enlightenment - en to sr translation catalogue (230 entries)

en: Copy '%s'
sr: Умножи „%s“

en: Open
sr: Отвори

en: Twitter: @_Terminology_
sr: Твитер: @_Terminology_

en: YouTube channel
sr: Канал Јутуба

en: <b>Terminology %s</b><br>Why should terminals be boring?<br><br>This terminal was written for Enlightenment, to use EFL and otherwise push the boundaries of what a modern terminal emulator should be. We hope you enjoy it.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distributed under the 2-clause BSD license detailed below:<br><br>%s
sr: <b>Терминологија%s</b><br>Зашто да термилали буду досадни?<br><br>Овај терминал је написан за Просвећење, да користи ЕФЛ и да на свој начин пробије ограничења смисла о томе како савремени терминал треба да буде. Надамо се да ћете уживати.<br><br>Права умножавања©2012-%d од:<br><br>%s<br>Расподељује се под 2-издањем БСД лиценце са поједниностима описаним испод:<br><br>%s

en: Terminology's developers
sr: Развијачи Терминологије

en: Controls
sr: Управљачи

en: New
sr: Нови

en: Split V
sr: Подели У

en: Split H
sr: Подели В

en: Miniview
sr: Мали преглед

en: Set title
sr: Постави наслов

en: Copy
sr: Умножи

en: Paste
sr: Налепи

en: Settings
sr: Поставке

en: About
sr: О програму

en: Grouped input
sr: Груписани унос

en: Close Terminal
sr: Затвори терминал

en: Could not create logging domain '%s'
sr: Нисам успео да направим област за пријаву „%s“

en: Scrolling
sr: Клизање

en: Scroll one page up
sr: Клизај једну страну навише

en: Scroll one page down
sr: Клизај једну страну наниже

en: Scroll one line up
sr: Клизај за једну линију навише

en: Scroll one line down
sr: Клизај за једну линију наниже

en: Go to the top of the backlog
sr: Иди на врх исписа

en: Reset scroll
sr: Враћати на подразумевано премицање

en: Copy/Paste
sr: Умножи путању у главну међуоставу

en: Copy selection to Primary buffer
sr: Умножи изабрано као текући исечак

en: Copy selection to Clipboard buffer
sr: Умножи избор у оставу исечака

en: Paste Primary buffer (highlight)
sr: Налепи главни исечак

en: Paste Clipboard buffer (ctrl+c/v)
sr: Налепи исечак из оставе (ctrl+c/v)

en: Splits/Tabs
sr: Поделе/листови

en: Focus the previous terminal
sr: Претходни терминал у жижу

en: Focus the next terminal
sr: Наредни терминал у жижу

en: Focus the terminal above
sr: Терминал изнад у жижу

en: Focus the terminal below
sr: Терминал испод у жижу

en: Focus the terminal on the left
sr: Леви терминал у жижу

en: Focus the terminal on the right
sr: Десни терминал у жижу

en: Split horizontally (new below)
sr: Подели водоравно (нови испод)

en: Split vertically (new on right)
sr: Подели усправно (нови  с’ десна

en: Create a new "tab"
sr: Направи нови „лист“

en: Close the focused terminal
sr: Затвори терминал у жижи

en: Bring up "tab" switcher
sr: Позови измењивача „језичака“

en: Switch to terminal tab 1
sr: Пређи на Пређи на лист терминалалист терминала 1

en: Switch to terminal tab 2
sr: Пређи на лист терминала 2

en: Switch to terminal tab 3
sr: Пређи на лист терминала 3

en: Switch to terminal tab 4
sr: Пређи на лист терминала 4

en: Switch to terminal tab 5
sr: Пређи на лист терминала 5

en: Switch to terminal tab 6
sr: Пређи на лист терминала 6

en: Switch to terminal tab 7
sr: Пређи на лист терминала 7

en: Switch to terminal tab 8
sr: Пређи на лист терминала 8

en: Switch to terminal tab 9
sr: Пређи на лист терминала 9

en: Switch to terminal tab 10
sr: Пређи на лист терминала 10

en: Change title
sr: Измени наслов

en: Toggle whether input goes to all visible terminals
sr: Прекидач да ли унос иде свим видљивим терминалима

en: Font size
sr: Величина словног лика

en: Font size up 1
sr: Повећај словни лик за 1

en: Font size down 1
sr: Смањи величину словног лика за 1

en: Display big font size
sr: Приказуј велики словни лик

en: Reset font size
sr: _Врати величину словног лика

en: Actions
sr: Радње

en: Open a new terminal window
sr: Отвори нови прозор терминала

en: Toggle Fullscreen of the window
sr: Прекидач за преко целог екрана

en: Display the history miniview
sr: Прикажи мали преглед скорашњих

en: Display the command box
sr: Прикажи наредбену кућицу

en: Could not create window
sr: Нисам успео да направим прозор

en: Could not create terminal widget
sr: Нисам успео отворити справицу терминала

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
sr: (C) 2012-%d Карстен Хедзла (Carsten Haitzler) и остали

en: Terminal emulator written with Enlightenment Foundation Libraries
sr: Опонашач терминала написан по књижницама задужбине Просвећења

en: Use the named file as a background wallpaper
sr: Користи именовану датотеку као слику позадине

en: Change to directory for execution of terminal command
sr: Промени фасциклу ради извршења наредбе терминала у њој

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
sr: Наредба за извршење. Подразумевано је $SHELL (или passwd shell или /bin/sh)

en: Use the named edje theme or path to theme file
sr: Користи именовану тему едје или путању до датотеке теме

en: Use the named color scheme
sr: Користи именовани образац боје

en: Terminal geometry to use (eg 80x24 or 80x24+50+20 etc.)
sr: Размера терминала (нпр. 80x24 или 80x24+50+20 итд.)

en: Set window name
sr: Постави име прозору

en: Set window role
sr: Постави улогу прозора

en: Set window title
sr: Постави наслов прозора

en: Set icon name
sr: Постави име сличице

en: Set font (NAME/SIZE for scalable, NAME for bitmap)
sr: Постави словни лик (ИМЕ/ВЕЛИЧИНА за променљив, ИМЕ за битмапу)

en: Split the terminal window. 'v' for vertical and 'h' for horizontal. Can be used multiple times. eg -S vhvv or --split hv More description available on the man page
sr: Подели прозор терминала. „v“ је за водоравно, а „h“ за усправно. Може бити коришћено више пута. НПР. -S vhvv или --split hv . Више описа је доступно на man страници

en: Run the shell as a login shell
sr: Покрећи љуску као љуску за пријаву

en: Set mute mode for video playback
sr: Постави извођење видеа без звука

en: Set cursor blink mode
sr: Постави начин трептања показивача

en: Set visual bell mode
sr: Укључи видно звоно

en: Go into the fullscreen mode from the start
sr: Покрећи у приказу преко целог заслона

en: Start iconified
sr: Покрени умањеним прозором

en: Start borderless
sr: Покрени без оквира

en: Start as a override-redirect window
sr: Покрени као преусмерени прозор

en: Start maximized
sr: Покрени увећаним прозором

en: Terminology is run without a window manager
sr: Терминологија је покренута без управника прозора

en: Do not exit when the command process exits
sr: Не излази када се изврши наредба

en: Force single executable if multi-instance is enabled
sr: Приморај на једну извршну датотеку ако је омогућено више примерака

en: Set TERM to 'xterm-256color' instead of 'xterm'
sr: Постави TERM на „xterm-256color“ уместо на „xterm“

en: Set scaling factor
sr: Постави размеру увећања

en: Highlight links
sr: Истакни везе

en: Do not display wizard on start up
sr: Не приказуј чаробњака при покретању

en: show program version
sr: прикажи издање програма

en: show copyright
sr: прикажи права умножавања

en: show license
sr: прикажи дозволу

en: show this message
sr: прикажи ову поруку

en: invalid argument found for option -S/--split. See --help
sr: неисправна примедба за могућност -S/--split. Погледајте --help

en: Could not initialize key bindings
sr: Нисам успео да покренем пречице

en: Could not parse command line options
sr: Нисам успео да рашчланим могућности наредбене линије

en: option %s requires an argument!
sr: могућност %s захтева примедбу!

en: invalid options found. See --help
sr: неисправна могућност. Погледајте --help

en: Function %s failed: %s
sr: Радња %s није успела: %s

en: Media visualizing is not supported
sr: Приказ садржаја није подржан

en: None
sr: Ништа

en: Source file is target file
sr: Изворна датотека је циљна датотека

en: Picture imported
sr: Слика је увезена

en: Failed
sr: Неуспех

en: Background
sr: Позадина

en: Translucent
sr: Прозирност

en: Opacity:
sr: Прозирност:

en: Select Path
sr: Изабери путању

en: System
sr: Систем

en: User
sr: Корисник

en: Other
sr: Друго

en: Click on a picture to use it as background
sr: Кликните на слику ради коришћења као позадине

en: %'d lines
sr: %'d линија

en: Scrollback (current memory usage: %'.2f%cB):
sr: Клизање уназад (тренутно коришћење меморије: %'.2f%cB):

en: Default cursor:
sr: Подразумевани показивач:

en: Blinking Block
sr: Трепћућа целина

en: Steady Block
sr: Мирна целина

en: Blinking Underline
sr: Трепћућа подлинија

en: Steady Underline
sr: Мирна подлинија

en: Blinking Bar
sr: Трепћућа трака

en: Steady Bar
sr: Мирна трака

en: Behavior
sr: Понашање

en: Show tabs
sr: Прикажи листове

en: Scroll to bottom on new content
sr: Клизни до дна на појаву новог садржаја

en: Scroll to bottom when a key is pressed
sr: Клизни до дна када се притисне дугме

en: React to key presses (typing sounds and animations)
sr: Одазови се на притисак дугмади (звуке притисака и оживљавање)

en: Audio Support for key presses <failure>DISABLED</failure>!
sr: Звучна подршка притисака дугмади <failure>ОНЕМОГУЋЕНА</failure>!

en: Visual Bell
sr: Видно звоно

en: Bell rings
sr: Звоно звони

en: Urgent Bell
sr: Хитно звоно

en: Multiple instances, one process
sr: Више примерака, један процес

en: Set TERM to xterm-256color
sr: Постави ТЕРМ на икстерм-256боја

en: BackArrow sends Del (instead of BackSpace)
sr: Стрелица брисања уназад шаље брисање (уместо брисања уназад)

en: Start as login shell
sr: Покрени као љуску за пријаву

en: Open new terminals in current working directory
sr: Отвори нови терминал у радној фасцикли

en: Always show miniview
sr: Увек приказуј мали преглед

en: Enable special Terminology escape codes
sr: Омогући нарочите излазне кодове Терминологији

en: When grouping input, do it on all terminals and not just the visible ones
sr: При груписању уноса, чини то у свим терминалима, а не само у видљивим

en: Always open at size:
sr: Увек отвори у величини:

en: Set Current:
sr: Постави тренутно:

en: Width:
sr: Ширина:

en: Height:
sr: Висина:

en: Set the time of the animation that<br>takes places during tab switches,<br>be those done due to key bindings or <br>mouse wheel over the tabs panel
sr: Постави време дејства оживљавања које<br>заузима место промене листова,<br>било пречицом дугмади, точкићем<br>миша или променом мишем на површи листова

en: Tab zoom/switch animation time:
sr: Време дејства оживљавања приближавања/промене листа:

en: Options
sr: Могућности

en: Mouse
sr: Миш

en: Font
sr: Словни лик

en: Theme
sr: Тема

en: Colors
sr: Боје

en: Keys
sr: Дугмад

en: Toolkit
sr: Алатница

en: Temporary
sr: Привремено

en: Open website
sr: Отвори страницу веба

en: <b>Author: </b>%s<br/><b>Website: </b>%s<br/><b>License: </b>%s
sr: <b>Творац</b>%s<br/><b>Страница веба: </b>%s<br/><b>Дозвола: </b>%s

en: Color schemes
sr: Образац боја

en: Using theme <hilight>%s</hilight>
sr: Користим тему <hilight>%s</hilight>

en: <em>Terminology</em> uses the <hilight>elementary</hilight> toolkit.<br>The toolkit configuration settings can be accessed by running <keyword>%s</keyword>
sr: <em>Терминологија</em> користи прибор <hilight>елементарија</hilight>. Поставкама прибора се може приступити покретањем <keyword>%s</keyword>

en: Launch %s
sr: Покрени %s

en: Scale
sr: Размера

en: Select preferred size so that this text is readable
sr: Одредите омиљену величину тако да је писмо читљиво

en: The scale configuration can also be changed through <hilight>elementary</hilight>'s configuration panel
sr: Поставке размере такође могу бити измењене преко полице поставки <hilight>елементарија</hilight>

en: Search font
sr: Тражи словолик

en: Bitmap
sr: Битмапа

en: Standard
sr: Уобичајено

en: Display bold and italic in the terminal
sr: Приказуј задебљано и искошено у терминалу

en: Ctrl+
sr: Ктрл+

en: Alt+
sr: Мења+

en: Shift+
sr: Више+

en: Win+
sr: Супер+

en: Meta+
sr: Мета+

en: Hyper+
sr: Супер+

en: Delete
sr: Обриши

en: Please press key sequence
sr: Молим, притисните низ дугмади

en: Key Bindings
sr: Пречице дугмади

en: Reset bindings
sr: Врати пречице на подразумеване

en: Focus split under the Mouse
sr: Дели под мишем

en: Focus-related visuals
sr: Призори односни на жижу

en: Auto hide the mouse cursor when idle:
sr: Самостално скривај показивач миша када мирује:

en: Active Links:
sr: Везе у погону:

en: On emails
sr: У е-пошти

en: On file paths
sr: У путањама датотека

en: On URLs
sr: У адресама

en: On colors
sr: У бојама

en: Based on escape codes
sr: Засновано на кодивима бега

en: Gravatar integration
sr: Обједињавање граватара

en: Drag & drop links
sr: Превуци и спусти везе

en: Inline if possible
sr: У линији ако је могуће

en: E-mail:
sr: Е.пошта:

en: URL (Images):
sr: Адреса (слике):

en: URL (Video):
sr: Адреса (снимка):

en: URL (All):
sr: Адреса (свега):

en: Local (Images):
sr: Месно (слике):

en: Local (Video):
sr: Месно (снимака):

en: Local (All):
sr: Месно (свега):

en: Using colorscheme <hilight>%s</hilight>
sr: Користи образац боја <hilight>%s</hilight>

en: Unknown font command: %s
sr: Непозната наредба за словолик: %s

en: Unknown grid size command: %s
sr: Непозната наредба за величину мреже: %s

en: Background file could not be read: %s
sr: Нисам успео да прочитам позадинску датотеку: %s

en: Unknown command: %s
sr: Непозната наредба: %s

en: Could not get working directory of pid %i: %s
sr: Нисам успео да добавим радну фасциклу за пид %i: %s

en: Could not load working directory %s: %s
sr: Нисам успео да учитам радну фасциклу %s: %s

en: unsupported selection format '%s'
sr: облик избора „%s“ није подржан

en: Preview
sr: Преглед

en: Copy relative path
sr: Умножи односну путању

en: Copy full path
sr: Умножи општу путању

en: Open as URL
sr: Отвори као адресу

en: Could not allocate termpty
sr: Нисам успео да доделим меморију термптију

en: memerr: %s
sr: гршкмем: %s

en: Size set ioctl failed: %s
sr: Поставка величине иоцтл није успела: %s

en: Could not write to file descriptor %d: %s
sr: Нисам успео да пишем у опису датотеке %d: %s

en: Could not find shell, falling back to %s
sr: Нисам успео да пронађем љуску, замењујем је са %s

en: open() of pty '%s' failed: %s
sr: отварање() птипсилон „%s“ није успело: %s

en: fcntl() on pty '%s' failed: %s
sr: фнцтл() на припсилон „%s“ није успело: %s

en: ioctl() on pty '%s' failed: %s
sr: иоцтл() на пту „%s“ није успео: %s

en: Could not change current directory to '%s': %s
sr: Нисам успео да пређем са тренутне фасцикле на „%s“: %s

en: Could not load any theme for group=%s: %s
sr: Нисам успео да учитам било коју тему скупа=%s: %s

en: Done
sr: Урађено

en: The scale configuration can be changed in the Settings (right click on the terminal) →  Toolkit, or by starting the command <keyword>elementary_config</keyword>
sr: Поставке размере се могу изменити у Поставкама (десни клик на терминал)→  Прибор, или покретањем наредбе <keyword>elementary_config</keyword>

en: Ecore IMF failed
sr: Неуспех ИМФ екора

en: Ok
sr: У реду

en: Cancel
sr: Откажи

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
sr: Нисам успео да пронађем тему Терминологије! Да нисте заборавили да урадите „ninja install“?
