tellico - en to sk translation catalogue (1165 entries)

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
sk: Vkusný

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
sk: Kompaktný

[ctx: Title Listing (Vertical) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Vertical).xsl
en: Title Listing (Vertical)
sk: Výpis názvov (zvisle)

[ctx: Group View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_View.xsl
en: Group View
sk: Skupinový pohľad

[ctx: Loan View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Loan_View.xsl
en: Loan View
sk: Pohľad pôžičky

[ctx: Title Listing (Horizontal) XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Title_Listing_(Horizontal).xsl
en: Title Listing (Horizontal)
sk: Výpis názvov (vodorovne)

[ctx: Group Summary XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Summary.xsl
en: Group Summary
sk: Súhrn skupiny

[ctx: Image List XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Image_List.xsl
en: Image List
sk: Zoznam obrázkov

[ctx: Tri-Column XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Tri-Column.xsl
en: Tri-Column
sk: Trojstĺpec

[ctx: Group Statistics XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Group_Statistics.xsl
en: Group Statistics
sk: Štatistika skupiny

[ctx: Column View XSL Template]
note: i18n: file: xslt/report-templates/Column_View.xsl
en: Column View
sk: Stĺpcový pohľad

en: Citation Key Manager
sk: Správca kľúčov citácie

en: Checking for entries with duplicate citation keys...
sk: Kontrola položiek s duplicitnými kľúčmi citácie...

en: Check for duplicates
sk: Skontrolovať duplikáty

en: Filter for duplicates
sk: Filter pre duplikáty

en: There are no duplicate citation keys.
sk: Neexistujú žiadne duplicitné kľúče citácie.

en: There is %1 duplicate citation key. | There are %1 duplicate citation keys.
sk[0]: Existuje %1 duplicitný kľúč citácie .
sk[1]: Existujú %1 duplicitné kľúče citácie .
sk[2]: Existuje %1 duplicitných kľúčov citácie .

en: Select Borrower
sk: Vybrať požičiavateľa

en: Name
sk: Meno

en: Collection Size
sk: Veľkosť zbierky

en: Total entries: %1
sk: Celkom položiek: %1

en: Collection Size Over Time
sk: Veľkosť zbierky v čase

en: Group Summary: %1
sk: Súhrn skupiny: %1

en: Total number of entries: %1
sk: Celkový počet položiek: %1

en: Top Values: %1
sk: Horné hodnoty: %1

en: Group Summary Report
sk: Správa Súhrn skupiny

en: Year Distribution
sk: Rok distribúcie

[ctx: Distinct number of items]
en: Count
sk: Počet

en: <qt>Tellico is unable to write to the server pipe at <b>%1</b>.</qt>
sk: <qt>Tellico nedokáže zapísať do serverového zreťazenia na <b>%1</b>.</qt>

en: My Collection
sk: Moja zbierka

en: Book Collection
sk: Zbierka kníh

en: Bibliography
sk: Bibliografia

en: Comic Book Collection
sk: Zbierka komiksových kníh

en: Video Collection
sk: Video zbierka

en: Music Collection
sk: Hudobná zbierka

en: Coin Collection
sk: Zbierka mincí

en: Stamp Collection
sk: Zbierka známok

en: Wine Collection
sk: Zbierka vín

en: Card Collection
sk: Zbierka kariet

en: Game Collection
sk: Zbierka hier

en: File Catalog
sk: Katalóg súborov

en: Board Game Collection
sk: Zbierka stolových hier

en: Custom Collection
sk: Vlastná zbierka

en: Collection Fields
sk: Polia zbierky

en: Current Fields
sk: Aktuálne polia

[ctx: New Field]
en: &New
sk: &Nové

en: Add a new field to the collection
sk: Pridať nové pole do zbierky

[ctx: Delete Field]
en: Delete
sk: Vymazať

en: Remove a field from the collection
sk: Odstrániť nové pole zo zbierky

en: Move this field up in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
sk: Presunúť pole vyššie v zozname. Poradie zoznamu je dôležité pre rozloženie editora položiek.

en: Move this field down in the list. The list order is important for the layout of the entry editor.
sk: Presunúť pole nižšie v zozname. Poradie zoznamu je dôležité pre rozloženie editora položiek.

en: Field Properties
sk: Vlastnosti poľa

en: &Title:
sk: &Názov:

en: The title of the field
sk: Názov poľa

en: T&ype:
sk: T&yp:

en: The type of the field determines what values may be used.
sk: Typ poľa určuje, aké hodnoty môžu byť použité.

en: <i>Simple Text</i> is used for most fields.
sk: <i>Jednoduchý text</i> je použitý pre väčšinu polí.

en: <i>Paragraph</i> is for large text blocks.
sk: <i>Odsek</i> je pre veľké bloky textu.

en: <i>Choice</i> limits the field to certain values.
sk: <i>Voľba</i> obmedzuje pole na určité hodnoty.

en: <i>Checkbox</i> is for a simple yes/no value.
sk: <i>Zaškrtávacie pole</i> je určené pre jednoduché áno/nie hodnoty.

en: <i>Number</i> indicates that the field contains a numerical value.
sk: <i>Číslo</i> naznačuje, že pole obsahuje číselnú hodnotu.

en: <i>URL</i> is for fields which refer to URLs, including references to other files.
sk: <i>URL</i> je pre polia, ktoré sa vzťahujú k odkazom URL, vrátane odkazov na iné súbory.

en: A <i>Table</i> may hold one or more columns of values.
sk: <i>Tabuľka</i> môže mať jeden alebo viac stĺpcov hodnôt.

en: An <i>Image</i> field holds a picture.
sk: Pole <i>Obrázok</i> drží obrázok.

en: A <i>Date</i> field can be used for values with a day, month, and year.
sk: Pole <i>Dátum</i> môže byť použité pre hodnoty s dňom, mesiacom a rokom.

en: A <i>Rating</i> field uses stars to show a rating number.
sk: Pole <i>Hodnotenie</i> používa hviezdy na ukázanie čísla ohodnotenia.

en: Cate&gory:
sk: &Kategória:

en: The field category determines where the field is placed in the editor.
sk: Kategória poľa určuje, kde je pole umiestnené v editore.

en: Set &properties...
sk: &Nastaviť vlastnosti...

en: Extended field properties are used to specify things such as the corresponding bibtex field.
sk: Rozšírené vlastnosti poľa sa používajú na určenie vecí, ako je napríklad zodpovedajúce pole bibtex.

en: Description:
sk: Popis:

en: The description is a useful reminder of what information is contained in the field.
sk: Popis je užitočná pripomienka, aké informácia je obsiahnutá v poli.

en: Value Options
sk: Možnosti hodnoty

en: Default value:
sk: Predvolená hodnota:

en: <qt>A default value can be set for new entries.</qt>
sk: <qt>Predvolená hodnota môže byť nastavená pre nové položky.</qt>

en: Value template:
sk: Šablóna hodnoty:

en: Derived values are formed from the values of other fields according to the value template. Named fields, such as "%{year} %{title}", get substituted in the value.
sk: Odvodené hodnoty sú vytvorené z hodnôt iných polí podľa šablóny hodnoty. Pomenované polia, ako napríklad "% {rok}% {názov}", budú nahradené hodnotou.

en: Use derived value
sk: Použiť odvodenú hodnotu:

en: A&llowed values:
sk: Povo&lené hodnoty:

en: <qt>For <i>Choice</i>-type fields, these are the only values allowed. They are placed in a combo box. The possible values have to be separated by a semi-colon, for example: "dog; cat; mouse"</qt>
sk: <qt>Pre polia typu <i>Voľba</i>, tieto sú povolené len pre jedinečné hodnoty. Tie sú umiestnené v rozbaľovacom zozname. Možné hodnoty musia byť oddelené bodkočiarkou, napríklad: "pes; mačka; myš"</qt>

en: Format options:
sk: Možnosti formátu:

en: No formatting
sk: Žiadne formátovanie

en: Allow auto-capitalization only
sk: Povoliť iba automatické veľké písmená

en: Format as a title
sk: Formátovať ako názov

en: Format as a name
sk: Formátovať ako meno

en: Field Options
sk: Voľby poľa

en: Enable auto-completion
sk: Povoliť automatické dopĺňanie

en: If checked, KDE auto-completion will be enabled in the text edit box for this field.
sk: Ak je zaškrtnuté, bude automatické dokončovanie KDE povolené v textovom editačnom poli pre toto pole.

en: Allow multiple values
sk: Povoliť viacnásobné hodnoty

en: If checked, Tellico will parse the values in the field for multiple values, separated by a semi-colon.
sk: Ak je zaškrtnuté, Tellico bude analyzovať hodnoty v poli na viacnásobné hodnoty oddelené bodkočiarkou.

en: Allow grouping
sk: Povoliť zoskupovanie

en: If checked, this field may be used to group the entries in the group view.
sk: Ak je zaškrtnuté, toto pole môže použité na zoskupenie položiek v skupinovom pohľade.

en: Revert the selected field's properties to the default values.
sk: Vrátiť vlastnosti vybratého poľa na predvolené hodnoty.

en: Modify Fields
sk: Zmeniť polia

en: <qt>Removing allowed values from the <i>%1</i> field which currently exist in the collection may cause data corruption. Do you want to keep your modified values or cancel and revert to the current ones?</qt>
sk: <qt>Odstránenie povolenej hodnoty z poľa <i>%1</i>, ktorá v súčasnosti existuje v zbierke, môže spôsobiť poškodenie dát. Chcete ponechať vaše zmenené hodnoty alebo ich zrušiť a vrátiť k terajším?</qt>

en: Keep modified values
sk: Ponechať zmenené hodnoty

en: New Field %1
sk: Nové pole %1

en: Revert Field Properties
sk: Vrátiť vlastnosti poľa

en: <qt><p>Do you really want to revert the properties for the <em>%1</em> field back to their default values?</p></qt>
sk: <qt><p>Naozaj chcete vrátiť vlastnosti pre pole <em>%1</em> späť na predvolené hodnoty?</p></qt>

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Extended Field Properties
sk: Rozšírené vlastnosti poľa

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Value
sk: Hodnota

en: A field with this title already exists. Please enter a different title.
sk: Pole s týmto názvom už existuje. Prosím, zadajte iný názov.

en: <qt>The category may not be empty. Please enter a category.</qt>
sk: <qt>Kategórie nemôže byť prázdna. Zadajte, prosím, kategóriu.</qt>

en: <qt>A field may not be in the same category as a <em>Paragraph</em>, <em>Table</em> or <em>Image</em> field. Please enter a different category.</qt>
sk: <qt>Pole nesmie byť v rovnakej kategórii ako pole <em>Odsek</em>, <em>Tabuľka</em> alebo <em>Obrázok</em>. Zadajte prosím inú kategóriu.</qt>

en: A field's title may not be the same as an existing category. Please enter a different title.
sk: Názov poľa, nemôže byť rovnaký ako existujúca kategória. Prosím, zadajte iný názov.

en: The range for a rating field must be between 1 and 10, and the lower bound must be less than the higher bound. Please enter different low and high properties.
sk: Rozsah pre hodnotiacej poľa musí byť medzi 1 a 10 a dolná hranica musí byť nižšia ako horná. Zadajte, prosím iné dolné a horné vlastnosti.

en: Tables are limited to a maximum of ten columns.
sk: Tabuľky sú obmedzené na maximálne desať stĺpcov.

en: A field with a derived value must have a value template.
sk: Pole s odvodenou hodnotou musí mať šablónu hodnoty.

en: General
sk: Všeobecné

en: Publishing
sk: Publikovanie

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Entry Type
sk: Typ položky

en: These entry types are specific to bibtex. See the bibtex documentation.
sk: Tieto typy položiek sú špecifickými pre bibtex​​. Pozrieť dokumentáciu k bibtex.

en: Author
sk: Autor

en: Bibtex Key
sk: Kľúč Bibtex

en: Book Title
sk: Názov knihy

en: Organization
sk: Organizácia

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(i18n(bibtex_general)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing **************************
en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: Address
sk: Adresa

en: Edition
sk: Vydanie

en: Pages
sk: Stránky

en: Year
sk: Rok

en: Journal
sk: Žurnál

en: Month
sk: Mesiac

en: Number
sk: Číslo

en: How Published
sk: Ako publikované

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(i18n(bibtex_publishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
sk: Kapitola

en: Series
sk: Série

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Cross-Reference
sk: Krížový odkaz

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(i18n(bibtex_misc)); list.append(field);
en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Abstract
sk: Abstraktné

en: Notes
sk: Poznámky

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Personal
sk: Osobný

en: My Board Games
sk: Moje stolové hry

en: Genre
sk: Žáner

en: Mechanism
sk: Mechanizmus

en: Release Year
sk: Rok vydania

en: Number of Players
sk: Počet hráčov

en: Playing Time
sk: Čas hrania

en: Minimum Age
sk: Minimálny vek

en: Description
sk: Popis

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Purchase Date
sk: Dátum nákupu

en: Gift
sk: Darček

en: Purchase Price
sk: Kúpna cena

en: Loaned
sk: Požičal

en: Cover
sk: Obal

en: Comments
sk: Komentáre

en: Classification
sk: Triedenie

en: My Books
sk: Moje knihy

en: Subtitle
sk: Podtitulok

en: Hardback
sk: Viazaná kniha

en: Paperback
sk: Brožovaná kniha

en: Trade Paperback
sk: Obchodná brožovaná kniha

en: Magazine
sk: Časopis

en: Binding
sk: Klávesová skratka

en: Copyright Year
sk: Rok autorských práv

en: Publication Year
sk: Rok vydania

en: Translator
sk: Prekladateľ

en: Language
sk: Jazyk

en: Series Number
sk: Počet sérií

en: New
sk: Nové

en: Used
sk: Použité

en: Condition
sk: Podmienka

en: Signed
sk: Podpísané

en: Read
sk: Čítať

en: Front Cover
sk: Predný obal

en: Plot Summary
sk: Kresliť súhrn

en: My Cards
sk: Moje karty

en: Player
sk: Hráč

en: Team
sk: Tím

en: Brand
sk: Značka

en: Card Number
sk: Číslo karty

en: Card Type
sk: Typ karty

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Quantity
sk: Množstvo

en: Front Image
sk: Predný obrázok

en: Back Image
sk: Obrázok pozadia

en: My Coins
sk: Moje mince

en: Type
sk: Typ

[ctx: monetary denomination]
en: Denomination
sk: Označenie

en: Mint Mark
sk: Značka mincovne

en: Country
sk: Krajina

en: Currency
sk: Mena

en: Coin Set
sk: Sada mincí

[ctx: Coin grade levels - Proof-65,Proof-60,Mint State-65,Mint State-60,Almost Uncirculated-55,Almost Uncirculated-50,Extremely Fine-40,Very Fine-30,Very Fine-20,Fine-12,Very Good-8,Good-4,Fair]
en: Proof-65,Proof-60,Mint State-65,Mint State-60,Almost Uncirculated-55,Almost Uncirculated-50,Extremely Fine-40,Very Fine-30,Very Fine-20,Fine-12,Very Good-8,Good-4,Fair
sk: Odolný-65,Odolný-60,Neopotrebovaný stav-65,Neopotrebovaný stav-60,Takmer bez obehu-55,Takmer bez obehu-50,Extrémne výborný-40,Skutočne výborný-30,Skutočne výborný-20,Výborný-12,Veľmi dobrý-8,Dobrý-4,Prijateľný

en: Grade
sk: Úroveň

en: Grading Service
sk: Služba odstupňovania

en: Obverse
sk: Lícna strana

en: Reverse
sk: Otočiť

en: My Comic Books
sk: Moje komiksové knihy

en: Writer
sk: Zapisovač

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
sk: Umelec

en: Issue
sk: Vydanie

[ctx: Comic book grade levels - Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor]
en: Mint,Near Mint,Very Fine,Fine,Very Good,Good,Fair,Poor
sk: Neopotrebovaný,Skoro neopotrebovaný, Skutočne výborný,Výborný,Veľmi dobrý,Dobrý,Prijateľný,Zlý

en: My Files
sk: Moje súbory

[ctx: File catalog]
en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Folder
sk: Priečinok

en: Mimetype
sk: Typ MIME

en: Size
sk: Veľkosť

en: Permissions
sk: Práva

en: Owner
sk: Vlastník

en: Group
sk: Skupina

en: Created
sk: Vytvorené

en: Modified
sk: Zmenené

en: Meta Info
sk: Meta informácie

en: Icon
sk: Ikona

en: My Games
sk: Moje hry

en: Platform
sk: Platforma

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: Developer
sk: Vývojár

en: ESRB Rating
sk: ESRB hodnotenie

en: Personal Rating
sk: Osobné hodnotenie

en: Completed
sk: Dokončený

[ctx: Video game ratings - Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending]
en: Unrated, Adults Only, Mature, Teen, Everyone 10+, Everyone, Early Childhood, Pending
sk: Nehodnotené, Iba dospelí, Dospelý, Tínedžerský, Nad 10 rokov, Všetci, Rané detstvo, Nevybavený

en: My Music
sk: Moja hudba

en: Compact Disc
sk: Kompaktný disk

en: Cassette
sk: Kazeta

en: Medium
sk: Médium

en: Artist
sk: Interpret

en: Label
sk: Štítok

en: Tracks
sk: Stopy

en: Title
sk: Názov

en: Length
sk: Dĺžka

en: My Stamps
sk: Moje známky

en: Issue Year
sk: Rok vydania

en: Color
sk: Farba

[ctx: Stamp grade levels - Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor]
en: Superb,Extremely Fine,Very Fine,Fine,Average,Poor
sk: Vynikajúci,Extrémne výborný,Skutočne výborný,Výborný,Priemerný,Zlý

en: Cancelled
sk: Zrušené

en: Hinged
sk: Zavesené

en: Centering
sk: Centrovanie

en: Gummed
sk: Lepiaci

en: Image
sk: Obrázok

en: Other People
sk: Ďalší ľudia

en: Features
sk: Funkcie

en: My Videos
sk: Moje videá

en: Production Year
sk: Rok produkcie

en: Certification
sk: Certifikácia

en: Region 0
sk: Región 0

en: Region 1
sk: Región 1

en: Region 2
sk: Región 2

en: Region 3
sk: Región 3

en: Region 4
sk: Región 4

en: Region 5
sk: Región 5

en: Region 6
sk: Región 6

en: Region 7
sk: Región 7

en: Region 8
sk: Región 8

en: Region
sk: Región

en: Nationality
sk: Národnosť

en: Format
sk: Formát

en: Cast
sk: Obsadenie

en: Actor/Actress
sk: Herec/herečka

en: Role
sk: Rola

en: A table for the cast members, along with the roles they play
sk: Tabuľka pre členov obsadenia, spolu s rolou, ktorú hrajú

en: Director
sk: Režisér

en: Producer
sk: Producent

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Studio
sk: Štúdio

en: Language Tracks
sk: Jazykové stopy

en: Subtitle Languages
sk: Jazyky titulkov

en: Audio Tracks
sk: Zvukové stopy

en: Running Time
sk: Čas trvania

en: The running time of the video (in minutes)
sk: Čas trvania videa (v minútach):

en: Aspect Ratio
sk: Pomer strán

en: Widescreen
sk: Ši&rokouhlé

en: Black & White
sk: Čiernobiele

en: Color Mode
sk: Farebný režim

en: Director's Cut
sk: Režisérsky zostrih

en: My Wines
sk: Moje vína

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
sk: Vyrobil

en: Appellation
sk: Pomenovanie

en: Varietal
sk: Odrodové

en: Vintage
sk: Staré

en: Red Wine
sk: Červené víno

en: White Wine
sk: Biele víno

en: Sparkling Wine
sk: Šumivé víno

en: Drink By
sk: Vypité

en: Label Image
sk: Obrázok štítku

en: Add Entries
sk: Pridať položky

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
sk: Pridať %1

en: Check-out Items
sk: Výstupná kontrola položiek

[ctx: Check-out (Entry Title)]
en: Check-out %1
sk: Výstupná kontrola %1

en: Append Collection
sk: Pripojiť zbierku

en: Merge Collection
sk: Zlúčiť zbierku

en: Replace Collection
sk: Nahradiť zbierku

en: Add %1 Field
sk: Pridať %1 pole

en: Modify %1 Field
sk: Zmeniť pole %1

en: Delete %1 Field
sk: Vymazať pole %1

en: Add Filter
sk: Pridať filter

en: Modify Filter
sk: Upraviť filter

en: Delete Filter
sk: Vymazať filter

en: Modify Entries
sk: Zmeniť položky

[ctx: Modify (Entry Title)]
en: Modify %1
sk: Upraviť %1

en: Modify Loan
sk: Zmeniť pôžičku

en: Delete Entries
sk: Vymazať položky

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
sk: Odstrániť %1

en: Check-in Entries
sk: Vstupná kontrola položiek

[ctx: Check-in (Entry Title)]
en: Check-in %1
sk: Vstupná kontrola %1

en: Rename Collection
sk: Premenovať zbierku

en: Reorder Fields
sk: Zmeniť poradie polí

note: i18n: ectx: label, entry (fontBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (fontVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (fontAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (fontBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (fontComicBook), group (Opt
en: Template font
sk: Písmo šablóny

note: i18n: ectx: label, entry (baseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (baseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (baseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (baseColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (baseCo
en: Template background color
sk: Farba pozadia šablóny

note: i18n: ectx: label, entry (textColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (textColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (textColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (textColorBibtex), group (Options - bibtex) i18n: ectx: label, entry (textCo
en: Template text color
sk: Farba textu šablóny

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedBaseColorBibtex), group (Option
en: Template highlight color
sk: Farba zvýraznenia šablóny

note: i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBook), group (Options - book) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorVideo), group (Options - video) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorAlbum), group (Options - album) i18n: ectx: label, entry (highlightedTextColorBibtex), group (Option
en: Template highlighted text color
sk: Farba zvýrazneného textu šablóny

en: Configure Tellico
sk: Nastaviť Tellico

en: Printing
sk: Tlači sa

en: Templates
sk: Šablóny

en: Data Sources
sk: Dátové zdroje

en: General Options
sk: Všeobecné nastavenia

en: &Reopen file at startup
sk: Znovu otvo&riť súbor pri spustení

en: If checked, the file that was last open will be re-opened at program start-up.
sk: Ak je zaškrtnuté, súbor, ktorý bol naposledy otvorený, bude znovu otvorený pri spustení programu.

en: &Show "Tip of the Day" at startup
sk: Ukázať "Tip dňa" pri &spustení

en: If checked, the "Tip of the Day" will be shown at program start-up.
sk: Ak je zaškrtnuté, "Tip dňa" sa zobrazí pri spustení programu.

en: &Enable webcam for barcode scanning
sk: Povoliť w&ebovú kameru pre snímanie čiarových kódov

en: If checked, the input from a webcam will be used to scan barcodes for searching.
sk: Ak je zaškrtnuté, bude vstup z webovej kamery použitý na skenovanie čiarových kódov pre vyhľadávanie.

en: Image Storage Options
sk: Možnosti obrázkového úložiska

en: Store images in data file
sk: Uložiť obrázky v dátovom súbore

en: Store images in common application directory
sk: Uložiť obrázky v spoločnom adresári aplikácie

en: Store images in directory relative to data file
sk: Uložiť obrázky v adresári relatívne k dátovému súboru

en: Images may be saved in the data file itself, which can cause Tellico to run slowly, stored in the Tellico application directory, or stored in a directory in the same location as the data file.
sk: Obrázky môžu byť uložené v samotnom dátovom súbore, čo môže spôsobiť spomalenie Tellico, uložené v adresári aplikácie Tellico, alebo uložené v adresári na rovnakom mieste ako dátový súbor.

en: Formatting Options
sk: Voľby formátovania

en: Auto capitalize &titles and names
sk: Au&tomatické veľké písmená názvov a mien

en: If checked, titles and names will be automatically capitalized.
sk: Ak je zaškrtnuté, názvy a mená budú automaticky veľkými písmenami.

en: Auto &format titles and names
sk: &Formátovať názvy a mená automaticky

en: If checked, titles and names will be automatically formatted.
sk: Ak je zaškrtnuté, názvy a mená budú automaticky formátované.

en: No capitali&zation:
sk: &Žiadne veľké písmená:

en: <qt>A list of words which should not be capitalized. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
sk: <qt>Zoznam slov, ktoré by nemali byť veľkými písmenami. Viac hodnôt by malo byť oddelených bodkočiarkou.</qt>

en: Artic&les:
sk: Č&lánky:

en: <qt>A list of words which should be considered as articles if they are the first word in a title. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
sk: <qt>Zoznam slov, ktoré by mali byť považované za články, ak sú prvým slovom v názve. Viac hodnôt by malo byť oddelených bodkočiarkou.</qt>

en: Personal suffi&xes:
sk: &Osobné prípony:

en: <qt>A list of suffixes which might be used in personal names. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
sk: <qt>Zoznam prípon, ktoré by mohli byť použité v osobných menách. Viac hodnôt by malo byť oddelených bodkočiarkou.</qt>

en: Surname &prefixes:
sk: Predpony &priezviska:

en: <qt>A list of prefixes which might be used in surnames. Multiple values should be separated by a semi-colon.</qt>
sk: <qt>Zoznam predpôn, ktoré by mohli byť použité v priezviskách. Viac hodnôt by malo byť oddelených bodkočiarkou.</qt>

en: Printing Options
sk: Možnosti tlače

en: &Format titles and names
sk: &Formátovať názvy a mená

en: &Print field headers
sk: Tlačiť hlavičky &polí

en: If checked, the field names will be printed as table headers.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú názvy polí budú vytlačené ako hlavičky tabuľky.

en: Grouping Options
sk: Voľby zoskupenia

en: &Group the entries
sk: &Zoskupiť položky

en: If checked, the entries will be grouped by the selected field.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú položky zoskupené podľa vybraného poľa.

en: Image Options
sk: Možnosti obrázku

en: Maximum image &width:
sk: &Maximálna šírka obrázka:

en: The maximum width of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
sk: Maximálna šírka obrázka vo výtlačku. Pomer strán zostane zachovaný.

en: &Maximum image height:
sk: &Maximálna výška obrázka:

en: The maximum height of the images in the printout. The aspect ratio is preserved.
sk: Maximálna výška obrázka vo výtlačku. Pomer strán zostane zachovaný.

en: Template Options
sk: Voľby šablón

note: i18n string, a plain label can't have an '&'
en: Collection &type:
sk: &Typ zbierky:

en: Template:
sk: Šablóna:

en: Select the template to use for the current type of collections. Not all templates will use the font and color settings.
sk: Vybrať šablónu, ktorá sa použije pre aktuálny typ zbierok. Nie všetky šablóny budú používať nastavenia písma a farby.

en: &Preview...
sk: Náhľad...

en: Show a preview of the template
sk: Ukázať náhľad správy

note: i18n("The options below will be passed to the template, but not " "all templates will use them. Some fonts and colors may be " "specified directly in the template."), frame); l1->setTextFormat(Qt::RichText); l->addWidget(l1);
en: Font Options
sk: Vlastnosti písma

en: Font:
sk: Písmo:

en: This font is passed to the template used in the Entry View.
sk: Toto písmo je odovzdané do šablóny používanej v Pohľade položky.

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Color Options
sk: Možnosti farieb

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: This color is passed to the template used in the Entry View.
sk: Táto farba je odovzdaná do šablóny používanej v Pohľade položky.

en: Text color:
sk: Farba textu:

en: Highlight color:
sk: Farba zvýraznenia:

en: Highlighted text color:
sk: Farba zvýrazneného textu:

en: Link color:
sk: Farba odkazu:

en: Manage Templates
sk: Správa šablón

en: Install...
sk: Inštalovať...

en: Click to install a new template directly.
sk: Kliknúť pre priame nainštalovanie novej šablóny.

en: Download...
sk: Stiahnuť...

en: Click to download additional templates.
sk: Kliknúť pre stiahnutie dodatočných šablón.

en: Delete...
sk: Vymazať...

en: Click to select and remove installed templates.
sk: Kliknúť pre výber a odstránenie nainštalovaných šablón.

en: Data Sources Options
sk: Možnosti dátových zdrojov

en: Move &Up
sk: Posunúť &vyššie

en: The order of the data sources sets the order that Tellico uses when entries are automatically updated.
sk: Poradie dátových zdrojov určuje poradie, aké používa Tellico, keď sa položky automaticky aktualizujú.

en: Move &Down
sk: Posunúť &nižšie

en: Filter by type:
sk: Filtrovať podľa typu:

en: &New...
sk: &Nový...

en: Click to add a new data source.
sk: Kliknúť pre pridanie nového dátového zdroja.

en: &Modify...
sk: &Upraviť...

en: Click to modify the selected data source.
sk: Kliknúť pre zmenenie vybraného dátového zdroja.

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: Click to delete the selected data source.
sk: Kliknúť na vymazanie vybraného dátového zdroja.

en: XSL Files
sk: XSL súbory

en: Template Packages
sk: Balíky šablón

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Delete Template
sk: Vymazať šablónu

en: Select template to delete:
sk: Vybrať šablónu na zmazanie:

en: Ready.
sk: Pripravený.

en: Do you really want to delete this entry?
sk: Naozaj chcete vymazať túto položku?

en: Delete Entry
sk: Odstrániť položku

en: Do you really want to delete these entries?
sk: Naozaj chcete vymazať tieto položky?

en: Delete Multiple Entries
sk: Vymazať viacnásobné položky

en: &Sort By
sk: Triediť podľa

en: &Edit Entry...
sk: Upraviť položku...

en: D&uplicate Entry
sk: Duplikovať položku

en: &Update Entry
sk: Aktualizovať položku

en: &Delete Entry
sk: Odstrániť položku

en: &Edit Entries...
sk: &Upraviť položky...

en: D&uplicate Entries
sk: Duplicitné položky

en: &Update Entries
sk: Akt&ualizovať položky

en: &Delete Entries
sk: Vymazať položky

en: The following items are already loaned, but Tellico does not currently support lending an item multiple times. They will be removed from the list of items to lend.
sk: Nasledujúce položky sú už vypožičané, ale Tellico aktuálne nepodporuje požičanie položky viackrát. Tie budú odstránené zo zoznamu položiek na požičanie.

en: There is an XML parsing error in line %1, column %2.
sk: Chyba pri spracovaní XML v riadku %1, stĺpci %2.

en: The error message from Qt is:
sk: Chybová správa z Qt je:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sk: Súbor s názvom "%1" už existuje. Ste si istý, že si ho prajete prepísať?

en: Overwrite File?
sk: Prepísať súbor?

en: Tellico is unable to open the file - %1.
sk: Tellico nedokáže otvoriť súbor - %1.

en: Tellico is unable to load the file - %1.
sk: Tellico nedokáže načítať súbor - %1.

en: Tellico is unable to write the file - %1.
sk: Tellico nedokáže zapísať súbor - %1.

en: Tellico is unable to upload the file - %1.
sk: Tellico nedokáže odoslať súbor - %1.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be appended. No changes are being made to the current collection.
sk: Len zbierky s rovnakým typom položiek, ako je tá súčasná, sa môžu pripojiť. na Na aktuálnej zbierke sa nevykonajú žiadne zmeny.

en: Only collections with the same type of entries as the current one can be merged. No changes are being made to the current collection.
sk: Len zbierky s rovnakým typom položiek, ako je tá súčasná, sa môžu zlúčiť. Na aktuálnej zbierke sa nevykonajú žiadne zmeny.

en: Tellico is unable to load an image from the file - %1.
sk: Tellico nedokáže načítať obrázok zo súboru - %1.

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: This information was freely provided by <a href="%1">%2</a>.
sk: Táto informácia bola poskytnutá od <a href="%1">%2</a>.

en: View Columns
sk: Zobraziť stĺpce

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
sk: Stĺpce

en: Hide This Column
sk: Skryť tento stĺpec

en: Resize to Content
sk: Prispôsobiť veľkosť obsahu

en: Show All Columns
sk: Ukázať všetky stĺpce

en: Hide All Columns
sk: Skryť všetky stĺpce

en: Saving file...
sk: Ukladá sa súbor...

en: Edit Entry
sk: Upraviť položku

en: &New Entry
sk: &Nová položka

en: Sa&ve Entry
sk: Uložiť položku

en: Do you really want to modify these entries?
sk: Naozaj chcete zmeniť tieto položky?

en: Modify Multiple Entries
sk: Zmeniť viacero položiek

en: A value is required for the following fields. Do you want to continue?
sk: Pre nasledujúce polia je požadovaná hodnota. Chcete pokračovať?

en: Edit Entries
sk: Upraviť položky

en: Sa&ve Entries
sk: &Uložiť položky

en: The current entry has been modified.
    Do you want to enter the changes?
sk: Aktuálna položka bola zmenená.
    Chcete zapísať zmeny?

en: Save Entry
sk: Uložiť položku

en: Unsaved Changes
sk: Neuložené zmeny

en: (Empty)
sk: (Prázdne)

en: <qt>The <i>Icon View</i> shows each entry in the collection or group using an icon, which may be an image in the entry.</qt>
sk: <qt><i>Ikonový pohľad</i> ukazuje každú položku v zbierke alebo skupine pomocou ikony, ktorá môže byť obrázok v položke.</qt>

[ctx: Open URL]
en: Open %1
sk: Otvoriť %1

en: Select Match
sk: Vybrať zhodu

en: <qt><b>%1</b> returned multiple results which could match <b>%2</b>, the entry currently in the collection. Please select the correct match.</qt>
sk: <qt><b>%1</b> vrátilo viacero výsledkov, ktoré by mohli zodpovedať <b>%2</b>, položka v súčasnej dobe v zbierke. Prosím, vyberte správnu zhodu.</qt>

en: Merge Entries
sk: Zlúčiť položky

en: Merging entries...
sk: Zlučovanie položiek...

en: Total merged/scanned entries: %1/%2
sk: Celkom zlúčených/prehľadávaných položiek: %1/%2

en: Updating %1...
sk: Aktualizuje sa %1...

en: Updating entries...
sk: Aktualizácia položiek...

en: Update Entries
sk: Akt&ualizovať položky

en: Updating <b>%1</b>...
sk: Aktualizujem <b>%1</b>...

en: Tellico is unable to locate the default entry stylesheet.
sk: Tellico nemôže nájsť predvolený štýl položky.

en: Please check your installation.
sk: Prosím, skontrolujte svoju inštaláciu.

en: Export Options
sk: Exportovať nastavenia

en: Formatting
sk: Formátovanie

en: Format all fields
sk: Formátovať všetky polia

en: If checked, the values of the fields will be automatically formatted according to their format type.
sk: Ak je zaškrtnuté, hodnoty polí budú automaticky formátované podľa ich typu formátu.

en: Export selected entries only
sk: Exportovať iba vybrané položky

en: If checked, only the currently selected entries will be exported.
sk: Ak je zaškrtnuté, iba aktuálne vybrané položky budú exportované.

en: Export visible fields only
sk: Exportovať iba viditeľné polia

en: If checked, only the fields currently visible in the view will be exported.
sk: Ak je zaškrtnuté, iba polia aktuálne viditeľné v pohľade budú exportované.

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Encode in Unicode (UTF-8)
sk: Kódovať v Unicode (UTF-8)

en: Encode the exported file in Unicode (UTF-8).
sk: Kódovať exportovaný súbor v Unicode (UTF-8).

en: Encode in user locale (%1)
sk: Kódovať v používateľskom národnom kódovaní (%1)

en: Encode the exported file in the local encoding.
sk: Kódovať exportovaný súbor v národnom kódovaní.

en: Registration is required for accessing this data source. If you agree to the terms and conditions, <a href='%1'>sign up for an account</a>, and enter your information below.
sk: Je potrebná registrácia pre prístup k dátovému zdroju %1. Ak súhlasíte s pravidlami a podmienkami, <a href='%1'> zaregistrujte si účet</a> a nižšie zadajte svoje údaje.

en: Access key:
sk: Prístupový kľúč:

en: The default Tellico key may be used, but searching may fail due to reaching access limits.
sk: Možno použiť predvolený kľúč Tellico, ale vyhľadávanie môže zlyhať v dôsledku dosiahnutia prístupových obmedzení.

en: The cover image could not be loaded.
sk: Obrázok obálky sa nepodarilo načítať.

en: Allocine Link
sk: Odkaz  Allocine

en: Original Title
sk: Pôvodný názov

en: &Maximum cast:
sk: &Maximálne obsadenie:

en: The list of cast members may include many people. Set the maximum number returned from the search.
sk: Zoznam členov obsadenia môže obsahovať veľa ľudí. Nastavte maximálny počet vrátených z hľadania.

en: United States
sk: Spojené štáty

en: United Kingdom
sk: Spojené kráľovstvo

en: Amazon (Germany)
sk: Amazon (Nemecko)

en: Germany
sk: Nemecko

en: Amazon (Japan)
sk: Amazon (Japonsko)

en: Japan
sk: Japonsko

en: Amazon (France)
sk: Amazon (Francúzsko)

en: France
sk: Francúzsko

en: Amazon (Canada)
sk: Amazon (Kanada)

en: Canada
sk: Kanada

en: Amazon (China)
sk: Amazon (Čína)

en: China
sk: Čína

en: Amazon (Spain)
sk: Amazon (Španielsko)

en: Spain
sk: Španielsko

en: Amazon (Italy)
sk: Amazon (Taliansko)

en: Italy
sk: Taliansko

en: Amazon (Brazil)
sk: Amazon (Brazília)

en: Brazil
sk: Brazília

en: Amazon (Australia)
sk: Amazon (Austrália)

en: Australia
sk: Austrália

en: Amazon (Mexico)
sk: Amazon (Mexiko)

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Amazon (Turkey)
sk: Amazon (Turecko)

en: Turkey
sk: Turecko

en: Amazon (Singapore)
sk: Amazon (Singapur)

en: Singapore
sk: Singapur

en: Amazon (UAE)
sk: Amazon (US)

en: United Arab Emirates
sk: Spojené arabské emiráty

en: This data is licensed under <a href=%1>specific terms</a>.
sk: Tieto údaje sú licencované za <a href=%1>určitých podmienok</a>.

en: Access to data from Amazon.com requires an AWS Access Key ID and a Secret Key.
sk: Prístup k údajom z Amazon.com vyžaduje AWS ID prístupového kľúča a tajný kľúč.

en: Those values must be entered in the data source settings.
sk: Tieto hodnoty musia byť zadané v nastavení údajového zdroja.

en: Results from %1: %2/%3
sk: Výsledky z %1: %2/%3

en: Amazon Link
sk: Odkaz  Amazon

en: Amazon.com Web Services
sk: Webové služby Amazon.com

en: Secret key:
sk: Tajný kľúč:

en: Country:
sk: krajina:

en: Amazon.com provides data from several different localized sites. Choose the one you wish to use for this data source.
sk: Amazon.com poskytuje dáta z rôznych lokalít. Zvoľte si ten, ktorý chcete použiť pre tento dátový zdroj.

en: &Image size:
sk: Veľkosť obrázka:

en: Small Image
sk: Malý obrázok

en: Medium Image
sk: Stredne veľký obrázok

note: i18n("Medium Image"), MediumImage); // no medium right now, either thumbnail (small) or large
en: Large Image
sk: Veľký obrázok

en: No Image
sk: Bez obrázku

en: The cover image may be downloaded as well. However, too many large images in the collection may degrade performance.
sk: Obrázok obálky je tiež možné stiahnuť. Avšak, príliš veľa veľkých obrázkov v zbierke môže znížiť výkon.

en: &Associate's ID:
sk: &ID pridruženého:

en: The associate's id identifies the person accessing the Amazon.com Web Services, and is included in any links to the Amazon.com site.
sk: ID pridruženého určuje osobu pristupujúcu na webové služby  Amazon.com a je zahrnutá v akomkoľvek odkaze na stránky Amazon.com.

en: Alternative Titles
sk: Alternatívne názvy

en: Distributor
sk: Distribútor

en: Episodes
sk: Epizódy

en: AnimeNfo Link
sk: Odkaz  AnimeNfo

en: AnimeNfo Rating
sk: AnimeNfo hodnotenie

en: This source has no options.
sk: Tento zdroj nemá voľby.

en: Bedetheque Link
sk: Odkaz Bedetheque

en: BoardGameGeek Link
sk: Odkaz BoardGameGeek

en: Mintage
sk: Razba

en: PEGI Rating
sk: PEGI Hodnotenie

en: Language:
sk: Jazyk:

note: i18n("Colorist");
en: Comic Vine Link
sk: Odkaz Comic Vine

en: Source Options
sk: Možnosti zdroja

en: Available Fields
sk: Dostupné polia

en: %1 requires a username and password.
sk: %1 požaduje používateľské meno a heslo

en: &Username:
sk: Používateľské meno:

en: A username and password is required to access the CrossRef service.
sk: Je vyžadované používateľské meno a heslo pre prístup k službe CrossRef.

en: &Password:
sk: Heslo:

en: For some accounts, only an email address is required.
sk: Pre niektoré účty je potrebná iba e-mailová adresa.

en: Email:
sk: E-mail:

en: An access key is required to use this data source.
sk: Na použitie tohto zdroja údajov je potrebný prístupový kľúč.

en: Discogs Link
sk: Odkaz Discogs

note: i18n("Nationality");
en: Barcode
sk: Čiarový kód

en: The Discogs.com server reports a token error.
sk: Server Discogs.com ohlásil chybu tokenu.

en: Discogs Audio Search
sk: Discogs audio hľadanie

en: Douban Link
sk: Odkaz Douban

en: DVDFr Link
sk: Odkaz DVDFr

en: Entrez Database
sk: Databáza Entrez

en: Institution
sk: Inštitúcia

en: External Application
sk: Externá aplikácia

en: Set the collection type of the data returned from the external application.
sk: Nastaviť typ zbierky údajov vrátených z externej aplikácie.

en: &Result type:
sk: &Výsledný typ:

en: Set the result type of the data returned from the external application.
sk: Nastaviť výsledný typ údajov vrátených z externej aplikácie.

en: Application &path:
sk: Cesta k aplikácii:

en: Set the path of the application to run that should output a valid Tellico data file.
sk: Nastaviť cestu k aplikácii na spustenie, ktorej výstup by mal byť platný dátový súbor Tellico.

en: Select the search keys supported by the data source.
sk: Vybrať kľúče vyhľadávania podporované dátovým zdrojom.

en: Add any arguments that may be needed. <b>%1</b> will be replaced by the search term.
sk: Pridať akékoľvek argumenty, ktoré môžu byť potrebné. <b>%1</b> bude nahradený hľadaným výrazom.

note: i18ncheckarg
en: Arguments
sk: Argumenty

en: Update
sk: Aktualizovať

en: <p>Enter the arguments which should be used to search for available updates to an entry.</p><p>The format is the same as for fields with derived values, where field names are contained inside braces, such as <i>%{author}</i>. See the documentation for details.</p>
sk: <p>Zadať argumenty, ktoré by mali byť použité na hľadanie dostupných aktualizácií pre položky.</p><p>Formát je rovnaký ako pri poliach s odvodenými hodnotami, kde sú názvy polí obsiahnuté vnútri zátvoriek, napríklad <i>%{autor}</i>. Pre detaily si pozrite dokumentáciu.</p>

en: %1 does not allow searching for this collection type.
sk: %1 neumožňuje vyhľadávanie tohto typu zbierky.

en: Person
sk: Osoba

en: Keyword
sk: Kľúčové slovo

en: arXiv ID
sk: ID arXiv

en: PubMed ID
sk: ID PubMed

en: Raw Query
sk: Nespracovaný dopyt

[ctx: Country]
en: Spain
sk: Španielsko

en: Filmaster Link
sk: Odkaz Filmaster

en: GCstar Plugin
sk: Zásuvný modul GCstar

en: Set the collection type of the data returned from the plugin.
sk: Nastaviť typ zbierky dát vrátených zo zásuvného modulu.

en: Select the GCstar plugin used for the data source.
sk: Vyberať zásuvný  modul GCstar používaný pre dátový zdroj.

en: Author:
sk: Autor:

en: Google Book Link
sk: Odkaz Google Book

en: Illustrator
sk: Ilustrátor

[ctx: Dewey Decimal classification system]
en: Dewey Decimal
sk: Deweyho desatinné triedenie

[ctx: Library of Congress classification system]
en: LoC Classification
sk: LoC triedenie

en: IGDB Link
sk: Odkaz IGDB

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

en: Internet Movie Database (French)
sk: Internet Movie Database (francúzsky)

en: Internet Movie Database (Spanish)
sk: Internet Movie Database (španielsky)

en: Internet Movie Database (German)
sk: Internet Movie Database (nemecky)

en: Internet Movie Database (Italian)
sk: Internet Movie Database (taliansky)

en: Internet Movie Database (Portuguese)
sk: Internet Movie Database (portugalsky)

en: IMDb Rating
sk: IMDb hodnotenie

en: Certifications
sk: Certifikácie

en: IMDb Link
sk: Odkaz IMDb

en: Download cover &image
sk: St&iahnuť obrázok obálky

en: Dewey Decimal
sk: Deweyho desatinné triedenie

en: Enable batch ISBN searching (requires Premium or Pro plan)
sk: Povoliť dávkové hľadanie ISBN (vyžaduje plán Prémium alebo Pro)

en: Batch searching for ISBN values is faster but only available for Premium or Pro plans.
sk: Dávkové hľadanie ISBN hodnôt je rýchlejšie ale dostupné iba v plánoch Premium alebo Pro.

en: KinoPoisk Link
sk: Odkaz KinoPoisk

en: Kino-Teatr Link
sk: Odkaz Kino-Teatr

en: MobyGames Link
sk: Odkaz MobyGames

en: MovieMeter Link
sk: Odkaz MovieMeter

en: Multiple Sources
sk: Viacnásobné zdroje

en: Data source:
sk: Zdroj dát:

en: Numista Link
sk: Odkaz Numista

[ctx: Language]
en: English
sk: Angličtina

[ctx: Language]
en: French
sk: Francúzština

en: Catalog:
sk: Katalóg:

en: OpenLibrary Link
sk: Odkaz OpenLibrary

en: RPGGeek Link
sk: Odkaz RPGGeek

en: Scheme:
sk: Schéma:

en: Enter the path to the database used by the server.
sk: Zadať cestu k databáze používanej serverom.

en: Hos&t:
sk: Hosti&teľ:

en: Enter the host name of the server.
sk: Zadať názov hostiteľa servera.

en: Enter the port number of the server. The default is %1.
sk: Zadať číslo portu servera. Predvolená hodnota je %1.

en: Path:
sk: Cesta:

en: Format:
sk: Formát:

en: Enter the result format used by the server.
sk: Zadať výsledný formát používaný serverom.

en: Field
sk: Pole

en: TMDb Link
sk: Odkaz TMDb

en: Network
sk: Sieť

[ctx: Language]
en: Chinese
sk: Čínština

[ctx: Language]
en: German
sk: Nemčina

[ctx: Language]
en: Spanish
sk: Španielčina

[ctx: Language]
en: Russian
sk: Ruština

en: TheTVDB Link
sk: Odkaz TheTVDB

en: VideoGameGeek Link
sk: Odkaz VideoGameGeek

en: Visual Novel
sk: Vizuálny román

en: Query error!
sk: Chyba dopytu!

en: Connection search error %1: %2
sk: Chyba spojenia počas hľadania %1: %2

en: Record syntax error
sk: Chyba syntaxe záznamu

en: Connection error %1: %2
sk: Chyba pripojenia %1: %2

en: Use preset &server:
sk: Použiť prednastavený &server.

en: &Database:
sk: Databáza:

en: Enter the database name used by the server.
sk: Zadať názov databázy používanej serverom.

en: Query character set:
sk: Znaková sada dopytov:

en: Enter the character set encoding used for queries by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
sk: Zadajte kódovanie znakovej sady použité pre dotazy servera z39.50. Najpravdepodobnejšou voľbou je MARC-8, hoci ISO-8859-1 je tiež bežná.

en: Results character set:
sk: Znaková sada výsledkov:

en: Enter the character set encoding used for responses by the z39.50 server. The most likely choice is MARC-8, although ISO-8859-1 is common as well.
sk: Zadajte kódovanie znakovej sady použité pre odpovede servera z39.50. Najpravdepodobnejšou voľbou je MARC-8, hoci ISO-8859-1 je tiež bežná.

en: &Format:
sk: &Formát:

en: Auto-detect
sk: Automatická detekcia

en: Enter the data format used by the z39.50 server. Tellico will attempt to automatically detect the best setting if <i>auto-detect</i> is selected.
sk: Zadať formát dát používaný serverom z39.50. Tellico sa pokúsi automaticky zistiť najlepšie nastavenie, ak je vybraná <i>automatická detekcia</i>.

en: &User:
sk: Používateľ:

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Enter the authentication user name used by the z39.50 database. Most servers do not need one.
sk: Zadať overovacie používateľské meno používané databázou z39.50. Väčšina serverov nepotrebuje žiadne.

en: Pass&word:
sk: &Heslo:

en: Enter the authentication password used by the z39.50 database. Most servers do not need one. The password will be saved in plain text in the Tellico configuration file.
sk: Zadať overovacie heslo používané databázou z39.50. Väčšina serverov nepotrebuje žiadne. Heslo bude uložené ako jednoduchý text v konfiguračnom súbore Tellico.

en: &Search
sk: &Hľadať

en: &Stop
sk: Za&staviť

en: Internet Search
sk: Hľadanie na internete

en: Search Query
sk: Hľadaný dopyt

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
sk: Hľadani&e:

en: Enter a search value. An ISBN search must include the full ISBN.
sk: Zadať hľadanú hodnotu. ISBN hľadanie musí obsahovať úplne ISBN.

en: Choose the type of search
sk: Zvoliť typ hľadania

en: Click to start or stop the search
sk: Kliknúť pre spustenie alebo zastavenie vyhľadávania

en: &Multiple ISBN/UPC search
sk: &Hľadanie viacnásobných ISBN/UPC

en: Check this box to search for multiple ISBN or UPC values.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre vyhľadávanie viacnásobných hodnôt ISBN alebo UPC.

en: Edit ISBN/UPC values...
sk: Upraviť hodnoty ISBN/UPC...

en: Click to open a text edit box for entering or editing multiple ISBN or UPC values.
sk: Kliknutím otvoriť textové pole pre zadanie alebo úpravu viacnásobných hodnôt ISBN alebo UPC.

en: Search s&ource:
sk: Prehľadať zdr&oj:

en: Select the database to search
sk: Vybrať databázu pre vyhľadávanie

en: Source
sk: Zdroj

en: As results are found, they are added to this list. Selecting one will fetch the complete entry and show it in the view below.
sk: Pokiaľ budú nájdené výsledky, pridajú sa do tohto zoznamu. Výber jednej načíta celú položku a ukáže v nižšie uvedenom pohľade.

en: An entry may be shown here before adding it to the current collection by selecting it in the list above
sk: Položka tu môže byť zobrazená pred pridaním do aktuálnej zbierky výberom vo vyššie uvedenom zozname

en: &Add Entry
sk: Pridať položku

en: Add the selected entry to the current collection
sk: Pridať vybranú položku do aktuálnej zbierky

en: Get More Results
sk: Získať viac výsledkov

en: Fetch more results from the current data source
sk: Načítať ďalšie výsledky z aktuálneho dátového zdroja

en: Clear all search fields and results
sk: Vyčistiť všetky vyhľadávacie polia a výsledky

en: Cancelling the search...
sk: Zrušenie vyhľadávania...

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: The search returned no items.
sk: Neboli nájdené žiadne položky.

en: The search returned 1 item. | The search returned %1 items.
sk[0]: Vyhľadávanie vrátilo 1 položku.
sk[1]: Vyhľadávanie vrátilo %1 položky.
sk[2]: Vyhľadávanie vrátilo %1 položiek.

en: No results were found for the following ISBN values:
sk: Neboli nájdené žiadne výsledky pre nasledujúce hodnoty ISBN:

en: No Results
sk: Žiadne výsledky

en: Fetching %1...
sk: Sťahujem %1...

en: Attribution
sk: Prisudzovanie

en: No Internet sources are available for your current collection type.
sk: Žiadne internetové zdroje nie sú k dispozícii pre súčasný typ zbierky.

en: Edit ISBN/UPC Values
sk: Upraviť hodnoty ISBN/UPC

en: <qt>Enter the ISBN or UPC values, one per line.</qt>
sk: <qt>Zadať hodnoty ISBN alebo UPC, jednu na riadok.</qt>

en: &Load From File...
sk: Načítať zo súboru...

en: <qt>Load the list from a text file.</qt>
sk: <qt>Načítať zoznam z textového súboru.</qt>

en: <qt>An ISBN search can contain a maximum of 100 ISBN values. Only the first 100 values in your list will be used.</qt>
sk: <qt>ISBN vyhľadávanie môže obsahovať maximálne 100 hodnôt ISBN. Iba prvých 100 hodnôt vo vašom zozname bude použitých.</qt>

en: Data Source Properties
sk: Vlastnosti dátového zdroja

en: &Source name:
sk: Názov zdroja:

en: The name identifies the data source and should be unique and informative.
sk: Názov určuje dátový zdroj a mal by byť jedinečný a informatívny.

en: Source &type:
sk: Typ zdroja:

en: Tellico supports several different data sources.
sk: Tellico podporuje niekoľko rôznych dátových zdrojov.

en: Updating from source should overwrite user data
sk: Aktualizácia zo zdroja by prepísala používateľské údaje

en: If checked, updating entries will overwrite any existing information.
sk: Ak je zaškrtnuté, aktualizácia položiek prepíše všetky existujúce informácie.

en: Simple Text
sk: Jednoduchý text

en: Paragraph
sk: Odsek

en: Choice
sk: Voľba

en: Checkbox
sk: Zaškrtávacie pole

en: Table
sk: Tabuľka

en: Date
sk: Dátum

en: Date Created
sk: Dátum vytvorenia

en: Date Modified
sk: Dátum zmeny

[ctx: TV Season]
en: Season
sk: Obdobie

[ctx: TV Episode]
en: Episode
sk: Epizóda

en: Advanced Filter
sk: Pokročilý filter

en: Filter Criteria
sk: Kritérium filtra

en: Match a&ll of the following
sk: Zodpovedať všetkým nas&ledujúcim

en: Match an&y of the following
sk: &Zodpovedať akýmkoľvek nasledujúcim

en: Filter name:
sk: Názov filtra:

en: &Save Filter
sk: Uložiť filter

en: Filter (Sort by Count)
sk: Filter (Zoradiť podľa počtu)

en: Expand All Groups
sk: Rozvinúť všetky skupiny

en: Collapse All Groups
sk: Zvinúť všetky skupiny

en: Filter by Group
sk: Filtrovať podľa skupiny

en: %1 (Sort by Count)
sk: %1 (Zoradiť podľa počtu)

[ctx: Group Name Header]
en: Group
sk: Skupina

en: People
sk: Ľudia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelName)
en: Template Name:
sk: Meno šablóny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelComment)
en: Comment:
sk: Komentár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIcon)
en: Icon:
sk: Ikona:

en: Any Field
sk: Akékoľvek pole

en: equals
sk: rovná sa

en: does not equal
sk: nie je rovné

en: matches regular expression
sk: zodpovedá regulárnemu výrazu

en: does not match regular expression
sk: nezodpovedá regulárnemu výrazu

[ctx: is before a date]
en: is before
sk: je pred

[ctx: is after a date]
en: is after
sk: je po

[ctx: is less than a number]
en: is less than
sk: je menej než

[ctx: is greater than a number]
en: is greater than
sk: je väčší ako

en: image size equals
sk: veľkosť obrázka sa rovná

en: image size does not equal
sk: veľkosť obrázka nie je rovná

[ctx: image size is less than a number]
en: image size is less than
sk: veľkosť obrázka je menej než

[ctx: image size is greater than a number]
en: image size is greater than
sk: veľkosť obrázka je väčšia ako

en: contains
sk: obsahuje

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: Select Image...
sk: Vybrať obrázok...

en: Scan Image...
sk: Na&skenovať obrázok...

en: Open With...
sk: Otvoriť s...

[ctx: Clear image]
en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Save link only
sk: Uložiť iba odkaz

en: All Images (%1)
sk: Všetky obrázky (%1)

en: Opening the selected scanner failed.
sk: Otvorenie zvoleného skenera zlyhalo.

en: Opening image in %1...
sk: Otváranie obrázka v %1...

en: Saving a link is only possible for newly added images.
sk: Uloženie odkazu je možné len pri novo pridaných obrázkoch.

[ctx: more widgets]
en: More
sk: Viac

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
sk: Menej

en: Template Preview
sk: Náhľad šablóny

en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: set a value]
en: &Set
sk: Nastaviť

[ctx: delete a value]
en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: Rename Column
sk: Premenovať stĺpec

en: New column name:
sk: Nový názov stĺpca:

en: Column %1
sk: Stĺpec %1

en: Rename Column...
sk: Premenovať stĺpec...

en: Clear Table
sk: Vyprázdniť tabuľku

en: Insert Row
sk: Vlož&iť riadok

en: Remove Row
sk: Odstrániť riadok

en: Move Row Up
sk: Posunúť riadok vyššie

en: Move Row Down
sk: Presunúť rad nadol

en: Tellico is unable to load the image - %1.
sk: Tellico nedokáže načítať obrázok - %1.

en: Import Options
sk: Možnosti importu

en: &Replace current collection
sk: Nah&radiť aktuálnu zbierku

en: Replace the current collection with the contents of the imported file.
sk: Nahradiť aktuálnu zbierku s obsahom importovaného súboru.

en: A&ppend to current collection
sk: &Pripojiť k aktuálnej zbierke

en: Append the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match.
sk: Pripojiť obsah importovaného súboru do aktuálnej zbierky. To je možné iba vtedy, ak sa zhodujú typy zbierok.

en: &Merge with current collection
sk: &Zlúčiť s aktuálnou zbierkou

en: Merge the contents of the imported file to the current collection. This is only possible when the collection types match. Entries must match exactly in order to be merged.
sk: Zlúčiť obsah importovaného súboru so súčasnou zbierkou. To je možné iba vtedy, ak sa zhodujú typy zbierok. Aby mohli byť položky zlúčené, musia sa presne zhodovať.

en: &Import
sk: &Importovať

en: Tellico Files
sk: Súbory Tellico

en: XML Files
sk: XML súbory

en: Bibtex Files
sk: Súbory BibTeX

en: CSV Files
sk: CSV súbory

en: RIS Files
sk: RIS súbory

en: GCstar Data Files
sk: Dátové súbory GCstar

en: AMC Data Files
sk: Dátové súbory AMC

en: PDF Files
sk: PDF súbory

en: Referencer Files
sk: Súbory referencera

en: CIW Files
sk: CIW súbory

en: VinoXML Data Files
sk: Dátové súbory VinoXML

en: Loan Dialog
sk: Dialóg pôžičky

en: The following items are being checked out:
sk: Nasledujúce položky sú kontrolované:

en: The following item is on-loan:
sk: Nasledujúca položka je na pôžičke:

en: &Lend to:
sk: &Požičané:

en: Enter the name of the person borrowing the items from you. Clicking the button allows you to select from your address book.
sk: Zadajte meno osoby, ktorá si požičiava položky od vás. Kliknutie na tlačidlo vám umožňuje výber z adresára.

en: &Loan date:
sk: &Dátum pôžičky:

en: The check-out date is the date that you lent the items. By default, today's date is used.
sk: Dátum výstupnej kontroly je dátum, kedy ste požičali položky. V predvolenom nastavení sa používa dnešný dátum.

en: D&ue date:
sk: Termín splnenia:

en: The due date is when the items are due to be returned. The due date is not required, unless you want to add the loan to your active calendar.
sk: Termín splnenia je, keď sú položky, ktoré majú byť vrátené. Termín splnenia nie je potrebné, ak nechcete pridať pôžičku do vášho aktívneho kalendára.

en: &Note:
sk: Poznámka:

en: You can add notes about the loan.
sk: Môžete pridať poznámky o pôžičke.

en: &Add a reminder to the active calendar
sk: &Pridať pripomienku do aktívneho kalendára

en: <qt>Checking this box will add a <em>To-do</em> item to your active calendar, which can be viewed using KOrganizer. The box is only active if you set a due date.</qt>
sk: <qt>Zaškrtnutie tohto poľa pridá položku <em>Úloha</em> do vášho aktívneho kalendára, ktorý možno prezerať pomocou KOrganizer. Pole je aktívne iba vtedy, ak nastavíte termín splnenia.</qt>

en: Check-in
sk: Vstupná kontrola

en: Modify Loan...
sk: Zmeniť pôžičku...

en: Borrower
sk: Požičiavateľ

en: Borrower (Sort by Count)
sk: Požičiavateľ (Zoradiť podľa počtu)

en: Tellico - collection management software, free and simple
sk: Tellico - správca zbierok pre KDE

en: Data source scripts
sk: Skripty dátového zdroja

en: Icons
sk: Ikony

en: Code examples and general inspiration
sk: Príklady kódu a všeobecná inšpirácia

en: Author of btparse library
sk: Autor knižnice btparse

en: Author of libcsv library
sk: Autor knižnice libcsv

en: Author of rtf2html library
sk: Autor knižnice rtf2html

en: Do not reopen the last open file
sk: Neotvárať znovu posledný otvorený súbor

en: Import <filename> as a bibtex file
sk: Importovať <filename> ako súbor bibtex

en: Import <filename> as a MODS file
sk: Importovať <filename> ako súbor MODS

en: Import <filename> as a RIS file
sk: Importovať <filename> ako súbor RIS

en: File to open
sk: Súbor na otvorenie

en: New Collection
sk: Nová kolekcia

en: Create a new collection
sk: Vytvoriť novú kolekciu

en: New &Book Collection
sk: Nová z&bierka kníh

en: Create a new book collection
sk: Vytvoriť novú zbierku kníh

en: New B&ibliography
sk: Nová b&ibliografia

en: Create a new bibtex bibliography
sk: Vytvoriť novú bibliografiu bibtex

en: New &Comic Book Collection
sk: &Nová zbierka komiksových kníh

en: Create a new comic book collection
sk: Vytvoriť novú zbierku komiksových kníh

en: New &Video Collection
sk: Nová &video zbierka

en: Create a new video collection
sk: Vytvoriť novú video zbierku

en: New &Music Collection
sk: &Nová hudobná zbierka

en: Create a new music collection
sk: Vytvoriť novú hudobnú zbierku

en: New C&oin Collection
sk: N&ová zbierka mincí

en: Create a new coin collection
sk: Vytvoriť novú zbierku mincí

en: New &Stamp Collection
sk: &Nová zbierka známok

en: Create a new stamp collection
sk: Vytvoriť novú zbierku známok

en: New C&ard Collection
sk: Nová zbierk&a kariet

en: Create a new trading card collection
sk: Vytvoriť novú zbierku zberateľských kariet

en: New &Wine Collection
sk: &Nová zbierka vín

en: Create a new wine collection
sk: Vytvoriť novú zbierku vín

en: New &Game Collection
sk: &Nová zbierka hier

en: Create a new game collection
sk: Vytvoriť novú zbierku hier

en: New Boa&rd Game Collection
sk: Nová zbie&rka stolových hier

en: Create a new board game collection
sk: Vytvoriť novú stolových zbierku hier

en: New &File Catalog
sk: &Nový katalóg súborov

en: Create a new file catalog
sk: Vytvoriť nový katalóg súborov

en: New C&ustom Collection
sk: &Nová vlastná zbierka

en: Create a new custom collection
sk: Vytvoriť novú vlastnú zbierku

en: Open an existing document
sk: Otvoriť existujúci dokument

en: Open a recently used file
sk: Otvoriť nedávny súbor

en: Save the document
sk: Uložiť dokument

en: Save the document as a different file...
sk: Uložiť dokument ako iný súbor...

en: Save As Template...
sk: Uložiť ako šablónu...

en: Quit the application
sk: Ukončiť aplikáciu

en: Import the collection data from other formats
sk: Importovať dáta zbierky z iných formátov

en: Import Tellico Data...
sk: Importovať dáta Tellico...

en: Import another Tellico data file
sk: Importovať iný dátový súbor Tellico

en: Import CSV Data...
sk: Importovať CSV dáta...

en: Import a CSV file
sk: Importovať CSV súbor

en: Import MODS Data...
sk: Importovať MODS dáta...

en: Import a MODS data file
sk: Importovať MODS dátový súbor

en: Import Alexandria Data...
sk: Importovať dáta Alexandria...

en: Import data from the Alexandria book collection manager
sk: Importovať dáta zo správcu knižných zbierok Alexandria

en: Import Delicious Library Data...
sk: Importovať dáta Delicious Library...

en: Import data from Delicious Library
sk: Importovať dáta z Delicious Library

en: Import Collectorz Data...
sk: Importovať dáta Collectorz...

en: Import data from Collectorz
sk: Importovať dáta z aplikácie Collectorz

en: Import Referencer Data...
sk: Importovať dáta aplikácie Referencer...

en: Import data from Referencer
sk: Importovať dáta z aplikácie Referencer

en: Import Bibtex Data...
sk: Importovať dáta Bibtex...

en: Import a bibtex bibliography file
sk: Importovať súbor bibtex bibliografie

en: Import Bibtexml Data...
sk: Importovať dáta Bibtexml...

en: Import a Bibtexml bibliography file
sk: Importovať súbor Bibtexml bibliografie

en: Import RIS Data...
sk: Importovať dáta RIS...

en: Import an RIS reference file
sk: Importovať referenčný súbor RIS

en: Import Goodreads Collection...
sk: Importovať zbierku Goodreads...

en: Import a collection from Goodreads.com
sk: Importovať zbierku z Goodreads.com

en: Import LibraryThing Collection...
sk: Importovať zbierku LibraryThing...

en: Import a collection from LibraryThing.com
sk: Importovať zbierku z LibraryThing.com

en: Import PDF File...
sk: Importovať PDF súbor...

en: Import a PDF file
sk: Importovať PDF súbor

en: Import Audio File Metadata...
sk: Importovať metadáta zvukového súboru

en: Import meta-data from audio files
sk: Importovať metadáta zo zvukových súborov

en: Import Audio CD Data...
sk: Importovať dáta zvukového CD...

en: Import audio CD information
sk: Importovať informácie zvukového CD

en: Import GCstar Data...
sk: Importovať dáta GCstar...

en: Import a GCstar data file
sk: Importovať dátový súbor GCstar

en: Import Griffith Data...
sk: Importovať dáta Griffith...

en: Import a Griffith database
sk: Importovať databázu Griffith

en: Import Ant Movie Catalog Data...
sk: Importovať dáta Ant Movie Catalog...

en: Import an Ant Movie Catalog data file
sk: Importovať dátový súbor Ant Movie Catalog

en: Import BoardGameGeek Collection...
sk: Importovať zbierku BoardGameGeek...

en: Import a collection from BoardGameGeek.com
sk: Importovať zbierku z BoardGameGeek.com

en: Import VinoXML...
sk: Importovať VinoXML...

en: Import VinoXML data
sk: Importovať dáta VinoXML

en: Import File Listing...
sk: Importovať výpisu súboru...

en: Import information about files in a folder
sk: Importovať informácie o súboroch v priečinku

en: Import XSL Transform...
sk: Importovať XSL transformáciu...

en: Import using an XSL Transform
sk: Importovať pomocou XSL transformácie

en: &Export
sk: &Exportovať

en: Export the collection data to other formats
sk: Exportovať dáta zbierky do iných formátov

en: Export to XML...
sk: Exportovať do XML...

en: Export to a Tellico XML file
sk: Exportovať do XML súboru Tellico

en: Export to Zip...
sk: Exportovať do Zip...

en: Export to a Tellico Zip file
sk: Exportovať do Zip súboru Tellico

en: Export to HTML...
sk: Exportovať do HTML...

en: Export to an HTML file
sk: Exportovať do HTML súboru

en: Export to CSV...
sk: Exportovať do CSV...

en: Export to a comma-separated values file
sk: Exportovať do súboru hodnôt oddelených čiarkami

en: Export to Alexandria...
sk: Exportovať do Alexandria...

en: Export to an Alexandria library
sk: Exportovať do knižnice Alexandria

en: Export to Bibtex...
sk: Exportovať do Bibtex...

en: Export to a bibtex file
sk: Exportovať do súboru bibtex

en: Export to Bibtexml...
sk: Exportovať do Bibtexml...

en: Export to a Bibtexml file
sk: Exportovať do súboru Bibtexml

en: Export to ONIX...
sk: Exportovať do ONIX...

en: Export to an ONIX file
sk: Exportovať do súboru ONIX

en: Export to GCstar...
sk: Exportovať do GCstar...

en: Export to a GCstar data file
sk: Exportovať do dátového súboru GCstar

en: Export XSL Transform...
sk: Exportovať XSL transformáciu...

en: Export using an XSL Transform
sk: Exportovať pomocou XSL transformácie

en: Cut the selected text and puts it in the clipboard
sk: Vystrihnúť vybraný text a vložiť ho do schránky

en: Copy the selected text to the clipboard
sk: Skopírovať vybraný text do schránky

en: Paste the clipboard contents
sk: Vloží obsah schránky

en: Select all the entries in the collection
sk: Vybrať všetky položky v zbierke

en: Deselect all the entries in the collection
sk: Zrušiť výber všetkých položiek v zbierke

en: Advanced &Filter...
sk: Pokročilý filter...

en: Filter the collection
sk: Filtrovať kolekciu

en: &New Entry...
sk: Nová položka...

en: New Entry
sk: Nová položka

en: Create a new entry
sk: Vytvoriť novú položku

en: Add Entry
sk: Pridať záznam

en: Internet Search...
sk: Hľadanie na internete...

en: Search the internet...
sk: Hľadať na internete...

en: Edit the selected entries
sk: Upraviť vybrané položky

en: Copy the selected entries
sk: Kopírovať vybrané položky

en: Delete the selected entries
sk: Vymazať vybrané položky

en: &Merge Entries
sk: &Zlúčiť položky

en: Merge the selected entries
sk: Zlúčiť vybrané položky

en: Check-&out...
sk: Výstupná k&ontrola...

en: Check-out the selected items
sk: Výstupná kontrola vybraných položiek

en: Check-&in
sk: &Vstupná kontrola

en: Check-in the selected items
sk: Vstupná kontrola vybraných položiek

en: &Rename Collection...
sk: Premenovať zbierku...

en: Rename the collection
sk: Premenovať zbierku

en: Collection &Fields...
sk: &Polia zbierky...

en: Fields
sk: Polia

en: Modify the collection fields
sk: Zmeniť polia zbierky

en: &Generate Reports...
sk: &Vytvoriť správy...

en: Reports
sk: Správy

en: Generate collection reports
sk: Vytvoriť správy o zbierkach

en: Convert to &Bibliography
sk: Previesť na &Bibliografiu

en: Convert a book collection to a bibliography
sk: Previesť zbierku kníh na bibliografiu

en: String &Macros...
sk: &Makrá reťazcov...

en: Edit the bibtex string macros
sk: Upraviť makrá reťazcov bibtex.

en: Check for Duplicate Keys...
sk: Skontrolovať duplicitné kľúče...

en: Check for duplicate citation keys
sk: Skontrolovať duplicitné kľúče

en: Copy Bibtex to Cli&pboard
sk: Ko&pírovať Bibtex do schránky

en: Copy bibtex citations to the clipboard
sk: Kopírovať citácie bibtex do schránky

en: Cite Entry in &LyX
sk: Citovať položku v &LyX

en: Cite the selected entries in LyX
sk: Citovať vybrané položky v LyX

[ctx: Update Entry]
en: Update
sk: Aktualizovať

en: All Sources
sk: Všetky zdroje

en: Update entry data from all available sources
sk: Aktualizovať dáta položiek zo všetkých dostupných zdrojov

en: Unlock Layout
sk: Odomknúť rozloženie

en: Unlock the window's layout
sk: Odomknúť rozloženie okien

en: Lock Layout
sk: Zamknúť rozloženie

en: Lock the window's layout
sk: Zamknúť rozloženie okien

en: Reset Layout
sk: Vynulovať rozloženie

en: Reset the window's layout
sk: Obnoviť rozloženie okien

en: Entry &Editor
sk: Editor položiek

en: Enable/disable the editor
sk: Povoliť/zakázať editor

en: Change Grouping
sk: Zmeniť zoskupenie

en: &Group Selection
sk: &Výber skupiny

en: Change the grouping of the collection
sk: Zmeniť zoskupenie zbierky

en: Filter here...
sk: Filtrovať tu...

en: <qt>The <i>Entry View</i> shows a formatted view of the entry's contents.</qt>
sk: <qt><i>Pohľad položky</i> ukazuje formátované zobrazenie obsahu položky.</qt>

en: Collection View
sk: Pohľad zbierky

en: <qt>The <i>Column View</i> shows the value of multiple fields for each entry.</qt>
sk: <qt><i>Stĺpcový pohľad</i>ukazuje hodnotu viacnásobných polí pre každú položku.</qt>

en: Group View
sk: Skupinový pohľad

en: Groups
sk: Skupiny

en: <qt>The <i>Group View</i> sorts the entries into groupings based on a selected field.</qt>
sk: <qt><i>Skupinový pohľad</i> triedi položky do zoskupení na základe vybraného poľa.</qt>

en: Welcome to the Tellico Collection Manager
sk: Vitajte v správcovi zbierok Tellico

en: <h3>Tellico is a tool for managing collections of books, videos, music, and whatever else you want to catalog.</h3><h3>New entries can be added to your collection by <a href="tc:///coll_new_entry">entering data manually</a> or by <a href="tc:///edit_search_internet">downloading data</a> from various Internet sources.</h3>
sk: <h3>Tellico je nástroj pre správu zbierok kníh, videa, hudby a čohokoľvek iného, čo chcete katalogizovať.</h3><h3>Nové položky sa môžu pridať do svojej zbierky <a href="tc:///coll_new_entry">ručným zadaním údajov</a> alebo <a href="tc:///edit_search_internet">sťiahnutím údajov</a> z rôznych internetových zdrojov.</h3>

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
sk: Aktuálny súbor bol zmenený.
    Chcete ho uložiť?

en: Opening file...
sk: Otvára sa súbor...

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: <qt><p>You are saving a file with many images, which causes Tellico to slow down significantly. Do you want to save the images separately in Tellico's data directory to improve performance?</p><p>Your choice can always be changed in the configuration dialog.</p></qt>
sk: <qt><p>Ukladáte súbor s mnohými obrázkami, čo spôsobí, že Tellico sa výrazne spomalí. Prajete si uložiť obrázky samostatne v dátovom adresári Tellico na zlepšenie výkonu?</p><p>Vaša voľba môže byť vždy zmenená v konfiguračnom dialógu.</p></qt>

en: Save Images Separately
sk: Uložiť obrázky oddelene

en: Save Images in File
sk: Uložiť obrázky v súbore

en: Saving file with a new filename...
sk: Ukladá sa súbor pod novým menom...

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Printing...
sk: Tlač...

en: The collection is currently being filtered to show a limited subset of the entries. Only the visible entries will be printed. Continue?
sk: Zbierka je v momentálne odfiltrovaná a ukazuje obmedzenú podmnožinu položiek. Vytlačené budú iba viditeľné položky. Pokračovať?

en: Exiting...
sk: Ukončujem...

en: (%1 filtered; %2 selected)
sk: (%1 filtrovaných; %2 vybraných)

en: (%1 filtered)
sk: (%1 filtrované)

en: (%1 selected)
sk: (%1 vybrané)

en: Tellico encountered an error in XSLT processing.
sk: Nastala chyba v spracovaní XSLT v Tellico.

en: Importing data...
sk: Importujem dáta...

en: Import File
sk: Importovať súbor

en: Import Directory
sk: Adresár importu

en: Exporting data...
sk: Exportovanie údajov...

en: Export As
sk: Exportovať ako

en: String Macros
sk: Makrá reťazcov

en: Macro
sk: Makro

en: String
sk: Reťazec

en: Creating citations...
sk: Vytváram citácie...

en: Filters
sk: Filtre

en: <qt>The <i>Filter View</i> shows the entries which meet certain filter rules.</qt>
sk: <qt>The <i>Pohľad filtra</i> ukazuje položky, ktoré spĺňajú určité pravidlá filtra.</qt>

en: Loans
sk: Pôžičky

en: <qt>The <i>Loan View</i> shows a list of all the people who have borrowed items from your collection.</qt>
sk: <qt><i>Pohľad pôžičky</i> ukazuje zoznam všetkých ľudí, ktorí si požičali položky z vašej zbierky.</qt>

en: Some images are not saved in the configured location. The current file must be saved and the images will be transferred to the new location.
sk: Niektoré obrázky nie sú uložené do nastaveného miesta. Aktuálny súbor musí byť uložený a obrázky budú premiestnené do nového umiestnenia.

en: Update entry data from %1
sk: Aktualizovať dáta položky z %1

en: Tellico can only import one file of this type at a time. Only %1 will be imported.
sk: Tellico môže importovať iba jeden súbor tohto typu naraz. Importuje sa iba %1.

en: Collection Report
sk: Správa o zbierke

en: &Report template:
sk: Šablóna sp&rávy:

en: &Generate
sk: &Vytvoriť

en: Select a report template and click <em>Generate</em>.
sk: Vybrať šablónu správy a kliknúť na <em>Vytvoriť</em>.

en: Some reports may take several seconds to generate for large collections.
sk: Pre niektoré správy môže trvať pri veľkých zbierkach niekoľko sekúnd, kým sa vytvoria.

en: PNG Files
sk: PNG súbory

en: HTML Files
sk: HTML súbory

en: Do you really want to delete this filter?
sk: Skutočne chcete zmazať tento filter?

en: Delete Filter?
sk: Vymazať filter?

en: New collection name:
sk: Názov novej zbierky:

en: Entry 1
sk: Položka 1

en: Entry 2
sk: Položka 2

en: Conflicting values for %1 were found while merging entries.
sk: Boli nájdené konfliktné hodnoty pre %1 pri zlučovaní položiek.

en: Please choose which value to keep.
sk: Prosím, zvoľte si, ktorá hodnota sa ponechá.

en: Select value from %1
sk: Vybrať hodnotu z %1

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (file_new_collection)
en: &New Collection
sk: Nová kolekcia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_import)
en: &Import
sk: &Importovať

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Export
sk: &Exportovať

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (collection)
en: &Collection
sk: Kolekcia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_update_entry)
en: &Update Entry
sk: Aktualizovať položku

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (coll_bibliography)
en: &Bibliography
sk: &Bibliografia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Show Views
sk: Zobraziť pohľady

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (collectionToolBar)
en: Collection Toolbar
sk: Panel nástrojov zbierky

en: <qt>An Alexandria library called <i>%1</i> already exists. Any existing books in that library could be overwritten.</qt>
sk: <qt>Alexandria knižnica s názvom<i>%1</i> už existuje. Všetky jestvujúce knihy v tejto knižnici by mohli byť prepísané.</qt>

en: Alexandria Options
sk: Voľby pre Alexandria

en: &Library:
sk: Knižnica:

en: Scanning audio files...
sk: Prezeranie zvukových súborov...

en: Files
sk: Súbory

en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Tracks (Disc %1)
sk: Stopy (Disk %1)

en: (Various)
sk: (Rôzne)

en: Audio File Options
sk: Možnosti zvukového súboru

en: Recursive &folder search
sk: Rekurzívne prehľadávanie zložky

en: If checked, folders are recursively searched for audio files.
sk: Ak je zaškrtnuté, zložky sú rekurzívne prehľadávané pre zvukové súbory.

en: Include file &location
sk: Zahrnúť umiestnenie súboru

en: If checked, the file names for each track are added to the entries.
sk: Ak je zaškrtnuté, názvy súborov pre každú stopu sa pridajú do položiek.

en: Include &bitrate
sk: Zahrnúť dátový tok

en: If checked, the bitrate for each track is added to the entries.
sk: Ak je zaškrtnuté, dátový tok pre každú stopu sa pridá do položiek.

en: Bibtex Options
sk: Voľby pre Bibtex

en: Expand string macros
sk: Rozbaliť makrá reťazcov

en: If checked, the string macros will be expanded and no @string{} entries will be written.
sk: Ak je zaškrtnuté, makrá reťazcov budú rozbalené a žiadne položky @string{} sa nezapíšu.

en: Use URL package
sk: Použiť URL balík

en: If checked, any URL fields will be wrapped in a \url declaration.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú všetky URL polia zabalené v deklarácii \url.

en: Skip entries with empty citation keys
sk: Preskočiť položky s prázdnymi kľúčmi

en: If checked, any entries without a bibtex citation key will be skipped.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú všetky položky bez kľúča citácie bibtex preskočené.

en: Bibtex quotation style:
sk: Štýl citácie bibtex:

en: Braces
sk: Zložené zátvorky

en: Quotes
sk: Úvodzovky

en: <qt>The quotation style used when exporting bibtex. All field values will be escaped with either braces or quotation marks.</qt>
sk: <qt>Štýl citácie použitý pri exportovaní bibtex. Všetky hodnoty poľa vyviaznu buď so zátvorkami alebo úvodzovkami.</qt>

en: No valid bibtex entries were found
sk: Neboli nájdené žiadne platné položky bibtex

en: No valid bibtex entries were found in file - %1
sk: Neboli nájdené žiadne platné položky bibtex v súbore - %1

en: Use Unicode (UTF-8) encoding
sk: Použiť kódovanie Unicode (UTF-8)

en: Read the imported file in Unicode (UTF-8).
sk: Čítať importovaný súbor v Unicode (UTF-8).

en: Use user locale (%1) encoding
sk: Použiť používateľské národné kódovanie (%1)

en: Read the imported file in the local encoding.
sk: Čítať importovaný súbor v národnom kódovaní.

en: Bibtexml Files
sk: Súbory Bibtexml

en: A valid XSLT file is needed to import the file.
sk: Je potrebný platný XSLT súbor na import súboru.

en: A valid user ID must be entered.
sk: Musí byť zadané platné ID užívateľa.

en: BoardGameGeek Options
sk: Voľby BoardGameGeek

en: Import owned items only
sk: Exportovať iba vlastné položky

en: User ID:
sk: ID užívateľa:

en: CSV Options
sk: Voľby pre CSV

en: Include field titles as column headers
sk: Zahrnúť názvy polí ako hlavičky stĺpcov

en: If checked, a header row will be added with the field titles.
sk: Ak je zaškrtnuté, bude riadok hlavičky pridaný s názvami polí.

en: Delimiter
sk: Oddeľovač

en: In addition to a comma, other characters may be used as a delimiter, separating each value in the file.
sk: Okrem čiarky, ďalšie znaky môžu byť použité ako oddeľovač, oddeľujúce každú hodnotu v súbore.

en: Comma
sk: Čiarka

en: Use a comma as the delimiter.
sk: Použiť čiarku ako oddeľovač.

en: Semicolon
sk: Bodkočiarka

en: Use a semi-colon as the delimiter.
sk: Použiť bodkočiarku ako oddeľovač.

en: Tab
sk: Karta

en: Use a tab as the delimiter.
sk: Použiť záložku ako oddeľovač.

en: Other
sk: Ostatné

en: Use a custom string as the delimiter.
sk: Použiť vlastný reťazec ako oddeľovač.

en: A custom string, such as a colon, may be used as a delimiter.
sk: Vlastný reťazec, ako je napríklad dvojbodka, môže byť použitý ako oddeľovač.

en: Table column delimiter:
sk: Oddeľovač stĺpcov tabuľky:

en: The column delimiter separates values in each column of a <i>Table</i> field.
sk: Oddeľovač stĺpcov oddeľuje hodnoty v každom stĺpci poľa <i>Tabuľka</i>.

en: Table row delimiter:
sk: Oddeľovač riadkov tabuľky:

en: The row delimiter separates values in each row of a <i>Table</i> field.
sk: Oddeľovač riadkov oddeľuje hodnoty v každom riadku poľa <i>Tabuľka</i>.

en: Select the type of collection being imported.
sk: Vybrať typ zbierky, ktorý sa importuje.

en: &First row contains field titles
sk: &Prvý riadok obsahuje názvy polí

en: If checked, the first row is used as field titles.
sk: Ak je zaškrtnuté, prvý riadok je použitý pre názvy polí.

en: Delimiter:
sk: Oddeľovač:

en: &Comma
sk: Čiarka

en: &Semicolon
sk: Bodkočiarka

en: Ta&b
sk: Tabulátor

en: Ot&her:
sk: &Iný:

en: The table shows up to the first five lines of the CSV file.
sk: Tabuľka ukazuje na prvých päť riadkov súboru CSV.

en: <qt>Set each column to correspond to a field in the collection by choosing a column, selecting the field, then clicking the <i>Assign Field</i> button.</qt>
sk: <qt>Nastaviť každý stĺpec, aby zodpovedal poľu v zbierke výberom stĺpca, výberom poľa a potom kliknutím na tlačidlo <i>Priradiť pole</i>.</qt>

en: Co&lumn:
sk: Stĺpec:

en: &Data field in this column:
sk: &Dátové polia v tomto stĺpci:

en: &Assign Field
sk: &Priradiť pole

en: At least one column must be assigned to a field. Only assigned columns will be imported.
sk: Aspoň jeden stĺpec musí byť priradený k poľu. Importované budú iba priradené stĺpce.

en: Review
sk: Revízia

en: <New Field>
sk: <Nové pole>

en: Scanning files...
sk: Skenovanie súborov...

en: File Listing Options
sk: Možnosti výpisu súboru

en: Recursive folder search
sk: Rekurzívne prehľadávanie zložky

en: If checked, folders are recursively searched for all files.
sk: Ak je zaškrtnuté, zložky sú rekurzívne prehľadávané pre všetky súbory.

en: Generate file previews
sk: Vytvoriť náhľady súborov

en: If checked, previews of the file contents are generated, which can slow down the folder listing.
sk: Ak je zaškrtnuté, vytvárajú sa náhľady obsahu súborov, čo môže spomaliť výpis priečinku.

en: <qt>Tellico was unable to access the CD-ROM device - <i>%1</i>.</qt>
sk: <qt>Aplikácia Tellico nebola schopná pristúpiť k zariadeniu CD-ROM - <i>%1</i>.</qt>

en: Select CDDB Entry
sk: Vybrať položku CDDB

en: Select a CDDB entry:
sk: Vyberte položku CDDB:

en: <qt>No records were found to match the CD.</qt>
sk: <qt>Neboli nájdené žiadne záznamy zodpovedajúce CD.</qt>

en: <qt>Tellico was unable to complete the CD lookup.</qt>
sk: <qt>Aplikácia Tellico nebola schopná dokončiť prehľadávanie CD.</qt>

en: Various
sk: Rôzne

en: Audio CD Options
sk: Možnosti zvukového CD

en: Read data from CD-ROM device
sk: Čítať údaje zo zariadenia CD-ROM

en: Select or input the CD-ROM device location.
sk: Vyberať alebo zadať umiestnenie zariadenia CD-ROM.

en: Read all CDDB cache files only
sk: Čítať iba všetky súbory vyrovnávacej pamäti CDDB

en: Read data recursively from all the CDDB cache files contained in the default cache folders.
sk: Čítať dáta rekurzívne zo všetkých súborov vyrovnávacej pamäti CDDB obsiahnutých v predvolenom priečinku vyrovnávacej pamäti.

en: <qt>The file is not a valid GCstar data file.</qt>
sk: <qt>Súbor nie je platný dátový súbor GCstar.</qt>

en: Goodreads Options
sk: Voľby Goodreads

en: (grouped by %1)
sk: (združené podľa %1)

en: HTML Options
sk: Voľby HTML

en: Print field headers
sk: Tlačiť hlavičky polí

en: Group the entries
sk: Zoskupiť položky

en: Export individual entry files
sk: Exportovať jednotlivé súbory položiek

en: If checked, individual files will be created for each entry.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú vytvorené jednotlivé súbory pre každú položku.

en: Loading data...
sk: Načítavajú sa dáta...

en: Loading %1...
sk: Načítava sa %1...

en: LibraryThing Options
sk: Možnosti LibraryThing

en: Export your LibraryThing collection in <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">JSON format</a>.
sk: Exportujte is svoju LibraryThing kolekciu vo <a href="https://www.librarything.com/export.php?export_type=json">formáte JSON</a>.

en: JSON Files
sk: JSON súbory

en: LibraryThing file:
sk: LibraryThing súbor:

en: Character set:
sk: Znaková sada:

en: ONIX Archive
sk: ONIX archív

en: Zip Files
sk: ZIP súbory

en: ONIX Archive Options
sk: Voľby pre ONIX archív

en: Include images in archive
sk: Zahrnúť obrázky v archíve

en: If checked, the images in the document will be included in the zipped ONIX archive.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú obrázky v dokumente zahrnuté v zipovanom archíve ONIX.

en: Tellico was unable to read any metadata from the PDF file.
sk: Aplikácia Tellico nebola schopná prečítať žiadne metadáta zo súboru PDF.

en: Tellico is able to download information about entries with a DOI from CrossRef.org. However, you must create an CrossRef account and add a new data source with your account information.
sk: Aplikácia Tellico je schopná stiahnuť informácie o položkách s DOI z CrossRef.org. Avšak, musíte vytvoriť účet CrossRef a pridať nový zdroj dát s informáciami o vašom účte.

en: The file is empty.
sk: Súbor je prázdny.

en: The file contains no collection data.
sk: Súbor neobsahuje žiadne dáta zbierky.

en: Tellico XML Options
sk: XML možnosti Tellico

en: Include images in XML document
sk: Zahrnúť obrázky v dokumente XML

en: If checked, the images in the document will be included in the XML stream as base64 encoded elements.
sk: Ak je zaškrtnuté, budú obrázky v dokumente zahrnuté do XML prúdu ako prvky kódované base64.

en: Tellico Zip File
sk: Zip súbor Tellico

en: It is from a future version of Tellico.
sk: Je z budúcej verzie Tellico.

en: XSLT Options
sk: Voľby pre XSLT

en: XSLT file:
sk: XSLT súbor:

en: Choose the XSLT file used to transform the data.
sk: Vyberte súbor XSLT slúžiaci k transformácii dát.

en: Decrease the maximum icon size in the icon list view
sk: Znížiť maximálnu veľkosť ikon v zozname ikonového pohľadu

en: The current maximum icon size is %1.
    Move the slider to change it.
sk: Súčasná maximálna veľkosť ikon je %1.
    Presunúť posuvník na jej zmenu.

en: Increase the maximum icon size in the icon list view
sk: Zvýšiť maximálnu veľkosť ikon v zozname ikonového pohľadu

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a book has more than one author, you should separate
    their names by a semi-colon, so that Tellico will know how to split them
    and use them separately.</p>
    <p>Any other field which allows multiple values should be entered the
    same way, with a semi-colon (;) separating each value.</p>
sk: <p>...že keď má kniha viac ako jedného autora, mali by ste oddeliť
    ich mená bodkočiarkou, takže Tellico bude vedieť, ako ich rozdeliť
    a používať samostatne.</p>
    <p>Akékoľvek iné pole, ktoré umožňuje viacnásobné hodnoty, by sa malo zadávať
    rovnakým spôsobom s bodkočiarkou (;) oddeľujúcou jednotlivé hodnoty.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can change which fields are shown in the column view by
    right-clicking on the column header.
sk: <p>... že môžete zmeniť polia, ktoré sa zobrazia v stĺpcovom pohľade,
    kliknutím pravým tlačidlom na hlavičku stĺpca.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, or modify the fields in the collection using
    the Field Editor. The arrow buttons below the field list can be used to change the
    position of the field in the list, which affects the placement in the entry
    editor.</p>
sk: <p>...že môžete pridať, upraviť alebo zmeniť pole v kolekcii pomocou
    Editor polí. Tlačidlá so šípkami pod zoznamom polí možno použiť
    na zmenu pozície poľa v zozname, čo má vplyv na umiestnenie v editore
    položiek.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if you want to filter by a Checkbox field, a value of
    "true" should be used. If you'd like to filter to
    show only the science fiction books which you've not read, for
    example, check the <em>Match all of the
    following</em> button, set the first rule to have "Genre"
    "contains" "Science Fiction" (no quotes) and the second rule to
    have "Read" "does not contain" "true" (no quotes).</p>
sk: <p>...že ak chcete filtrovať podľa zaškrtávacieho poľa, mala by
    sa použiť hodnota "pravda". Ak by ste chceli filtrovať
    napríklad iba sci-fi knihy, ktoré ste ešte nečítali,
    zaškrtnite tlačidlo <em>Zodpovedať všetkým
    nasledujúcim</em>, nastavte prvé pravidlo, aby málo "Žáner"
    "obsahuje" "Science Fiction" (bez úvodzoviek) a druhé pravidlo
    aby malo "Čítať" "neobsahuje" "pravda" (bez úvodzoviek).</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if a non-word character is used in the Quick Filter, the text is
    interpreted as a regular expression.</p>
    <p>To show only books which are by Weber or Bujold, for example, then
    type "weber|bujold" (no quotes) in the filter box.</p>
sk: <p>...že ak sa neslovný znak použije v Rýchlom filtri, text sa
    interpretuje ako regulárny výraz.</p>
    <p>Aby sa napríklad zobrazili iba knihy, ktoré sú od Webera alebo Bujolda,
    potom treba napísať "weber|bujold" (bez úvodzoviek) do poľa filtra.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can edit more than one entry at a time, by holding down
    the Shift or Ctrl key and selecting multiple entries.</p>
sk: <p>...že môžete editovať viac ako jeden položku naraz podržaním
    klávesu Shift alebo Ctrl a výberom viacerých položiek.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can convert an existing book collection to a bibliography,
    which can then be exported to bibtex or Bibtexml format.</p>
sk: <p>...že môžete previesť existujúcu knižnú zbierku na bibliografiu,
    ktorá potom môže byť exportovaná do formátu bibtex ​​alebo Bibtexml.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add, edit, and delete string macros for bibliographies.</p>
sk: <p>...že môžete pridávať, upravovať a mazať makrá reťazcov pre bibliografie.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that if more than one field is formatted as a name, then an additional
    group named "People" is added to the collection, allowing authors and editors
    to be sorted or printed together, for example.</p>
sk: <p>... že ak je viac ako jedno pole formátované ako meno, potom sa dodatočná
    skupina s názvom "Ľudia" pridaná do zbierky, čo umožňuje autorov a editorov
    triediť alebo vytlačiť spoločne, napríklad.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can modify the appearance of the printed output by modifying
    the <tt>tellico-printing.xsl</tt> file. The file generates HTML, and the CSS
    within the stylesheet governs things like the font, the margins, etc.</p>
sk: <p>...že môžete zmeniť vzhľad tlačeného výstupu zmenou
    súboru <tt>tellico-printing.xsl</tt>. Súbor vytvára HTML a CSS
    v rámci štýlu upravujúceho veci ako písmo, okraje, atď.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can import using any generic XSL stylesheet which
    outputs a valid Tellico XML file.</p>
sk: <p>...že môžete importovať pomocou nejakého všeobecného štýlu XSL, ktorého
    výstup je platný Tellico súbor XML.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that double-clicking an entry item opens the Entry Editor.</p>
sk: <p>...že dvojitom kliknutím na položku sa otvorí Editor položiek.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can add HTML tags to any Paragraph field for formatting, such as
    &lt;b&gt;bold&lt;/b&gt; or &lt;i&gt;italic&lt;/i&gt;.</p>
sk: <p>...že môžete pridať HTML značky do akéhokoľvek poľa odseku , ako je
    &lt;b&gt;tučné&lt;/b&gt; alebo &lt;i&gt;kurzíva&lt;/i&gt;.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that when the Column View is focused, you can press a letter on the
    keyboard to scroll to the next entry that starts with that letter.</p>
sk: <p>... že keď je Stĺpcový pohľad aktívny, môžete stlačiť písmeno klávesnice
    a prejsť na ďalšiu položku, ktorá začína týmto písmenom.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>...that you can use a field with a derived value to combine multiple separated fields
    into a single field. Use a derived value template
    similar to "Value: %{fielda}%{fieldb}" where %{...} gets replaced with the
    appropriate field value. This is useful to collect multiple values in a
    single field, e.g. for better grouping, and to combine fields of different
    types by respecting proper sorting at the same time. Consider for example
    a number field followed by a text subfield with entries 3b, 14a.</p>
sk: <p>...že môžete použiť pole s odvodenou hodnotou na kombinovanie viacerých
    oddelených polí do jedného poľa. Použite šablónu odvodenej hodnoty
    podobnú "Hodnota:%{polea}% {poleb}", kde sa %{...} nahradí
    zodpovedajúcou hodnotou poľa. To je užitočné pre zhromaždenie viac hodnôt
    v jednom poli, napr. pre lepšie zoskupenie a kombináciu polí rôznych
    typov rešpektujúc súčasne správne triedenie. Napríklad číselné pole
    nasledované textovým podpoľom s položkami 3b, 14a.</p>

en: This template is meant for music collections only.
sk: Táto šablóna je určená len pre hudobné zbierky.

en: Total:
sk: Celkom:

en: This template is meant for video collections only.
sk: Táto šablóna je určená len pre video zbierky.

en: : Group Summary
sk: : Súhrn skupiny

en: Total number of fields:
sk: Celkový počet polí:

en: Total number of entries:
sk: Celkový počet položiek:

en: Generated by Tellico
sk: Vytvorené aplikáciou Tellico

en: Distinct values:
sk: Jedinečné hodnoty:

en: Loan Date
sk: Dátum pôžičky

en: Note
sk: Poznámka

en: Due Date
sk: Termín splnenia

en: Search
sk: Hľadať

en: Clear
sk: Vyčistiť
