tellico - en to ug translation catalogue (293 entries)

[ctx: Album XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Album.xsl
en: Album
ug: ئالبوم

[ctx: Default XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Default.xsl
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: Fancy XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Fancy.xsl
en: Fancy
ug: نەپىس

[ctx: Video XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Video.xsl
en: Video
ug: سىن

[ctx: Compact XSL Template]
note: i18n: file: xslt/entry-templates/Compact.xsl
en: Compact
ug: ئىخچام

en: Name
ug: ئاتى

en: Personal
ug: شەخسىي

en: Bibliography
ug: كىتابلار مۇندەرىجىسى

[ctx: New Field]
en: &New
ug: يېڭى(&N)

en: Field Properties
ug: سۆز بۆلەك خاسلىقى

en: &Title:
ug: ماۋزۇ(&T):

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Revert
ug: ئەسلىگە ياندۇر

en: Property
ug: خاسلىق

en: Value
ug: قىممەت

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Publishing
ug: ئېلان قىلىش

en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Entry Type
ug: كىرگۈ تىپى

en: Author
ug: ئاپتور

en: Book Title
ug: كىتاب ماۋزۇسى

en: Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ

en: Organization
ug: ئورگان

note: i18n("Institution")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("institution")); field->setCategory(i18n(bibtex_general)); field->setFlags(Field::AllowDelete); field->setFormatType(FieldFormat::FormatTitle); list.append(field); ****************** Publishing **************************
en: Publisher
ug: تارقاتقۇچى

en: Address
ug: ئادرېس

en: Edition
ug: نەشرى

en: Pages
ug: بەتلەر

en: Year
ug: يىل

en: Journal
ug: ژۇرنال

en: Digital Object Identifier
ug: رەقەملىك نەڭ كىملىكى

en: Month
ug: ئاي

en: Number
ug: نومۇرى

note: i18n("School")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("school")); field->setCategory(i18n(bibtex_publishing)); field->setFlags(Field::AllowCompletion | Field::AllowGrouped); list.append(field); ****************** Classification ***************************
en: Chapter
ug: باب

en: Series
ug: يۈرۈشلۈك

[ctx: A number field in a bibliography]
en: Volume
ug: ئاۋاز مىقدارى

note: i18n("Annotation")); field->setProperty(QLatin1String("bibtex"), QLatin1String("annote")); field->setCategory(i18n(bibtex_misc)); list.append(field);
en: Keywords
ug: ھالقىلىق سۆزلەر

en: Abstract
ug: مۇھىم مەزمۇن

en: Notes
ug: ئىزاھ

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Genre
ug: ئېقىم

en: Mechanism
ug: مېخانىزمى:

en: Number of Players
ug: ئوينىغۇچى سانى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Rating
ug: باھالاش

en: Comments
ug: ئىزاھات

en: Classification
ug: تۈرگە ئايرىش

en: Subtitle
ug: قوشۇمچە ماۋزۇ

en: Binding
ug: باغلاق

en: Translator
ug: تەرجىمان

en: Language
ug: تىل

en: New
ug: يېڭى

en: Used
ug: ئىشلىتىلگىنى

en: Condition
ug: شەرت

en: Read
ug: ئوقۇ

en: Player
ug: قويغۇچ

en: Team
ug: قوشۇن

en: Brand
ug: تاۋار ماركىسى

en: Location
ug: ئورنى

en: Quantity
ug: سانى

en: Type
ug: تىپى

en: Country
ug: دۆلەت

en: Currency
ug: پۇل

en: Grade
ug: دەرىجىسى

en: Reverse
ug: ئەكسىچە

en: Writer
ug: ئاپتور

[ctx: Comic Book Illustrator]
en: Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى

en: Issue
ug: تارقاتقۇچى

en: My Files
ug: ھۆججىتىم

[ctx: File catalog]
en: Volume
ug: ئاۋاز مىقدارى

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: Mimetype
ug: Mime تىپى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Permissions
ug: ئىمتىيازلار

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Platform
ug: سۇپا

[ctx: Games - Publisher]
en: Publisher
ug: تارقاتقۇچى

en: Developer
ug: ئىجادىيەتچى

en: Completed
ug: تاماملاندى

en: Linux
ug: لىنۇكىس

[ctx: Windows Platform]
en: Windows
ug: كۆزنەكلەر

en: My Music
ug: كۈيلىرىم

en: Album
ug: ئالبوم

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Artist
ug: ئورۇنلىغۇچى

en: Label
ug: ئەن

en: Tracks
ug: نەغمىلەر

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Length
ug: ئۇزۇنلۇقى

en: Color
ug: رەڭ

en: Cancelled
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Centering
ug: ئوتتۇرا

en: Image
ug: سۈرەت

en: Features
ug: ئىقتىدار

en: My Videos
ug: سىنلىرىم

en: Blu-ray
ug: كۆكنۇر

en: Certification
ug: گۇۋاھنامە

en: Region
ug: رايون

en: Nationality
ug: دۆلەت تەۋەلىكى

en: Format
ug: پىچىمى

en: Cast
ug: رولچى

en: Role
ug: رول

en: Director
ug: رېژىسسور

en: Producer
ug: فىلىم ئىشلىگۈچى

en: Composer
ug: مۇزىكىسىنى ئىشلىگۈچى

en: Studio
ug: خىزمەت ئۆيى

en: Black & White
ug: ئاق&قارا

en: Color Mode
ug: رەڭلىك

[ctx: Wine Producer]
en: Producer
ug: فىلىم ئىشلىگۈچى

[ctx: Add (Entry Title)]
en: Add %1
ug: «%1» نى قوش

en: Add Filter
ug: سۈزگۈچ قوش

[ctx: Delete (Entry Title)]
en: Delete %1
ug: %1 ئۆچۈر

en: Rename Collection
ug: توپلام ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Printing
ug: بېسىش

en: Templates
ug: قېلىپلار

en: Data Sources
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى

en: General Options
ug: ئادەتتىكى تاللانمىلار

en: Image Options
ug: سۈرەت تاللانما

en: Template:
ug: قېلىپ:

en: Font:
ug: خەت نۇسخا:

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Color Options
ug: رەڭ تاللانمىسى

en: Background color:
ug: تەگلىك رەڭگى:

en: Text color:
ug: تېكىست رەڭگى:

en: Highlight color:
ug: يورۇتۇش رەڭگى:

en: Highlighted text color:
ug: يورۇتۇلغان تېكىست رەڭگى:

en: Install...
ug: ئورنات…

en: Download...
ug: چۈشۈر …

en: Delete...
ug: ئۆچۈر…

en: Move &Up
ug: يۇقىرىغا(&U)

en: Move &Down
ug: تۆۋەنگە(&D)

en: Filter by type:
ug: تىپى بويىچە سۈزۈش:

en: &New...
ug: يېڭى(&N)…

en: &Modify...
ug: ئۆزگەرت(&M)...

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: Delete Template
ug: قېلىپنى ئۆچۈرۈش

en: Ready.
ug: تەييار.

en: Delete Entry
ug: تۈر ئۆچۈر

en: &Sort By
ug: تەرتىپى(&S)

en: &Delete Entry
ug: كىرگۈنى ئۆچۈر(&D)

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ug: "%1" ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت. ئۇنى راستلا قاپلىۋېتەمسىز؟

en: Overwrite File?
ug: ھۆججەت قاپلامسىز؟

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: View Columns
ug: ئىستونلارنى كۆرۈش

[ctx: Noun, Menu name]
en: Columns
ug: ئىستونلار

en: Saving file...
ug: ھۆججەت ساقلاۋاتىدۇ…

en: Edit Entry
ug: كىرگۈ تەھرىرلەش

en: &New Entry
ug: يېڭى كىرگۈ(&N)

en: Unsaved Changes
ug: ساقلانمىغان ئۆزگەرتىش

en: (Empty)
ug: (بوش)

en: Please check your installation.
ug: ئورناتمىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Export Options
ug: چىقىرىشنى تاللاش تۈرى

en: Formatting
ug: فورمات

en: Encoding
ug: كودلاش

en: United States
ug: ئامېرىكا قوشما شتاتلىرى

en: United Kingdom
ug: ئەنگلىيە پادىشاھلىقى

en: Germany
ug: گېرمانىيە

en: Japan
ug: ياپونىيە

en: France
ug: فىرانسىيە

en: Canada
ug: كانادا

en: China
ug: جۇڭگو

en: Spain
ug: ئىسپانىيە

en: Italy
ug: ئىتالىيە

en: Country:
ug: دۆلەت:

en: No Image
ug: سۈرەت يوق

en: Distributor
ug: تەمىنلىگۈچى

en: Episodes
ug: قىسىملار

en: Language:
ug: تىل:

en: Available Fields
ug: ئىشلىتىلىشچان سۆز بۆلىكى

en: &Username:
ug: ئىشلەتكۈچى نامى(&U):

en: &Password:
ug: ئىم(&P):

en: Email:
ug: ئېلخەت:

en: Institution
ug: تارماق

en: External Application
ug: سىرتقى پروگرامما

note: i18ncheckarg
en: Arguments
ug: ئۆزگەرگۈچىلەر

en: Update
ug: يېڭىلا

en: Person
ug: كىشى

en: Keyword
ug: ھالقىلىق سۆز

en: Author:
ug: ئاپتور:

en: Internet Movie Database
ug: ئىنتېرنېت كىنو ساندىنى

en: Certifications
ug: گۇۋاھنامىلەر

[ctx: Language]
en: English
ug: ئىنگلىزچە

[ctx: Language]
en: French
ug: فىرانسۇزچە

en: Hos&t:
ug: ماشىنا(&T):

en: &Port:
ug: ئېغىز(&P):

en: Path:
ug: يول:

en: Format:
ug: فورمات:

[ctx: Language]
en: German
ug: گېرمانچە

[ctx: Language]
en: Spanish
ug: ئىسپانچە

en: Alias
ug: تەخەللۇس

en: &Database:
ug: ساندان(&D):

en: &Format:
ug: فورمات(&F):

en: Auto-detect
ug: ئۆزلۈكىدىن تەكشۈر

en: &User:
ug: ئىشلەتكۈچى(&U):

en: Optional
ug: تاللاشچان

en: Pass&word:
ug: ئىم(&W):

en: &Search
ug: ئىزدە(&S)

en: &Stop
ug: توختا(&S)

en: Internet Search
ug: ئىنتېرنېتتا ئىزدەش

[ctx: Start the search]
en: S&earch:
ug: ئىزدە(&E):

en: Source
ug: مەنبە

en: &Add Entry
ug: كىرگۈ قوش(&A)

en: Searching...
ug: ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Paragraph
ug: ئابزاس

en: Choice
ug: تاللاش

en: Checkbox
ug: تاللاش كۆزنەكچىسى

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Date
ug: چېسلا

[ctx: ID # of the entry]
en: ID
ug: كىملىكى(ID)

en: Date Created
ug: قۇرۇلغان چېسلا

en: Date Modified
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا

en: Advanced Filter
ug: ئالىي سۈزگۈچ

en: Filter Criteria
ug: سۈزگۈچ شەرتى

en: Match a&ll of the following
ug: تۆۋەندىكى تۈرلەرنىڭ ھەممىسىگە ماس كېلىدۇ(&L)

en: Match an&y of the following
ug: تۆۋەندىكىلەردىن خالىغان بىرىگە ماسلاشتۇر(&Y)

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Expand All Groups
ug: بارلىق گۇرۇپپىنى يېيىش

en: Collapse All Groups
ug: ھەممە گۇرۇپپىنى قاتلا

[ctx: Group Name Header]
en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: People
ug: كىشىلەر

en: Any Field
ug: خالىغان سۆز بۆلىكى

en: equals
ug: تەڭلىك

en: does not equal
ug: تەڭ ئەمەس

[ctx: is before a date]
en: is before
ug: ئىلگىرى

[ctx: is after a date]
en: is after
ug: كېيىن

en: contains
ug: ئىچىدە

en: does not contain
ug: ئىچىدە ئەمەس

en: Select Image...
ug: سۈرەت تاللاش…

en: Scan Image...
ug: سۈرەت شويلىلاش…

en: Open With...
ug: بۇنىڭدا ئېچىش…

[ctx: Clear image]
en: Clear
ug: تازىلا

en: Opening the selected scanner failed.
ug: تاللانغان شولىلىغۇچنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى.

[ctx: more widgets]
en: More
ug: تېخىمۇ كۆپ

[ctx: fewer widgets]
en: Fewer
ug: ئازراق

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

[ctx: set a value]
en: &Set
ug: تەڭشەك(&S)

[ctx: delete a value]
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: Column %1
ug: ئىستون %1

en: Insert Row
ug: قۇر قىستۇر

en: Remove Row
ug: قۇرنى چىقىرىۋەت

en: Move Row Down
ug: قۇرنى تۆۋەنگە يۆتكە

en: Import Options
ug: ئەكىرىش  تاللانما

en: &Import
ug: ئەكىر(&I)

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: File to open
ug: ئاچىدىغان ھۆججەت

en: Open an existing document
ug: مەۋجۇت  پۈتۈكنى ئېچىش

en: Open a recently used file
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن ھۆججەتنى ئاچىدۇ

en: Quit the application
ug: پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇر

en: &Export
ug: چىقار(&E)

en: Copy the selected text to the clipboard
ug: تاللىغان تېكىستنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Paste the clipboard contents
ug: چاپلاش تاختىسىنىڭ مەزمۇنلىرىنى چاپلا

en: Fields
ug: سۆز بۆلىكى

en: Reports
ug: دوكلات

[ctx: Update Entry]
en: Update
ug: يېڭىلا

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: The current file has been modified.
    Do you want to save it?
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەت ئۆزگەرتىلگەن.
    ساقلامسىز؟

en: Opening file...
ug: ھۆججەتلەرنى ئېچىۋاتىدۇ…

en: Open File
ug: ھۆججەت ئاچ

en: Saving file with a new filename...
ug: يېڭى ھۆججەت ئاتىنى ئىشلىتىپ ساقلاۋاتىدۇ…

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

en: Printing...
ug: بېسىۋاتىدۇ…

en: Exiting...
ug: چېكىنىۋاتىدۇ…

en: (%1 selected)
ug: (%1 تاللاندى)

en: Importing data...
ug: سانلىق-مەلۇمات كىرگۈزۈۋاتىدۇ…

en: Import File
ug: ھۆججەت ئەكىر

en: String
ug: تېكىست

en: Filters
ug: سۈزگۈچ

en: Loans
ug: قەرز

en: &Generate
ug: ياسا(&G)

en: Do you really want to delete this filter?
ug: بۇ سۈزگۈچنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Delete Filter?
ug: سۈزگۈچنى ئۆچۈرەمسىز؟

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ug: ھۆججەت(&F)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

en: &Library:
ug: ئامبار(&L):

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Bitrate
ug: بايت نىسبىتى

en: Braces
ug: چوڭ تىرناق

en: Quotes
ug: تىرناق

en: Delimiter
ug: ئايرىش بەلگىسى

en: Comma
ug: پەش

en: Semicolon
ug: چېكىتلىك پەش

en: Other
ug: باشقا

en: Delimiter:
ug: ئايرىغۇچ:

en: Select a CDDB entry:
ug: بىر CDDB كىرگۈسىنى تاللاڭ:

en: Total:
ug: جەمئىي:

en: Total number of entries:
ug: كىرگۈنىڭ جەمئىي سانى:

en: Note
ug: ئىزاھات

en: Due Date
ug: مۆھلىتى(چېسلا)

en: Search
ug: ئىزدە

en: Clear
ug: تازىلا
