texinfo 4.7.x - en to hu translation catalogue (190 entries)

en: Move forward a character
hu: 1 karakterrel előre

en: Move backward a character
hu: 1 karakterrel hátra

en: Move to the start of this line
hu: Ugrás a sor elejére

en: Move to the end of this line
hu: Ugrás a sor végére

en: Move forward a word
hu: 1 szóval előre

en: Move backward a word
hu: 1 szóval hátra

en: Delete the character under the cursor
hu: A kurzor alatti karakter törlése

en: Delete the character behind the cursor
hu: A kurzor előtti karakter törlése

en: Cancel or quit operation
hu: Művelet törlése vagy kilépés

en: Accept (or force completion of) this line
hu: E sor elfogadása (vagy kiegészítése)

en: Insert next character verbatim
hu: A következő karakter beszúrása

en: Insert a TAB character
hu: Egy TAB karakter beszúrása

en: Transpose characters at point
hu: Itteni karakterek felcserélése

en: Yank back the contents of the last kill
hu: Utolsó törlés tartalmának visszaállítása

en: Kill ring is empty
hu: A törlésnapló üres

en: Yank back a previous kill
hu: Egy korábbi törlés visszaállítása

en: Kill to the end of the line
hu: Törlés a sor végéig

en: Kill to the beginning of the line
hu: Törlés a sor elejéig

en: Kill the word following the cursor
hu: A kurzort követő szó törlése

en: Kill the word preceding the cursor
hu: A kurzort megelőző  szó törlése

en: No completions
hu: Nincs kiegészítés

en: Not complete
hu: Nem teljes

en: List possible completions
hu: Lehetséges kiegészítések listája

en: Sole completion
hu: Egyszerű kiegészítés

en: Insert completion
hu: Kiegészítés beszúrása

en: Building completions...
hu: Kiegészítések felépítése ...

en: Scroll the completions window
hu: A kiegészítések ablak görgetése

en: Footnotes could not be displayed
hu: A lábjegyzetek nem jeleníthetők meg

en: Show the footnotes associated with this node in another window
hu: E ponthoz tartozó lábjegyzetek megjelenítése egy másik ablakban

en: ---------- Footnotes ----------
hu: ---------- Lábjegyzetek ----------

en: Finding index entries...
hu: Tárgymutatóbejegyzések keresése...

en: Look up a string in the index for this file
hu: Szöveg keresése a fájl tárgymutatójában

en: Index entry:
hu: Tárgymutatóbejegyzés:

en: No indices found.
hu: Nincs tárgymutató.

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
hu: Adott sztring keresése minden ismert info fájl tárgymutatójában és menü építése

en: Try --help for more information.
hu: A --help több információt ad.

en: Cannot find a window!
hu: Nem található ablak!

en: Point doesn't appear within this window's node!
hu: A pont nem jelenik meg az ablakon látható oldalon!

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
hu: \%-10[quit]  Kilépés az Info-ból.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
hu: \%-10[get-info-help-node]  Az Info bevezető indítása

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
hu: \%-10[beginning-of-node]  Ugrás az oldal elejéhez.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
hu: \%-10[end-of-node]  Ugrás az oldal végéhez.

en: The current search path is:
hu: Az aktuális keresési útvonal::

en: Commands available in Info windows:
hu: Az Info ablakban elérhető parancsok:

en: The following commands can only be invoked via %s:
hu: A következő parancsok csak %s -n keresztül hívhatók meg:

en: The following commands cannot be invoked at all:
hu: A következő parancsokat egyáltalán nem lehet meghívni:

en: Display help message
hu: Súgó szöveg megjelenítése

en: Print documentation for KEY
hu: Dokumentáció nyomtatása KEY-hez

en: Describe key: %s
hu: Leíró billentyű: %s

en: Show what to type to execute a given command
hu: Egy adott parancs futtatásához szükséges utasítás megjelenítése

en: Where is command:
hu: Hol van a parancs:

en: key sequence too long
hu: a billentyűkombináció túl hosszú

en: missing key sequence
hu: hiányzó billentyűkombináció

en: NUL character (\000) not permitted
hu: A NUL karakter (\000) tilos

en: NUL character (^%c) not permitted
hu: A NUL karakter (^%c) tilos

en: missing action name
hu: hiányzó műveletnév

en: unknown action `%s'
hu: ismeretlen művelet: „%s“.

en: action name too long
hu: túl hosszú műveletnév

en: extra characters following action `%s'
hu: `%s' művelet utáni extra karakterek

en: missing variable name
hu: hiányzó változónév

en: missing `=' immediately after variable name
hu: hiányzó „=“ jel közvetlen egy változónév után

en: variable name too long
hu: túl hosszú változónév

en: value too long
hu: túl nagy érték

en: "%s", line %u:
hu: „%s“, %u. sor:

en: Describe command:
hu: Parancs leírása:

en: Set the height of the displayed window
hu: A megjelnített ablak magasságának beállítása

en: Set screen height to (%d):
hu: A képernyő magasságának beállítása (%d):

en: Couldn't manipulate the file %s.
hu: A(z) „%s“ fájl nem módosítható.

en: Select visited node:
hu: Meglátogatott oldal kiválasztása:

en: The reference disappeared! (%s).
hu: A hivatkozás eltünt! (%s).

en: Move down to the next line
hu: Ugrás a következő sorra

en: Move up to the previous line
hu: Ugrás az előző sorra

en: Move the cursor to a specific line of the window
hu: A kurzor mogatása az ablak egy adott sorára

en: Move to the end of the line
hu: Ugrás a sor végére

en: Move to the start of the line
hu: Ugrás a sor elejére

en: Move to the start of this node
hu: Ugrás az oldal elejére

en: Move to the end of this node
hu: Ugrás az oldal végére

en: Scroll forward in this window
hu: Görgetés előre az ablakban

en: Scroll backward in this window
hu: Görgetés hátra az ablakban

en: Scroll forward in this window and set default window size
hu: Görgetés előre az ablakban és beállítása alapértelmezett méretre

en: Scroll backward in this window and set default window size
hu: Görgetés hátra az ablakban és beállítása alapértelmezett méretre

en: Scroll forward in this window staying within node
hu: Görgetés előre az ablakban ezen oldalon maradva

en: Scroll backward in this window staying within node
hu: Görgetés hátra az ablakban ezen oldalon maradva

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
hu: Görgetés előre az ablakban ezen oldalon maradva, és az alap ablakméret beállítása

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
hu: Görgetés hátra az ablakban ezen oldalon maradva, és az alap ablakméret beállítása

en: Scroll down by lines
hu: Görgetés soronként le

en: Scroll up by lines
hu: Görgetés soronként fel

en: Scroll down by half screen size
hu: Görgetés egy fél képernyőnyit le

en: Scroll up by half screen size
hu: Görgetés egy fél képernyőnyit fel

en: Scroll the other window
hu: Másik ablak görgetése

en: Scroll the other window backward
hu: A másik ablak görgetése hátra

en: Select the next window
hu: Következő ablak kiválasztása

en: Select the previous window
hu: Előző ablak kiválasztása

en: Split the current window
hu: Jelen ablak felosztása

en: Delete the current window
hu: Jelen ablak törlése

en: Cannot delete a permanent window
hu: Egy állandó ablakot nem lehet törölni

en: Delete all other windows
hu: Többi ablak bezárása

en: Grow (or shrink) this window
hu: Jelen ablak növelése (csökkentése)

en: Divide the available screen space among the visible windows
hu: Elérhető képernyőhely felosztása a látható ablakok közt

en: Select this menu item
hu: A menüelem kiválasztása

en: Select the last item in this node's menu
hu: Az oldal menüjében található utolsó elem kiválasztása

en: Menu item (%s):
hu: Menüelem (%s):

en: Menu item:
hu: Menüelem:

en: Follow xref (%s):
hu: Kereszthiv (%s) követése:

en: Follow xref:
hu: Kereszthiv követése:

en: Read a menu item and select its node
hu: Egy menüelem elolvasása és oldalának kiválasztása

en: Read a footnote or cross reference and select its node
hu: Egy lábjegyzet vagy kereszthivatkozás elolvasása és oldalának kiválasztása

en: Move to the start of this node's menu
hu: Ugrás az oldalhoz tartozó menü elejére

en: Visit as many menu items at once as possible
hu: A lehető legtöbb menüelem meglátogatása egyszerre

en: Move to the previous cross reference
hu: Ugrás az előző kereszthivatkozásra

en: Move to the next cross reference
hu: Ugrás a következő kereszthivatkozásra

en: Select reference or menu item appearing on this line
hu: A sorban megjelenő hivatkozás vagy menüelem kiválasztása

en: Follow menus:
hu: Menük követése:

en: Select the Next node
hu: Következő oldal kiválasztása

en: Select the Prev node
hu: Előző oldal kiválasztása

en: Select the Up node
hu: Szülő oldal kiválasztása

en: Select the last node in this file
hu: A fájl utolsó oldala kiválasztása

en: This window has no additional nodes
hu: Jelen ablaknak nincsenek további oldalai

en: Select the first node in this file
hu: A fájl első oldala kiválasztása

en: Move forwards or down through node structure
hu: Mozgás előre vagy le az oldal szerkeztében

en: Move backwards or up through node structure
hu: Mozgás hátra vagy fel az oldal szerkezetében

en: Read a node name and select it
hu: Egy oldalnév elolvasása és kiválasztása

en: Goto node:
hu: Ugrás az oldalra:

en: Read a manpage reference and select it
hu: Egy kéziköny oldal hivatkozás olvasása és kiválasztása

en: Get Manpage:
hu: Kézikönyv oldal:

en: Select the most recently selected node
hu: A legutóbb választott oldal kiválasztása

en: Read the name of a file and select it
hu: Fájlnév beolvasása és kiválasztása

en: Find file:
hu: Fájl keresése:

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
hu: Ezen oldal tartalmának csőbe irányítása INFO_PRINT_COMMAND -al

en: Searching subfile %s ...
hu: „%s“ alállomány keresése...

en: Search
hu: Keresés

en: Read a string and search for it case-sensitively
hu: Szöveg beolvasása és keresése kis/nagybetű érzékenyen

en: Read a string and search for it
hu: Szöveg beolvasása és keresése

en: Read a string and search backward for it
hu: Szöveg beolvasása és keresése fel

en: Repeat last search in the same direction
hu: Utolsó keresés ismétlése azonos irányba

en: No previous search string
hu: Nincs korábbi keresési feltétel

en: Repeat last search in the reverse direction
hu: Utolsó keresés ismétlése ellenirányban

en: Search interactively for a string as you type it
hu: Egy szöveg interaktív keresése gépeléskor

en: I-search backward:
hu: I.-keresés fel:

en: I-search:
hu: I.-keresés:

en: Failing
hu: Sikertelen

en: Cancel current operation
hu: Jelen művelet törlése

en: Quit
hu: Kilépés

en: Redraw the display
hu: Képernyő frissítése

en: Quit using Info
hu: Az Info használatának befejezése

en: Run command bound to this key's lowercase variant
hu: E karakter kisbetűs változatához rendelt parancs futtatása

en: "%s" is invalid
hu: "%s" érvénytelen

en: Add this digit to the current numeric argument
hu: Add hozzá ezt a számjegyet az aktuális numerikus argumentumhoz

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
hu: Start (vagy szorozd be 4-gyel) az aktuális numerikus argumentumot

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
hu: „Be“ állapotban a lábjegyzetek automatikusan jelennek meg és tűnnek el

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
hu: „Be“ állapotban egy ablak létrehozása vagy törlése a többi is átméretezi

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
hu: „Be“ állapotban a képernyő villog csengő helyett

en: When "On", errors cause the bell to ring
hu: „Be“ állapotban, hibánál csngetés

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
hu: „Be“ állapotban az Info összegyűjti a tömörítendő fájlokat

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
hu: „Be“ állapotban a megtalált szövegrészlet ki lesz emelve

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
hu: Vezérli, hogy mi történjen, ha a görgetés a lap alján történik

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
hu: A görgetendő sorok száma, ha akurzor az ablakon kívülre mozog

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
hu: „Be“ állapotban az Info elfogadja és kiírja az ISO Latin karaktereket

en: Explain the use of a variable
hu: A változó használatának elmagyarázása

en: Describe variable:
hu: Változó leírása:

en: Set the value of an Info variable
hu: Egy Info változó beállítása

en: Set variable:
hu: Változó beállítása:

en: Set %s to value (%d):
hu: %s beállítása (%d):

en: Set %s to value (%s):
hu: %s beállítása (%s):

en: -----Info: (), lines ----,
hu: -----Info: (), sor ----,

en: %s: empty file
hu: %s: üres fájl

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
hu: 	Az opciók teljes listájához próbálja meg a „%s --help“ parancsot!

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
hu: START-INFO-DIR-ENTRY-nek nincs END-INFO-DIR-ENTRY párja

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
hu: END-INFO-DIR-ENTRY-nek nincsSTART-INFO-DIR-ENTRY párja

en: %s: already have dir file: %s
hu: %s: már van dir fájl: %s

en: %s: Specify the Info file only once.
hu: %s: Az Info fájlt csak egyszer kell megadni!

en: excess command line argument `%s'
hu: felesleges parancssori argumentum: „%s“

en: No input file specified; try --help for more information.
hu: Nem lett input fájl megadva; további információért próbálja meg a --help-t!

en: No dir file specified; try --help for more information.
hu: Nem lett dir fájl megadva; további információért próbálja meg a --help-t!

en: no info dir entry in `%s'
hu: nincs info dir bejegyzés „%s“-ben

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
hu: „%s“-hez nem találtam bejegyzést; nincs mit törölni

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információért próbálja meg a „%s --help“-t.

en: unrecognized encoding name `%s'
hu: ismeretlen kódolási név: „%s“

en: @image file `%s' unreadable: %s
hu: @image a(z) „%s“ fájl nem olvasható: %s

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
hu: „@end“-t vártam „%s“, de „%s“-t találtam

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
hu: @%s -nek nincs jelentése a(z) „@%s“ blokkon belül

en: ignoring @tab outside of multitable
hu: figyelmen kívül hagyom a multitable-n kívül eső @tab-ot

en: @image missing filename argument
hu: @image hiányzó fájlnév argumentum

en: macro `%s' previously defined
hu: a(z) „%s“ makró már korábban definiált lett

en: here is the previous definition of `%s'
hu: „%s“ korábbi definíciója

en: undefined flag: %s
hu: ismeretlen flag: %s

en: Usage: %s [OPTION]... TEXINFO-FILE...
hu: Használat: %s [OPCIÓK] ... TEXINFO-FÁJL...

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
hu: %s: a --footnote-style argumentumának „separate“-nek vagy  „end“-nek kell lennie, „%s“ helyett.

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
hu: %s: a --paragraph-indent argumentumának numerikusnak,  „none“-nak vagy  „asis“-nek kell lennie, „%s“ helyett.

en: %s: missing file argument.
hu: %s: hiányzó fájl argumentum.
