tellico - en to nl translation catalogue (1184 entries)

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
nl: Standaard

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
nl: Fraai

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
nl: Titelweergave (verticaal)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
nl: Groepenweergave

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
nl: Uitleenweergave

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
nl: Titelweergave (horizontaal)

[ctx: Group Summary XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Summary.xsl
en: Group Summary
nl: Groepensamenvatting

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
nl: Afbeeldingenlijst

[ctx: Image Grid XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_Grid.xsl
en: Image Grid
nl: Afbeeldingsraster

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
nl: Driekoloms

[ctx: Group Statistics XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Statistics.xsl
en: Group Statistics
nl: Groepstatistieken

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
nl: Kolomweergave

en: Citation Key Manager
nl: Citaatsleutelbeheerder

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
nl: Controleren op items over dubbele citaatsleutels...

en: Check for duplicates
nl: Controleren op duplicaten

en: Filter for duplicates
nl: Filter op duplicaten

en: There are no duplicate citation keys.
nl: Er zijn geen dubbele citaatsleutels.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
nl[0]: Er is %1 dubbele citaatsleutel.
nl[1]: Er zijn %1 dubbele citaatsleutels.

en: Select Borrower
nl: Kies lener

en: Name
nl: Naam

en: Collection Size
nl: Grootte van verzameling

en: Total entries: %1
nl: Aantal items: %1

en: Collection Size Over Time
nl: Grootte van verzameling in de tijd

en: Group Summary: %1
nl: Samenvatting van groep: %1

en: Total number of entries: %1
nl: Totaal aantal items: %1

en: Top Values: %1
nl: Grootste waarden: %1

en: Group Summary Report
nl: Rapport over samenvatting van groep

en: Year Distribution
nl: Verdeling over het jaar

[ctx: Distinct number of items]
en: Count
nl: Aantal

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
nl: <qt>Tellico naar de server pipe schrijven op <b>%1</b>.</qt>

en: My Collection
nl: Mijn verzameling

en: Personal
nl: Persoonlijk

en: Book Collection
nl: Boekenverzameling

en: Bibliography
nl: Bibliografie

en: Comic Book Collection
nl: Stripverzameling

en: Video Collection
nl: Filmverzameling

en: Music Collection
nl: Muziekverzameling

en: Coin Collection
nl: Muntverzameling

en: Stamp Collection
nl: Postverzameling

en: Wine Collection
nl: Wijnverzameling

en: Card Collection
nl: Kaartenverzameling

en: Game Collection
nl: Spellen verzameling

en: File Catalog
nl: Bestandencatalogus

en: Board Game Collection
nl: Bordspellenverzameling

en: Custom Collection
nl: Eigen verzameling

en: Collection Fields
nl: Verzamelingsvelden

en: Current Fields
nl: Huidige Velden

[ctx: New Field]
en: &New
nl: &Nieuw

en: Add a new field to the collection
nl: Voeg een nieuw veld toe aan de verzameling

[ctx: Delete Field]
en: Delete
nl: Verwijderen

en: Remove a field from the collection
nl: Verwijder een veld uit de verzameling

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
nl: Verplaats dit veld omhoog in de lijst. De volgorde is belangrijk voor de lay-out van de item editor.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
nl: Verplaats dit veld omlaag in de lijst. De volgorde is belangrijk voor de lay-out van de item editor.

en: Field Properties
nl: Veldeigenschappen

en: &Title:
nl: &Titel:

en: The title of the field
nl: De titel van het veld

en: The type of the field determines what values may be used.
nl: Het type van het veld bepaald welke waardes mogen worden gebruikt.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
nl: <i>Eenvoudige tekst</i> wordt gebruikt voor de meeste velden.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
nl: <i>Paragraaf</i> is voor grote tekstblokken.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
nl: <i>Keuze</i> beperkt de invoer tot bepaalde waardes.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
nl: <i>Keuzevakje</i> wordt gebruikt is voor een eenvoudig ja/nee waarde.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
nl: <i>Getal</i> geeft aan dat het veld een numerieke waarde bevat.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
nl: <i>URL</i> is voor velden de verwijzen naar een webkoppeling of een verwijzing naar andere bestanden.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
nl: Een <i>Tabel</i> kan een enkele of dubbele kolom met waarden zijn.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
nl: Een <i>afbeelding</i> veld bevat een afbeelding.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
nl: Een <i>datum</i> veld kan worden gebruikt voor waardes met een dag, maand en jaar.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
nl: Een <i>Waardering</i> veld gebruikt een aantal sterren om de waardering aan te geven.

en: Cate&gory:
nl: Cate&gorie:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
nl: De veldcategorie bepaald waar het veld wordt geplaatst in de editor.

en: Set &properties...
nl: Eigenscha&ppen instellen...

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
nl: Uitgebreide veldeigenschappen worden gebruikt om bepaalde dingen te specificeren zoals het bijbehorende BibTeX veld.

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
nl: De omschrijving is een nuttige herinnering over de informatie van de inhoud van het veld.

en: Value Options
nl: Waardeopties

en: Default value:
nl: Standaard waarde:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
nl: <qt>Een standaard waarde kan voor nieuwe items ingesteld worden.</qt>

en: Value template:
nl: Waardesjabloon:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
nl: Afgeleide waarden worden gevormd door de waarden van andere velden volgens de waardesjabloon.  Velden met een naam, zoals "%{jaar} %{titel}" worden door de waarde vervangen.

en: Use derived value
nl: Afgeleide waarde gebruiken

en: A&llowed values:
nl: &Toegestane waarden:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
nl: <qt>Voor <i>Keuze</i> velden zijn dit de enige mogelijke waardes. Ze worden geplaatst in een keuze vak. De mogelijke waarden scheiden door een puntkomma, bijvoorbeeld: "hond; poes; muis"</qt>

en: Format options:
nl: Opmaakopties:

en: No formatting
nl: Geen opmaak

en: Allow auto-capitalization only
nl: Alleen auto-hoofdletters toestaan

en: Format as a title
nl: Opmaak als titel

en: Format as a name
nl: Opmaak als naam

en: Field Options
nl: Veld Opties

en: Enable auto-completion
nl: Auto-aanvullen aanzetten

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
nl: Indien aangevinkt wordt auto-aanvullen van KDE aangezet in het invulvak van dit veld.

en: Allow multiple values
nl: Meerdere waarden toestaan

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
nl: Indien aangevinkt zal Tellico de waardes in het veld ontleden in meerdere waardes gescheiden door een puntkomma.

en: Allow grouping
nl: Groepering toestaan

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
nl: Indien aangevinkt kan dit veld worden gebruikt om item te groeperen in de groepweergave.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
nl: Zet de veldeigenschappen van de geselecteerde velden terug naar de standaard waarden.

en: Modify Fields
nl: Bewerk velden

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
nl: <qt>Het verwijderen van toegestane waardes uit het <i>%1</i> veld die voorkomen in de verzameling kan data corruptie veroorzaken. Wilt u de veranderde waardes behouden of terugkeren naar de huidige waardes?</qt>

en: Keep modified values
nl: Bewaar veranderde waarden

en: New Field %1
nl: Nieuw veld %1

en: Revert Field Properties
nl: Veldeigenschappen terugzetten

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
nl: <qt><p>Weet u zeker dat u de eigenschappen van het <em>%1</em> veld terug wilt zetten naar de standaard waarde?</p></qt>

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Extended Field Properties
nl: Uitgebreide veldeigenschappen

en: Property
nl: Eigenschap

en: Value
nl: Waarde

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
nl: Een veld met deze titel bestaat al. Kies een andere titel.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
nl: <qt>De categorie mag niet leeg zijn. Geef een categorie op.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
nl: <qt>Een veld mag niet in dezelfde categorie zitten als een <em>Paragraaf</em>, <em>Tabel</em> of <em>Afbeelding</em> veld. Geef een andere categorie.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
nl: Een veldtitel mag gelijk zijn aan een bestaande categorie. Geef een andere titel.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
nl: Het bereik van een waarderingsveld moet tussen de 1 en 10 zijn en de ondergrens mag niet hoger zijn dan de bovengrens. Geef andere waardes.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
nl: Tabellen mogen maximaal tien kolommen bevatten.

en: A field with a derived value must have a value template.
nl: Een veld met een afgeleide waarde dient een waardesjabloon te hebben.

en: General
nl: Algemeen

en: Publishing
nl: Uitgever

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Entry Type
nl: Item type

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
nl: Deze items types zijn specifiek voor BibTeX. Zie de BibTeX documentatie.

en: Author
nl: Auteur

en: Bibtex Key
nl: BibTeX sleutel

en: Book Title
nl: Boektitel

en: Editor
nl: Uitgever

en: Organization
nl: Organisatie

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(i18n(bibtex_general)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing **************************
en: Publisher
nl: Uitgever

en: Address
nl: Adres

en: Edition
nl: Editie

en: Pages
nl: Pagina's

en: Year
nl: Jaar

en: Journal
nl: Dagblad

en: Month
nl: Maand

en: Number
nl: Nummer

en: How Published
nl: Hoe uitgegeven

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(i18n(bibtex_publishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
nl: Hoofdstuk

en: Series
nl: Serie

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
nl: Deel

en: Cross-Reference
nl: Verwijzingen

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(i18n(bibtex_misc)); list.append(field);
en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: URL
nl: URL-adres

en: Abstract
nl: Samenvatting

en: Notes
nl: Notities

en: Unknown
nl: Onbekend

en: My Board Games
nl: Mijn bordspellen

en: Mechanism
nl: Mechanisme

en: Release Year
nl: Jaar van uitgave

en: Designer
nl: Ontwerper

en: Number of Players
nl: Aantal spelers

en: Playing Time
nl: Speeltijd

en: Minimum Age
nl: Minimum leeftijd

en: Description
nl: Beschrijving

en: Rating
nl: Waardering

en: Purchase Date
nl: Aankoopdatum

en: Gift
nl: Geschenk

en: Purchase Price
nl: Aankoopprijs

en: Loaned
nl: Geleend

en: Cover
nl: Hoes

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: Classification
nl: Categorie

en: My Books
nl: Mijn boeken

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Hardback
nl: Gebonden

en: E-Book
nl: E-Boek

en: Magazine
nl: Tijdschrift

en: Copyright Year
nl: Jaar Copyright

en: Publication Year
nl: Jaar van publicatie

en: Translator
nl: Vertaler

en: Language
nl: Taal

en: Series Number
nl: Serienummer

en: New
nl: Nieuw

en: Used
nl: Gebruikt

en: Condition
nl: Staat

en: Signed
nl: Gesigneerd

en: Read
nl: Gelezen

en: Front Cover
nl: Voorzijde

en: Plot Summary
nl: Samenvatting

en: My Cards
nl: Mijn kaarten

en: Player
nl: Speler

en: Brand
nl: Merk

en: Card Number
nl: Kaartnummer

en: Card Type
nl: Kaart type

en: Location
nl: Locatie

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Front Image
nl: Afbeelding voorzijde

en: Back Image
nl: Afbeelding achterzijde

en: My Coins
nl: Mijn munten

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
nl: Benaming

en: Mint Mark
nl: Mint markering

en: Country
nl: Land

en: Currency
nl: Valuta

en: Coin Set
nl: Set munten

en: Grade
nl: Waardering

en: Grading Service
nl: Waardering service

en: Obverse
nl: Voorzijde

en: Reverse
nl: Achterzijde

en: My Comic Books
nl: Mijn strips

en: Writer
nl: Auteur

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
nl: Artiest

en: Issue
nl: Uitgave

[ctx: Comic book grade levels - Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor]
en: Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor
nl: Mooi,Bijna mooi,Heel fijn,Fijn,Heel goed,Goed,Redelijk,Slecht

en: My Files
nl: Mijn bestanden

[ctx: File catalog]
en: Volume
nl: Deel

en: Folder
nl: Map

en: Size
nl: Grootte

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Group
nl: Groep

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Meta Info
nl: Meta-informatie

en: Icon
nl: Pictogram

en: My Games
nl: Mijn spellen

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
nl: Uitgever

en: Developer
nl: Ontwikkelaar

en: ESRB Rating
nl: ESRB classificatie

en: Personal Rating
nl: Persoonlijke waardering

en: Completed
nl: Voltooid

[ctx: Video game ratings - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
nl: Niet gekeurd, Allen volwassenen, Volwassen, Tieners, Iedereen 10+, Iedereen, Kinderen, In afwachting

en: My Music
nl: Mijn muziek

en: Medium
nl: Drager

en: Artist
nl: Artiest

en: Tracks
nl: Nummers

en: Title
nl: Titel

en: Length
nl: Lengte

en: My Stamps
nl: Mijn postzegels

en: Issue Year
nl: Jaar van uitgave

en: Color
nl: Kleur

en: Scott#
nl: Waarde#

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
nl: Grandioos, Uiterst fijn, Heel fijn, Fijn,Gemiddeld, Slecht

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Hinged
nl: Vals

en: Centering
nl: Gecentreerd

en: Gummed
nl: Gegomd

en: Image
nl: Afbeelding

en: Other People
nl: Overige medewerkers

en: Features
nl: Mogelijkheden

en: My Videos
nl: Mijn films

en: Blu-ray
nl: Blu-Ray

en: HD DVD
nl: HD-DVD

en: Production Year
nl: Productie jaar

en: Certification
nl: Leeftijdscategorie

en: Region 0
nl: Regio 0

en: Region 1
nl: Regio 1

en: Region 2
nl: Regio 2

en: Region 3
nl: Regio 3

en: Region 4
nl: Regio 4

en: Region 5
nl: Regio 5

en: Region 6
nl: Regio 6

en: Region 7
nl: Regio 7

en: Region 8
nl: Regio 8

en: Region
nl: Regio

en: Nationality
nl: Land

en: Format
nl: Videosysteem

en: Cast
nl: Acteurs

en: Actor/Actress
nl: Acteur/actrice

en: Role
nl: Rol

en: A table for the cast members, along with the roles they play
nl: Een lijst met acteurs en de rol die zij spelen

en: Director
nl: Regisseur

en: Producer
nl: Producent

en: Composer
nl: Componist

en: Language Tracks
nl: Talen

en: Subtitle Languages
nl: Ondertitel talen

en: Audio Tracks
nl: Audiotracks

en: Running Time
nl: Speeltijd

en: The running time of the video (in minutes)
nl: De speeltijd van de film (in minuten)

en: Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding

en: Widescreen
nl: Breedbeeld

en: Black & White
nl: Zwart wit

en: Color Mode
nl: Kleur standaard

en: My Wines
nl: Mijn wijnen

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
nl: Producent

en: Appellation
nl: Wijnstreek

en: Varietal
nl: Druivensoort

en: Vintage
nl: Jaartal

en: Red Wine
nl: Rode wijn

en: White Wine
nl: Witte wijn

en: Sparkling Wine
nl: Mousserende wijn

en: Drink By
nl: Consumeren voor

en: Label Image
nl: Afbeelding etiket

en: Add Entries
nl: Items toevoegen

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
nl: %1 toevoegen

en: Check-out Items
nl: Items uitchecken

[ctx: Check-out (Entry Title)]
en: Check-out %1
nl: %1 uitchecken

en: Append Collection
nl: Verzameling toevoegen

en: Merge Collection
nl: Verzameling samenvoegen

en: Replace Collection
nl: Verzameling vervangen

en: Add %1 Field
nl: %1 veld toevoegen

en: Modify %1 Field
nl: Wijzig %1 veld

en: Delete %1 Field
nl: Veld %1 wissen

en: Add Filter
nl: Filter toevoegen

en: Modify Filter
nl: Bewerk filter

en: Delete Filter
nl: Filter wissen

en: Modify Entries
nl: Items bewerken

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
nl: %1 wijzigen

en: Modify Loan
nl: Bewerk uitlenen

en: Delete Entries
nl: Wis items

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
nl: %1 wissen

en: Check-in Entries
nl: Items inchecken

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
nl: %1 inchecken

en: Rename Collection
nl: Hernoem verzameling

en: Reorder Fields
nl: Velden opnieuw sorteren

[ctx: comma-separated list of words ignored by auto-capitalize]
en: a,an,and,as,at,but,by,for,from,in,into,nor,of,off,on,onto,or,out,over,the,to,up,with
nl: een,en,als,bij,op,maar,door,voor,van,in,naar,noch,uit,af,niet,of,uit,boven,over,de,aan,met

[ctx: comma-separated list of articles ignored for title sorting]
en: the
nl: de,het

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
nl: Sjabloon-lettertype

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
nl: Sjabloon-achtergrondkleur

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
nl: Sjabloon-tekstkleur

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
nl: Sjabloon-accentuatiekleur

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
nl: Sjabloon-accentueertekstkleur

note: i18n: ectx: label, entry (linkColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (linkColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (linkColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (linkColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (linkCo
en: Template link color
nl: Kleur van koppeling naar sjabloon

en: Configure Tellico
nl: Tellico instellen

en: Printing
nl: Afdrukken

en: Templates
nl: Sjablonen

en: Data Sources
nl: Databronnen

en: General Options
nl: Algemene opties

en: &Reopen file at startup
nl: He&ropen het bestand bij het opstarten

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
nl: Indien aangevinkt wordt het laatst geopende bestand bij het opstarten opnieuw geopend.

en: &Enable regular expressions in quick filter
nl: Reguliere expressie in snelfilter &inschakelen

en: If checked, the quick filter will interpret text as a regular expression.
nl: Indien geactiveerd, zal het snelfilter tekst interpreteren als een reguliere expressie.

en: &Show "Tip of the Day" at startup
nl: &Toon "Tip van de dag" bij het opstarten

en: If checked, the "Tip of the Day" will be shown at program start-up.
nl: Indien aangevinkt wordt de "Tip van de dag" getoond bij het opstarten.

en: &Enable webcam for barcode scanning
nl: Schakel de webcam &in voor het scannen van een barcode

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
nl: Indien geactiveerd wordt de invoer van een webcam gebruikt bij het scannen van barcodes voor het zoeken.

en: Image Storage Options
nl: Opties voor afbeeldingopslag

en: Store images in data file
nl: Afbeeldingen opslaan in gegevensbestand

en: Store images in common application directory
nl: Afbeeldingen opslaan in gezamenlijk toepassingenmap

en: Store images in directory relative to data file
nl: Afbeeldingen opslaan in map relatief naar gegevensbestand

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
nl: Afbeeldingen kunnen in het gegevensbestand zelf opgeslagen worden waardoor Tellico langzaam kan worden, opgeslagen in de toepassingmap van Tellico, of opgeslagen in een map in dezelfde locatie als het gegevensbestand.

en: Formatting Options
nl: Opmaakopties

en: Auto capitalize &titles and names
nl: Automatisch hoofdletters voor &titels en namen

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
nl: Indien aangevinkt zullen titels en namen automatisch hoofdletters krijgen.

en: Auto &format titles and names
nl: Automatische &opmaak van titels en namen

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
nl: Indien geactiveerd zullen titels en namen automatisch opgemaakt worden.

en: No capitali&zation:
nl: Geen &hoofdletters:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
nl: <qt>Een lijst van woorden zonder hoofdletters. Meerdere woorden dienen door een puntkomma gescheiden te worden.</qt>

en: Artic&les:
nl: &Lidwoorden:

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
nl: <qt>Een lijst van woorden die als lidwoord moeten worden aangezien als ze het eerste woord in een titel zijn. Meerdere waarden dienen door een puntkomma gescheiden te worden.</qt>

en: Personal suffi&xes:
nl: &Achtervoegsels:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
nl: <qt>Een lijst van achtervoegsels. Meerdere waardes dienen door een puntkomma gescheiden te worden.</qt>

en: Surname &prefixes:
nl: &Voorvoegsels:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
nl: <qt>Een lijst van voorvoegsels. Meerdere waardes dienen door een puntkomma gescheiden te worden.</qt>

en: Printing Options
nl: Afdrukopties

en: &Format titles and names
nl: Titels en namen &opmaken

en: &Print field headers
nl: Veldnamen &afdrukken

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
nl: Indien aangevinkt worden de veldnamen afgedrukt als tabel-kop.

en: Grouping Options
nl: Groeperingsopties

en: &Group the entries
nl: &Groepeer de items

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
nl: Indien aangevinkt zullen de items gegroepeerd worden onder het gekozen veld.

en: Image Options
nl: Afbeeldingsopties

en: Maximum image &width:
nl: Maximale &breedte van afbeelding:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
nl: De maximale breedte van de afbeeldingen in de afdruk. De verhoudingen blijven behouden.

en: &Maximum image height:
nl: &Maximale hoogte van afbeelding:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
nl: De maximale hoogte van de afbeeldingen in de afdruk. De verhoudingen blijven behouden.

en: Template Options
nl: Sjabloonopties

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
nl: Verzameling &type:

en: Template:
nl: Sjabloon:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
nl: Selecteer het sjabloon voor het huidige type collectie. Niet alle sjablonen gebruiken de instellingen voor lettertypen en kleuren.

en: &Preview...
nl: &Voorbeeld...

en: Show a preview of the template
nl: Toon een voorbeeld van het sjabloon

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
nl: Lettertype-opties

en: Font:
nl: Lettertype:

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
nl: Dit lettertype is doorgegeven aan het sjabloon dat gebruikt wordt in de itemweergave.

en: Size:
nl: Grootte:

en: Color Options
nl: Kleuropties

en: Background color:
nl: Achtergrondkleur:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
nl: Deze kleur is doorgegeven aanhet sjabloon dat gebruikt wordt in de itemweergave.

en: Text color:
nl: Tekstkleur:

en: Highlight color:
nl: Accentuatiekleur:

en: Highlighted text color:
nl: Geaccentueerde tekstkleur:

en: Link color:
nl: Kleur van koppeling:

en: Manage Templates
nl: Sjablonen beheren

en: Install...
nl: Installeren...

en: Click to install a new template directly.
nl: Klik voor het onmiddellijk installeren van een nieuw sjabloon.

en: Download...
nl: Downloaden...

en: Click to download additional templates.
nl: Klik om additionele sjablonen te downloaden.

en: Delete...
nl: Verwijderen...

en: Click to select and remove installed templates.
nl: Klik voor het selecteren en verwijderen van geïnstalleerde sjablonen.

en: Data Sources Options
nl: Opties voor gegevensbronnen

en: Move &Up
nl: &Omhoog

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
nl: De volgorde van gegevensbronnen bepaalt de volgorde waarin Tellico ze automatisch bijwerkt.

en: Move &Down
nl: Om&laag

en: Filter by type:
nl: Op type filteren:

en: &New...
nl: &Nieuw...

en: Click to add a new data source.
nl: Klik voor het toevoegen van een nieuwe gegevensbron.

en: &Modify...
nl: &Wijzig...

en: Click to modify the selected data source.
nl: Klik voor het wijzigen van de geselecteerde gegevensbron.

en: &Delete
nl: &Wissen

en: Click to delete the selected data source.
nl: Klik voor het verwijderen van de geselecteerde gegevensbron.

en: XSL Files
nl: XSL-bestanden

en: Template Packages
nl: Sjabloonpakketten

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Delete Template
nl: Sjabloon verwijderen

en: Select template to delete:
nl: Selecteer sjabloon om te verwijderen:

en: Ready.
nl: Klaar.

en: Do you really want to delete this entry?
nl: Weet u zeker dat u dit item wilt verwijderen?

en: Delete Entry
nl: Wis item

en: Do you really want to delete these entries?
nl: Weet u zeker dat u deze items wilt verwijderen?

en: Delete Multiple Entries
nl: Meerdere items wissen

en: &Sort By
nl: &Sorteren op

en: &Edit Entry...
nl: Item bewerken...

en: D&uplicate Entry
nl: Item d&upliceren

en: &Update Entry
nl: Item &bijwerken

en: &Delete Entry
nl: &Wis item

en: &Edit Entries...
nl: &Bewerk items...

en: D&uplicate Entries
nl: Items d&upliceren

en: &Update Entries
nl: Items &bijwerken

en: &Delete Entries
nl: &Wis items

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
nl: De onderstaande items zijn al uitgeleend. Tellico ondersteunt op dit moment het meermaals uitlenen van één item niet.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
nl: Er is een XML parsing fout op lijn %1, kolom %2.

en: The error message from Qt is:
nl: De fout melding van QT is:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nl: Een bestand met de naam "%1" bestaat al. Wilt u het overschrijven?

en: Overwrite File?
nl: Bestand overschrijven?

en: Tellico is unable to open the file - %1.
nl: Tellico kan het bestand niet openen - %1.

en: Tellico is unable to load the file - %1.
nl: Tellico kan het bestand %1 niet laden.

en: Tellico is unable to write the file - %1.
nl: Tellico kan het bestand %1 niet schrijven.

en: Tellico is unable to upload the file - %1.
nl: Tellico kan het bestand %1 niet uploaden.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be appended. No changes are being made to the current collection.
nl: Alleen verzamelingen met dezelfde soort items kunnen worden toegevoegd. Er worden geen veranderingen gemaakt aan de huidige verzameling.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be merged. No changes are being made to the current collection.
nl: Alleen verzamelingen met dezelfde soort items kunnen worden samengevoegd. Er worden geen veranderingen gemaakt aan de huidige verzameling.

en: Tellico is unable to load an image from the file - %1.
nl: Tellico kan de afbeelding uit het bestand %1 niet laden.

en: Untitled
nl: Naamloos

en: This information was freely provided by <a href="%1">%2</a>.
nl: Deze informatie is vrijwillig geleverd door <a href="%1">%2</a>.

en: View Columns
nl: Toon Kolommen

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
nl: Kolommen

en: Hide This Column
nl: Deze kolom verbergen

en: Resize to Content
nl: Grootte wijzigen naar inhoud

en: Show All Columns
nl: Alle kolommen tonen

en: Hide All Columns
nl: Alle kolommen verbergen

en: Saving file...
nl: Bestand wordt opgeslagen...

en: Edit Entry
nl: Bewerk item

en: &New Entry
nl: &Nieuw item

en: Sa&ve Entry
nl: Item op&slaan

en: Do you really want to modify these entries?
nl: Wilt u deze items bewerken?

en: Modify Multiple Entries
nl: Meedere items bewerken

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
nl: Een waarde is verplicht voor de volgende velden. Doorgaan?

en: Edit Entries
nl: Bewerk items

en: Sa&ve Entries
nl: Items op&slaan

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
nl: Het huidige item is bewerkt.
    Wilt u deze veranderen invoeren?

en: Save Entry
nl: Item opslaan

en: Unsaved Changes
nl: Niet opgeslagen veranderingen

en: (Empty)
nl: (Leeg)

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
nl: <qt>De <i>Pictogramweergave</i> toont een ieder item in de verzameling of groep als een pictogram, dit is afbeelding van dat item indien aanwezig</qt>

en: Select Match
nl: Kies  resultaat

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
nl: <qt><b>%1</b> geeft meerdere resultaten die overeenkomen met <b>%2</b>, het huidige item in de verzameling, Selecteer de juiste.</qt>

en: Merge Entries
nl: Items samenvoegen

en: Merging entries...
nl: Items samenvoegen...

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
nl: Totaal samengevoegde/gescande items: %1/%2

en: Updating %1...
nl: %1 bijwerken...

en: Updating entries...
nl: Items bijwerken...

en: Update Entries
nl: Items bijwerken

en: Updating <b>%1</b>...
nl: Bijwerken <b>%1</b>...

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
nl: Tellico kan het standaard stylesheet niet vinden.

en: Please check your installation.
nl: Controleer uw installatie.

en: Export Options
nl: Exportopties

en: Formatting
nl: Opmaak

en: Format all fields
nl: Alle velden opmaken

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
nl: Indien geactiveerd worden de velden automatisch opgemaakt volgens hun formaattype.

en: Export selected entries only
nl: Alleen geselecteerde item exporteren

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
nl: Indien aangevinkt worden alleen de geselecteerde items geëxporteerd.

en: Export visible fields only
nl: Alleen zichtbare velden exporteren

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
nl: Indien aangevinkt worden alleen de zichtbare velden in de beeld geëxporteerd.

en: Encoding
nl: Codering

en: Encode in Unicode (UTF-8)
nl: Codeer in Unicode (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
nl: Codeer het geëxporteerde bestand in Unicode (UTF-8).

en: Encode in user locale (%1)
nl: Codeer in user locale (%1)

en: Encode the exported file in the local encoding.
nl: Codeer het geëxporteerde bestand in het lokale formaat.

en: SAO/NASA Astrophysics Data System
nl: SAO/NASA Astrofysisch gegevenssysteem

en: Registration is required for accessing this data source. If you agree to the terms and conditions, <a href='%1'>sign up for an account</a>, and enter your information below.
nl: Registratie is vereist voor toegang tot deze gegevensbron. Indien u instemt met eisen en condities van <a href='%1'>vraag een account aan</a> en voer hieronder de gegevens in.

en: Access key:
nl: Toegangsleutel:

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
nl: De standaard Tellico-sleutel kan gebruikt worden maar het zoeken kan mislukken door het verschrijden van toegangslimieten.

en: The cover image could not be loaded.
nl: De afbeelding van de voorzijde kon niet worden geladen.

en: Allocine Link
nl: Allocine-koppeling

en: Original Title
nl: Oorspronkelijke titel

en: &Maximum cast:
nl: &Maximaal aantal acteurs:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
nl: De lijst van acteurs kan veel personen bevatten. Stel het maximum resultaat voor het zoekresultaat in.

en: Amazon (US)
nl: Amazon (VS)

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Amazon (UK)
nl: Amazon (Engeland)

en: United Kingdom
nl: Verenigd Koninkrijk

en: Amazon (Germany)
nl: Amazon (Duitsland)

en: Germany
nl: Duitsland

en: Amazon (France)
nl: Amazon (Frankrijk)

en: France
nl: Frankrijk

en: Amazon (Spain)
nl: Amazon (Spanje)

en: Spain
nl: Spanje

en: Amazon (Italy)
nl: Amazon (Italië)

en: Italy
nl: Italië

en: Amazon (Brazil)
nl: Amazon (Brazilië)

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Amazon (Australia)
nl: Amazon (Australië)

en: Australia
nl: Australië

en: Amazon (Turkey)
nl: Amazon (Turkije)

en: Turkey
nl: Turkije

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
nl: Deze gegevens zijn in licentie gegeven onder <a href=%1>speciale voorwaarden</a>.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
nl: Toegang tot gegevens van Amazon.com vereist een AWS-toegangsleutel-ID en een geheime sleutel.

en: Those values must be entered in the data source settings.
nl: Deze waarden dienen in de instellingen van de gegevensbron opgegeven worden.

en: Results from %1: %2/%3
nl: Resultaten van %1: %2/%3

en: Amazon.com Web Services
nl: Amazon.com web services

en: Secret key:
nl: Geheime sleutel:

en: Country:
nl: Land:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
nl: Amazon geeft data van verschillende lokale websites. Kies welke u wilt gebruiken als data bron.

en: &Image size:
nl: &Afbeelding grootte:

en: Small Image
nl: Kleine afbeelding

en: Medium Image
nl: Medium afbeelding

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
nl: Grote afbeelding

en: No Image
nl: Geen afbeelding

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
nl: De afbeelding van de hoes kan ook worden gedownload. Een grote hoeveelheid grote afbeeldingen kan echter wel de snelheid van het programma beïnvloeden.

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
nl: De associate's ID herkent de persoon die toegang heeft op de Amazon.com Web Services en wordt gebruikt in iedere link naar de Amazon.com website.

en: Alternative Titles
nl: Alternatieve titels

en: Distributor
nl: Verdeler

en: Episodes
nl: Episoden

en: AnimeNfo Rating
nl: AnimeNfo waardering

en: This source has no options.
nl: Deze bron heeft geen opties.

en: Bedetheque Link
nl: Bedetheque-koppeling

en: BoardGameGeek Link
nl: Koppeling naar BoardGameGeek

en: Colnect Link
nl: Colnect-koppeling

en: Mintage
nl: Geldspecie

en: PEGI Rating
nl: PEGI classificatie

en: Language:
nl: Taal:

note: i18n("Colorist");
en: Comic Vine Link
nl: Comic Vine-koppeling

en: Source Options
nl: Bronopties

en: Available Fields
nl: Beschikbare velden

en: %1 requires a username and password.
nl: %1 vereist een gebruikersnaam en wachtwoord.

en: &Username:
nl: Gebr&uikersnaam:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
nl: Een gebruikersnaam en wachtwoord is vereist voor toegang tot de CrossRef-dienst.

en: &Password:
nl: &Wachtwoord:

en: For some accounts, only an email address is required.
nl: Voor sommige accounts is alleen een e-mailadres vereist.

en: Email:
nl: E-mailadres:

en: Danish Bibliographic Center (DBC.dk)
nl: Deens Bibliografisch Centrum (DBC.dk)

en: An access key is required to use this data source.
nl: Er is een toegangssleutel vereist om deze gegevensbron te gebruiken.

en: Discogs Link
nl: Discogs-koppeling

en: Catalog Number
nl: Catalogusnummer

en: The Discogs.com server reports a token error.
nl: De server van Discogs.com rapporteert een fout met het token.

en: Discogs Audio Search
nl: Discogs Audio-zoeken

en: User token:
nl: Gebruikerstoken:

en: Douban Link
nl: Koppeling naar Douban

en: DVDFr Link
nl: DVDFr-koppeling

en: Entrez Database
nl: Entrez-database

en: Institution
nl: Instituut

en: External Application
nl: Externe toepassing

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
nl: Stel de verzameling type in voor de data die wordt teruggegeven door de externe toepassing.

en: &Result type:
nl: Type &resultaat:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
nl: Stel het resultaattype in voor de data die wordt teruggegeven door de externe toepassing.

en: Application &path:
nl: Toepassing &pad:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
nl: Geef het pad naar de toepassing welke moet worden uitgevoerd voor een geldig Tellico-data bestand.

en: Select the search keys supported by the data source.
nl: Selecteer de zoeksleutel die door de gegevensbron ondersteund wordt.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
nl: Voeg een aantal parameters toe die mogelijk nodig zijn. <b>%1</b> wordt vervangen door de zoektermen.

note: i18ncheckarg
en: Arguments
nl: Argumenten

en: Update
nl: Bijwerken

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
nl: <p>Geef de argumenten die gebruikt worden voor het zoeken naar beschikbare opwaarderingen voor een ingang.</p><p>Het formaat is gelijk aan de velden van afgeleide waarden, waarbij de veldnamen tussen accolades geplaatst worden, zoals <i>%{auteur}</i>. Zie de documentatie voor details.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
nl: %1 staat niet toe dat er voor deze verzameling wordt gezocht.

en: Person
nl: Persoon

en: ISBN
nl: ISBN#

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: PubMed ID
nl: PubMed-id

en: Raw Query
nl: Ruwe zoekopdracht

en: FilmAffinity Link
nl: Koppeling naar FilmAffinity

[ctx: Country]
en: Spain
nl: Spanje

[ctx: Country]
en: USA
nl: VS

en: Filmaster Link
nl: Koppeling naar Filmaster

en: Gaming History Link
nl: Koppeling van geschiedenis van gaming

en: GCstar Plugin
nl: GCstar-plugin

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
nl: Stel het type verzameling in voor de data die wordt teruggegeven door de plugin.

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
nl: Selecteer de GCstar-plugin die gebruikt wordt voor de gegevensbron.

en: Author:
nl: Auteur:

en: GiantBomb Link
nl: GiantBomb koppeling

en: Google Book Link
nl: Koppeling naar Google-boeken

en: Google Book Search
nl: Google-boeken zoeken

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
nl: Dewey decimaal

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
nl: LoC-classificatie

en: Internet Bookshop (ibs.it)
nl: Internet boekwinkel (ibs.it)

en: IGDB Link
nl: IGDB-koppeling

en: Internet Game Database (IGDB.com)
nl: Internet gamedatabase (IGDB.com)

en: Screenshot
nl: Schermafdruk

en: Internet Movie Database
nl: Internet Movie database

en: Internet Movie Database (French)
nl: Internet filmdatabase (Frans)

en: Internet Movie Database (Spanish)
nl: Internet filmdatabase (Spaans)

en: Internet Movie Database (German)
nl: Internet filmdatabase (Duits)

en: Internet Movie Database (Italian)
nl: Internet filmdatabase (Italiaans)

en: Internet Movie Database (Portuguese)
nl: Internet filmdatabase (Portugees)

en: IMDb Rating
nl: IMDb-classificatie

en: Certifications
nl: Leeftijdcategorie

en: IMDb Link
nl: IMDb-koppeling

en: Download cover &image
nl: Hoesafbeeld&ing ophalen

en: Dewey Decimal
nl: Dewey decimaal

en: Enable batch ISBN searching (requires Premium or Pro plan)
nl: In bulk naar ISBN zoeken inschakelen (vereist Premium of Pro plan)

en: Batch searching for ISBN values is faster but only available for Premium or Pro plans.
nl: In bulk zoeken naar ISBN-waarden is sneller maar alleen beschikbaar voor Premium of Pro plans.

en: iTunes Link
nl: Koppeling naar iTunes

en: KinoPoisk Link
nl: KinoPoisk-koppeling

en: Kino-Teatr Link
nl: Koppeling naar Kino-Teatr

en: MobyGames Link
nl: Koppeling naar MobyGames

en: MovieMeter Link
nl: Koppeling naar MovieMeter

en: Multiple Sources
nl: Meerdere bronnen

en: Data source:
nl: Gegevensbron:

en: Numista Link
nl: Koppeling naar Numista

[ctx: Language]
en: English
nl: Engels

[ctx: Language]
en: French
nl: Frans

en: Tellico is unable to read the search description in the OPDS catalog.
nl: Tellico kan de zoekbeschrijving in de OPDS-catalogus niet lezen.

en: OPDS Catalog
nl: OPDS-catalogus

en: Catalog:
nl: Catalogus:

en: Enter the link to the OPDS server.
nl: Voer de koppeling naar de OPDS-server in.

en: &Verify Catalog
nl: Catalogus &verifiëren

en: OpenLibrary Link
nl: Koppeling naar OpenLibrary

en: RPGGeek Link
nl: Koppeling naar RPGGeek

en: Library of Congress (US)
nl: Library of Congress Control (VS)

en: SRU Server
nl: SRU-server

en: Scheme:
nl: Schema:

en: Enter the path to the database used by the server.
nl: Geef het pad naar de database die door de server gebruikt wordt.

en: Hos&t:
nl: &Host:

en: Enter the host name of the server.
nl: Geef de hostnaam van de server.

en: &Port:
nl: &Poort:

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
nl: Geef het poortnummer van de server. Standaard is %1.

en: Path:
nl: Pad:

en: Format:
nl: Formaat:

en: Enter the result format used by the server.
nl: Geef het resultaatformaat die door de server gebruikt wordt.

en: Field
nl: Veld

en: TMDb Link
nl: TMDb-koppeling

en: Network
nl: Netwerk

[ctx: Language]
en: Chinese
nl: Chinees

[ctx: Language]
en: German
nl: Duits

[ctx: Language]
en: Spanish
nl: Spaans

[ctx: Language]
en: Russian
nl: Russisch

en: TheTVDB Link
nl: De TVDB-koppeling

en: Subscriber PIN:
nl: PIN van ingeschrevene:

en: VGCollect Link
nl: VGCollect-koppeling

en: VideoGameGeek Link
nl: Koppeling naar VideoGameGeek

en: Query error!
nl: Zoek fout!

en: Connection search error %1: %2
nl: Verbindings zoekfout %1: %2

en: Record syntax error
nl: Structuur syntaxisfout

en: Connection error %1: %2
nl: Verbindingsfout %1: %2

en: Use preset &server:
nl: Gebruik vooringestelde &server:

en: Enter the database name used by the server.
nl: Geef de databasenaam die door de server gebruikt wordt.

en: Query character set:
nl: Tekenset voor query:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
nl: Geef de tekensetcodering die gebruikt wordt voor queries door de z39.50 server. De meest waarschijnlijke keuze is MARC-8 hoewel ISO-8859-1 ook veel gebruikt wordt.

en: Results character set:
nl: Tekenset voor resultaat:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
nl: Geef de tekensetcodering die gebruikt wordt antwoorden door de z39.50 server. De meest waarschijnlijke keuze is MARC-8 hoewel ISO-8859-1 ook veel gebruikt wordt.

en: &Format:
nl: &Formaat:

en: Auto-detect
nl: Automatisch detecteren

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
nl: Voer het gegevensformaat in dat gebruikt wordt door de z39.50 server. Tellico probeert automatisch de beste instelling te vinden indien <i>automatisch detecteren</i> geselecteerd is.

en: &User:
nl: &Gebruiker:

en: Optional
nl: Optioneel

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
nl: Geef de gebruikersnaam van de z39.50 database. De meeste server hebben er geen nodig.

en: Pass&word:
nl: Wacht&woord:

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
nl: Geef het wachtwoord van de z39.50 database. De meeste server hebben er geen nodig. Het wachtwoord wordt in gewone tekst in het configuratiebestand van Tellico opgeslagen.

en: &Search
nl: &Zoeken

en: &Stop
nl: &Stoppen

en: Internet Search
nl: Internet zoekopdracht

en: Search Query
nl: Zoekopdracht

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
nl: &Zoeken:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
nl: Geef een zoekwaarde.Een ISBN zoekopdracht moet het volledige ISBN bevatten.

en: Choose the type of search
nl: Kies de wijze van zoeken

en: Click to start or stop the search
nl: Klik om het zoeken te starten of te stoppen

en: &Multiple ISBN/UPC search
nl: &Meervoudige ISBN/UPC-zoekopdracht

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
nl: Vink aan om meerdere ISBN of UPC-waarden te zoeken.

en: Edit ISBN/UPC values...
nl: ISBN/UPC-waarden bewerken

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
nl: Klik om een tekstbewerkingsvak te open om meerdere ISBN- of UPC-waarden in te geven of te bewerken.

en: Search s&ource:
nl: &Zoekbron:

en: Select the database to search
nl: Kies de database die doorzocht moet worden

en: Source
nl: Bron

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
nl: Wanneer er resultaten gevonden zijn worden deze toegevoegd aan deze lijst. Wanneer u een resultaat selecteert wordt het volledige item onderstaand getoond.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
nl: Een item kan hier worden getoond voordat u het aan de huidige verzameling toevoegt

en: &Add Entry
nl: Item &toevoegen

en: Add the selected entry to the current collection
nl: Voeg het geselecteerde toe aan de huidige verzameling

en: Get More Results
nl: Meer resultaten ophalen

en: Fetch more results from the current data source
nl: Haal meer resultaten op uit de huidige gegevensbron

en: Clear all search fields and results
nl: Wis alle zoekvelden en resultaten

en: Cancelling the search...
nl: Zoekopdracht beëindigen...

en: Searching...
nl: Zoeken...

en: The search returned no items.
nl: De zoekopdracht gaf geen items.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
nl[0]: De zoekopdracht gaf 1 item.
nl[1]: De zoekopdracht gaf %1 items.

en: No results were found for the following ISBN values:
nl: Geen items gevonden voor de volgende ISBN-waarden:

en: No Results
nl: Geen resultaat

en: Fetching %1...
nl: %1 ophalen...

en: Attribution
nl: Toeschrijving

en: No Internet sources are available for your current collection type.
nl: Er zijn geen internet bronnen beschikbaar voor uw huidige verzameling.

en: Edit ISBN/UPC Values
nl: ISBN/UPC-waarden bewerken

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
nl: <qt>Geef de ISBN of UPC-waarden, één per regel.</qt>

en: &Load From File...
nl: Uit bestand &laden...

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
nl: <qt>Laad de lijst van een bestand.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
nl: <qt>Een ISBN zoekopdracht kan maximaal 100 ISBN waardes tegelijkertijd aan. Alleen de eerste 100 waardes in uw lijst worden gebruikt.</qt>

en: Data Source Properties
nl: Databroneigenschappen

en: &Source name:
nl: &Bronnaam:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
nl: De naam identificeert de databron en moet uniek en informatief zijn.

en: Source &type:
nl: &Brontype:

en: Tellico supports several different data sources.
nl: Tellico ondersteunt verschillende gegevensbronnen.

en: Updating from source should overwrite user data
nl: Opwaarderen van bron zal gebruikergegevens overschrijven

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
nl: Indien aangevinkt zal het opwaarderen van items de bestaande informatie overschrijven.

en: Simple Text
nl: Eenvoudige tekst

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Choice
nl: Keuze

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Table
nl: Tabel

en: Date
nl: Datum

en: Date Created
nl: Datum aangemaakt

en: Date Modified
nl: Datum gewijzigd

en: International Standard Book Number
nl: Internationaal Standaard Boeken Nummer

[ctx: TV Season]
en: Season
nl: Seizoen

[ctx: TV Episode]
en: Episode
nl: Aflevering

en: Advanced Filter
nl: Uitgebreid Filter

en: Filter Criteria
nl: Filter criteria

en: Match a&ll of the following
nl: Komt overeen met a&l het volgende

en: Match an&y of the following
nl: Voldoe aan éé&n van de volgende

en: Filter name:
nl: Filter naam:

en: &Save Filter
nl: Filter op&slaan

en: Filter (Sort by Count)
nl: Filter (gesorteerd naar aantal)

en: Expand All Groups
nl: Alle groepen uitvouwen

en: Collapse All Groups
nl: Alle groepen invouwen

en: Filter by Group
nl: Filter naar groep

en: %1 (Sort by Count)
nl: %1 (Sorteer naar aantal)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
nl: Groep

en: People
nl: Mensen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Template Name:
nl: Sjabloonnaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelComment)
en: Comment:
nl: Toelichting:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIcon)
en: Icon:
nl: Pictogram:

en: Save As Collection Template
nl: Als verzamelingssjabloon opslaan

en: Any Field
nl: Elk veld

en: equals
nl: is gelijk

en: does not equal
nl: is niet gelijk

en: matches regular expression
nl: voldoet aan reguliere expressie

en: does not match regular expression
nl: voldoet niet aan reguliere expressie

[ctx: is before a date]
en: is before
nl: is voor

[ctx: is after a date]
en: is after
nl: is na

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
nl: is groter dan

en: image size equals
nl: afbeeldingsgrootte is gelijk

en: image size does not equal
nl: afbeeldingsgrootte is niet gelijk

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
nl: afbeeldingsgrootte is kleiner dan

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
nl: afbeeldingsgrootte is groter dan

en: contains
nl: bevat

en: does not contain
nl: bevat niet

en: Select Image...
nl: Kies een afbeelding...

en: Scan Image...
nl: Afbeelding scannen...

en: Open With...
nl: Openen met...

[ctx: Clear image]
en: Clear
nl: Wissen

en: Save link only
nl: Alleen koppeling opslaan

en: All Images (%1)
nl: Alle afbeeldingen (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
nl: Openen van de geselecteerde scanner is mislukt.

en: Opening image in %1...
nl: Bestand wordt geopend in %1...

en: Saving a link is only possible for newly added images.
nl: Opslaan van een koppeling is alleen mogelijk voor zojuist toegevoegde afbeeldingen.

[ctx: more widgets]
en: More
nl: Meer

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
nl: Minder

en: Template Preview
nl: Sjabloonvoorbeeld

en: Cancel
nl: Annuleren

[ctx: set a value]
en: &Set
nl: &Instellen

[ctx: delete a value]
en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: Rename Column
nl: Kolom hernoemen

en: New column name:
nl: Nieuwe kolomnaam:

en: Column %1
nl: Kolom %1

en: Rename Column...
nl: Kolom hernoemen...

en: Clear Table
nl: Tabel wissen

en: Insert Row
nl: Rij invoegen

en: Remove Row
nl: Rij verwijderen

en: Move Row Up
nl: Rij omhoog verplaatsen

en: Move Row Down
nl: Rij omlaag verplaatsen

en: Tellico is unable to load the image - %1.
nl: Tellico kan de afbeelding niet laden - %1.

en: Import Options
nl: Importopties

en: &Replace current collection
nl: Huidige verzameling ve&rvangen

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
nl: Vervang de huidige verzameling met de inhoud van het geïmporteerde bestand.

en: A&ppend to current collection
nl: Aan huidige verzameling &toevoegen

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
nl: Voeg de inhoud van het geïmporteerde bestand toe aan de huidige verzameling. Dit is alleen mogelijk wanneer de verzamelingen overeen komen.

en: &Merge with current collection
nl: Met huidige verzameling sa&menvoegen

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
nl: Voeg de inhoud van het geïmporteerde bestand samen met de huidige verzameling. Dit is alleen mogelijk als de verzameling gelijk zijn. De items moeten exact gelijk zijn om te worden samengevoegd.

en: &Import
nl: I&mporteren

en: Tellico Files
nl: Tellico bestanden

en: XML Files
nl: XML-bestanden

en: Bibtex Files
nl: BibTeX-bestanden

en: CSV Files
nl: CSV-bestanden

en: RIS Files
nl: RIS-bestanden

en: GCstar Data Files
nl: GCstar-gegevensbestanden

en: AMC Data Files
nl: AMC-gegevensbestanden

en: PDF Files
nl: PDF-bestanden

en: Referencer Files
nl: Referencer-bestanden

en: CIW Files
nl: CIW-bestanden

en: VinoXML Data Files
nl: VinoXML-gegevensbestanden

en: eBook Files
nl: eBook-bestanden

en: Loan Dialog
nl: Uitleen venster

en: The following items are being checked out:
nl: De volgende items zijn uitgecheckt:

en: The following item is on-loan:
nl: Het volgende item is uitgeleend:

en: &Lend to:
nl: &Uitgeleend aan:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
nl: Geef de naam van degene die items van u leent. U kunt op de knop klikken om de persoon te selecteren uit uw adresboek.

en: &Loan date:
nl: &Uitleen datum:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
nl: De uitcheck datum is de datum waarop u de items heeft uitgeleend. Standaard wordt de huidige datum gebruikt.

en: D&ue date:
nl: Einddat&um:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
nl: De einddatum is de datum wanneer de items retour moeten komen. De einddatum is niet verplicht tenzij u het uitgeleende wilt toevoegen aan de actieve kalender.

en: &Note:
nl: &Aantekeningen:

en: You can add notes about the loan.
nl: U kunt aantekeningen toevoegen over het uitlenen.

en: &Add a reminder to the active calendar
nl: &Voeg een herinnering toe aan de actieve kalender

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
nl: <qt>Wanneer u dit keuze vakje activeert wordt er een <em>Nieuwe taak</em> aan uw actieve kalender toegevoegd welke kan worden bekeken in KOrganizer. Dit is alleen actief wanneer u een einddatum heeft opgegeven.</qt>

en: Check-in
nl: Inchecken

en: Modify Loan...
nl: Bewerk uitlenen...

en: Borrower
nl: Lener

en: Borrower (Sort by Count)
nl: Lener (gesorteerd naar aantal)

en: Tellico - collection management software, free and simple
nl: Tellico - software voor beheer van verzamelingen, vrij en eenvoudig

en: Data source scripts
nl: Gegevensbron scripts

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Code examples and general inspiration
nl: Voorbeelden van code en algemene inspiratie

en: Author of btparse library
nl: Auteur van de btparse bibliotheek

en: Author of libcsv library
nl: Auteur van de libcsv-bibliotheek

en: Author of rtf2html library
nl: Auteur van de rtf2html-bibliotheek

en: Do not reopen the last open file
nl: Open niet opnieuw het laatst geopende bestand

en: Import <filename> as a bibtex file
nl: Importeer <filename> als een BibTeX-bestand

en: Import <filename> as a MODS file
nl: Importeer <filename> als een MODS-bestand

en: Import <filename> as a RIS file
nl: Importeer <filename> als een RIS-bestand

en: Import <filename> as a PDF file
nl: Importeer <filename> als een PDF-bestand

en: File to open
nl: Te openen bestand

en: New Collection
nl: Nieuwe verzameling

en: Create a new collection
nl: Maak een nieuwe verzameling

en: New &Book Collection
nl: Nieuwe &Boekenverzameling

en: Create a new book collection
nl: Maak een nieuwe boekenverzameling

en: New B&ibliography
nl: Nieuwe B&ibliografie

en: Create a new bibtex bibliography
nl: Maak een nieuwe BibTeX bibliografie

en: New &Comic Book Collection
nl: Nieuwe &Stripverzameling

en: Create a new comic book collection
nl: Maak een nieuwe stripverzameling

en: New &Video Collection
nl: Nieuwe &Filmverzameling

en: Create a new video collection
nl: Maak een nieuwe filmverzameling

en: New &Music Collection
nl: Nieuwe &Muziekverzameling

en: Create a new music collection
nl: Maak een nieuwe muziekverzameling

en: New C&oin Collection
nl: Nieuwe &Muntenverzameling

en: Create a new coin collection
nl: Maak een nieuwe muntenverzameling

en: New &Stamp Collection
nl: Nieuwe &Postzegelverzameling

en: Create a new stamp collection
nl: Maak een nieuwe postzegelverzameling

en: New C&ard Collection
nl: Nieuwe &Kaartenverzameling

en: Create a new trading card collection
nl: Maak een nieuwe kaartenverzameling

en: New &Wine Collection
nl: Nieuwe &Wijnverzameling

en: Create a new wine collection
nl: Maak een nieuwe wijnverzameling

en: New &Game Collection
nl: Nieuwe &spellen verzameling

en: Create a new game collection
nl: Maak een nieuwe spellenverzameling

en: New Boa&rd Game Collection
nl: Nieuwe bo&rdspellenverzameling

en: Create a new board game collection
nl: Maak een nieuwe bordspellenverzameling

en: New &File Catalog
nl: Nieuwe &bestandencatalogus

en: Create a new file catalog
nl: Maak een nieuwe bestandencatalogus

en: New C&ustom Collection
nl: Nieuwe &Eigen verzameling

en: Create a new custom collection
nl: Maak een nieuwe eigen verzameling

en: Open an existing document
nl: Open een bestaand document

en: Open a recently used file
nl: Open een recent gebruikt bestand

en: Save the document
nl: Sla het huidige document op

en: Save the document as a different file...
nl: Sla het huidig document op als...

en: Save As Template...
nl: Als sjabloon opslaan...

en: Save as a collection template
nl: Als een verzamelingssjabloon opslaan

en: Print the contents of the collection...
nl: Druk de inhoud van de verzameling af...

en: Preview the contents of the collection...
nl: De inhoud van de verzameling voorvertonen...

en: Quit the application
nl: Sluit de toepassing

en: Import the collection data from other formats
nl: Importeer verzamelinggegevens uit andere formaten

en: Import Tellico Data...
nl: Importeer Tellico-data...

en: Import another Tellico data file
nl: Importeer een ander Tellico-databestand

en: Import CSV Data...
nl: Importeer CSV-data...

en: Import a CSV file
nl: Importeer een CSV bestand

en: Import MODS Data...
nl: Importeer MODS-data...

en: Import a MODS data file
nl: Importeer een MODS-data bestand

en: Import Alexandria Data...
nl: Importeer Alexandria-data...

en: Import data from the Alexandria book collection manager
nl: Importeer data van het Alexandria boekenverzameling programma

en: Import Delicious Library Data...
nl: Importeer Delicious Library data...

en: Import data from Delicious Library
nl: Importeer data van Delicious Library

en: Import Collectorz Data...
nl: Collectorz-gegevens importeren...

en: Import data from Collectorz
nl: Gegevens uit Collectorz importeren

en: Import Data Crow Data...
nl: Gegevens van Data Crow importeren...

en: Import data from Data Crow
nl: Gegevens uit Data Crow importeren

en: Import Referencer Data...
nl: Importeer Referencer-data...

en: Import data from Referencer
nl: Importeer data van Referencer

en: Import Bibtex Data...
nl: Importeer BibTeX-data...

en: Import a bibtex bibliography file
nl: Importeer een BibTeX bibliografie bestand

en: Import Bibtexml Data...
nl: Importeer BibTeXML-data...

en: Import a Bibtexml bibliography file
nl: Importeer een BibTeXML bibliografie bestand

en: Import RIS Data...
nl: Importeer RIS-data...

en: Import an RIS reference file
nl: Importeer een RIS referentie bestand

en: Import MARC Data...
nl: Importeer MARC-data...

en: Import MARC data
nl: MARC-data importeren

en: Import Goodreads Collection...
nl: Goodreads-verzameling importeren...

en: Import a collection from Goodreads.com
nl: Een verzameling uit Goodreads.com importeren

en: Import LibraryThing Collection...
nl: LibraryThing-verzameling importeren...

en: Import a collection from LibraryThing.com
nl: Een verzameling uit LibraryThing.com importeren

en: Import PDF File...
nl: PDF-bestand importeren...

en: Import a PDF file
nl: Importeer een PDF-bestand

en: Import Audio File Metadata...
nl: Metagegevens van audiobestanden importeren...

en: Import meta-data from audio files
nl: Importeer metadata uit audiobestanden

en: Import Audio CD Data...
nl: Importeer audio-cd data...

en: Import audio CD information
nl: Importeer audio-cd informatie

en: Import Discogs Collection...
nl: Discogs-verzameling importeren...

en: Import a collection from Discogs.com
nl: Een verzameling uit Discogs.com importeren

en: Import GCstar Data...
nl: Importeer GCstar-data...

en: Import a GCstar data file
nl: Importeer een GStar-databestand

en: Import Griffith Data...
nl: Importeer CSV-data...

en: Import a Griffith database
nl: Exporteer naar een PilotDB-database

en: Import Ant Movie Catalog Data...
nl: Importeer audio-cd data...

en: Import an Ant Movie Catalog data file
nl: Importeer een ander Tellico-databestand

en: Import BoardGameGeek Collection...
nl: BoardGameGeek-verzameling importeren...

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
nl: Een verzameling uit BoardGameGeek.com importeren

en: Import VinoXML...
nl: VinoXML importeren...

en: Import VinoXML data
nl: VinoXML-gegevens importeren

en: Import File Listing...
nl: Bestandopgave importeren...

en: Import information about files in a folder
nl: Importeer informatie over bestanden in een map

en: Import XSL Transform...
nl: Importeer XSL Transformatie...

en: Import using an XSL Transform
nl: Importeer een bestand met gebruik van een XSL-transformatie

en: &Export
nl: &Exporteren

en: Export the collection data to other formats
nl: Exporteer de verzameling data naar andere formaten

en: Export to XML...
nl: Exporteer naar XML...

en: Export to a Tellico XML file
nl: Exporteer naar een Tellico XML-bestand

en: Export to Zip...
nl: Exporteer naar Zip...

en: Export to a Tellico Zip file
nl: Exporteer naar een Tellico Zip-bestand

en: Export to HTML...
nl: Exporteer naar HTML...

en: Export to an HTML file
nl: Exporteer naar een HTML bestand

en: Export to CSV...
nl: Exporteer naar CSV...

en: Export to a comma-separated values file
nl: Exporteer naar een Comma Separated Value bestand

en: Export to Alexandria...
nl: Exporteer naar Alexandria...

en: Export to an Alexandria library
nl: Exporteer naar een Alexandria bibliotheek

en: Export to Bibtex...
nl: Exporteer naar BibTeX...

en: Export to a bibtex file
nl: Exporteer naar een BibTeX bestand

en: Export to Bibtexml...
nl: Exporteer naar BibTeXML...

en: Export to a Bibtexml file
nl: Naar een BibTeXML-bestand exporteren

en: Export to ONIX...
nl: Naar ONIX exporteren...

en: Export to an ONIX file
nl: Naar een ONIX-bestand exporteren

en: Export to GCstar...
nl: Naar GCstar exporteren...

en: Export to a GCstar data file
nl: Naar een GCstar-databestand exporteren

en: Export XSL Transform...
nl: XSL-transformatie exporteren...

en: Export using an XSL Transform
nl: Een bestand exporteren met gebruik van een XSL-transformatie

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
nl: De geselecteerde tekst knippen en plaatsen het op het klembord

en: Copy the selected text to the clipboard
nl: De geselecteerde tekst naar het klembord kopiëren

en: Paste the clipboard contents
nl: De inhoud van het klembord plakken

en: Select all the entries in the collection
nl: Alle item in de verzameling selecteren

en: Deselect all the entries in the collection
nl: Alle item in de verzameling deselecteren

en: Advanced &Filter...
nl: Uitgebreid &Filter...

en: Filter the collection
nl: De verzameling filteren

en: &New Entry...
nl: &Nieuw item...

en: New Entry
nl: Nieuw item

en: Create a new entry
nl: Een nieuw item aanmaken

en: Add Entry
nl: Item toevoegen

en: Internet Search...
nl: Internet zoekopdracht...

en: Search the internet...
nl: Op het internet zoeken...

en: Edit the selected entries
nl: De geselecteerde items bewerken

en: Copy the selected entries
nl: De geselecteerde items kopiëren

en: Delete the selected entries
nl: Wis de geselecteerde items

en: &Merge Entries
nl: Items sa&menvoegen

en: Merge the selected entries
nl: De geselecteerde items samenvoegen

en: Check-&out...
nl: &Uitchecken...

en: Check-out the selected items
nl: Geselecteerde items uitchecken

en: Check-&in
nl: &Inchecken

en: Check-in the selected items
nl: Geselecteerde items inchecken

en: &Rename Collection...
nl: &Hernoem verzameling...

en: Rename the collection
nl: Hernoem de verzameling

en: Collection &Fields...
nl: Verzamelings&velden...

en: Fields
nl: Velden

en: Modify the collection fields
nl: Pas de verzamelingsvelden aan

en: &Generate Reports...
nl: &Maak lijsten...

en: Reports
nl: Rapporten

en: Generate collection reports
nl: Maak verzameling lijsten

en: Convert to &Bibliography
nl: Converteer naar een &Bibliografie

en: Convert a book collection to a bibliography
nl: Converteer een boekenverzameling naar een bibliografie

en: String &Macros...
nl: Tekenreeks &Macros...

en: Edit the bibtex string macros
nl: Bewerk de BibTeX tekenreeks macros

en: Check for Duplicate Keys...
nl: Controleren op dubbele sleutels...

en: Check for duplicate citation keys
nl: Controleren op dubbele citaatsleutels

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
nl: Kopieer Bibtex naar het &klembord

en: Copy bibtex citations to the clipboard
nl: Kopieer de bibtex citaten naar het klembord

en: Cite Entry in &LyX
nl: Item in &LyX aanhalen

en: Cite the selected entries in LyX
nl: De geselecteerde items in LyX aanhalen

[ctx: Update Entry]
en: Update
nl: Bijwerken

en: All Sources
nl: Alle bronnen

en: Update entry data from all available sources
nl: Itemgegevens van alle beschikbare bronnen bijwerken

en: Unlock Layout
nl: Opmaak ontgrendelen

en: Unlock the window's layout
nl: De vensteropmaak ontgrendelen

en: Lock Layout
nl: Opmaak vergrendelen

en: Lock the window's layout
nl: De vensteropmaak vergrendelen

en: Reset Layout
nl: Opmaak resetten

en: Reset the window's layout
nl: De vensteropmaak resetten

en: Entry &Editor
nl: It&embewerker

en: Enable/disable the editor
nl: Item editor aan/uitzetten

en: Change Grouping
nl: Verander groepering

en: &Group Selection
nl: &Groepering selectie

en: Change the grouping of the collection
nl: Verander de groepering van de verzameling

en: Filter here...
nl: Filter hier...

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
nl: <qt>De <i>Itemweergave</i> toont een opgemaakte weergave van items</qt>

en: Collection View
nl: Weergave van verzameling

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
nl: <qt>De <i>Kolomweergave</i> toont de inhoud van meerdere velden voor ieder item.</qt>

en: Group View
nl: Groepweergave

en: Groups
nl: Groepen

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
nl: <qt>De <i>Groepweergave</i> sorteert de items in groepen gebaseerd op een geselecteerd veld.</qt>

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
nl: Welkom bij de verzamelingbeheerder Tellico

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
nl: <h3>Tellico is een hulpmiddel voor het beheren van verzamelingen van boeken, video's, muziek en andere verzamelingen.</h3><h3>Nieuwe items kunnen aan de verzameling toegevoegd worden door <a href="tc:///coll_new_entry"> handmatige invoer</a> of door <a href="tc:///edit_search_internet"> ophalen van gegevens</a> van internetbronnen.</h3>

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
nl: Het huidige bestand is aangepast.
    Wil U dit opslaan?

en: Creating new collection...
nl: Nieuwe verzameling wordt aangemaakt...

en: Opening file...
nl: Bestand wordt geopend...

en: Open File
nl: Bestand openen

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
nl: <qt><p>U staat op het punt om een bestand met veel afbeeldingen op te slaan waardoor Tellico veel trager zal worden. Wilt u de afbeeldingen in een afzonderlijke gegevensmap van Tellico opslaan om de prestaties te verbeteren?</p><p>De keuze kan altijd in de configuratiedialoog gewijzigd worden</p></qt>

en: Save Images Separately
nl: Afbeeldingen afzonderlijk opslaan

en: Save Images in File
nl: Afbeeldingen in bestand opslaan

en: Saving file with a new filename...
nl: Bestand wordt opgeslagen onder een nieuwe naam...

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Printing...
nl: Bezig met afdrukken...

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
nl: De verzameling wordt momenteel gefilterd en toont een selectie van alle items. Alleen de zichtbare items worden afgedrukt. Doorgaan?

en: Exiting...
nl: Programma wordt afgesloten...

en: (%1 filtered; %2 selected)
nl: (%1 gefilterd; %2 geselecteerd)

en: (%1 filtered)
nl: (%1 gefilterd)

en: (%1 selected)
nl: (%1 geselecteerd)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
nl: Tellico kreeg een fout bij de XSLT verwerking.

en: Importing data...
nl: Data importeren...

en: Import File
nl: Bestand importeren

en: Import Directory
nl: Map importeren

en: Exporting data...
nl: Data exporteren...

en: Export As
nl: Exporteer als

en: String Macros
nl: Tekenreeks macros

en: String
nl: Tekenreeks

en: Creating citations...
nl: Citaten aanmake...

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
nl: <qt>De <i>Filter weergave</i> toont de items die voldoen aan bepaalde filterregels.</qt>

en: Loans
nl: Uitgeleend

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
nl: <qt>De <i>Uitleen weergave</i> toont een lijst van mensen die items van u hebben geleend.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
nl: Enkele afbeeldingen zijn niet in de ingestelde locatie opgeslagen. Door het opslaan van het huidige bestand worden de afbeeldingen naar de nieuw locatie verplaatst.

en: Update entry data from %1
nl: Itemgegevens van %1 bijwerken

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
nl: Telico kan maar een bestandtype tegelijkertijd importeren. Alleen %1 zal geïmporteerd worden.

en: Collection Report
nl: Verzameling lijst

en: &Report template:
nl: &Lijst sjabloon:

en: One Entry Per Page
nl: Éen item per pagina

en: &Generate
nl: &Genereren

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
nl: Selecteer een lijst sjabloon en klik op <em>Genereren</em>.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
nl: Bij sommige lijsten duurt het genereren even, vooral bij grote verzamelingen.

en: PNG Files
nl: PNG-bestanden

en: HTML Files
nl: HTML-bestanden

en: Do you really want to delete this filter?
nl: Weet u zeker dat u dit item wilt verwijderen?

en: Delete Filter?
nl: Filter wissen?

en: New collection name:
nl: Nieuwe verzamelingsnaam:

en: Entry 1
nl: Item 1

en: Entry 2
nl: Item 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
nl: Tegenstrijdige waarden voor %1 zijn gevonden tijdens het samenvoegen van items.

en: Please choose which value to keep.
nl: Kies de waarde om te behouden.

en: Select value from %1
nl: Selecteer waarde van %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nl: &Bestand

note: i18n: ectx: Menu (file_new_collection)
en: &New Collection
nl: Nieuwe verzameling

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_import)
en: &Import
nl: &Importeren

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
nl: &Exporteren

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
nl: &Verzameling

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
nl: Item &bijwerken

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
nl: &Bibliografie

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
nl: Weergaven &tonen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
nl: Verzameling werkbalk

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
nl: <qt>een Alexandria bibliotheek met de naam <i>%1</i> bestaat al. Ieder bestaand boek in die bibliotheek kan worden overschreven.</qt>

en: Alexandria Options
nl: Alexandria opties

en: &Library:
nl: Bib&liotheek:

en: Scanning audio files...
nl: Audiobestanden doorzoeken...

en: Files
nl: Bestanden

en: Bitrate
nl: Bitsnelheid

en: Tracks (Disc %1)
nl: Tracks (Schijf %1)

en: (Various)
nl: (Diversen)

en: Audio File Options
nl: Audiobestand opties

en: Recursive &folder search
nl: &Mappen recursief doorzoeken

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
nl: Indien aangevinkt worden folders recursief doorzocht naar audiobestanden.

en: Include file &location
nl: Bestand&locatie invoegen

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
nl: Indien aangevinkt worden de veldnamen van elke track aan de items toegevoegd.

en: Include &bitrate
nl: &Bitsnelheid toevoegen

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
nl: Indien aangevinkt wordt de bitsnelheid van elke track aan de items toegevoegd.

en: Bibtex
nl: BibTeX

en: Bibtex Options
nl: BibTeX opties

en: Expand string macros
nl: Tekenreeks macro uitbreiden

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
nl: Indien aangevinkt worden de tekenreeks macros uitgebreid en worden @ tekenreeksen{} niet weggeschreven.

en: Use URL package
nl: Gebruik URL pakket

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
nl: Indien aangevinkt worden URL velden verpakt als een \url omschrijving.

en: Skip entries with empty citation keys
nl: Sla items over met lege citaatsleutels

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
nl: Indien aangevinkt, zal ieder item zonder een bibtex-citaatsleutel worden overgeslagen.

en: Bibtex quotation style:
nl: BibTeX citaatstijl:

en: Braces
nl: Accolades

en: Quotes
nl: Aanhalingstekens

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
nl: <qt>De citaatstijl die gebruikt wordt wanneer BibTeX bestanden worden geëxporteerd. Alle veldenwaardes zullen worden vrijgelaten met zowel accolades als aanhalingstekens.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
nl: Geen geldige BibTeX-items gevonden

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
nl: Geen geldige BibTeX items gevonden in het %1 bestand

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
nl: Codeer in Unicode (UTF-8)

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
nl: Lees het geïmporteerde bestand in Unicode (UTF-8).

en: Use user locale (%1) encoding
nl: Codeer in user locale (%1)

en: Read the imported file in the local encoding.
nl: Lees het geïmporteerde bestande in het lokale formaat.

en: Bibtexml
nl: BibTeXML

en: Bibtexml Files
nl: BibTeXML-bestanden

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
nl: Een geldig XSLT bestand is noodzakelijk om het bestand te kunnen importeren.

en: A valid user ID must be entered.
nl: Een geldige gebruikers-id moet worden ingevoerd.

en: BoardGameGeek Options
nl: Opties voor BoardGameGeek

en: Import owned items only
nl: Alleen items in bezit importeren

en: User ID:
nl: Gebruikers-id:

en: CSV Options
nl: CSV opties

en: Include field titles as column headers
nl: Gebruik veldtitels als kolom koppen

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
nl: Indien aangevinkt wordt een koprij toegevoegd met de veldtitels.

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
nl: Behalve een komma mogen ook andere tekens gebruikt worden als scheidingsteken.

en: Comma
nl: Komma

en: Use a comma as the delimiter.
nl: Gebruik een komma als scheidingsteken.

en: Semicolon
nl: Puntkomma

en: Use a semi-colon as the delimiter.
nl: Gebruik een puntkomma als scheiding teken.

en: Use a tab as the delimiter.
nl: Gebruik een tab als scheidingsteken.

en: Other
nl: Ander

en: Use a custom string as the delimiter.
nl: Gebruik een eigen tekenreeks als scheidingteken.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
nl: Een eigen tekenreeks, zoals een dubbele punt, kan worden gebruikt als scheidingsteken.

en: Table column delimiter:
nl: Scheidingsteken van een kolom van een tabel:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
nl: Het scheidingsteken van de kolom scheidt waarden in elke kolom van een <i>Tabel</i>-veld.

en: Table row delimiter:
nl: Scheidingsteken van een rij van een tabel:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
nl: Het scheidingsteken van een rij scheidt waarden in elke rij van een <i>Tabel</i>-veld.

en: Select the type of collection being imported.
nl: Selecteer het type verzameling dat moet worden geïmporteerd.

en: &First row contains field titles
nl: &De eerste rij bevat de veldtitels

en: If checked, the first row is used as field titles.
nl: Indien aangevinkt wordt de eerste rij als veldtitel gebruikt.

en: Delimiter:
nl: Scheidingsteken:

en: &Comma
nl: &Komma

en: &Semicolon
nl: &Puntkomma

en: Ot&her:
nl: Ove&rige:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
nl: De tabel toont de eerste vijf regels van het CSV bestand.

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
nl: <qt>Stel iedere kolom in met een overeenkomstig veld in de verzameling door een kolom te selecteren, een veld te selecteren en dan op de <i>Veld toewijzen</i> knop klikken.</qt>

en: Co&lumn:
nl: Ko&lom:

en: &Data field in this column:
nl: &Gegevensveld in deze kolom:

en: &Assign Field
nl: &Veld toewijzen

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
nl: Tenminste een kolom aan een veld toewijzen. Alleen toegewezen kolomen worden geïmporteerd.

en: Review
nl: Nakijken

en: <New Field>
nl: <Nieuw veld>

en: Discogs Options
nl: Discogs-opties

en: Scanning files...
nl: Bestanden doorzoeken...

en: File Listing Options
nl: Bestandopgave-opties

en: Recursive folder search
nl: Mappen recursief doorzoeken

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
nl: Indien aangevinkt worden mappen recursief doorzocht naar alle bestanden.

en: Generate file previews
nl: Bestandvoorbeelden aanmaken

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
nl: Indien aangevinkt worden voorbeelden van bestandinhouden aangemaakt waardoor mapweergave trager kan worden.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
nl: <qt>Tellico kon de CD-ROM speler - <i>%1</i> niet benaderen.</qt>

en: Select CDDB Entry
nl: CDDB-item selecteren

en: Select a CDDB entry:
nl: Selecteer een CDDB-item:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
nl: <qt>Geen dataingangen gevonden voor deze CD.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
nl: <qt>Tellico is er niet ingeslaagd om de CD zoekopdracht volledig uit te voeren.</qt>

en: Various
nl: Diversen

en: Audio CD Options
nl: Audio CD opties

en: Read data from CD-ROM device
nl: Data lezen van de CD-ROM speler

en: Select or input the CD-ROM device location.
nl: Selecteer of vul de CD-Rom speler in.

en: Read all CDDB cache files only
nl: Alleen alle CDDB cache bestanden lezen

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
nl: Lees alle data recursief uit alle CDDB cache bestanden in de standaard cache map.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
nl: <qt>Het bestand in geen geldig GCstar-databestand.</qt>

en: Goodreads Options
nl: Goodreads-ppties

en: (grouped by %1)
nl: (gegroepeerd naar %1)

en: HTML Options
nl: HTML opties

en: Print field headers
nl: Veldnamen afdrukken

en: Group the entries
nl: Groepeer de items

en: Export individual entry files
nl: Exporteer individuele itembestanden

en: If checked, individual files will be created for each entry.
nl: Indien aangevinkt worden er individuele bestanden aangemaakt voor elk item.

en: Loading data...
nl: Data laden...

en: Loading %1...
nl: %1 wordt geladen...

en: LibraryThing Options
nl: LibraryThing-opties

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
nl: Uw LibraryThing-verzameling exporteren naar <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON-formaat</a>.

en: JSON Files
nl: JSON-bestanden

en: LibraryThing file:
nl: LibraryThing-bestand:

en: Tellico was unable to read any data.
nl: Tellico kan geen enkel gegeven lezen.

en: MARC Options
nl: MARC-opties

en: Character set:
nl: Tekenset:

en: MARC Format:
nl: MARC-formaat:

en: ONIX Archive
nl: ONIX archief

en: Zip Files
nl: Zip-bestanden

en: ONIX Archive Options
nl: ONIX Archief opties

en: Include images in archive
nl: Afbeeldingen in het archief opnemen

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
nl: Wanneer aangevinkt worden de afbeeldingen in het document opgenomen in het ingepakte ONIX archief.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
nl: Tellico kan geen metagegevens uit het PDF-bestand lezen.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
nl: Tellico kan informatie downloaden over items met een DOI van CrossRef.org. Het is echter noodzakelijk op een nieuw CrossRef-account aan te maken en een nieuwe gegevensbron aan de accountinformatie toe te voegen.

en: The file is empty.
nl: Het bestand is leeg.

en: The file contains no collection data.
nl: Het bestand bevat geen verzamel data.

en: Tellico XML Options
nl: Tellico XML opties

en: Include images in XML document
nl: Inclusief afbeeldingen in het XML document

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
nl: Indien aangevinkt worden de afbeeldingen ingesloten in de XML-stream als base64 gecodeerde elementen.

en: Tellico Zip File
nl: Tellico zip bestand

en: It is from a future version of Tellico.
nl: Dit is van een toekomstige versie van Tellico.

en: XSLT Options
nl: XSLT opties

en: XSLT file:
nl: XSLT bestand:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
nl: Kies het XSLT bestand dat gebruikt wordt om de gegevens te om te zetten.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
nl: Verminder de maximum grootte van pictogrammen in de weergave van de lijst pictogrammen

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
nl: Het huidige maximum grootte van een pictogram is %1.
    Met de schuifregelaar is deze te wijzigen.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
nl: Verhoog de maximum grootte van pictogrammen in de weergave van de lijst pictogrammen

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a book has more than one author, you should separate
    their names by a semi-colon, so that Tellico will know how to split them
    and use them separately.</p>
    <p>Any other field which allows multiple values should be entered the
    same way, with a semi-colon (;) separating each value.</p>
nl: <p>...dat wanneer een boek meer dan een schrijver heeft u de namen
    moet scheiden met behulp van een puntkomma. Tellico weet dan dat
    de namen gescheiden moeten worden en apart moet worden gebruikt</p>
    <p>Ieder ander veld waar meerdere waardes zijn toegestaan moeten
    worden ingevuld op dezelfde manier met een puntkomma (;) die iedere
    waarde scheid</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change which fields are shown in the column view by
    right-clicking on the column header.
nl: <p>...dat u de velden die getoond worden in de kolomweergave door
    rechts te klikken op de kolomkop.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, or modify the fields in the collection using
    the Field Editor. The arrow buttons below the field list can be used to change the
    position of the field in the list, which affects the placement in the entry
    editor.</p>
nl: <p>...dat u velden kunt toevoegen, bewerken of veranderen in de verzameling
    met behulp van de veld editor. De pijl knoppen onder de veldlijst kan worden
    gebruikt om de positie van het veld te veranderen waardoor de plaats in de
    item editor wordt gewijzigd.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if you want to filter by a Checkbox field, a value of
    "true" should be used. If you'd like to filter to
    show only the science fiction books which you've not read, for
    example, check the <em>Match all of the
    following</em> button, set the first rule to have "Genre"
    "contains" "Science Fiction" (no quotes) and the second rule to
    have "Read" "does not contain" "true" (no quotes).</p>
nl: <p>...dat wanneer u wilt filteren op een keuzevak veld de waarde "ja" 
    moet worden gebruikt. Wanneer u bijvoorbeeld alle science fiction boeken
    die u nog niet heeft gelezen wilt tonen kies dan de knop <em>Voldoe aan
    alle van de volgende</em> en stel de volgende regels in; "Genre"
    bevat "Science Fiction" (geen aanhalingtekens) en de tweede regel
    "Gelezen" "bevat niet" "ja" (geen aanhalingstekens).</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a non-word character is used in the Quick Filter, the text is
    interpreted as a regular expression.</p>
    <p>To show only books which are by Weber or Bujold, for example, then
    type "weber|bujold" (no quotes) in the filter box.</p>
nl: <p>...wanneer een speciaal karakter wordt gebruikt in het snelfilter
    dit wordt geïnterpreteerd als een reguliere expressie.</p>
    <p>Om alleen boeken die bijvoorbeeld door Weber of Bujold zijn geschreven 
    type dan "weber|bujold" (geen aanhalingstekens) in het filterveld</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can edit more than one entry at a time, by holding down
    the Shift or Ctrl key and selecting multiple entries.</p>
nl: <p>...dat u meerdere items tegelijkertijd kunt bewerken, door de Shift of Ctrl toets
    ingedrukt te houden en meerdere items te selecteren.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can convert an existing book collection to a bibliography,
    which can then be exported to bibtex or Bibtexml format.</p>
nl: <p>...dat u een bestaande boekenverzameling kunt omzetten naar een
    bibliografie die vervolgens kan worden geëxporteerd naar BibTeX of BibTeXML</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, and delete string macros for bibliographies.</p>
nl: <p>...dat u tekenreeks macros kunt toevoegen, bewerken en wissen voor bibliografieën.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if more than one field is formatted as a name, then an additional
    group named "People" is added to the collection, allowing authors and editors
    to be sorted or printed together, for example.</p>
nl: <p>...dat wanneer meer dan een veld is opgemaakt als een naam een
    extra groep genaamd "mensen"wordt toegevoegd aan de verzameling
    zodat deze groepen verzameld kunnen worden</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the appearance of the printed output by modifying
    the <tt>tellico-printing.xsl</tt> file. The file generates HTML, and the CSS
    within the stylesheet governs things like the font, the margins, etc.</p>
nl: <p>..dat u het uiterlijk van de afdruk kunt aanpassen door het bestand
    <tt>tellico-printing.xsl</tt> te bewerken. Het bestand geneert HTML en de CSS
    binnen het stylesheet regelt dingen als het lettertype, de kantlijnen enz.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can import using any generic XSL stylesheet which
    outputs a valid Tellico XML file.</p>
nl: <p>..dat u een XSL stylesheet kunt importeren die een 
    geldige Tellico XML uitvoer maakt</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that double-clicking an entry item opens the Entry Editor.</p>
nl: <p>...dat dubbelklikken op een item de item editor opent.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add HTML tags to any Paragraph field for formatting, such as
    &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; or &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;.</p>
nl: <p>... dat u HTML tags kunt gebruiken bij de paragraaf velden voor de juiste opmaak
    zoals &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; of &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that when the Column View is focused, you can press a letter on the
    keyboard to scroll to the next entry that starts with that letter.</p>
nl: <p>...dat u in de kolomweergave een letter op uw toetsenbord kunt indrukken
    waarna u naar het volgende item dat met deze letter begint springt.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use a field with a derived value to combine multiple separated fields
    into a single field. Use a derived value template
    similar to "Value: %{fielda}%{fieldb}" where %{...} gets replaced with the
    appropriate field value. This is useful to collect multiple values in a
    single field, e.g. for better grouping, and to combine fields of different
    types by respecting proper sorting at the same time. Consider for example
    a number field followed by a text subfield with entries 3b, 14a.</p>
nl: <p>...dat een veld met een afgeleide waarde gebruikt kan worden om meerdere gescheiden velden te combineren
    in een enkel veld. Gebruik een afgeleide waardesjabloon
    gelijkwaardig aan "Waarde: %{velda}%{veldb}" waarbij %{...} vervangen wordt door de
    bijbehorende veldwaarde. Dit is bruikbaar voor het verzamelen van meerdere waarden
    in een enkel veld, bijv. voor het groeperen en het combineren van velden met
    verschillende typen en het tegelijkertijd toepassen van juist sorteren. Zie bijvoorbeeld
     een nummerveld gevolgt door een (tekst)onderveld met items 3b, 14a.</p>

en: This template is meant for music collections only.
nl: Dit sjabloon is uitsluitend voor een muziekverzameling bedoelt.

en: Total:
nl: Totaal:

en: This template is meant for video collections only.
nl: Dit sjabloon is alleen voor een filmverzameling bestemd.

en: : Group Summary
nl: : Groep samenvatting

en: Total number of fields:
nl: Totaal aantal velden:

en: Total number of entries:
nl: Totaal aantal items:

en: Generated by Tellico
nl: Gegenereerd door Tellico

en: Distinct values:
nl: Verschillende waarden:

en: Loan Date
nl: Uitleen datum

en: Note
nl: Notities

en: Due Date
nl: Einddatum

en: Search
nl: Zoeken

en: Clear
nl: Wissen
