texinfo 7.0.92 - en to cs translation catalogue (808 entries)

en: Unknown system error
cs: Neznámá chyba systému

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „%s%s“ není jednoznačný

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
cs: %s: přepínač „%s%s“ není jednoznačný; možnosti:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
cs: %s: nerozpoznaný přepínač „%s%s“

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%s%s“ nedovoluje argument

en: %s: option '%s%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „%s%s“ vyžaduje argument

en: %s: invalid option -- '%c'
cs: %s: neplatný přepínač – „%c“

en: %s: option requires an argument -- '%c'
cs: %s: přepínač vyžaduje argument – „%c“

en: Success
cs: Úspěch

en: No match
cs: Žádná shoda

en: Invalid regular expression
cs: neplatný regulární výraz

en: Invalid collation character
cs: Neplatný řadicí znak

en: Invalid character class name
cs: Neplatný název třídy znaků

en: Trailing backslash
cs: Zpětné lomítko na konci

en: Invalid back reference
cs: Neplatný zpětný odkaz

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
cs: Nepárová [, [^, [:, [. nebo [=

en: Unmatched ( or \(
cs: Nepárová ( nebo \(

en: Unmatched \{
cs: Nepárová \{

en: Invalid content of \{\}
cs: Neplatný obsah \{\}

en: Invalid range end
cs: Neplatný konec rozsahu

en: Memory exhausted
cs: Paměť vyčerpána

en: Invalid preceding regular expression
cs: Neplatný předchozí regulární výraz

en: Premature end of regular expression
cs: Předčasný konec regulárního výrazu

en: Regular expression too big
cs: Regulární výraz je příliš velký

en: Unmatched ) or \)
cs: Nepárová ) nebo \)

en: No previous regular expression
cs: Chybí předchozí regulární výraz

en: memory exhausted
cs: paměť vyčerpána

en: Move forward a character
cs: Posun na následující znak

en: Move backward a character
cs: Posun na předcházející znak

en: Move to the start of this line
cs: Přesun na začátek tohoto řádku

en: Move to the end of this line
cs: Přesun na konec tohoto řádku

en: Move forward a word
cs: Posun na následující slovo

en: Move backward a word
cs: Posun na předcházející slovo

en: Delete the character under the cursor
cs: Smazání znaku pod kurzorem

en: Delete the character behind the cursor
cs: Smazání prvního znaku vlevo od kurzoru

en: Cancel or quit operation
cs: Zrušení nebo přerušení operace

en: Accept (or force completion of) this line
cs: Přijetí (nebo vnucené dokončení) tohoto řádku

en: Insert next character verbatim
cs: Vložení dalšího znaku bez interpretace jeho funkce

en: Insert a TAB character
cs: Vložení tabelátoru

en: Transpose characters at point
cs: Přemístění znaku na pozici

en: Yank back the contents of the last kill
cs: Vložení toho co bylo naposled smazáno

en: Kill ring is empty
cs: Kruhový buffer smazaných oblastí je prázdný

en: Yank back a previous kill
cs: Vložení naposledy smazaného úseku

en: Kill to the end of the line
cs: Smazání všeho od kurzoru až do konce řádku

en: Kill to the beginning of the line
cs: Smazání všeho od začátku řádku do kurzoru

en: Kill the word following the cursor
cs: Smazání slova, od kurzoru do konce slova

en: Kill the word preceding the cursor
cs: Smazání slova, od začátku slova do kurzoru

en: No completions
cs: Doplnění neexistují

en: Not complete
cs: Nekompletní

en: List possible completions
cs: Seznam možných doplnění

en: Sole completion
cs: Jediné doplnění

en: %d completion:
     | %d completions:
cs[0]: %d doplnění:
cs[1]: %d doplnění:
cs[2]: %d doplnění:

en: Insert completion
cs: Vložení doplnění

en: Building completions...
cs: Sestavují se doplnění…

en: Scroll the completions window
cs: Odrolování obsahu okna s doplněními

en: looking for file "%s"
cs: hledá se soubor „%s“

en: looking for file %s in %s
cs: hledá se soubor %s v %s

en: found file %s
cs: soubor %s nalezen

en: Footnotes could not be displayed
cs: Poznámky pod čarou nebylo možné zobrazit

en: Show the footnotes associated with this node in another window
cs: Zobrazení poznámek pod čarou, vztahujících se k tomuto uzlu, v jiném okně

en: ---------- Footnotes ----------
cs: ---------- Poznámky pod čarou ----------

en: Finding index entries...
cs: Hledají se položky rejstříku…

en: Look up a string in the index for this file
cs: Vyhledání řetězce v rejstříku tohoto souboru

en: No indices found
cs: Nenalezen žádný rejstřík

en: Index entry:
cs: Položka rejstříku:

en: No indices found.
cs: Žádný rejstřík nebyl nalezen.

en: Found '%s' in %s. ('\[next-index-match]' tries to find next.)
cs: Nalezeno „%s“ v %s. („\[next-index-match]“ zkusí najít další.)

en: Go to the next matching index item from the last '\[index-search]' command
cs: Přechod na další položku rejstříku odpovídající řetězci z minulého příkazu „\[index-search]“

en: No previous index search string
cs: Žádný předchozí řetězec, který se měl vyhledávat v rejstříku

en: No more index entries containing '%s'
cs: Žádné další položky rejstříku neobsahují „%s“

en: No index entries containing '%s'
cs: Žádné položky rejstříku neobsahují „%s“

en: Scanning indices of '%s'...
cs: Prohledávají se rejstříky „%s“…

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
cs: Vyhledání řetězce ve všech známých rejstřících info souborů a vytvoření menu

en: Index apropos
cs: Hledat v rejstříku

en: Index entries containing '%s':
cs: Položky rejstříku obsahující „%s“:

en: Virtual Index
    *************
    
    Index entries that match '%s':
cs: Virtuální rejstřík
    ******************
    
    Položky rejstříku odpovídající „%s“:

en: List all matches of a string in the index
cs: Zobrazit všechny shody řetězce v rejstříku

en: Index topic
cs: Téma rejstříku

en: No index entries containing '%s'.
cs: Žádné položky rejstříku neobsahují „%s“.

en: No available info files have '%s' in their indices
cs: Žádné dostupné info soubory nemají ve svých rejstřících „%s“

en: No menu item '%s' in node '%s'
cs: V uzlu „%2$s“ žádná položka nabídky „%1$s“ není

en: Cannot find node '%s'
cs: Uzel „%s“ nelze nalézt

en: No program name given
cs: Nezadán žádný název programu

en: invalid number: %s
cs: neplatné číslo: %s

en: malformed variable assignment: %s
cs: špatně zapsané přiřazení do proměnné: %s

en: %s: no such variable
cs: %s: taková proměnná neexistuje

en: value %s is not valid for variable %s
cs: hodnota %s není platná pro proměnnou %s

en: Try --help for more information.
cs: Více informací můžete získat pomocí přepínače --help.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
cs: Copyright © %s Free Software Foundation, Inc.
    Licence GPLv3+: GNU GPL verze 3 nebo pozdější <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Toto je svobodné programové vybavení: máte možnost jej měnit a šířit.
    Není zde ŽÁDNÁ ZÁRUKA, jak jen zákon dovoluje.

en: no index entries found for '%s'
cs: odpovídající položky rejstříku nebyly pro „%s“ nalezeny

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… [POLOŽKA_NABÍDKY…]
    
    Čte dokumentaci ve formátu info.

en: Frequently-used options:
      -a, --all                    use all matching manuals
      -k, --apropos=STRING         look up STRING in all indices of all manuals
      -d, --directory=DIR          add DIR to INFOPATH
      -f, --file=MANUAL            specify Info manual to visit
cs: Čast používané přepínače:
      -a, --all                    použije všechny odpovídající manuály
      -k, --apropos=ŘETĚZEC        vyhledá ŘETĚZEC ve všech rejstřících všech
                                   manuálů
      -d, --directory=ADRESÁŘ      přidá ADRESÁŘ do INFOPATH.
      -f, --file=MANUÁL            otevře tento info manuál

en:   -h, --help                   display this help and exit
          --index-search=STRING    go to node pointed by index entry STRING
      -n, --node=NODENAME          specify nodes in first visited Info file
      -o, --output=FILE            output selected nodes to FILE
cs:   -h, --help                   zobrazí tuto nápovědu a skončí
          --index-search=ŘETĚZEC   přejde na uzel odkazovaný položkou rejstříku
                                   ŘETĚZEC
      -n, --node=NÁZEV_UZLU        určuje uzly v prvním otevřeném info souboru
      -o, --output=SOUBOR          vybrané uzly vypíše do SOUBORU

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers
cs:   -b, --speech-friendly        režim pro hlasové syntetizátory

en:       --subnodes               recursively output menu items
      -v, --variable VAR=VALUE     assign VALUE to Info variable VAR
          --version                display version information and exit
      -w, --where, --location      print physical location of Info file
cs:       --subnodes               rekurzivně vypisuje položky nabídky
      -v, --variable PROMĚNNÁ=HODNOTA
                                   přiřadí HODNOTU do info PROMĚNNÉ
          --version                zobrazí údaje o verzi a skončí
      -w, --where, --location      vypíše fyzické umístění info souboru

en: 
    The first non-option argument, if present, is the menu entry to start from;
    it is searched for in all 'dir' files along INFOPATH.
    If it is not present, info merges all 'dir' files and shows the result.
    Any remaining arguments are treated as the names of menu
    items relative to the initial node visited.
cs: 
    První nepřepínačový argument, je-li přítomen, je položka nabídky, na které
    se začne. Položka se hledá ve všech „adresářových“ souborech v INFOPATH.
    Není-li přítomen, info spojí všechny „adresářové“ soubory a zobrazí výsledek.
    Jakékoliv zbývající argumenty se považují za názvy položek v nabídce
    relativně k prvně navštívenému uzlu.

en: 
    For a summary of key bindings, type H within Info.
cs: 
    Přehled klávesových zkratek je dostupný klávesou H.

en: Examples:
cs: Příklady:

en:   info                         show top-level dir menu
cs:   info                         zobrazí nabídku vrcholového adresáře

en:   info info-stnd               show the manual for this Info program
cs:   info info-stnd               zobrazí manuál pro tento program info

en:   info emacs                   start at emacs node from top-level dir
cs:   info emacs                   začne na uzlu emacs z vrcholového adresáře

en:   info emacs buffers           select buffers menu entry in emacs manual
cs:   info emacs buffers           začne na uzlu buffers v manuálu emacs

en:   info emacs -n Files          start at Files node within emacs manual
cs:   info emacs -n Files          začne na uzlu Files uvnitř manuálu emacs

en:   info '(emacs)Files'          alternative way to start at Files node
cs:   info '(emacs)Files'          jiný způsob jako začít na uzlu Files

en:   info --subnodes -o out.txt emacs
                                   dump entire emacs manual to out.txt
cs:   info --subnodes -o out.txt emacs
                                   vypíše celý manuál do souboru out.txt

en:   info -f ./foo.info           show file ./foo.info, not searching dir
cs:   info -f ./foo.info           zobrazí soubor ./foo.info, adresář se
                                   neprohledává

en: Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
cs: Chyby v programu oznamujte na adrese <bug-texinfo@gnu.org> (anglicky),
    obecné otázky a diskuzi směřujte na <help-texinfo@gnu.org>. Připomínky
    k překladu zasílejte na <translation-team-cs@lists.sourceforge.net> (česky).
    Domovská stránka texinfa je <http://www.gnu.org/software/texinfo/>.

en: Cannot find node '(%s)%s'
cs: Uzel „(%s)%s“ nelze nalézt

en: Cannot find a window!
cs: Nelze nalézt okno!

en: Point doesn't appear within this window's node!
cs: Bod se v okně tohoto uzlu nevyskytuje!

en: Cannot delete the last window
cs: Poslední okno nelze smazat

en: No menu in this node
cs: V tomto uzlu není menu

en: No footnotes in this node
cs: V tomto uzlu nejsou poznámky pod čarou

en: No cross references in this node
cs: V tomto uzlu není křížový odkaz

en: No '%s' pointer for this node
cs: Pro tento uzel není ukazatel „%s“

en: Unknown Info command '%c'; try '?' for help
cs: Neznámý příkaz Infa „%c“; zkuste „?“ pro nápovědu

en: Terminal type '%s' is not smart enough to run Info
cs: Typ terminálu „%s“ není dostatečně inteligentní pro provoz Infa

en: You are already at the last page of this node
cs: Již jste na poslední stránce tohoto uzlu

en: You are already at the first page of this node
cs: Již jste na první stránce tohoto uzlu

en: Only one window
cs: Pouze jedno okno

en: Resulting window would be too small
cs: Výsledné okno by bylo příliš malé

en: Not enough room for a help window, please delete a window
cs: Není volné místo pro okno nápovědy, prosím smažte některé okno

en: Basic Info command keys
cs: Klávesy k základnímu ovládání Infa

en: \%-10[quit-help]  Close this help window.
cs: \%-10[quit-help]  Zavření okna s touto nápovědou.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
cs: \%-10[quit]  Celkové ukončení Infa.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
cs: \%-10[get-info-help-node]  Vyvolání průvodce Infem.

en: \%-10[prev-line]  Move up one line.
cs: \%-10[prev-line]  Posun o řádek nahoru.

en: \%-10[next-line]  Move down one line.
cs: \%-10[next-line]  Posun o řádek dolů.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward one screenful.
cs: \%-10[scroll-backward]  Posun o obrazovku zpět.

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward one screenful.
cs: \%-10[scroll-forward]  Posun o obrazovku vpřed.

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
cs: \%-10[beginning-of-node]  Přesun na začátek aktuálního uzlu.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
cs: \%-10[end-of-node]  Přesun na konec tohoto uzlu.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to the next hypertext link.
cs: \%-10[move-to-next-xref]  Skok na následující hypertextový odkaz.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under the cursor.
cs: \%-10[select-reference-this-line]  Následování hypertextového odkazu pod kurzorem.

en: \%-10[history-node]  Go back to the last node seen in this window.
cs: \%-10[history-node]  Návrat na poslední uzel zobrazený v tomto okně.

en: \%-10[global-prev-node]  Go to the previous node in the document.
cs: \%-10[global-prev-node]  Přesun na předchozí uzel tohoto dokumentu.

en: \%-10[global-next-node]  Go to the next node in the document.
cs: \%-10[global-next-node]  Přesun na další uzel tohoto uzlu.

en: \%-10[prev-node]  Go to the previous node on this level.
cs: \%-10[prev-node]  Přesun na předchozí uzel v této úrovni.

en: \%-10[next-node]  Go to the next node on this level.
cs: \%-10[next-node]  Přesun na další uzel v této úrovni.

en: \%-10[up-node]  Go up one level.
cs: \%-10[up-node]  Přesun o jednu úroveň výše.

en: \%-10[top-node]  Go to the top node of this document.
cs: \%-10[top-node]  Přesun na vrcholový uzel tohoto dokumentu.

en: \%-10[dir-node]  Go to the main 'directory' node.
cs: \%-10[dir-node]  Přesun na hlavní „adresářový“ uzel.

en: 1...9       Pick the first...ninth item in this node's menu.
cs: 1…9         Výběr první…deváté položky z nabídky tohoto uzlu.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick the last item in this node's menu.
cs: \%-10[last-menu-item]  Výběr poslední položky z nabídky tohoto uzlu.

en: \%-10[menu-item]  Pick a menu item specified by name.
cs: \%-10[menu-item]  Výběr položky z nabídky zadáním názvu.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference specified by name.
cs: \%-10[xref-item]  Následování křížového odkazu zadáním názvu.

en: \%-10[goto-node]  Go to a node specified by name.
cs: \%-10[goto-node]  Přesun na uzel zadáním názvu.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string.
cs: \%-10[search]  Hledání zadaného řetězce směrem vpřed.

en: \%-10[search-previous]  Search for previous occurrence.
cs: \%-10[search-previous]  Hledání předchozího výskytu.

en: \%-10[search-next]  Search for next occurrence.
cs: \%-10[search-next]  Hledání následujícího výskytu.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index, and
                  select the node referenced by the first entry found.
cs: \%-10[index-search]  Hledání zadaného řetězce v rejstříku a přesun na uzel,
                na který ukazuje první nalezená položka.

en: \%-10[virtual-index]  Synthesize menu of matching index entries.
cs: \%-10[virtual-index]  Sestavit nabídku z odpovídajících položek rejstříku.

en: \%-10[abort-key]  Cancel the current operation.
cs: \%-10[abort-key]  Zrušení aktuální operace.

en: This is GNU Info version %s.
cs: Toto je GNU Info verze %s.

en: The current search path is:
cs: Aktuální vyhledávací cesta je:

en: Commands available in Info windows:
cs: Příkazy dostupné v Info oknech:

en: Commands available in the echo area:
cs: Příkazy dostupné v zobrazovacím poli:

en: The following commands can only be invoked via %s:
cs: Následující příkazy mohou být vyvolány pouze pomocí %s:

en: The following commands cannot be invoked at all:
cs: Následující příkazy nemohou být vůbec vyvolány:

en: Display help message
cs: Zobrazení nápovědy

en: Visit Info node '(info)Help'
cs: Zobrazení Info uzlu „(info)Help“

en: Print documentation for KEY
cs: Zobrazení dokumentace ke KLÁVESE

en: Describe key: %s
cs: Popis klávesy: %s

en: %s is undefined
cs: %s není definováno

en: Show what to type to execute a given command
cs: Ukázání co napsat pro spuštění daného příkazu

en: Where is command:
cs: Kde je příkaz:

en: '%s' is not on any keys
cs: Příkaz „%s“ není na žádné klávese

en: %s can only be invoked via %s
cs: Příkaz %s může být vyvolán pouze pomocí %s

en: %s can be invoked via %s
cs: Příkaz %s může být vyvolán pomocí %s

en: There is no function named '%s'
cs: Funkce „%s“ není známa

en: could not open init file %s
cs: inicializační soubor %s nebylo možné otevřít

en: key sequence too long
cs: posloupnost kláves je příliš dlouhá

en: missing key sequence
cs: chybí posloupnost kláves

en: NUL character (\000) not permitted
cs: znak NULL (\000) není dovolen

en: NUL character (^%c) not permitted
cs: znak NULL (^%c) není dovolen

en: missing action name
cs: chybí název úkonu

en: cannot bind key sequence to menu-digit
cs: posloupnost kláves nelze navázat na číslici nabídky

en: unknown action `%s'
cs: neznámý úkon „%s“

en: action name too long
cs: název úkonu je příliš dlouhý

en: extra characters following action `%s'
cs: po úkonu „%s“ následují zbytečné znaky

en: missing variable name
cs: chybí název proměnné

en: missing `=' immediately after variable name
cs: bezprostředně po názvu proměnné chybí „=“

en: variable name too long
cs: název proměnné je příliš dlouhý

en: value too long
cs: hodnota je příliš dlouhá

en: "%s", line %u:
cs: „%s“, řádek %u:

en: Read the name of an Info command and describe it
cs: Zadání jména příkazu a následné zobrazení jeho popisu

en: Describe command:
cs: Popis příkazu:

en: Read a command name in the echo area and execute it
cs: Zadání jména příkazu v zobrazovacím poli a jeho vykonání

en: Cannot execute an 'echo-area' command here
cs: Zde nelze vykonat příkaz zobrazovacího pole

en: Set the height of the displayed window
cs: Nastavení výšky obrazovky

en: Set screen height to (%d):
cs: Výška obrazovky (%d):

en:    Source files groveled to make this file include:
cs: Při zpracování zdrojového souboru jsou vkládány tyto soubory:

en: Couldn't manipulate the file %s.
cs: Se souborem %s nelze pracovat.

note: TRANSLATORS: The "\n* Menu:\n\n" part of this should not be translated, as it is part of the Info syntax.
en: 
    * Menu:
    
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
cs: 
    * Nabídka:
    
      (Soubor)Uzel                      Řádků   Velikost Obsaženo v souboru
      ------------                      -----   -------- ------------------

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use '\[history-node]' in another window.
cs: Zde je seznam uzlů, které jste poslední dobou navštívili. Vyberte jeden
    z tohoto menu, nebo užijte „\[history-node]“ v jiném okně.

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
cs: Vytvoření okna obsahujícího menu všech aktuálně navštívených uzlů

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
cs: Zobrazení uzlu, který byl zobrazen před tímto

en: Select visited node:
cs: Vyberte navštívený uzel:

en: The reference disappeared! (%s).
cs: Odkaz se ztratil! (%s).

en: Terminal cannot be initialized: %s
cs: Terminál nelze inicializovat: %s

en: Error converting file character encoding
cs: Chyba při převodu kódování znaků souboru

en: regexp error: %s
cs: chyba regulárního výrazu: %s

en: Show all matching files
cs: Zobrazit všechny odpovídající soubory

en: No file index
cs: Žádný rejstřík souborů

note: TRANSLATORS: Try to keep this message (when "expanded") at most 79 characters; anything after the 79th character will not actually be displayed on an 80-column terminal.
en: Welcome to Info version %s.  Type \[get-help-window] for help, \[get-info-help-node] for tutorial.
cs: Vítejte v programu Info verze %s. Stiskněte \[get-help-window] pro nápovědu, \[get-info-help-node] pro návod.

en: Move down to the next line
cs: Posun dolů na další řádek

en: Move up to the previous line
cs: Posun nahoru na předchozí řádek

en: Move the cursor to a specific line of the window
cs: Přesun kurzoru na zadaný řádek okna

en: Move to the end of the line
cs: Přesun na konec řádku

en: Move to the start of the line
cs: Přesun na začátek řádku

en: Move to the start of this node
cs: Posun na začátek tohoto uzlu

en: Move to the end of this node
cs: Posun na konec tohoto uzlu

en: Scroll forward in this window
cs: Posun o stránku dolů v tomto okně

en: Scroll backward in this window
cs: Posun o stránku nahoru v tomto okně

en: Scroll forward in this window and set default window size
cs: Posun dopředu v tomto okně a nastavení implicitní velikosti okna

en: Scroll backward in this window and set default window size
cs: Posun zpět v tomto okně a nastavení implicitní velikosti okna

en: Scroll forward in this window staying within node
cs: Posun o stránku vpřed v tomto okně a zůstat v uzlu

en: Scroll backward in this window staying within node
cs: Posun vpřed v tomto okně a zůstat v uzlu

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
cs: Posun dopředu v tomto okně a zůstat v uzlu a nastavení výchozí velikosti okna

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
cs: Posun zpět v tomto okně a zůstat v uzlu a nastavení výchozí velikosti okna

en: Scroll down by lines
cs: Posun dolů po řádcích

en: Scroll up by lines
cs: Posun nahoru po řádcích

en: Scroll down by half screen size
cs: Posun dolů o polovinu velikosti obrazovky

en: Scroll up by half screen size
cs: Posun nahoru o polovinu velikosti obrazovky

en: Scroll the other window
cs: Posun druhého okna o stránku dolů

en: Scroll the other window backward
cs: Posun druhého okna o stránku zpět

en: Select the next window
cs: Výběr následujícího okna

en: Select the previous window
cs: Výběr předchozího okna

en: Split the current window
cs: Rozdělení aktuálního okna

en: Delete the current window
cs: Smazání aktuálního okna

en: Cannot delete a permanent window
cs: Permanentní okno nelze smazat

en: Delete all other windows
cs: Smazání všech ostatních oken

en: Grow (or shrink) this window
cs: Změna velikosti okna

en: Divide the available screen space among the visible windows
cs: Zvětšení nebo zmenšení oken na obrazovce tak, aby byla stejně velká

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
cs: Změna stavu zalamování v aktuálním okně (zapnuto->vypni, vypnuto->zapni)

en: Select this menu item
cs: Zobrazení této položky menu

en: There isn't %d item in this menu | There aren't %d items in this menu
cs[0]: V této nabídce není %d položka
cs[1]: V této nabídce nejsou %d položky
cs[2]: V této nabídce není %d položek

en: Select the last item in this node's menu
cs: Zobrazení poslední položky menu tohoto uzlu

en: Menu item (%s):
cs: Položka menu (%s):

en: Menu item:
cs: Položka menu:

en: Follow xref (%s):
cs: Následování křížového odkazu (%s):

en: Follow xref:
cs: Následování křížového odkazu:

en: The reference disappeared! (%s)
cs: Odkaz se ztratil! (%s)

en: Read a menu item and select its node
cs: Zadání jména položky menu a následné zobrazení

en: Read a footnote or cross reference and select its node
cs: Zadání jména poznámky pod čarou nebo křížového odkazu a následné zobrazení

en: Move to the start of this node's menu
cs: Přesun na začátek menu tohoto uzlu

en: Visit as many menu items at once as possible
cs: Navštívení tolika položek menu, kolik je možno. Každá položka v jiném okně.

en: Move to the previous cross reference
cs: Přesun na předcházející křížový odkaz

en: Move to the next cross reference
cs: Přesun na následující křížový odkaz

en: Select reference or menu item appearing on this line
cs: Zobrazení odkazu nebo položky menu, která je na tomto řádku

en: No menu in node '%s'
cs: V uzlu „%s“ není žádná nabídka

en: Unable to find node referenced by '%s' in '%s'
cs: Uzel, na který se odkazuje „%s“ v „%s“, nelze najít

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
cs: Čtení seznamu menu začínajíce v adresáři a pokračujíce dále

en: Follow menus:
cs: Následování menu:

en: Select the Next node
cs: Zobrazení následujícího uzlu

en: Select the Prev node
cs: Zobrazení předchozího uzlu

en: Select the Up node
cs: Zobrazení vyššího uzlu

en: Select the last node in this file
cs: Zobrazení posledního uzlu v tomto souboru

en: This window has no additional nodes
cs: Toto okno nemá více dalších uzlů

en: Select the first node in this file
cs: Zobrazení prvního uzlu v tomto souboru

en: No more nodes within this document
cs: V tomto dokumentu již nejsou další uzly

en: No 'Prev' or 'Up' for this node within this document
cs: V tomto dokumentu není pro tento uzel předchozí nebo vyšší uzel

en: Move forwards or down through node structure
cs: Přesun na následující uzel nebo na první nižší v uzlové struktuře

en: Move backwards or up through node structure
cs: Přesun na předchozí uzel nebo na první vyšší v uzlové struktuře

en: Read a node name and select it
cs: Zadání jména uzlu a jeho následné zobrazení

en: Goto node:
cs: Přesun na uzel:

en: Find the node describing program invocation
cs: Nalezení uzlu popisujícího přepínače programu

en: Find Invocation node of [%s]:
cs: Nalezení uzlu s přepínači programu [%s]:

en: Read a manpage reference and select it
cs: Zadání jména manuálové stránky a následné zobrazení

en: Get Manpage:
cs: Manuálová stránka:

en: Select the node 'Top' in this file
cs: Zobrazení nejvyššího uzlu v tomto souboru

en: Select the node '(dir)'
cs: Zobrazení uzlu „(dir)“

en: Show full file name of node being displayed
cs: Zobrazení plného názvu souboru aktuálního uzlu

en: Select the most recently selected node
cs: Zobrazení poslední dobou nejvíce navštěvovaných uzlů

en: No earlier node in history
cs: V historii není dřívější uzel

en: Read the name of a file and select it
cs: Zadání jména souboru a jeho následné zobrazení

en: Find file:
cs: Nalezení souboru:

en: Cannot find '%s'
cs: Nelze najít „%s“

en: Could not create output file '%s'
cs: Výstupní soubor „%s“ nelze vytvořit

en: error writing to %s: %s
cs: chyba při zápisu od %s: %s

en: closing %s
cs: zavírání %s

en: writing node %s...
cs: zapisování uzlu %s…

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
cs: Poslání obsahu tohoto uzlu příkazu INFO_PRINT_COMMAND

en: Cannot open pipe to '%s'
cs: Rouru do „%s“ nelze otevřít

en: printing node %s...
cs: Probíhá tisk uzlu %s…

en: finished printing node %s
cs: tisk uzlu %s dokončen

en: Toggle the usage of regular expressions in searches
cs: Změna použití regulárních výrazů v hledání

en: Using regular expressions for searches
cs: Vyhledávání regulárním výrazem

en: Using literal strings for searches
cs: Vyhledávání doslovným řetězcem

en: Search continued from the end of the document
cs: Hledání pokračovalo od konce dokumentu

en: Search continued from the beginning of the document
cs: Hledání pokračovalo od začátku dokumentu

en: Searching subfile %s ...
cs: Probíhá hledání podsouboru %s…

en: Search failed
cs: Hledání selhalo

en: Regexp search
cs: Hledání regulárním výrazem

en: Search
cs: Hledání

en:  case-sensitively
cs:  velikost rozhoduje

en:  backward
cs:  zpětné

en: Search string too short
cs: Hledaný řetězec je příliš krátký

en: Going back to last match from %s
cs: Návrat zpět na poslední shodu %s

en: No more matches
cs: Žádné další shody

en: Search this node and subnodes for a string
cs: Prohledat tento uzel a poduzly na řetězec

note: TRANSLATORS: %s is the title of a node.
en: Search under %s:
cs: Hledání pod %s:

en: Go to next match in Info sub-tree
cs: Přesun na další shodu v podstromě Infa

en: No active search
cs: Hledání není aktivní

en: Go to previous match in Info sub-tree
cs: Přesun na předchozí shodu v podstromě Infa

en: Read a string and search for it case-sensitively
cs: Přečtení řetězce a jeho vyhledání (záleží na velikosti písmen)

en: Read a string and search for it
cs: Přečtení řetězce a jeho vyhledání

en: Read a string and search backward for it
cs: Přečtení řetězce a jeho vyhledání (zpětné)

en: Repeat last search in the same direction
cs: Opakování posledního hledání tím samým směrem

en: No previous search string
cs: Není předchozí hledaný řetězec

en: Repeat last search in the reverse direction
cs: Opakování posledního hledání opačným směrem

en: Clear displayed search matches
cs: Odstraní zobrazené výsledky hledání

en: Search interactively for a string as you type it
cs: Vyhledávání zadávaného řetězce hned při zadávání

en: Regexp I-search backward:
cs: Zpětné interaktivní hledání regulárním výrazem:

en: I-search backward:
cs: Zpětné interaktivní hledání:

en: Regexp I-search:
cs: Interaktivní hledání regulárním výrazem:

en: I-search:
cs: Interaktivní hledání:

en: Failing
cs: Bezvýsledné

en: Cancel current operation
cs: Zrušení aktuální operace

en: Quit
cs: Ukončení operace

en: Display version of Info being run
cs: Zobrazí verzi spuštěného Infa

en: GNU Info version %s
cs: GNU Info verze %s

en: Redraw the display
cs: Překreslení obrazovky

en: Quit using Info
cs: Ukončení Infa

en: Run command bound to this key's lowercase variant
cs: Spuštění příkazu navázaného na malý znak této klávesy

en: Unknown command (%s)
cs: Neznámý příkaz (%s)

en: "%s" is invalid
cs: „%s“ je neplatné

en: '%s' is invalid
cs: „%s“ je neplatné

en: Add this digit to the current numeric argument
cs: Přidání této číslice do aktuálního číselného argumentu

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
cs: Začátek (nebo dělení čtyřmi) aktuálního číselného argumentu

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
cs: Je-li zapnuto, pak se poznámky pod čarou objevují a mizí automaticky

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
cs: Je-li zapnuto, vytvoření a smazání okna, mění velikost ostatních oken

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
cs: Je-li zapnuto, pak místo varovného pípnutí blikne obrazovka

en: When "On", errors cause the bell to ring
cs: Je-li zapnuto, pak chyby způsobí varovné pípnutí

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
cs: Je-li zapnuto, pak Info uklízí soubory, které bylo nutné dekomprimovat

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
cs: Je-li zapnuto, pak je hledaný řetězec v nalezeném výrazu zvýrazněn

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
cs: Řídí co se stane, když je požadován posun o stranu na konci uzlu

en: Same as scroll-behaviour
cs: Stejné jako chování při posunu

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
cs: Počet řádků, o které posunout okno, když se kurzor dostane mimo viditelnou část

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
cs: Řídí, jestli chování při posunu ovlivňuje příkazy pro pohyb ukazatele

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
cs: Je-li zapnuto, pak Info akceptuje a zobrazuje znaky z normy ISO Latin

en: What to do when a scrolling command is issued at the end of the last node
cs: Řídí, co se stane, když je požadován posun na konci uzlu

en: Minimal length of a search string
cs: Nejmenší délka hledaného řetězce

en: Skip current window when searching
cs: Při hledání vynechat aktuální okno

en: Exclude default directories from file search path
cs: Vynechá z vyhledávací cesty souborů výchozí adresáře

en: Hide some Info file syntax in the text of nodes
cs: Skryje v textových uzlech určitou syntaxi souboru Infa

en: Length of time in milliseconds to wait for the next byte in a sequence indicating that a key has been pressed
cs: Čeká čas v milisekundách na další bajt z posloupnosti určující, že byla stištěna klávesa

en: Method to use to track mouse events
cs: Způsob sledování událostí myši

en: How to follow a cross-reference
cs: Jak následovat křížový odkaz

en: Highlight search matches
cs: Zvýrazní výsledky hledání

en: Styles for links
cs: Styly odkazů

en: Styles for active links
cs: Styly aktivních odkazů

en: Styles for search matches
cs: Styly výsledků hledání

en: How to print the information line at the start of a node
cs: Jak vypisovat řádek s údaji na začátku uzlu

en: Explain the use of a variable
cs: Zobrazení popisu proměnné

en: Describe variable:
cs: Popis proměnné:

en: Set the value of an Info variable
cs: Nastavení hodnoty Info proměnné

en: Set variable:
cs: Nastavení proměnné:

en: Set %s to value (%d):
cs: Nastavení proměnné %s na hodnotu (%d):

en: Set %s to value (%s):
cs: Nastavení proměnné %s na hodnotu (%s):

en: -----Info: (), lines ----,
cs: -----Info: (), řádků ----,

en: %s: empty file
cs: %s: prázdný soubor

en: %s for %s
cs: %s pro %s

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
cs: Více informací získáte příkazem „%s --help“.

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… [INFO_SOUBOR [ADRESÁŘOVÝ_SOUBOR]]

en: Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
cs: Přidá nebo odebere položky INFO_SOUBORU z adresáře Infa ADRESÁŘOVÝ_SOUBOR.

en: INFO-FILE and DIR-FILE are required unless the --info-file
    or --dir-file (or --info-dir) options are given, respectively.
cs: INFO_SOUBOR a ADRESÁŘOVÝ_SOUBOR jsou vyžadovány, pokud přepínače --info-file
    nebo --dir-file (nebo --info-dir) nebyly zadány.

en: Options:
     --add-once          add only to first matching section, not all.
     --align=COL         start description of new entries at column COL.
     --calign=COL        format second and subsequent description lines to
                           start at column COL.
cs: Přepínače:
     --add-once          přidá pouze do prvního odpovídajícího oddílu, ne do všech.
     --align=SLOUPEC     zahájí popis nové položky na SLOUPCI.
     --calign=SLOUPEC    formátuje druhý a následující řádky popisu tak, aby
                         začínaly na SLOUPCI.

en:  --debug             report what is being done.
     --delete            delete existing entries for INFO-FILE from DIR-FILE;
                          don't insert any new entries.
     --defsection=TEXT   like --section, but only use TEXT if no sections
                          are present in INFO-FILE (replacing "Miscellaneous").
     --description=TEXT  the description of the entry is TEXT; used with
                          the --name option to become synonymous with the
                          --entry option.
     --dir-file=NAME     specify file name of Info directory file;
                          equivalent to using the DIR-FILE argument.
     --dry-run           same as --test.
cs:  --debug             hlásí, co se provádí.
     --delete            smaže existující položky pro INFO_SOUBOR
                         z ADRESÁŘOVÉHO_SOUBORU; žádné nové položky nevkládá.
     --defsection=TEXT   jako --section, ale použije TEXT, pouze když se žádné
                         oddíly nenacházejí v SOUBORU_INFA (nahrazuje
                         „Miscellaneous“).
     --description=TEXT  popis položky bude TEXT; spolu s přepínačem --name
                         se chová stejně jako přepínač --entry.
     --dir-file=NÁZEV    určuje název adresářového souboru Infa;
                         stejné jako argument ADRESÁŘOVÝ_SOUBOR.
     --dry-run           stejné jako --test.

en:  --entry=TEXT        insert TEXT as an Info directory entry,
                          overriding any corresponding entry from DIR-FILE.
                          TEXT is written as an Info menu item line followed
                           by zero or more extra lines starting with whitespace.
                          If you specify more than one entry, all are added.
                          If you don't specify any entries, they are determined
                           from information in the Info file itself.
cs:  --entry=TEXT        vloží TEXT jako položku adresáře Infa, čímž potlačí
                         jakoukoliv odpovídající položky z ADRESÁŘOVÉHO_SOUBORU.
                         TEXT se zapisuje jako řádek položky nabídky Infa
                         následovaný nulou nebo více dalšími řádky
                         začínajícími býlím místem.
                         Zadáte-li více jak jednu položku, všechny budou přidány.
                         Nezadáte-li žádnou, budou určeny z údajů v info souboru
                         samotném.

en:  --help              display this help and exit.
     --info-dir=DIR      same as --dir-file=DIR/dir.
     --info-file=FILE    specify Info file to install in the directory;
                          equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --item=TEXT         same as --entry=TEXT.
     --keep-old          do not replace entries, or remove empty sections.
cs:  --help              zobrazí tuto nápovědu a skončí.
     --info-dir=ADRESÁŘ  stejné jako --dir-file=ADRESÁŘ/adresář.
     --info-file=SOUBOR  určuje info souboru, který se má do adresáře
                         nainstalovat;
                         stejné jako použití argumentu INFO_SOUBOR.
     --item=TEXT         stejné jako --entry=TEXT.
     --keep-old          nahrazuje položky a neodstraňuje prázdné oddíly.

en:  --maxwidth, --max-width=COL  wrap description at column COL.
     --menuentry=TEXT    same as --name=TEXT.
     --name=TEXT         the name of the entry is TEXT; used with --description
                          to become synonymous with the --entry option.
     --no-indent         do not format new entries in the DIR file.
     --quiet             suppress warnings.
cs:  --maxwidth, --max-width=SLOUPEC
                         zalomí popis na SLOUPCI.
     --menuentry=TEXT    stejné jako --name=TEXT.
     --name=TEXT         název položky bude TEXT; spolu s --description
                         má význam přepínače --entry.
     --no-indent         nové položky v adresářovém souboru neformátuje.
     --quiet             potlačí varování.

en:  --regex=R           put this file's entries in all sections that match the
                          regular expression R (ignoring case).
     --remove            same as --delete.
     --remove-exactly    only remove if the info file name matches exactly;
                          suffixes such as .info and .gz are not ignored.
     --section=SEC       put entries in section SEC of the directory.
                          If you specify more than one section, all the entries
                           are added in each of the sections.
                          If you don't specify any sections, they are determined
                           from information in the Info file itself;
                           if nothing is available there, the --defsection
                           value is used; if that is not specified, the
                           final default is "Miscellaneous".
     --section R SEC     equivalent to --regex=R --section=SEC --add-once.
cs:  --regex=R           vloží položky z tohoto souboru do všech oddílů, které
                         odpovídají regulárnímu výrazu R (velikost znaků se
                         nerozlišuje).
     --remove            stejné jako --delete.
     --remove-exactly    odstraní pouze, když název info souboru přesně odpovídá;
                         přípony jako .info a .gz se neignorují.
     --section=ODDÍL     vloží položky do ODDÍLU adresáře.
                         Zadáte-li více než jeden oddíl, všechny položky budou
                         přidány do každého oddílu.
                         Nezadáte-li žádný oddíl, bude určen z údajů v info
                         souboru samotném.
                         Není-li zde nic dostupného, použije se hodnota
                         --defsection. Není-li ta zadána, použije se
                         „Miscellaneous“
     --section R ODDÍL   stejné jako --regex=R --section=ODDÍL --add-once.

en:  --silent            suppress warnings.
     --test              suppress updating of DIR-FILE.
     --version           display version information and exit.
cs:  --silent            potlačí varování.
     --test              potlačí aktualizaci ADRESÁŘOVÉHO_SOUBORU.
     --version           zobrazí údaje o verzi a skončí.

en: This is the file .../info/dir, which contains the
    topmost node of the Info hierarchy, called (dir)Top.
    The first time you invoke Info you start off looking at this node.
    %c
    %s	This is the top of the INFO tree
    
      This (the Directory node) gives a menu of major topics.
      Typing "q" exits, "H" lists all Info commands, "d" returns here,
      "h" gives a primer for first-timers,
      "mEmacs<Return>" visits the Emacs manual, etc.
    
      In Emacs, you can click mouse button 2 on a menu item or cross reference
      to select it.
    
    %s
cs: Toto je soubor …/info/dir, který obsahuje nejvyšší uzly hierarchie
    Info dokumentů a je nazýván (dir)Top. Když poprvé spustíte Info dostanete
    se do tohoto uzlu.
    %c
    %s	Toto je vrchol INFO stromu
    
      Tento (Adresářový uzel) obsahuje nabídku hlavních témat.
      Stiskem „q“ Info ukončíte, stiskem „H“ získáte seznam všech Info příkazů,
      stiskem „d“ se vrátíte sem, stiskem „h“ získáte návod pro začátečníky,
      napsáním „mEmacs“ a stiskem Enteru zobrazíte návod k Emacsu, atd.
    
      Pokud chcete v Emacsu vybrat položku z nabídky nebo křížový odkaz, můžete
      tak provést kliknutím druhým tlačítkem myši.
    
    %s

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
cs: %s: nebylo možno přečíst (%s) a vytvořit (%s)

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
cs: START-INFO-DIR-ENTRY bez odpovídajícího END-INFO-DIR-ENTRY

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
cs: END-INFO-DIR-ENTRY bez předchozího START-INFO-DIR-ENTRY

en: %s: already have dir file: %s
cs: %s: již má adresářový soubor: %s

en: %s: Specify the Info file only once.
cs: %s: Info soubor zadejte pouze jednou.

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
cs: Zadán nadbytečný regulární výraz, „%s“ se ignoruje

en: Error in regular expression `%s': %s
cs: Chyba v regulárním výrazu „%s“: %s

en: excess command line argument `%s'
cs: nadbytečný argument „%s“ v příkazovém řádku

en: No input file specified; try --help for more information.
cs: Vstupní soubor nezadán; použitím přepínače --help získáte bližší informace.

en: No dir file specified; try --help for more information.
cs: Adresář nebyl zadán; použitím přepínače „--help“ získáte bližší informace

en: Could not read %s.
cs: %s nebylo možné přečíst.

en: no info dir entry in `%s'
cs: v Info adresáři „%s“ není žádná položka

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
cs: pro „%s“ nebyly nalezeny žádné položky

en: Usage: pod2texi [OPTION]... POD...
cs: Použití: pod2texi [PŘEPÍNAČ]… POD…

en: Translate Perl Pod documentation file(s) to Texinfo.  There are two
    basic modes of operation.  First, by default, each Pod is translated to
    a standalone Texinfo manual.
    
    Second, if --base-level is set higher than 0, each Pod is translated
    to a file suitable for @include, and one more file with a main menu
    and all the @include is generated.
cs: Překládá perlové dokumentační soubory POD do Texinfa. Existují dva základní
    způsoby použití. První, a výchozí, přeloží každý POD to samostatného
    manuálu Texinfa.
    
    Druhý, je-li --base-level nastaveno výše než 0, přeloží každý POD do
    samostatného souboru vhodného pro začlenění příkazem @include a jednoho
    dalšího souboru s hlavní nabídkou obsahující všechny tyto příkazy @include.

en: Options:
        --appendix-sections     use appendix-like sections
cs: Přepínače:
        --appendix-sections     použije oddíly podobné přílohám

en:     --base-level=NUM|NAME   level of the head1 commands; default 0
cs:     --base-level=ČÍSLO|NÁZEV  úroveň příkazů head1, výchozí je 0

en:     --debug=NUM             set debugging level
cs:     --debug=ČÍSLO           nastaví úroveň ladění

en:     --headings-as-sections  no structuring command for sections
cs:     --headings-as-sections  žádný strukturní příkaz pro oddíly

en:     --help                  display this help and exit
cs:     --help                  vypíše tuto nápovědu a skončí

en:     --no-fill-section-gaps  do not fill sectioning gaps
cs:     --no-fill-section-gaps  nevyplňuje mezery mezi oddíly

en:     --no-section-nodes      use anchors for sections instead of nodes
cs:     --no-section-nodes      pro oddíly použije kotvy namísto uzlů

en:     --menus                 generate node menus
cs:     --menus                 vytvoří nabídky uzlů

en:     --output=NAME           output to NAME for the first or main manual
                                instead of standard output
cs:     --output=NÁZEV          první nebo hlavní manuál vypíše do NÁZVU namísto
                                na standardní výstup

en:     --preamble=STR          insert STR as beginning boilerplate.
                                Defaults to a minimal Texinfo document beginning
cs:     --preamble=ŘETĚZEC      vloží ŘETĚZEC jako zahajující hlavičku. Výchozí
                                je minimální zahájení dokumentu Texinfa

en:     --setfilename           @setfilename for the main manual
cs:     --setfilename           použije @setfilename pro hlavní manuál

en:     --subdir=NAME           put files included in the main manual in NAME
cs:     --subdir=NÁZEV          vloží soubory zahrnuté v hlavním manuálu do NÁZVU

en:     --top                   top for the main manual
cs:     --top                   vrcholový uzel hlavního manuálu

en:     --unnumbered-sections   do not number sections
cs:     --unumbered-sections    nečísluje oddíly

en:     --version               display version information and exit
cs:     --version               zobrazí údaje o verzi a skončí

en: %s: wrong argument for --base-level
cs: %s: chybný argument u --base-level

en: %s: could not create directory %s: %s
cs: %s: adresář %s nebylo možno vytvořit: %s

en: %s: missing file argument
cs: %s: chybí argument se jménem souboru

en: Try `%s --help' for more information.
cs: Více informací získáte příkazem „%s --help“.

en: %s: ignoring %s without content
cs: %s: ignoruje se %s bez obsahu

en: %s: could not open %s for writing: %s
cs: %s: %s nebylo možné otevřít pro zápis: %s

en: %s: could not open %s: %s
cs: %s: nebylo možné otevřít %s: %s

en: %s: error on closing %s: %s
cs: %s: chyba při zavírání %s: %s

en: %s: removing %s as input file %s has no content
cs: %s: odstraňuje se %s, protože vstupní soubor %s nemá žádný obsah

en: %s: rename %s failed: %s
cs: %s: přejmenování %s selhalo: %s

en: %s: error on closing stdout: %s
cs: %s: chyba při zavírání standardního výstupu: %s

en: could not open %s for writing: %s
cs: %s nebylo možno otevřít pro zápis: %s

en: error on closing %s: %s
cs: chyba při zavírání %s: %s

en: unrecognized encoding name `%s'
cs: nerozpoznaný název kódování „%s“

en: %s is not a valid language code
cs: %s není platný kód jazyka

en: %s is not a valid region code
cs: %s není platný kód oblasti

[ctx: program name: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
cs: %s: pozor: %s

en: error parsing %s: %s
cs: chyba při rozboru %s: %s

en: error reading %s: %s
cs: chyba při čtení %s: %s

[ctx: init file: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
cs: %s: pozor: %s

en: obsolete option: %s
cs: zastaralý přepínač: %s

en: %s: unknown variable %s
cs: %s: neznámá proměnná %s

en: unknown variable from command line: %s
cs: neznámá proměnná v příkazovém řádku: %s

en: %s: unknown formatting context %s
cs: %s: neznámý formátovací kontext %s

en: %s: unknown special element information type %s
cs: %s: neznámý typ informace pro zvláštní element %s

en: %s: output incompatible with split
cs: %s: výstup není kompatibilní s dělením

en: could not create directory `%s': %s
cs: adresář „%s“ nebylo možno vytvořit: %s

en: error on closing image text file %s: %s
cs: chyba při zavírání textového souboru obrazu %s: %s

en: @image file `%s' unreadable: %s
cs: soubor „%s“ v příkazu @image je nečitelný: %s

en: @image file `%s' not found, using `%s'
cs: @image soubor „%s“ nenalezen, použije se „%s“

en: no argument specified for @U
cs: pro @U nebyl zadán žádný argument

en: @image file `%s' (for HTML) not found, using `%s'
cs: @image soubor „%s“ (pro HTML) nenalezen, použije se „%s“

en: raw format %s is not converted
cs: syrový formát %s není převeden

en: entry for index `%s' for @printindex %s outside of any node
cs: položka pro rejstřík „%s“ pro @printindex %s je mimo všechny uzly

en: entry for index `%s' for @printindex %s outside of any section
cs: položka pro rejstřík „%s“ pro @printindex %s je mimo všechny oddíly

en: could not open html refs config file %s: %s
cs: nebylo možné otevřít konfigurační soubor s HTML odkazy %s: %s

en: missing type
cs: chybí typ

en: unrecognized type: %s
cs: nerozpoznaný typ: %s

en: error on closing html refs config file %s: %s
cs: chyba při zavírání konfiguračního souboru s HTML odkazy %s: %s

en: could not find html refs config file %s
cs: nebylo možné nelézt konfigurační soubor s HTML odkazy %s

en: Unknown file and id setting function: %s
cs: Neznámá funkce nastavující soubor a identifikátor: %s

en: Unknown formatting function: %s
cs: Neznámá formátovací funkce: %s

en: string not closed in css file
cs: řetězec nebí uzavřen v souboru CSS

en: --css-include ended in comment
cs: --css-include končil v komentáři

en: @import not finished in css file
cs: @import nebyl dokončen v souboru CSS

en: CSS file %s not found
cs: CSS soubor %s nenalezen

en: could not open --include-file %s: %s
cs: nebylo možné otevřít --include-file %s: %s

en: error on closing CSS file %s: %s
cs: chyba při zavírání CSS souboru %s: %s

en: user-defined node file name not set for `%s'
cs: název souboru s uživatelem definovaným uzlem není pro „%s“ nastaven

en: resetting %s file path %s to %s
cs: resetuje se cesta souboru %s z %s na %s

en: no htmlxref.cnf entry found for `%s'
cs: pro „%s“ nenalezena žádná položka htmlxref.cnf

en: %s not meaningful for non-split output
cs: %s nemá smysl pro nedělený výstup

en: cannot use absolute path or URL `%s' for JS_WEBLABELS_FILE when generating web labels file
cs: když se vytváří soubor s webovými jmenovkami, absolutní cestu nebo URL „%s“ nelze pro JS_WEBLABELS_FILE použít

en: error on closing frame file %s: %s
cs: chyba při zavírání rámcového souboru %s: %s

en: error on closing TOC frame file %s: %s
cs: chyba při zavírání rámcového souboru s obsahem %s: %s

en: handler %d of stage %s priority %s failed
cs: deskriptor %d úrovně %s priority %s selhal

en: must specify a title with a title command or @top
cs: je třeba určit název pomocí příkazu title nebo @top

en: %s already exists but is not a directory
cs: %s již existuje, ale nejedná se o adresář

en: error on copying %s into %s
cs: chyba při kopírování %s do %s

en: error on creating empty %s: %s
cs: chyba při vytváření prázdného %s: %s

en: error on closing empty %s: %s
cs: chyba při zavírání prázdného %s: %s

en: @%s `%s' file %s for redirection exists
cs: @%s „%s“ soubor %s pro přesměrování existuje

en: conflict with whole document file
cs: konflikt s celým souborem dokumentu

en: conflict with Top file
cs: konflikt s vrcholovým souborem

en: conflict with user-defined file
cs: konflikt s uživatelem definovaným souborem

en: conflict with unknown node file
cs: konflikt se souborem neznámého uzlu

en: conflict with file without known source
cs: konflikt se souborem bez známého zdroje

[ctx: conflict of redirection file with file based on node name]
en: conflict with @%s `%s' file
cs: konflikt s @%s souborem „%s“

en: conflict with @%s `%s' redirection file
cs: konflikt s @%s přesměrovávacím souborem „%s“

[ctx: conflict of redirection file with file based on section name]
en: conflict with @%s `%s' file
cs: konflikt s @%s souborem „%s“

en: conflict with %s special element
cs: konflikt se zvláštním souborem %s

en: error on closing redirection node file %s: %s
cs: chyba při zavírání souboru s uzly přesměrování %s: %s

en: document without nodes
cs: dokument bez uzlů

en: document without Top node
cs: dokument bez vrcholového uzlu

en: rename %s failed: %s
cs: přejmenování %s selhalo: %s

en: @%s output more than once: %s
cs: @%s výstup více než jednou: %s

en: @%s outside of any node
cs: @%s mimo jakýkoliv uzel

en: @node name should not contain `,': %s
cs: název @node by neměl obsahovat „,“: %s

en: @node %s name should not contain `,': %s
cs: název @node %s by neměl obsahovat „,“: %s

en: \verb delimiter `%s' (for LaTeX) used in text `%s'
cs: \verb oddělovač „%s“ (pro LaTeX) použit v textu „%s“

en: @image file `%s' (for LaTeX) not found
cs: @image soubor „%s“ (pro LaTeX) nenalezen

en: empty node name after expansion `%s'
cs: prázdný název uzly po expanzi „%s“

en: @%s `%s' previously defined
cs: @%s „%s“ již bylo definováno

en: here is the previous definition as @%s
cs: zde je předchozí definice jako @%s

en: empty argument in @%s
cs: špatný argument v @%s

en: Index entry in @%s with : produces invalid Info: %s
cs: Položka rejstříku v @%s s : vytváří neplatné Info: %s

en: entry for index `%s' outside of any node
cs: položka pro rejstřík „%s“ je mimo všechny uzly

en: node name with index entries should not contain `%s'
cs: název uzlu s položkami rejstříku by neměl obsahovat „%s“

en: could not find @image file `%s.txt' nor alternate text
cs: nebylo možné najít ani @image soubor „%s.txt“, ani náhradní text

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
cs: @strong{Note…} vytváří nepatřičné křížové odkazy do Infa; přeformulujte text

en: @%s cross-reference name should not contain `:'
cs: název křížového odkazu @%s by neměl obsahovat „:“

en: @%s node name should not contain `%s'
cs: název uzlu @%s by neměl obsahovat „%s“

en: `.' or `,' must follow @xref, not %s
cs: „.“ nebo „,“ musí následovat za @xref, ne za %s

en: `.' or `,' must follow @xref
cs: „.“ nebo „,“ musí následovat za @xref

en: menu entry node name should not contain `%s'
cs: název uzlu položky nabídky by neměl obsahovat „%s“

en: menu entry node name should not contain `:'
cs: název uzlu položky nabídky by neměl obsahovat „:“

en: menu entry name should not contain `:'
cs: název položky nabídky by neměl obsahovat „:“

en: could not read %s: %s
cs: %s nebylo možné přečíst: %s

en: error on closing @verbatiminclude file %s: %s
cs: chyba při zavírání @verbatiminclude souboru %s: %s

en: @%s: could not find %s
cs: @%s: nebylo možné nalézt %s

en: could not open %s: %s
cs: %s nebylo možné otevřít: %s

en: multiple @%s
cs: násobný @%s

en: @%s requires a name
cs: @%s vyžaduje název

en: bad name for @%s
cs: chybný název pro @%s

en: bad or empty @%s formal argument: %s
cs: chybný nebo prázdný formální argument @%s: %s

en: bad syntax for @%s argument: %s
cs: chybná syntaxe v argumentu @%s: %s

en: @end %s seen before @%s closing brace
cs: @end %s se vyskytuje přes uzavírací závorkou @%s

en: @%s seen before @%s closing brace
cs: @%s se vyskytuje před uzavírací závorkou @%s

en: @%s missing closing brace
cs: @%s chybějící uzavírací závorka

en: @%s missing closing delimiter sequence: %s}
cs: @%s chybějící uzavírací oddělovací posloupnost: %s}

en: @itemx should not begin @%s
cs: @itemx by nemělo začínat příkazem @%s

en: @itemx must follow @item
cs: @itemx musí následovat příkaz @item

en: @%s has text but no @item
cs: @%s má text ale nemá @item

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
cs: „@end“ vyžadoval „%s“, ale viděl „%s“

en: @%s seen before @end %s
cs: @%s viděn před @end %s

en: no matching `@end %s'
cs: chybí odpovídající „@end %s“

en: misplaced {
cs: špatně umístěný znak {

en: unmatched `%c%s'
cs: nepárový „%c%s“

en: use %s instead of %s in macro arg
cs: použití %s namísto %s v argumentu makra

en: macro `%s' called with too many args
cs: makro „%s“ volané s příliš mnoha argumenty

en: macro `%s' declared without argument called with an argument
cs: makro „%s“ deklarované bez argumentu volané s argumentem

en: \ in @%s expansion followed `%s' instead of parameter name or \
cs: \ při expanzi @%s následováno „%s“ místo názvu parametru nebo \

en: @%s missing argument
cs: @%s postrádá argument

en: unknown @end %s
cs: neznámý @end %s

en: bad argument to @%s: %s
cs: špatný argument u @%s: %s

en: @%s: could not open %s: %s
cs: @%s: nebylo možné otevřít %s: %s

en: bad encoding name `%s'
cs: chybný název kódování „%s“

en: encoding `%s' is not a canonical texinfo encoding
cs: kódování „%s“ není kanonické kódování texinfa

en: unhandled encoding name `%s'
cs: neobsluhovaný název kódování „%s“

en: @%s after the first element
cs: @%s po prvním elementu

en: @%s only meaningful on a @multitable line
cs: @%s má smysl jen na řádku @multitable

en: @node precedes @%s, but parts may not be associated with nodes
cs: @node předchází @%s, ale části nesmí být spojeny s uzly

en: missing category for @%s
cs: chybí kategorie pro @%s

en: missing name for @%s
cs: chybí název pro @%s

en: unexpected argument on @%s line: %s
cs: neočekávaný argument na řádku @%s: %s

en: empty multitable
cs: prázdná multitabulka

en: superfluous argument to @%s
cs: přebývající argument u @%s

en: bad argument to @%s
cs: špatný argument u @%s

en: missing @%s argument
cs: @%s postrádá argument

en: command @%s not accepting argument in brace should not be on @%s line
cs: příkaz @%s nepřijímající argument v závorce by neměl být na řádku @%s

en: accent command `@%s' not allowed as @%s argument
cs: zdůrazňovací příkaz „@%s“ není dovolen jako argument @%s

en: syntax for an external node used for `%s'
cs: syntaxe pro vnější uzel použitý pro „%s“

en: empty menu entry name in `%s'
cs: prázdný název položky nabídky v „%s“

en: empty node name in menu entry
cs: prázdný název uzlu v položce nabídky

en: @%s should not appear in @%s
cs: @%s by se neměl objevit v @%s

en: @%s should not appear anywhere inside caption
cs: @%s by se neměl objevit nikde uvnitř popisku

en: @%s should not appear anywhere inside @%s
cs: @%s by se neměl objevit nikde uvnitř @%s

en: @%s should not appear on @%s line
cs: @%s by se neměl objevit na řádku @%s

en: @%s should not appear in @%s block
cs: @%s by se neměl objevit v bloku @%s

en: macro call nested too deeply (set MAX_MACRO_CALL_NESTING to override; current value %d)
cs: volání makra je příliš zanořené (lze přebít nastavením MAX_MACRO_CALL_NESTING, současná hodnota %d)

en: recursive call of macro %s is not allowed; use @rmacro if needed
cs: rekurzivní volání makra %s není dovoleno; je-li třeba, použijte @rmacro

en: @%s defined with zero or more than one argument should be invoked with {}
cs: @%s definováno s nula nebo více jak jedním argumentem by se mělo volat s {}

en: @%s should only appear in heading or footing
cs: @%s by se měl objevit pouze záhlaví nebo zápatí

en: @%s should only appear in math context
cs: @%s by se mělo objevit jen v matematickém kontextu

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
cs: @%s není myslitelné uvnitř bloku „@%s“

en: @%s in empty multitable
cs: @%s v prázdné multitabulce

en: @tab before @item
cs: @tab před @item

en: too many columns in multitable item (max %d)
cs: příliš mnoho sloupců v multitabulkové položce (max. %d)

en: ignoring @tab outside of multitable
cs: příkaz @tab ignorován, je mimo multitabulku

en: @%s outside of table or list
cs: @%s mimo tabulku nebo seznam

en: @%s is useless inside of a paragraph
cs: @%s je uvnitř odstavce zbytečný

en: @%s not allowed inside `@copying' block
cs: @%s není dovoleno uvnitř bloku „@copying“

en: multiple node @nodedescription
cs: opakující se uzel @nodedescription

en: @nodedescription outside of any node
cs: @nodedescriptionblock mimo jakýkoliv uzel

en: @%s should only appear in an index entry
cs: @%s by se mělo objevit jen v položce rejstříku

en: no more than two levels of index subentry are allowed
cs: není dovoleno více než dvě úrovně podpoložek rejstříku

en: must be after `@%s' to use `@%s'
cs: musí následovat po „@%s“, aby šlo použít „@%s“

en: @author not meaningful outside `@titlepage' and `@quotation' environments
cs: @author nemá smysl mimo prostředí „@titlepage“ a „@quotation“

en: @dircategory after first node
cs: @dircategory po prvním uzlu

en: @direntry after first node
cs: @direntry po prvním uzlu

en: @menu in invalid context
cs: @menu v neplatném kontextu

en: multiple node @nodedescriptionblock
cs: opakující se uzel @nodedescriptionblock

en: @nodedescriptionblock outside of any node
cs: @nodedescriptionblock mimo jakýkoliv uzel

en: @verb without associated character
cs: @verb bez spojeného znaku

en: @%s is not meaningful outside `@float' environment
cs: @%s nemá smysl mimo prostředí „@float“

en: @%s should be right below `@float'
cs: @%s by mělo být právě pod „@float

en: ignoring multiple @%s
cs: ignoruje se násobný @%s

en: command @%s does not accept arguments
cs: příkaz @%s nepřijímá argumenty

en: command @%s missing a node or external manual argument
cs: příkaz @%s postrádá uzel nebo argument externího manuálu

en: in @%s empty cross reference name after expansion `%s'
cs: v @%s prázdný název křížového odkazu po expanzi „%s“

en: in @%s empty cross reference title after expansion `%s'
cs: v @%s prázdný nadpis křížkového odkazu po expanzi „%s“

en: @image missing filename argument
cs: příkaz @image postrádá jméno souboru

en: @dotless expects `i' or `j' as argument, not `%s'
cs: @dotless vyžaduje jako argument „i“ nebo „j“, ne „%s“

en: @%s missing first argument
cs: @%s postrádá první argument

en: non-hex digits in argument for @U: %s
cs: argument u @U nemá žádné šestnáctkové číslice: %s

en: fewer than four hex digits in argument for @U: %s
cs: argument u @U má méně než čtyři šestnáctkové číslice: %s

en: argument for @U exceeds Unicode maximum 0x10FFFF: %s
cs: argument u @U přesahuje maximám Unicodu 0x10FFFF: %s

en: misplaced }
cs: špatně umístěný znak }

en: @end %s should only appear at the beginning of a line
cs: @end %s by se měl objevit pouze na začátku řádku

en: macro `%s' previously defined
cs: makro „%s“ již bylo definováno

en: here is the previous definition of `%s'
cs: zde je předchozí definice „%s“

en: redefining Texinfo language command: @%s
cs: předefinovává se příkaz jazyka Texinfo: @%s

en: unexpected @
cs: neočekávaný @

en: value call nested too deeply (set MAX_MACRO_CALL_NESTING to override; current value %d)
cs: volání makra je příliš zanořené (lze přebít nastavením MAX_MACRO_CALL_NESTING, současná hodnota %d)

en: @%s expected braces
cs: @%s očekávalo závorky

en: unknown command `%s'
cs: neznámý příkaz „%s“

en: command `@%s' must not be followed by new line
cs: příkaz „@%s“ nesmí být následován novým řádkem

en: undefined flag: %s
cs: nedefinovaný příznak: %s

en: bad syntax for @%s
cs: chybná skladba pro @%s

en: @%s is obsolete
cs: @%s je zastaralý

en: @%s should only appear at the beginning of a line
cs: @%s by se mělo pouze objevit na začátku řádku

en: superfluous arguments for node
cs: nadbytečné argumenty uzlu

en: expected @end %s
cs: očekáváno @end %s

en: @set requires a name
cs: @set vyžaduje název

en: @clear requires a name
cs: @clear vyžaduje název

en: @unmacro requires a name
cs: @unmacro vyžaduje název

en: remaining argument on @%s line: %s
cs: zbývající argumenty na řádku @%s: %s

en: @clickstyle should only accept an @-command as argument, not `%s'
cs: @clickstyle by pouze mělo přijímat příkaz @ jako argument, nikoliv „%s“

en: environment command %s as argument to @alias
cs: příkaz prostředí %s jako argument u @alias

en: recursive alias definition of %s through %s ignored
cs: rekurzivní definice aliasu %s skrze %s se ignoruje

en: empty @columnfractions
cs: prázdný @columnfractions

en: column fraction not a number: %s
cs: podíl sloupce není číslo: %s

en: @sp arg must be numeric, not `%s'
cs: @sp argument musí být číslo, ne „%s“

en: reserved index name %s
cs: vyhrazený název rejstříku %s

en: unknown source index in @%s: %s
cs: neznámý rejstřík zdrojů v @%s: %s

en: unknown destination index in @%s: %s
cs: neznámý rejstřík cílů v @%s: %s

en: @%s leads to a merging of %s in itself, ignoring
cs: @%s vede ke spojení %s do sebe, ignoruje se

en: unknown index `%s' in @printindex
cs: neznámý rejstřík „%s“ v @printindex

en: printing an index `%s' merged in another one, `%s'
cs: vypisuje se rejstřík „%s“ spojený do jiného „%s“

en: printindex before document beginning: @printindex %s
cs: printindex před začátkem dokumentu: @printindex %s

en: Only @fonttextsize 10 or 11 is supported, not `%s'
cs: Je podporován pouze @fonttextsize 10 nebo 11, ne %s“

en: @footnotestyle arg must be `separate' or `end', not `%s'
cs: argument u @footnotestyle musí být „separate“ nebo „end“, ne „%s“

en: @setchapternewpage arg must be `on', `off' or `odd', not `%s'
cs: argument u @setchapternewpage musí být „on“, „off“ nebo „odd“, ne „%s“

en: bad argument to @need: %s
cs: špatný argument u @need: %s

en: @paragraphindent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'
cs: argument @paragraphindent musí být číslo, „none“ nebo „asis“, ne „%s“

en: @firstparagraphindent arg must be `none' or `insert', not `%s'
cs: argument @firstparagraphindent musí být „none“ nebo „insert“, ne „%s“

en: @exampleindent arg must be numeric/`asis', not `%s'
cs: argument @exampleindent musí být číslo nebo „asis“, ne „%s“

en: expected @%s on or off, not `%s'
cs: očekáváno @%s on nebo off, ne „%s“

en: @kbdinputstyle arg must be `code'/`example'/`distinct', not `%s'
cs: argument @kbdinputstyle musí být „code“, „example“ nebo „distinct“, ne „%s“

en: @allowcodebreaks arg must be `true' or `false', not `%s'
cs: argument @allowcodebreaks musí být „true“ nebo „false“, ne „%s“

en: @urefbreakstyle arg must be `after'/`before'/`none', not `%s'
cs: argument @urefbreakstyle musí být „after“, „before“ nebo „none“, ne „%s“

en: @%s arg must be `top' or `bottom', not `%s'
cs: @%s argument musí být „top“ nebo „bottom“, ne „%s“

[ctx: Texinfo source file warning]
en: warning: %s (possibly involving @%s)
cs: pozor: %s (možná zahrnuje @%s)

[ctx: Texinfo source file warning]
en: warning: %s
cs: pozor: %s

[ctx: whole document warning]
en: %s: warning: %s
cs: %s: pozor: %s

[ctx: whole document warning]
en: warning: %s
cs: pozor: %s

en: raising the section level of @%s which is too low
cs: zvyšuje se úroveň oddílu @%s, která je příliš nízká

en: no chapter-level command before @%s
cs: před @%s není příkaz udávající úroveň kapitoly

en: lowering the section level of @%s appearing after a lower element
cs: snižuje se úroveň oddílu @%s, který se vyskytuje po nižším elementu

en: no sectioning command associated with @%s
cs: s @%s se nepojí žádný příkaz oddílu

en: @%s not empty
cs: @%s není prázdný

en: @%s reference to nonexistent node `%s'
cs: @%s odkazuje na neexistující uzel „%s“

en: @%s entry node name `%s' different from %s name `%s'
cs: název uzlu položky @%s „%s“ se liší od %s názvu „%s“

en: node `%s' unreferenced
cs: na uzel „%s“ se neodkazuje

en: node %s for `%s' is `%s' in sectioning but not in menu
cs: uzel %s pro „%s“ je „%s“ v oddílech, ale ne v nabídce

en: node `%s' is %s for `%s' in menu but not in sectioning
cs: uzel „%s“ je %s pro „%s“ v nabídce ale ne v oddílech

en: node %s pointer for `%s' is `%s' but %s is `%s' in menu
cs: ukazatel uzlu %s pro „%s“ je „%s“, ale %s je v nabídce „%s“

en: node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
cs: uzel „%s“ postrádá položku nabídky pro „%s“ navzdory tomu, že je jeho nadřazeným uzlem

en: %s pointer `%s' (for node `%s') different from %s name `%s'
cs: %s ukazatel „%s“ (pro uzel „%s“) se liší od %s názvu „%s“

en: %s reference to nonexistent `%s'
cs: %s se odkazuje na neexistující „%s“

en: @%s to `%s', different from %s name `%s'
cs: @%s do „%s“ se liší od %s názvu „%s“

en: empty index key in @%s
cs: prázdný klíč rejstříku v @%s

en: empty index sub entry %d key in @%s
cs: prázdný klíč podpoložky %d rejstříku v @%s

en: could not protect hash character in @%s
cs: v @%s nebylo možno ochránit znak křížku

en: chm.pm: could not open %s for writing: %s
cs: chm.pm: %s nebylo možné otevřít pro zápis: %s

en: chm.pm: error on closing %s: %s
cs: chm.pm: chyba při zavírání %s: %s

en: @image file `%s' can not be copied
cs: soubor „%s“ v příkazu @image nelze zkopírovat

en: could not create images directory `%s': %s
cs: adresář s obrázky „%s“ nebylo možno vytvořit: %s

en: could not copy `%s' to `%s': %s
cs: „%s“ do „%s“ nebylo možné zkopírovat: %s

en: error removing directory: %s: %s
cs: chyba při odstraňování adresáře: %s: %s

en: error removing directory: %s: unlinking %s: %s
cs: chyba při odstraňování adresáře: %s: odebrání odkazu %s: %s

en: Archive::Zip is required for EPUB file output
cs: pro výstup do souboru EPUB je potřeba Archive::Zip

en: error creating directory: %s: %s
cs: chyba při vytváření adresáře: %s: %s

en: error creating directory: %s: creating %s: %s
cs: chyba při vytváření adresáře: %s: vytváření %s: %s

en: epub: no filename output
cs: epub: chybí výstup názvu souboru

en: could not create meta informations directory `%s': %s
cs: adresář s metaúdaji „%s“ nebylo možno vytvořit: %s

en: epub3.pm: could not open %s for writing: %s
cs: epub3.pm: %s nebylo možné otevřít pro zápis: %s

en: epub3.pm: error on closing %s: %s
cs: epub3.pm: chyba při zavírání %s: %s

en: epub3.pm: readdir %s error: %s
cs: epub3.pm: čtení adresáře %s selhalo: %s

en: epub3.pm: error adding %s to archive
cs: epub3.pm: chyba při přidávání %s do archivu

en: epub3.pm: error writing archive %s
cs: epub3.pm: chyba při zápisu do archivu %s

en: %s: %s: cannot parse language line
cs: %s: %s: nelze rozebrat řádek s jazykem

en: %s: no highlighted language found
cs: %s nenalezen žádný zvýrazňovaný jazyk

en: %s: error closing input: %s
cs: %s: chyba při zavírání vstupu: %s

en: %s: error closing output: %s
cs: %s: chyba při zavírání výstupu: %s

en: %s: error closing errors: %s
cs: %s: chyba při zavírání chybového výstupu: %s

en: %s: errors: %s
cs: %s: chyby: %s

en: highlight_syntax.pm: could not open %s: %s
cs: highlight_syntax.pm: %s nebylo možné otevřít: %s

en: highlight_syntax.pm: error on closing %s: %s
cs: highlight_syntax.pm: chyba při zavírání %s: %s

en: highlight_syntax.pm: command did not succeed: %s
cs: highlight_syntax.pm: příkaz neuspěl: %s

en: highlight_syntax.pm: %s: %d separators; expected %d, the number of fragments +1
cs: highlight_syntax.pm: %s: %d oddělovačů, očekáváno %d, počet fragmentů + 1

en: highlight_syntax.pm: %s: end of @%s item %d not found
cs: highlight_syntax.pm: %s: konec @%s položky %d nenalezen

en: highlight_syntax.pm: %s: retrieved %d items in HTML; expected %d
cs: highlight_syntax.pm: %s: získáno %d položek v HTML; očekáváno %d

en: highlight_syntax.pm: output has HTML item for @%s but no language %s
cs: highlight_syntax.pm: výstup má HTML položku pro @%s, ale žádný jazyk %s

en: highlight_syntax.pm: output has no HTML item for @%s %s %s
cs: highlight_syntax.pm: výstup nemá žádnou HTML položku pro @%s %s %s

en: l2h: could not open latex file %s for writing: %s
cs: l2h: latexový soubor %s nebylo možné otevřít pro zápis: %s

en: latex2html.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d
cs: latex2html.pm: zpracování vyrobilo %d položek v HTML; očekáváno %d

en: l2h: L2H_TMP directory contains a dot
cs: l2h: adresář L2H_TMP obsahuje tečku

en: l2h: current directory contains a dot
cs: l2h: současný adresář obsahuje tečku

en: l2h: command not set
cs: l2h: příkaz nenastaven

en: l2h: command did not succeed: %s
cs: l2h: příkaz neuspěl: %s

en: l2h: image has invalid extension: %s
cs: l2h: obrázek má neplatnou příponu: %s

en: l2h: rename %s as %s failed: %s
cs: l2h: přejmenování %s na %s selhalo: %s

en: l2h: could not open %s: %s
cs: l2h: %s nebylo možné otevřít: %s

en: latex2html.pm: end of @%s text %d not found
cs: latex2html.pm: konec @%s textu %d nebyl nalezen

en: l2h: could not extract the fragment %d for @%s, text %d, from HTML
cs: l2h: z HTML nebylo možné získat fragment %d pro @%s, text %d

en: l2h: could not compile %s: %s
cs: l2h: %s nebylo možné přeložit: %s

en: l2h: could not load %s: %s
cs: l2h: %s nebylo možné zavést: %s

en: l2h: error loading %s
cs: l2h: chyba při zavádění %s

en: l2h: could not open %s for writing: %s
cs: l2h: %s nebylo možné otevřít pro zápis: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for math: %s
cs: tex4ht.pm: neznámý konverzní typ pro matematiku: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for @tex: %s
cs: tex4ht.pm: neznámý konverzní typ pro @tex: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for @latex: %s
cs: tex4ht.pm: neznámý konverzní typ pro @latex: %s

en: tex4ht.pm: could not open %s: %s
cs: tex4ht.pm: %s nebylo možné otevřít: %s

en: tex4ht.pm: chdir %s failed: %s
cs: tex4ht.pm: změna pracovního adresáře do %s selhala: %s

en: tex4ht.pm: unable to return to initial directory: %s
cs: tex4ht.pm: nelze se vrátit do původního adresáře: %s

en: tex4ht.pm: output file missing: %s
cs: tex4ht.pm: výstupní soubor chybí: %s

en: tex4ht.pm: command failed: %s
cs: tex4ht.pm: příkaz selhal: %s

en: tex4ht.pm: closing communication failed: %s: %s
cs: tex4ht.pm: uzavření komunikace selhalo: %s: %s

en: tex4ht.pm: end of %s item %d for @%s not found
cs: tex4ht.pm: konec %s položky %d pro @%s nenalezen

en: tex4ht.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d for format %s
cs: tex4ht.pm: zpracování vyrobilo %d položek v HTML; očekáváno %d pro formát %s

en: tex4ht.pm: output has no HTML item for @%s %s
cs: tex4ht.pm: výstup nemá žádnou HTML položku pro @%s %s

en: tex4ht.pm: output counter UNDEF; expected %d for @%s
cs: tex4ht.pm: počítadlo výstupu je UNDEF, očekáváno %d pro @%s

en: tex4ht.pm: no expected items in the document for @%s
cs: tex4ht.pm: žádné očekávané položky v dokumentu pro @%s

en: tex4ht.pm: processing retrieved %d items in HTML; collected %d for @%s
cs: tex4ht.pm: zpracování získalo %d položek v HTML; shromážděno %d pro @%s

en: could not read init file %s
cs: inicializační soubor %s nebylo možné přečíst

en: could not read extension file %s
cs: rozšiřující soubor %s nebylo možné přečíst

en: ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'
cs: nerozpoznaná hodnota TEXINFO_OUTPUT_FORMAT „%s“ se ignoruje

en: Usage: %s [OPTION]... TEXINFO-FILE...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČ]… SOUBOR_TEXINFA…

en: Translate Texinfo source documentation to various other formats, by default
    Info files suitable for reading online with Emacs or standalone GNU Info.
    
    This program is commonly installed as both `makeinfo' and `texi2any';
    the behavior is identical, and does not depend on the installed name.
cs: Překládá dokumentaci ze zdrojového formátu Texinfo do rozličných formátů,
    standardně do souborů Info vhodných pro čtení on-line Emacsem nebo samostatným
    nástrojem GNU Info.
    
    Tento program je obvykle nainstalován i pod názvy „makeinfo“ a „texi2any“.
    Jejich chování je shodné a nezávisí na názvu.

en: General options:
          --document-language=STR locale to use in translating Texinfo keywords
                                    for the output document (default C).
          --error-limit=NUM       quit after NUM errors (default %d).
          --force                 preserve output even if errors.
          --help                  display this help and exit.
          --no-validate           suppress node cross-reference validation.
          --no-warn               suppress warnings (but not errors).
          --conf-dir=DIR          search also for initialization files in DIR.
          --init-file=FILE        load FILE to modify the default behavior.
      -c, --set-customization-variable VAR=VAL  set customization variable VAR 
                                    to value VAL.
      -v, --verbose               explain what is being done.
          --version               display version information and exit.
cs: Obecné přepínače:
          --document-language=ŘETĚZEC
                                  národní prostředí pro překlad klíčových slov
                                  Texinfa do výstupního dokumentu (výchozí C).
          --error-limit=POČET     skončí po POČTU chyba (výchozí %d).
          --force                 zachová výstup i při chybách.
          --help                  zobrazí tuto nápovědu a skončí.
          --no-validate           potlačí ověření křížových odkazů mezi uzly.
          --no-warn               potlačí varování (ale ne chyby).
          --conf-dir=ADRESÁŘ      inicializační soubory hledá také v ADRESÁŘI.
          --init-file=SOUBOR      zavede SOUBOR, aby pozměnil výchozí chování.
      -c, --set-customization-variable PROMĚNNÁ=HODNOTA
                                  nastaví proměnnou úpravy PROMĚNNÁ na HODNOTU.
      -v, --verbose               vysvětlí, co právě provádí.
          --version               zobrazí údaje o verzi a skončí.

en: Output format selection (default is to produce Info):
cs: Výběr výstupního formátu (výchozí je výstup do formátu Info):

en:       --docbook               output Docbook XML.
cs:       --docbook               výstup do DocBook XML.

en:       --html                  output HTML.
cs:       --html                  výstup do HTML.

en:       --epub3                 output EPUB 3.
cs:       --epub3                 výstup do EPUB 3.

en:       --latex                 output LaTeX.
cs:       --latex                 výstup do LaTeXu.

en:       --plaintext             output plain text rather than Info.
cs:       --plaintext             výstup do obyčejného textu namísto do Infa.

en:       --xml                   output Texinfo XML.
cs:       --xml                   výstup do Texinfo XML.

en:       --dvi, --dvipdf, --ps, --pdf  call texi2dvi to generate given output,
                                    after checking validity of TEXINFO-FILE.
cs:       --dvi, --dvipdf, --ps, --pdf
                                  pro získání zadaného výstupu zavolá texi2dvi
                                  po té, co zkontroluje platnost SOUBORU_TEXINFA.

en: General output options:
cs: Obecné přepínače výstupu:

en:   -E, --macro-expand=FILE     output macro-expanded source to FILE,
                                    ignoring any @setfilename.
cs:   -E, --macro-expand=SOUBOR   vypíše zdroj s expandovanými makry do SOUBORU,
                                  ignoruje jakýkoliv @setfilename.

en:       --no-headers            suppress node separators, Node: lines, and menus
                                    from Info output (thus producing plain text)
                                    or from HTML (thus producing shorter output).
                                    Also, if producing Info, write to
                                    standard output by default.
cs:       --no-headers            potlačí oddělovače uzlů, Uzel: řádky a nabídky
                                  z Info výstupu (tudíž vytvoří obyčejný text)
                                  nebo z HTML (tudíž vytvoří kratší výstup).
                                  Také, když vytváří Info, zapisuje na
                                  standardní výstup.

en:       --no-split              suppress any splitting of the output;
                                    generate only one output file.
cs:       --no-split              potlačí jakékoliv dělení výstupu;
                                  vytvoří pouze jeden výstupní soubor.

en:       --[no-]number-sections  output chapter and sectioning numbers;
                                    default is on.
cs:       --[no-]number-sections  generuje čísla kapitol a oddílů;
                                  standardně zapnuto.

en:   -o, --output=DEST           output to DEST.
                                    With split output, create DEST as a directory
                                    and put the output files there.
                                    With non-split output, if DEST is already
                                    a directory or ends with a /,
                                    put the output file there.
                                    Otherwise, DEST names the output file.
cs:   -o, --output=CÍL            zapisuje do CÍLE.
                                  Při děleném výstupu vytvoří CÍL jako adresář
                                  a výstupní soubory umístí do něj.
                                  Při neděleném výstupu, je-li CÍL již adresář
                                  nebo končí-li na /, umístí výstupní soubor tam.
                                  Jinak CÍL určuje název výstupního souboru.

en:       --disable-encoding      do not output accented and special characters
                                    in Info and plain text output based on document
                                    encoding.
cs:       --disable-encoding      nevypisuje znaky s diakritikou a zvláštní znaky
                                  do výstupu Infa a obyčejného textu na základě
                                  kódování dokumentu.

en:       --enable-encoding       override --disable-encoding (default).
cs:       --enable-encoding       přebije --disable-encoding (výchozí).

en: Options for Info and plain text:
cs: Přepínače pro Info a prostý text:

en:       --fill-column=NUM       break Info lines at NUM columns (default %d).
cs:       --fill-column=ČÍSLO     zalomí řádky Infa na sloupci ČÍSLO (výchozí %d).

en:       --footnote-style=STYLE  output footnotes in Info according to STYLE:
                                    `separate' to put them in their own node;
                                    `end' to put them at the end of the node, in
                                    which they are defined (this is the default).
cs:       --footnote-style=STYL   do Infa vypisuje poznámky pod čarou podle STYLU:
                                  „separate“ je umístí do jejich vlastního uzlu,
                                  „end“ je umístí na konec uzlu, v kterém jsou
                                  definovány (výchozí chování).

en:       --paragraph-indent=VAL  indent Info paragraphs by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is `none', do not indent; if VAL is
                                    `asis', preserve existing indentation.
cs:       --paragraph-indent=HODNOTA
                                  odsadí Info odstavce o HODNOTU mezer (výchozí
                                  %d). Je-li HODNOTA „none“, neodsazuje. Je-li
                                  HODNOTA „asis“, zachová existující zarovnání.

en:       --split-size=NUM        split Info files at size NUM (default %d).
cs:       --split-size=ČÍSLO      rozdělí Info soubory na velikosti ČÍSLO
                                  (výchozí %d).

en: Options for HTML:
          --css-include=FILE      include FILE in HTML <style> output;
                                    read stdin if FILE is -.
          --css-ref=URL           generate CSS reference to URL.
          --internal-links=FILE   produce list of internal links in FILE.
          --split=SPLIT           split at SPLIT, where SPLIT may be `chapter',
                                    `section' or `node'.
          --transliterate-file-names  use file names in ASCII transliteration.
          --node-files            produce redirection files for nodes and 
                                    anchors; default is set only if split.
cs: Přepínače pro HTML:
          --css-include=SOUBOR    vloží SOUBOR do HTML elementu <style>;
                                  je-li SOUBOR -, čte standardní vstup.
          --css-ref=URL           vytvoří CSS odkaz na URL.
          --internal-links=SOUBOR vyrobí seznam vnitřních odkazů do SOUBORU.
          --split=DĚLENÍ          rozdělí v DĚLENÍ, kde DĚLENÍ může být „chapter“
                                  (kapitola), „section“ (oddíl) nebo „node“ (uzel).
          --transliterate-file-names
                                  názvy souborů použije v přepisu do ASCII.
          --node-files            vyrobí přesměrovávací soubory pro uzly a kotvy;
                                  standardně je zapnuto jen při dělení.

en: Options for DVI/PS/PDF:
          --Xopt=OPT              pass OPT to texi2dvi; can be repeated.
cs: Přepínače pro DVI/PS/PDF:
          --Xopt=PŘEPÍNAČ         předá PŘEPÍNAČ programu texi2dvi; lze opakovat.

en: Input file options:
cs: Přepínače pro vstupní soubor:

en:  -D VAR                       define the variable VAR, as with @set.
cs:  -D PROMĚNNÁ                  definuje proměnnou PROMĚNNÁ jako příkaz @set.

en:  -D 'VAR VAL'                 define VAR to VAL (one shell argument).
cs:  -D 'PROMĚNNÁ HODNOTA'        definuje PROMĚNNOU na HODNOTU (jeden shellový
                                  argument).

en:  -I DIR                       append DIR to the @include search path.
cs:  -I ADRESÁŘ                   připojí ADRESÁŘ do vyhledávací cesty @include.

en:  -P DIR                       prepend DIR to the @include search path.
cs:  -P ADRESÁŘ                   předřadí ADRESÁŘ do vyhledávací cesty @include.

en:  -U VAR                       undefine the variable VAR, as with @clear.
cs:  -U PROMĚNNÁ                  zruší proměnnou PROMĚNNÁ jako příkaz @clear.

en: Conditional processing in input:
cs: Podmíněné zpracování ve vstupu:

en:   --ifdocbook       process @ifdocbook and @docbook even if
                          not generating Docbook.
cs:   --ifdocbook       zpracuje @ifdocbook a @docbook, i když se nevytváří
                        DocBook.

en:   --ifhtml          process @ifhtml and @html even if not generating HTML.
cs:   --ifhtml          zpracuje @ifhtml a @html, i když se nevytváří HTML.

en:   --ifinfo          process @ifinfo even if not generating Info.
cs:   --ifinfo          zpracuje @ifinfo, i když se nevytváří Info.

en:   --iflatex         process @iflatex and @latex.
cs:   --iflatex         zpracuje @iflatex a @latex.

en:   --ifplaintext     process @ifplaintext even if not generating plain text.
cs:   --ifplaintext     zpracuje @ifplaintext, i když se nevytváří prostý text.

en:   --iftex           process @iftex and @tex.
cs:   --iftex           zpracuje @iftex a @tex.

en:   --ifxml           process @ifxml and @xml.
cs:   --ifxml           zpracuje @ifxml a @xml.

en:   --no-ifdocbook    do not process @ifdocbook and @docbook text.
cs:   --no-ifdocbook    nezpracuje text mezi @ifdocbook a @docbook.

en:   --no-ifhtml       do not process @ifhtml and @html text.
cs:   --no-ifhtml       nezpracuje text mezi @ifhtml a @html.

en:   --no-ifinfo       do not process @ifinfo text.
cs:   --no-ifinfo       nezpracuje text podmíněný @ifinfo.

en:   --no-iflatex      do not process @iflatex and @latex text.
cs:   --no-iflatex      nezpracuje text mezi @iflatex a @latex.

en:   --no-ifplaintext  do not process @ifplaintext text.
cs:   --no-ifplaintext  nezpracuje text podmíněný @ifplaintext.

en:   --no-iftex        do not process @iftex and @tex text.
cs:   --no-iftex        nezpracuje text mezi @iftex a @tex.

en:   --no-ifxml        do not process @ifxml and @xml text.
cs:   --no-ifxml        nezpracuje text mezi @ifxml a @xml.

en:   Also, for the --no-ifFORMAT options, do process @ifnotFORMAT text.
cs:   Rovněž přepínače --no-ifFORMÁT zpracují text podmíněný @ifnotFORMÁT.

en:   The defaults for the @if... conditionals depend on the output format:
      if generating Docbook, --ifdocbook is on and the others are off;
      if generating HTML, --ifhtml is on and the others are off;
      if generating Info, --ifinfo is on and the others are off;
      if generating plain text, --ifplaintext is on and the others are off;
      if generating LaTeX, --iflatex is on and the others are off;
      if generating XML, --ifxml is on and the others are off.
cs:   Výchozí chování pro podmínky @if… závisí na výstupním formátu:
      vytváří-li se DocBook, --ifdocbook se zapne a ostatní se vypnou;
      vytváří-li se HTML, --ifhtml se zapne a ostatní se vypnou;
      vytváří-li se Info, --ifinfo se zapne a ostatní se vypnou;
      vytváří-li se prostý text, --ifplaintext se zapne a ostatní se vypnou;
      vytváří-li se LaTeX, --iflatex se zapne a ostatní se vypnou;
      vytváří-li se XML, --ifxml se zapne a ostatní se vypnou.

en: Examples:
      makeinfo foo.texi                      write Info to foo's @setfilename
      makeinfo --html foo.texi               write HTML to @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                write Texinfo XML to @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            write Docbook XML to @setfilename
      makeinfo --plaintext foo.texi          write plain text to standard output
      makeinfo --pdf foo.texi                write PDF using texi2dvi
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  write html without node lines, menus
      makeinfo --number-sections foo.texi    write Info with numbered sections
      makeinfo --no-split foo.texi           write one Info file however big
cs: Příklady:
      makeinfo foo.texi                      zapíše Info do @setfilename
                                             dokumentu foo
      makeinfo --html foo.texi               zapíše HTML do @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                zapíše Texinfo XML do @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            zapíše DocBook XML do @setfilename
      makeinfo --plaintext foo.texi          zapíše prostý text na standardní
                                             výstup
      makeinfo --pdf foo.texi                zapíše PDF pomocí texi2dvi
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  zapíše HTML bez uzlových řádků a
                                             nabídek
      makeinfo --number-sections foo.texi    zapíše Info číslovanými oddíly
      makeinfo --no-split foo.texi           zapíše jeden velký soubor Info

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
cs: %s: argument k --footnote-style musí být „separate“ nebo „end“, ne „%s“.

en: %s is not a valid split possibility
cs: %s není platná možnost dělení

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
cs: %s: argument pro --paragraph-indent musí být číslo, „none“ nebo „asis“, ne „%s“.

en: %s: when generating %s, only one input FILE may be specified with -o
cs: %s: při vytváření %s lze pomocí -o zadat pouze jeden vstupní SOUBOR

en: --Xopt option without printed output
cs: přepínač --Xopt bez tisknutelného výstupu

en: unknown tree transformation %s
cs: neznámá transformace stromu %s

en: ignoring splitting for converted format %s (for %s)
cs: ignoruje dělení u převáděného formátu %s (pro %s)

en: ignoring splitting for format %s
cs: dělení u formátu %s se ignoruje

en: error loading %s: %s
cs: chyba při zavádění %s: %s

en: %s: missing file argument.
cs: %s: chybí argument jména souboru.

en: input file %s; did you mean %s?
cs: vstupní soubor %s. Mysleli jste %s?

en: fill_gaps_in_sectioning transformation return no result. No section?
cs: Transformace fill_gaps_in_sectioning nevrátila žádný výsledek. Nechybí oddíl?

en: error on closing macro expand file %s: %s
cs: chyba při zavírání makrem expandovaného souboru %s: %s

en: could not open %s for writing: %s
cs: %s nebylo možné otevřít pro zápis: %s

en: insert_nodes_for_sectioning_commands transformation return no result. No section?
cs: Transformace insert_nodes_for_sectioning_commands nevrátila žádný výsledek. Nechybí oddíl?

en: %s: error on closing internal links file %s: %s
cs: %s: chyba při zavírání souboru %s s vnitřními odkazy: %s

en: unmatched `@end %s'
cs: nepárový „@end %s“

en: bad argument to @alias
cs: špatný argument u @alias

en: bad argument to @definfoenclose
cs: špatný argument u @definfoenclose

en: bad argument to @printindex: %s
cs: špatný argument u @printindex: %s

en: bad argument to @headings: %s
cs: špatný argument u @headings: %s

en: bad argument to @end: %s
cs: špatný argument u @end: %s

en: @include: could not find %s
cs: @include: nebylo možné nalézt %s

en: @include: could not open %s: %s
cs: @include: nebylo možné otevřít %s: %s

en: @setfilename after the first element
cs: @setfilename po prvním elementu

en: @columnfractions only meaningful on a @multitable line
cs: @columnfractions má smysl jen na řádku s @multitable

en: @part should not be associated with @top
cs: @part by neměl být spojen s @top

en: @node precedes @part, but parts may not be associated with nodes
cs: @node předchází @part, ale části nesmí být spojeny s uzly

en: bad name for @set
cs: chybný název pro @set

en: bad name for @clear
cs: chybný název pro @clear

en: bad name for @unmacro
cs: chybný název pro @unmacro

en: @\ should only appear in math context
cs: @\ by se mělo objevit jen v matematickém kontextu

en: @subentry should only occur in an index entry
cs: @subentry by se mělo objevit jen v položce rejstříku

en: bad or empty @%s formal argument:
cs: chybný nebo prázdný formální argument u @%s:

en: @%s is obsolete; %s
cs: @%s je zastaralý; %s
