tellico - en to pl translation catalogue (1208 entries)

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
pl: Domyślny

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
pl: Elegancki

[ctx: Video XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Video.xsl
en: Video
pl: Filmy

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
pl: Zwarty

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
pl: Wykaz tytułów (Pionowo)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
pl: Widok grup

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
pl: Widok pożyczek

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
pl: Wykaz tytułów (Poziomo)

[ctx: Group Summary XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Summary.xsl
en: Group Summary
pl: Podsumowanie grupy

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
pl: Lista obrazów

[ctx: Image Grid XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_Grid.xsl
en: Image Grid
pl: Siatka obrazów

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
pl: Trój-kolumna

[ctx: Group Statistics XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Statistics.xsl
en: Group Statistics
pl: Statystyka grupy

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
pl: Widok kolumny

en: Citation Key Manager
pl: Zarządzanie kluczami cytowań

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
pl: Szukanie duplikatów kluczy cytowań...

en: Check for duplicates
pl: Szukaj duplikatów

en: Filter for duplicates
pl: Filtrowanie duplikatów

en: There are no duplicate citation keys.
pl: Nie znaleziono duplikatów kluczy cytowań.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
pl[0]: Znaleziono %1 powielenie klucza cytowań.
pl[1]: Znaleziono %1 powielone klucze cytowań.
pl[2]: Znaleziono %1 powielonych kluczy cytowań.

en: Select Borrower
pl: Wybierz wypożyczającego

en: Name
pl: Nazwa

en: Collection Size
pl: Rozmiar zbioru

en: Total entries: %1
pl: Liczba elementów: %1

en: Collection Size Over Time
pl: Rozmiar zbioru na przestrzeni czasu

en: Group Summary: %1
pl: Podsumowanie grupy: %1

en: Total number of entries: %1
pl: Całkowita liczba elementów: %1

en: Top Values: %1
pl: Szczytowe wartości: %1

en: Group Summary Report
pl: Sprawozdanie z podsumowania grupy

en: Year Distribution
pl: Rok dystrybucji

[ctx: Distinct number of items]
en: Count
pl: Liczba

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
pl: <qt>Tellico nie może zapisywać do potoku serwera <b>%1</b>.</qt>

en: My Collection
pl: Mój zbiór

en: Book Collection
pl: Zbiór książek

en: Bibliography
pl: Bibliografia

en: Comic Book Collection
pl: Zbiór komiksów

en: Video Collection
pl: Zbiór filmów

en: Music Collection
pl: Zbiór muzyki

en: Coin Collection
pl: Zbiór monet

en: Stamp Collection
pl: Zbiór znaczków

en: Wine Collection
pl: Zbiór win

en: Card Collection
pl: Zbiór kart

en: Game Collection
pl: Zbiór gier

en: File Catalog
pl: Katalog plików

en: Board Game Collection
pl: Zbiór gier planszowych

en: Custom Collection
pl: Dowolny zbiór

en: Collection Fields
pl: Pola zbioru

en: Current Fields
pl: Obecne pola

[ctx: New Field]
en: &New
pl: &Nowe

en: Add a new field to the collection
pl: Dodaje nowe pole do zbioru

[ctx: Delete Field]
en: Delete
pl: Usuń

en: Remove a field from the collection
pl: Usuwa pole ze zbioru

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
pl: Przesuwa pole w górę listy. Kolejność jest ważna dla układu pól w edytorze elementów.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
pl: Przesuwa pole w dół listy. Kolejność jest ważna dla układu pól w edytorze elementów.

en: Field Properties
pl: Właściwości pola

en: &Title:
pl: &Nazwa:

en: The title of the field
pl: Nazwa pola

en: T&ype:
pl: Ro&dzaj:

en: The type of the field determines what values may be used.
pl: Rodzaj pola określa wartości jakie mogą być w nim umieszczone.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
pl: <i>Prosty Tekst</i> jest używany dla większości pól.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
pl: <i>Paragraf</i>jest używany do dużych bloków tekstu.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
pl: <i>Lista wyboru</i> ogranicza pole do konkretnych wartości.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
pl: <i>Pole wyboru</i> jest używane dla wartości tak/nie.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
pl: <i>Liczba</i> oznacza, że pole zawiera wartość numeryczną.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
pl: <i>URL</i>jest używany dla pól odnoszących się do adresów URL, w tym również odnośników do innych plików.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
pl: <i>Tabela</i>może przechowywać jedną lub więcej kolumn z wartościami.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
pl: <i>Obraz</i> przechowuje obraz.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
pl: Pole <i>Data</i> może być używane dla wartości z dniem, miesiącem i rokiem.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
pl: Pole <i>Ocena</i> używa gwiazdek by pokazać ocenę.

en: Cate&gory:
pl: Kate&goria:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
pl: Kategoria pola określa zakładkę w edytorze, w której pole zostanie umieszczone.

en: Set &properties...
pl: Ustaw &właściwości...

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
pl: Właściwości rozszerzone pola są używane dla określenia parametrów takich jak odpowiadające pole BibTeX.

en: Description:
pl: Opis:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
pl: Opis jest użyteczną podpowiedzią zawartości pola.

en: Value Options
pl: Ustawienia wartości

en: Default value:
pl: Domyślna wartość:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
pl: <qt>Dla nowych elementów można ustawić wartość domyślną.</qt>

en: Value template:
pl: Wzorzec wartości:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
pl: Wartości pochodne są tworzone na podstawie innych pól zgodnie z wzorcem.Np. pola "{%year} %{title}" są zastępowane odpowiednimi wartościami.

en: Use derived value
pl: Użyj wartości pochodnych

en: A&llowed values:
pl: Wartości &dozwolone:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
pl: <qt>Dla <i>List Wyboru</i> to pole wyszczególnia dozwolone wartości. Wartości te są umieszczane w liście rozwijanej i muszą być oddzielone średnikiem, np. "pies; kot; mysz"</qt>

en: Format options:
pl: Ustawienia formatowania:

en: No formatting
pl: Brak formatowania

en: Allow auto-capitalization only
pl: Zezwól tylko na samoczynne pisanie wielkimi literami

en: Format as a title
pl: Formatuj jako tytuł

en: Format as a name
pl: Formatuj jako imię i nazwisko

en: Field Options
pl: Ustawienia pola

en: Enable auto-completion
pl: Włącz auto-uzupełnianie

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
pl: Jeśli zaznaczone, auto-uzupełnianie KDE będzie włączone w polu edycji dla tego pola.

en: Allow multiple values
pl: Pozwól na wiele wartości

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
pl: Jeśli zaznaczone, Tellico będzie dzieliło tekst w polu na wiele wartości (separatorem jest średnik).

en: Allow grouping
pl: Pozwól na grupowanie

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
pl: Jeśli zaznaczone, to pole będzie mogło być używane do grupowania elementów w widoku grupowym.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
pl: Przywróć domyślne wartości właściwości wybranego pola.

en: Modify Fields
pl: Zmień pola

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
pl: <qt>Usuwanie dozwolonych wartości z pola <i>%1</i>, które obecnie istnieje w zbioru może spowodować uszkodzenie danych. Czy chcesz zachować zmienione wartości czy zaniechać i przywrócić obecnie używane?</qt>

en: Keep modified values
pl: Zachowaj zmienione wartości

en: New Field %1
pl: Nowe pole %1

en: Revert Field Properties
pl: Przywróć domyślne właściwości pola

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
pl: <qt><p>Czy na pewno chcesz przywrócić wartości domyślne dla właściwości pola <em>%1</em>?</p></qt>

en: Revert
pl: Przywróć

en: Extended Field Properties
pl: Rozszerzone właściwości pola

en: Property
pl: Właściwość

en: Value
pl: Wartość

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
pl: Pole o tej nazwie już istnieje. Wybierz inną nazwę.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
pl: <qt>Kategoria nie może być pusta. Proszę wprowadzić kategorię.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
pl: <qt>Pole nie może być w takiej samej kategorii jak <em>Paragraf</em>,<em>Tabela</em> albo <em>Obraz</em>. Proszę wprowadzić inną kategorię.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
pl: Nazwa pola nie może być taka sama jak istniejącej kategorii. Proszę wprowadzić inną nazwę.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
pl: Zakres oceny musi zawierać się między 1 a 10, przy czym dolna granica musi być mniejsza niż górna. Proszę wprowadzić poprawne granice.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
pl: Tabele są ograniczone do dziesięciu kolumn.

en: A field with a derived value must have a value template.
pl: Pole z wartością pochodną musi posiadać wartość wzorca.

en: General
pl: Ogólne

en: Publishing
pl: Wydanie

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Entry Type
pl: Rodzaj wpisu

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
pl: Te rodzaje elementów są specyficzne dla BibTeXa - patrz dokumentacja BibTeX.

en: Author
pl: Autor

en: Bibtex Key
pl: Klucz BibTeX

en: Book Title
pl: Tytuł książki

en: Editor
pl: Edytor

en: Organization
pl: Organizacja

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(i18n(bibtex_general)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing **************************
en: Publisher
pl: Wydawnictwo

en: Address
pl: Adres

en: Edition
pl: Wydanie

en: Pages
pl: Liczba stron

en: Year
pl: Rok

en: Journal
pl: Dziennik

en: Digital Object Identifier
pl: Cyfrowy Identyfikator Obiektu (DOI)

en: Month
pl: Miesiąc

en: Number
pl: Liczba

en: How Published
pl: Jak wydana

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(i18n(bibtex_publishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
pl: Rozdział

en: Series
pl: Seria

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
pl: Tom

en: Cross-Reference
pl: Odnośnik

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(i18n(bibtex_misc)); list.append(field);
en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Abstract
pl: Streszczenie

en: Notes
pl: Notatki

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Personal
pl: Osobiste

en: My Board Games
pl: Moje gry planszowe

en: Genre
pl: Gatunek

en: Mechanism
pl: Mechanizm

en: Release Year
pl: Rok wydania

en: Designer
pl: Twórca

en: Number of Players
pl: Liczba graczy

en: Playing Time
pl: Czas gry

en: Minimum Age
pl: Minimalny wiek

en: Description
pl: Opis

en: Rating
pl: Ocena

en: Purchase Date
pl: Data zakupu

en: Gift
pl: Podarunek

en: Purchase Price
pl: Cena zakupu

en: Loaned
pl: Wypożyczona

en: Cover
pl: Okładka

en: Comments
pl: Komentarz

en: Classification
pl: Klasyfikacja

en: My Books
pl: Moje książki

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Hardback
pl: Twarda oprawa

en: Paperback
pl: Miękka oprawa

en: Trade Paperback
pl: Miękka oprawa (dobry papier)

en: Magazine
pl: Czasopismo

en: Binding
pl: Oprawa

en: Copyright Year
pl: Rok 1. opublikowania

en: Publication Year
pl: Rok wydania

en: Library of Congress Control Number
pl: Numer Kontrolny Biblioteki Kongresu

en: Translator
pl: Tłumacz

en: Language
pl: Język

en: Series Number
pl: Numer serii

en: New
pl: Nowa

en: Used
pl: Używana

en: Condition
pl: Stan

en: Signed
pl: Podpisana

en: Read
pl: Przeczytana

en: Front Cover
pl: Okładka przednia

en: Plot Summary
pl: Streszczenie

en: My Cards
pl: Moje karty

en: Player
pl: Gracz

en: Team
pl: Zespół

en: Brand
pl: Marka

en: Card Number
pl: Numer karty

en: Card Type
pl: Rodzaj karty

en: Location
pl: Miejsce

en: Quantity
pl: Ilość

en: Front Image
pl: Obraz z przodu

en: Back Image
pl: Obraz z tyłu

en: My Coins
pl: Moje monety

en: Type
pl: Rodzaj

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
pl: Nominał

en: Mint Mark
pl: Znak menniczy

en: Country
pl: Państwo

en: Currency
pl: Waluta

en: Coin Set
pl: Zestaw monet

[ctx: Coin grade levels - Proof-65,Proof-60,Mint State-65,Mint State-60,Almost Uncirculated-55,Almost Uncirculated-50,Extremely Fine-40,Very Fine-30,Very Fine-20,Fine-12,Very Good-8,Good-4,Fair]
en: Proof-65,Proof-60,Mint State-65,Mint State-60,Almost Uncirculated-55,Almost Uncirculated-50,Extremely Fine-40,Very Fine-30,Very Fine-20,Fine-12,Very Good-8,Good-4,Fair
pl: lustrzany-65,lustrzany-60,menniczy-65,menniczy-60,okołomenniczy-55,okołomenniczy-50,znakomity-40,bardzo piękny-30,bardzo piękny-20,piękny-12,bardzo dobry-8,dobry-4,dostateczny

en: Grade
pl: Stan

en: Grading Service
pl: Usługa gradingu

en: Obverse
pl: Awers

en: Reverse
pl: Rewers

en: My Comic Books
pl: Moje komiksy

en: Writer
pl: Scenariusz

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
pl: Artysta

en: Issue
pl: Zeszyt

[ctx: Comic book grade levels - Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor]
en: Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor
pl: Nowy, Prawie nowy, Znakomity, Piękny, Bardzo dobry, Dobry, Przeciętny, Kiepski

en: My Files
pl: Moje pliki

[ctx: File catalog]
en: Volume
pl: Tom

en: Folder
pl: Katalog

en: Mimetype
pl: Typy MIME

en: Size
pl: Rozmiar

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Owner
pl: Właściciel

en: Group
pl: Grupa

en: Created
pl: Utworzony

en: Modified
pl: Zmieniony

en: Meta Info
pl: Dodatkowe informacje

en: Icon
pl: Ikona

en: My Games
pl: Moje gry

en: Platform
pl: Platforma

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
pl: Wydawca

en: Developer
pl: Programista

en: ESRB Rating
pl: Klasyfikacja ESRB

en: Personal Rating
pl: Ocena własna

en: Completed
pl: Ukończona

[ctx: Video game ratings - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
pl: Nieoceniony, Tylko dla dorosłych, Dla dorosłych, Dla młodzieży, Dla każdego 10+, Dla każdego, Dla dzieci, Nierozstrzygnięty

en: My Music
pl: Moja muzyka

en: Compact Disc
pl: Płyta CD

en: Cassette
pl: Kaseta magnetofonowa

en: Vinyl
pl: Płyta winylowa

en: Medium
pl: Nośnik

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Label
pl: Etykieta

en: Tracks
pl: Ścieżki

en: Title
pl: Tytuł

en: Length
pl: Długość

en: My Stamps
pl: Moje znaczki

en: Issue Year
pl: Rok emisji

en: Color
pl: Kolor

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
pl: Wspaniały,Super,Bardzo dobry,Dobry,Średni,Kiepski

en: Cancelled
pl: Porzucony

en: Hinged
pl: Podklejony

en: Centering
pl: Wyśrodkowany

en: Gummed
pl: Podgumowany

en: Image
pl: Obraz

en: Other People
pl: Inni ludzie

en: Features
pl: Właściwości

en: My Videos
pl: Moje filmy

en: Production Year
pl: Rok produkcji

en: Certification
pl: Certyfikacja

en: Nationality
pl: Kraj

en: Cast
pl: Występują

en: Actor/Actress
pl: Aktor/Aktorka

en: Role
pl: Rola

en: A table for the cast members, along with the roles they play
pl: Tabela z występującymi aktorami oraz ich rolami

en: Director
pl: Reżyser

en: Producer
pl: Producent

en: Composer
pl: Muzyka

en: Language Tracks
pl: Ścieżki językowe

en: Subtitle Languages
pl: Języki napisów

en: Audio Tracks
pl: Ścieżki dźwiękowe

en: Running Time
pl: Czas trwania

en: The running time of the video (in minutes)
pl: Czas trwania filmu (w minutach)

en: Aspect Ratio
pl: Proporcje

en: Widescreen
pl: Szerokoekranowy

en: Black & White
pl: Czarno-biały

en: Color Mode
pl: Tryb koloru

en: Director's Cut
pl: Wersja reżyserska

en: My Wines
pl: Moje wina

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
pl: Producent

en: Appellation
pl: Apelacja (region produkcji)

en: Varietal
pl: Odmiana

en: Vintage
pl: Rocznik

en: Red Wine
pl: Czerwone wino

en: White Wine
pl: Białe wino

en: Sparkling Wine
pl: Wino musujące

en: Drink By
pl: Wypite przez

en: Label Image
pl: Obraz etykiety

en: Add Entries
pl: Dodaj elementy

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
pl: Dodaj %1

en: Check-out Items
pl: Wypożycz przedmioty

[ctx: Check-out (Entry Title)]
en: Check-out %1
pl: Wypożycz %1

en: Append Collection
pl: Dołącz zbiór

en: Merge Collection
pl: Scal zbiór

en: Replace Collection
pl: Zastąp zbiór

en: Add %1 Field
pl: Dodaj pole %1

en: Modify %1 Field
pl: Zmień pole %1

en: Delete %1 Field
pl: Usuń pole %1

en: Add Filter
pl: Dodaj filtr

en: Modify Filter
pl: Zmień filtr

en: Delete Filter
pl: Usuń filtr

en: Modify Entries
pl: Edytuj elementy

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
pl: Zmień %1

en: Modify Loan
pl: Zmień wypożyczenie

en: Delete Entries
pl: Usuń elementy

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
pl: Usuń %1

en: Check-in Entries
pl: Zwróć przedmioty

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
pl: Zwróć %1

en: Rename Collection
pl: Zmień nazwę zbioru

en: Reorder Fields
pl: Zmień kolejność pól

[ctx: comma-separated list of words ignored by auto-capitalize]
en: a,an,and,as,at,but,by,for,from,in,into,nor,of,off,on,onto,or,out,over,the,to,up,with
pl: a,an,and,as,at,but,by,for,from,in,into,nor,of,off,on,onto,or,out,over,the,to,up,with,i,oraz,jako,przy,ale,przez,dla,z,w,ani,na,lub,poprzez,do

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
pl: Czcionka wzorca

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
pl: Kolor czcionki wzorca

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
pl: Kolor tekstu wzorca

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
pl: Kolor podświetlenia wzorca

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
pl: Kolor podświetlonego tekstu wzorca

note: i18n: ectx: label, entry (linkColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (linkColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (linkColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (linkColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (linkCo
en: Template link color
pl: Barwa odnośnika wzorca

en: Configure Tellico
pl: Ustawienia Tellico

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Templates
pl: Wzorce

en: Data Sources
pl: Źródła danych

en: General Options
pl: Ustawienia ogólne

en: &Reopen file at startup
pl: &Otwieraj ostatnio używany plik przy starcie

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
pl: Jeśli zaznaczone, plik który ostatnio był otwarty zostanie otwarty przy starcie programu.

en: &Enable regular expressions in quick filter
pl: Włącz wyraż&enia regularne w szybkim filtrze

en: If checked, the quick filter will interpret text as a regular expression.
pl: Po zaznaczeniu, szybki filtr będzie traktował tekst jako wyrażenia regularne.

en: &Show "Tip of the Day" at startup
pl: &Pokazuj przy starcie "Poradę dnia"

en: If checked, the "Tip of the Day" will be shown at program start-up.
pl: Jeśli zaznaczone, przy starcie programu będzie pokazywana "Porada dnia".

en: &Enable webcam for barcode scanning
pl: &Włącz  kamerę by skanować kody kreskowe

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
pl: Jeśli zaznaczone, obraz z kamery będzie wykorzystywany do skanowania kodów kreskowych a następnie wyszukiwania.

en: Image Storage Options
pl: Ustawienia przechowywania obrazów

en: Store images in data file
pl: Przechowuj obrazki w pliku danych

en: Store images in common application directory
pl: Przechowuj obrazki w katalogu programu

en: Store images in directory relative to data file
pl: Przechowuj obrazki w katalogu powiązanym z plikiem danych

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
pl: Obrazki mogą być zapisywane wewnątrz pliku danych, co może spowodować spowolnienie działania programu Tellico. Mogą być też przechowywane w katalogu programu Tellico lub też w katalogu w którym znajduje się plik danych.

en: Formatting Options
pl: Ustawienia formatowania

en: Auto capitalize &titles and names
pl: Samoczynnie pisz &tytuły i nazwiska wielką literą

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
pl: Jeśli zaznaczone, tytuły i nazwiska będą samoczynnie pisane wielką literą.

en: Auto &format titles and names
pl: Samoczynnie &formatuj tytuły i nazwiska

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
pl: Jeśli zaznaczone, tytuły i nazwiska będą samoczynnie formatowane.

en: No capitali&zation:
pl: Nie pisz wielką &literą:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
pl: <qt>Lista słów, które nie powinny być pisane z wielkiej litery. Kolejne wartości należy oddzielić średnikiem.</qt>

en: Artic&les:
pl: &Przedrostki tytułu:

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
pl: <qt>Lista słów, które powinny być uznane za przedimki, jeśli są pierwszymi słowami w tytule. Wiele wartości powinno być oddzielonych średnikami.</qt>

en: Personal suffi&xes:
pl: Przyrostki &osobiste:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
pl: <qt>Lista przyrostków, które mogą występować w nazwiskach. Poszczególne przyrostki należy oddzielać średnikiem.</qt>

en: Surname &prefixes:
pl: Przedrostki &nazwisk:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
pl: <qt>Lista przedrostków, które mogą być używane w nazwiskach. Kolejne wartości należy oddzielić średnikiem.</qt>

en: Printing Options
pl: Ustawienia drukowania

en: &Format titles and names
pl: &Formatuj tytuły i nazwiska

en: &Print field headers
pl: &Drukuj nagłówki pól

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
pl: Jeśli zaznaczone, nazwy pól zostaną wydrukowane jako nagłówki tabeli.

en: Grouping Options
pl: Ustawienia grupowania

en: &Group the entries
pl: &Grupuj elementy

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
pl: Jeśli zaznaczone, elementy będą grupowane wg wybranego pola.

en: Image Options
pl: Ustawienia obrazów

en: Maximum image &width:
pl: Maksymalna &szerokość obrazu:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
pl: Maksymalna szerokość obrazu na wydruku. Proporcje zostaną zachowane.

en: &Maximum image height:
pl: Maksymalna &wysokość obrazu:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
pl: Maksymalna wysokość obrazu na wydruku. Proporcje zostaną zachowane.

en: Template Options
pl: Ustawienia wzorców

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
pl: &Rodzaj zbioru:

en: Template:
pl: Wzorzec:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
pl: Wybierz wzorzec do użycia z bieżącym rodzajem zbioru. Nie wszystkie wzorce używają ustawień czcionek i kolorów.

en: &Preview...
pl: &Podgląd...

en: Show a preview of the template
pl: Pokaż podgląd wzorca

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
pl: Ustawienia czcionek

en: Font:
pl: Czcionka:

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
pl: Ta czcionka jest stosowana we wzorcu używanym w widoku elementów.

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Color Options
pl: Ustawienia kolorów

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
pl: Ten kolor jest stosowany we wzorcu używanym w widoku elementów.

en: Text color:
pl: Kolor tekstu:

en: Highlight color:
pl: Kolor podświetlenia:

en: Highlighted text color:
pl: Kolor podświetlonego tekstu:

en: Link color:
pl: Kolor odsyłacza:

en: Manage Templates
pl: Zarządzaj wzorcami

en: Install...
pl: Wgraj...

en: Click to install a new template directly.
pl: Naciśnij, aby wgrać nowy wzorzec bezpośrednio.

en: Download...
pl: Pobierz...

en: Click to download additional templates.
pl: Naciśnij, aby pobrać dodatkowe wzorce.

en: Delete...
pl: Usuń...

en: Click to select and remove installed templates.
pl: Naciśnij, aby wybrać i usunąć wgrane wzorce.

en: Data Sources Options
pl: Ustawienia źródeł danych

en: Move &Up
pl: Przenieś w &górę

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
pl: Kolejność źródeł danych określa kolejność którą używaną przez Tellico podczas samoczynnego uaktualniania elementów.

en: Move &Down
pl: Przenieś w &dół

en: Filter by type:
pl: Filtruj wg rodzaju:

en: &New...
pl: &Nowe...

en: Click to add a new data source.
pl: Naciśnij, aby dodać nowe źródło danych.

en: &Modify...
pl: &Zmień...

en: Click to modify the selected data source.
pl: Naciśnij, aby zmienić wybrane źródło danych.

en: &Delete
pl: &Usuń

en: Click to delete the selected data source.
pl: Naciśnij, aby usunąć wybrane źródło danych.

en: XSL Files
pl: Pliki XSL

en: Template Packages
pl: Pakiety wzorców

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Delete Template
pl: Usuń wzorzec

en: Select template to delete:
pl: Wybierz wzorzec do usunięcia:

en: Ready.
pl: Gotowy.

en: Do you really want to delete this entry?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć ten element?

en: Delete Entry
pl: Usuń element

en: Do you really want to delete these entries?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć te elementy?

en: Delete Multiple Entries
pl: Usuń elementy

en: &Sort By
pl: U&szereguj według

en: &Edit Entry...
pl: &Edytuj element...

en: D&uplicate Entry
pl: Po&wiel element

en: &Update Entry
pl: &Uaktualnij element

en: &Delete Entry
pl: &Usuń element

en: &Edit Entries...
pl: &Edytuj elementy...

en: D&uplicate Entries
pl: Po&wiel elementy

en: &Update Entries
pl: &Uaktualnij elementy

en: &Delete Entries
pl: &Usuń elementy

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
pl: Następujące przedmioty są obecnie wypożyczone, zaś Tellico nie pozwala obecnie na wypożyczanie przedmiotu wiele razy jednocześnie. Te przedmioty zostaną usunięte z listy przedmiotów do wypożyczenia.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
pl: Błąd przetwarzania XML, linia %1, kolumna %2.

en: The error message from Qt is:
pl: Opis błędu z Qt:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik o nazwie "%1" już istnieje. Czy na pewno chcesz go zastąpić?

en: Overwrite File?
pl: Zastąpić plik?

en: Tellico is unable to open the file - %1.
pl: Tellico nie może odczytać pliku - %1.

en: Tellico is unable to load the file - %1.
pl: Tellico nie może odczytać pliku - %1.

en: Tellico is unable to write the file - %1.
pl: Tellico nie może zapisać pliku - %1.

en: Tellico is unable to upload the file - %1.
pl: Tellico nie może przesłać pliku - %1.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be appended. No changes are being made to the current collection.
pl: Tylko zbiory z takim samym rodzajem elementów jak aktualny mogą zostać dodane. Zmiany w bieżącego zbioru nie zostały dokonane.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be merged. No changes are being made to the current collection.
pl: Tylko zbiory z takim samym rodzajem elementów jak bieżący mogą zostać połączone. Zmiany w bieżącym zbiorze nie zostały dokonane.

en: Tellico is unable to load an image from the file - %1.
pl: Tellico nie może odczytać obrazu z pliku - %1.

en: Untitled
pl: Brak tytułu

en: This information was freely provided by <a href="%1">%2</a>.
pl: Dane zostały dostarczone darmowo przez <a href="%1">%2</a>.

en: View Columns
pl: Widoczne kolumny

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
pl: Kolumny

en: Hide This Column
pl: Ukryj tę kolumnę

en: Resize to Content
pl: Dopasuj do zawartości

en: Show All Columns
pl: Pokaż wszystkie kolumny

en: Hide All Columns
pl: Ukryj wszystkie kolumny

en: Saving file...
pl: Zapisywanie pliku...

en: Edit Entry
pl: Edytuj element

en: &New Entry
pl: &Nowy element

en: Sa&ve Entry
pl: &Zapisz element

en: Do you really want to modify these entries?
pl: Czy naprawdę chcesz zmienić te elementy?

en: Modify Multiple Entries
pl: Zmień wiele elementów

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
pl: Dla podanych pól wymagana jest wartość. Czy chcesz kontynuować?

en: Edit Entries
pl: Edytuj elementy

en: Sa&ve Entries
pl: &Zapisz elementy

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
pl: Bieżący element został zmieniony.
    Czy chcesz zapisać zmiany?

en: Save Entry
pl: Zapisz element

en: Unsaved Changes
pl: Niezapisane zmiany

en: (Empty)
pl: (pusty)

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
pl: <qt><i>Widok Ikon</i> pokazuje każdy element w zbiorze lub grupie używając ikony, która może być obrazem w elemencie.</qt>

[ctx: Open URL]
en: Open %1
pl: Otwórz %1

en: Select Match
pl: Wybierz wynik

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
pl: <qt><b>%1</b> zwróciło wiele wyników, które mogą pasować do <b>%2</b>, elementu obecnego w zbiorze. Wybierz prawidłowe dopasowanie.</qt>

en: Merge Entries
pl: Scal elementy

en: Merging entries...
pl: Scalanie elementów...

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
pl: Całkowita liczba połączonych/zeskanowanych elementów: %1/%2

en: Updating %1...
pl: Uaktualnianie %1...

en: Updating entries...
pl: Uaktualnianie elementów...

en: Update Entries
pl: Uaktualnij elementy

en: Updating <b>%1</b>...
pl: Uaktualnianie <b>%1</b>...

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
pl: Tellico nie może znaleźć domyślnego arkusza stylu dla elementów.

en: Please check your installation.
pl: Proszę sprawdzić swoją instalację.

en: Export Options
pl: Ustawienia eksportu

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Format all fields
pl: Formatuj wszystkie pola

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
pl: Jeśli zaznaczone, wartości pól zostaną samoczynnie sformatowane zgodnie z ustawionym dla nich formatem.

en: Export selected entries only
pl: Wyeksportuj tylko wybrane elementy

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
pl: Jeśli zaznaczone, tylko wybrane elementy zostaną wyeksportowane.

en: Export visible fields only
pl: Wyeksportuj tylko widoczne elementy

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
pl: Jeśli zaznaczone, tylko obecnie widoczne elementy zostaną wyeksportowane.

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Encode in Unicode (UTF-8)
pl: Koduj w Unicode (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
pl: Koduj eksportowany plik w Unicode (UTF-8).

en: Encode in user locale (%1)
pl: Koduj używając ustawień użytkownika (%1)

en: Encode the exported file in the local encoding.
pl: Zakoduj eksportowany plik w lokalnym formacie kodowania.

en: SAO/NASA Astrophysics Data System
pl: System danych astrofizycznych SAO/NASA

en: Registration is required for accessing this data source. If you agree to the terms and conditions, <a href='%1'>sign up for an account</a>, and enter your information below.
pl: Aby uzyskać dostęp do tego źródła danych, wymagana jest rejestracja. Jeśli zgadzasz się na warunki i postanowienia, <a href='%1'>utwórz konto</a> i wpisz swoje dane poniżej.

en: Access key:
pl: Klucz dostępu:

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
pl: Możesz użyć domyślnego klucza Tellico. Jednak wyszukiwanie może się nie powieść z powodu osiągnięcia limitu zapytań.

en: The cover image could not be loaded.
pl: Obraz okładki nie mógł zostać pobrany.

en: Allocine Link
pl: Odnośnik Allocine

en: Original Title
pl: Tytuł oryginalny

en: &Maximum cast:
pl: &Maksymalna liczba obsady:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
pl: Obsada filmu może składać się z wielu ludzi. Ustaw maksymalną liczbę zwracaną przez wyszukiwanie.

en: Amazon (US)
pl: Amazon (USA)

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Amazon (UK)
pl: Amazon (Wielka Brytania)

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: Amazon (Germany)
pl: Amazon (Niemcy)

en: Germany
pl: Niemcy

en: Amazon (Japan)
pl: Amazon (Japonia)

en: Japan
pl: Japonia

en: Amazon (France)
pl: Amazon (Francja)

en: France
pl: Francja

en: Amazon (Canada)
pl: Amazon (Kanada)

en: Canada
pl: Kanada

en: Amazon (China)
pl: Amazon (Chiny)

en: China
pl: Chiny

en: Amazon (Spain)
pl: Amazon (Hiszpania)

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Amazon (Italy)
pl: Amazon (Włochy)

en: Italy
pl: Włochy

en: Amazon (Brazil)
pl: Amazon (Brazylia)

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Amazon (India)
pl: Amazon (Indie)

en: India
pl: Indie

en: Amazon (Mexico)
pl: Amazon (Meksyk)

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Amazon (Turkey)
pl: Amazon (Turcja)

en: Turkey
pl: Turcja

en: Amazon (Singapore)
pl: Amazon (Singapur)

en: Singapore
pl: Singapur

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
pl: Dane te podlegają licencjonowaniu na <a href=%1>określonych warunkach</a>.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
pl: Dostęp do danych z Amazon.com wymaga Identyfikatora AWS oraz Tajnego Klucza.

en: Those values must be entered in the data source settings.
pl: Wartości te należy wpisać w ustawieniach źródła danych

en: Results from %1: %2/%3
pl: Liczba wyników z %1: %2/%3

en: Amazon Link
pl: Odnośnik Amazon

en: Secret key:
pl: Tajny klucz:

en: Country:
pl: Kraj:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
pl: Amazon.com udostępnia dane z kilku zlokalizowanych stron. Wybierz której chcesz używać dla tego źródła danych.

en: &Image size:
pl: &Rozmiar obrazu:

en: Small Image
pl: Mały obraz

en: Medium Image
pl: Średni obraz

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
pl: Duży obraz

en: No Image
pl: Brak obrazu

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
pl: Obraz okładki może zostać pobrany z Internetu. Nadmierna liczba dużych obrazów w zbiorze może jednak spowodować zmniejszenie wydajności.

en: &Associate's ID:
pl: &Identyfikator współpracownika:

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
pl: Identyfikator współpracownika (associate's ID) określa osobę mającą dostęp do Amazon.com Web Services i jest dołączany do wszystkich odnośników skierowanych do witryny Amazon.com

en: Alternative Titles
pl: Alternatywne tytuły

en: Distributor
pl: Dystrybucja

en: Episodes
pl: Rozdziały

en: AnimeNfo Link
pl: Odnośnik AnimeNfo

en: AnimeNfo Rating
pl: Ocena AnimeNfo

en: This source has no options.
pl: Dane źródło nie posiada żadnych ustawień.

en: Colorist
pl: Kolorysta

en: Bedetheque Link
pl: Odnośnik do Bedetheque

en: BoardGameGeek Link
pl: Dowiązanie BoardGameGeek

en: Colnect Link
pl: Odnośnik Colnect

en: PEGI Rating
pl: Klasyfikacja PEGI

en: Language:
pl: Język:

note: i18n("Colorist");
en: Comic Vine Link
pl: Odnośnik Comic Vine

en: Source Options
pl: Ustawienia źródła

en: Available Fields
pl: Dostępne pola

en: %1 requires a username and password.
pl: %1 wymaga nazwy użytkownika i hasła.

en: &Username:
pl: &Użytkownik:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
pl: Dostęp do usługi CrossRef wymaga nazwy użytkownika i hasła.

en: &Password:
pl: &Hasło:

en: For some accounts, only an email address is required.
pl: Dla niektórych kont, wymagany jest jedynie e-mail.

en: Email:
pl: E-mail:

en: Danish Bibliographic Center (DBC.dk)
pl: Duński Ośrodek Bibliograficzny (DBC.dk)

en: An access key is required to use this data source.
pl: Aby używać tego źródła danych wymagany jest klucz dostępu.

en: Discogs Link
pl: Odsyłacz Discogs

note: i18n("Nationality");
en: Barcode
pl: Kod paskowy

en: Catalog Number
pl: Numer katalogowy

en: The Discogs.com server reports a token error.
pl: Serwer Discogs.com zgłasza błąd tokena.

en: Discogs Audio Search
pl: Wyszukiwarka audio Discogs

en: User token:
pl: Token użytkownika:

en: Douban Link
pl: Odsyłacz Douban

en: DVDFr Link
pl: Odsyłacz DVDFr

en: Entrez Database
pl: Baza danych Entrez

en: Institution
pl: Instytucja

en: External Application
pl: Aplikacja zewnętrzna

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
pl: Ustawia rodzaj zbioru zwrócony z aplikacji zewnętrznej.

en: &Result type:
pl: &Rodzaj wynikowy:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
pl: Ustawia wynikowy typ danych zwrócony z aplikacji zewnętrznej .

en: Application &path:
pl: Ścieżka do &aplikacji:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
pl: Ustawia ścieżkę do aplikacji, która powinna zwrócić poprawny plik z danymi w formacie Tellico.

en: Select the search keys supported by the data source.
pl: Wybierz słowa kluczowe wspierane przez wyszukiwarkę serwera.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
pl: Dodaje argumenty, które mogą być potrzebne. <b>%1</b> zostanie zastąpione przez warunki wyszukiwania.

note: i18ncheckarg
en: Arguments
pl: Argumenty

en: Update
pl: Uaktualnij

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
pl: <p>Wprowadź dane, które powinny zostać użyte przy wyszukiwaniu dostępnych uaktualnień elementu.</p><p>Format jest taki sam jak dla wartości pochodnych, gdzie nazwa pola wpisana jest w klamry, na przykład <i>%{author}</i>. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji programu.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
pl: %1 nie umożliwia wyszukiwania dla tego rodzaju zbioru.

en: Person
pl: Osoba

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: PubMed ID
pl: Identyfikator PubMed (PMID)

en: LCCN
pl: Nr LCCN

en: Raw Query
pl: Surowe zapytanie

en: FilmAffinity Link
pl: Odnośnik FilmAffinity

[ctx: Country]
en: Spain
pl: Hiszpania

en: Filmaster Link
pl: Odnośnik Filmaster

en: Gaming History Link
pl: Odnośnik Gaming History

en: GCstar Plugin
pl: Wtyczka GCstar

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
pl: Ustawia rodzaj zbioru zwróconej przez wtyczkę.

en: &Plugin:
pl: &Wtyczka:

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
pl: Wybierz wtyczkę GCstar używaną dla źródła danych.

en: Author:
pl: Autor:

en: GiantBomb Link
pl: Odnośnik GiantBomb

en: Google Book Link
pl: Odnośnik Google Książki

en: Google Book Search
pl: Wyszukiwanie Google Książki

en: Illustrator
pl: Ilustrator

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
pl: Nr w klasyfikacji Dewey'a

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
pl: Klasyfikacja LoC

en: Internet Bookshop (ibs.it)
pl: Księgarnia internetowa (ibs.it)

en: IGDB Link
pl: Odsyłacz IGDB

en: Internet Game Database (IGDB.com)
pl: Internetowa baza gier (IGDB.com)

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Internet Movie Database
pl: Internetowa baza filmów

en: Internet Movie Database (French)
pl: Internetowa baza filmów (Francuski)

en: Internet Movie Database (Spanish)
pl: Internetowa baza filmów (Hiszpański)

en: Internet Movie Database (German)
pl: Internetowa baza filmów (Niemiecki)

en: Internet Movie Database (Italian)
pl: Internetowa baza filmów (Włoski)

en: Internet Movie Database (Portuguese)
pl: Internetowa baza filmów (Portugalski)

en: IMDb Rating
pl: Ocena IMDb

en: Certifications
pl: Certyfikaty

en: IMDb Link
pl: Odsyłacz IMDB

en: Download cover &image
pl: Pobierz obraz &okładki

en: Dewey Decimal
pl: Nr w klasyfikacji Dewey'a

en: Enable batch ISBN searching (requires Premium or Pro plan)
pl: Włącz wsadowe wyszukiwanie ISBN (wymaga planów Premium lub Pro)

en: Batch searching for ISBN values is faster but only available for Premium or Pro plans.
pl: Wsadowe wyszukiwanie wartości ISBN jest szybsze, lecz dostępne tylko w planach Premium lub Pro.

en: iTunes Link
pl: Odnośnik iTunes

en: KinoPoisk Link
pl: Odnośnik KinoPoisk

en: Kino-Teatr Link
pl: Odnośnik Kino-Teatr

en: MobyGames Link
pl: Odsyłacz MobyGames

en: MovieMeter Link
pl: Odnośnik MovieMeter

en: Multiple Sources
pl: Wielokrotne źródła

en: Data source:
pl: Źródło danych:

en: Numista Link
pl: Odnośnik Numista

[ctx: Language]
en: English
pl: Angielski

[ctx: Language]
en: French
pl: Francuski

en: Tellico is unable to read the search description in the OPDS catalog.
pl: Tellico nie mógł odczytać opisu wyszukiwania w katalogu OPDS.

en: OPDS Catalog
pl: Katalog OPDS

en: Catalog:
pl: Katalog:

en: Enter the link to the OPDS server.
pl: Wpisz odnośnik do serwera OPDS.

en: &Verify Catalog
pl: Spra&wdź katalog

en: OpenLibrary Link
pl: Odnośnik OpenLibrary

en: RPGGeek Link
pl: Odnośnik Link

en: Library of Congress (US)
pl: Biblioteka Kongresu (USA)

en: SRU Server
pl: Serwer SRU

en: Scheme:
pl: Schemat:

en: Enter the path to the database used by the server.
pl: Wpisz ścieżkę bazy danych używaną przez serwer z39.50.

en: Hos&t:
pl: &Serwer:

en: Enter the host name of the server.
pl: Wpisz nazwę serwera.

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
pl: Podaj numer portu serwera (domyślnie %1).

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Enter the result format used by the server.
pl: Wpisz wynikowy format używany przez serwer.

en: Field
pl: Pole

en: TMDb Link
pl: Odnośnik TMDb

en: Network
pl: Sieć

[ctx: Language]
en: Chinese
pl: Chiński

[ctx: Language]
en: German
pl: Niemiecki

[ctx: Language]
en: Spanish
pl: Hiszpański

[ctx: Language]
en: Russian
pl: Rosyjski

en: TheTVDB Link
pl: Odnośnik TheTVDB

en: Subscriber PIN:
pl: PIN abonenta:

en: VGCollect Link
pl: Odnośnik VGCollect

en: VideoGameGeek Link
pl: Odnośnik VideoGameGeek

en: Visual Novel
pl: Powieść wizualna

en: Query error!
pl: Błąd zapytania!

en: Connection search error %1: %2
pl: Błąd poszukiwania połączenia %1: %2

en: Record syntax error
pl: Błąd składni rekordu

en: Connection error %1: %2
pl: Błąd połączenia %1: %2

en: z39.50 Server
pl: Serwer z39.50

en: Use preset &server:
pl: Użyj predefiniowanego &serwera:

en: &Database:
pl: Baza &danych:

en: Enter the database name used by the server.
pl: Wpisz nazwę bazy danych używaną przez serwer.

en: Query character set:
pl: Odpytaj zestaw znaków:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
pl: Wpisz kodowanie używane do zapytań przez serwer z39.50. Najprawdopodobniejszym wyborem jest MARC-8, chociaż ISO-8859-1 jest również powszechne.

en: Results character set:
pl: Zestaw znaków odpowiedzi:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
pl: Wpisz kodowanie używane do odpowiedzi przez serwer z39.50. Najprawdopodobniejszym wyborem jest MARC-8, chociaż ISO-8859-1 jest również powszechne.

en: Auto-detect
pl: Wykryj samoczynnie

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
pl: Podaj format danych używanych przez serwer z39.50. Tellico spróbuje odgadnąć najlepsze ustawienia jeżeli zaznaczono <i> Wykryj samoczynnie </i>.

en: &User:
pl: &Użytkownik:

en: Optional
pl: Niewymagane

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
pl: Wpisz nazwę użytkownika używaną przez bazę danych z39.50. Większość serwerów jej nie potrzebuje.

en: Pass&word:
pl: &Hasło

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
pl: Wpisz hasło używane przez bazę danych z39.50. Większość serwerów go nie potrzebuje. Hasło zostanie zapisane w pliku ustawień Tellico w postaci niekodowanego tekstu.

en: &Search
pl: Wy&szukaj

en: &Stop
pl: &Zatrzymaj

en: Internet Search
pl: Wyszukiwanie w internecie

en: Search Query
pl: Wyszukiwanie

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
pl: Wy&szukaj:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
pl: Wpisz wartość do wyszukania. Wyszukiwanie ISBN musi zawierać pełny ISBN.

en: Choose the type of search
pl: Wybierz rodzaj wyszukiwania

en: Click to start or stop the search
pl: Naciśnij, aby uruchomić lub zatrzymać wyszukiwanie

en: &Multiple ISBN/UPC search
pl: Szukanie &wielu wartości ISBN/UPC

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
pl: Zaznacz to pole by szukać wielu wartości ISBN lub UPC.

en: Edit ISBN/UPC values...
pl: Edytuj wartości ISBN/UPC...

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
pl: Naciśnij, aby otworzyć pole edycji tekstu, gdzie można wprowadzić lub edytować wiele wartości ISBN lub UPC.

en: Search s&ource:
pl: Prze&szukaj źródło:

en: Select the database to search
pl: Wybierz bazę danych do przeszukania

en: Source
pl: Źródło

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
pl: Znajdowane wyniki są dodawane do tej listy. Wybranie jednego z nich spowoduje pobranie całego elementu i pokazanie go w widoku poniżej.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
pl: Element może być pokazany tutaj poprzez wybranie z listy powyżej zanim zostanie dodany do bieżącego zbioru

en: &Add Entry
pl: Dod&aj element

en: Add the selected entry to the current collection
pl: Dodaje wybrany element do bieżącego zbioru

en: Get More Results
pl: Pobierz więcej wyników

en: Fetch more results from the current data source
pl: Pobierz więcej wyników z bieżącego źródła danych

en: Clear all search fields and results
pl: Wyczyść wszystkie pola wyszukiwania i wyniki

en: Cancelling the search...
pl: Przerywanie wyszukiwania...

en: Searching...
pl: Szukanie...

en: The search returned no items.
pl: Wyszukiwanie nie zwróciło żadnych rezultatów.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
pl[0]: Wyszukiwanie zwróciło 1 element.
pl[1]: Wyszukiwanie zwróciło %1 elementy.
pl[2]: Wyszukiwanie zwróciło %1 elementów.

en: No results were found for the following ISBN values:
pl: Nie znaleziono żadnych wyników dla następujących wartości ISBN:

en: No Results
pl: Brak wyników

en: Fetching %1...
pl: Pobieranie %1...

en: Attribution
pl: Atrybut

en: No Internet sources are available for your current collection type.
pl: Brak dostępnych źródeł internetowych dla bieżącego rodzaju zbioru.

en: Edit ISBN/UPC Values
pl: Edytuj wartości ISBN/UPC

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
pl: <qt>Wprowadź wartości ISBN lub UPC, jedną w każdej linii.</qt>

en: &Load From File...
pl: &Wczytaj z pliku...

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
pl: <qt>Wczytuje listę z pliku tekstowego.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
pl: <qt>Poszukiwanie ISBN może zawierać maksymalnie 100 wartości ISBN. Tylko pierwszych 100 wartości z twojej listy zostanie użytych.</qt>

en: Data Source Properties
pl: Właściwości źródła danych

en: &Source name:
pl: &Nazwa źródła:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
pl: Nazwa identyfikuje źródło danych, więc powinna być unikatowa i informacyjna.

en: Source &type:
pl: &Rodzaj źródła:

en: Tellico supports several different data sources.
pl: Tellico obsługuje kilka różnych źródeł danych.

en: Updating from source should overwrite user data
pl: Uaktualnienie powinno spowodować zastąpienie danych wprowadzonych przez użytkownika

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
pl: Jeśli zaznaczone, uaktualnianie elementów będzie powodowało zastąpienie istniejącej informacji.

en: Simple Text
pl: Prosty tekst

en: Paragraph
pl: Paragraf

en: Choice
pl: Lista wyboru

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Table
pl: Tabela

en: Date
pl: Data

[ctx: ID # of the entry]
en: ID
pl: Nr identyfikacyjny

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Date Modified
pl: Data zmiany

en: International Standard Book Number
pl: Międzynarodowy Standardowy Numer Książki

[ctx: TV Season]
en: Season
pl: Pora Roku

[ctx: TV Episode]
en: Episode
pl: Odcinek

en: Advanced Filter
pl: Zaawansowany filtr

en: Filter Criteria
pl: Kryteria filtrowania

en: Match a&ll of the following
pl: Dopasuj &wszystkie kryteria

en: Match an&y of the following
pl: Dopasuj &dowolne kryterium

en: Filter name:
pl: Nazwa filtru:

en: &Save Filter
pl: Zapi&sz filtr

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter (Sort by Count)
pl: Filtruj (sortuj wg ilości)

en: Expand All Groups
pl: Rozwiń wszystkie grupy

en: Collapse All Groups
pl: Zwiń wszystkie grupy

en: Filter by Group
pl: Filtruj wg grupy

en: %1 (Sort by Count)
pl: %1 (Sortuj wg ilości)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
pl: Grupa

en: People
pl: Ludzie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Template Name:
pl: Nazwa wzorca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelComment)
en: Comment:
pl: Uwaga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIcon)
en: Icon:
pl: Ikona:

en: Save As Collection Template
pl: Zapisz jako wzorzec zbioru

en: Any Field
pl: Dowolne pole

en: equals
pl: równe

en: does not equal
pl: nierówne

en: matches regular expression
pl: pasuje do wyrażenia regularnego

en: does not match regular expression
pl: nie pasuje do wyrażenia regularnego

[ctx: is before a date]
en: is before
pl: jest przed

[ctx: is after a date]
en: is after
pl: jest po

[ctx: is less than a number]
en: is less than
pl: jest mniejszy niż

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
pl: jest większy niż

en: image size equals
pl: rozmiar obrazu jest równy

en: image size does not equal
pl: rozmiar obrazu nie jest równy

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
pl: rozmiar obrazu jest mniejszy niż

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
pl: rozmiar obrazu jest większy niż

en: contains
pl: zawiera

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: Select Image...
pl: Wybierz obraz...

en: Scan Image...
pl: Skanuj obraz...

en: Open With...
pl: Otwórz w...

[ctx: Clear image]
en: Clear
pl: Wyczyść

en: Save link only
pl: Zapisz tylko odnośnik

en: All Images (%1)
pl: Wszystkie obrazy (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
pl: Otwarcie wybranego skanera nie powiodło się!

en: Opening image in %1...
pl: Otwieranie pliku %1...

en: Saving a link is only possible for newly added images.
pl: Zapisywanie łączy jest możliwe tylko dla nowo dodanych obrazów.

[ctx: more widgets]
en: More
pl: Więcej

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
pl: Mniej

en: Template Preview
pl: Podgląd wzorca

en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: set a value]
en: &Set
pl: &Ustaw

[ctx: delete a value]
en: &Delete
pl: &Usuń

en: Rename Column
pl: Zmień nazwę kolumny

en: New column name:
pl: Nowa nazwa kolumny:

en: Column %1
pl: Kolumna %1

en: Rename Column...
pl: Zmień nazwę kolumny...

en: Clear Table
pl: Wyczyść tabelę

en: Insert Row
pl: Wstaw wiersz

en: Remove Row
pl: Usuń wiersz

en: Move Row Up
pl: Przesuń w górę

en: Move Row Down
pl: Przesuń w dół

en: Tellico is unable to load the image - %1.
pl: Tellico nie może wczytać obrazu - %1.

en: Import Options
pl: Ustawienia importu

en: &Replace current collection
pl: &Zastąp bieżący zbiór

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
pl: Zastąp bieżący zbiór zawartością zaimportowanego pliku.

en: A&ppend to current collection
pl: &Dodaj do bieżącego zbioru

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
pl: Dodaj zawartość importowanego pliku do bieżącego zbioru. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy rodzaje zbioru się zgadzają.

en: &Merge with current collection
pl: &Scal z bieżącym zbiorem

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
pl: Połącz zawartość importowanego pliku z bieżącym zbiorem. Jest to możliwe tylko jeśli rodzaje zbioru się zgadzają. Elementy muszą sobie odpowiadać by zostać połączone.

en: &Import
pl: Za&importuj

en: Tellico Files
pl: Pliki Tellico

en: XML Files
pl: Pliki XML

en: Bibtex Files
pl: Pliki BibTeX

en: CSV Files
pl: Pliki CSV

en: RIS Files
pl: Pliki RIS

en: GCstar Data Files
pl: Pliki danych GCstar

en: AMC Data Files
pl: Pliki danych AMC

en: PDF Files
pl: Pliki PDF

en: Referencer Files
pl: Pliki odniesienia

en: CIW Files
pl: Pliki CIW

en: VinoXML Data Files
pl: Pliki danych VinoXML

en: eBook Files
pl: Pliki eBooków

en: Loan Dialog
pl: Okno wypożyczenia

en: The following items are being checked out:
pl: Następujące przedmioty są właśnie wypożyczane:

en: The following item is on-loan:
pl: Następujący przedmiot jest wypożyczony:

en: &Lend to:
pl: &Wypożyczający:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
pl: Wpisz imię i nazwisko osoby wypożyczającej przedmioty od ciebie. Naciśnięcie przycisku pozwala na wybranie z twojej książki adresowej.

en: &Loan date:
pl: &Data wypożyczenia:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
pl: Data wypożyczenia to dzień, w którym wypożyczyłeś przedmioty. Dzisiejsza data jest wybrana domyślnie.

en: D&ue date:
pl: Data &zwrotu:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
pl: Data zwrotu to dzień, kiedy przedmioty mają zostać zwrócone. Data zwrotu nie jest wymagana, chyba że chcesz dodać wypożyczenie do swojego kalendarza.

en: &Note:
pl: &Uwagi:

en: You can add notes about the loan.
pl: Tutaj możesz dodać notatki na temat wypożyczenia.

en: &Add a reminder to the active calendar
pl: D&odaj przypomnienie do aktywnego kalendarza

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
pl: <qt>Zaznaczenie tego pola spowoduje dodanie <em>Zadania</em> do twojego aktywnego kalendarza, który możesz obejrzeć w programie KOrganizer. To pole jest aktywne tylko jeśli ustawiłeś datę zwrotu.</qt>

en: Check-in
pl: Zwróć

en: Modify Loan...
pl: Zmień wypożyczenie...

en: Borrower
pl: Wypożyczający

en: Borrower (Sort by Count)
pl: Wypożyczający (posortowane po ilości)

en: Tellico - collection management software, free and simple
pl: Tellico - oprogramowanie do zarządzania zbiorami, darmowe i proste

en: Data source scripts
pl: Skrypty źródeł danych

en: Icons
pl: Ikony

en: Code examples and general inspiration
pl: Przykłady kodu i ogólna inspiracja

en: Author of btparse library
pl: Autor biblioteki btparse

en: Author of libcsv library
pl: Autor biblioteki libcsv

en: Author of rtf2html library
pl: Autor biblioteki rtf2html

en: Do not reopen the last open file
pl: Nie otwieraj ostatnio otwartego pliku

en: Import <filename> as a bibtex file
pl: Zaimportuj <nazwapliku> jako plik BibTeX

en: Import <filename> as a MODS file
pl: Zaimportuj <nazwapliku> jako plik MODS

en: Import <filename> as a RIS file
pl: Zaimportuj <nazwapliku> jako plik RIS

en: Import <filename> as a PDF file
pl: Zaimportuj <nazwapliku> jako plik PDF

en: File to open
pl: Plik do otwarcia

en: New Collection
pl: Nowy zbiór

en: Create a new collection
pl: Utwórz nowy zbiór

en: New &Book Collection
pl: Nowy zbiór &książek

en: Create a new book collection
pl: Utwórz nowy zbiór książek

en: New B&ibliography
pl: Nowa &bibliografia

en: Create a new bibtex bibliography
pl: Utwórz nową bibliografię BibTeXa

en: New &Comic Book Collection
pl: Nowy zbiór ko&miksów

en: Create a new comic book collection
pl: Utwórz nowy zbiór komiksów

en: New &Video Collection
pl: Nowy zbiór &filmów

en: Create a new video collection
pl: Utwórz nowy zbiór filmów

en: New &Music Collection
pl: Nowy zbiór &muzyki

en: Create a new music collection
pl: Utwórz nowy zbiór muzyki

en: New C&oin Collection
pl: Nowy zbiór &monet

en: Create a new coin collection
pl: Utwórz nowy zbiór monet

en: New &Stamp Collection
pl: Nowy zbiór &znaczków

en: Create a new stamp collection
pl: Utwórz nowy zbiór znaczków

en: New C&ard Collection
pl: Nowy zbiór &kart

en: Create a new trading card collection
pl: Utwórz nowy zbiór kart

en: New &Wine Collection
pl: Nowy zbiór &win

en: Create a new wine collection
pl: Utwórz nowy zbiór win

en: New &Game Collection
pl: Nowy zbiór &gier

en: Create a new game collection
pl: Utwórz nowy zbiór gier

en: New Boa&rd Game Collection
pl: Nowy zbiór &gier planszowych

en: Create a new board game collection
pl: Utwórz nowy zbiór gier planszowych

en: New &File Catalog
pl: Nowy katalog &plików

en: Create a new file catalog
pl: Utwórz nowy katalog plików

en: New C&ustom Collection
pl: Nowy zbiór &dowolna

en: Create a new custom collection
pl: Utwórz nowy zbiór dowolną

en: Open an existing document
pl: Otwórz istniejący dokument

en: Open a recently used file
pl: Otwórz ostatnio używany plik

en: Save the document
pl: Zapisz dokument

en: Save the document as a different file...
pl: Zapisz dokument w innym pliku...

en: Save As Template...
pl: Zapisz jako wzorzec...

en: Save as a collection template
pl: Zapisz jako wzorzec zbioru

en: Print the contents of the collection...
pl: Wypisz zawartość zbioru...

en: Preview the contents of the collection...
pl: Podejrzyj zawartość zbioru...

en: Quit the application
pl: Zakończ aplikację

en: Import the collection data from other formats
pl: Importuje dane zbioru z innych formatów

en: Import Tellico Data...
pl: Zaimportuj dane Tellico...

en: Import another Tellico data file
pl: Importuje plik z danymi Tellico

en: Import CSV Data...
pl: Zaimportuj dane CSV...

en: Import a CSV file
pl: Importuje plik CSV

en: Import MODS Data...
pl: Zaimportuj dane MODS...

en: Import a MODS data file
pl: Importuje plik danych MODS

en: Import Alexandria Data...
pl: Zaimportuj dane Alexandrii...

en: Import data from the Alexandria book collection manager
pl: Importuje dane z zarządzania zbiorami książek Aleksandria

en: Import Delicious Library Data...
pl: Zaimportuj dane Delicious Library...

en: Import data from Delicious Library
pl: Importuje dane z Biblioteki Delicious

en: Import Collectorz Data...
pl: Zaimportuj dane Collectorz...

en: Import data from Collectorz
pl: Zaimportuj dane z Collectorz

en: Import Data Crow Data...
pl: Zaimportuj dane Crow Data...

en: Import data from Data Crow
pl: Zaimportuj dane z Data Crow

en: Import Referencer Data...
pl: Zaimportuj dane Referencera...

en: Import data from Referencer
pl: Importuje dane z programu Referencer

en: Import Bibtex Data...
pl: Zaimportuj dane BibTeX...

en: Import a bibtex bibliography file
pl: Importuje plik bibliografii BibTeX

en: Import Bibtexml Data...
pl: Zaimportuj dane BibTeXML...

en: Import a Bibtexml bibliography file
pl: Importuje plik bibliografii BibTeXML

en: Import RIS Data...
pl: Zaimportuj dane RIS...

en: Import an RIS reference file
pl: Importuje plik bibliografii RIS

en: Import MARC Data...
pl: Zaimportuj dane MARC...

en: Import MARC data
pl: Zaimportuj dane MARC

en: Import Goodreads Collection...
pl: Zaimportuj zbiór z Goodreads...

en: Import a collection from Goodreads.com
pl: Zaimportuj zbiór z Goodreads.com

en: Import LibraryThing Collection...
pl: Zaimportuj zbiór z LibraryThing...

en: Import a collection from LibraryThing.com
pl: Zaimportuj zbiór z LibraryThing.com

en: Import PDF File...
pl: Zaimportuj plik PDF...

en: Import a PDF file
pl: Importuje plik PDF

en: Import Audio File Metadata...
pl: Zaimportuj metadane plików dźwiękowych...

en: Import meta-data from audio files
pl: Importuje metadane z plików dźwiękowych

en: Import Audio CD Data...
pl: Zaimportuj dane z Audio CD...

en: Import audio CD information
pl: Importuje informacje o Audio CD

en: Import Discogs Collection...
pl: Zaimportuj zbiór z Discogs...

en: Import a collection from Discogs.com
pl: Zaimportuj zbiór z Discogs.com

en: Import GCstar Data...
pl: Zaimportuj dane GCstar...

en: Import a GCstar data file
pl: Importuje plik danych GCstar

en: Import Griffith Data...
pl: Zaimportuj dane Griffith...

en: Import a Griffith database
pl: Importuje bazę danych Griffith

en: Import Ant Movie Catalog Data...
pl: Zaimportuj dane z Ant Movie Catalog...

en: Import an Ant Movie Catalog data file
pl: Importuje plik z danymi Ant Movie Catalog

en: Import BoardGameGeek Collection...
pl: Zaimportuj zbiór z BoardGameGeek...

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
pl: Zaimportuj zbiór z BoardGameGeek.com

en: Import VinoXML...
pl: Zaimportuj VinoXML...

en: Import VinoXML data
pl: Zaimportuj dane VinoXML

en: Import File Listing...
pl: Zaimportuj listę plików...

en: Import information about files in a folder
pl: Zaimportuj informacje o plikach w katalogu (listing)

en: Import XSL Transform...
pl: Zaimportuj transformatą XSL...

en: Import using an XSL Transform
pl: Importuje za pomocą transformaty XSL

en: &Export
pl: Wy&eksportuj

en: Export the collection data to other formats
pl: Eksportuje dane zbioru  do innych formatów

en: Export to XML...
pl: Wyeksportuj do XML...

en: Export to a Tellico XML file
pl: Eksportuje do pliku XML Tellico

en: Export to Zip...
pl: Wyeksportuj do Zip...

en: Export to a Tellico Zip file
pl: Eksportuje do pliku Zip Tellico

en: Export to HTML...
pl: Wyeksportuj do HTML...

en: Export to an HTML file
pl: Eksportuje do pliku HTML

en: Export to CSV...
pl: Wyeksportuj do CSV...

en: Export to a comma-separated values file
pl: Eksportuje do pliku, w którym wartości są oddzielone przecinkami

en: Export to Alexandria...
pl: Wyeksportuj do Alexandrii...

en: Export to an Alexandria library
pl: Eksportuje do biblioteki Alexandrii

en: Export to Bibtex...
pl: Wyeksportuj do BibTeXa...

en: Export to a bibtex file
pl: Eksportuje do pliku BibTeXa

en: Export to Bibtexml...
pl: Wyeksportuj do BibTeXML...

en: Export to a Bibtexml file
pl: Eksportuje do pliku BibTeXML

en: Export to ONIX...
pl: Wyeksportuj do ONIX-a...

en: Export to an ONIX file
pl: Eksportuje do pliku ONIX

en: Export to GCstar...
pl: Wyeksportuj do GCstar...

en: Export to a GCstar data file
pl: Eksportuje do pliku danych GCstar

en: Export XSL Transform...
pl: Wyeksportuj transformatą XSL...

en: Export using an XSL Transform
pl: Eksportuje używając transformaty XSL

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
pl: Wycina zaznaczony tekst i umieszcza go w schowku

en: Copy the selected text to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony tekst do schowka

en: Paste the clipboard contents
pl: Wkleja zawartość schowka

en: Select all the entries in the collection
pl: Zaznacza wszystkie elementy w zbioru

en: Deselect all the entries in the collection
pl: Usuwa zaznaczenie wszystkich elementów w zbioru

en: Advanced &Filter...
pl: Rozbudowane &filtrowanie...

en: Filter the collection
pl: Filtruje zbiór

en: &New Entry...
pl: &Nowy element...

en: New Entry
pl: Nowy wpis

en: Create a new entry
pl: Tworzy nowy element

en: Add Entry
pl: Dodaj wpis

en: Internet Search...
pl: Szukaj w Internecie...

en: Search the internet...
pl: Szuka w Internecie...

en: Edit the selected entries
pl: Edytuje wybrane elementy

en: Copy the selected entries
pl: Skopiuj wybrane elementy

en: Delete the selected entries
pl: Usuwa wybrane elementy

en: &Merge Entries
pl: &Połącz elementy

en: Merge the selected entries
pl: Połącz wybrane elementy

en: Check-&out...
pl: &Wypożycz...

en: Check-out the selected items
pl: Wypożyczenie wybranych przedmiotów

en: Check-&in
pl: &Zwróć

en: Check-in the selected items
pl: Zwrot wybranych przedmiotów

en: &Rename Collection...
pl: Zmień &nazwę zbioru...

en: Rename the collection
pl: Zmienia nazwę zbioru

en: Collection &Fields...
pl: &Pola zbioru...

en: Fields
pl: Pola

en: Modify the collection fields
pl: Zmienia pola zbioru

en: &Generate Reports...
pl: &Generuj raporty...

en: Reports
pl: Raporty

en: Generate collection reports
pl: Tworzy podsumowanie zbioru

en: Convert to &Bibliography
pl: Przekształć na &Bibliografię

en: Convert a book collection to a bibliography
pl: Przekształca zbiór książek do bibliografii

en: String &Macros...
pl: &Makra tekstowe...

en: Edit the bibtex string macros
pl: Edycja makr tekstowych BibTeX

en: Check for Duplicate Keys...
pl: Szukaj duplikatów kluczy...

en: Check for duplicate citation keys
pl: Szuka zdublowanych kluczy cytowania

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
pl: Kopiuje BibTeX do &schowka

en: Copy bibtex citations to the clipboard
pl: Kopiuje cytowania BibTeX do schowka

en: Cite Entry in &LyX
pl: Cytuj element w &LyX

en: Cite the selected entries in LyX
pl: Cytuje wybrane elementy w LyXie

[ctx: Update Entry]
en: Update
pl: Uaktualnij

en: All Sources
pl: Wszystkie źródła

en: Update entry data from all available sources
pl: Uaktualnij elementy z wszystkich dostępnych źródeł

en: Unlock Layout
pl: Odblokuj układ

en: Unlock the window's layout
pl: Odblokuj układ okna

en: Lock Layout
pl: Zablokuj układ

en: Lock the window's layout
pl: Zablokuj układ okna

en: Reset Layout
pl: Wyzeruj układ

en: Reset the window's layout
pl: Wyzeruj układ okna

en: Entry &Editor
pl: &Edytor elementów

en: Enable/disable the editor
pl: Włącza/wyłącza edytor elementów

en: Change Grouping
pl: Zmień grupowanie

en: &Group Selection
pl: Wybór &grupowy

en: Change the grouping of the collection
pl: Zmienia grupowanie zbioru

en: Filter here...
pl: Wpisz filtr tutaj...

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
pl: <qt><i>Widok elementów</i> pokazuje sformatowany widok zawartości elementu.</qt>

en: Collection View
pl: Widok zbioru

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
pl: <qt><i>Widok kolumn</i> pokazuje wartości wybranych pól dla każdego elementu.</qt>

en: Group View
pl: Widok grup

en: Groups
pl: Grupy

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
pl: <qt><i>Widok Grupowy</i>dzieli elementy na grupy bazując na wybranym polu.</qt>

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
pl: Witaj w Tellico programie do zarządzania zbiorami

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
pl: <h3>Tellico to narzędzie do zarządzania zbiorami książek, filmów, muzyki oraz innych rzeczy które chcesz skatalogować.</h3><h3>Nowe elementy można dodawać do zbioru <a href="tc:///coll_new_entry">wprowadzając dane ręcznie</a> lub poprzez <a href="tc:///edit_search_internet">pobranie danych</a> z różnych źródeł z internetu.</h3>

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
pl: Bieżący plik został zmieniony.
    Czy chcesz go zapisać?

en: Creating new collection...
pl: Tworzenie nowego zbioru...

en: Opening file...
pl: Otwieranie pliku...

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
pl: <qt><p>Zapisujesz plik zawierający wiele obrazów, co powoduje, że Tellico pracuje wolniej. Czy chcesz zapisać obrazki osobno w katalogu danych Tellico? To przyśpieszy pracę programu.</p><p>Zawsze możesz to zmienić w ustawieniach programu.</p></qt>

en: Save Images Separately
pl: Zapisz obrazki oddzielnie

en: Save Images in File
pl: Zapisz obrazki w pliku

en: Saving file with a new filename...
pl: Zapisywanie pliku pod nową nazwą...

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Printing...
pl: Drukowanie...

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
pl: Zbiór jest aktualnie filtrowany i pokazuje tylko ograniczony podzbiór elementów. Tylko widoczne elementy zostaną wydrukowane. Kontynuować?

en: Exiting...
pl: Zamykanie programu...

en: (%1 filtered; %2 selected)
pl: (%1 pasujących; %2 wybranych)

en: (%1 filtered)
pl: (%1 pasujących)

en: (%1 selected)
pl: (%1 wybranych)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
pl: Tellico napotkało błąd podczas przetwarzania XSLT.

en: Importing data...
pl: Importowanie danych...

en: Import File
pl: Zaimportuj plik

en: Import Directory
pl: Zaimportuj katalog

en: Exporting data...
pl: Eksportowanie danych...

en: Export As
pl: Wyeksportuj jako

en: String Macros
pl: Makra tekstowe

en: Macro
pl: Makro

en: String
pl: Łańcuch

en: Creating citations...
pl: Tworzenie cytowań...

en: Filters
pl: Filtry

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
pl: <qt><i>Widok przefiltrowany</i> pokazuje elementy pasujące do wybranych reguł filtrowania.</qt>

en: Loans
pl: Wypożyczenia

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
pl: <qt><i>Widok wypożyczeń</i>pokazuje listę wszystkich ludzi, którzy wypożyczyli przedmioty z twojego zbioru.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
pl: Nie można zapisać niektórych obrazów w obecnej lokalizacji. Bieżący plik musi zostać zapisany a obrazy zostaną przeniesione do nowej lokalizacji.

en: Update entry data from %1
pl: Uaktualnij elementy z %1

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
pl: Tellico potrafi za jednym razem zaimportować tylko jeden plik tego typu. Tylko %1 zostanie zaimportowany.

en: Collection Report
pl: Podsumowanie zbioru

en: &Report template:
pl: Wzorzec sp&rawozdania:

en: One Entry Per Page
pl: Jeden wpis na stronę

en: &Generate
pl: &Generuj

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
pl: Wybierz wzorzec sprawozdania i naciśnij <em>Generuj</em>.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
pl: Podsumowania dla dużych zbiorów może zająć kilkanaście sekund.

en: PNG Files
pl: Pliki PNG

en: HTML Files
pl: Pliki HTML

en: Do you really want to delete this filter?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć ten filtr?

en: Delete Filter?
pl: Usunąć filtr?

en: New collection name:
pl: Nowa nazwa zbioru:

en: Entry 1
pl: Element 1

en: Entry 2
pl: Element 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
pl: Znaleziono sprzeczne wartości dla %1 podczas łączenia elementów.

en: Please choose which value to keep.
pl: Wybierz, która wartość ma zostać zachowana.

en: Select value from %1
pl: Wybierz wartość z %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (file_new_collection)
en: &New Collection
pl: &Nowy zbiór

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_import)
en: &Import
pl: Za&importuj

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
pl: Wy&eksportuj

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
pl: &Zbiór

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
pl: &Uaktualnij element

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
pl: &Bibliografia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
pl: &Pokaż widoki

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
pl: Pasek zbioru

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
pl: <qt>Biblioteka Alexandrii o nazwie <i>%1</i> już istnieje. Istniejące książki w tej bibliotece zostaną nadpisane.</qt>

en: Alexandria Options
pl: Ustawienia Alexandrii

en: &Library:
pl: Bib&lioteka:

en: Scanning audio files...
pl: Skanowanie plików dźwiękowych...

en: Files
pl: Pliki

en: Bitrate
pl: Szybkość transmisji

en: Tracks (Disc %1)
pl: Utwory (Dysk %1)

en: (Various)
pl: (Różne)

en: Audio File Options
pl: Ustawienia plików dźwiękowych

en: Recursive &folder search
pl: Szukaj rekursywnie w &katalogach

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
pl: Jeśli zaznaczone, katalogi będą przeszukiwane rekursywnie w poszukiwaniu plików dźwiękowych.

en: Include file &location
pl: Dołącz nazwy &plików

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
pl: Jeśli zaznaczone, nazwy plików dla każdej ścieżki zostaną dodane do elementów.

en: Include &bitrate
pl: Dołącz szybkość &transmisji

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
pl: Jeśli zaznaczone, szybkość transmisji (bitrate) każdego utworu zostanie dodana do elementów.

en: Bibtex
pl: BibTeX

en: Bibtex Options
pl: Ustawienia BibTeX

en: Expand string macros
pl: Rozwiń makra tekstowe

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
pl: Jeśli zaznaczone, makra tekstowe zostaną rozwinięte, a żadne elementy @string{} nie zostaną zapisane.

en: Use URL package
pl: Użyj pakietu URL

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
pl: Jeśli zaznaczone, wszystkie pola URL zostaną zawinięte w deklarację \url.

en: Skip entries with empty citation keys
pl: Opuść elementy z pustymi kluczami cytowania

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
pl: Jeśli zaznaczone, elementy bez klucza cytowania BibTeXa zostaną opuszczone.

en: Bibtex quotation style:
pl: Styl cytowania BibTeX:

en: Braces
pl: Klamry

en: Quotes
pl: Cudzysłów

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
pl: <qt>Styl cytowania używany przy eksporcie do formatu BibTeX. Wszystkie wartości pól będą objęte albo klamrami albo znakami cytowania.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
pl: Nie znaleziono żadnych poprawnych elementów BibTeX

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
pl: Plik %1 nie zawiera żadnych poprawnych elementów BibTeX

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
pl: Koduj w Unicode (UTF-8)

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
pl: Odczytaj importowany plik w Unicode (UTF-8).

en: Use user locale (%1) encoding
pl: Koduj używając ustawień użytkownika (%1)

en: Read the imported file in the local encoding.
pl: Odczytaj importowany plik w lokalnym formacie kodowania.

en: Bibtexml
pl: BibTeXML

en: Bibtexml Files
pl: Pliki BibTeXML

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
pl: Poprawny plik XSLT jest konieczny do zaimportowania pliku.

en: A valid user ID must be entered.
pl: Musisz podać prawidłowy identyfikator.

en: BoardGameGeek Options
pl: Ustawienia BoardGameGeek

en: Import owned items only
pl: Zaimportuj tylko nabyte elementy

en: User ID:
pl: Identyfikator użytkownika:

en: CSV Options
pl: Ustawienia CSV

en: Include field titles as column headers
pl: Użyj nazw pól jako nagłówków kolumn

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
pl: Jeśli zaznaczone, dodany zostanie rząd nagłówkowy zawierający nazwy pól.

en: Delimiter
pl: Rozgranicznik

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
pl: Oprócz przecinka, również inne znaki mogą być używane jako separator oddzielający poszczególne wartości w pliku.

en: Comma
pl: Przecinek

en: Use a comma as the delimiter.
pl: Użyj przecinka jako separatora.

en: Semicolon
pl: Średnik

en: Use a semi-colon as the delimiter.
pl: Użyj średnika jako separatora.

en: Tab
pl: Tabulator

en: Use a tab as the delimiter.
pl: Użyj tabulatora jako separatora.

en: Other
pl: Inny

en: Use a custom string as the delimiter.
pl: Użyj innego łańcucha jako separatora.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
pl: Inny łańcuch, taki jak dwukropek, może być używany jako separator.

en: Table column delimiter:
pl: Rozgranicznik kolumny:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
pl: Rozgranicznik kolumny rozdziela wartości w każdej kolumnie pola <i>Tabeli</i>.

en: Table row delimiter:
pl: Rozgranicznik wiersza:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
pl: Rozgranicznik wiersza rozdziela wartości w każdym wierszu pola <i>Tabeli</i>.

en: Select the type of collection being imported.
pl: Wybierz rodzaj importowanego zbioru.

en: &First row contains field titles
pl: &Pierwszy rząd zawiera nazwy pól

en: If checked, the first row is used as field titles.
pl: Jeśli zaznaczone, pierwszy rząd jest używany jako nazwy pól.

en: Delimiter:
pl: Rozgranicznik:

en: &Comma
pl: &Przecinek

en: &Semicolon
pl: Ś&rednik

en: Ta&b
pl: &Tabulator

en: Ot&her:
pl: &Inny:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
pl: Tabela pokazuje do pięciu pierwszych linii pliku CSV.

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
pl: <qt>Ustaw każdą kolumnę tak, by odpowiadała polu w zbiorze wybierając kolumnę i pole, a następnie naciśnij na przycisk <i>Przypisz pole</i>.</qt>

en: Co&lumn:
pl: &Kolumna:

en: &Data field in this column:
pl: Pole &danych w tej kolumnie:

en: &Assign Field
pl: P&rzypisz pole

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
pl: Co najmniej jedna kolumna musi być przypisana do pola. Tylko przypisane kolumny zostaną zaimportowane.

en: Review
pl: Przejrzyj

en: <New Field>
pl: <Nowe pole>

en: Discogs Options
pl: Ustawienia Discogs

en: Scanning files...
pl: Skanowanie plików...

en: File Listing Options
pl: Ustawienia listy plików

en: Recursive folder search
pl: Przeszukiwanie rekursywne katalogów

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
pl: Jeśli zaznaczone, katalogi będą przeszukiwane rekursywnie w poszukiwaniu wszystkich plików.

en: Generate file previews
pl: Generuj podglądy plików

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
pl: Jeśli zaznaczone, wygenerowane będą podglądy zawartości plików, co może spowodować spowolnienie pracy programu.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
pl: <qt>Tellico nie mogło uzyskać dostępu do urządzenia CD-ROM - <i>%1</i>.</qt>

en: Select CDDB Entry
pl: Wybierz element CDDB

en: Select a CDDB entry:
pl: Wybierz element CDDB:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
pl: <qt>Żaden rekord nie pasuje do płyty CD.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
pl: <qt>Tellico nie mogło ukończyć poszukiwania płyty CD.</qt>

en: Various
pl: Różne

en: Audio CD Options
pl: Ustawienia Audio CD

en: Read data from CD-ROM device
pl: Odczytaj dane z urządzenia CD-ROM

en: Select or input the CD-ROM device location.
pl: Wybierz lub wprowadź lokację urządzenia CD-ROM.

en: Read all CDDB cache files only
pl: Odczytuj tylko pliki pamięci podręcznej CDDB

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
pl: Odczytuj dane rekursywnie ze wszystkich plików pamięci podręcznej CDDB zawartych w domyślnych katalogach pamięci podręcznej.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
pl: <qt>Plik nie jest poprawnym plikiem GCstar.</qt>

en: Goodreads Options
pl: Ustawienia Goodreads

en: (grouped by %1)
pl: (zgrupowane po: %1)

en: HTML Options
pl: Ustawienia HTML

en: Print field headers
pl: Drukuj nagłówki pól

en: Group the entries
pl: Grupuj elementy

en: Export individual entry files
pl: Wyeksportuj poszczególne elementy w osobnych plikach

en: If checked, individual files will be created for each entry.
pl: Jeśli zaznaczone, dla każdego elementu zostanie stworzony osobny plik.

en: Loading data...
pl: Wczytywanie danych...

en: Loading %1...
pl: Wczytywanie %1...

en: LibraryThing Options
pl: Ustawienia LibraryThing

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
pl: Wyeksportuj swój zbiór LibraryThing w <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">formacie JSON</a>.

en: JSON Files
pl: Pliki JSON

en: LibraryThing file:
pl: Plik LibraryThing:

en: Tellico was unable to read any data.
pl: Tellico nie mógł odczytać żadnych danych.

en: MARC Options
pl: Ustawienia MARC

en: Character set:
pl: Zestaw znaków:

en: MARC Format:
pl: Format MARC:

en: ONIX Archive
pl: Archiwum ONIX

en: Zip Files
pl: Pliki Zip

en: ONIX Archive Options
pl: Ustawienia archiwum ONIX

en: Include images in archive
pl: Dołącz obrazki do archiwum

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
pl: Jeśli zaznaczone, obrazki w dokumencie zostaną załączone do archiwum ONIX.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
pl: Tellico nie mógł odczytać żadnych metadanych z pliku PDF.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
pl: Tellico potrafi pobrać informacje o elementach z Cyfrowym Identyfikatorem Obiektu (DOI) z witryny CrossRef.org. W tym celu musisz jednak utworzyć konto CrossRef i dodać nowe źródło danych z informacjami o tym koncie.

en: The file is empty.
pl: Plik jest pusty.

en: The file contains no collection data.
pl: Plik nie zawiera danych zbioru.

en: Tellico XML Options
pl: Ustawienia XML Tellico

en: Include images in XML document
pl: Załącz obrazki w dokumencie XML

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
pl: Jeśli zaznaczone, obrazki w dokumencie zostaną załączone w strumieniu XML jako elementy zakodowane w base64.

en: Tellico Zip File
pl: Plik Zip Tellico

en: It is from a future version of Tellico.
pl: Ten plik jest z przyszłej wersji Tellico.

en: XSLT Options
pl: Ustawienia XSLT

en: XSLT file:
pl: Plik XSLT:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
pl: Wybierz plik XSLT do przetransformowania danych XML.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
pl: Zmniejsz maksymalny rozmiar ikon w widoku listy ikon

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
pl: Obecny maksymalny rozmiar ikony to %1.
    Przesuń suwak, aby to zmienić.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
pl: Zwiększ maksymalny rozmiar ikon w widoku listy ikon

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a book has more than one author, you should separate
    their names by a semi-colon, so that Tellico will know how to split them
    and use them separately.</p>
    <p>Any other field which allows multiple values should be entered the
    same way, with a semi-colon (;) separating each value.</p>
pl: <p>... ze jeśli książka ma więcej niż jednego autora, powinieneś oddzielić ich
    nazwiska średnikami, co pozwoli Tellico na podzielenie ich i używanie oddzielnie.</p>
    <p>Dowolne inne pole dopuszczające wiele wartości powinno być wprowadzane
    w ten sam sposób, ze średnikiem oddzielającym poszczególne wartości.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change which fields are shown in the column view by
    right-clicking on the column header.
pl: <p>... możesz zmienić, które pola są pokazywane w widoku komuny poprzez 
    naciśnięcie prawym przyciskiem myszy na nagłówku kolumny.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, or modify the fields in the collection using
    the Field Editor. The arrow buttons below the field list can be used to change the
    position of the field in the list, which affects the placement in the entry
    editor.</p>
pl: <p>... że możesz dodawać, edytować lub zmieniać pola zbioru używając
    Edytora Pól. Przyciski ze strzałkami poniżej listy pól służą do
    zmiany pozycji pola na liście, która z kolei wpływa na pozycję w edytorze elementów.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if you want to filter by a Checkbox field, a value of
    "true" should be used. If you'd like to filter to
    show only the science fiction books which you've not read, for
    example, check the <em>Match all of the
    following</em> button, set the first rule to have "Genre"
    "contains" "Science Fiction" (no quotes) and the second rule to
    have "Read" "does not contain" "true" (no quotes).</p>
pl: <p>... że jeśli chcesz filtrować po polu wyboru, należy używać wartości
     "true". Np. jeśli chciałbyś zobaczyć tylko książki science fiction, których nie
     przeczytałeś, zaznacz przycisk <em>Dopasuj wszystkie kryteria</em>, ustaw
     pierwszą regułę na "Gatunek" "zawiera" "Science Fiction" (bez cudzysłowów),
    a drugą na "Przeczytana" "nie zawiera" "true"</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a non-word character is used in the Quick Filter, the text is
    interpreted as a regular expression.</p>
    <p>To show only books which are by Weber or Bujold, for example, then
    type "weber|bujold" (no quotes) in the filter box.</p>
pl: <p>... że jeśli w Szybkim Filtrze zostanie użyty znak niealfanumeryczny, to tekst jest interpretowany jako wyrażenie regularne.</p>
    <p>Np. by pokazać książki Webera lub Bujolda, należy wpisać "weber/bujold" (bez cudzysłowów) w polu filtra.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can edit more than one entry at a time, by holding down
    the Shift or Ctrl key and selecting multiple entries.</p>
pl: <p>... że możesz edytować więcej niż jeden element jednocześnie
    przytrzymując klawisz Shift lub Ctrl i zaznaczając wiele elementów.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can convert an existing book collection to a bibliography,
    which can then be exported to bibtex or Bibtexml format.</p>
pl: <p>... że możesz przekształcić istniejący zbiór książek w bibliografię,
    która potem może zostać wyeksportowana do formatu BibTeX lub BibTeXML.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, and delete string macros for bibliographies.</p>
pl: <p>... że możesz dodawać, edytować i kasować makra tekstowe do bibliografii.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if more than one field is formatted as a name, then an additional
    group named "People" is added to the collection, allowing authors and editors
    to be sorted or printed together, for example.</p>
pl: <p>... że jeśli więcej niż jedno pole jest formatowane jako nazwisko, to do zbioru
    dodawana jest dodatkowa grupa "Ludzie", pozwalająca np. na sortowanie
    lub drukowanie zgrupowanych autorów lub edytorów.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the appearance of the printed output by modifying
    the <tt>tellico-printing.xsl</tt> file. The file generates HTML, and the CSS
    within the stylesheet governs things like the font, the margins, etc.</p>
pl: <p>...że możesz zmieniać wygląd wydruku poprzez zmianę pliku
    <tt>tellico-printing.xsl</tt>. Plik ten służy do generowania HTML-a, a arkusz CSS
    ustawia parametry takie jak czcionki, marginesy itp.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can import using any generic XSL stylesheet which
    outputs a valid Tellico XML file.</p>
pl: <p>... że możesz importować używając dowolnego wzorca XSL, który zwraca poprawny plik XML Tellico.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that double-clicking an entry item opens the Entry Editor.</p>
pl: <p>... że dwukrotne naciśnięcie na wpisie otwiera Edytor Wpisów.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add HTML tags to any Paragraph field for formatting, such as
    &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; or &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;.</p>
pl: <p>... że do pól rodzaju Paragraf możesz dodawać znaczniki HTML takie jak
    &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; or &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that when the Column View is focused, you can press a letter on the
    keyboard to scroll to the next entry that starts with that letter.</p>
pl: <p>... gdy widok kolumny jest uaktywniony, to możesz nacisną literę na
    klawiaturze, aby przewinąć do następnego elementu, który rozpoczyna się od
    tej litery zaczynającego się od tej litery.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use a field with a derived value to combine multiple separated fields
    into a single field. Use a derived value template
    similar to "Value: %{fielda}%{fieldb}" where %{...} gets replaced with the
    appropriate field value. This is useful to collect multiple values in a
    single field, e.g. for better grouping, and to combine fields of different
    types by respecting proper sorting at the same time. Consider for example
    a number field followed by a text subfield with entries 3b, 14a.</p>
pl: <p>... że możesz połączyć oddzielne pola w pojedyncze, wykorzystując w tym celu pole z wartością pochodną.
    Użyj wzorca wartości pochodnej, np. "Wartość: %{pole_a}%{pole_b}", gdzie %{...} zostanie zastąpione wartością odpowiedniego pola.
    Jest to przydatny sposób do zebrania wielokrotnych wartości w jedno, np. by jednocześnie pola różnego typu zgrupować i posortować.
    Dla przykładu: pole liczbowe, po którym występuje pole tekstowe: 3b, 14a.</p>

en: This template is meant for music collections only.
pl: Ten wzorzec przeznaczony jest tylko do tworzenia zbiorów muzyki.

en: Total:
pl: Łącznie:

en: This template is meant for video collections only.
pl: Ten wzorzec przeznaczony jest tylko do tworzenia zbiorów filmów.

en: : Group Summary
pl: : Podsumowanie grupy

en: Total number of fields:
pl: Całkowita liczba pól:

en: Total number of entries:
pl: Całkowita liczba elementów:

en: Generated by Tellico
pl: Wygenerowany przez Tellico

en: Distinct values:
pl: Różnych wartości:

en: Loan Date
pl: Data pożyczki

en: Note
pl: Uwaga

en: Due Date
pl: Data zwrotu

en: Search
pl: Wyszukaj

en: Clear
pl: Wyczyść
