terminology - en to pl translation catalogue (151 entries)

en: Copy '%s'
pl: Kopiuj '%s'

en: Open
pl: Otwórz

en: YouTube channel
pl: Kanał YouTube

en: <b>Terminology %s</b><br>Why should terminals be boring?<br><br>This terminal was written for Enlightenment, to use EFL and otherwise push the boundaries of what a modern terminal emulator should be. We hope you enjoy it.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distributed under the 2-clause BSD license detailed below:<br><br>%s
pl: <b>Terminology %s</b><br>Czemu terminale muszą być nudne?<br><br>Ten terminal został napisany dla Enlightenment, by używać EFL i przesuwać granicę czym nowoczesny emulator terminala powinien być. Mamy nadzieję, że go polubisz.<br><br>Copyright © 2012-%d przez:<br><br>%s<br><br>Udostępnione na 2-klauzulowej licencji BSD opisanej poniżej:<br><br>%s

en: Terminology's developers
pl: Programiści Terminology

en: Controls
pl: Opcje

en: New
pl: Nowa zakładka

en: Split V
pl: Podziel pionowo

en: Split H
pl: Podziel poziomo

en: Miniview
pl: Minipodgląd

en: Set title
pl: Ustaw nazwę okna

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Settings
pl: Ustawienia

en: About
pl: O programie

en: Close Terminal
pl: Wyłącz terminal

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: Scroll one page up
pl: Przejdź jedną stronę do góry

en: Scroll one page down
pl: Przejdź jedną stronę w dół

en: Scroll one line up
pl: Przejdź jedną linijkę do góry

en: Scroll one line down
pl: Przejdź jedną linijkę w dół

en: Go to the top of the backlog
pl: Przewiń na górę terminala

en: Reset scroll
pl: Przewiń na sam dół terminala

en: Copy/Paste
pl: Kopiuj/Wklej

en: Copy selection to Primary buffer
pl: Skopiuj zaznaczony tekst do Podstawowego bufora

en: Copy selection to Clipboard buffer
pl: Skopiuj zaznaczony tekst do Schowka

en: Paste Primary buffer (highlight)
pl: Wklej tekst z Podstawowego bufora (zaznaczony)

en: Paste Clipboard buffer (ctrl+c/v)
pl: Wklej tekst ze schowka (ctrl+c/v)

en: Splits/Tabs
pl: Podziały/Zakładki

en: Focus the previous terminal
pl: Aktywuj poprzedni terminal

en: Focus the next terminal
pl: Aktywuj następny terminal

en: Focus the terminal above
pl: Aktywuj terminal powyżej

en: Focus the terminal below
pl: Aktywuj terminal poniżej

en: Focus the terminal on the left
pl: Aktywuj terminal z lewej strony

en: Focus the terminal on the right
pl: Aktywuj terminal z prawej strony

en: Split horizontally (new below)
pl: Podziel poziomo (nowy terminal na dole)

en: Split vertically (new on right)
pl: Podziel pionowo (nowy terminal po prawej)

en: Create a new "tab"
pl: Stwórz nową "zakładkę"

en: Close the focused terminal
pl: Zamknij aktualnie używany terminal

en: Bring up "tab" switcher
pl: Wywołaj przełącznik "zakładek"

en: Switch to terminal tab 1
pl: Przejdź do 1 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 2
pl: Przejdź do 2 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 3
pl: Przejdź do 3 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 4
pl: Przejdź do 4 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 5
pl: Przejdź do 5 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 6
pl: Przejdź do 6 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 7
pl: Przejdź do 7 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 8
pl: Przejdź do 8 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 9
pl: Przejdź do 9 zakładki terminala

en: Switch to terminal tab 10
pl: Przejdź do 10 zakładki terminala

en: Change title
pl: Zmień nazwę okna

en: Toggle whether input goes to all visible terminals
pl: Przełącz wysyłanie wciśniętych przycisków do wszystkich widocznych terminali

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font size up 1
pl: Powiększ czcionkę o 1 punkt

en: Font size down 1
pl: Pomniejsz czcionkę o 1 punkt

en: Display big font size
pl: Wyświetl duży rozmiar czcionki

en: Reset font size
pl: Ustaw domyślny rozmiar czcionki

en: Actions
pl: Akcje

en: Open a new terminal window
pl: Otwórz nowe okno terminala

en: Toggle Fullscreen of the window
pl: Przełącz pełny ekran

en: Display the history miniview
pl: Pokaż historię minipodglądu

en: Display the command box
pl: Wyświetl polę komend

en: Could not create window
pl: Nie można stworzyć okna

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
pl: (C) 2012-%d Carsten Haitzler i inni

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
pl: Polecenie do uruchomienia. Domyślnie jest to $SHELL (albo passwd shell lub /bin/sh)

en: option %s requires an argument!
pl: opcja %s wymaga parametru!

en: Function %s failed: %s
pl: Function %s nie działa: %s

en: Media visualizing is not supported
pl: Wizualizacja mediów nie jest wspierana

en: None
pl: Brak

en: Source file is target file
pl: Plik źródłowy jest plikiem docelowym

en: Background
pl: Tło

en: Select Path
pl: Wybierz Ścieżkę

en: User
pl: Użytkownik

en: Other
pl: Inne

en: Click on a picture to use it as background
pl: Kliknij na obraz, aby użyć go jako obraz tła

en: %'d lines
pl: %'d linii

en: Default cursor:
pl: Domyślny kursor:

en: Blinking Block
pl: Mrugający blok

en: Steady Block
pl: Stały blok

en: Blinking Underline
pl: Mrugające podkreślenie

en: Steady Underline
pl: Stałe podkreślenie

en: Blinking Bar
pl: Mrugający pasek

en: Steady Bar
pl: Stały pasek

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Show tabs
pl: Pokaż zakładki

en: Scroll to bottom on new content
pl: Przewiń na dół jeśli pojawi się nowa treść

en: Scroll to bottom when a key is pressed
pl: Przewiń na dół jeśli zostanie wciśnięty przycisk

en: Visual Bell
pl: Wizualny dzwonek

en: Bell rings
pl: Dzwonek

en: Urgent Bell
pl: Pilny dzwonek

en: Multiple instances, one process
pl: Wiele instancji, jeden proces

en: Set TERM to xterm-256color
pl: Ustaw zmienną TERM na xterm-256color

en: BackArrow sends Del (instead of BackSpace)
pl: Strzałka Wstecz wysyła Del (zamiast BackSpace)

en: Start as login shell
pl: Rozpocznik z powłoką logowania

en: Open new terminals in current working directory
pl: Otwórz nowe terminale w aktualnie używanym katalogu

en: Always show miniview
pl: Zawsze pokazuj minipodgląd

en: Enable special Terminology escape codes
pl: Włącz specjalne kody modyfikacji Terminology

en: Always open at size:
pl: Zawsze uruchamiaj w rozmiarze:

en: Set Current:
pl: Ustaw aktualne:

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Height:
pl: Długość:

en: Tab zoom/switch animation time:
pl: Czas trwania animacji Powiększenia/Zmiany zakładki:

en: Options
pl: Opcje

en: Font
pl: Czcionka

en: Theme
pl: Wygląd

en: Colors
pl: Kolory

en: Keys
pl: Klawisze

en: Toolkit
pl: Narzędzia

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: Bitmap
pl: Bitmapa

en: Standard
pl: Standardowy

en: Display bold and italic in the terminal
pl: Umożliwiaj wyświetlanie tekstu pogrubionego i z kursywą w terminalu

en: Please press key sequence
pl: Proszę wcisnąć sekwencję klawiszy

en: Key Bindings
pl: Ustawienia klawiszologii

en: Reset bindings
pl: Reset ustawień klawiszy

en: Focus split under the Mouse
pl: Skoncentruj podział na myszce

en: Focus-related visuals
pl: Wizualizacje na aktywnym oknie

en: Active Links:
pl: Aktywne linki:

en: Gravatar integration
pl: Integracja z Gravatarem

en: Drag & drop links
pl: Przeciąganie linków

en: Inline if possible
pl: W linii, jeśli to możliwe

en: URL (Images):
pl: URL (Obrazy):

en: URL (Video):
pl: URL (Wideo):

en: URL (All):
pl: URL (Wszystkie):

en: Local (Images):
pl: Lokalne (Obrazy):

en: Local (Video):
pl: Lokalne (Wideo):

en: Local (All):
pl: Lokalne (Wszystkie):

en: Unknown font command: %s
pl: Nieznana komenda dotycząca czcionki: %s

en: Unknown grid size command: %s
pl: Nieznana komenda dotycząca rozmiaru siatki: %s

en: Background file could not be read: %s
pl: Plik tła nie może zosać odczytany: %s

en: Unknown command: %s
pl: Nieznane polecenie: %s

en: Could not get working directory of pid %i: %s
pl: Nie mogę odczytywać aktualnego katalogu dla pid %i: %s

en: Could not load working directory %s: %s
pl: Nie mogę załadować roboczego katalogu %s: %s

en: unsupported selection format '%s'
pl: niewspierany format selekcji '%s'

en: Preview
pl: Podgląd

en: Copy relative path
pl: Skopiuj względną ścieżkę

en: Copy full path
pl: Skopiuj pełną ścieżkę

en: Open as URL
pl: Otwórz jako odnośnik

en: Could not allocate termpty
pl: Nie mogę zaalokować termpty

en: memerr: %s
pl: Błąd pamięci: %s

en: Size set ioctl failed: %s
pl: Ustawienie rozmiaru ioctl nie powiodło się: %s

en: Could not write to file descriptor %d: %s
pl: Nie można zapisać do deskryptora pliku %d: %s

en: Could not find shell, falling back to %s
pl: Nie mogę znaleźć powłoki systemowej, uruchamiam alternatywę - %s

en: open() of pty '%s' failed: %s
pl: open() na pty '%s' nie działa: %s

en: fcntl() on pty '%s' failed: %s
pl: fcntl() na pty '%s' nie działa: %s

en: ioctl() on pty '%s' failed: %s
pl: ioctl() na pty '%s' nie działa: %s

en: Could not change current directory to '%s': %s
pl: Nie mogę zmienić katalogu na '%s': %s

en: Could not load any theme for group=%s: %s
pl: Nie mogę załadować jakiegokolwiek wyglądu dla grupy=%s: %s

en: Ecore IMF failed
pl: Awaria Ecore IMF

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
pl: Nie mogę znaleźć skórki terminology! Zapomniałeś 'ninja install'?
