enlightenment - en to ms translation catalogue (51 entries)

en: Controls
ms: Kawalan

en: New
ms: Baharu

en: Split V
ms: Pisah V

en: Split H
ms: Pisah H

en: Copy
ms: Salin

en: Paste
ms: Tampal

en: Settings
ms: Tetapan

en: About
ms: Perihal

en: Scrolling
ms: Penatalan

en: Scroll one page up
ms: Tatal satu halaman ke atas

en: Scroll one page down
ms: Tatal satu halaman ke bawah

en: Scroll one line up
ms: Tatal satu baris ke atas

en: Scroll one line down
ms: Tatal satu bris ke bawah

en: Copy/Paste
ms: Salin/Tampal

en: Copy selection to Primary buffer
ms: Salin pemilihan ke penimbal Utama

en: Copy selection to Clipboard buffer
ms: Salin pemilihan ke penimbal Papan Keratan

en: Paste Primary buffer (highlight)
ms: Tampal penimbal Utama (sorot)

en: Paste Clipboard buffer (ctrl+c/v)
ms: Tampal penimbal Papan Keratan (ctrl+c/v)

en: Splits/Tabs
ms: Pisah/Tab

en: Split horizontally (new below)
ms: Pisah secara mengufuk (bawah baharu)

en: Split vertically (new on right)
ms: Pisah secara menegak (baharu di sebelah kanan)

en: Create a new "tab"
ms: Cipta "tab" baharu

en: Close the focused terminal
ms: Tutup terminal berfokus

en: Bring up "tab" switcher
ms: Naik ke atas penukar "tab"

en: Switch to terminal tab 1
ms: Tukar ke tab terminal 1

en: Switch to terminal tab 2
ms: Tukar ke tab terminal 2

en: Switch to terminal tab 3
ms: Tukar ke tab terminal 3

en: Switch to terminal tab 4
ms: Tukar ke tab terminal 4

en: Switch to terminal tab 5
ms: Tukar ke tab terminal 5

en: Switch to terminal tab 6
ms: Tukar ke tab terminal 6

en: Switch to terminal tab 7
ms: Tukar ke tab terminal 7

en: Switch to terminal tab 8
ms: Tukar ke tab terminal 8

en: Switch to terminal tab 9
ms: Tukar ke tab terminal 9

en: Switch to terminal tab 10
ms: Tukar ke tab terminal 10

en: Font size
ms: Saiz fon

en: Font size up 1
ms: Saiz fon naik 1

en: Font size down 1
ms: Saiz fon turun 1

en: Display big font size
ms: Papar saiz fon besar

en: Reset font size
ms: Tetap semula saiz fon

en: Actions
ms: Tindakan

en: Display the history miniview
ms: Papar paparan mini sejarah

en: Display the command box
ms: Papar kotak perintah

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
ms: (C) 2012-%d Carsten Haitzler dan lain-lain

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
ms: Perintah untuk dilakukan. Lalai pada $SHELL (atau shell passwd atau /bin/sh)

en: option %s requires an argument!
ms: pilihan %s memerlukan argumen!

en: Media visualizing is not supported
ms: Pengvisualan media tidak disokong

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Scroll to bottom on new content
ms: Tatal ke bawah pada kandungan baharu

en: Scroll to bottom when a key is pressed
ms: Tatal ke bawah bila kekunci ditekan

en: Start as login shell
ms: Mula sebagai shell daftar masuk

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
ms: Tidak dapat cari tema terminologi! Lupa 'ninja install'?
