tellico - en to ka translation catalogue (1202 entries)

[ctx: Album XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Album.xsl
en: Album
ka: ალბომი

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
ka: ჩვეულებრივი

[ctx: Video XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Video.xsl
en: Video
ka: ვიდეო

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
ka: დაპატარავება

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
ka: დასახელებების ჩამონათვალი (ვერტიკალური)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
ka: ჯგუფის ხედი

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
ka: სესხების ნახვა

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
ka: დასახელებების ჩამონათვალი (ჰორიზონტალური)

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
ka: გამოსახულების სია

[ctx: Image Grid XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_Grid.xsl
en: Image Grid
ka: გამოსახულების ბადე

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
ka: სამსვეტიანი

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
ka: სვეტის ხედი

en: Citation Key Manager
ka: ციტირების გასაღებების მმართველი

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
ka: ელემენტებში დუბლირებადი ციტირების გასაღებების შემოწმება...

en: Check for duplicates
ka: დუბლიკატებზე შემოწმება

en: Filter for duplicates
ka: დუბლიკატების გაფილტვრა

en: There are no duplicate citation keys.
ka: დუბლირებადი ციტირების გასაღებები არ არსებობს.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
ka[0]: აღმოჩენილია %1 დუბლირებადი ციტირების გასაღები.
ka[1]: აღმოჩენილია %1 დუბლირებადი ციტირების გასაღები.

en: Select Borrower
ka: აირჩიეთ მსესხებელი

en: Name
ka: სახელი

en: Collection Size
ka: კოლექციის ზომა

en: Total entries: %1
ka: სულ ჩანაწერები: %1

en: Collection Size Over Time
ka: კოლექციის ზომა დროის მიხედვით

en: Group Summary: %1
ka: ჯგუფის შეჯამება: %1

en: Total number of entries: %1
ka: ჩანაწერების ჯამური რაოდენობა: %1

en: Top Values: %1
ka: საუკეთესო მნიშვნელობებ: %1

en: Group Summary Report
ka: ჯგუფის მიმოხილვის ანგარიში

en: Year Distribution
ka: დისტრიბუციის წელი

[ctx: Distinct number of items]
en: Count
ka: რაოდენობა

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
ka: <qt>Tellico -ის შეცდომა სერვერის ფაიფში ჩაწერისას მისამართზე <b>%1</b>.</qt>

en: My Collection
ka: ჩემი კოლექცია

en: Personal
ka: პერსონალური

en: Book Collection
ka: წიგნების კოლექცია

en: Bibliography
ka: ბიბლიოგრაფია

en: Comic Book Collection
ka: კომიქსების კოლექცია

en: Video Collection
ka: ვიდეო კოლექცია

en: Music Collection
ka: მუსიკის კოლექცია

en: Coin Collection
ka: მონეტების კოლექცია

en: Stamp Collection
ka: მარკების კოლექცია

en: Wine Collection
ka: ღვინოების კოლექცია

en: Card Collection
ka: ბარათების კოლექცია

en: Video Game Collection
ka: ვიდეოთამაშების კოლექცია

en: File Catalog
ka: ფაილების კატალოგი

en: Board Game Collection
ka: სამაგიდო თამაშების კოლექცია

en: Custom Collection
ka: მითითებული კოლექცია

[ctx: @info:tooltip]
en: The internal field name is <em>%1</em>.
ka: შიდა ველის სახელია <em>%1</em>.

en: Collection Fields
ka: კოლექციის ველები

en: Current Fields
ka: მიმდინარე ველები

[ctx: New Field]
en: &New
ka: &ახალი

en: Add a new field to the collection
ka: კოლექციაში ახალი ველის ჩამატება

[ctx: Delete Field]
en: Delete
ka: წაშლა

en: Remove a field from the collection
ka: კოლექციიდან ველის წაშლა

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
ka: ამ ველის სიაში მაღლა აწევა. მიმდევრობა მნიშვნელოვანია ჩანაწერების რედაქტორის განლაგებისათვის.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
ka: ამ ველის სიაში დაბლა დაწევა. მიმდევრობა მნიშვნელოვანია ჩანაწერების რედაქტორის განლაგებისათვის.

en: Field Properties
ka: ველის თვისებები

en: &Title:
ka: &სათაური:

en: The title of the field
ka: ველის სათაური

en: T&ype:
ka: &ტიპი:

en: The type of the field determines what values may be used.
ka: ველის ტიპი განსაზღვრავს, მონაცემებს შეიცავს ის.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
ka: <i>უბრალო ტექსტი</i> უმეტესი ველებისთვის.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
ka: <i>პარაგრაფი</i> დიდი ტექსტებისთვის.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
ka: <i>არჩევანი</i> ველის გარკვეულ მნიშვნელობებზე შეზღუდვა.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
ka: <i>ჩასართავი</i> მარტივი დიახ/არა მნიშვნელობისთვის.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
ka: <i>რიცხვი</i> უჩვენებს, რომ ველი რიცხვით მნიშვნელობას შეიცავს.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
ka: <i>URL</i> ველებისთვისაა, რომლებიც ბმულებს შეიცავენ, სხვა ფაილებზე მიმართვის ჩათვლით.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
ka: <i>ცხრილი</i> შეიძლება მნიშვნელობების ერთ ან მეტ სვეტს შეიცავდეს.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
ka: <i>გამოსახულების</i> ველი სურათს შეიცავს.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
ka: <i>თარიღის</i> ველი დღის, თვის და წლის ჩასაწერად შეგიძლიათ, გამოიყენოთ.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
ka: <i>რეიტინგის</i> ველი რეიტინგის საჩვენებლად ვარსკვლავებს იყენებს.

en: Cate&gory:
ka: &კატეგორია:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
ka: ველის კატეგორია განსაზღვრავს, სად მოთავსდება ველი რედაქტორში.

en: Set &properties...
ka: &თვისებების დაყენება...

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
ka: გაფართოებული ველის თვისებები გამოიყენება ისეთი რამების მისათითებლად, როგორიცაა შესაბამისი bibtex-ის ველი.

en: Description:
ka: აღწერა:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
ka: აღწერა სასარგებლოა, რომ გაიხსენოთ, რა ტიპის ინფორმაციას შეიცავს ეს ველი.

en: Value Options
ka: მნიშვნელობის მორგება

en: Default value:
ka: ნაგულისხმევი მნიშვნელობა:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
ka: <qt>ახალი ჩანაწერების ნაგულისხმევი მნიშვნელობა.</qt>

en: Value template:
ka: მნიშვნელობის შაბლონი:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
ka: მიღებული მნიშვნელობები ყალიბდება სხვა ველის მნიშვნელობებიდან, შესაბამისი ნიმუშის მიხედვით. სახელიანი ველები, როგორიცაა "%{year} %{title}" მნიშვნელობით ჩანაცვლდება.

en: Use derived value
ka: მიღებული მნიშვნელობის გამოყენება

en: A&llowed values:
ka: &ნებადართული მნიშვნელობები:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
ka: <qt><i>არჩევის</i> ტიპის ველებისთვის ესენი, მხოლოდ, დასაშვები მნიშვნელოვანია. ისინი ჩამოსაშლელ ველში მოთავსდება. შესაძლო მნიშვნელობები წერტილმძიმით უნდა იყოს გამოყოფილი. მაგ: "ძაღლი; კატა; თაგვი"</qt>

en: Format options:
ka: ფორმატის მორგება:

en: No formatting
ka: ფორმატირების გარეშე

en: Allow auto-capitalization only
ka: მხოლოდ ავტომატური რეგისტრის დაშვება

en: Format as a title
ka: სათაურად ფორმატირება

en: Format as a name
ka: სახელად ფორმატირება

en: Field Options
ka: ველის პარამეტრები

en: Enable auto-completion
ka: ავტომატური დასრულების ჩართვა

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
ka: თუ ჩართულია, ამ ველისთვის რედაქტორის ველში KDE-ის ავტოდასრულება ჩაირთვება.

en: Allow multiple values
ka: ბევრი მნიშვნელობის დაშვება

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
ka: თუ ჩართულია, Tellico დაამუშავებს მნიშვნელობებს ველებიდან, სადაც ერთზე მეტი მნიშვნელობაა, წერტილმძიმით გამოყოფილი.

en: Allow grouping
ka: დაჯგუფების ჩართვა

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
ka: თუ ჩართულია, ეს ველი, შეიძლება, ჩანაწერების დასაჯგუფებლად გამოიყენოთ.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
ka: მონიშნული ველის თვისებების ჩამოყრა ნაგულისხმევ მნიშვნელობებზე.

en: Modify Fields
ka: ველების შეცვლა

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
ka: <qt>დაშვებული მნიშვნელობების წაშლამ <i>%1</i> ველიდან, რომელიც ამჟამად არსებობს, შეიძლება, მონაცემების დაზიანება გამოიწვიოს. გნებავთ შეცვლილი მნიშვნელობების შენარჩუნება, თუ გააუქმებთ და მიმდინარე მნიშვნელობებზე დაბრუნდებით?</qt>

en: Keep modified values
ka: შეცვლილი მნიშვნელობების შენარჩუნება

en: New Field %1
ka: ახალი ველი %1

en: Revert Field Properties
ka: ველის თვისებების დაბრუნება

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
ka: <qt><p>მართლა გნებავთ <em>%1</em> ველის თვისებები ნაგულისხმევებზე დააბრუნოთ?</p></qt>

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Extended Field Properties
ka: ველის გაფართოებული თვისებები

en: Property
ka: თვისება

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
ka: ველი ამ სათაურით უკვე არსებობს. შეიყვანეთ სხვა სათაური.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
ka: <qt>კატეგორია, არ შეიძლება, ცარიელი იყოს. შეიყვანეთ კატეგორია.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
ka: <qt>ველი, შეიძლება, იგივე კატეგორიაში არ იყოს, რომელშიც <em>პარაგრაფის</em>, <em>ცხრილის</em> ან <em>გამოსახულების</em> ველია. შეიყვანეთ სხვა კატეგორია.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
ka: ველის სათაური არ შეიძლება, არსებულ კატეგორიას ემთხვეოდეს. შეიყვანეთ სხვა სათაური.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
ka: რეიტინგის ველის შუალედი 1-10 და ქვედა საზღვარი ზედაზე ნაკლები უნდა იყოს. შეიყვანეთ სხვადასხვა დაბალი და მაღალი თვისებები.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
ka: ცხრილები მაქსიმუმ ათი სვეტითაა შეზღუდული.

en: A field with a derived value must have a value template.
ka: მიღებული მნიშვნელობის მქონე ველს მნიშვნელობის ნიმუში უნდა გააჩნდეს.

en: Entry Type
ka: ჩანაწერის ტიპი

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
ka: ეს ჩანაწერის ტიპები bibtex-ისაა. იხილეთ bibtex-ის დოკუმენტაცია.

en: Author
ka: ავტორი

en: Bibtex Key
ka: BibTeX -ის გასაღები

en: General
ka: მთავარი

en: Book Title
ka: წიგნის სათაური

en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryGeneral)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing *********************
en: Publisher
ka: გამომცემელი

en: Address
ka: მისამართი

en: Edition
ka: გამოცემა

en: Pages
ka: გვერდები

en: Year
ka: წელი

en: Journal
ka: ჟურნალი

en: Month
ka: თვე

en: Number
ka: რიცხვი

en: How Published
ka: როგორ გამოიცა

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryPublishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
ka: თავი

en: Series
ka: სერია

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
ka: ხმის სიმაღლე

en: Cross-Reference
ka: ჯვარედინი დამოწმება

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(TC_I18N1(categoryMisc)); list.append(field);
en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: URL
ka: ბმული

en: Abstract
ka: ანოტაცია

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Unknown
ka: უცნობი

en: My Board Games
ka: ჩემი სამაგიდო თამაშები

en: Genre
ka: ჟანრი

en: Mechanism
ka: მექანიზმი

en: Release Year
ka: გამოშვების წელი

en: Designer
ka: შემქნელი

en: Number of Players
ka: მოთამაშეების რაოდენობა

en: Playing Time
ka: თამაშის დრო

en: Minimum Age
ka: მინიმალური ასაკი

en: Description
ka: აღწერა

en: Rating
ka: შეფასება

en: Purchase Date
ka: შეძენის თარიღი

en: Gift
ka: საჩუქრები

en: Purchase Price
ka: შეძენის ფასი

en: Loaned
ka: ნასესხები

en: Cover
ka: ყდა

en: Comments
ka: კომენტარები

en: My Books
ka: ჩემი წიგნები

en: Subtitle
ka: სუბტიტრები

en: Hardback
ka: მყარი ყდა

en: Paperback
ka: რბილი ყდა

en: Trade Paperback
ka: კომერციული რბილი ყდა

en: Magazine
ka: ჟურნალი

en: Binding
ka: აკინძვა

en: Copyright Year
ka: საავტორო უფლების წელი

en: Publication Year
ka: გამოცემის თარიღი

en: Library of Congress Control Number
ka: კონგრესის ბიბლიოთეკის საკონტროლო რიცხვი

en: Translator
ka: მთარგმნელი

en: Language
ka: ენა

en: Series Number
ka: სერიის ნომერი

en: New
ka: ახალი

en: Used
ka: Გამოყენებული

en: Condition
ka: მდგომარეობა

en: Signed
ka: ხელმოწერილი

en: Read
ka: წაკითხვა

en: Plot Summary
ka: მოკლე შინაარსი

en: My Cards
ka: ჩემ ბარათები

en: Player
ka: დამკვრელი

en: Team
ka: გუნდი

en: Brand
ka: სავაჭრო მარკა

en: Card Number
ka: ბარათის ნომერი

en: Card Type
ka: ბარათის ტიპი

en: Location
ka: დებარეობა

en: Quantity
ka: რაოდენობა

en: Front Image
ka: წინა სურათი

en: Back Image
ka: უკანა სურათი

en: My Coins
ka: ჩემი მონეტები

en: Type
ka: ტიპი

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
ka: დენომინაცია

en: Mint Mark
ka: მონეტის ეზო

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Currency
ka: ფული

en: Coin Set
ka: მონეტების კრებული

en: Grade
ka: შეფასება

en: Grading Service
ka: შეფასების სერვისი

en: Obverse
ka: ავერსი

en: Reverse
ka: პირიქით

en: My Comic Books
ka: ჩემი კომიკსები

en: Writer
ka: მწერალი

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
ka: შემსრულებელი

en: Issue
ka: Პრობლემა

en: My Files
ka: ჩემი ფაილები

[ctx: File catalog]
en: Volume
ka: ხმის სიმაღლე

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Size
ka: ზომა

en: Permissions
ka: წვდომები

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: Created
ka: შექმნილია

en: Modified
ka: შეცვლილია

en: Meta Info
ka: მეტამონაცემები

en: Icon
ka: ხატულა

en: My Video Games
ka: ჩემი ვიდეოთამაშები

en: Platform
ka: პლატფორმა

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
ka: გამომცემელი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: ESRB Rating
ka: ESRB შეფასება

en: Personal Rating
ka: პერსონალური შეფასება

en: Completed
ka: დასრულებულია

[ctx: Windows Platform]
en: Windows
ka: ფანჯრები

[ctx: Video game ratings - must be 8 phrases matching ESRB system - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
ka: რეიტინგის გარეშე, მხოლოდ ზრდასრულებისთვის, უფროსებისთვის, პატარებისთვის, 10+, ყველა, ბავშვებისთვის, ჯერ უცნობია

en: My Music
ka: ჩემი მუსიკა

en: Album
ka: ალბომი

en: Compact Disc
ka: კომპაქტ-დსკი

en: Cassette
ka: კასეტა

en: Medium
ka: საშუალო

en: Artist
ka: შემსრულებელი

en: Label
ka: ჭდე

en: Tracks
ka: აუდიობილიკები

en: Title
ka: სათაური

en: Length
ka: ხანგრძლივობა

en: My Stamps
ka: ჩემი შტამპები

en: Issue Year
ka: გამოცემის თარიღი

en: Color
ka: ფერი

en: Scott#
ka: სკოტის კატალოგის #

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
ka: საუკეთესო, ძალიან კარგი, უბრალოდ კარგი, კარგი, საშუალო, ცუდი

en: Cancelled
ka: შეწყვეტილია

en: Hinged
ka: დაწებების კვალით

en: Centering
ka: დაცენტრება

en: Gummed
ka: წებოთი

en: Image
ka: სურათი

en: My Videos
ka: ჩემი ვიდეოები

en: Blu-ray
ka: Blu-Ray

en: Production Year
ka: ჩაწერის წელი

en: Certification
ka: სერტიფიკაცია

en: Region 0
ka: რეგიონი 0

en: Region 1
ka: რეგიონი 1

en: Region 2
ka: რეგიონი 2

en: Region 3
ka: რეგიონი 3

en: Region 4
ka: რეგიონი 4

en: Region 5
ka: რეგიონი 5

en: Region 6
ka: რეგიონი 6

en: Region 7
ka: რეგიონი 7

en: Region 8
ka: რეგიონი 8

en: Region
ka: რეგიონი

en: Nationality
ka: ეროვნება

en: Format
ka: ფორმატი

en: Cast
ka: როლებში

en: Actor/Actress
ka: მსახიობი

en: Role
ka: როლი

en: A table for the cast members, along with the roles they play
ka: როლების სიის შემცველი ცხრილით და მისი შემსრულებლებით

en: Director
ka: რეჟისორი

en: Producer
ka: პროდუსერი

en: Composer
ka: კომპოზიტორი

en: Studio
ka: სტუდია

en: Language Tracks
ka: ენის ტრეკები

en: Subtitle Languages
ka: სუბტიტრების ენები

en: Audio Tracks
ka: აუდიობილიკები

en: Running Time
ka: გაშვების დრო

en: The running time of the video (in minutes)
ka: ვიდეოს გაშვების დრო (წუთებში)

en: Aspect Ratio
ka: თანაფარდობა

en: Widescreen
ka: ფართო ეკრანი

en: Black & White
ka: შავი და თეთრი

en: Color Mode
ka: ფერის რეჟიმი

en: Director's Cut
ka: რეჟისორის ვერსია

en: My Wines
ka: ჩემი ღვინოები

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
ka: პროდუსერი

en: Appellation
ka: აპელასიონი

en: Varietal
ka: სორტული

en: Vintage
ka: მოსავალი

en: Red Wine
ka: წითელი ღვინო

en: White Wine
ka: თეთრი ღვინო

en: Sparkling Wine
ka: შუშხუნა ღვინო

en: Drink By
ka: ვარგისიანოვბის ვადა

en: Label Image
ka: ჭდის გამოსახულება

en: Add Entries
ka: ველების დამატება

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
ka: %1-ის დამატება

en: Check-out Items
ka: ხელზე გაცემა

[ctx: Check-out (Entry Title)]
en: Check-out %1
ka: ჩეკაუტი: %1

en: Append Collection
ka: კოლექციისთვის მიმატება

en: Merge Collection
ka: კოლექციასთან შერწყმა

en: Replace Collection
ka: კოლექციის ჩანაცვლება

en: Add %1 Field
ka: %1 ველის დამატება

en: Modify %1 Field
ka: %1 ველის ჩასწორება

en: Delete %1 Field
ka: %1 ველის წაშლა

en: Add Filter
ka: ფილტრის დამატება

en: Modify Filter
ka: ფილტრის შეცვლა

en: Delete Filter
ka: ფილტრის წაშლა

en: Modify Entries
ka: ჩანაწერების შეცვლა

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
ka: %1-ის შეცვლა

en: Modify Loan
ka: სესხის შეცვლა

en: Delete Entries
ka: ჩანაწერების წაშლა

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
ka: %1-ის წაშლა

en: Check-in Entries
ka: დავალიანების დაბრუნება

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
ka: %1 ნივთის დაბრუნება

en: Rename Collection
ka: კოლექციის სახელის გადარქმევა

en: Reorder Fields
ka: ველების გადალაგება

[ctx: comma-separated list of articles ignored for title sorting]
en: the
ka: &nbsp

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
ka: ნიმუშის ფონტი

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
ka: ნიმუშის ფონის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
ka: ნიმუშის ტექსტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
ka: ნიმუშის გამოკვეთილი ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
ka: ნიმუშის გამოკვეთილი ტექსტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (linkColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (linkColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (linkColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (linkColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (linkCo
en: Template link color
ka: ნიმუშის ბმულის ფერი

en: Configure Tellico
ka: Tellico-ის მორგება

en: Printing
ka: დაბეჭდვა

en: Templates
ka: შაბლონები

en: Data Sources
ka: მონაცემთა წყაროები

en: General Options
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: &Reopen file at startup
ka: &გაშვებისას ფაილის თავიდან გახსნა

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
ka: თუ ჩართულია, ფაილი, რომელიც ბოლოს იყო ღია, გაიხსნება პროგრამის გაშვებისას.

en: &Enable regular expressions in quick filter
ka: &სწრაფ ფილტრში რეგულარული გამოსახულებების ჩართვა

en: If checked, the quick filter will interpret text as a regular expression.
ka: .თუ ჩართულია, სწრაფი ფილტრი ტექსტს რეგულარულ გამოსახულებად აღიქვამს.

en: &Enable webcam for barcode scanning
ka: შტრიხკოდისთვის &ვებკამერის გამოყენება

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
ka: თუ ჩართულია, საძებნი ბარკოდების დასკანერებისთვის ვებკამერა იქნება გამოყენებული.

en: Image Storage Options
ka: გამოსახულების საცავის მორგება

en: Store images in data file
ka: გამოსახულებების მონაცემების ფაილში შენახვა

en: Store images in common application directory
ka: გამოსახულებების საერთო აპლიკაციის საქაღალდეში შენახვა

en: Store images in directory relative to data file
ka: გამოსახულებების მონაცემთა ფაილთან ახლოს შენახვა

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
ka: გამოსახულებები შეგიძლიათ შეინახოთ მონაცემების ფაილში, Tellico-ის შენელებას გამოიწვევს, დაიმახსოვროთ Tellico-ის აპლიკაციის საქაღალდეში ან იმავე საქაღალდეში, სადაც მონაცემების ფაილია.

en: Formatting Options
ka: დაფორმატების მორგება

en: Auto capitalize &titles and names
ka: &სათაურებისა და სახელების სახელების ავტოკაპიტალიზაცია

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
ka: თუ ჩართულია, სათაურები და სახელები ავტომატურად გადავა მაღალ რეგისტრში.

en: Auto &format titles and names
ka: სათაურებისა და სახელების ავტომატური ფორმატი

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
ka: თუ ჩართულია, სათაურები და სახელები ავტომატურა დაფორმატდება.

en: No capitali&zation:
ka: &კაპიტალიზაციის გარეშე:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
ka: <qt>სიტყვების სია, რომლის პირველი ასოებიც არ გადიდდება. ერთზე მეტი მნიშვნელობა ერთმანეთისგან წერტილმძიმით გამოჰყავით.</qt>

en: Artic&les:
ka: &სტატიები:

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
ka: <qt>სიტყვების სია, რომლებიც აღქმული უნდა იყოს სტატიის სახით, თუ მათი პირველი სიტყვა სათაურშია. ერთზე მეტი მნიშვნელობის ქონის შემთხვევაში ისინი ერთმანეთისგან წერტილმძიმით გამოჰყავით.</qt>

en: Personal suffi&xes:
ka: &პერსონალური სუფიქსები:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
ka: <qt>სუფიქსები სია, რომელიც პირად სახელებში შეიძლება, გამოყენებული იყოს. ერთზე მეტი მნიშვნელობის ქონის შემთხვევაში ისინი ერთმანეთისგან წერტილმძიმით გამოჰყავით.</qt>

en: Surname &prefixes:
ka: გვარის &პრეფიქსები:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
ka: <qt>პრეფიქსების სია, რომელიც პირად სახელებში შეიძლება, გამოყენებული იყოს. ერთზე მეტი მნიშვნელობის ქონის შემთხვევაში ისინი ერთმანეთისგან წერტილმძიმით გამოჰყავით.</qt>

en: Printing Options
ka: ბეჭდვის მორგება

en: &Format titles and names
ka: &ფორმატის სათაურები და სახელები

en: &Print field headers
ka: ველის მნიშვნელობების დაბეჭდვა

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
ka: .თუ ჩართულია, ველის სახელები ცხრილის თავსართებად დაიბეჭდება.

en: Grouping Options
ka: დაჯგუფების პარამეტრები

en: &Group the entries
ka: &ჩანაწერების დაჯგუფება

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
ka: თუ ჩართულია, ჩანაწერები მოცემული ველის მიხედვით დაჯგუფდება.

en: Image Options
ka: გამოსახულების მორგება

en: Maximum image &width:
ka: გამოსახულების მაქსიმალური &სიგანე:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
ka: გამოსახულებების მაქსიმალური სიგანე ამონაბეჭდში. ასპექტის ფარდობა შენარჩუნებულია.

en: &Maximum image height:
ka: გამოსახულების მაქსიმალური &სიმაღლე:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
ka: გამოსახულებების მაქსიმალური სიმაღლე ამონაბეჭდში. ასპექტის ფარდობა შენარჩუნებულია.

en: Template Options
ka: შაბლონის მორგება

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
ka: მიერთების &ტიპი:

en: Template:
ka: შაბლონი:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
ka: აირჩიეთ ნიმუში კოლექციების მიმდინარე ტიპისთვის. ფონტის და ფერის პარამეტრებს ყველა ნიმუში არ იყენებს.

en: &Preview...
ka: &მიმოხილვა...

en: Show a preview of the template
ka: შაბლონის გადახედვის ჩვენება

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
ka: ფონტის მორგება

en: Font:
ka: ფონტი:

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
ka: ეს ფონტი ჩანაწერების დათვალიერებისას გამოიყენება.

en: Size:
ka: ზომა:

en: Color Options
ka: ფერის პარამეტრები

en: Background color:
ka: ფონის ფერი:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
ka: ეს ფერი ჩანაწერების დათვალიერებისას გამოიყენება.

en: Text color:
ka: ტექსტის ფერი:

en: Highlight color:
ka: გამოკვეთის ფერი:

en: Highlighted text color:
ka: გამოკვეთილი ტექსტის ფერი:

en: Link color:
ka: ბმულის ფერი:

en: Manage Templates
ka: ნიმუშების მართვა

en: Install...
ka: დაყენება...

en: Click to install a new template directly.
ka: დააწკაპუნეთ ახალი ნიმუშის პირდაპირ დასაყენებლად.

en: Download...
ka: გადმოწერა...

en: Click to download additional templates.
ka: დააწკაპუნეთ დამატებითი ნიმუშების გადმოსაწერად.

en: Delete...
ka: წაშლა...

en: Click to select and remove installed templates.
ka: დააწკაპუნეთ დაყენებული ნიმუშების ასარჩევად და წასაშლელად.

en: Data Sources Options
ka: მონაცემების წყაროს მორგება

en: Move &Up
ka: აწევა

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
ka: მონაცემის წყაროების მიმდევრობა ის მიმდევრობაა, რომელსაც Tellico იყენებს, როცა ჩანაწერები ავტომატურად ნახლდება.

en: Move &Down
ka: ჩამოწევა

en: Filter by type:
ka: ტიპით გაფილტვრა:

en: &New...
ka: &ახალი...

en: Click to add a new data source.
ka: დააწკაპუნეთ ახალი მონაცემების წყაროს დასამატებლად.

en: &Modify...
ka: &ჩასწორება...

en: Click to modify the selected data source.
ka: მონიშნული მონაცემების წყაროს შესაცვლელად ზედ დააწკაპუნეთ.

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Click to delete the selected data source.
ka: მონიშნული მონაცემების წყაროს წასაშლელად დააწკაპუნეთ.

en: XSL Files
ka: XSL ფაილები

en: Template Packages
ka: ნიმუშების პაკეტები

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Delete Template
ka: ნიმუშის წაშლა

en: Select template to delete:
ka: აირჩიეთ წასაშლელი ნიმუში:

[ctx: %1 refers to the file name]
en: Images are currently saved within <em>%1</em>
ka: სურათები ამჟამად ინახება ფაილში <em>%1</em>

[ctx: %1 refers to a directory]
en: Images are currently saved to <em>%1</em>
ka: სურათები ამჟამად ინახება საქაღალდეში <em>%1</em>

[ctx: %1 refers to a directory, %2 to a file name]
en: Images will be moved from <em>%1</em> to <em>%2</em>
ka: გამოსახულებები გადატანილი იქნება ფაილიდან <em>%1</em> საქაღალდეში <em>%2</em>

[ctx: %1 refers to a file name, %2 to a directory]
en: Images will be moved from <em>%1</em> to <em>%2</em>
ka: გამოსახულებები გადატანილი იქნება ფაილიდან <em>%1</em> საქაღალდეში <em>%2</em>

[ctx: %1 and %2 are both directories]
en: Images will be moved from <em>%1</em> to <em>%2</em>
ka: გამოსახულებები გადატანილი იქნება ფაილიდან <em>%1</em> საქაღალდეში <em>%2</em>

en: Ready.
ka: მზადაა.

en: Do you really want to delete this entry?
ka: მართლა გნებავთ ამ ჩანაწერის წაშლა?

en: Delete Entry
ka: ჩანაწერის წაშლა

en: Do you really want to delete these entries?
ka: მართლა გნებავთ ამ ჩანაწერების წაშლა?

en: Delete Multiple Entries
ka: მრავალი ჩანაწერის წაშლა

en: &Sort By
ka: &დალაგება

en: &Edit Entry...
ka: ჩანაწერის რედაქტირება...

en: D&uplicate Entry
ka: &ჩანაწერის დუბლირება

en: &Update Entry
ka: ჩანაწერის &განახლება

en: &Delete Entry
ka: &ჩანაწერის წაშლა

en: &Edit Entries...
ka: &ჩანაწერის ჩსწორება...

en: D&uplicate Entries
ka: ჩანაწერების &დუბლირება

en: &Update Entries
ka: ჩანაწერების &განახლება

en: &Delete Entries
ka: &ჩანაწერების წაშლა

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
ka: შემდეგ საგნები უკვე გათხოვებულია, მაგრამ Tellico-ს ამჟამად ერთი და იგივე საგნის ორჯერ გათხოვების საშუალება არ გააჩნია. გასათხოვებლად საგანი ჯერ სიიდან უნდა წაშალოთ.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
ka: XML დამუშავება: შეცდომა ხაზთან %1, სვეტი %2.

en: The error message from Qt is:
ka: Qt-ის შეცდომის შეტყობინება:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ka: ფაილი "%1" სახელით უკვე არსებობს. შევცვალო?

en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

en: Tellico is unable to open the file - %1.
ka: Tellico -ის შეცდომა ფაილის გახსნისას - %1.

en: Tellico is unable to load the file - %1.
ka: Tellico -ის შეცდომა ფაილის ჩატვირთვისას - %1.

en: Tellico is unable to write the file - %1.
ka: Tellico -ის შეცდომა ფაილის ჩაწერისას - %1.

en: Tellico is unable to upload the file - %1.
ka: Tellico -ის შეცდომა ფაილის ატვირთვისას - %1.

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Features
ka: ფუნქციები

en: Other People
ka: სხვა მონაწილეები

en: Publishing
ka: გამოცემა

en: Classification
ka: კლასიფიკაცია

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: View Columns
ka: სვეტების ნახვა

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
ka: სვეტები

en: Hide This Column
ka: ამ სვეტის დამალვა

en: Resize to Content
ka: ზომის შემცველობამდე შეცვლა

en: Show All Columns
ka: ყველა სვეტის ჩვენება

en: Hide All Columns
ka: ყველა სვეტის დამალვა

en: Saving file...
ka: ფაილის შენახვა...

en: Edit Entry
ka: ჩანაწერის რედაქტირება

en: &New Entry
ka: &ახალი ჩანაწერი

en: Sa&ve Entry
ka: ჩანაწერის &შენახვა

en: Do you really want to modify these entries?
ka: მართლა გნებავთ ამ ჩანაწერების შეცვლა?

en: Modify Multiple Entries
ka: მრავალი ჩანაწერის შეცვლა

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
ka: საჭიროა მნიშვნელობა შემდეგი ველებისთვის. გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Edit Entries
ka: ჩანაწერების ჩასწორება

en: Sa&ve Entries
ka: ჩანაწერების &შენახვა

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
ka: მიმდინარე ჩანაწერი შეიცვალა.
    გნებავთ, შეხვიდეთ ცვლილებებში?

en: Save Entry
ka: ჩანაწერის შენახვა

en: Unsaved Changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

en: (Empty)
ka: (ცარიელი)

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
ka: <qt><i>ხატულების ხედი</i> კოლექციის ან ჯგუფის თითოეულ ელემენტს ხატულით გაჩვენებთ, რომელიც ელემენტში არსებული გამოსახულებაც შეიძლება, იყოს.</qt>

[ctx: Open URL]
en: Open %1
ka: %1-ის გახსნა

en: Select Match
ka: აირჩიეთ დამთხვევა

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
ka: <qt><b>%1</b>-მა დააბრუნა ერთმზე მეტი შედეგი, რომელიც, შეიძლება, <b>%2</b>-ს, კოლექციის ჩანაწერს ემთხვეოდეს. აირჩიეთ სწორი დამთხვევა.</qt>

en: Merge Entries
ka: ჩანაწერების შერწყმა

en: Merging entries...
ka: ჩანაწერების შერწყმა...

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
ka: სულ შერწყმული/დასკანერებული ჩანაწერები: %1/%2

en: Updating <b>%1</b>...
ka: <b>%1</b>-ის განახლება...

en: Updating entries...
ka: ჩანაწერების განახლება...

en: Update Entries
ka: ჩანაწერების განახლება

en: Updating <b>%1</b> from <i>%2</i>...
ka: <b>%1</b>-ის განახლება <i>%2</i>-დან ...

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
ka: Tellico-მა ნაგულისხმევი ჩანაწერის სტილების ფურცელი ვერ იპოვა.

en: Please check your installation.
ka: შეამოწმეთ პროგრამის ფაილები.

en: Export Options
ka: გატანის მორგება

en: Formatting
ka: ფორმატირება

en: Format all fields
ka: ყველა ველის დაფორმატება

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
ka: თუ ჩართულია, ველის მნიშვნელობები ავტომატურად დაფორმატდება მათი ფორმატის ტიპიდან გამომდინარე.

en: Export selected entries only
ka: მხოლოდ მონიშნული ჩანაწერების გატანა

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
ka: თუ ჩართულია, გატანილი იქნება, მხოლოდ, მონიშნული ელემენტები.

en: Export visible fields only
ka: მხოლოდ ხილული ველების გატანა

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
ka: თუ ჩართულია, გატანილი იქნება, მხოლოდ, ხილული ველები.

en: Encoding
ka: კოდირება

en: Encode in Unicode (UTF-8)
ka: უნიკოდში კოდირება (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
ka: გასატანი ფაილის უნიკოდში (UTF-8) კოდირება.

en: Encode in user locale (%1)
ka: მომხმარებლის ენაში კოდირება (%1)

en: Encode the exported file in the local encoding.
ka: ფაილის ლოკალურ კოდირებაში კოდირება.

en: Registration is required for accessing this data source. If you agree to the terms and conditions, <a href='%1'>sign up for an account</a>, and enter your information below.
ka: მონაცემების წყაროსთან წვდომისთვის რეგისტრაციაა საჭირო. თუ ეთანხმებით გამოყენების პირობებს, <a href="%1">დარეგისტრირდით</a> და შეიყვანეთ თქვენი ინფორმაცია ქვემოთ.

en: Access key:
ka: წვდომის გასაღები;

en: &Image size:
ka: გამოსახულების ზომა:

en: No Image
ka: გამოსახულების გარეშე

en: Small Image
ka: პატარა გამოსახულება

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
ka: დიდი გამოსახულება

en: SAO/NASA Astrophysics Data System
ka: SAO/NASA-ის ასტროფიზიკის მონაცემების სისტემა

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
ka: შეიძლება გამოყენებული იქნას Tellico-ის ნაგულისხმევი გასაღები, მაგრამ ძებნა შეიძლება ჩავარდეს, წვდომის შეზღუდვების გამო.

en: Amazon (US)
ka: Amazon (აშშ)

en: United States
ka: ამერიკის შეერთებული შტატები

en: Amazon (UK)
ka: Amazon (ბრიტანეთი)

en: United Kingdom
ka: დიდი ბრიტანეთი

en: Amazon (Germany)
ka: Amazon (გერმანია)

en: Germany
ka: გერმანია

en: Amazon (Japan)
ka: Amazon (იაპონია)

en: Japan
ka: იაპონია

en: Amazon (France)
ka: Amazon (საფრანგეთი)

en: France
ka: საფრანგეთი

en: Amazon (Canada)
ka: Amazon (კანადა)

en: Canada
ka: კანადა

en: Amazon (China)
ka: Amazon (ჩინეთი)

en: China
ka: ჩინეთი

en: Amazon (Spain)
ka: Amazon (ესპანეთი)

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: Amazon (Italy)
ka: Amazon (იტალია)

en: Italy
ka: იტალია

en: Amazon (Brazil)
ka: Amazon (ბრაზლია)

en: Brazil
ka: ბრაზილია

en: Amazon (Australia)
ka: Amazon (ავსტრალია)

en: Australia
ka: ავსტრალია

en: Amazon (India)
ka: Amazon (ინდოეთი)

en: India
ka: ინდოეთი

en: Amazon (Mexico)
ka: Amazon (მექსიკა)

en: Mexico
ka: მექსიკა

en: Amazon (Turkey)
ka: Amazon (თურქეთი)

en: Turkey
ka: თურქეთი

en: Amazon (Singapore)
ka: Amazon (სინგაპური)

en: Singapore
ka: სინგაპური

en: Amazon (UAE)
ka: Amazon (აგს)

en: United Arab Emirates
ka: არაბეთის გაერთიანებული ემირატები

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
ka: მონაცემები ლიცენზირებულია <a href=%1>მითითებული პირობებით</a>.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
ka: Amazon.com-ზე არსებულ მონაცემებთან წვდომას AWS-ის წვდომის გასაღების ID და საიდუმლო გასაღები სჭირდება.

en: Those values must be entered in the data source settings.
ka: ეს მნიშვნელობები მონაცემების წყაროს პარამეტრებში უნდა შეიყვანოთ.

en: Results from %1: %2/%3
ka: შედეგები %1-დან: %2/%3

en: The cover image could not be loaded.
ka: ყდის სურათის ჩატვირთვის შეცდომა.

en: Amazon Link
ka: Amazon -ის ბმული

en: Amazon.com Web Services
ka: Amazon.com -ის ვებსერვისები

en: Secret key:
ka: საიდუმლო გასაღები:

en: Country:
ka: ქვეყანა:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
ka: Amazon.com მონაცემებს რამდენიმე სხვადასხვა ლოკალური ადგილიდან მოგაწვდით. აირჩიეთ, რომელი გნებავთ, გამოიყენოთ ამ მონაცემების წყაროსთვის.

en: Medium Image
ka: საშუალო გამოსახულება

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
ka: ასევე შეგიძლიათ, გადმოწეროთ ყდის სურათიც. მაგრამ, კოლექციაში მეტისმეტად ბევრმა დიდმა სურათმა, შეიძლება, წარმადობა დააგდოს.

en: &Associate's ID:
ka: &პარტნიორის ID:

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
ka: პარტნიორის ID Amazon.com-ის ვებსერვისებთან წვდომის იდენტიფიკატორია და ცსმულია ყველა ბმულზე Amazon.com-ზე.

[ctx: Acknowledgment from https://info.arxiv.org/help/api/index.html]
en: Thank you to arXiv for use of its open access interoperability.
ka: მადლობა arXiv-ს მისი ღია წვდომის თავსებადობის გამოსაყენებლად.

en: This source has no options.
ka: ამ წყაროს პარამეტრები არ გააჩნია.

en: Colorist
ka: კოლორისტი

en: Bedetheque Link
ka: Bedetheque -ის ბმული

en: BoardGameGeek Link
ka: BoardGameGeek -ის ბმული

en: Colnect Link
ka: Colnect-ის ბმული

en: Mintage
ka: ტირაჟი

en: PEGI Rating
ka: PEGI რეიტინგი

en: Language:
ka: ენა:

en: Country code:
ka: ქვეყნის კოდი:

note: i18n("Colorist");
en: Comic Vine Link
ka: Comic Vine -ის ბმული

en: Source Options
ka: წყაროს მორგება

en: Available Fields
ka: ხელმისაწვდომი ველები

en: %1 requires a username and password.
ka: %1 -ს მომხმარებლის სახელი და პაროლი ესაჭიროება..

en: &Username:
ka: &მომხმარებელი:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
ka: CrossRef-სთან წვდომისთვის აუცილებელია მომხმარებლის სახელი და პაროლი.

en: &Password:
ka: &პაროლი:

en: For some accounts, only an email address is required.
ka: ზოგიერთი ანგარიშისთვის მხოლოდ ელფოსტის მისამართია საჭირო.

en: Email:
ka: ელფოსტა:

en: Danish Bibliographic Center (DBC.dk)
ka: დანიური ბიბლიოგრაფიული ცენტრი (DBC.dk)

en: An access key is required to use this data source.
ka: მონაცემების ამ წყაროს გამოსაყენებლად წვდომის გასაღები გჭირდებათ.

en: Discogs Link
ka: Discogs -ის ბული

en: Barcode
ka: შტრიხკოდი

en: Catalog Number
ka: კატალოგის ნომერი

en: The Discogs.com server reports a token error.
ka: Discogs.com -ის სერვერის კოდის შეცდომა.

en: Tracks (Disc %1)
ka: ტრეკები (დისკი %1)

en: Discogs Audio Search
ka: აუდიოძებნა Discogs

en: User token:
ka: მომხმარებლის კოდი:

en: Original Title
ka: ორიგინალური სათაური

en: Douban Link
ka: Douban -ის ბმული

en: DVDFr Link
ka: DVDFr -ის ბმული

en: Alternative Titles
ka: ალტერნატიული სათაურები

en: Entrez Database
ka: ბაზა Entrez

en: Institution
ka: ორგანიზაცია

en: External Application
ka: გარე აპლიკაცია

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
ka: დააყენეთ გარე აპლიკაციიდან დაბრუნებული მონაცემების კოლექციის ტიპი.

en: &Result type:
ka: &შედეგის ტიპი:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
ka: დააყენეთ გარე აპლიკაციიდან დაბრუნებული მონაცემების შედეგის ტიპი.

en: Application &path:
ka: აპლიკაციის &ბილიკი:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
ka: დააყენეთ ბილიკი აპლიკაციამდე, რომელიც გაშვებისას Tellico-ის მონაცემების ფაილს შექმნის.

en: Select the search keys supported by the data source.
ka: აირჩიეთ ძებნის გასაღებები, რომლის მხარდაჭერაც მონაცემების წყაროს გააჩნია.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
ka: დაამატეთ საჭირო არგუმენტები. <b>%1</b> საძიებო სტრიქონით ჩანაცვლდება.

note: i18ncheckarg
en: Arguments
ka: არგუმენტები

en: Update
ka: განახლება

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
ka: <p>შეიყვანეთ არგუმენტები, რომლებიც ჩანაწერის ხელმისაწვდომი განახლებების მოსაძებნად გნებავთ, გამოიყენოთ.</p><p>ფორმატი იგივეა, მიღებული მნიშვნელობების შემცველი ველებისთვის, სადაც ველის სახელები ფიგურულ ფრჩხილებშია (მაგ: <i>%{author}</i>. დეტალებისთვის იხილეთ დოკუმენტაცია.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
ka: %1 კოლექციის ამ ტიპის მოძებნის საშუალებას არ იძლევა.

en: Person
ka: პიროვნება

en: Keyword
ka: საკვანძო სიტყვა

en: Raw Query
ka: დაუმუშავებელი მოთხოვნა

en: FilmAffinity Link
ka: FilmAffinity -ის ბმული

en: &Maximum cast:
ka: &მსახიობების მაქსიმალური რაოდენობა:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
ka: კასტინგის სია, შეიძლება, ბევრ ხალხს შეიცავდეს. დააყენეთ მაქსიმალური რაოდენობა, რომელიც ძებნამ უნდა დააბრუნოს.

en: Filmaster Link
ka: Filmaster -ის ბმული

en: Gaming History Link
ka: Gaming History -ის ბმული

en: GCstar Plugin
ka: GCstar -ის დამატება

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
ka: დააყენეთ დამატებიდან დაბრუნებული მონაცემების კოლექციის ტიპი.

en: &Plugin:
ka: &დამატება:

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
ka: აირჩიეთ მონაცემების წყაროსთვის გამოყენებული GCstar დამატება.

en: Author:
ka: ავტორი:

en: GiantBomb Link
ka: GiantBomb -ის ბმული

en: Google Book Link
ka: ბმული „Google-ის წიგნებზე“

en: Google Book Search
ka: ბმული „Google-ის წიგნის ძებნაზე“

en: Illustrator
ka: ილუსტრატორი

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
ka: დიუის ათობითი

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
ka: კონგრესის ბიბლიოთეკის სპეციფიკაცია

en: Internet Bookshop (ibs.it)
ka: წიგნების ინტერნეტ-მაღაზია (ibs.it)

en: IGDB Link
ka: IGDB ბმული

en: Internet Game Database (IGDB.com)
ka: ინტერნეტის თამაშების ბაზა (IGDB.com)

en: Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

en: IMDb Rating
ka: IMDb რეიტინგი

en: Internet Movie Database
ka: ინტერნეტის ფილმების ბაზა

en: IMDb Link
ka: IMDb ბმული

en: Certifications
ka: სერთიფიკატები

en: Episodes
ka: ეპიზოდები

en: Locale
ka: ენა

en: Use system locale
ka: სისტემური ენის გამოყენება

en: Use custom locale
ka: მორგებული ენის გამოყენება

en: Dewey Decimal
ka: დიუის ათობითი

en: Enable batch ISBN searching (requires Premium or Pro plan)
ka: პაკეტური ISBN ძებნის ჩართვა (სჭირდება სატარიფო გეგმა Premium ან Pro)

en: Batch searching for ISBN values is faster but only available for Premium or Pro plans.
ka: ერთზე მეტი ISBN მნიშვნელობის ძებნა უფრო სწრაფია, მაგრამ ხელმისაწვდომია, მხოლოდ, სატარიფო გეგმაში Premium ან Pro.

en: iTunes Link
ka: iTunes -ის ბმული

en: KinoPoisk Link
ka: KinoPoisk ბმული

en: Kino-Teatr Link
ka: Kino-Teatr ბმული

en: MobyGames Link
ka: MobyGames ბმული

en: Multiple Sources
ka: მრავალი წყარო

en: Data source:
ka: მონაცემების წყარო:

en: Numista Link
ka: Numista ბმული

[ctx: Standard catalog of world coins number]
en: Krause-Mishler
ka: კრაუს-მიშლერი

en: Numista (%1)
ka: Numista ბმული (%1)

en: Tellico is unable to read the search description in the OPDS catalog.
ka: Tellico-ის შეცდომა ODPS კატალოგის აღწერის წაკითხვისას.

en: OPDS Catalog
ka: OPDS კატალოგი

en: Catalog:
ka: კატალოგი:

en: Enter the link to the OPDS server.
ka: შეიყვანეთ ODPS სერვერის ბმული.

en: &Verify Catalog
ka: &კატალოგის გადამოწმება

en: OpenLibrary Link
ka: OpenLibrary ბმული

en: RPGGeek Link
ka: RPGGeek ბმული

en: Library of Congress (US)
ka: კონგრესის ბიბლიოთეკა (US)

en: SRU Server
ka: SRU სერვერი

en: Scheme:
ka: სქემა:

en: Enter the path to the database used by the server.
ka: შეიყვანეთ ბილიკი მონაცემთა ბაზამდე, რომელსაც სერვერი იყენებს.

en: Hos&t:
ka: &ჰოსტი:

en: Enter the host name of the server.
ka: შეიყვანეთ სერვერის ჰოსტის სახელი.

en: &Port:
ka: &პორტი:

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
ka: შეიყვანეთ სერვერის პორტის ნომერი. ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა %1.

en: Path:
ka: ბილიკი:

en: Format:
ka: ფორმატი:

en: Enter the result format used by the server.
ka: შეიყვანეთ სერვერის მიერ გამოყენებული შედეგის ფორმატი.

en: Field
ka: ველი

en: TMDb Link
ka: TMDb ბმული

en: Network
ka: ქსელი

en: TheTVDB Link
ka: TheTVDB ბმული

en: Subscriber PIN:
ka: გამომწერის PIN:

en: VGCollect Link
ka: VGCollect-ის ბმული

en: VideoGameGeek Link
ka: VideoGameGeek ბმული

en: Alias
ka: სინონიმი

en: Visual Novel
ka: ვიზუალური ნოველა

en: Query error!
ka: მოთხოვნის შეცდომა!

en: Connection search error %1: %2
ka: შეცდომა მიერთების (%1) ძებნისას: %2

en: Record syntax error
ka: ჩანაწერის სნტაქსის შეცდომა

en: Connection error %1: %2
ka: მიერთების შეცდომა %1: %2

en: z39.50 Server
ka: z39.50 სერვერი

en: Use preset &server:
ka: პრესეტების სერვერის &გამოყენება:

en: &Database:
ka: &მონაცემთა ბაზა:

en: Enter the database name used by the server.
ka: შეიყვანეთ სერვერის მიერ გამოყენებული ბაზის სახელი.

en: Query character set:
ka: მოთხოვნის სიმბოლოების კოდირება:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
ka: შეიყვანეთ სიმბოლოების კოდირება z39.5 სერვერზე გაგზავნილი მოთხოვნებისთვის. ყველაზე ხშირად გამოიყენება MARC-8, თუმცა ISO-8859-1-იც არაა იშვიათი.

en: Results character set:
ka: შედეგის სიმბოლოების კოდირება:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
ka: შეიყვანეთ სიმბოლოების კოდირება z39.5 სერვერიდან მიღებული პასუხებისთვის. ყველაზე ხშირად გამოიყენება MARC-8, თუმცა ISO-8859-1-იც არაა იშვიათი.

en: &Format:
ka: &ფორმატი:

en: Auto-detect
ka: ავტომატური გამოცნობა

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
ka: შეიყვანეთ z39.50 სერვერი მიერ გამოყენებული მონაცემების ფორმატი. Tellico ამ პარამეტრის ავტომატურად ამოცნობას სცდის, თუ <i>ავტოამოცნობა</i> ჩართულია.

en: &User:
ka: &მომხმარებელი:

en: Optional
ka: არასავალდებულო

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
ka: შეიყვანეთ z39.50 მონაცემთა ბაზის მიერ გამოყენებული ავთენტიკაციის მომხმარებლის სახელი. სერვერების უმეტესობას ეს არ სჭირდება.

en: Pass&word:
ka: &პაროლი:

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
ka: შეიყვანეთ z39.50 მონაცემთა ბაზის მიერ გამოყენებული ავთენტიკაციის პაროლი. სერვერების უმეტესობას ეს არ სჭირდება. პაროლი Tellico-ის კონფიგურაციის ფალში, უბრალო ტექსტის სახით იქნება შენახული.

en: Internet Search
ka: ინტერნეტში მოძებნა

en: Search Query
ka: საძებნი სტრიქონი

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
ka: ძებ&ნა:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
ka: შეიყვანეთ საძებნი მნიშვნელობა. ISBN ძებნა სრულ ISBN-ს უნდა შეიცავდეს.

en: Choose the type of search
ka: აირჩიეთ ძებნის ტიპი

en: &Stop
ka: გაჩერება

en: Click to start or stop the search
ka: დააწკაპუნეთ ძებნის დასაწყებად ან დასასრულებლად

en: &Search
ka: &ძებნა

en: &Multiple ISBN/UPC search
ka: &მრავალი ISBN/UPC ძებნა

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
ka: ჩართეთ ეს ერთზე მეტი ISBN/UPC მნიშვნელობის მოსაძებნად.

en: Edit ISBN/UPC values...
ka: ISBN/UPC -ს მნიშვნელობების ჩასწორება...

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
ka: დააწკაპუნეთ ფანჯრის გასახსნელად, სადაც ერთზე მეტი ISBN/UPC მნიშვნელობების ჩასწორება ან შეყვანა შეგიძლიათ.

en: Search s&ource:
ka: &წყაროს მოძებნა:

en: Select the database to search
ka: აირჩიეთ მოსაძებნი ბაზა

en: Source
ka: წყარო

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
ka: თუ შედეგები ნაპოვნია, ისინი ამ სიას მიემატება. აირჩიეთ, რომელი გნებავთ, მთლიანად გადმოწეროთ და ქვედა ხედში აჩვენოთ.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
ka: ჩანაწერი, შეიძლება, აქ იქნეს ნაჩვენები, სანამ ის მიმდინარე კოლექციას მიემატება, მისი ქვედა სიიდან არჩევით

en: &Add Entry
ka: &ჩანაწერის დამატება

en: Add the selected entry to the current collection
ka: მონიშნული ჩანაწერის დამატება მიმდინარე კოლექციაში

en: Get More Results
ka: მეტი შედეგის მიღება

en: Fetch more results from the current data source
ka: მეტი შედეგების გამოთხოვა მიმდინარე მონაცემების წყაროდან

en: Clear all search fields and results
ka: ყველა ძებნის ველისა და შედეგის გასუფთავება

en: Cancelling the search...
ka: ძებნის გაუქმენა...

en: Searching...
ka: ძებნა...

en: The search returned no items.
ka: ძებნამ შედეგები არ დააბრუნა.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
ka[0]: ძებნამ 1 შედეგი დააბრუნა.
ka[1]: ძებნამ %1 შედეგი დააბრუნა.

en: No results were found for the following ISBN values:
ka: შედეგები აღმოჩენილი არაა შემდეგი ISBN მნიშვნელობებისთვის:

en: No Results
ka: შედეგების გარეშე

en: Fetching %1...
ka: %1-ის გამოთხოვა...

en: Attribution
ka: წყარო

en: No Internet sources are available for your current collection type.
ka: თქვენი მიმდინარე კოლექციის ტიპისთვის ინტერნეტის წყაროები აღმოჩენილი არაა.

en: Edit ISBN/UPC Values
ka: ISBN/UPC -ს მნიშვნელობების ჩასწორება

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
ka: <qt>შეიყვანეთ ISBN ან UPC. ერთი ერთ ხაზზე.</qt>

en: &Load From File...
ka: &ფაილიდან ჩატვირთვა...

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
ka: <qt>ჩამონათვალის ტექსტური ფაილიდან ჩატვირთვა.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
ka: <qt>ISBN ძებნა, შეიძლება, მაქსიმუმ 100 ISBN მნიშვნელობას შეიცავდეს. გამოყენებული იქნება, მხოლოდ, პირველი 100 მნიშვნელობა.</qt>

en: Data Source Properties
ka: მონაცემების წყაროს თვისებები

en: &Source name:
ka: &წყაროს სახელი:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
ka: ეს სახელი აიდენტიფიცირებს მონაცემების წყაროს და უნიკალური და ინფორმატიული უნდა იყოს.

en: Source &type:
ka: &წყაროს ტიპი:

en: Tellico supports several different data sources.
ka: Tellico-ს სხვადასხვა მონაცემების წყაროს მხარდაჭერა გააჩნია.

en: Updating from source should overwrite user data
ka: წყაროდან განახლებამ, შეიძლება, მომხმარებლის მონაცემებს თავზე გადააწეროს

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
ka: თუ ჩართულია, ჩანაწერების განახლება არსებულ ინფორმაციას თავზე გადააწერს.

en: Simple Text
ka: უბრალო ტექსტი

en: Paragraph
ka: პარაგრაფი

en: Choice
ka: არჩევანი

en: Checkbox
ka: ჩასართავი

en: Table
ka: ცხრილი

en: Date
ka: თარიღი

en: Date Created
ka: შექმნის თარიღი

en: Date Modified
ka: შეცვლის თარიღი

en: International Standard Book Number
ka: წიგნის საერთაშორისო სტანდარტული ნომერი

[ctx: TV Season]
en: Season
ka: სეზონი

[ctx: TV Episode]
en: Episode
ka: ეპიზოდი

en: Front Cover
ka: წინა ყდა

en: Advanced Filter
ka: დამატებითი ფილტრი

en: Filter Criteria
ka: ფილტრის პირობა

en: Match a&ll of the following
ka: დაემთხვეს &ყველაფერი შემდეგიდან

en: Match an&y of the following
ka: დამეთხვეს &ნებისმიერი რამ შემდეგიდან

en: Filter name:
ka: ფილტრის სახელი:

en: &Save Filter
ka: &ფილტრის შენახვა

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Filter (Sort by Count)
ka: ფილტრი (რაოდენობით დალაგება)

en: Expand All Groups
ka: ყველა ჯგუფის ამოკეცვა

en: Collapse All Groups
ka: ყველა ჯგუფის ჩაკეცვა

en: Filter by Group
ka: ჯგუფით გაფილტვრა

en: %1 (Sort by Count)
ka: %1 (რაოდენობით დალაგება)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
ka: ჯგუფი

en: People
ka: ხალხი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Template Name:
ka: შაბლონის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelComment)
en: Comment:
ka: კომენტარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIcon)
en: Icon:
ka: ხატულა:

en: Save As Collection Template
ka: კოლექციის შაბლონად შენახვა

en: Any Field
ka: ნებისმიერი ველი

en: equals
ka: უდრის

en: does not equal
ka: არ უდრის

en: matches regular expression
ka: ემთხვევა რეგულარულ გამოსახულებას

en: does not match regular expression
ka: არ ემთხვევა რეგულარულ გამოსახულებას

[ctx: is before a date]
en: is before
ka: არის მანამდე

[ctx: is after a date]
en: is after
ka: არის შემდეგ

[ctx: is less than a number]
en: is less than
ka: ნაკლები, ვიდრე

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
ka: მეტი, ვიდრე

en: image size equals
ka: გამოსახულების ზომა უდრის

en: image size does not equal
ka: გამოსახულების ზომა არ უდრის

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
ka: გამოსახულების ზომა ნაკლებია, ვიდრე

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
ka: გამოსახულების ზომა მეტია, ვიდრე

en: contains
ka: შეიცავს

en: does not contain
ka: არ შეიცავს

en: Select Image...
ka: აირჩიეთ გამოსახულება...

en: Scan Image...
ka: გამოსახულების სკანირება...

en: Open With...
ka: გამხსნელი პროგრამა...

[ctx: Clear image]
en: Clear
ka: გაწმენდა

en: Save link only
ka: მხოლოდ ბმულის შენახვა

en: All Images (%1)
ka: ყველა გამოსახულება (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
ka: მონიშნული სკანერის გახსნის შეცდომა.

en: Opening image in %1...
ka: %1-ში სურათის გახსნა...

en: Saving a link is only possible for newly added images.
ka: ბმულის შენახვა, მხოლოდ, ახლად დამატებული გამოსახულებებისთვისაა შესაძლებელი.

[ctx: more widgets]
en: More
ka: მეტი

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
ka: ნაკლები

en: Template Preview
ka: შაბლონის გადახედვა

en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: set a value]
en: &Set
ka: და&ყენება

[ctx: delete a value]
en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Rename Column
ka: სვეტის სახელის გადარქმევა

en: New column name:
ka: ახალი სვეტის სახელი:

en: Column %1
ka: სვეტი %1

en: Rename Column...
ka: სვეტის სახელის გადარქმევა...

en: Clear Table
ka: ცხრილის გასუფთავება

en: Insert Row
ka: მწკრივის ჩასმა

en: Remove Row
ka: მწკრივის წაშლა

en: Move Row Up
ka: მწკრივის ატანა

en: Move Row Down
ka: მწკრივის ჩამოტანა

en: Tellico is unable to load the image - %1.
ka: Tellico-მა ვერ ჩატვირთა გამოსახულება - %1.

en: Import Options
ka: პარამეტრების შემოტანა

en: &Replace current collection
ka: მიმდინარე კოლექციის &ჩანაცვლება

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
ka: მიმდინარე კოლექციის ჩანაცვლება შემოტანილი ფაილის შემცველობით.

en: A&ppend to current collection
ka: მიმდინარე კოლექციის ბოლოში &მიწერა

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
ka: შემოტანლი ფაილის შემცველობის ბოლოში მიწერა მიმდინარე კოლექციისთვის. ეს, მხოლოდ, მაშინაა შესაძლებელი, როცა კოლექციის ტიპები ემთხვევა.

en: &Merge with current collection
ka: მიმდინარე კოლექციაში &შერწყმა

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
ka: შემოტანილი ფაილის შემცველობის შერწყმა მიმდინარე კოლექციაში. ეს, მხოლოდ, მაშინაა შესაძლებელი, როცა კოლექციის ტიპები ემთხვევა. ჩანაწერების შერწყმისთვის ისინი ზუსტად უნდა ემთხვეოდეს.

en: &Import
ka: &შემოტანა

en: Tellico Files
ka: Tellico ფაილები

en: XML Files
ka: XML ფაილები

en: Bibtex Files
ka: Bibtex ფაილები

en: CSV Files
ka: CSV ფაილები

en: RIS Files
ka: RIS ფაილები

en: GCstar Data Files
ka: GCstar მონაცემების ფაილები

en: AMC Data Files
ka: AMC მონაცემების ფაილები

en: PDF Files
ka: PDF ფაილები

en: Referencer Files
ka: მიმმართავი ფაილები

en: CIW Files
ka: CIW ფაილები

en: VinoXML Data Files
ka: VinoXML მონაცემების ფალები

en: eBook Files
ka: ელწიგნის ფაილები

en: JSON Files
ka: JSON ფაილები

en: Loan Dialog
ka: სესხის ფანჯარა

en: The following items are being checked out:
ka: მიმდინარეობს შემდეგი ელემენტების გასესხება:

en: The following item is on-loan:
ka: შემდეგი ელემენტი გასესხებულია:

en: &Lend to:
ka: &ვის:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
ka: შეიყვანეთ პიროვნების სახელი, რომელსაც საგნებს თხოვნით. ღილაკზე დაწკაპუნებით მისი არჩევა მისამართების წიგნიდან შეგეძლებათ.

en: &Loan date:
ka: &თარიღი:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
ka: ჩეკაუტის თარიღი ის თარიღია, როცა თქვენი საგნები გაათხოვეთ. ნაგულისხმევად გამოიყენება დღევანდელი თარიღი.

en: D&ue date:
ka: &დაბრუნების თარიღი:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
ka: დადგომის თარიღია, როცა ელემენტები უნდა დაბრუნდეს. ეს თარიღი აუცილებელი არაა, თუ თქვენს აქტიურ კალენდარში სესხის ჩამატებას არ აპირებთ.

en: &Note:
ka: &შენიშვნა:

en: You can add notes about the loan.
ka: შეგიძლიათ სესხის შესახებ შენიშვნები დაამატოთ.

en: &Add a reminder to the active calendar
ka: შემხსენებლის დამატება &აქტიურ კალენდარში

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
ka: <qt>ამის ჩართვა <em>გეგმას</em> დაამატებს თქვენს აქტიურ კალენდარში, რომელიც შეგიძლიათ, KOrganizer-ით იხილოთ. ეს ველი, მხოლოდ, მაშინაა აქტიური, თუ მოხდენის თარიღს დააყენებთ.</qt>

en: Check-in
ka: ჩეკინი

en: Modify Loan...
ka: სესხის ჩასწორება...

en: Borrower
ka: ვის გადაეცა

en: Borrower (Sort by Count)
ka: მსესხებელი (რაოდენობით დალაგება)

en: Tellico - collection management software, free and simple
ka: Tellico - კოლექციის მართვის პროგრამა. უფასო და მარტივი

en: Data source scripts
ka: მონაცემების წყაროს სკრიპტები

en: Icons
ka: ხატულები

en: Code examples and general inspiration
ka: კოდის მაგალითები და შთაგონება

en: Author of btparse library
ka: Btparse ბიბლიოთეკის ავტორი

en: Author of libcsv library
ka: Libcsv ბიბლიოთეკის ავტორი

en: Author of rtf2html library
ka: Rtf2html ბიბლიოთეკის ავტორი

en: Do not reopen the last open file
ka: ბოლო ფაილი ავტომატურად არ გაიხსნება

en: Import <filename> as a bibtex file
ka: <filename>-ის bibitex-ის ფაილის სახით შემოტანა

en: Import <filename> as a MODS file
ka: <filename>-ის MODS-ის ფაილის სახით შემოტანა

en: Import <filename> as a RIS file
ka: <filename>-ის RIS-ის ფაილის სახით შემოტანა

en: Import <filename> as a PDF file
ka: <filename>-ის PDF-ის ფაილის სახით შემოტანა

en: Log diagnostic output
ka: დიაგნოსტიკური შეტყობინებების ჟურნალში ჩაწერა

en: Write log output to <filename>
ka: ჟურნალის ჩაწერა ფაილში <filename>

en: File to open
ka: გასახსნელი ფაილი

en: New Collection
ka: ახალი კოლექცია

en: Create a new collection
ka: ახალი კოლექციის შექმნა

en: New &Book Collection
ka: ახალი &წიგნების კოლექცია

en: Create a new book collection
ka: ახალი წიგნების კოლექციის შექმნა

en: New B&ibliography
ka: ახალი &ბიბლიოგრაფია

en: Create a new bibtex bibliography
ka: ახალი bibtex ბიბლიოგრაფიის შექმნა

en: New &Comic Book Collection
ka: ახალი &კომიქსების კოლექცია

en: Create a new comic book collection
ka: ახალი კომიქსების კოლექციის შექმნა

en: New &Video Collection
ka: &ახალი ვიდეო კოლექცია

en: Create a new video collection
ka: ახალი ვიდეო კოლექციის შექმნა

en: New &Music Collection
ka: ახალი &მუსიკის კოლექცია

en: Create a new music collection
ka: ახალი მუსიკის კოლექციის შექმნა

en: New C&oin Collection
ka: ახალი &მონეტების კოლექცია

en: Create a new coin collection
ka: ახალი მონეტების კოლექციის შექმნა

en: New &Stamp Collection
ka: ახალი &მარკების კოლექცია

en: Create a new stamp collection
ka: ახალი მარკების კოლექციის შექმნა

en: New C&ard Collection
ka: &ახალი ბარათების კოლექცია

en: Create a new trading card collection
ka: ახალი ბარათების კოლექციის შექმნა

en: New &Wine Collection
ka: ახალი &ღვინოების კოლექცია

en: Create a new wine collection
ka: ახალი ღვინოების კოლექციის შექმნა

en: New Video &Game Collection
ka: &ახალი ვიდეოთამაშების კოლექცია

en: Create a new video game collection
ka: ახალი ვიდეოთამაშების კოლექციის შექმნა

en: New Boa&rd Game Collection
ka: &ახალი სამაგიდო თამაშის კოლექცია

en: Create a new board game collection
ka: ახალი სამაგიდო თამაშის კოლექციის შექმნა

en: New &File Catalog
ka: ახალი &ფაილის კატალოგი

en: Create a new file catalog
ka: ახალი ფაილის კატალოგის შექმნა

en: New C&ustom Collection
ka: ახალი ნიმუშების &კოლექცია

en: Create a new custom collection
ka: ახალი ხელით მითითებული კოლექციის შექმნა

en: Open an existing document
ka: უკვე არსებული დოკუმენტის გახსნა

en: Open a recently used file
ka: ახლახანს გახსნილი ფაილის გახსნა

en: Save the document
ka: დოკუმენტის შენახვა

en: Save the document as a different file...
ka: დოკუმენტის სხვა ფაილად შენახვა...

en: Save As Template...
ka: ნიმუშად შენახვა...

en: Save as a collection template
ka: კოლექციის ნიმუშად შენახვა

en: Print the contents of the collection...
ka: კოლექციის შემცველობის დაბეჭდვა...

en: Preview the contents of the collection...
ka: კოლექციის შემცველობის მინიატურა...

en: Quit the application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

en: Import the collection data from other formats
ka: კოლექციის მონაცემების შემოტანა სხვა ფორმატებიდან

en: Import Tellico Data...
ka: Tellico -ის მონაცემების შემოტანა...

en: Import another Tellico data file
ka: Tellico -ის შემდეგი მონაცემების ფაილის შემოტანა

en: Import CSV Data...
ka: CSV-ის შემოტანა...

en: Import a CSV file
ka: CSV ფაილიდან შემოტანა

en: Import MODS Data...
ka: MODS მონაცემების შემოტანა...

en: Import a MODS data file
ka: MODS მონაცემების ფაილის შემოტანა

en: Import Alexandria Data...
ka: Alexandria-ის მონაცემების შემოტანა...

en: Import data from the Alexandria book collection manager
ka: Alexandria წიგნების კოლექციების მმართველის მონაცემების შემოტანა

en: Import Delicious Library Data...
ka: Delicious ბიბლიოთეკის მონაცემების შემოტანა...

en: Import data from Delicious Library
ka: Delicious -ის ბიბლიოთეკიდან მონაცემების შემოტანა

en: Import Collectorz Data...
ka: Collectorz -ის მონაცემების შემოტანა...

en: Import data from Collectorz
ka: Collectorz -დან მონაცემების შემოტანა

en: Import Data Crow Data...
ka: Crow -დან მონაცემების შემოტანა...

en: Import data from Data Crow
ka: მონაცემების შემოტანა Data Crow-დან

en: Import Referencer Data...
ka: მიმართვის მონაცემების შემოტანა...

en: Import data from Referencer
ka: მონაცემების მიმმართველიდან შემოტანა

en: Import Bibtex Data...
ka: Bibtex-ის მონაცემების შემოტანა...

en: Import a bibtex bibliography file
ka: Bibtex-ის ბიბლიოგრაფიის ფაილის შემოტანა

en: Import Bibtexml Data...
ka: Bibtexml-ის მონაცემების შემოტანა...

en: Import a Bibtexml bibliography file
ka: Bibtexml-ის ბიბლიოგრაფიის ფაილის შემოტანა

en: Import RIS Data...
ka: RIS მონაცემების შემოტანა...

en: Import an RIS reference file
ka: RIS მიმართვის ფაილის შემოტანა

en: Import MARC Data...
ka: MARC მონაცემების შემოტანა...

en: Import MARC data
ka: MARC მონაცემების შემოტანა

en: Import Goodreads Collection...
ka: Goodreads-ის კოლექციის შემოტანა...

en: Import a collection from Goodreads.com
ka: Goodreads.com-დან კოლექციის შემოტანა

en: Import LibraryThing Collection...
ka: LibraryThing -ის კოლექციის შემოტანა...

en: Import a collection from LibraryThing.com
ka: LibraryThing.com-დან კოლექციის შემოტანა

en: Import PDF File...
ka: PDF ფაილის შემოტანა...

en: Import a PDF file
ka: PDF ფაილის შემოტანა

en: Import Audio File Metadata...
ka: აუდიო ფაილის მეტამონაცემების შემოტანა...

en: Import meta-data from audio files
ka: აუდიო ფაილებიდან მეტამონაცემბის შემოტანა

en: Import Audio CD Data...
ka: აუდიო CD-ის მონაცემების შემოტანა...

en: Import audio CD information
ka: აუდიო CD-ის ინფორმაციის შემოტანა

en: Import Discogs Collection...
ka: Discogs-ის კოლექციის შემოტანა...

en: Import a collection from Discogs.com
ka: Discogs.com-დან კოლექციის შემოტანა

en: Import GCstar Data...
ka: GCstar-ის მონაცემების შემოტანა...

en: Import a GCstar data file
ka: GCstar-ის მონაცემების ფაილის შემოტნა

en: Import Griffith Data...
ka: Griffith-ის მონაცემების შემოტანა...

en: Import a Griffith database
ka: Griffith-ის ბაზის შემოტანა

en: Import Ant Movie Catalog Data...
ka: მონაცემების შემოტანა ვიდეოკატალოგიდან Ant...

en: Import an Ant Movie Catalog data file
ka: მონაცემების შემოტანა ვიდეოკატალოგ Ant-ის მონაცემების ფაილიდან

en: Import BoardGameGeek Collection...
ka: BoardGameGeek-ის კოლექციის შემოტანა...

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
ka: კოლექციის შემოტანა BoardGamesGeek.com-დან

en: Import VinoXML...
ka: VinoXML-ის შემოტანა...

en: Import VinoXML data
ka: VinoXML-ის მონაცემების შემოტანა

en: Import File Listing...
ka: ფაილების ჩამონათვალის შემოტანა...

en: Import information about files in a folder
ka: ინფორმაციის შემოტანა საქაღალდის ფაილების შესახებ

en: Import XSL Transform...
ka: XSL გარდაქმნის შემოტანა...

en: Import using an XSL Transform
ka: XSL გარდაქმნით შემოტანა

en: &Export
ka: გატანა

en: Export the collection data to other formats
ka: კოლექციის მონაცემების გატანა სხვა ფორმატებში

en: Export to XML...
ka: XML-ში გატანა…

en: Export to a Tellico XML file
ka: Tellico XML ფაილში გატანა

en: Export to Zip...
ka: Zip-ში გატანა...

en: Export to a Tellico Zip file
ka: Tellico Zip ფაილში გატანა

en: Export to HTML...
ka: HTML-ში გატანა...

en: Export to an HTML file
ka: HTML-ში ფაილში გატანა

en: Export to CSV...
ka: CVS-ში გატანა...

en: Export to a comma-separated values file
ka: მძიმით გამოყოფილი მნიშვნელობების ფაილში გატანა

en: Export to Alexandria...
ka: Alexandria-ში გატანა...

en: Export to an Alexandria library
ka: Alexandria-ის ბიბლიოთეკაში გატანა

en: Export to Bibtex...
ka: Bibtex-ში გატანა...

en: Export to a bibtex file
ka: Bibtex ფაილში გატანა

en: Export to Bibtexml...
ka: Bibtexml-ში გატანა...

en: Export to a Bibtexml file
ka: Bibtexml ფალში გატანა

en: Export to ONIX...
ka: ONIX-ში გატანა...

en: Export to an ONIX file
ka: ONIX ფაილში გატანა

en: Export to GCstar...
ka: GCstar-ში გატანა...

en: Export to a GCstar data file
ka: GCstar-ის მონაცემებს ფაილში გატანა

en: Export XSL Transform...
ka: XSL გარდაქმნაში გატანა...

en: Export using an XSL Transform
ka: XSL გარდაქმნის გამოყენებით გატანა

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის ამოჭრა და ბუფერში მოთავსება

en: Copy the selected text to the clipboard
ka: მონიშნული ტექსტის გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Paste the clipboard contents
ka: ბაფერის შემცველობის ჩასმა

en: Select all the entries in the collection
ka: კოლექციის ყველა ჩანაწერის მონიშვნა

en: Deselect all the entries in the collection
ka: კოლექციიდან ჩანაწერების მონიშვნის მოხსნა

en: Advanced &Filter...
ka: &დამატებითი ფილტრი...

en: Filter the collection
ka: კოლექციის გაფილტვრა

en: &New Entry...
ka: &ახალი ჩანაწერი...

en: New Entry
ka: ახალი ჩანაწერი

en: Create a new entry
ka: ახალი ჩანაწერის შექმნა

en: Add Entry
ka: ჩანაწერი

en: Internet Search...
ka: &ინტერნეტში მოძებნა...

en: Search the internet...
ka: ინტერნეტში მოძებნა...

en: Edit the selected entries
ka: მონიშნული ჩანაწერების ჩასწორება

en: Copy the selected entries
ka: მონიშნული ჩანაწერების კოპირება

en: Delete the selected entries
ka: მონიშნული ჩანაწერების წაშლა

en: &Merge Entries
ka: ჩანაწერების &შერწყმა

en: Merge the selected entries
ka: მონიშნული ჩანაწერების შერწყმა

en: Check-&out...
ka: &ვალად მიცემა...

en: Check-out the selected items
ka: მონიშნული ნივთების ვალად გაცემა

en: Check-&in
ka: &ვალის დაბრუნება

en: Check-in the selected items
ka: მონიშნული ნივთების ვალის დაბრუნება

en: &Rename Collection...
ka: კოლექციის სახელის &გადარქმევა...

en: Rename the collection
ka: კოლექციის სახელის გადარქმევა

en: Collection &Fields...
ka: კოლექციის &ველები...

en: Fields
ka: ველები

en: Modify the collection fields
ka: კოლექციის ველების შეცვლა

en: &Generate Reports...
ka: ანგარიშების &გენერირება...

en: Reports
ka: ანგარიშები

en: Generate collection reports
ka: კოლექციის ანგარიშების გენერირება

en: Convert to &Bibliography
ka: &ბიბლიოგრაფიაში გარდაქმნა

en: Convert a book collection to a bibliography
ka: წიგნების კოლექციის გადაყვანა ბიბლიოგრაფიაში

en: String &Macros...
ka: სტრიქონის &მაკროები...

en: Edit the bibtex string macros
ka: Bibtex-ის სტრიქონს მაკროების ჩასწორება

en: Check for Duplicate Keys...
ka: დუბლირებული გასაღებების შემოწმება...

en: Check for duplicate citation keys
ka: დუბლირებული ციტირების გასაღებების შემოწმება

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
ka: Bibtex-ის კოპირება &ბუფერში

en: Copy bibtex citations to the clipboard
ka: BiBtex-ის ციტატების კოპირება ბუფერში

en: Cite Entry in &LyX
ka: ჩანაწერის ციტირება &Lyx-ში

en: Cite the selected entries in LyX
ka: მონიშნული ჩანაწერების ციტირება Lyx-ში

[ctx: Update Entry]
en: Update
ka: განახლება

en: All Sources
ka: ყველა წყარო

en: Update entry data from all available sources
ka: ჩანაწერის მონაცემების განახლება ყველა ხელმისაწვდომი წყაროდან

en: Unlock Layout
ka: განლაგების განბლოკვა

en: Unlock the window's layout
ka: ფანჯრის განლაგების განბლოკვა

en: Lock Layout
ka: განლაგების დაბლოკვა

en: Lock the window's layout
ka: ფანჯრის განლაგების დაბლოკვა

en: Reset Layout
ka: განლაგების საწყის მდგომარეობაში დაბრუნება

en: Reset the window's layout
ka: ფანჯრის განლაგების საწყის მნიშვნელობაზე დაბრუნება

en: Entry &Editor
ka: ჩანაწერების &რედაქტორი

en: Enable/disable the editor
ka: რედაქტორის ჩართვა/გამორთვა

en: Show Log
ka: ჟურნალის ჩვენება

en: Change Grouping
ka: დაჯგუფების შეცვლა

en: &Group Selection
ka: &დაჯგუფება

en: Change the grouping of the collection
ka: კოლექციის დაჯგუფების შეცვლა

en: Filter here...
ka: გაფილტვრა...

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
ka: <qt><i>ჩანაწერის ხედი</i> ჩანაწერის შემცველობის დაფორმატებულ ხედს გაჩვენებთ.</qt>

en: Collection View
ka: კოლექციის ხედი

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
ka: <qt><i>სვეტის ხედი</i> თითოეული ჩანაწერისთვის ერთზე მეტი ველის მნიშვნელობას გაჩვენებთ.</qt>

en: Group View
ka: ჯგუფის ხედი

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
ka: <qt><i>ჯგუფის ხედი</i> არჩეული ველის მიხედვით დაალაგებს ჩანაწერებს ჯგუფებში.</qt>

en: Collection management software, free and simple
ka: კოლექციის მართვის პროგრამა. უფასო და მარტივი

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
ka: მოგესალმებათ კოლექციებს მმართველი Tellico

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
ka: <h3>Tellico წიგნები, ვიდეოების, მუსიკის და რისიც გნებავთ, კოლექციების სამართავი პროგრამაა.</h3><h3>ახალი ჩანაწერების დამატება <a href="tc:///coll_new_entry">მათი ხელით შეყვანით ან მონაცემების სხვადასხვა წყაროებიდან <a href="tc:///edit_search_internet">გადმოწერით</a> შეგიძლიათ. </h3>

en: More information can be found in the <a href="help:/tellico">documentation</a>. You may also <a href="tc:///disable_welcome">disable this welcome screen</a>.
ka: მეტი ინფორმაციის პოვნა <a href="help:/tellico">დოკუმენტაციაში</a> შეგიძლიათ. ასევე შეგიძლიათ, <a href="tc:///disable_welcome">გამორთოთ გაშვების ეკრანი</a>.

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
ka: მიმდინარე ფაილი შეიცვალა.
    გნებავთ, შეინახოთ ის?

en: Creating new collection...
ka: ახალი კოლექციის შექმნა...

en: Opening file...
ka: ფაილის გახსნა...

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
ka: <qt><p>ინახავთ ფაილს, რომელშიც ბევრი გამოსახულებაა, რაც Tellico-ს ანელებს. გნებავთ ამ გამოსახულებების ცალკე შენახვა Tellico-ის მონაცემების საქაღალდეში, წარმადობის გასაუმჯობესებლად?</p><p>თქვენი არჩევანი ყოველთვის შეგიძლიათ, მორგების ფანჯარაში შეცვალოთ.</p></qt>

en: Save Images Separately
ka: გამოსახულებების ცალ-ცალკე შენახვა

en: Save Images in File
ka: გამოსახულებების ფალში შენახვა

en: Saving file with a new filename...
ka: ფაილის ახალი სახელით შენახვა...

en: Save As
ka: შენახვა, როგორც

en: Printing...
ka: დაბეჭდვა...

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
ka: კოლექცია ამჯამად იფილტრება, რომ ჩანაწერების შეზღუდული რაოდენობა აჩვენოს. დაბეჭდილი იქნება, მხოლოდ, ხილული ჩანაწერები. გავაგრძელო?

en: Exiting...
ka: გასვლა...

en: (%1 filtered; %2 selected)
ka: (%1 გაფილტრულია; %2 მონიშნულია)

en: (%1 filtered)
ka: (%1 გაფილტრულია)

en: (%1 selected)
ka: (%1 მონიშნულია)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
ka: Tellico-მა აღმოაჩინა შეცდომა XSLT-ის დამუშავებისას.

en: Importing data...
ka: მონაცემების შემოტანა...

en: Import File
ka: ფაილის შემოტანა

en: Import Directory
ka: საქაღალდის შემოტანა

en: Exporting data...
ka: მონაცემების გატანა...

en: Export As
ka: გატანა, როგორც

en: String Macros
ka: სტრიქონის მაკროები

en: Macro
ka: მაკრო

en: String
ka: სტრიქონი

en: Creating citations...
ka: ციტატების შექმნა...

en: Filters
ka: ფილტრები

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
ka: <qt><i>ფილტრის ხედი</i> გაჩვენებთ ჩანაწერებს, რომლებიც მითითებული ფილტრის წესებს აკმაყოფილებს.</qt>

en: Loans
ka: სესხები

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
ka: <qt><i>თხოვების ხედი</i> გაჩვენებთ სიას ხალხისას, რომლებმაც თქვენი კოლექციიდან საგნები ითხოვეს.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
ka: ზოგიერთი გამოსახულების შენახვა მორგებულ მდებარეობებზე შეუძლებელია. მიმდინარე ფაილი უნდა შეინახოთ და გამოსახულების ფაილები გადატანილი იქნება ახალ მდებარეობაზე.

en: Update entry data from %1
ka: ჩანაწერის მონაცემების განახლება %1-დან

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
ka: Tellico-ს ამ ტიპის ფაილის შემოტანა ერთდროულად, მხოლოდ, ერთის შეუძლია. შემოტანილი იქნება, მხოლოდ, %1.

[ctx: @title:window]
en: Tellico Log
ka: Tellico-ის ჟურნალი

en: Collection Report
ka: კოლექციის ანგარიში

en: &Report template:
ka: &ანგარიშის ნიმუში:

en: One Entry Per Page
ka: ერთი ჩანაწერი თითო გვერდზე

en: &Generate
ka: &გენერაცია

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
ka: აირჩიეთ ანგარიშის ნიმუში და დააწკაპუნეთ ღილაკზე <em>გენერაცია</em>.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
ka: დიდი კოლექციებისთვის ანგარიშების შექმნას, შეიძლება, რამდენიმე წამი დასჭირდეს.

en: PNG Files
ka: PNG ფაილები

en: HTML Files
ka: HTML ფაილები

en: Do you really want to delete this filter?
ka: მართლა გნებავთ ამ ფილტრის წაშლა?

en: Delete Filter?
ka: წავშალო ფილტრი?

en: New collection name:
ka: ახალი კოლექციის სახელი:

en: Entry 1
ka: ჩანაწერი 1

en: Entry 2
ka: ჩანაწერი 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
ka: ჩანაწერების შერწყმისას აღმოჩენილია ურთიერთგამომრიცხავი მნიშვნელობები %1-სთვის.

en: Please choose which value to keep.
ka: აირჩეთ, რომელი მნიშვნელობა შევნარჩუნო.

en: Select value from %1
ka: აირჩიეთ მნიშვნელობა  %1-დან

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (file_new_collection)
en: &New Collection
ka: &ახალი კოლექცია

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_import)
en: &Import
ka: &შემოტანა

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
ka: გატანა

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
ka: &კოლექცია

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
ka: ჩანაწერის &განახლება

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
ka: &ბიბლიოგრაფია

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
ka: &ხედების ჩვენება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
ka: კოლექციის ხელსაწყოების ზოლი

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
ka: <qt>Alexandria-ის ბიბლიოთეკა სახელად <i>%1</i> უკვე არსებობს. ბიბლიოთეკაში არსებულ წიგნებს თავზე გადაეწერება.</qt>

en: Alexandria Options
ka: Alexandria -ის მორგება

en: &Library:
ka: &ბიბლიოთეკა:

en: Scanning audio files...
ka: აუდიო ფაილების სკანირება…

en: Files
ka: ფაილები

en: Bitrate
ka: სიჩქარე

en: (Various)
ka: (სხვადასხვა)

en: Audio File Options
ka: აუდიო ფაილის პარამეტრები

en: Recursive &folder search
ka: &საქაღალდეში რეკურსიული ძებნა

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
ka: თუ ჩართულია, აუდიო ფაილების მოსაძებნად საქაღალდეების ძებნა რეკურსიულად მოხდება.

en: Include file &location
ka: &ფაილის მდებარეობის ჩასმა

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
ka: თუ ჩართულია, ჩანაწერებს თითოეული ბილიკის ფაილის სახელი დაემატება.

en: Include &bitrate
ka: ბიტური &სიჩქარის ჩათვლა

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
ka: თუ ჩართულია, ჩანაწერებს თითოეული ბილიკის ბიტური სიჩქარე დაემატება.

en: Bibtex Options
ka: Bibtex -ის მორგება

en: Expand string macros
ka: სტრიქონის მაკროების გაშლა

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
ka: თუ ჩართულია, სტრიქონული მაკროები გაფართოვდება და @string{} ჩანაწერების ჩაწერა არ მოხდება.

en: Use URL package
ka: URL პაკეტის გამოყენება

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
ka: თუ ჩართულია, URL-ის ველები \url დეკლარაციაში შეიფუთება.

en: Skip entries with empty citation keys
ka: ცარიელი ციტირების გასაღებების მქონე ჩანაწერების გამოტოვება

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
ka: თუ ჩართულია, bibtex-ის ციტირების გასაღების არმქონე ჩანაწერები გამოტოვებული იქნება.

en: Bibtex quotation style:
ka: Bibtex ციტატის სტილი:

en: Braces
ka: ფრჩხილები

en: Quotes
ka: ბრჭყალები

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
ka: <qt>ციტირების ტიპი bibtex-ის გატანისას. ყველა ველის მნიშვნელობები ციტირდება ან ფრჩხილებით, ან ბრჭყალებით.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
ka: სწორი bibtex-ის ჩანაწერები აღმოჩენილი არაა

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
ka: სწორი bibtex-ის ჩანაწერები აღმოჩენილი არაა ფაილში - %1

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
ka: უნიკოდის (UTF-8) გამოყენება

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
ka: შემოტანილი ფაილის უნიკოდით (UTF-8) წაკითხვა.

en: Use user locale (%1) encoding
ka: კოდირებისთვის მომხმარებლის ლოკალის (%1) გამოყენება

en: Read the imported file in the local encoding.
ka: შემოტანილი ფაილის წაკითხვა ლოკალური კოდირებით.

en: Bibtexml Files
ka: Bibtexml -ის ფაილები

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
ka: ფაილის შემოსატანად სწორი XSLT ფაილი გჭირდებათ.

en: A valid user ID must be entered.
ka: საჭიროა შეიყვანოთ სწორი მომხმარებლის ID.

en: BoardGameGeek Options
ka: BoardGameGeek-ის მორგება

en: Import owned items only
ka: მხოლოდ საკუთარი ჩანაწერების შემოტანა

en: User ID:
ka: მომხმარებლის ID:

en: CSV Options
ka: CSV -ის მორგება

en: Include field titles as column headers
ka: ველის სათაურების ჩასმა სვეტის თავსართებად

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
ka: თუ ჩართულია, თავსართების მწკრივი ველების სახელებისთვის იქნება გამოყენებული.

en: Delimiter
ka: გამყოფი

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
ka: ფაილში მნიშვნელობების გამყოფად მძიმესთან ერთად სხვა სიმბოლოებიც შეგიძლიათ, გამოიყენოთ.

en: Comma
ka: მძიმე

en: Use a comma as the delimiter.
ka: გამყოფად მძიმის გამოყენება.

en: Semicolon
ka: წერტილმძიმე

en: Use a semi-colon as the delimiter.
ka: გამყოფად წერტილმძიმის გამოყენება.

en: Tab
ka: ჩანართი

en: Use a tab as the delimiter.
ka: გამყოფად ტაბულაციის გამოყენება.

en: Other
ka: სხვები

en: Use a custom string as the delimiter.
ka: გამყოფად სტრიქონის ხელით მითითება.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
ka: გამყოფად შეგიძლიათ გამოიყენოთ ისეთი მორგებული სტრიქონი, როგორიცაა ორიწერტილი.

en: Table column delimiter:
ka: ცხრილის სვეტის გამყოფი:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
ka: სვეტის გამყოფი ყოფს მნიშვნელობებს <i>ცხრილის</i> ველის თითოეულ მწკრივში.

en: Table row delimiter:
ka: ცხრილის მწკრივის გამყოფი:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
ka: მწკრივის გამყოფი ყოფს მნიშვნელობებს <i>ცხრილის</i> ველის თითოეულ მწკრივში.

en: Select the type of collection being imported.
ka: აირჩიეთ შემოსატანი კოლექციის ტიპი.

en: &First row contains field titles
ka: &პირველი მწკრივი ველის სახელებს შეიცავს

en: If checked, the first row is used as field titles.
ka: თუ ჩართულია, პირველი მწკრივი ველების სახელებისთვის იქნება გამოყენებული.

en: Import images as links only
ka: გამოსახულებების მხოლოდ ბმულების სახით შემოტანა

en: If checked, the image paths will be imported as links instead of being managed by Tellico directly.
ka: .თუ ჩართულია, გამოსახულების ბილიკები შემოტანილი იქნება ბმულების სახით მათი Tellico-ის მიერ პირდაპირ მართვის მაგიერ.

en: Delimiter:
ka: გამყოფი:

en: &Comma
ka: &მძიმე

en: &Semicolon
ka: &წერტილმძიმე

en: Ta&b
ka: &ტაბულაცია

en: Ot&her:
ka: &სხვა:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
ka: ეს ცხრილი CSV ფაილის პირველ ხუთ ხაზს გაჩვენებთ.

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
ka: <qt>დააყენეთ თითოეული სვეტი, რომ შეესაბამებოდეს ველს კოლექციაში: აირჩიეთ ველი, აირჩიეთ სვეტი და დააწკაპუნეთ <i>ველის მინიჭების</i> ღილაკზე.</qt>

en: Co&lumn:
ka: &სვეტი:

en: &Data field in this column:
ka: &მონაცემების ველი ამ სვეტში:

en: &Assign Field
ka: &ველის მინიჭება

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
ka: ველს სულ ცოტა ერთი სვეტი უნდა მიანიჭოთ. შემოტანილი იქნება, მხოლოდ, მინიჭებული სვეტები.

en: Review
ka: Მიმოხილვა

en: <New Field>
ka: <ახალი ველი>

en: Discogs Options
ka: Discogs-ის მორგება

en: Scanning files...
ka: ფაილების სკანირება…

en: File Listing Options
ka: ფაილების ჩამონათვლის მორგება

en: Recursive folder search
ka: საქაღალდეში რეკურსიული ძებნა

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
ka: თუ ჩართულია, საქაღალდეებში ფაილების ძებნა რეკურსიულად მოხდება.

en: Generate file previews
ka: ფაილების მინიატურების გენერაცია

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
ka: თუ ჩართულია, შეიქმნება ფაილის შემცველობის მინიატურები, რომლებმაც, შეიძლება, საქაღალდის ჩამონათვალი შეანელოს.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
ka: <qt>Tellico-ს CD-ROM მოწყობილობასთან წვდომა არ გააჩნია - <i>%1</i>.</qt>

en: Select CDDB Entry
ka: აირჩიეთ CDDB-ის ჩანაწერი

en: Select a CDDB entry:
ka: აირჩიეთ CDDB-ის ჩანაწერი:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
ka: <qt>ჩანაწერები, რომლებიც CD-ს ემთხვევა, აღმოჩენილი არაა.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
ka: <qt>Tellico-მა CD-ის ძებნა ვერ დაასრულა.</qt>

en: Various
ka: სხვადასხვა

en: Audio CD Options
ka: აუდიო CD-ის პარამეტრები

en: Read data from CD-ROM device
ka: მონაცემების წაკითხვა CD-ROM-დან

en: Select or input the CD-ROM device location.
ka: აირჩიეთ ან შეიყვანეთ CD-ROM-ის მოწყობილობა.

en: Read all CDDB cache files only
ka: მხოლოდ, ყველა CDDB კეშის ფაილების წაკითხვა

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
ka: მონაცემების რეკურსიული წაკითხვა ყველა CDDB კეშის ფაილებიდან, რომელსაც ნაგულისხმევი კეშის საქაღალდეები შეიცავენ.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
ka: <qt>ფაილი სწორი GCstar-ის მონაცემების ფაილი არაა.</qt>

en: The GCstar model file could not be found.
ka: GCstar მოდელის ფაილი ვერ მოიძებნა.

en: GCstar Options
ka: GCstar-ის მორგება

en: Goodreads Options
ka: Goodreads-ის მორგება

en: (grouped by %1)
ka: (დაჯგუფებულია %1-ით)

en: HTML Options
ka: HTML

en: Print field headers
ka: ველის თავსართების დაბეჭდვა

en: Group the entries
ka: ჩანაწერების დაჯგუფება

en: Export individual entry files
ka: ჩანაწერის ფაილების ცალ-ცალკე გატანა

en: If checked, individual files will be created for each entry.
ka: თუ ჩართულია, თითოეული ჩანაწერისთვის ცალკე ფაილები შეიქმნება.

en: Loading data...
ka: მონაცემების ჩატვირთვა...

en: Loading %1...
ka: %1-ის ჩატვირთვა...

en: LibraryThing Options
ka: LibraryThing-ის მორგება

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
ka: გაიტანეთ თქვენი LibraryThing-ის კოლექცია <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">ფორმატში JSON</a>.

en: LibraryThing file:
ka: LibraryThing-ის ფაილი:

en: Tellico was unable to read any data.
ka: Tellico-მა მონაცემები ვერ წაიკითხა.

en: MARC Options
ka: MARC -ის მორგება

en: Character set:
ka: სიმბოლოების კოდირება:

en: MARC Format:
ka: MARC -ის ფორმატი:

en: Zip Files
ka: Zip ფაილები

en: ONIX Archive Options
ka: ONIX არქივის მორგება

en: Include images in archive
ka: არქივში გამოსახულებებიც ჩაისმება

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
ka: თუ ჩართულია, დოკუმენტში არსებული გამოსახულებები Zip ONIX არქივში ჩაისმება.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
ka: Tellico-მა PDF ფაილიდან მეტამონაცემები ვერ წაიკითხა.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
ka: Tellico-ს შეუძლია, DOI-ის მქონე ჩანაწერებისთვის ინფორმაცია CrossRef.org-დან გადმოწეროს, მაგრამ ჯერ CrossRef-ის ანგარიში უნდა შექმნათ და დაამატოთ ახალი მონაცემების წყარო თქვენი ანგარიშის ინფორმაციით.

en: The file is empty.
ka: ფაილი ცარიელია.

en: The file contains no collection data.
ka: ეს ფაილი კოლექციის მონაცემებს არ შეიცავს.

en: Tellico XML Options
ka: Tellico XML -ის მორგება

en: Include images in XML document
ka: XML დოკუმენტში გამოსახულებებიც ჩაისმება

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
ka: თუ ჩართულია, დოკუმენტის გამოსახულებები XML ნაკადში base64-ში კოდირებული ელემენტების სახით ჩაისმება.

en: It is from a future version of Tellico.
ka: ეს Tellico-ის მომავალი ვერსიიდანაა.

en: XSLT Options
ka: XSLT -ის მორგება

en: XSLT file:
ka: XSLT ფაილი:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
ka: აირჩიეთ მონაცემების გადასაყვანად გამოყენებული XSLT ფაილი.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
ka: მაქსიმალური ხატულის ზომის შემცირება ხატულების სიის ხედში

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
ka: მიმდინარე მაქსიმალური ხატულის ზომაა %1.
    გადაწიეთ ჩოჩია მის შესაცვლელად.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
ka: მაქსიმალური ხატულის ზომის გაზრდა ხატულების სიის ხედში

en: This template is meant for music collections only.
ka: ეს შაბლონი მხოლოდ მუსიკის კოლექციებისთვისაა განკუთვნილი.

en: Total:
ka: ჯამი:

en: Loan
ka: სესხი

en: Loan Date
ka: &თარიღი

en: Due Date
ka: თარიღამდე

en: Note
ka: არცერთი

en: This template is meant for video collections only.
ka: ეს შაბლონი მხოლოდ ვიდეოს კოლექციებისთვისაა განკუთვნილი.

en: Generated by Tellico
ka: გენერირებულია Tellico-ის მიერ

en: Search
ka: ძებნა

en: Clear
ka: გაწმენდა
