tellico - en to gl translation catalogue (1217 entries)

[ctx: Album XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Album.xsl
en: Album
gl: Álbum

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
gl: Predeterminado

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
gl: Decorativo

[ctx: Video XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Video.xsl
en: Video
gl: Vídeo

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
gl: Compacto

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
gl: Lista de títulos (vertical)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
gl: Vista do grupo

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
gl: Vista de préstamo

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
gl: Lista de títulos (horizontal)

[ctx: Group Summary XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Summary.xsl
en: Group Summary
gl: Resumo do grupo

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
gl: Lista de imaxes

[ctx: Image Grid XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_Grid.xsl
en: Image Grid
gl: Grade de imaxes

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
gl: Columna triplo

[ctx: Group Statistics XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Statistics.xsl
en: Group Statistics
gl: Estatísticas de grupo

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
gl: Vista de columnas

en: Citation Key Manager
gl: Xestor de chaves de citación

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
gl: Comprobando as entradas con chaves de citación duplicadas…

en: Check for duplicates
gl: Comprobar se hai duplicados

en: Filter for duplicates
gl: Filtrar duplicados

en: There are no duplicate citation keys.
gl: Non hai chaves de citación duplicadas.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
gl[0]: Hai %1 chave de citación duplicada.
gl[1]: Hai %1 chaves de citación duplicadas.

en: Select Borrower
gl: Escoller a prestameira

en: Name
gl: Nome

en: Collection Size
gl: Tamaño da colección

en: Total entries: %1
gl: Total de entradas: %1

en: Collection Size Over Time
gl: Evolución do tamaño da colección

en: Group Summary: %1
gl: Resumo do grupo: %1

en: Total number of entries: %1
gl: Número total de entradas: %1

en: Top Values: %1
gl: Valores superiores: %1

en: Group Summary Report
gl: Informe do resumo de grupo

en: Year Distribution
gl: Distribución por anos

[ctx: Distinct number of items]
en: Count
gl: Reconto

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
gl: <qt>Tellico non pode escribir no cano do servidor en <b>%1</b>.</qt>

en: My Collection
gl: A miña colección

en: Personal
gl: Persoal

en: Book Collection
gl: Colección de libros

en: Bibliography
gl: Bibliografía

en: Comic Book Collection
gl: Colección de cómics

en: Video Collection
gl: Colección de vídeos

en: Music Collection
gl: Colección de música

en: Coin Collection
gl: Colección de moedas

en: Stamp Collection
gl: Colección de selos

en: Wine Collection
gl: Colección de viño

en: Card Collection
gl: Colección de cartas

en: Game Collection
gl: Colección de xogos

en: File Catalog
gl: Catálogo de ficheiros

en: Board Game Collection
gl: Colección de xogos de mesa

en: Custom Collection
gl: Colección personalizada

en: Collection Fields
gl: Campos da colección

en: Current Fields
gl: Campos actuais

[ctx: New Field]
en: &New
gl: &Novo

en: Add a new field to the collection
gl: Engade un campo novo á colección

[ctx: Delete Field]
en: Delete
gl: Eliminar

en: Remove a field from the collection
gl: Retira un campo da colección

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
gl: Sobe este campo na lista. A orde é importante para a disposición no editor de entradas.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
gl: Baixa este campo na lista. A orde é importante para a disposición no editor de entradas.

en: Field Properties
gl: Propiedades do campo

en: &Title:
gl: &Título:

en: The title of the field
gl: O título do campo

en: T&ype:
gl: &Tipo:

en: The type of the field determines what values may be used.
gl: O tipo do campo determina que valores poden usarse.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
gl: <i>Texto simple</i> é o usado na maioría dos campos.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
gl: <i>Parágrafo</i> é para bloques de texto grandes.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
gl: <i>Alternativa</i> restrinxe o campo a certos valores.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
gl: A <i>caixa para marcar</i> é para un único valor de si ou non.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
gl: <i>Número</i> indica que o campo contén un valor numérico.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
gl: <i>URL</i> é para campos que se refiran a un URL, incluíndo referencias a outros ficheiros.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
gl: Unha <i>Táboa</i> pode conter unha ou varias columnas de valores.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
gl: Un campo de <i>Imaxe</i> contén unha imaxe.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
gl: Un campo de <i>Data</i> pode usarse para valores cun día, mes e ano.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
gl: Un campo de <i>Cualificación</i> usa estrelas para amosar un nivel.

en: Cate&gory:
gl: &Categoría:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
gl: O campo da categoría determina onde se sitúa o campo no editor.

en: Set &properties...
gl: Definir as &propiedades…

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
gl: As propiedades ampliadas do campo úsanse para indicar cousas como o campo bibtex que corresponda.

en: Description:
gl: Descrición:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
gl: A descrición é útil para recordar a información que contén o campo.

en: Value Options
gl: Opcións de valores

en: Default value:
gl: Valor predeterminado:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
gl: <qt>Pode definirse un valor predeterminado para as novas entradas.</qt>

en: Value template:
gl: Modelo de valores:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
gl: Os calores derivados fórmanse a partir dos valores doutros campos de acordo cos valores do modelo. Os nomes dos campos, como «%{year} %{title}», substitúense co seu valor.

en: Use derived value
gl: Usar os valor derivado

en: A&llowed values:
gl: Valores p&ermitidos:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
gl: <qt>Nos campos de tipo <i>Alternativa</i> só se permiten estes valores, que se porán nunha lista despregábel. Os valores deben separarse por puntos-e-comas, p.ex.: «can; gato; rato»</qt>

en: Format options:
gl: Opcións de formato:

en: No formatting
gl: Sen formato

en: Allow auto-capitalization only
gl: Só pór maiúsculas automaticamente

en: Format as a title
gl: Formatar como título

en: Format as a name
gl: Formatar como un nome

en: Field Options
gl: Opcións do campo

en: Enable auto-completion
gl: Activar o completado automático

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
gl: Se se marca, activarase o completado automático de KDE na área de edición de textos deste campo.

en: Allow multiple values
gl: Permitir múltiplos valores

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
gl: Se se marca, Tellico procesará os valores no campo para varios valores, separados por punto e coma.

en: Allow grouping
gl: Permitir o agrupamento

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
gl: Se se marca poderá usar o campo para agrupar as entradas na vista de grupo.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
gl: Reverte as propiedades do campo escollido aos valores predeterminados.

en: Modify Fields
gl: Modificar os campos

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
gl: <qt>Se retira os valores permitidos do campo <i>%1</i> que ten a colección pode provocar unha corrupción dos datos. Quere manter os valores modificados ou cancelar e volver aos actuais?</qt>

en: Keep modified values
gl: Manter os valores modificados

en: New Field %1
gl: Novo campo %1

en: Revert Field Properties
gl: Reverter as propiedades do campo

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
gl: <qt><p>Seguro que quere reverter as propiedades do campo <em>%1</em> aos valores predeterminados?</p></qt>

en: Revert
gl: Reverter

en: Extended Field Properties
gl: Propiedades estendidas do campo

en: Property
gl: Propiedade

en: Value
gl: Valor

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
gl: Xa existe un campo este título. Insira un título distinto.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
gl: <qt>A categoría pode non estar baleira. Insira unha categoría.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
gl: <qt>Non pode haber un campo na mesma categoría que un campo <em>Parágrafo</em>, <em>Táboa</em> ou <em>Imaxe</em>. Insira unha categoría distinta.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
gl: O título dun campo non pode ser o mesmo que o dunha categoría xa existente. Insira un título distinto.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
gl: O intervalo dun campo de cualificación debe valer entre 1 e 10, e o límite inferior debe ser menor que o superior. Modifique as propiedades inferior e superior.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
gl: As táboas están limitadas a un máximo de dez columnas.

en: A field with a derived value must have a value template.
gl: O campo cun valore derivado ten que ter o mesmo valor que o modelo.

en: General
gl: Xeral

en: Publishing
gl: Publicación

en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: Entry Type
gl: Tipo da entrada

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
gl: Estes tipos de entrada son específicos de bibtex. Consulte a documentación de bibtex.

en: Author
gl: Autoría

en: Bibtex Key
gl: Clave de bibtex

en: Book Title
gl: Título do libro

en: Organization
gl: Organización

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(i18n(bibtex_general)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing **************************
en: Publisher
gl: Editor

en: Address
gl: Enderezo

en: Edition
gl: Edición

en: Pages
gl: Páxinas

en: Year
gl: Ano

en: Journal
gl: Revista

en: Month
gl: Mes

en: Number
gl: Número

en: How Published
gl: Como se publicou

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(i18n(bibtex_publishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
gl: Capítulo

en: Series
gl: Serie

en: Cross-Reference
gl: Referencia cruzada

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(i18n(bibtex_misc)); list.append(field);
en: Keywords
gl: Palabras clave

en: Abstract
gl: Resumo

en: Notes
gl: Notas

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: My Board Games
gl: Os meus xogos de mesa

en: Genre
gl: Xénero

en: Mechanism
gl: Mecanismo

en: Release Year
gl: Ano de publicación

en: Designer
gl: Deseñador

en: Number of Players
gl: Número de xogadores

en: Playing Time
gl: Tempo de xogo

en: Minimum Age
gl: Idade mínima

en: Description
gl: Descrición

en: Rating
gl: Cualificación

en: Purchase Date
gl: Data de compra

en: Gift
gl: Agasallo

en: Purchase Price
gl: Prezo de compra

en: Loaned
gl: Emprestado

en: Cover
gl: Portada

en: Comments
gl: Comentarios

en: Classification
gl: Clasificación

en: My Books
gl: Os meus libros

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Hardback
gl: Cartoné

en: Paperback
gl: Rústica

en: Trade Paperback
gl: Libro de bolso

en: E-Book
gl: Libro electrónico

en: Magazine
gl: Revista

en: Binding
gl: Encadernación

en: Copyright Year
gl: Ano do copyright

en: Publication Year
gl: Ano de publicación

en: Library of Congress Control Number
gl: Número de control da Biblioteca do Congreso (US)

en: Translator
gl: Tradutor

en: Language
gl: Idioma

en: Series Number
gl: Número de serie

en: New
gl: Novo

en: Used
gl: Usado

en: Condition
gl: Condición

en: Signed
gl: Asinado

en: Read
gl: Lido

en: Front Cover
gl: Cuberta

en: Plot Summary
gl: Resumo do argumento

en: My Cards
gl: As miñas tarxetas

en: Player
gl: Xogador

en: Team
gl: Equipo

en: Brand
gl: Marca

en: Card Number
gl: Número de tarxeta

en: Card Type
gl: Tipo de tarxeta

en: Location
gl: Lugar

en: Quantity
gl: Cantidade

en: Front Image
gl: Imaxe frontal

en: Back Image
gl: Imaxe do reverso

en: My Coins
gl: As miñas moedas

en: Type
gl: Tipo

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
gl: Denominación

en: Mint Mark
gl: Marca da Casa da Moeda

en: Country
gl: País

en: Currency
gl: Divisa

en: Coin Set
gl: Serie de moedas

en: Grade
gl: Grao

en: Grading Service
gl: Servizo de clasificación

en: Obverse
gl: Anverso

en: Reverse
gl: Reverso

en: My Comic Books
gl: Os meus cómics

en: Writer
gl: Escritora

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
gl: Artista

en: Issue
gl: Número

[ctx: Comic book grade levels - Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor]
en: Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor
gl: Como novo,excelente,moi ben,ben,regular,pobre,malo

en: My Files
gl: Os meus ficheiros

en: Folder
gl: Cartafol

en: Mimetype
gl: Tipo MIME

en: Size
gl: Tamaño

en: Permissions
gl: Permisos

en: Owner
gl: Dono

en: Group
gl: Grupo

en: Created
gl: Creado

en: Modified
gl: Modificado

en: Meta Info
gl: Metadatos

en: Icon
gl: Icona

en: My Games
gl: Os meus xogos

en: Platform
gl: Plataforma

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
gl: Editor

en: Developer
gl: Desenvolvemento

en: ESRB Rating
gl: Clasificación ESRB

en: Personal Rating
gl: Cualificación persoal

en: Completed
gl: Completado

[ctx: Windows Platform]
en: Windows
gl: Xanelas

[ctx: Video game ratings - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
gl: Sen clasificar, Só adultos, Para +17, Para +13, Para +10, Para +6, Para +3, Pendente

en: My Music
gl: A miña música

en: Album
gl: Álbum

en: Compact Disc
gl: Disco compacto

en: Cassette
gl: Cinta

en: Vinyl
gl: Disco de vinilo

en: Medium
gl: Media

en: Artist
gl: Artista

en: Label
gl: Etiqueta

en: Tracks
gl: Pistas

en: Title
gl: Título

en: Length
gl: Lonxitude

en: My Stamps
gl: Os meus selos

en: Issue Year
gl: Ano de publicación

en: Color
gl: Cor

en: Scott#
gl: Núm. SCOTT

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
gl: Soberbio,Extremadamente bo,Moi bo,Bo,Medio,Malo

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: Hinged
gl: Con bisagra

en: Centering
gl: Centrado

en: Gummed
gl: Engomada

en: Image
gl: Imaxe

en: Other People
gl: Outra xente

en: Features
gl: Longametraxes

en: My Videos
gl: Os meus vídeos

en: Production Year
gl: Ano de produción

en: Certification
gl: Certificación

en: Region 0
gl: Rexión 0

en: Region 1
gl: Rexión 1

en: Region 2
gl: Rexión 2

en: Region 3
gl: Rexión 3

en: Region 4
gl: Rexión 4

en: Region 5
gl: Rexión 5

en: Region 6
gl: Rexión 6

en: Region 7
gl: Rexión 7

en: Region 8
gl: Rexión 8

en: Region
gl: Rexión

en: Nationality
gl: Nacionalidade

en: Format
gl: Formato

en: Cast
gl: Elenco

en: Actor/Actress
gl: Actor/Actriz

en: Role
gl: Papel

en: A table for the cast members, along with the roles they play
gl: Unha táboa cos membros do elenco, xunto co papel que interpretan

en: Producer
gl: Produtor

en: Composer
gl: Compositor

en: Studio
gl: Estudio

en: Language Tracks
gl: Pistas de idiomas

en: Subtitle Languages
gl: Idioma dos subtítulos

en: Audio Tracks
gl: Pistas de son

en: Running Time
gl: Duración

en: The running time of the video (in minutes)
gl: A duración do vídeo, en minutos.

en: Aspect Ratio
gl: Proporcións

en: Widescreen
gl: Pantalla panorámica

en: Black & White
gl: Branco e &negro

en: Color Mode
gl: Modo de cor

en: Director's Cut
gl: Versión do director

en: My Wines
gl: Os meus viños

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
gl: Produtor

en: Appellation
gl: Denominación

en: Varietal
gl: Variedade

en: Vintage
gl: Colleita

en: Red Wine
gl: Viño tinto

en: White Wine
gl: Viño branco

en: Sparkling Wine
gl: Viño espumoso

en: Drink By
gl: Beber por

en: Label Image
gl: Imaxe da etiqueta

en: Add Entries
gl: Engadir entradas

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
gl: Engadir %1

en: Check-out Items
gl: Emprestar elementos

[ctx: Check-out (Entry Title)]
en: Check-out %1
gl: Emprestar %1

en: Append Collection
gl: Engadir unha colección

en: Merge Collection
gl: Xuntar unha colección

en: Replace Collection
gl: Substituír a colección

en: Add %1 Field
gl: Engadir un campo %1

en: Modify %1 Field
gl: Modificar o campo %1

en: Delete %1 Field
gl: Eliminar o campo %1

en: Add Filter
gl: Engadir un filtro

en: Modify Filter
gl: Modificar o filtro

en: Delete Filter
gl: Eliminar o filtro

en: Modify Entries
gl: Modificar as entradas

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
gl: Modificar %1

en: Modify Loan
gl: Modificar o empréstito

en: Delete Entries
gl: Eliminar as entradas

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
gl: Eliminar %1

en: Check-in Entries
gl: Rexistrar as entradas

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
gl: Rexistrar %1

en: Rename Collection
gl: Renomear a colección

en: Reorder Fields
gl: Reordenar os campos

[ctx: comma-separated list of words ignored by auto-capitalize]
en: a,an,and,as,at,but,by,for,from,in,into,nor,of,off,on,onto,or,out,over,the,to,up,with
gl: o,a,os,as,un,unha,uns,unhas,e,como,coma,en,por,para,de,dentro,nin,ao,á,ou,sobre,con

[ctx: comma-separated list of articles ignored for title sorting]
en: the
gl: o

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
gl: Tipo de letra do modelo

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
gl: Cor de fondo do modelo

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
gl: Cor do texto do modelo

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
gl: Cor de realce do modelo

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
gl: Cor do texto realzado no modelo

note: i18n: ectx: label, entry (linkColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (linkColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (linkColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (linkColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (linkCo
en: Template link color
gl: Cor de ligazón do modelo

en: Configure Tellico
gl: Configurar Tellico

en: Printing
gl: Imprimir

en: Templates
gl: Modelos

en: Data Sources
gl: Fontes de datos

en: General Options
gl: Opcións xerais

en: &Reopen file at startup
gl: &Abrir de novo o ficheiro no inicio

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
gl: Se se marca abrirase de novo o ficheiro que fose aberto por última vez cando se arrinque o programa.

en: &Enable regular expressions in quick filter
gl: Activar as &expresións regulares no filtro rápido.

en: If checked, the quick filter will interpret text as a regular expression.
gl: Se se marca, o filtro rápido interpretará o texto como unha expresión regular.

en: &Show "Tip of the Day" at startup
gl: Amosar os con&sellos ao iniciar

en: If checked, the "Tip of the Day" will be shown at program start-up.
gl: Se se marca amosaranse os «Consellos do día» cando se arrinque o programa.

en: &Enable webcam for barcode scanning
gl: &Activar a cámara web para o escaneado de código de barras

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
gl: Se se marca, a entrada da webcam usarase para escanear os códigos de barras e facer unha busca.

en: Image Storage Options
gl: Opcións de garda das imaxes

en: Store images in data file
gl: Gardar as imaxes nun ficheiro de datos

en: Store images in common application directory
gl: Gardar as imaxes nun cartafol común da aplicación.

en: Store images in directory relative to data file
gl: Gardar as imaxes nun cartafol relativo ao ficheiro de datos.

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
gl: As imaxes poden gardarse no propio ficheiro de datos, o que fará que Tellico se execute máis lentamente, ou no cartafol da aplicación, ou nun cartafol que está no mesmo lugar que o ficheiro de datos.

en: Formatting Options
gl: Opcións de formato

en: Auto capitalize &titles and names
gl: Pór maiúsculas automaticamente nos &títulos e nomes

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
gl: Se se marca, usarase maiúscula inicial automaticamente nos títulos e nos nomes.

en: Auto &format titles and names
gl: Formatar automaticamente os títulos e os nomes

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
gl: Se se marca, formataranse automaticamente os títulos e os nomes.

en: No capitali&zation:
gl: &Non usar maiúscula inicial:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
gl: <qt>Unha lista de palabras que non se deben pór en maiúsculas. Pode separar varios valores con punto e coma.</qt>

en: Artic&les:
gl: &Artigos:

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
gl: <qt>Unha lista de palabras que deben considerarse artigos se son a primeira palabra dun títulos. Pode separar varios valores con puntos e comas.</qt>

en: Personal suffi&xes:
gl: Sufi&xos persoais:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
gl: <qt>Unha lista de sufixos que poden usarse en nomes persoais. Pode separar varios valores mediante puntos e comas.</qt>

en: Surname &prefixes:
gl: Prefixos dos &apelidos:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
gl: <qt>Unha lista de prefixos que se poden usar cos apelidos. Pode separar varios valores con punto e coma.</qt>

en: Printing Options
gl: Opcións da impresión

en: &Format titles and names
gl: &Formatar os títulos e nomes

en: &Print field headers
gl: &Imprimir as cabeceiras dos campos

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
gl: Se se marca, imprimiranse os nomes cos campos á maneira de cabeceiras de táboa.

en: Grouping Options
gl: Opcións de agrupamento

en: &Group the entries
gl: A&grupar as entradas

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
gl: Se se marca, agruparanse as entradas segundo o campo escollido.

en: Image Options
gl: Opcións da imaxe

en: Maximum image &width:
gl: &Anchura máxima da imaxe:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
gl: A anchura máxima da imaxe no impreso. Consérvanse as proporcións.

en: &Maximum image height:
gl: A&ltura máxima da imaxe:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
gl: A altura máxima da imaxe no impreso. Consérvanse as proporcións.

en: Template Options
gl: Opcións do modelo

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
gl: &Tipo de colección:

en: Template:
gl: Modelo:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
gl: Escolle o modelo a usar para o tipo de coleccións escollido. Non todos os modelos usan o tipo de letra e cores configurados.

en: &Preview...
gl: Pre&visualizar…

en: Show a preview of the template
gl: Amosar unha vista previa do modelo.

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
gl: Configuración do tipo de letra

en: Font:
gl: Fonte:

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
gl: Este tipo de letra pásase ao modelo usado na vista da entrada.

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Color Options
gl: Opcións das cores

en: Background color:
gl: Cor de fondo:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
gl: Esta cor pásase ao modelo usado na vista da entrada.

en: Text color:
gl: Cor do texto:

en: Highlight color:
gl: Cor de realce:

en: Highlighted text color:
gl: Cor do texto realzado:

en: Link color:
gl: Cor das ligazóns:

en: Manage Templates
gl: Xestionar os modelos

en: Install...
gl: Instalar…

en: Click to install a new template directly.
gl: Prema para instalar directamente un modelo novo.

en: Download...
gl: Descargar…

en: Click to download additional templates.
gl: Prema para descargar modelos adicionais mediante Internet.

en: Delete...
gl: Eliminar…

en: Click to select and remove installed templates.
gl: Prema para escoller e retirar modelos instalados.

en: Data Sources Options
gl: Opcións das fontes de datos

en: Move &Up
gl: &Subir

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
gl: A orde das fontes de datos define a que usa Tellico cando se actualizan automaticamente as entradas.

en: Move &Down
gl: &Baixar

en: Filter by type:
gl: Filtrar segundo o tipo:

en: &New...
gl: &Nova…

en: Click to add a new data source.
gl: Prema aquí para engadir unha fonte de datos nova.

en: &Modify...
gl: &Modificar…

en: Click to modify the selected data source.
gl: Prema aquí para modificar a fonte de datos escollida.

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Click to delete the selected data source.
gl: Prema aquí para eliminar a fonte de datos seleccionada.

en: XSL Files
gl: Ficheiros XSL

en: Template Packages
gl: Paquetes de modelo

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Delete Template
gl: Eliminar o modelo

en: Select template to delete:
gl: Escolla o modelo a eliminar:

en: Ready.
gl: Listo.

en: Do you really want to delete this entry?
gl: Seguro que quere eliminar esta entrada?

en: Delete Entry
gl: Eliminar a entrada

en: Do you really want to delete these entries?
gl: Seguro que quere eliminar estas entradas?

en: Delete Multiple Entries
gl: Eliminar varias entradas

en: &Sort By
gl: &Ordenar por

en: &Edit Entry...
gl: &Editar a entrada…

en: D&uplicate Entry
gl: D&uplicar a entrada

en: &Update Entry
gl: &Actualizar a entrada

en: &Delete Entry
gl: &Eliminar a entrada

en: &Edit Entries...
gl: &Editar as entradas…

en: D&uplicate Entries
gl: &Duplicar as entradas

en: &Update Entries
gl: Actualizar as entradas

en: &Delete Entries
gl: &Eliminar as entradas

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
gl: Está a piques de emprestar estes elementos, pero Tellico por agora non permite emprestar un elemento varias veces. Retiraranse da lista de elementos a emprestar.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
gl: Produciuse un erro d procesado de XML na liña %1, columna %2.

en: The error message from Qt is:
gl: A mensaxe de erro de Qt foi:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%1». Seguro que quere sobrescribilo?

en: Overwrite File?
gl: Quere sobrescribir o ficheiro?

en: Tellico is unable to open the file - %1.
gl: Tellico non pode cargar o ficheiro: %1.

en: Tellico is unable to load the file - %1.
gl: Tellico non pode cargar o ficheiro, %1.

en: Tellico is unable to write the file - %1.
gl: Tellico non pode escribir o ficheiro, %1.

en: Tellico is unable to upload the file - %1.
gl: Tellico non pode enviar o ficheiro, %1.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be appended. No changes are being made to the current collection.
gl: Só poden engadirse coleccións co mesmo tipo de entradas que a actual. Non se farán cambios na colección actual.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be merged. No changes are being made to the current collection.
gl: Só poden fusionarse coleccións co mesmo tipo de entradas que a actual. Non se farán cambios na colección actual.

en: Tellico is unable to load an image from the file - %1.
gl: Tellico non pode cargar unha imaxe do ficheiro, %1.

en: Untitled
gl: Sen título

en: This information was freely provided by <a href="%1">%2</a>.
gl: Esta información forneceuna <a href="%1">%2</a> de balde.

en: View Columns
gl: Ver as columnas

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
gl: Columnas

en: Hide This Column
gl: Agochar a columna

en: Resize to Content
gl: Adaptar ao contido

en: Show All Columns
gl: Amosar todas as columnas

en: Hide All Columns
gl: Agochar todas as columnas

en: Saving file...
gl: Gardando o ficheiro…

en: Edit Entry
gl: Editar a entrada

en: &New Entry
gl: &Nova entrada

en: Sa&ve Entry
gl: &Gardar a entrada

en: Do you really want to modify these entries?
gl: Seguro que quere modificar estas entradas?

en: Modify Multiple Entries
gl: Modificar varias entradas

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
gl: Requírese un valor para os seguintes campos. Quere continuar?

en: Edit Entries
gl: Editar as entradas

en: Sa&ve Entries
gl: &Gardar as entradas

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
gl: Modificouse esta entrada.
    Quere inserir os cambios?

en: Save Entry
gl: Gardar a entrada

en: Unsaved Changes
gl: Hai cambios sen gardar

en: (Empty)
gl: (Baleiro)

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
gl: <qt>A <i>vista de iconas</i> amosa cada entrada na colección ou grupo mediante unha icona, que pode ser unha imaxe na entrada.</qt>

[ctx: Open URL]
en: Open %1
gl: Abrir %1

en: Select Match
gl: Escoller unha correspondencia

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
gl: <qt><b>%1</b> devolveu varios resultados que poden casar con <b>%2</b>, a entrada que está agora na colección. Escolla o resultado correcto.</qt>

en: Merge Entries
gl: Xuntar as entradas

en: Merging entries...
gl: Estanse a xuntar as entradas…

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
gl: Entradas xuntadas/examinadas: %1/%2

en: Updating %1...
gl: Actualizando %1…

en: Updating entries...
gl: Estanse a actualizar as entradas…

en: Update Entries
gl: Actualizar as entradas

en: Updating <b>%1</b>...
gl: Actualizando <b>%1</b>…

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
gl: Tellico non pode atopar a folla de estilos da entrada predeterminada.

en: Please check your installation.
gl: Revise a instalación.

en: Export Options
gl: Opcións de exportación

en: Formatting
gl: Formatación

en: Format all fields
gl: Formatar todos os campos

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
gl: Se se marca, formatará automaticamente os valores dos campos segundo o tipo do formato.

en: Export selected entries only
gl: Exportar só as entradas escollidas

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
gl: Se se marca, só se exportarán as entradas escollidas.

en: Export visible fields only
gl: Exportar só os campos visíbeis

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
gl: Se se marca, só se exportarán os campos actualmente visíbeis.

en: Encoding
gl: Codificación

en: Encode in Unicode (UTF-8)
gl: Codificar en Unicode (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
gl: Codifica o ficheiro exportado en Unicode (UTF-8).

en: Encode in user locale (%1)
gl: Codificar na configuración rexional da persoa usuaria (%1)

en: Encode the exported file in the local encoding.
gl: Codifica o ficheiro exportado na codificación local.

en: SAO/NASA Astrophysics Data System
gl: Sistemas de datos astrofísicos de SAO/NASA

en: Registration is required for accessing this data source. If you agree to the terms and conditions, <a href='%1'>sign up for an account</a>, and enter your information below.
gl: Precísase rexistrarse para acceder á fonte de datos. Se aceptas os seus termos e condicións, <a href='%1'>cree conta</a> e insira a súa información embaixo.

en: Access key:
gl: Chave de acceso:

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
gl: Pódese usar as claves predeterminadas de Tellico pero as buscas poden acabar fallando por mor dos límites de acceso.

en: The cover image could not be loaded.
gl: Non foi posíbel cargar o cartel.

en: Allocine Link
gl: Ligazón de Allocine

en: Original Title
gl: Título orixinal

en: &Maximum cast:
gl: &Máximo elenco:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
gl: O elenco pode incluír a moita xente. Defina o número máximo que devolverá a busca.

en: United States
gl: Estados Unidos

en: United Kingdom
gl: Reino Unido

en: Amazon (Germany)
gl: Amazon (Alemaña)

en: Germany
gl: Alemaña

en: Amazon (Japan)
gl: Amazon (Xapón)

en: Japan
gl: Xapón

en: Amazon (France)
gl: Amazon (Francia)

en: France
gl: Francia

en: Amazon (Canada)
gl: Amazon (Canadá)

en: Canada
gl: Canadá

en: Amazon (Spain)
gl: Amazon (España)

en: Spain
gl: España

en: Amazon (Italy)
gl: Amazon (Italia)

en: Italy
gl: Italia

en: Amazon (Brazil)
gl: Amazon (Brasil)

en: Brazil
gl: Brasil

en: Amazon (Mexico)
gl: Amazon (México)

en: Mexico
gl: México

en: Amazon (Turkey)
gl: Amazon (Turquía)

en: Turkey
gl: Turquía

en: Amazon (Singapore)
gl: Amazon (Singapur)

en: Singapore
gl: Singapur

en: Amazon (UAE)
gl: Amazon (EAU)

en: United Arab Emirates
gl: Emiratos Árabes Unidos

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
gl: Estes datos están baixo licenza con <a href=%1>termos específicos</a>.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
gl: Acceder aos datos de Amazon.com precisa unha ID de clave de acceso AWS nunha clave secreta.

en: Those values must be entered in the data source settings.
gl: Estes valores teñen que se inserir na configuración da fonte de datos.

en: Results from %1: %2/%3
gl: Resultados de %1: %2/%3

en: Amazon Link
gl: Ligazón de Amazon

en: Amazon.com Web Services
gl: Servizos web de Amazon.com

en: Secret key:
gl: Chave secreta:

en: Country:
gl: País:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
gl: Amazon.com fornece datos de varios sitios distintos. Escolla o que queira usar para esta fonte de datos.

en: &Image size:
gl: Tamaño da &imaxe:

en: Small Image
gl: Imaxe pequena

en: Medium Image
gl: Imaxe mediana

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
gl: Imaxe grande

en: No Image
gl: Sen imaxe

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
gl: Tamén se pode descargar a portada, aínda que ter na colección imaxes grandes de máis pode degradar o rendemento.

en: &Associate's ID:
gl: ID de &asociado:

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
gl: A ID do asociado serve para identificar a persoa que accede aos servizos web de Amazon.com, e inclúese en todas as ligazóns co sitio web de Amazon.com.

en: Alternative Titles
gl: Outros títulos

en: Distributor
gl: Distribuidor

en: Episodes
gl: Episodios

en: AnimeNfo Link
gl: Ligazón de AnimeNfo

en: AnimeNfo Rating
gl: Cualificación de AnimeNfo

en: This source has no options.
gl: Esta fonte non ten opcións.

en: Colorist
gl: Impresionista

en: Bedetheque Link
gl: Ligazón de Bedetheque

en: ISBN#
gl: ISBN núm.

en: BoardGameGeek Link
gl: Ligazón de BoardGameGeek

en: Colnect Link
gl: Ligazón de Colnect

en: Mintage
gl: Cuñaxe

en: PEGI Rating
gl: Clasificación de PEGI

en: Language:
gl: Idioma:

note: i18n("Colorist");
en: Comic Vine Link
gl: Ligazón de Comic Vine

en: Source Options
gl: Opcións da fonte

en: Available Fields
gl: Campos dispoñíbeis

en: %1 requires a username and password.
gl: %1 require dun nome de usuaria e contrasinal.

en: &Username:
gl: Nome de &usuaria:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
gl: Requírese dun nome de usuaria e contrasinal para acceder ao servizo CrossRef.

en: &Password:
gl: &Contrasinal:

en: For some accounts, only an email address is required.
gl: Para algunhas contas só se precisa un enderezo de correo electrónico.

en: Email:
gl: Correo electrónico:

en: Danish Bibliographic Center (DBC.dk)
gl: Centro Bibliográfico Danés (DBC.dk)

en: An access key is required to use this data source.
gl: Requírese unha chave de acceso para usar esta fonte de datos.

en: Discogs Link
gl: Ligazón de Discogs

note: i18n("Nationality");
en: Barcode
gl: Código de barras

en: Catalog Number
gl: Número no catálogo

en: The Discogs.com server reports a token error.
gl: O servidor de Discogs.com informou dun erro co código temporal.

en: Discogs Audio Search
gl: Busca de son en Discogs

en: User token:
gl: Código da usuaria:

en: Douban Link
gl: Ligazón de Douban

en: DVDFr Link
gl: Ligazón de DVDFr

en: Entrez Database
gl: Base de datos Entrez

en: Institution
gl: Institución

en: External Application
gl: Aplicación externa

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
gl: Define o tipo de colección dos datos devoltos pola aplicación externa.

en: &Result type:
gl: Tipo de &resultado:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
gl: Define o tipo de resultado dos datos devolvidos pola aplicación externa.

en: Application &path:
gl: &Ruta da aplicación:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
gl: Indica a ruta da aplicación a executar para obter un ficheiro de datos de Tellico correcto.

en: Select the search keys supported by the data source.
gl: Indicas as chaves de busca permitidas pola fonte de datos.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
gl: Engade os argumentos que poidan ser precisos. <b>%1</b> substituirase polo termo a buscar.

note: i18ncheckarg
en: Arguments
gl: Argumentos

en: Update
gl: Actualizar

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
gl: <p>Insira os argumentos que se usarán para buscar as actualizacións dispoñíbeis para unha entrada.</p><p>O formato é o mesmo que para os casos dependentes, onde os valores dos campos están contidos en corchetes, como <i>%{author}</i>. Consulte a documentación para coñecer máis detalles.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
gl: %1 non permite buscar neste tipo de colección.

en: Person
gl: Persoa

en: Keyword
gl: Palabra clave

en: arXiv ID
gl: ID de arXiv

en: PubMed ID
gl: ID de PubMed

en: Raw Query
gl: Consulta en bruto

en: FilmAffinity Link
gl: Ligazón de FilmAffinity

[ctx: Country]
en: Spain
gl: España

[ctx: Country]
en: USA
gl: EUA

en: Filmaster Link
gl: Ligazón de Filmaster

en: Gaming History Link
gl: Ligazón de Gaming History

en: GCstar Plugin
gl: Complemento de GCstar

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
gl: Define o tipo de colección dos datos devoltos polo complemento.

en: &Plugin:
gl: Com&plemento:

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
gl: Selecciona o complemento de GCstar usado para a fonte de datos.

en: Author:
gl: Autoría:

en: GiantBomb Link
gl: Ligazón de GiantBomb

en: Google Book Link
gl: Ligazón de Google Book

en: Google Book Search
gl: Busca en Google Book

en: Illustrator
gl: Ilustrador

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
gl: Decimal Dewey

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
gl: Clasificación LoC

en: Internet Bookshop (ibs.it)
gl: Libraría en Internet (ibs.it)

en: IGDB Link
gl: Ligazón de IGDB

en: Internet Game Database (IGDB.com)
gl: Base de datos de xogos de Internet (IGDB.com)

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Internet Movie Database
gl: Base de datos de filmes de Internet (IMDB)

en: Internet Movie Database (French)
gl: Base de datos de filmes de Internet (IMDB) en francés

en: Internet Movie Database (Spanish)
gl: Base de datos de filmes de Internet (IMDB) en castelán

en: Internet Movie Database (German)
gl: Base de datos de filmes de Internet (IMDB) en alemán

en: Internet Movie Database (Italian)
gl: Base de datos de filmes de Internet (IMDB) en italiano

en: Internet Movie Database (Portuguese)
gl: Base de datos de filmes de Internet (IMDB) en portugués

en: IMDb Rating
gl: Cualificación en IMDb

en: Certifications
gl: Certificados

en: IMDb Link
gl: Ligazón de IMDB

en: Download cover &image
gl: Descargar a imaxe de &cartel

en: Dewey Decimal
gl: Decimal Dewey

en: Enable batch ISBN searching (requires Premium or Pro plan)
gl: Activar a busca en ISBN por lotes (require os plans Premium ou Pro)

en: Batch searching for ISBN values is faster but only available for Premium or Pro plans.
gl: A busca por lotes en de valores de ISBN é máis rápida pero só está dispoñíbel para plans Premium ou Pro.

en: iTunes Link
gl: Ligazón de iTunes

en: KinoPoisk Link
gl: Ligazón de KinoPoisk

en: Kino-Teatr Link
gl: Ligazón de Kino-Teatr

en: MobyGames Link
gl: Ligazón de MobyGames

en: MovieMeter Link
gl: Ligazón de MovieMeter

en: Multiple Sources
gl: Múltiples fontes

en: Data source:
gl: Fonte de datos:

en: Numista Link
gl: Ligazón de Numista

[ctx: Language]
en: English
gl: Inglés

[ctx: Language]
en: French
gl: Francés

en: Tellico is unable to read the search description in the OPDS catalog.
gl: Tellico non pode ler a descrición da busca no catálogo de OPDS.

en: OPDS Catalog
gl: Catálogo de OPDS

en: Catalog:
gl: Catálogo:

en: Enter the link to the OPDS server.
gl: Insira a ligazón ao servidor de OPDS.

en: &Verify Catalog
gl: &Verificar o catálogo

en: OpenLibrary Link
gl: Ligazón de OpenLibrary

en: RPGGeek Link
gl: Ligazón de RPGGeek

en: Library of Congress (US)
gl: Biblioteca do Congreso dos EUA

en: SRU Server
gl: Servidor SRU

en: Scheme:
gl: Esquema:

en: Enter the path to the database used by the server.
gl: Insira a ruta á base de datos usada polo servidor.

en: Hos&t:
gl: &Servidor:

en: Enter the host name of the server.
gl: Insira o nome do servidor.

en: &Port:
gl: &Porto:

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
gl: Insira o número de porto do servidor. De maneira predeterminada é %1.

en: Path:
gl: Ruta:

en: Format:
gl: Formato:

en: Enter the result format used by the server.
gl: Insira o formato do resultado usado polo servidor.

en: Field
gl: Campo

en: TMDb Link
gl: Ligazón de TMDb

en: Network
gl: Rede

[ctx: Language]
en: Chinese
gl: Chinesa

[ctx: Language]
en: German
gl: Alemá

[ctx: Language]
en: Spanish
gl: Castelá

[ctx: Language]
en: Russian
gl: Rusa

en: TheTVDB Link
gl: Ligazón de TheTVDB

en: Subscriber PIN:
gl: PIN de subscrición:

en: VGCollect Link
gl: Ligazón de VGCollect

en: VideoGameGeek Link
gl: Ligazón de VideoGameGeek

en: Visual Novel
gl: Novela visual

en: Query error!
gl: Erro de consulta!

en: Connection search error %1: %2
gl: Erro %1 na busca de conexión: %2

en: Record syntax error
gl: Erro de sintaxe no rexistro

en: Connection error %1: %2
gl: Erro de conexión %1: %2

en: z39.50 Server
gl: Servidor z39.50

en: Use preset &server:
gl: Usar o servidor de &predefinicións:

en: &Database:
gl: Base de &datos:

en: Enter the database name used by the server.
gl: Insira o nome da base de datos usada polo servidor.

en: Query character set:
gl: Conxunto de caracteres das consultas:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
gl: Insira a codificación do conxunto de caracteres que o servidor z39.50 usa para consultas. O máis seguro é que sexa MARC-8, aínda que ISO-8859-1 tamén é frecuente.

en: Results character set:
gl: Conxunto de caracteres dos resultados:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
gl: Insira a codificación do conxunto de caracteres que o servidor z39.50 usa para as respostas. O máis seguro é que sexa MARC-8, aínda que ISO-8859-1 tamén é frecuente.

en: &Format:
gl: &Formato:

en: Auto-detect
gl: Detectar automaticamente

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
gl: Insira o formato de datos que usa o servidor z39.50. Tellico ha intentar detectar automaticamente a mellor opción, no caso de escoller <i>Detectar automaticamente</i>.

en: &User:
gl: &Usuaria:

en: Optional
gl: Opcional

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
gl: Insira o nome de usuaria para a autenticación coa base de datos do z39.50. A maioría dos servidores non precisan dun.

en: Pass&word:
gl: &Contrasinal:

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
gl: Insira o contrasinal para autenticarse coa base de datos z39.50. A maioría dos servidores non precisan dun. O contrasinal hase gardar como texto simples no ficheiro de configuración de Tellico.

en: &Search
gl: &Buscar

en: &Stop
gl: &Deter

en: Internet Search
gl: Busca por Internet

en: Search Query
gl: Busca

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
gl: &Buscar:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
gl: Insira un valor a buscar. Unha busca de ISBN debe incluír todo o ISBN.

en: Choose the type of search
gl: Escolla o tipo de busca

en: Click to start or stop the search
gl: Prema aquí para comezar ou deter a busca

en: &Multiple ISBN/UPC search
gl: Busca de &varios ISBN/UPC

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
gl: Marque esta caixa para buscar varios ISBN ou UPC.

en: Edit ISBN/UPC values...
gl: Editar os valores ISBN/UPC…

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
gl: Prema para abrir unha caixa de texto onde inserir ou editar varios valores de ISBN ou UPC.

en: Search s&ource:
gl: &Fonte da busca:

en: Select the database to search
gl: Escolla a base de datos onde buscar

en: Source
gl: Orixe

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
gl: Os resultados engádense á lista a medida que se van atopando. Se escolle un recuperarase a entrada enteira e amosarase na vista en baixo.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
gl: Se escolle unha entrada na lista de riba amosarase aquí unha imaxe antes de engadila á colección actual

en: &Add Entry
gl: &Engadir unha entrada

en: Add the selected entry to the current collection
gl: Engade a entrada escollida a esta colección

en: Get More Results
gl: Obter máis resultados

en: Fetch more results from the current data source
gl: Obtén máis resultados da fonte de datos actual

en: Clear all search fields and results
gl: Baleirar todos os campos de busca e os resultados

en: Cancelling the search...
gl: Cancelando a busca…

en: Searching...
gl: Buscando…

en: The search returned no items.
gl: A busca non devolveu ningún elemento.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
gl[0]: A busca obtivo 1 elemento.
gl[1]: A busca obtivo %1 elementos.

en: No results were found for the following ISBN values:
gl: Non se atopou ningún resultado para os seguintes ISBN:

en: No Results
gl: Sen resultados

en: Fetching %1...
gl: Obtendo %1…

en: Attribution
gl: Atribución

en: No Internet sources are available for your current collection type.
gl: Non hai fontes dispoñíbeis en Internet para o tipo de colección actual.

en: Edit ISBN/UPC Values
gl: Editar os valores ISBN/UPC

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
gl: <qt>Insira os valores ISBN ou UPC, un por liña.</qt>

en: &Load From File...
gl: &&Cargar dun ficheiro…

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
gl: <qt>Carga a lista dun ficheiro de texto.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
gl: <qt>Unha busca de ISBN pode conter como máximo 100 ISBN, polo que só se han usar os primeiros 100 valores da lista.</qt>

en: Data Source Properties
gl: Propiedades da fonte de datos

en: &Source name:
gl: Nome da &fonte:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
gl: O nome identifica a fonte de datos e debe ser único e informativo.

en: Source &type:
gl: &Tipo da fonte:

en: Tellico supports several different data sources.
gl: Tellico é compatíbel con varias fontes de datos distintos.

en: Updating from source should overwrite user data
gl: Ao actualizar desde a fonte podería sobrescribir datos da persoa usuaria.

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
gl: Se se marca, ao actualizar as entradas sobrescribirá a información existente.

en: Simple Text
gl: Texto simple

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Choice
gl: Alternativa

en: Checkbox
gl: Caixa para marcar

en: Table
gl: Táboa

en: Date
gl: Data

en: Date Created
gl: Data de creación

en: Date Modified
gl: Data de modificación

[ctx: TV Season]
en: Season
gl: Tempada

[ctx: TV Episode]
en: Episode
gl: Episodio

en: Advanced Filter
gl: Filtro avanzado

en: Filter Criteria
gl: Criterio do filtro

en: Match a&ll of the following
gl: Casar con &todo o seguinte

en: Match an&y of the following
gl: Casar con &calquera do seguinte

en: Filter name:
gl: Nome do filtro:

en: &Save Filter
gl: &Gardar o filtro

en: Filter
gl: Filtrar

en: Filter (Sort by Count)
gl: Filtrar (Ordenar pola cantidade)

en: Expand All Groups
gl: Expandir todos os grupos

en: Collapse All Groups
gl: Pregar todos os grupos

en: Filter by Group
gl: Filtrar segundo o grupo

en: %1 (Sort by Count)
gl: %1 (Ordenar pola cantidade)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
gl: Grupo

en: People
gl: Xente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Template Name:
gl: Nome do modelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelComment)
en: Comment:
gl: Comentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIcon)
en: Icon:
gl: Icona:

en: Save As Collection Template
gl: Gardar como modelo de colección…

en: Any Field
gl: Calquera campo

en: equals
gl: é igual a

en: does not equal
gl: non é igual a

en: matches regular expression
gl: casa coa expresión regular

en: does not match regular expression
gl: non casa coa expresión regular

[ctx: is before a date]
en: is before
gl: está antes de

[ctx: is after a date]
en: is after
gl: está despois de

[ctx: is less than a number]
en: is less than
gl: é menor que

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
gl: é maior que

en: image size equals
gl: o tamaño da imaxe é

en: image size does not equal
gl: o tamaño da imaxe non é

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
gl: o tamaño da imaxe é menos de

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
gl: o tamaño da imaxe é máis de

en: contains
gl: contén

en: does not contain
gl: non contén

en: Select Image...
gl: Escoller unha imaxe…

en: Scan Image...
gl: Escanear unha imaxe…

en: Open With...
gl: Abrir con…

[ctx: Clear image]
en: Clear
gl: Baleirar

en: Save link only
gl: Gardar só a ligazón

en: All Images (%1)
gl: Todas as imaxes (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
gl: Produciuse un erro ao abrir o escáner seleccionado.

en: Opening image in %1...
gl: Abrindo a imaxe en %1…

en: Saving a link is only possible for newly added images.
gl: Só se pode gardar a ligazón das imaxes que acaba de engadir.

[ctx: more widgets]
en: More
gl: Máis

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
gl: Menos

en: Template Preview
gl: Vista previa do modelo

en: Cancel
gl: Cancelar

[ctx: set a value]
en: &Set
gl: &Definir

[ctx: delete a value]
en: &Delete
gl: Elimina&r

en: Rename Column
gl: Renomear a columna

en: New column name:
gl: Nome da nova columna:

en: Column %1
gl: Columna %1

en: Rename Column...
gl: Renomear a columna…

en: Clear Table
gl: Baleirar a táboa

en: Insert Row
gl: Inserir unha fila

en: Remove Row
gl: Retirar unha fila

en: Move Row Up
gl: Subir a fila

en: Move Row Down
gl: Move a fila

en: Tellico is unable to load the image - %1.
gl: Tellico non pode cargar a imaxe, %1.

en: Import Options
gl: Opcións da importación

en: &Replace current collection
gl: &Substituír a colección actual

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
gl: Substitúe a colección actual co contido do ficheiro importado.

en: A&ppend to current collection
gl: &Engadir á colección actual

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
gl: Engade o contido do ficheiro importado á colección actual. Isto só é posíbel cando os tipos da colección coinciden.

en: &Merge with current collection
gl: &Xuntar coa colección actual

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
gl: Xunta o contido do ficheiro importado coa colección actual. Isto só se pode facer se os tipos das coleccións coinciden, as entradas deben estar na mesma orde para fundirse.

en: &Import
gl: &Importar

en: Tellico Files
gl: Ficheiros de Tellico

en: XML Files
gl: Ficheiros XML

en: Bibtex Files
gl: Ficheiros de BibTeX

en: CSV Files
gl: Ficheiros CSV

en: RIS Files
gl: Ficheiros RIS

en: GCstar Data Files
gl: Ficheiros de datos de GCstar

en: AMC Data Files
gl: Ficheiros de datos de AMC

en: PDF Files
gl: Ficheiros PDF

en: Referencer Files
gl: Ficheiros de Referencer

en: CIW Files
gl: Ficheiros CIW

en: VinoXML Data Files
gl: Ficheiros de datos VinoXML

en: eBook Files
gl: Ficheiros eBook

en: Loan Dialog
gl: Diálogo de empréstito

en: The following items are being checked out:
gl: Estanse a emprestar os seguintes elementos:

en: The following item is on-loan:
gl: Este elemento está emprestado:

en: &Lend to:
gl: &Emprestar:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
gl: Insira o nome da persoa que colle prestado os seus elementos. Se preme os botóns poderá escollelo na axenda de enderezos.

en: &Loan date:
gl: &Data de empréstito:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
gl: A data de saída é aquela na que empresta os elementos. De maneira predeterminada é a data de hoxe.

en: D&ue date:
gl: Data de &vencemento:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
gl: A data de vencemento é aquela na que se deberían devolver os elementos. Non é obrigatoria, a non ser que queira engadir o empréstito ao calendario.

en: &Note:
gl: &Nota:

en: You can add notes about the loan.
gl: Pode engadir notas sobre o empréstito.

en: &Add a reminder to the active calendar
gl: Engadir un &recordatorio no calendario

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
gl: <qt>Marcar esta caixa engadirá un elemento de <em>Tarefa pendente</em> ao calendario, e poderá vela con KOrganizer. Esta caixa só está activa se define unha data límite.</qt>

en: Check-in
gl: Rexistrar

en: Modify Loan...
gl: Modificar o empréstito…

en: Borrower
gl: Prestameira

en: Borrower (Sort by Count)
gl: Prestameira (ordenar pola cantidade)

en: Tellico - collection management software, free and simple
gl: Tellico — Programa de xestión de coleccións, libre e sinxelo

en: (c) 2001-2024, Robby Stephenson
gl: © 2001-2024 Robby Stephenson

en: Data source scripts
gl: Guións de fonte de datos

en: Icons
gl: Iconas

en: Code examples and general inspiration
gl: Código de exemplo e inspiración en xeral

en: Author of btparse library
gl: Autoría da biblioteca btparse.

en: Author of libcsv library
gl: Autoría da biblioteca libcsv.

en: Author of rtf2html library
gl: Autoría da biblioteca rtf2html.

en: Do not reopen the last open file
gl: Non abrir de novo o último ficheiro aberto

en: Import <filename> as a bibtex file
gl: Importar <filename> como un ficheiro bibtex

en: Import <filename> as a MODS file
gl: Importar <filename> como un ficheiro MODS

en: Import <filename> as a RIS file
gl: Importar <filename> como un ficheiro RIS

en: Import <filename> as a PDF file
gl: Importar <filename> como un ficheiro PDF

en: File to open
gl: Ficheiro para abrir

en: New Collection
gl: Nova colección

en: Create a new collection
gl: Crear unha colección nova

en: New &Book Collection
gl: Nova colección de &libros

en: Create a new book collection
gl: Crea unha colección de libros nova

en: New B&ibliography
gl: Nova &bibliografía

en: Create a new bibtex bibliography
gl: Crea unha bibliografía bibtex nova

en: New &Comic Book Collection
gl: Nova colección de libros de &cómic

en: Create a new comic book collection
gl: Crea unha colección de libros de cómic nova

en: New &Video Collection
gl: Nova colección de &vídeos

en: Create a new video collection
gl: Crea unha colección de vídeos nova

en: New &Music Collection
gl: Nova colección de &música

en: Create a new music collection
gl: Crea unha colección de música nova

en: New C&oin Collection
gl: Nova colección de m&oedas

en: Create a new coin collection
gl: Crea unha colección de moedas nova

en: New &Stamp Collection
gl: Nova colección de selos

en: Create a new stamp collection
gl: Crea unha colección de selos nova

en: New C&ard Collection
gl: Nova colección de &cartas

en: Create a new trading card collection
gl: Crea unha colección de cartas nova

en: New &Wine Collection
gl: Nova colección de vi&ño

en: Create a new wine collection
gl: Crea unha colección de viño nova

en: New &Game Collection
gl: Nova colección de &xogos

en: Create a new game collection
gl: Crea unha colección de xogos nova

en: New Boa&rd Game Collection
gl: Nova colección de xogos de &taboleiro

en: Create a new board game collection
gl: Crea unha colección nova de xogos de mesa

en: New &File Catalog
gl: Novo catálogo de &ficheiros

en: Create a new file catalog
gl: Crea un catálogo de ficheiros novo

en: New C&ustom Collection
gl: Nova colección &personalizada

en: Create a new custom collection
gl: Crea unha colección personalizada nova

en: Open an existing document
gl: Abrir un documento existente

en: Open a recently used file
gl: Abrir un ficheiro usado recentemente

en: Save the document
gl: Gardar o documento

en: Save the document as a different file...
gl: Gardar o documento noutro ficheiro…

en: Save As Template...
gl: Gardar como modelo…

en: Save as a collection template
gl: Gardar como un modelo de colección.

en: Print the contents of the collection...
gl: Imprimir o contido da colección…

en: Preview the contents of the collection...
gl: Vista previa do contido da colección…

en: Quit the application
gl: Saír da aplicación

en: Import the collection data from other formats
gl: Importar os datos da colección desde outros formatos

en: Import Tellico Data...
gl: Importar datos de Tellico…

en: Import another Tellico data file
gl: Importar outro ficheiro de datos de Tellico

en: Import CSV Data...
gl: Importar datos CSV…

en: Import a CSV file
gl: Importa un ficheiro CSV

en: Import MODS Data...
gl: Importar datos MODS…

en: Import a MODS data file
gl: Importar un ficheiro de datos MODS

en: Import Alexandria Data...
gl: Importar datos de Alexandria…

en: Import data from the Alexandria book collection manager
gl: Importa datos do xestor de coleccións de libros Alexandria

en: Import Delicious Library Data...
gl: Importar datos da biblioteca Delicious…

en: Import data from Delicious Library
gl: Importar datos da biblioteca Delicious

en: Import Collectorz Data...
gl: Importar datos de Collectorz...

en: Import data from Collectorz
gl: Importar datos de Collectorz.

en: Import Data Crow Data...
gl: Importar datos de Data Crow…

en: Import data from Data Crow
gl: Importa datos de Data Crow

en: Import Referencer Data...
gl: Importar datos de Referencer…

en: Import data from Referencer
gl: Importa datos de Referencer

en: Import Bibtex Data...
gl: Importar datos de Bibtex…

en: Import a bibtex bibliography file
gl: Importa un ficheiro de bibliografía en formato bibtex

en: Import Bibtexml Data...
gl: Importar datos Bibtexml…

en: Import a Bibtexml bibliography file
gl: Importar un ficheiro de bibliografía de Bibtexml

en: Import RIS Data...
gl: Importar datos RIS…

en: Import an RIS reference file
gl: Importa un ficheiro de referencia de RIS

en: Import MARC Data...
gl: Importar datos en MARC…

en: Import MARC data
gl: Importar datos en MARC

en: Import Goodreads Collection...
gl: Importar a colección de Goodreads…

en: Import a collection from Goodreads.com
gl: Importar unha colección de Goodreads.com

en: Import LibraryThing Collection...
gl: Importar a colección de LibraryThing…

en: Import a collection from LibraryThing.com
gl: Importar unha colección de LibraryThing.com

en: Import PDF File...
gl: Importar un ficheiro PDF…

en: Import a PDF file
gl: Importa un ficheiro PDF

en: Import Audio File Metadata...
gl: Importar os metadatos dun ficheiro de son…

en: Import meta-data from audio files
gl: Importa metadatos de ficheiros de son

en: Import Audio CD Data...
gl: Importar os datos dun CD de son…

en: Import audio CD information
gl: Importa información dun CD de son

en: Import Discogs Collection...
gl: Importar a colección de Discogs…

en: Import a collection from Discogs.com
gl: Importar unha colección de Discogs.com

en: Import GCstar Data...
gl: Importar datos de GCstar…

en: Import a GCstar data file
gl: Importa un ficheiro de datos de GCstar

en: Import Griffith Data...
gl: Importar datos de Griffith…

en: Import a Griffith database
gl: Importa unha base de datos de Griffith

en: Import Ant Movie Catalog Data...
gl: Importar datos do catálogo de filmes Ant…

en: Import an Ant Movie Catalog data file
gl: Importa un ficheiro de datos do catálogo de filmes Ant

en: Import BoardGameGeek Collection...
gl: Importar a colección de BoardGameGeek…

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
gl: Importar unha colección de BoardGameGeek.com

en: Import VinoXML...
gl: Importar VinoXML…

en: Import VinoXML data
gl: Importar datos de VinoXML

en: Import File Listing...
gl: Importar unha lista de ficheiros…

en: Import information about files in a folder
gl: Importa información sobre os ficheiros que hai nun cartafol

en: Import XSL Transform...
gl: Importar unha transformación XSL…

en: Import using an XSL Transform
gl: Importa usando unha transformación XSL

en: &Export
gl: &Exportar

en: Export the collection data to other formats
gl: Exporta os datos da colección a outros formatos

en: Export to XML...
gl: Exportar a XML…

en: Export to a Tellico XML file
gl: Exporta a un ficheiro XML de Tellico

en: Export to Zip...
gl: Exportar a Zip…

en: Export to a Tellico Zip file
gl: Exporta a un ficheiro zip de Tellico

en: Export to HTML...
gl: Exportar como HTML…

en: Export to an HTML file
gl: Exporta a un ficheiro HTML

en: Export to CSV...
gl: Exportar a CSV…

en: Export to a comma-separated values file
gl: Exporta a un ficheiro de valores delimitados por comas

en: Export to Alexandria...
gl: Exportar a Alexandria…

en: Export to an Alexandria library
gl: Exporta a unha biblioteca de Alexandria

en: Export to Bibtex...
gl: Exportar a Bibtex…

en: Export to a bibtex file
gl: Exportar a un ficheiro Bibtex

en: Export to Bibtexml...
gl: Exportar a Bibtexml…

en: Export to a Bibtexml file
gl: Exporta a un ficheiro Bibtexml

en: Export to ONIX...
gl: Exportar a ONIX…

en: Export to an ONIX file
gl: Exporta a un ficheiro de ONIX

en: Export to GCstar...
gl: Exportar a GCstar…

en: Export to a GCstar data file
gl: Exportar a un ficheiro de datos de GCstar

en: Export XSL Transform...
gl: Exportar a transformación XSL…

en: Export using an XSL Transform
gl: Exporta usando unha transformación XSL

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
gl: Cortar o texto escollido e poñelo no portapapeis

en: Copy the selected text to the clipboard
gl: Copiar o texto escollido no portapapeis

en: Paste the clipboard contents
gl: Pegar o contido do portapapeis

en: Select all the entries in the collection
gl: Escoller todas as entradas na colección

en: Deselect all the entries in the collection
gl: Anular a selección de todas as entradas da colección

en: Advanced &Filter...
gl: &Filtro avanzado…

en: Filter the collection
gl: Filtra a colección

en: &New Entry...
gl: &Nova entrada…

en: New Entry
gl: Nova entrada

en: Create a new entry
gl: Crear unha entrada nova

en: Add Entry
gl: Engadir unha entrada

en: Internet Search...
gl: Busca por Internet…

en: Search the internet...
gl: Buscar en Internet…

en: Edit the selected entries
gl: Editar as entradas escollidas

en: Copy the selected entries
gl: Copiar as entradas escollidas

en: Delete the selected entries
gl: Eliminar as entradas escollidas

en: &Merge Entries
gl: &Xuntar as entradas

en: Merge the selected entries
gl: Fusiona as entradas escollidas

en: Check-&out...
gl: &Emprestar…

en: Check-out the selected items
gl: Emprestar os elementos escollidos

en: Check-&in
gl: &Rexistrar

en: Check-in the selected items
gl: Emprestar os elementos escollidos

en: &Rename Collection...
gl: &Renomear a colección…

en: Rename the collection
gl: Renomear a colección

en: Collection &Fields...
gl: &Campos da colección…

en: Fields
gl: Campos

en: Modify the collection fields
gl: Modificar os campos da colección

en: &Generate Reports...
gl: &Xerar os informes…

en: Reports
gl: Informes

en: Generate collection reports
gl: Xerar os informes da colección

en: Convert to &Bibliography
gl: Converter nunha &bibliografía

en: Convert a book collection to a bibliography
gl: Converte unha colección de libros nunha bibliografía

en: String &Macros...
gl: &Macros de cadeas…

en: Edit the bibtex string macros
gl: Edita as macros de cadeas de bibtex

en: Check for Duplicate Keys...
gl: Comprobar se hai chaves duplicadas.…

en: Check for duplicate citation keys
gl: Comprobar as entradas con chaves de citación duplicadas

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
gl: Copiar o Bibtex no &portapapeis

en: Copy bibtex citations to the clipboard
gl: Copia as citas de bibtex no portapapeis

en: Cite Entry in &LyX
gl: Citar a entrada en &LyX

en: Cite the selected entries in LyX
gl: Cita en LyX as entradas escollidas

[ctx: Update Entry]
en: Update
gl: Actualizar

en: All Sources
gl: Todas as fontes

en: Update entry data from all available sources
gl: Actualizar os datos da entrada desde todas as fontes dispoñíbeis

en: Unlock Layout
gl: Desbloquear a disposición

en: Unlock the window's layout
gl: Desbloquear a disposición da xanela

en: Lock Layout
gl: Bloquear a disposición

en: Lock the window's layout
gl: Bloquear a disposición da xanela

en: Reset Layout
gl: Restabelecer a disposición

en: Reset the window's layout
gl: Restabelecer a disposición da xanela.

en: Entry &Editor
gl: &Editor de entradas

en: Enable/disable the editor
gl: Activar ou desactivar o editor.

en: Change Grouping
gl: Cambiar o agrupamento

en: &Group Selection
gl: A&grupar a selección

en: Change the grouping of the collection
gl: Cambia o agrupamento da colección

en: Filter here...
gl: Filtrar aquí…

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
gl: <qt>A <i>vista da entrada</i> amosa unha vista formatada do contido da entrada.</qt>

en: Collection View
gl: Vista da colección

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
gl: <qt>A <i>vista en columna</i> amosa o valor de múltiplos campos para cada entrada.</qt>

en: Group View
gl: Vista do grupo

en: Groups
gl: Grupos

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
gl: <qt>A <i>Vista en grupo</i> ordena as entradas agrupándoas con base nun campo escollido.</qt>

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
gl: Benvido ao xestor de coleccións Tellico

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
gl: <h3>Tellico é unha ferramenta para xestionar coleccións de libros, vídeos, música e calquera outra cousa que queira catalogar.</h3><h3>Pode engadir novas entradas á colección <a href="tc:///coll_new_entry">introducindo manualmente os datos</a> ou <a href="tc:///edit_search_internet">descargando os datos</a> de varias fontes de Internet.</h3>

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
gl: Modificouse o ficheiro actual.
    Quere gardalo?

en: Creating new collection...
gl: Creando unha nova colección…

en: Opening file...
gl: Abrindo o ficheiro…

en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
gl: <qt><p>Está a gardar un ficheiro con moitas imaxes, o que torna máis lento a Tellico. Quere gardar as imaxes por separado, no cartafol de datos de Tellico, para mellorar o rendemento?</p><p>Pode cambiar máis tarde a escolla no diálogo de configuración.</p></qt>

en: Save Images Separately
gl: Gardar as imaxes á parte

en: Save Images in File
gl: Gardar as imaxes no ficheiro

en: Saving file with a new filename...
gl: Gardando o ficheiro co outro nome…

en: Save As
gl: Gardar como

en: Printing...
gl: Imprimindo…

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
gl: A colección está a filtrarse para amosar un subconxunto limitado das entradas. Só se imprimirán as visíbeis. Quere continuar?

en: Exiting...
gl: Estase a saír…

en: (%1 filtered; %2 selected)
gl: (%1 filtradas, %2 escollidas)

en: (%1 filtered)
gl: (%1 filtradas)

en: (%1 selected)
gl: (%1 escollidas)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
gl: Tellico atopouse cun erro ao procesar o XSLT.

en: Importing data...
gl: Estanse a importar os datos…

en: Import File
gl: Importar un ficheiro

en: Import Directory
gl: Importar un cartafol

en: Exporting data...
gl: Estanse a exportar os datos…

en: Export As
gl: Exportar como

en: String Macros
gl: Macros de cadeas

en: String
gl: Cadea

en: Creating citations...
gl: Estanse a crear as citas…

en: Filters
gl: Filtros

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
gl: <qt>A <i>vista do filtro</i> amosa as entradas que casan coas condicións de filtrado.</qt>

en: Loans
gl: Empréstitos

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
gl: <qt>A <i>vista dos empréstitos</i> amosa unha lista de toda a xente que ten emprestados elementos da súa colección.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
gl: Algunhas imaxes non están gardadas no lugar indicado na configuración. O ficheiro actual ten que gardalo e as imaxes transferiranse á nova localización.

en: Update entry data from %1
gl: Actualizar os datos da entrada desde %1

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
gl: Tellico só pode importar un ficheiro deste tipo cada vez. Só se importará %1.

en: Collection Report
gl: Informe da colección

en: &Report template:
gl: Modelo de &informe:

en: One Entry Per Page
gl: Unha entrada por páxina

en: &Generate
gl: &Xerar

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
gl: Escolla un modelo de informe e prema <em>Xerar</em>.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
gl: Con coleccións grandes algúns informes tardan varios segundos en xerarse.

en: PNG Files
gl: Ficheiros PNG

en: HTML Files
gl: Ficheiros HTML

en: Do you really want to delete this filter?
gl: Seguro que quere eliminar este filtro?

en: Delete Filter?
gl: Quere eliminar o filtro?

en: New collection name:
gl: Novo nome da colección:

en: Entry 1
gl: Entrada 1

en: Entry 2
gl: Entrada 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
gl: Atopáronse valores de %1 en conflito mentes de xuntaban as entradas.

en: Please choose which value to keep.
gl: Escolla o valor a conservar.

en: Select value from %1
gl: Escoller o valor de %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (file_new_collection)
en: &New Collection
gl: &Nova colección

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_import)
en: &Import
gl: &Importar

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
gl: &Exportar

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
gl: &Colección

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
gl: &Actualizar a entrada

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
gl: &Bibliografía

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
gl: Amo&sar as vistas

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
gl: Barra de ferramentas da Colección

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
gl: <qt>Xa existe unha biblioteca de Alexandria chamada <i>%1</i>. Calquera libro que haxa nesa biblioteca puido sobrescribirse.</qt>

en: Alexandria Options
gl: Opcións de Alexandria

en: &Library:
gl: &Biblioteca:

en: Scanning audio files...
gl: Estanse a examinar os ficheiros de son…

en: Files
gl: Ficheiros

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Tracks (Disc %1)
gl: Pistas (Disco %1)

en: (Various)
gl: (Varios)

en: Audio File Options
gl: Opcións do ficheiro de son

en: Recursive &folder search
gl: Buscar &recursivamente no cartafol

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
gl: Se se marca, buscará de xeito recursivo os ficheiros de son nos cartafoles.

en: Include file &location
gl: Incluír a &localización do ficheiro

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
gl: Se se marca, engadiranse os nomes de ficheiro de cada pista ás entradas.

en: Include &bitrate
gl: Incluír a &taxa de bits

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
gl: Se se marca, engadirase a taxa de bits da pista á entrada.

en: Bibtex Options
gl: Opcións de Bibtex

en: Expand string macros
gl: Expandir as macros de cadeas

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
gl: Se se marca, expandiranse as macros de cadeas e non se escribirá ningunha entrada @string{}.

en: Use URL package
gl: Usar paquetes de URL

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
gl: Se se marca, os campos de URL envolveranse cunha declaración \url.

en: Skip entries with empty citation keys
gl: Saltar as entradas con chaves de citación baleiras.

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
gl: Se se marca, as entradas sen chave de cita de bibtex saltaranse.

en: Bibtex quotation style:
gl: Estilo da cita de bibtex:

en: Braces
gl: Chaves

en: Quotes
gl: Comiñas

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
gl: <qt>O estilo de comiñas que se usa ao exportar como bibtex. Todos os valores dos campos deben estar escapados ou con chaves ou con comiñas.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
gl: Non se atopou ningunha entrada correcta de bibtex.

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
gl: Non se atopou ningunha entrada correcta de bibtex no ficheiro, %1

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
gl: Usar a codificación Unicode (UTF-8)

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
gl: Le o ficheiro importado en Unicode (UTF-8).

en: Use user locale (%1) encoding
gl: Usar a codificación do local (%1)

en: Read the imported file in the local encoding.
gl: Le o ficheiro importado coa codificación local.

en: Bibtexml Files
gl: Ficheiros Bibtexml

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
gl: Precísase un ficheiro XSLT correcto para importar o ficheiro.

en: A valid user ID must be entered.
gl: Ten que inserir un identificador de persoa usuaria correcto.

en: BoardGameGeek Options
gl: Configuración de BoardGameGeek

en: Import owned items only
gl: Importar só os elementos que posúe

en: User ID:
gl: Identificador de usuaria:

en: CSV Options
gl: Opcións de CSV

en: Include field titles as column headers
gl: Incluír os títulos de campo como cabeceiras de columna

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
gl: Se se marca, engadirase unha cabeceira de columna co nome do campo.

en: Delimiter
gl: Delimitador

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
gl: Pode usar outros caracteres ademais da coma para delimitar cada valor do ficheiro.

en: Comma
gl: Coma

en: Use a comma as the delimiter.
gl: Usa unha coma como delimitador.

en: Semicolon
gl: Punto e coma

en: Use a semi-colon as the delimiter.
gl: Usa un punto e coma como delimitador.

en: Tab
gl: Tabulación

en: Use a tab as the delimiter.
gl: Usa unha tabulación como delimitador.

en: Other
gl: Outros

en: Use a custom string as the delimiter.
gl: Usa un texto personalizado como delimitador.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
gl: Unha cadea de texto personalizada, como un punto, pode usarse como delimitador.

en: Table column delimiter:
gl: Delimitador das columnas da táboa:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
gl: O delimitador de columnas separa valores en cada columna dun campo dunha <i>Táboa</i>.

en: Table row delimiter:
gl: Delimitador das filas da táboa:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
gl: O delimitador de filas separa valores en cada fila dun campo dunha <i>Táboa</i>.

en: Select the type of collection being imported.
gl: Escolla o tipo de colección que se está a importar.

en: &First row contains field titles
gl: A primeira &fila contén os nomes dos campos

en: If checked, the first row is used as field titles.
gl: Se se marca, usarase a primeira fila como nomes dos campos.

en: Delimiter:
gl: Delimitador:

en: &Comma
gl: &Coma

en: &Semicolon
gl: Punto e co&ma

en: Ta&b
gl: Ta&bulación

en: Ot&her:
gl: &Outro:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
gl: A táboa amosa as cinco primeiras liñas do ficheiro CSV.

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
gl: <qt>Faga que cada columna se corresponda cun campo da colección escollendo unha e logo premendo o botón <i>Asignar un campo</i>.</qt>

en: Co&lumn:
gl: &Columna:

en: &Data field in this column:
gl: Campo de &datos nesta columna:

en: &Assign Field
gl: &Asignar un campo

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
gl: Debe asignar polo menos unha columna a un campo. Só se importarán as columnas asignadas.

en: Review
gl: Revisión

en: <New Field>
gl: <Novo campo>

en: Discogs Options
gl: Opcións de Discogs

en: Scanning files...
gl: Estanse a examinar os ficheiros…

en: File Listing Options
gl: Opcións da lista de ficheiros

en: Recursive folder search
gl: Buscar recursivamente nos cartafoles

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
gl: Se se marca, os ficheiros buscaranse recursivamente dentro dos cartafoles.

en: Generate file previews
gl: Xerar vistas preliminares dos ficheiros

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
gl: Se se marca, xeraranse vistas preliminares do contido dos ficheiros. Isto pode tornar lento listar o cartafol.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
gl: <qt>Tellico non puido acceder ao dispositivo de CD-ROM, <i>%1</i>.</qt>

en: Select CDDB Entry
gl: Escoller unha entrada en CDDB

en: Select a CDDB entry:
gl: Escolla unha entrada en CDDB:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
gl: <qt>Non se atopou ningún rexistro que se axuste ao CD.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
gl: <qt>Tellico non puido completar a busca do CD.</qt>

en: Various
gl: Diversos

en: Audio CD Options
gl: Opcións do CD de son

en: Read data from CD-ROM device
gl: Ler os datos do dispositivo de CD-ROM

en: Select or input the CD-ROM device location.
gl: Escolla ou introduza a localización do dispositivo CD-ROM.

en: Read all CDDB cache files only
gl: Ler só todos os ficheiros de caché de CDDB

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
gl: Le recursivamente os datos do ficheiros de caché de CDDB que haxa nos cartafoles predeterminados de caché.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
gl: <qt>Este non é un ficheiro de datos de GCstar correcto.</qt>

en: Goodreads Options
gl: Opcións de Goodreads

en: (grouped by %1)
gl: (agrupado por %1)

en: HTML Options
gl: Opcións do HTML

en: Print field headers
gl: Imprimir as cabeceiras dos campos

en: Group the entries
gl: Agrupar as entradas

en: Export individual entry files
gl: Exportar os ficheiros de entrada individuais

en: If checked, individual files will be created for each entry.
gl: Se se marca, crearanse ficheiros separados para cada entrada.

en: Loading data...
gl: Estanse a cargar os datos…

en: Loading %1...
gl: Cargando %1…

en: LibraryThing Options
gl: Opcións de LibraryThing

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
gl: Exportar a colección de LibraryThing en <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">formato JSON</a>.

en: JSON Files
gl: Ficheiros JSON

en: LibraryThing file:
gl: Ficheiro de LibraryThing:

en: Tellico was unable to read any data.
gl: Tellico non puido ler ningún dato.

en: MARC Options
gl: Opcións de MARC

en: Character set:
gl: Conxunto de caracteres:

en: MARC Format:
gl: Formato MARC:

en: ONIX Archive
gl: Arquivo de ONIX

en: Zip Files
gl: Ficheiros Zip

en: ONIX Archive Options
gl: Opcións do arquivo ONIX

en: Include images in archive
gl: Incluír as imaxes no arquivo

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
gl: Se se marca, incluiranse as imaxes do documento no arquivo comprimido de ONIX.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
gl: Tellico non puido ler metadato ningún do ficheiro PDF.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
gl: Tellico pode descargar información sobre as entradas cun DOI de CrossRef.org. Porén, debe crear unha conta en CrossRef e engadir unha fonte de datos nova coa información da súa conta.

en: The file is empty.
gl: O ficheiro está baleiro.

en: The file contains no collection data.
gl: Este ficheiro non contén ningunha colección de datos.

en: Tellico XML Options
gl: Opcións de XML de Tellico

en: Include images in XML document
gl: Incluír as imaxes no documento XML

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
gl: Se se marca, as imaxes do documento incluiranse no fluxo de XML como elementos codificados en base64.

en: Tellico Zip File
gl: Ficheiro zip de Tellico

en: It is from a future version of Tellico.
gl: É dunha versión de Tellico máis actual.

en: XSLT Options
gl: Opcións do XSLT

en: XSLT file:
gl: Ficheiro XSLT:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
gl: Escolla o ficheiro XSLT que se ha usar para transformar os datos.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
gl: Diminuír o tamaño de iconas máximo na vista de lista de iconas

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
gl: O tamaño máximo de iconas é %1.
    Mova o control esvaradío para cambialo.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
gl: Aumentar o tamaño de iconas máximo na vista de lista de iconas

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a book has more than one author, you should separate
    their names by a semi-colon, so that Tellico will know how to split them
    and use them separately.</p>
    <p>Any other field which allows multiple values should be entered the
    same way, with a semi-colon (;) separating each value.</p>
gl: <p>…que se un libro ten autoría múltiple, debe separar os nomes
    das persoas autoras mediante puntos e comas, para que Tellico saiba como dividilos e usalos
    por separado.</p><p>Calquera outro campo que permita inserir múltiplos valores debe introducirse
    do mesmo xeito, co punto e coma (;) separando os valores.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change which fields are shown in the column view by
    right-clicking on the column header.
gl: <p>…que pode cambiar os campos que se ven na vista de columna facendo clic dereito na cabeceira da columna.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, or modify the fields in the collection using
    the Field Editor. The arrow buttons below the field list can be used to change the
    position of the field in the list, which affects the placement in the entry
    editor.</p>
gl: <p>…que pode engadir, editar ou modificar os campos na colección usando
    o editor de campos. Os botóns de frecha baixo a lista de campos poden usarse
    para cambiar a posición do campo na lista, o que afecta á posición no editor
    de entradas.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if you want to filter by a Checkbox field, a value of
    "true" should be used. If you'd like to filter to
    show only the science fiction books which you've not read, for
    example, check the <em>Match all of the
    following</em> button, set the first rule to have "Genre"
    "contains" "Science Fiction" (no quotes) and the second rule to
    have "Read" "does not contain" "true" (no quotes).</p>
gl: <p>…que se quere filtrar por un campo de caixa de selección, debe usar o
    valor «certo» . Se por exemplo quere filtrar de xeito que só se
    amosen os libros de ciencia ficción que non lese, marque o botón <em>Corresponder todo o seguinte</em>, indique que a primeira regra teña
    «Xénero» «contén» «Ciencia ficción» (sen comiñas) e a segunda regra teña
    «Ler» «non contén» «certo» (sen comiñas).</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a non-word character is used in the Quick Filter, the text is
    interpreted as a regular expression.</p>
    <p>To show only books which are by Weber or Bujold, for example, then
    type "weber|bujold" (no quotes) in the filter box.</p>
gl: <p>…que se usa un carácter que non é de palabra no filtro rápido, o texto
    interprétase como unha expresión regular.</p>
    <p>Para amosar só libros escritos por Weber ou Bujold, por exemplo, entón
    escriba «weber|bujold» (sen comiñas) na caixa de filtro.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can edit more than one entry at a time, by holding down
    the Shift or Ctrl key and selecting multiple entries.</p>
gl: <p>…que pode editar máis dunha entrada á vez, mantendo premida a tecla
    Maiús ou Ctrl e escollendo varias entradas.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can convert an existing book collection to a bibliography,
    which can then be exported to bibtex or Bibtexml format.</p>
gl: <p>…que pode converter unha colección de libros nunha bibliografía,
    que entón pode exportarse ao formato bibtex ou Bibtexml.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, and delete string macros for bibliographies.</p>
gl: <p>…que pode engadir, editar e eliminar macros de cadeas para bibliografías.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if more than one field is formatted as a name, then an additional
    group named "People" is added to the collection, allowing authors and editors
    to be sorted or printed together, for example.</p>
gl: <p>…que se hai máis dun campo formatado como nome, entón
    engadirase á colección un grupo adicional chamado «Xente», que
    permite ás persoas autoras e editoras ordenar ou imprimir, entre outras cousas.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the appearance of the printed output by modifying
    the <tt>tellico-printing.xsl</tt> file. The file generates HTML, and the CSS
    within the stylesheet governs things like the font, the margins, etc.</p>
gl: <p>…que pode modificar a aparencia da saída impresa modificando o ficheiro
    <tt>tellico-printing.xsl</tt>. O ficheiro xera HTML, e a CSS que hai na folla de
    estilos determina cousas como o tipo de letra, as marxes etc.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can import using any generic XSL stylesheet which
    outputs a valid Tellico XML file.</p>
gl: <p>…que pode importar usando calquera folla de estilos XSL xenérica
    que dea como resultado un ficheiro XML de Tellico correcto.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that double-clicking an entry item opens the Entry Editor.</p>
gl: <p>…que se fai duplo-clic nun elemento de entrada abrirá o editor da entrada.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add HTML tags to any Paragraph field for formatting, such as
    &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; or &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;.</p>
gl: <p>…que pode engadir etiquetas HTML a calquera campo Parágrafo para formatar,
    como &lt;b&gt;letra grosa&lt;/b&gt; ou &lt;i&gt;itálica&lt;/i&gt;</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that when the Column View is focused, you can press a letter on the
    keyboard to scroll to the next entry that starts with that letter.</p>
gl: <p>…que na vista detallada pode premer nunha letra do teclado para
    pasar á seguinte entrada que comece con esa letra.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use a field with a derived value to combine multiple separated fields
    into a single field. Use a derived value template
    similar to "Value: %{fielda}%{fieldb}" where %{...} gets replaced with the
    appropriate field value. This is useful to collect multiple values in a
    single field, e.g. for better grouping, and to combine fields of different
    types by respecting proper sorting at the same time. Consider for example
    a number field followed by a text subfield with entries 3b, 14a.</p>
gl: <p>…que pode usar un campo cun valor derivado para combinar varios campos separados
    nun único campo. Use un modelo de valor derivado como
    «Valor: %{campoa}%{campob}» onde %{…} se substituirá
    polo valor do campo axeitado. É útil recoller varios valores nun único campo, por exemplo
    para mellorar o agrupamento, e para combinar campos de tipos distintos respectando
    á vez a orde correcta. Pense por exemplo nun campo numérico seguido por un
    subcampo de texto coas entradas 3b 14a.</p>

en: This template is meant for music collections only.
gl: Este modelo é só para coleccións de música.

en: This template is meant for video collections only.
gl: Este modelo é só para coleccións de vídeos.

en: : Group Summary
gl: : Resumo do grupo

en: Total number of fields:
gl: Número total de campos:

en: Total number of entries:
gl: Número total de entradas:

en: Generated by Tellico
gl: Xerado por Tellico

en: Distinct values:
gl: Valores distintos:

en: Loan Date
gl: Data do empréstito

en: Note
gl: Nota

en: Due Date
gl: Data de vencemento

en: Search
gl: Buscar

en: Clear
gl: Baleirar
