options
eu: Esportatzeko aukerak

en: Formatting
eu: Eratzea

en: Format all fields
eu: Eratu eremu guztiak

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
eu: Markatuz gero, eremuetako balioak automatikoki eratuko dira haien formatu motara.

en: Export selected entries only
eu: Esportatu soilik hautatutako sarrerak

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
eu: Markatuz gero, soilik unean hautatutako sarrerak esportatuko dira.

en: Export visible fields only
eu: Esportatu soilik eremu ikusgaiak

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
eu: Markatuz gero, soilik ikuspegian unean ikusgai dauden eremuak esportatuko dira.

en: Encoding
eu: Kodetzea

en: Encode in Unicode (UTF-8)
eu: Kodetu Unicode-n (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
eu: Kodetu esportatutko fitxategia Unicode-n (UTF-8).

en: Encode in user locale (%1)
eu: Kodetu erabiltzailearen tokiko ezarpenarekin (%1)

en: Encode the exported file in the local encoding.
eu: Kodetu esportatutako fitxategia tokiko kodetze sistemarekin.

en: SAO/NASA Astrophysics Data System
eu: SAO/NASAren datu sistema astrofisikoak

en: Registration is required for accessing this data source. If you agree to the terms and conditions, <a href='%1'>sign up for an account</a>, and enter your information below.
eu: Datu-sorburu horretara sartzeko erregistratu beharra dago. Termino eta baldintzak onartzen badituzu, <a href='%1'>sinatu kontu bat izateko</a>, eta sartu behean zure informazio.

en: Access key:
eu: Sartzeko gakoa:

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
eu: «Tellico»ren gako lehenetsia erabil daiteke, baina bilatzeak huts egin dezake sartzeko irismen mugengatik.

en: Amazon (US)
eu: Amazon (AEB)

en: United States
eu: Amerikako Estatu Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: Amazon (Germany)
eu: Amazon (Alemania)

en: Germany
eu: Alemania

en: Amazon (Japan)
eu: Amazon (Japonia)

en: Japan
eu: Japonia

en: Amazon (France)
eu: Amazon (Frantzia)

en: France
eu: Frantzia

en: Amazon (Canada)
eu: Amazon (Kanada)

en: Canada
eu: Kanada

en: Amazon (China)
eu: Amazon (Txina)

en: China
eu: Txina

en: Amazon (Spain)
eu: Amazon (Espainia)

en: Spain
eu: Espainia

en: Amazon (Italy)
eu: Amazon (Italia)

en: Italy
eu: Italia

en: Amazon (Brazil)
eu: Amazon (Brasil)

en: Brazil
eu: Brasil

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Amazon (Turkey)
eu: Amazon (Turkia)

en: Turkey
eu: Turkia

en: Amazon (Singapore)
eu: Amazon (Singapur)

en: Singapore
eu: Singapur

en: Amazon (UAE)
eu: Amazon (Arabiar Emirerri Batuak)

en: United Arab Emirates
eu: Arabiar Emirerri Batuak

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
eu: Datu horiek <a href=%1>berariazko terminoetan</a> lizentziatuta daude.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
eu: «Amazon.com»eko datuetara sartzeko AWS sarbide gako ID bat eta gako sekretu bat beharrezkoak dira.

en: Those values must be entered in the data source settings.
eu: Datu horiek datu sorburuen ezarpenetan sartu behar dira.

en: Results from %1: %2/%3
eu: %1(e)ren emaitzak: %2/%3

en: The cover image could not be loaded.
eu: Azaleko irudia ezin izan du zamatu.

en: Amazon Link
eu: Amazon esteka

en: Amazon.com Web Services
eu: Amazon.com web zerbitzuak (AWS)

en: Secret key:
eu: Gako sekretua:

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
eu: «Amazon.com»ek toki ezarpen ezberdineko guneetako datuak hornitzen ditu. Datu-sorburu honetarako erabili nahi duzuna aukeratu.

en: &Image size:
eu: &Irudiaren neurria:

en: Small Image
eu: Irudi txikia

en: Medium Image
eu: Irudi ertaina

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
eu: Irudi handia

en: No Image
eu: Irudirik gabe

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
eu: Azaleko irudia ere zama-jaitsi daiteke. Hala ere, bilduman irudi handi gehiegi izateak errendimendua okertu dezake.

en: &Associate's ID:
eu: &Bazkidearen ID:

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
eu: Bazkidearen IDak Amazon.com Web Zerbitzuetara (AWS) sartzen den pertsona identifikatzen du, eta Amazon.com guneko esteka guztietan barneratuta dago.

[ctx: Acknowledgment from https://info.arxiv.org/help/api/index.html]
en: Thank you to arXiv for use of its open access interoperability.
eu: Eskerrik asko arXiv-eri, bere sarbide irekiko elkarreragingarritasunaren erabileragatik.

en: This source has no options.
eu: Sorburu honek ez dauka aukerarik.

en: Colorist
eu: Kolorista

en: Bedetheque Link
eu: Bedetheque esteka

en: ISBN#
eu: ISBN zk.

en: BoardGameGeek Link
eu: BoardGameGeek esteka

en: Colnect Link
eu: Colnect esteka

en: Mintage
eu: Txanpongintza

en: PEGI Rating
eu: PEGI sailkapena

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Country code:
eu: Herrialdearen kodea:

note: i18n("Colorist");
en: Comic Vine Link
eu: Comic Vine esteka

en: Source Options
eu: Sorburu aukerak

en: Available Fields
eu: Eremu erabilgarriak

en: %1 requires a username and password.
eu: %1(e)k erabiltzaile-izena eta pasahitza eskatzen ditu.

en: &Username:
eu: &Erabiltzaile-izena:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
eu: «CrossRef» zerbitzura sartzeko erabiltzaile-izen eta pasahitza behar dira.

en: &Password:
eu: &Pasahitza:

en: For some accounts, only an email address is required.
eu: Kontu batzuetarako, e-posta helbidea besterik ez da eskatzen.

en: Email:
eu: E-posta:

en: Danish Bibliographic Center (DBC.dk)
eu: Danimarkako Zentro Bibliografikoa (DBC.dk)

en: An access key is required to use this data source.
eu: Sartzeko gako bat beharrezkoa da datu-sorburu hori erabiltzeko.

en: Discogs Link
eu: Discogs esteka

en: Barcode
eu: Barra-kodea

en: Catalog Number
eu: Katalogo-zenbakia

en: The Discogs.com server reports a token error.
eu: Discogs.com zerbitzariak token errore baten berri ematen du.

en: Tracks (Disc %1)
eu: Pistak (Diskoa %1)

en: Discogs Audio Search
eu: Discogs-en audio bilaketa

en: User token:
eu: Erabiltzailearen tokena:

en: Original Title
eu: Jatorrizko titulua

en: Douban Link
eu: Douban esteka

en: DVDFr Link
eu: DVDFr esteka

en: Alternative Titles
eu: Ordezko tituluak

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoak

en: Entrez Database
eu: Entrez datu-basea

en: Institution
eu: Erakundea

en: External Application
eu: Kanpoko aplikazioa

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
eu: Kanpoko aplikaziotik itzulitako datuen bilduma-mota ezartzea.

en: &Result type:
eu: E&maitza mota:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
eu: Kanpoko aplikaziotik itzulitako datuen emaitza-mota ezartzea.

en: Application &path:
eu: Aplikazioaren &bide-izena:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
eu: Tellico-ren baliozko datu-fitxategi bat eman beharko lukeen aplikazioarenbide-izena ezarri.

en: Select the search keys supported by the data source.
eu: Hautatu data-sorburuak onartzen dituen bilaketa teklak.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
eu: Gehitu beharrezkoak izan daitezkeen argumentuak. <b>%1</b> bilatutako terminoarekin ordezkatuko da.

note: i18ncheckarg
en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Update
eu: Eguneratu

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
eu: <p>Sartu, sarrera baten eguneratze erabilgarriak bilatzeko erabili beharko liratekeen argumentuak.</p><p>Formatua, eratorritako balioak dituzten eremuekin erabilitako berdinak dira, hala nola <i>%{author}</i>. egiratu dokumentazioa xehetasunetarako.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
eu: %1(e)k ez du bilduma-mota hori bilatzen uzten.

en: Person
eu: Pertsona

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Raw Query
eu: Itaun gordena

en: FilmAffinity Link
eu: FilmAffinity esteka

en: &Maximum cast:
eu: &Gehineko aktoreen zerrenda:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
eu: Aktoreen zerrendak jende asko izan dezake. Ezarri bilaketak itzulitako gehienezko kopurua.

en: Filmaster Link
eu: Filmaster esteka

en: Gaming History Link
eu: Bideojokoen historiarako esteka

en: GCstar Plugin
eu: GCstar plugina

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
eu: Ezarri pluginetik itzulitako datuen bilduma-mota.

en: &Plugin:
eu: &Plugina:

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
eu: Hautatu datu-sorburuarekin erabiltzeko GCstar plugina.

en: Author:
eu: Egilea:

en: GiantBomb Link
eu: GiantBomb esteka

en: Google Book Link
eu: Google Book esteka

en: Google Book Search
eu: «Google Book» bilaketa

en: Illustrator
eu: Irudigilea

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
eu: Dewey-ren hamartarra

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
eu: LoC sailkapena

en: IGDB Link
eu: IGDB esteka

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: IMDb Rating
eu: IMDb sailkapena

en: IMDb Link
eu: IMDb esteka

en: Certifications
eu: Ziurtagiriak

en: Episodes
eu: Atalak

en: Locale
eu: Tokiko ezarpenak

en: Use system locale
eu: Erabili sistemaren tokiko ezarpenak

en: Use custom locale
eu: Erabili neurrira ipinitako tokiko ezarpenak

en: Dewey Decimal
eu: Dewey Hamartarra

en: Publishing
eu: Argitaratzea

en: Enable batch ISBN searching (requires Premium or Pro plan)
eu: Gaitu ISBN sortaka bilatzea (Premium edo Pro planak behar dira)

en: Batch searching for ISBN values is faster but only available for Premium or Pro plans.
eu: ISBN balioak sortaka bilatzea azkarragoa da baina Premium edo Pro planekin erabilgarri dago bakarrik.

en: iTunes Link
eu: iTunes esteka

en: KinoPoisk Link
eu: KinoPoisk esteka

en: Kino-Teatr Link
eu: «Kino-Teatr»-esteka

en: MobyGames Link
eu: MobyGames esteka

en: MovieMeter Link
eu: MovieMeter esteka

en: Multiple Sources
eu: Iturri anitzak

en: Data source:
eu: Datu-iturria:

en: Numista Link
eu: Numista esteka

en: Tellico is unable to read the search description in the OPDS catalog.
eu: Tellicok ezin du OPDS katalagoko bilaketaren deskribapena irakurri.

en: OPDS Catalog
eu: OPDS katalogoa

en: Catalog:
eu: Katalogoa:

en: Enter the link to the OPDS server.
eu: Sartu OPDS zerbitzarirako esteka.

en: &Verify Catalog
eu: E&giaztatu katalogoa

en: OpenLibrary Link
eu: OpenLibrary esteka

en: RPGGeek Link
eu: RPGGeek esteka

en: Library of Congress (US)
eu: Kongresuko Liburutegia (AEB)

en: SRU Server
eu: SRU zerbitzaria

en: Scheme:
eu: Antolaera:

en: Enter the path to the database used by the server.
eu: Sartu zerbitzariak erabiltzen duen datu-basearen bide-izena.

en: Hos&t:
eu: Os&talaria:

en: Enter the host name of the server.
eu: Sartu zerbitzariaren ostalari-izena.

en: &Port:
eu: Ata&ka:

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
eu: Sartu zerbitzariaren ataka zenbakia. Lehenetsia %1 da.

en: Path:
eu: Bide-izena:

en: Format:
eu: Formatua:

en: Enter the result format used by the server.
eu: Sartu zerbitzariak erabilitako emaitzaren formatua.

en: Field
eu: Eremua

en: TMDb Link
eu: TMDb esteka

en: Network
eu: Sarea

en: TheTVDB Link
eu: TheTVDB esteka

en: Subscriber PIN:
eu: Harpidedunaren PIN:

en: VGCollect Link
eu: Colnect esteka

en: VideoGameGeek Link
eu: VideoGameGeek esteka

en: Alias
eu: Ezizena

en: Visual Novel
eu: Eleberri bisuala

en: Query error!
eu: Itaun-errorea!

en: Connection search error %1: %2
eu: Konexioa bilatzeko errorea %1: %2

en: Record syntax error
eu: Erregistroaren sintaxi errorea

en: Connection error %1: %2
eu: Konexioaren errorea %1: %2

en: z39.50 Server
eu: z39.50 zerbitzaria

en: Use preset &server:
eu: Erabili aurrezarritako &zerbitzaria:

en: &Database:
eu: &Datu-basea:

en: Enter the database name used by the server.
eu: Sartu zerbitzariak erabiltzen duen datu-basearen izena.

en: Query character set:
eu: Itaun-karaktereen multzoa:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
eu: Sartu z39.50 zerbitzariak itaunetarako erabiltzen duen karaktere-multzoaren kodeketa. Seguruenik MARC-8 izango da, nahiz eta ISO-8859-1 ere ohikoa den.

en: Results character set:
eu: Emaitzen karaktere-multzoa:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
eu: Sartu z39.50 zerbitzariak erantzunetarako erabiltzen duen karaktere-multzoaren kodeketa. Seguruenik MARC-8 izango da, nahiz eta ISO-8859-1 ere ohikoa den.

en: &Format:
eu: &Formatua:

en: Auto-detect
eu: Automatikoki hauteman

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
eu: Sartu z39.50 zerbitzariak erabilitako datuen formatua. <i>Automatikoki hauteman</i> hautatuta badago, Tellico ezarpen oneta hautematen saiatuko da.

en: &User:
eu: &Erabiltzailea:

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
eu: Sartu z39.50 datu-baseak autentifikatzeko erabilzen duen erabiltzaile-izena. Zerbitzari gehienek ez dute behar.

en: Pass&word:
eu: Pasa&hitza:

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
eu: Sartu z39.50 datu-baseak autentifikatzeko erabiltzen duen pasahitza. Zerbitzari gehienek ez dute erabiltzen. Pasahitza testu arrunt gisa gordeko da Tellico konfiguratzeko fitxategian.

en: Internet Search
eu: Interneteko bilaketa

en: Search Query
eu: Bilaketa-itauna

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
eu: &Bilatu:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
eu: Sartu bilaketa-balio bat. ISBN bilaketa batek ISBN osoa izan behar du.

en: Choose the type of search
eu: Aukeratu bilaketa mota

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: Click to start or stop the search
eu: Egin klik bilaketa hasteko edo gelditzeko

en: &Search
eu: &Bilatu

en: &Multiple ISBN/UPC search
eu: ISBN/UPC bilaketa a&nizkoitza

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
eu: Markatu laudi hau ISBN edo UPC balio anizkoitzak bilatzeko.

en: Edit ISBN/UPC values...
eu: Editatu ISBN/UPC balioak...

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
eu: Egin klik testua editatzeko lauki bat irekitzeko, ISBN edo UPC balio anizkoitzak sartzeko edo haiek editatzeko.

en: Search s&ource:
eu: Bilatu s&orburua:

en: Select the database to search
eu: Hautatu zein datu-basetan bilatu behar den

en: Source
eu: Sorburua

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
eu: Emaitzak aurkitu ahala, zerrenda honetara gehitzen dira. Bat hautatzean, sarrera osoa eskuratu eta azpiko ikuspegian erakutsiko du.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
eu: Goiko zerrendan hautatutako sarrera bat hemen erakuts daiteke uneko bildumara gehitu baino lehen

en: &Add Entry
eu: &Gehitu sarrera

en: Add the selected entry to the current collection
eu: Gehitu hautatutako sarrera uneko bilduman

en: Get More Results
eu: Lortu emaitza gehiago

en: Fetch more results from the current data source
eu: Eskuratu emaitza gehiago uneko datu-sorburutik

en: Clear all search fields and results
eu: Garbitu bilaketa eremu eta emaitza denak

[ctx: %p is the percent value, % is the percent sign]
en: %p%
eu: %%p

en: Cancelling the search...
eu: Bilaketa bertan behera uzten...

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: The search returned no items.
eu: Bilaketak ez du elementurik itzuli.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
eu[0]: Bilaketan elementu 1 itzuli du.
eu[1]: Bilaketak %1 elementu itzuli ditu.

en: No results were found for the following ISBN values:
eu: Ondoko ISBN balioetarako ez da emaitzarik aurkitu:

en: No Results
eu: Emaitzarik ez

en: Fetching %1...
eu: %1 Eskuratzen...

en: Attribution
eu: Aitortza

en: No Internet sources are available for your current collection type.
eu: Uneko zure bilduma-motarako ez dago Interneteko sorbururik.

en: Edit ISBN/UPC Values
eu: Editatu ISBN/UPC balioak

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
eu: <qt>Sartu ISBN edo UPC balioak, lerroko bat.</qt>

en: &Load From File...
eu: &Zamatu fitxategitik...

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
eu: <qt>Zamatu zerrenda testu fitxategi batetik.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
eu: <qt>ISBN bilaketa batek gehienez 100 ISBN balio izan ditzake. Zure zerrendako aurreneko 100 balioak bakarrik erabiliko dira.</qt>

en: Data Source Properties
eu: Datu-sorburuen propietateak

en: &Source name:
eu: &Sorburuaren izena:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
eu: Izenak datu-sorburua identifikatzen du eta bakarra eta informatzailea izan behar du.

en: Source &type:
eu: Sorburu mo&ta:

en: Tellico supports several different data sources.
eu: Tellico-k hainbat datu-sorburu ezberdin onartzen ditu.

en: Updating from source should overwrite user data
eu: Sorburutik eguneratzean erabiltzailearen datuak gainidatzi beharko lirateke

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
eu: Markatuta badago, sarrerak eguneratzean aurretik dagoen informazio oro gainidatziko da.

en: Simple Text
eu: Testu soila

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: Choice
eu: Aukera

en: Checkbox
eu: Egiaztapen-laukia

en: Table
eu: Taula

en: Date
eu: Data

en: Date Created
eu: Sorrera data

en: Date Modified
eu: Aldatze data

en: International Standard Book Number
eu: Nazioarteko Liburu Zenbaki Estandarra

[ctx: TV Season]
en: Season
eu: Denboraldia

[ctx: TV Episode]
en: Episode
eu: Atala

en: Front Cover
eu: Aurrealdeko azala

en: Advanced Filter
eu: Iragazki aurreratua

en: Filter Criteria
eu: Iragazki-irizpideak

en: Match a&ll of the following
eu: Bat-etorri ondoko gu&ztiarekin

en: Match an&y of the following
eu: Bat-etorri ondoko e&dozeinekin

en: Filter name:
eu: Iragazki-izena:

en: &Save Filter
eu: &Gorde iragazkia

en: Filter
eu: Iragazi

en: Filter (Sort by Count)
eu: Iragazi (sailkatu kopuruaren arabera)

en: Expand All Groups
eu: Zabaldu talde guztiak

en: Collapse All Groups
eu: Tolestu talde guztiak

en: Filter by Group
eu: Iragazi taldearen arabera

en: %1 (Sort by Count)
eu: %1 (sailkatu kopuruaren arabera)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
eu: Taldea

en: People
eu: Jendea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Template Name:
eu: Txantiloiaren izena:v

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelComment)
en: Comment:
eu: Iruzkina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIcon)
en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Save As Collection Template
eu: Gorde bilduma-txantiloi gisa

en: Any Field
eu: Edozein eremu

en: equals
eu: berdina da

en: does not equal
eu: ez da berdina

en: matches regular expression
eu: adierazpen erregularrarekin bat dator

en: does not match regular expression
eu: ez dator bat adierazpen erregularrarekin

[ctx: is before a date]
en: is before
eu: aurretik dago

[ctx: is after a date]
en: is after
eu: ondoren dago

[ctx: is less than a number]
en: is less than
eu: baino txikiagoa da

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
eu: baino handiagoa da

en: image size equals
eu: irudiaren neurria honen berdina da

en: image size does not equal
eu: irudiaren neurria ez da honen berdina

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
eu: irudiaren neurria hau baino txikiagoa da

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
eu: irudiaren neurria hau baino handiagoa da

en: contains
eu: dauka

en: does not contain
eu: Ez dauka

en: Select Image...
eu: Hautatu irudia...

en: Scan Image...
eu: Eskaneatu irudia...

en: Open With...
eu: Ireki honekin...

[ctx: Clear image]
en: Clear
eu: Garbitu

en: Save link only
eu: Gorde esteka soilik

en: All Images (%1)
eu: Irudi guztiak (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
eu: Huts egin du hautatutako eskanerra irekitzea.

en: Opening image in %1...
eu: %1(e)ko irudia irekitzen...

en: Saving a link is only possible for newly added images.
eu: Esteka bat gordetzea berriki gehitutako irudiekin baino ezin da egin.

[ctx: more widgets]
en: More
eu: Gehiago

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
eu: Gutxiago

en: Template Preview
eu: Txantiloi aurreikuspena

en: Cancel
eu: Galarazi

[ctx: set a value]
en: &Set
eu: &Ezarri

[ctx: delete a value]
en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Rename Column
eu: Berrizendatu zutabea

en: New column name:
eu: Zutabe-izen berria:

en: Column %1
eu: %1 zutabea

en: Rename Column...
eu: Berrizendatu zutabea...

en: Clear Table
eu: Hustu taula

en: Insert Row
eu: Txertatu errenkada

en: Remove Row
eu: Kendu errenkada

en: Move Row Up
eu: Eraman errenkada gora

en: Move Row Down
eu: Eraman errenkada behera

en: Tellico is unable to load the image - %1.
eu: Tellico-k ezin du irudia zamatu - %1.

en: Import Options
eu: Inportatzeko aukerak

en: &Replace current collection
eu: O&rdezkatu uneko bilduma

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
eu: Ordezkatu uneko bilduma inportatutako fitxategiko edukiarekin.

en: A&ppend to current collection
eu: Eran&tsi uneko bildumara

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
eu: Erantsi inportatutako fitxategiko edukia uneko bildumara. Egingarria da soilik bilduma motak bat datozenean.

en: &Merge with current collection
eu: &Bateratu uneko bildumarekin

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
eu: Bateratu inportatutako fitxategiko edukia uneko bildumakoarekin. Egingarria da soilik bilduma motak bat datozenean. Bateratu ahal izateko, sarrerak zehatz-mehatz bat etorri behar dute.

en: &Import
eu: &Inportatu

en: Tellico Files
eu: Tellico fitxategiak

en: XML Files
eu: XML fitxategiak

en: Bibtex Files
eu: Bibtex fitxategiak

en: CSV Files
eu: CSV fitxategiak

en: RIS Files
eu: RIS fitxategiak

en: GCstar Data Files
eu: GCstar datu-fitxategiak

en: AMC Data Files
eu: AMC datu-fitxategiak

en: PDF Files
eu: PDF fitxategiak

en: Referencer Files
eu: Referencer fitxategiak

en: CIW Files
eu: CIW fitxategiak

en: VinoXML Data Files
eu: VinoXML datu-fitxategiak

en: eBook Files
eu: eLiburuki fitxategiak

en: Loan Dialog
eu: Maileguen elkarrizketa

en: The following items are being checked out:
eu: Ondoko elementuak aterata gisa markatzen ari dira:

en: The following item is on-loan:
eu: Ondoko elementua mailegatu da:

en: &Lend to:
eu: &Mailegua honi:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
eu: Sartu elementua zugandik maileguan jaso duen pertsonaren izena. Botoiari klik eginez helbide-liburutik hauta dezakezu.

en: &Loan date:
eu: &Mailegu-data:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
eu: Ateratze data elementuak utzi zenitueneko data da. Era lehenetsian, gaurko data erabiltzen da.

en: D&ue date:
eu: M&uga-eguna:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
eu: Muga-eguna elementuak itzuli behar direnekoa da. Muga-eguna ez da beharrezkoa, mailegua zure egutegi aktibora gehitu nahi duzunean ezik.

en: &Note:
eu: O&harra:

en: You can add notes about the loan.
eu: Maileguari buruzko oharrak gehitu ditzakezu.

en: &Add a reminder to the active calendar
eu: &Gehitu oroigarri bat egutegi aktiboan

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
eu: <qt>Lauki hau markatuta <em>Zeregin</em> elementu bat gehituko da zure egutegi aktiboan, KOrganizer erabiliz ikus daitekeena. Laukia, epemuga bat ezartzen baduzu, bakarrik, egongo da aktibo.</qt>

en: Check-in
eu: Sartu

en: Modify Loan...
eu: Aldatu mailegua...

en: Borrower
eu: Mailegu-hartzailea

en: Borrower (Sort by Count)
eu: Mailegu-hartzailea (Sailkatu kontuaren arabera)

en: Tellico - collection management software, free and simple
eu: Tellico - bildumak kudeatzeko softwarea, askea eta erraza

en: Data source scripts
eu: Datu sorburuen scriptak

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Code examples and general inspiration
eu: Kode adibideak eta inspirazio orokorra

en: Author of btparse library
eu: btparse liburutegiaren egilea

en: Author of libcsv library
eu: libcsv liburutegiaren egilea

en: Author of rtf2html library
eu: rtf2html liburutegiaren egilea

en: Do not reopen the last open file
eu: Ez ireki irekitako azken fitxategia

en: Import <filename> as a bibtex file
eu: Inportatu <fitxategi-izena> bibtex fitxategi gisa

en: Import <filename> as a MODS file
eu: Inportatu <fitxategi-izena> MODS fitxategi gisa

en: Import <filename> as a RIS file
eu: Inportatu <fitxategi-izena> RIS fitxategi gisa

en: Import <filename> as a PDF file
eu: Inportatu <fitxategi-izena> PDF fitxategi gisa

en: Log diagnostic output
eu: Egunkariaren diagnostikoaren irteera

en: Write log output to <filename>
eu: Idatzi egunkariaren irteera <fitxategi-izena>(e)an

en: File to open
eu: Ireki beharreko fitxategia

en: New Collection
eu: Bilduma berria

en: Create a new collection
eu: Sortu bilduma berri bat

en: New &Book Collection
eu: &Liburu bilduma berria

en: Create a new book collection
eu: Sortu liburu bilduma berri bat

en: New B&ibliography
eu: B&ibliografia berria

en: Create a new bibtex bibliography
eu: Sortu bibtex bibliografia berri bat

en: New &Comic Book Collection
eu: &Komiki-liburu bilduma berria

en: Create a new comic book collection
eu: Sortu komiki-liburu bilduma berri bat

en: New &Video Collection
eu: &Bideo bilduma berria

en: Create a new video collection
eu: Sortu bideo bilduma berri bat

en: New &Music Collection
eu: &Musika bilduma berria

en: Create a new music collection
eu: Sortu musika bilduma berri bat

en: New C&oin Collection
eu: T&xanpon bilduma berria

en: Create a new coin collection
eu: Sortu txanpon bilduma berri bat

en: New &Stamp Collection
eu: &Zigilu bilduma berria

en: Create a new stamp collection
eu: Sortu zigilu bilduma berri bat

en: New C&ard Collection
eu: K&arta (kromo) bilduma berria

en: Create a new trading card collection
eu: Sortu karta/kromo bilduma berri bat

en: New &Wine Collection
eu: A&rdo bilduma berria

en: Create a new wine collection
eu: Sortu ardo bilduma berri bat

en: New Video &Game Collection
eu: Bideo&joko bilduma berria

en: Create a new video game collection
eu: Sortu bideojoko bilduma berri bat

en: New Boa&rd Game Collection
eu: &Mahai-joko bilduma berria

en: Create a new board game collection
eu: Sortu mahai-joko bilduma berri bat

en: New &File Catalog
eu: &Fitxategi katalogo berria

en: Create a new file catalog
eu: Sortu fitxategi katalogo berri bat

en: New C&ustom Collection
eu: &Norbera finkatutako bilduma berria

en: Create a new custom collection
eu: Sortu norberak finkatutako bilduma berri bat

en: Open an existing document
eu: Ireki dagoen dokumentu bat

en: Open a recently used file
eu: Ireki azkenaldian erabilitako fitxategi bat

en: Save the document
eu: Gorde dokumentua

en: Save the document as a different file...
eu: Gorde dokumentua beste fitxategi baten gisan...

en: Save As Template...
eu: Gorde txantiloi gisa...

en: Save as a collection template
eu: Gorde bilduma-txantiloi gisa

en: Print the contents of the collection...
eu: Inprimatu bildumaren edukia...

en: Preview the contents of the collection...
eu: Aurreikusi bildumaren edukia...

en: Quit the application
eu: Irten aplikaziotik

en: Import the collection data from other formats
eu: Inportatu bilduma-datuak beste formatuetatik

en: Import Tellico Data...
eu: Inportatu Tellico datuak...

en: Import another Tellico data file
eu: Inportatu Tellico-ren beste datu-fitxategi bat

en: Import CSV Data...
eu: Inportatu CSV datuak...

en: Import a CSV file
eu: Inportatu CSV fitxategi bat

en: Import MODS Data...
eu: Inportatu MODS datuak...

en: Import a MODS data file
eu: Inportatu MODS datu-fitxategi bat

en: Import Alexandria Data...
eu: Inportatu Alexandria datuak...

en: Import data from the Alexandria book collection manager
eu: Inportatu datuak Alexandria liburu bilduma kudeatzailetik

en: Import Delicious Library Data...
eu: Inportatu Delicious liburutegiko datuak...

en: Import data from Delicious Library
eu: Inportatu datuak Delicious liburutegitik

en: Import Collectorz Data...
eu: Inportatu Collectorz datuak...

en: Import data from Collectorz
eu: Inportatu datuak Collectorz-tik

en: Import Data Crow Data...
eu: Inportatu «Data Crow» datuak...

en: Import data from Data Crow
eu: Inportatu datuak «Data Crow»tik

en: Import Referencer Data...
eu: Inportatu Referencer datuak...

en: Import data from Referencer
eu: Inportatu datuak Referencer-retik

en: Import Bibtex Data...
eu: Inportatu Bibtex datuak...

en: Import a bibtex bibliography file
eu: Inportatu bibtex bibliografia fitxategi bat

en: Import Bibtexml Data...
eu: Inportatu Bibtexml datuak...

en: Import a Bibtexml bibliography file
eu: Inportatu Bibtexml bibliografia fitxategi bat

en: Import RIS Data...
eu: Inportatu RIS datuak...

en: Import an RIS reference file
eu: Inportatu RIS erreferentzia fitxategi bat

en: Import MARC Data...
eu: Inportatu MARC datuak...

en: Import MARC data
eu: Inportatu MARC datuak

en: Import Goodreads Collection...
eu: Inportatu Goodreads bilduma...

en: Import a collection from Goodreads.com
eu: Inportatu «Goodreads.com»eko bilduma bat

en: Import LibraryThing Collection...
eu: Inportatu LibraryThing bilduma...

en: Import a collection from LibraryThing.com
eu: Inportatu «LibraryThing.com»eko bilduma bat

en: Import PDF File...
eu: Inportatu PDF fitxategia...

en: Import a PDF file
eu: Inportatu PDF fitxategi bat

en: Import Audio File Metadata...
eu: Inportatu audio-fitxategi metadatuak...

en: Import meta-data from audio files
eu: Inportatu metadatuak audio fitxategietatik

en: Import Audio CD Data...
eu: Inportatu audio CD datuak...

en: Import audio CD information
eu: Inportatu audio CD informazioa

en: Import Discogs Collection...
eu: Inportatu Discogs bilduma...

en: Import a collection from Discogs.com
eu: Inportatu «Discogs.com»eko bilduma bat

en: Import GCstar Data...
eu: Inportatu GCstar datuak...

en: Import a GCstar data file
eu: Inportatu GCstar datu-fitxategi bat

en: Import Griffith Data...
eu: Inportatu Griffith datuak...

en: Import a Griffith database
eu: Inportatu Griffith datu-base bat

en: Import Ant Movie Catalog Data...
eu: Inportatu Ant Movie katalogoko datuak...

en: Import an Ant Movie Catalog data file
eu: Inportatu Ant Movie katalogo baten datu-fitxategi bat

en: Import BoardGameGeek Collection...
eu: Inportatu BoardGameGeek bilduma...

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
eu: Inportatu «BoardGameGeek.com»eko bilduma bat

en: Import VinoXML...
eu: Inportatu VinoXML...

en: Import VinoXML data
eu: Inportatu VinoXML datuak

en: Import File Listing...
eu: Inportatu fitxategi zerrenda...

en: Import information about files in a folder
eu: Inportatu karpeta bateko fitxategiei buruzko informazioa

en: Import XSL Transform...
eu: Inportatu XSL transformatu bat...

en: Import using an XSL Transform
eu: Inportatu XSL transformatu bat erabiliz

en: &Export
eu: &Esportatu

en: Export the collection data to other formats
eu: Esportatu bildumako datuak beste formatuetara

en: Export to XML...
eu: Esportatu XMLra...

en: Export to a Tellico XML file
eu: Esportatu Telliko-ren XML fitxategi batera

en: Export to Zip...
eu: Esportatu Zip-era...

en: Export to a Tellico Zip file
eu: Esportatu Telliko-ren Zip fitxategi batera

en: Export to HTML...
eu: Esportatu HTMLra...

en: Export to an HTML file
eu: Esportatu HTML fitxategi batera

en: Export to CSV...
eu: Esportatu CSVra...

en: Export to a comma-separated values file
eu: Esportatu komaz bereizitako balioen fitxategi batera

en: Export to Alexandria...
eu: Esportatu «Alexandria»ra...

en: Export to an Alexandria library
eu: Esportatu Alexandria liburutegi batera

en: Export to Bibtex...
eu: Esportatu Bibtex-era...

en: Export to a bibtex file
eu: Esportatu bibtex fitxategi batera

en: Export to Bibtexml...
eu: Esportatu «Bibtexml»ra...

en: Export to a Bibtexml file
eu: Esportatu Bibtexml fitxategi batera

en: Export to ONIX...
eu: Esportatu ONIXera...

en: Export to an ONIX file
eu: Esportatu ONIX fitxategi batera

en: Export to GCstar...
eu: Esportatu GCstar-rera...

en: Export to a GCstar data file
eu: Esportatu GCstar datu-fitxategi batera

en: Export XSL Transform...
eu: Esportatu XSL transformatura...

en: Export using an XSL Transform
eu: Esportatu XSL transformatu bat erabiliz

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
eu: Hautatutako testua ebaki eta arbelean ipintzen du

en: Copy the selected text to the clipboard
eu: Kopiatu hautatutako testua arbelera

en: Paste the clipboard contents
eu: Itsatsi arbeleko edukia

en: Select all the entries in the collection
eu: Hautatu bildumako sarrera guztiak

en: Deselect all the entries in the collection
eu: Desautatu bildumako sarrera guztiak

en: Advanced &Filter...
eu: &Iragazki aurreratua...

en: Filter the collection
eu: Iragazi bilduma

en: &New Entry...
eu: &Sarrera berria...

en: New Entry
eu: Sarrera berria

en: Create a new entry
eu: Sortu sarrera berri bat

en: Add Entry
eu: Gehitu sarrera

en: Internet Search...
eu: Interneteko bilaketa...

en: Search the internet...
eu: Bilatu Internetean...

en: Edit the selected entries
eu: Editatu hautatutako sarrerak

en: Copy the selected entries
eu: Kopiatu hautatutako sarrerak

en: Delete the selected entries
eu: Ezabatu hautatutako sarrerak

en: &Merge Entries
eu: &Bateratu sarrerak

en: Merge the selected entries
eu: Bateratu hautatutako sarrerak

en: Check-&out...
eu: Aterat&zea...

en: Check-out the selected items
eu: Atera hautatutako elementuak

en: Check-&in
eu: Sar&tzea

en: Check-in the selected items
eu: Sartu hautatutako elementuak

en: &Rename Collection...
eu: &Berrizendatu bilduma...

en: Rename the collection
eu: Bilduma berrizendatzea

en: Collection &Fields...
eu: Bildumako &eremuak...

en: Fields
eu: Eremuak

en: Modify the collection fields
eu: Aldatu bildumako eremuak

en: &Generate Reports...
eu: &Sortu txostenak...

en: Reports
eu: Txostenak

en: Generate collection reports
eu: Sortu bildumen txostenak

en: Convert to &Bibliography
eu: Bihurtu &Bibliografia

en: Convert a book collection to a bibliography
eu: Bihurtu liburu bilduma bat bibliografia

en: String &Macros...
eu: Kate-&makroak...

en: Edit the bibtex string macros
eu: Editatu bibtex-en kate-makroak

en: Check for Duplicate Keys...
eu: Egiaztatu gako bizkoiztuak duden...

en: Check for duplicate citation keys
eu: Egiaztatu aipamen-gako bikoituak dauden

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
eu: Kopiatu Bibtex ar&belean

en: Copy bibtex citations to the clipboard
eu: Kopiatu bibtex aipamenak arbelean

en: Cite Entry in &LyX
eu: Sarrera &LyX-en aipatu

en: Cite the selected entries in LyX
eu: Hautatutako sarrerak LyX-en aipatu

[ctx: Update Entry]
en: Update
eu: Eguneratu

en: All Sources
eu: Sorburu guztiak

en: Update entry data from all available sources
eu: Eguneratu sarrera datuak sorburu erabilgarri guztietatik

en: Unlock Layout
eu: Desblokeatu antolaera

en: Unlock the window's layout
eu: Desblokeatu leihoaren antolaera

en: Lock Layout
eu: Giltzatu antolamendua

en: Lock the window's layout
eu: Giltzatu leihoaren antolamendua

en: Reset Layout
eu: Berrezarri antolamendua

en: Reset the window's layout
eu: Berrezarri leihoko antolamendua

en: Entry &Editor
eu: Sarrera &editorea

en: Enable/disable the editor
eu: Gaitu/desgaitu editorea

en: Show Log
eu: Erakutsi egunkaria

en: Change Grouping
eu: Aldatu taldekatzea

en: &Group Selection
eu: &Talde hautapena

en: Change the grouping of the collection
eu: Aldatu bildumako taldekatzea

en: Filter here...
eu: Iragazi hemen...

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
eu: <qt><i>Sarrera-ikuspegia</i>k sarreren edukiaren ikuspegi formatudun bat erakusten du.</qt>

en: Collection View
eu: Bilduma ikuspegia

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
eu: <qt><i>Zutabe ikuspegia</i>k sarrera bakoitzerako eremu anizkoitzen balioak erakusten ditu.</qt>

en: Group View
eu: Talde ikuspegia

en: Groups
eu: Taldeak

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
eu: <qt><i>Talde ikuspegia</i>k sarrerak, hautatutako eremu batean oinarrituta, taldeetan sailkatzen ditu.</qt>

en: Collection management software, free and simple
eu: Bildumak kudeatzeko softwarea, askea eta erraza

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
eu: Ongietorri Tellico bilduma kudeatzailera

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
eu: <h3>Tellico, liburu, bideo, musika eta katalogatu nahi duzun edonolako bilduma kudeatzeko tresna bat da.</h3><h3>Zure bildumara sarrera berriak gehitu daitezke <a href="tc:///coll_new_entry">datuak eskuz sartuta</a> edo datuakInterneteko hainbat sorburuetatik <a href="tc:///edit_search_internet">zama-jaitsita</a>.</h3>

en: More information can be found in the <a href="help:/tellico">documentation</a>. You may also <a href="tc:///disable_welcome">disable this welcome screen</a>.
eu: <a href="help:/tellico">Dokumentazioan</a> informazio gehiago aurki daiteke. <a href="tc:///disable_welcome">Ongietorri pantaila hau</a> ere ezgaitu  zenezake.

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
eu: Uneko fitxategia aldatu da.
    Gorde nahi al duzu?

en: Creating new collection...
eu: Bilduma berria sortzen...

en: Opening file...
eu: Fitxategia irekitzea...

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
eu: <qt><p>Irudi asko dituen fitxategi bat gordetzen ari zara, horrek Tellico nabarmen moteltzea eragiten du. Errendimendua hobetzeko, irudiak Tellico-ren datuen direktorioan bereizita gorde nahi dituzu?</p><p>Zure aukera, konfiguratzeko elkarrizketa-koadroan, alda daiteke.</p></qt>

en: Save Images Separately
eu: Gorde irudiak bereizita

en: Save Images in File
eu: Gorde irudiak fitxategian

en: Saving file with a new filename...
eu: Gorde fitxategia fitxategi-izen berri batekin...

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Printing...
eu: Inprimatzen...

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
eu: Bilduma, sarreren azpimultzo mugatu bat erakusteko iragazten ari da.Ikusgai dauden sarrerak bakarrik inprimatuko dira. Jarraitu?

en: Exiting...
eu: Irteten...

en: (%1 filtered; %2 selected)
eu: (%1 iragazita; %2 hautatuta)

en: (%1 filtered)
eu: (%1 iragazita)

en: (%1 selected)
eu: (%1 hautatuta)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
eu: Tellico-k errore bat aurkitu du XSLT prozesatzean.

en: Importing data...
eu: Datuak inportatzea...

en: Import File
eu: Inportatu fitxategia

en: Import Directory
eu: Inportatu direktorioa

en: Exporting data...
eu: Datuak esportatzen...

en: Export As
eu: Esportatu honela

en: String Macros
eu: Kate-makroak

en: Macro
eu: Makroa

en: String
eu: Katea

en: Creating citations...
eu: Aipamenak sortzen...

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
eu: <qt><i>Iragazki ikuspegia</i>k iragazte arau jakin batzuk betetzen dituzten sarrerak erakusten ditu.</qt>

en: Loans
eu: Maileguak

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
eu: <qt><i>Mailegu ikuspegia</i>k zure bildumako elementuak maileguan hartu dituzten pertsona guztien zerrenda bat erakusten du.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
eu: Irudi batzuk ez daude gordeta konfiguratutako kokalekuan. Uneko fitxategia gorde behar da eta irudiak kokaleku berrira transferituko dira.

en: Update entry data from %1
eu: Eguneratu sarrerako datuak %1(e)tik

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
eu: Tellico-k aldiko mota honetako fitxategi bakarra inportatu dezake. Soilik %1 inportatuko da.

[ctx: @title:window]
en: Tellico Log
eu: Tellico-ren egunkaria

en: Collection Report
eu: Bildumaren txostena

en: &Report template:
eu: &Txosten-txantiloia:

en: One Entry Per Page
eu: Sarrera bat orrialdeko

en: &Generate
eu: &Sortu

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
eu: Hautatu txosten-txantiloi bat eta egin klik <em>Sortu</em>ri.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
eu: Bilduma handietarako txosten batzuk sortzea segundo batzuk har ditzake.

en: PNG Files
eu: PNG fitxategiak

en: HTML Files
eu: HTML fitxategiak

en: Do you really want to delete this filter?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu iragarki hau?

en: Delete Filter?
eu: Iragarkia ezabatu?

en: New collection name:
eu: Bilduma berriaren izena:

en: Entry 1
eu: Sarrera 1

en: Entry 2
eu: Sarrera 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
eu: Sarrerak bateratzean %1(e)ren balio gatazkatsuak aurkitu dira.

en: Please choose which value to keep.
eu: Hautatu mantendu beharreko balioa.

en: Select value from %1
eu: Hautatu %1(e)ko balioa

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (file_new_collection)
en: &New Collection
eu: Bilduma &berria

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_import)
en: &Import
eu: &Inportatu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
eu: &Esportatu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
eu: &Bilduma

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
eu: Eg&uneratu sarrera

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
eu: &Bibliografia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
eu: Era&kutsi ikuspegiak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
eu: Bilduma tresna-barra

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
eu: <qt>Lehendik ere badago <i>%1</i> izeneko Alexandria liburutegi bat. Liburutegi hartan dauden liburuak gainidatz litezke.</qt>

en: Alexandria Options
eu: Alexandria aukerak

en: &Library:
eu: &Liburutegia:

en: Scanning audio files...
eu: Audio fitxategiak eskaneatzen...

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Bitrate
eu: Bit-emaria

en: (Various)
eu: (Askotarikoak)

en: Audio File Options
eu: Audio-fitxategi aukerak

en: Recursive &folder search
eu: &Karpeta bilaketa errepikaria

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
eu: Markatuta badago, audio fitxategiak karpetetan errekurtsiboki bilatzen dira.

en: Include file &location
eu: Barneratu fitxategi &kokalekua

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
eu: Markatuta badago, pista bakoitzaren fitxategi-izenak sarreretan gehituko dira.

en: Include &bitrate
eu: Barneratu &bit-emaria

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
eu: Markatuta badago, pista bakoitzaren bit-emaria  sarreretan gehitzen da.

en: Bibtex Options
eu: Bibtex aukerak

en: Expand string macros
eu: Zabaldu kate-makroak

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
eu: Markatuta badago, kate-makroak zabalduko dira eta ez da @string{} sarrerarik idatziko.

en: Use URL package
eu: Erabili URL paketea

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
eu: Markatuta badago, URL eremu oro \url deklarazio batean bilduko da.

en: Skip entries with empty citation keys
eu: Saltatu aipamen-gako hutsak dituzten sarrerak

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
eu: Markatuta badago, bibtex aipamen-gakorik gabeko sarrerak saltatu egingo ditu.

en: Bibtex quotation style:
eu: Bibtex-en aipu estiloa:

en: Braces
eu: Parentesiak

en: Quotes
eu: Aipuak

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
eu: <qt>Bibtex esportatzerakoan erabilitako estiloa. Eremu guztietako balioei ihes egingo zaie giltzak edo aipu komatxoak erabiliz.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
eu: Fitxategian ez dira bibtex sarrera balioduna aurkitu

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
eu: Fitxategian ez dira bibtex sarrera balioduna aurkitu - %1

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
eu: Erabili Unicode (UTF-8) kodeketa

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
eu: Inportatutako fitxategia Unicode-rekin (UTF-8) irakurri.

en: Use user locale (%1) encoding
eu: Erabili erabiltzailearen tokiko (%1) kodeketa

en: Read the imported file in the local encoding.
eu: Inportatutako fitxategia kodeketa lokalean irakurri.

en: Bibtexml Files
eu: Bibtexml fitxategiak

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
eu: Balizko XSLT fitxategi bat behar da fitxategia inportatzeko.

en: A valid user ID must be entered.
eu: Balizko erabiltzaile ID bat sartu behar da.

en: BoardGameGeek Options
eu: BoardGameGeek-en aukerak

en: Import owned items only
eu: Inportatu jabe zaren elementuak bakarrik

en: User ID:
eu: Erabiltzaile ID:

en: CSV Options
eu: CSV aukerak

en: Include field titles as column headers
eu: Sartu eremu-tituluak zutabe-goiburu gisa

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
eu: Markatuz gero, eremuen tituluak dituen goiburu-errenkada bat gehituko da.

en: Delimiter
eu: Bereizlea

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
eu: Komaz gain, beste karaktere batzuk bereizle gisa erabil daitezke, fitxategiko balio bakoitza bereizteko.

en: Comma
eu: Koma

en: Use a comma as the delimiter.
eu: Erabili koma bat bereizle gisa.

en: Semicolon
eu: Puntu eta koma

en: Use a semi-colon as the delimiter.
eu: Erabili puntu eta koma bereizle gisa.

en: Tab
eu: Tabulazioa

en: Use a tab as the delimiter.
eu: Erabili tabulazio bat bereizle gisa.

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Use a custom string as the delimiter.
eu: Erabili neurrira ipinitako kate bat bereizle gisa.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
eu: Neurrira ipinitako kate bat, puntu eta koma bat esaterako, erabil daiteke bereizle gisa.

en: Table column delimiter:
eu: Taulako zutabe-bereizlea:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
eu: Zutabe-bereizleak <i>Taula</i> eremu bateko zutabe bakoitzeko balioak bereizten ditu.

en: Table row delimiter:
eu: Taulako errenkada-bereizlea:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
eu: Errenkada-bereizleak <i>Taula</i> eremu bateko errenkada bakoitzeko balioak bereizten ditu.

en: Select the type of collection being imported.
eu: Aukeratu inportatzen ari den bildumaren mota.

en: &First row contains field titles
eu: &Lehenego errenkadak eremuen tituluak ditu

en: If checked, the first row is used as field titles.
eu: Markatuta badago, lehenego errenkada eremuen titulu gisa erabiltzen da.

en: Import images as links only
eu: Inportatu irudiak esteka gisa bakarrik

en: If checked, the image paths will be imported as links instead of being managed by Tellico directly.
eu: Markatuta badago, Tellicok zuzenean kudeatu ordez, irudiaren bide-izena esteka gisa inportatuko da.

en: Delimiter:
eu: Bereizlea:

en: &Comma
eu: &Koma

en: &Semicolon
eu: &Puntu eta koma

en: Ta&b
eu: Ta&bulazioa

en: Ot&her:
eu: &Bestelakoa:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
eu: Taulak CSV fitxategiaren aurreneko bost lerroak erakusten ditu.

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
eu: <qt>Ezarri zutabe bakoitza bildumako eremu batekin bat etortzea, zutabe bat hautatu, eremua hautatu, eta ondoren <i>Esleitu eremua</i> botoian klik eginez.</qt>

en: Co&lumn:
eu: &Zutabea:

en: &Data field in this column:
eu: &Datu-eremua zutabe honetan:

en: &Assign Field
eu: &Esleitu eremua

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
eu: Zutabe bat gutxienez eremu bati esleitu behar zaio. Esleitutako zutabeak bakarrik inportatuko dira.

en: Review
eu: Berrikuspena

en: <New Field>
eu: <Eremu berria>

en: Discogs Options
eu: «Discogs»en aukerak

en: Scanning files...
eu: Fitxategiak aztertzen...

en: File Listing Options
eu: Fitxategiak zerrendatzeko aukerak

en: Recursive folder search
eu: Karpeta bilaketa errepikaria

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
eu: Markatuta badago, karpetetan fitxategi guztien bila errekurtsiboki bilatzen da.

en: Generate file previews
eu: Sortu fitxategien aurreikuspegiak

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
eu: Markatuta badago, fitxategi-edukiaren aurreikuspegiak sortzen dira, eta horrek karpetak zerrendatzea moteldu dezake.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
eu: <qt>Tellico ez da izan CD-ROM gailura sartzeko gai - <i>%1</i>.</qt>

en: Select CDDB Entry
eu: Aukeratu CDDB sarrera

en: Select a CDDB entry:
eu: Aukeratu CDDB sarrera bat:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
eu: <qt>Ez da aurkitu CDarekin bat etortzeko erregistrorik.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
eu: <qt>Tellico ez da izan CD bilaketa osatzeko gai.</qt>

en: Various
eu: Hainbat

en: Audio CD Options
eu: Audio CD aukerak

en: Read data from CD-ROM device
eu: Irakurri datuak CD-ROM gailutik

en: Select or input the CD-ROM device location.
eu: Hautatu edo sartu CD-ROM gailuaren kokalekua.

en: Read all CDDB cache files only
eu: Irakurri bakarrik CDDB cache fitxategi guztiak

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
eu: Irakurri cache-karpeta lehenetsietan dauden CDDB fitxategi guztietako datuak errekurtsiboki.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
eu: <qt>Fitxategia ez da GCstar datu fitxategi balioduna.</qt>

en: The GCstar model file could not be found.
eu: Ezin izan du GCstar eredu-fitxategia aurkitu.

en: GCstar Options
eu: GCstar aukerak

en: Goodreads Options
eu: Goodreads aukerak

en: (grouped by %1)
eu: (%1(e)ren arabera taldekatuta)

en: HTML Options
eu: HTML aukerak

en: Print field headers
eu: Inprimatu eremuko goiburuak

en: Group the entries
eu: Taldekatu sarrerak

en: Export individual entry files
eu: Esportatu sarrera bereiziko fitxategiak

en: If checked, individual files will be created for each entry.
eu: Markatuta badago, sarrera bakoitzerako fitxategi bereizi bat sortuko da.

en: Loading data...
eu: Datuak zamatzen...

en: Loading %1...
eu: %1 zamatzen...

en: LibraryThing Options
eu: LibraryThing aukerak

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
eu: Esportatu zure LibraryThing bilduma <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON forman</a>.

en: JSON Files
eu: JSON fitxategiak

en: LibraryThing file:
eu: LibraryThing fitxategia:

en: Tellico was unable to read any data.
eu: Tellico ez da daturik irakurtzeko gai izan.

en: MARC Options
eu: MARC aukerak

en: Character set:
eu: Karaktere-multzoa:

en: MARC Format:
eu: MARC formatua:

en: Zip Files
eu: Zip fitxategiak

en: ONIX Archive Options
eu: ONIX artxibo aukerak

en: Include images in archive
eu: Barneratu irudiak artxiboan

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
eu: Markatuta badago, dokumentuko irudiak «Zip» gisa konprimatutako ONIX artxiboan barneratuko dira.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
eu: Tellico ez da izan, PDF fitxategitik meta-daturik irakurtzeko gai.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
eu: Tellico, DOI bat duten sarrerei buruzko informazioa «CrossRef.com»etik zama-jaisteko gai da. Dena den, «¢rossRef»en kontu bat sortu eta haren informazioarekin datu-sorburu berri bat sortu behar duzu.

en: The file is empty.
eu: Fitxategia hutsi dago.

en: The file contains no collection data.
eu: Fitxategiak ez du bilduma daturik.

en: Tellico XML Options
eu: Tellico XML aukerak

en: Include images in XML document
eu: Barneratu irudiak XML dokumentuan

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
eu: Markatuta badago, dokumentuko irudiak XML korrontean barneratuko dira «base64»rekin kodetutako elementu gisa.

en: It is from a future version of Tellico.
eu: Tellico-ren etorkizuneko bertsio batekoa da.

en: XSLT Options
eu: XSLT aukerak

en: XSLT file:
eu: XSLT fitxategia:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
eu: Hautatu datuak eraldatzeko erabili beharreko XSLT fitxategia.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
eu: Txikiagotu ikonoaren gehienezko neurria ikono-zerrenda ikuspegian

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
eu: Ikonoen uneko gehienezko neurria %1 da.
    Mugitu graduatzailea hori aldatzeko.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
eu: Handiagotu ikonoaren gehienezko neurria ikono-zerrenda ikuspegian

en: This template is meant for music collections only.
eu: Txantiloi hau soilik musika-bildumetarako da.

en: Total:
eu: Guztira:

en: Loan
eu: Mailegua

en: Loan Date
eu: Mailegu-data

en: Due Date
eu: Epe-muga

en: Note
eu: Oharra

en: This template is meant for video collections only.
eu: Txantiloi hau soilik bideo-bildumetarako da.

en: : Group Summary
eu: : taldeko laburpena

en: Total number of fields:
eu: Eremu kopurua guztira:

en: Total number of entries:
eu: Sarrera kopurua guztira:

en: Generated by Tellico
eu: Tellico-k sortua

en: Distinct values:
eu: Balio ezberdina:

en: Search
eu: Bilatu

en: Clear
eu: Garbitu
