terminology 0.6.99 - en to el translation catalogue (102 entries)

en: Open
el: Άνοιγμα

en: <b>Terminology %s</b><br>Why should terminals be boring?<br><br>This terminal was written for Enlightenment, to use EFL and otherwise push the boundaries of what a modern terminal emulator should be. We hope you enjoy it.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distributed under the 2-clause BSD license detailed below:<br><br>%s
el: <b>Terminology %s</b><br>Γιατί πρέπει τα τερματικά να είναι βαρετά;<br><br>Αυτό το τερματικό είναι γραμμένο για το Enlightenment, για να χρησιμοποιεί τις EFL αλλά και να διευρύνει τα όρια για το πώς πρέπει να είναι ένας σύγχρονος εξομοιωτής τερματικού. Ελπίζουμε να το απολαύσετε.<br><br>Πνευματική Ιδιοκτησία © 2012-%d :<br><br>%s<br><br>Διανέμεται σύμφωνα με την άδεια BSD 2-clause, λεπτομερώς παρακάτω:<br><br>%s

en: Controls
el: Ρυθμίσεις

en: New
el: Νέο

en: Split V
el: Διαίρεση Κ

en: Split H
el: Διαίρεση Ο

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: About
el: Σχετικά

en: Scrolling
el: Κύλιση

en: Scroll one page up
el: Κύλιση μία σελίδα πάνω

en: Scroll one page down
el: Κύλιση μία σελίδα κατω

en: Scroll one line up
el: Κύλιση μία γραμμή πάνω

en: Scroll one line down
el: Κύλιση μία γραμμή κάτω

en: Copy/Paste
el: Αντιγραφή/Επικόλληση

en: Copy selection to Primary buffer
el: Αντιγραφή τρέχουσας επιλογής στο πρόχειρο

en: Splits/Tabs
el: Διαίρεση/Καρτέλες

en: Split horizontally (new below)
el: Διαίρεση οριζόντια (νέο από κάτω)

en: Split vertically (new on right)
el: Διαίρεση κάθετα (νέο στα δεξιά)

en: Create a new "tab"
el: Δημιουργία νέας "καρτέλας"

en: Close the focused terminal
el: Κλείσιμο εστιασμένου τερματικού

en: Switch to terminal tab 1
el: Μετάβαση στην καρτέλα 1

en: Switch to terminal tab 2
el: Μετάβαση στην καρτέλα 2

en: Switch to terminal tab 3
el: Μετάβαση στην καρτέλα 3

en: Switch to terminal tab 4
el: Μετάβαση στην καρτέλα 4

en: Switch to terminal tab 5
el: Μετάβαση στην καρτέλα 5

en: Switch to terminal tab 6
el: Μετάβαση στην καρτέλα 6

en: Switch to terminal tab 7
el: Μετάβαση στην καρτέλα 7

en: Switch to terminal tab 8
el: Μετάβαση στην καρτέλα 8

en: Switch to terminal tab 9
el: Μετάβαση στην καρτέλα 9

en: Switch to terminal tab 10
el: Μετάβαση στην καρτέλα 10

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Font size up 1
el: Άυξηση μεγέθους γραμματοσειράς κατα 1

en: Font size down 1
el: Μείωση μεγέθους γραμματοσειράς κατα 1

en: Display big font size
el: Εμφάνιση μεγάλου μεγέθους γραμματοσειρά

en: Reset font size
el: Επαναφορά μεγέθους γραμματοσειράς

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Display the history miniview
el: Εμφάνιση ιστορικού μικροπροβολής

en: Display the command box
el: Εμφάνιση πλαισίου εντολών

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
el: (C) 2012-%d Carsten Haitzler και λοιποί

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
el: Εντολή για εκτέλεση. Η προεπιλογή είναι το $SHELL (ή passwd shell ή /bin/sh)

en: option %s requires an argument!
el: η επιλογή %s χρειάζεται ένα όρισμα!

en: Function %s failed: %s
el: Αποτυχία λειτουργίας %s: %s

en: None
el: Κανένα

en: Source file is target file
el: Το πηγαίο αρχείο είναι το αρχείο προορισμού

en: Picture imported
el: Εικόνα εισήχθει

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Background
el: Φόντο

en: Translucent
el: Διαφάνεια

en: Select Path
el: Επιλογή Διαδρομής

en: System
el: Σύστημα

en: User
el: Χρήστης

en: Other
el: Άλλο

en: %'d lines
el: %'d γραμμές

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Scroll to bottom on new content
el: Μετακίνηση προς τα κάτω όταν υπάρχει νέο περιεχόμενο

en: Scroll to bottom when a key is pressed
el: Μετακίνηση προς τα κάτω όταν πατηθεί κάποιο πλήκτρο

en: Visual Bell
el: Οπτικό Κουδούνισμα

en: Bell rings
el: Ήχος κουδουνίσματος

en: Urgent Bell
el: Επείγων κουδούνισμα

en: Set TERM to xterm-256color
el: Ορισμός TERM σε xterm-256color

en: Always open at size:
el: Άνοιγμα πάντα σε μέγεθος:

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: Options
el: Επιλογές

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Theme
el: Θέμα

en: Colors
el: Χρώματα

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Toolkit
el: Εργαλειοθήκη

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Standard
el: Τυπικό

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Please press key sequence
el: Παρακαλώ πιέστε την αλληλουχία πλήκτρων

en: Key Bindings
el: Συνδυασμοί Πλήκτρων

en: Drag & drop links
el: Μεταφορά και απόθεση συνδέσμων

en: Inline if possible
el: Inline αν είναι δυνατόν

en: E-mail:
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο:

en: URL (Images):
el: Σύνδεσμος (εικόνες):

en: URL (Video):
el: Σύνδεσμος (Βίντεο):

en: URL (All):
el: Σύνδεσμος (Όλα):

en: Local (Images):
el: Τοπικά (Εικόνες):

en: Local (Video):
el: Τοπικά (Βίντεο):

en: Local (All):
el: Τοπικά (Όλα):

en: Unknown font command: %s
el: Άγνωστη εντολή γραμματοσειράς: %s

en: Unknown grid size command: %s
el: Άγνωστο εντολή μεγέθους πλέγματος: %s

en: Background file could not be read: %s
el: Αδυναμία ανάγνωσης αρχείου φόντου: %s

en: Unknown command: %s
el: Άγνωστη εντολή: %s

en: Could not get working directory of pid %i: %s
el: Δεν μπόρεσε να εντοπιστεί κατάλογος με pid %i: %s

en: Could not load working directory %s: %s
el: Δεν μπόρεσε να φορτωθεί ο κατάλογος εργασίας %s: %s

en: unsupported selection format '%s'
el: Μή υποστηριζόμενη μορφή επιλογής '%s'

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: memerr: %s
el: Σφάλμα μνήμης: %s

en: Size set ioctl failed: %s
el: Αποτυχία ορισμού μεγέθους ioctl: %s

en: Could not write to file descriptor %d: %s
el: Αδυναμία εγγραφής στον περιγραφέα αρχείου %d: %s

en: open() of pty '%s' failed: %s
el: αποτυχία open() στο pty '%s': %s

en: fcntl() on pty '%s' failed: %s
el: αποτυχία fcntl() στο pty '%s': %s

en: Could not change current directory to '%s': %s
el: Αδυναμία αλλαγής τρέχοντος καταλόγου σε '%s': %s

en: Could not load any theme for group=%s: %s
el: Δεν γίνεται να φορτωθεί οποιοδήποτε θέμα για την ομάδα=%s: %s

en: Ecore IMF failed
el: Το Ecore IMF απέτυχε

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
el: Δεν μπορεί να εντοπιστεί το θέμα του terminology! Μήπως ξεχάσατε το 'ninja install';
