terminology - en to nb_NO translation catalogue (127 entries)

en: Copy '%s'
nb_NO: Kopier «%s»

en: Open
nb_NO: Åpne

en: YouTube channel
nb_NO: YouTube-kanal

en: Terminology's developers
nb_NO: Terminologys utviklere

en: Controls
nb_NO: Kontroller

en: New
nb_NO: Ny

en: Split V
nb_NO: Loddrett deling

en: Split H
nb_NO: Vannrett deling

en: Miniview
nb_NO: Minivisning

en: Set title
nb_NO: Sett tittel

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Paste
nb_NO: Lim inn

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: About
nb_NO: Om

en: Grouped input
nb_NO: Gruppert inndata

en: Close Terminal
nb_NO: Lukk terminal

en: Scrolling
nb_NO: Rulling

en: Scroll one page up
nb_NO: Rull én side oppover

en: Scroll one page down
nb_NO: Rull én side nedover

en: Scroll one line up
nb_NO: Rull én linje oppover

en: Scroll one line down
nb_NO: Rull én linje nedover

en: Reset scroll
nb_NO: Tilbakestill rulling

en: Copy/Paste
nb_NO: Kopier/lim inn

en: Splits/Tabs
nb_NO: Inndelinger/faner

en: Focus the previous terminal
nb_NO: Fokuser på forrige terminal

en: Focus the next terminal
nb_NO: Fokuser på neste terminal

en: Focus the terminal above
nb_NO: Fokuser på terminalen ovenfor

en: Focus the terminal below
nb_NO: Fokuser på terminalen nedenfor

en: Focus the terminal on the left
nb_NO: Fokuser på terminalen til venstre

en: Focus the terminal on the right
nb_NO: Fokuser på terminalen til høyre

en: Split horizontally (new below)
nb_NO: Delt vannrett (nytt nedenfor)

en: Split vertically (new on right)
nb_NO: Delt loddrett (nytt til høyre)

en: Close the focused terminal
nb_NO: Lukk fokusert terminal

en: Switch to terminal tab 1
nb_NO: Bytt til terminalfane 1

en: Switch to terminal tab 2
nb_NO: Bytt til terminalfane 2

en: Switch to terminal tab 3
nb_NO: Bytt til terminalfane 3

en: Switch to terminal tab 4
nb_NO: Bytt til terminalfane 4

en: Switch to terminal tab 5
nb_NO: Bytt til terminalfane 5

en: Switch to terminal tab 6
nb_NO: Bytt til terminalfane 6

en: Switch to terminal tab 7
nb_NO: Bytt til terminalfane 7

en: Switch to terminal tab 8
nb_NO: Bytt til terminalfane 8

en: Switch to terminal tab 9
nb_NO: Bytt til terminalfane 9

en: Switch to terminal tab 10
nb_NO: Bytt til terminalfane 10

en: Change title
nb_NO: Endre tittel

en: Toggle whether input goes to all visible terminals
nb_NO: Veksle hvorvidt inndata går til alle synlige terminaler

en: Font size
nb_NO: Skriftstørrelse

en: Display big font size
nb_NO: Vis stor skriftstørrelse

en: Reset font size
nb_NO: Tilbakestill skriftstørrelse

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Open a new terminal window
nb_NO: Åpne et nytt terminalvindu

en: Toggle Fullscreen of the window
nb_NO: Veksle fullskjermsvisning av vinduet

en: Display the history miniview
nb_NO: Vis historikk-minivisning

en: Display the command box
nb_NO: Vis kommandoboksen

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
nb_NO: © 2012-%d Carsten Haitzler og andre

en: option %s requires an argument!
nb_NO: innstillingen %s krever et argument!

en: Function %s failed: %s
nb_NO: Funksjon %s mislyktes: %s

en: Media visualizing is not supported
nb_NO: Mediavisualisering støttes ikke

en: None
nb_NO: Ingen

en: Source file is target file
nb_NO: Kildefilen er målfil

en: Picture imported
nb_NO: Bilde importert

en: Failed
nb_NO: Mislyktes

en: Background
nb_NO: Bakgrunn

en: Select Path
nb_NO: Velg sti

en: User
nb_NO: Bruker

en: Other
nb_NO: Annet

en: %'d lines
nb_NO: %'d linjer

en: Scrollback (current memory usage: %'.2f%cB):
nb_NO: Tilbakerullingsminne (nåværende minnebruk: %'.2f%cB):

en: Default cursor:
nb_NO: Forvalgt peker:

en: Blinking Block
nb_NO: Blinkende tekstblokk

en: Steady Block
nb_NO: Fast tekstblokk

en: Blinking Underline
nb_NO: Blinkende understrek

en: Steady Underline
nb_NO: Fast underlinje

en: Blinking Bar
nb_NO: Blinkende felt

en: Steady Bar
nb_NO: Fast felt

en: Behavior
nb_NO: Oppførsel

en: Show tabs
nb_NO: Vis faner

en: Scroll to bottom on new content
nb_NO: Rull til bunnen av nytt innhold

en: Scroll to bottom when a key is pressed
nb_NO: Rull til bunnen når en tast trykkes

en: Audio Support for key presses <failure>DISABLED</failure>!
nb_NO: Lydstøtte for tastetrykk <failure>avskrudd</failure>.

en: Visual Bell
nb_NO: Visuell ringeklokke

en: Bell rings
nb_NO: Klokkering

en: Urgent Bell
nb_NO: Hasteringeklokke

en: Multiple instances, one process
nb_NO: Flere instanser, én prosess

en: Start as login shell
nb_NO: Start som innloggingsskall

en: Open new terminals in current working directory
nb_NO: Åpne nye terminaler i nåværende arbeidsområde

en: Always show miniview
nb_NO: Alltid vis minivisning

en: Enable special Terminology escape codes
nb_NO: Skru på spesielle Terminology-skiftesekvenser

en: Set Current:
nb_NO: Sett nåværende:

en: Width:
nb_NO: Bredde:

en: Height:
nb_NO: Høyde:

en: Options
nb_NO: Innstillinger

en: Font
nb_NO: Skrift

en: Theme
nb_NO: Drakt

en: Colors
nb_NO: Farger

en: Keys
nb_NO: Taster

en: Toolkit
nb_NO: Verktøysett

en: Temporary
nb_NO: Midlertidig

en: Launch %s
nb_NO: Kjør %s

en: Standard
nb_NO: Forvalg

en: Please press key sequence
nb_NO: Tast inn sekvens

en: Key Bindings
nb_NO: Hurtigtaster

en: Reset bindings
nb_NO: Tilbakestill hurtigtaster

en: Auto hide the mouse cursor when idle:
nb_NO: Autoskjul musepekeren ved lediggang:

en: Active Links:
nb_NO: Aktive lenker:

en: On file paths
nb_NO: På filstier

en: On URLs
nb_NO: På nettadresser

en: Gravatar integration
nb_NO: Gravatar-integrasjon

en: Drag & drop links
nb_NO: Dra og slipp lenker

en: Inline if possible
nb_NO: På samme linje hvis mulig

en: E-mail:
nb_NO: E-post:

en: URL (Images):
nb_NO: Nettadresse (bilder):

en: URL (Video):
nb_NO: Nettadresse (video):

en: URL (All):
nb_NO: Nettadresse (alle):

en: Local (Images):
nb_NO: Lokale (bilder):

en: Local (Video):
nb_NO: Lokal (video):

en: Local (All):
nb_NO: Lokalt (alt):

en: Unknown font command: %s
nb_NO: Ukjent skriftkommando: %s

en: Unknown grid size command: %s
nb_NO: Ukjent rutenettsstørrelseskommando: %s

en: Unknown command: %s
nb_NO: Ukjent kommando: %s

en: Could not load working directory %s: %s
nb_NO: Kunne ikke laste inn arbeidsmappe %s: %s

en: unsupported selection format '%s'
nb_NO: Ustøttet utvalgsformat "%s"

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: Copy relative path
nb_NO: Kopier relativ sti

en: Copy full path
nb_NO: Kopier full sti

en: Open as URL
nb_NO: Åpne som nettadresse

en: Done
nb_NO: Ferdig

en: Cancel
nb_NO: Avbryt
