enlightenment - en to sl translation catalogue (132 entries)

en: Open
sl: Odpri

en: <b>Terminology %s</b><br>Why should terminals be boring?<br><br>This terminal was written for Enlightenment, to use EFL and otherwise push the boundaries of what a modern terminal emulator should be. We hope you enjoy it.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distributed under the 2-clause BSD license detailed below:<br><br>%s
sl: <b>Terminology %s</b><br>Zakaj bi morali biti terminali dolgočasni?<br><br>Tale terminal je bil napisan za Enlightenment, da uporablja EFL in premakne meje tega, kakšen bi moral moderen terminalski posnemovalnik biti. Upamo da boste uživali z njim.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Razdeljuje se pod 2-klavzulo BSD licence podrobneje spodaj:<br><br>%s

en: Controls
sl: Nadzor

en: New
sl: Nov

en: Split V
sl: Razdeli N

en: Split H
sl: Split V

en: Miniview
sl: Mini pogled

en: Set title
sl: Nastavi ime

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Settings
sl: Nastavitve

en: About
sl: O programu

en: Close Terminal
sl: Zapri terminal

en: Scrolling
sl: Drsenje

en: Scroll one page up
sl: Zadrsaj za eno stran navzgor

en: Scroll one page down
sl: Zadrsaj za eno stran navzdol

en: Scroll one line up
sl: Zadrsaj za eno vrstico navzgor

en: Scroll one line down
sl: Zadrsaj za eno vrstico navzdol

en: Go to the top of the backlog
sl: Pojdi na vrh dnevnika

en: Reset scroll
sl: Ponovno zaženi drsenje

en: Copy/Paste
sl: Kopiraj/Prilepi

en: Copy selection to Primary buffer
sl: Kopiraj izbrano v primarni predpomnilnik

en: Copy selection to Clipboard buffer
sl: Kopiraj izbrano v predpomnilnik odložišča

en: Paste Primary buffer (highlight)
sl: Primarni predpomnilnik (označeno)

en: Paste Clipboard buffer (ctrl+c/v)
sl: Predpomnilnik Prilepljanja iz odložišča (ctrl+c/v)

en: Splits/Tabs
sl: Razdelitve/Zavihki

en: Split horizontally (new below)
sl: Razdeli vodoravno (nov spodaj)

en: Split vertically (new on right)
sl: Razdeli navpično (nov desno)

en: Create a new "tab"
sl: Ustvari nov zavihek

en: Close the focused terminal
sl: Zapri terminal v fokusu

en: Bring up "tab" switcher
sl: Dvigni preklopnik "zavihka"

en: Switch to terminal tab 1
sl: Preklopi na terminalov 1. zavihek

en: Switch to terminal tab 2
sl: Preklopi na terminalov 2. zavihek

en: Switch to terminal tab 3
sl: Preklopi na terminalov 3. zavihek

en: Switch to terminal tab 4
sl: Preklopi na terminalov 4. zavihek

en: Switch to terminal tab 5
sl: Preklopi na terminalov 5. zavihek

en: Switch to terminal tab 6
sl: Preklopi na terminalov 6. zavihek

en: Switch to terminal tab 7
sl: Preklopi na terminalov 7. zavihek

en: Switch to terminal tab 8
sl: Preklopi na terminalov 8. zavihek

en: Switch to terminal tab 9
sl: Preklopi na terminalov 9. zavihek

en: Switch to terminal tab 10
sl: Preklopi na terminalov 10. zavihek

en: Change title
sl: Spremeni ime

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Font size up 1
sl: Velikost pisave povečaj za 1

en: Font size down 1
sl: Velikost pisave pomanjšaj za 1

en: Display big font size
sl: Prikaži veliko pisavo

en: Reset font size
sl: Resetiraj velikost pisave

en: Actions
sl: Dejanja

en: Open a new terminal window
sl: Odpri v novem terminalskem oknu

en: Toggle Fullscreen of the window
sl: Vključi celozaslonskost okna

en: Display the history miniview
sl: Prikaži mini pogled zgodovine

en: Display the command box
sl: Prikaži ukazno škatlo

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
sl: (C) 2012-%d Carsten Haitzler in ostali

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
sl: Izvršni ukaz. Privzeto $SHELL (ali passwd shell ali /bin/sh)

en: option %s requires an argument!
sl: možnost %s zahteva nek argument!

en: Function %s failed: %s
sl: Funkcija %s spodletela: %s

en: Media visualizing is not supported
sl: Pregledovanje medije ni podprto

en: None
sl: Brez

en: Source file is target file
sl: Izvorna datoteka je ciljna datoteka

en: Picture imported
sl: Slika uvožena

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Background
sl: Ozadje

en: Translucent
sl: Prosojno

en: Select Path
sl: Izberi pot

en: System
sl: Sistem

en: User
sl: Uporabnik

en: Other
sl: Drugo

en: %'d lines
sl: %'d vrst

en: Behavior
sl: Vedenje

en: Show tabs
sl: Prikaži zavihke

en: Scroll to bottom on new content
sl: Zadrsaj do dna ob novi vsebini

en: Scroll to bottom when a key is pressed
sl: Zadrsaj do dna ob pritisnjeni tipki

en: Visual Bell
sl: Vidni zvonec

en: Bell rings
sl: Zvonjenja zvonca

en: Urgent Bell
sl: Nujni zvonec

en: Multiple instances, one process
sl: Večkratni primerki, en proces

en: Set TERM to xterm-256color
sl: Nastavi TERM na xterm-256color

en: BackArrow sends Del (instead of BackSpace)
sl: Puščica nazaj pošlje signal izbris (namesto BackSpace)

en: Start as login shell
sl: Začni kot prijavna lupina

en: Open new terminals in current working directory
sl: Odpri nove terminale v trenutnem delujočem imeniku

en: Always show miniview
sl: Vedno pokaži mini pogled

en: Enable special Terminology escape codes
sl: Omogoči posebne escape kode Terminology

en: Always open at size:
sl: Vedno odpri ob velikosti:

en: Width:
sl: Širina:

en: Height:
sl: Višina:

en: Tab zoom/switch animation time:
sl: Čas animiranosti zavihka približaj/preklopi

en: Options
sl: Možnosti

en: Font
sl: Pisava

en: Theme
sl: Teme

en: Colors
sl: Barve

en: Keys
sl: Ključi

en: Toolkit
sl: Orodni komplet

en: Temporary
sl: Začasno

en: Bitmap
sl: Bitna slika

en: Standard
sl: Običajen

en: Display bold and italic in the terminal
sl: Prikaži poudarjeno in zvrnjeno pisavo v terminalu

en: Delete
sl: Izbriši

en: Please press key sequence
sl: Prosimo, pritisnite zaporedje tipk

en: Key Bindings
sl: Tipkovne vezave

en: Reset bindings
sl: Resetiraj povezave

en: Focus split under the Mouse
sl: Razdeljeni fokus pod miško

en: Gravatar integration
sl: Zlitost z gravatarjem

en: Drag & drop links
sl: Bližnjice za povleci in spusti

en: Inline if possible
sl: Če je mogoče znotraj vrste

en: E-mail:
sl: E-pošta:

en: URL (Images):
sl: URL (Slike):

en: URL (All):
sl: URL (Vse):

en: Local (Images):
sl: Krajevno (Slike):

en: Local (Video):
sl: Krajevno (Video):

en: Local (All):
sl: Krajevno (Vse):

en: Unknown font command: %s
sl: Neznan ukaz za pisavo: %s

en: Unknown grid size command: %s
sl: Neznan ukaz velikosti mreže: %s

en: Background file could not be read: %s
sl: Datoteka ozadja se ni mogla prebrati: %s

en: Unknown command: %s
sl: Neznan ukaz: %s

en: Could not get working directory of pid %i: %s
sl: Ni bilo možno dobiti delovnega imenika za pid %i: %s

en: Could not load working directory %s: %s
sl: Ni bilo možno naložiti delovnega imenika %s: %s

en: unsupported selection format '%s'
sl: nepodprti izbrani format '%s'

en: Preview
sl: Predogled

en: Open as URL
sl: Odpri kot URL

en: Could not allocate termpty
sl: Ni bilo možno dodeliti termpty

en: Size set ioctl failed: %s
sl: Določitev velikosti ioctl spodletela: %s

en: Could not write to file descriptor %d: %s
sl: Ni bilo mogoče pisati v opisnik datoteke %d: %s

en: Could not find shell, falling back to %s
sl: Ni bilo mogoče najti lupine. Vračam se na %s

en: open() of pty '%s' failed: %s
sl: open() za pty '%s' spodletel: %s

en: fcntl() on pty '%s' failed: %s
sl: fcntl() za pty '%s' spodletel: %s

en: ioctl() on pty '%s' failed: %s
sl: ioctl() za pty '%s' spodletel: %s

en: Could not change current directory to '%s': %s
sl: Ni bilo mogoče spremeniti trenutnega imenika v '%s': %s

en: Could not load any theme for group=%s: %s
sl: Ni bilo mogoče naložiti katerekoli teme za skupino=%s: %s

en: Ecore IMF failed
sl: Ecore IMF spodletelo

en: Ok
sl: V redu

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
sl: Ni bilo mogoče najti teme za terminology! Pozabljen 'ninja install?
