texinfo-7.0.92 - en to nl translation catalogue (747 entries)

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: onbekende optie '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: Success
nl: Gelukt

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Move forward a character
nl: Eén teken verder

en: Move backward a character
nl: Eén teken terug

en: Move to the start of this line
nl: Naar het begin van de regel

en: Move to the end of this line
nl: Naar het einde van de regel

en: Move forward a word
nl: Eén woord verder

en: Move backward a word
nl: Eén woord terug

en: Delete the character under the cursor
nl: Het teken onder de cursor verwijderen

en: Delete the character behind the cursor
nl: Het teken na de cursor verwijderen

en: Cancel or quit operation
nl: Operatie annuleren of beëindigen

en: Accept (or force completion of) this line
nl: Deze regel accepteren (of de voltooiing ervan forceren)

en: Insert next character verbatim
nl: De volgende toets verbatim invoegen

en: Insert a TAB character
nl: Een TAB-teken invoegen

en: Transpose characters at point
nl: De tekens op dit punt transponeren

en: Yank back the contents of the last kill
nl: Het laatst verwijderde terughalen

en: Kill ring is empty
nl: De verwijderingsbuffer is leeg.

en: Yank back a previous kill
nl: Een eerdere verwijdering terughalen

en: Kill to the end of the line
nl: Tot aan het eind van de regel verwijderen

en: Kill to the beginning of the line
nl: Tot aan het begin van de regel verwijderen

en: Kill the word following the cursor
nl: Het woord na de cursor verwijderen

en: Kill the word preceding the cursor
nl: Het woord voor de cursor verwijderen

en: No completions
nl: Geen voltooiingen

en: Not complete
nl: Niet compleet

en: List possible completions
nl: De mogelijke voltooiingen tonen

en: Sole completion
nl: Enige voltooiing

en: %d completion:
     | %d completions:
nl[0]: %d voltooiing:
nl[1]: Er zijn %d mogelijkheden:

en: Insert completion
nl: Een voltooiing invoegen

en: Building completions...
nl: Opbouwen van voltooiingen...

en: Scroll the completions window
nl: Het voltooiingsvenster scrollen

en: looking for file "%s"
nl: zoeken naar bestand '%s'

en: looking for file %s in %s
nl: zoeken naar bestand '%s' in %s

en: found file %s
nl: bestand %s gevonden

en: Footnotes could not be displayed
nl: De voetnoten kunnen niet weergegeven worden

en: Show the footnotes associated with this node in another window
nl: In een ander venster de voetnoten tonen die met deze pagina verbonden zijn

en: ---------- Footnotes ----------
nl: ---------- Voetnoten ----------

en: Finding index entries...
nl: Zoeken naar index-items...

en: Look up a string in the index for this file
nl: Een tekenreeks opzoeken in de index van dit document

en: No indices found
nl: Geen indexen gevonden.

en: Index entry:
nl: Index-item:

en: No indices found.
nl: Geen indexen gevonden.

en: Found '%s' in %s. ('\[next-index-match]' tries to find next.)
nl: '%s' gevonden in %s -- ('\[next-index-match]' zoekt de volgende)

en: Go to the next matching index item from the last '\[index-search]' command
nl: Naar het volgende overeenkomende item van het laatste '\[index-search]'-commando

en: No previous index search string
nl: Geen eerdere index-zoektekenreeks.

en: No more index entries containing '%s'
nl: Er zijn geen index-items meer die '%s' bevatten.

en: No index entries containing '%s'
nl: Er zijn geen index-items die '%s' bevatten.

en: Scanning indices of '%s'...
nl: Zoeken in de indexen van '%s'...

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
nl: Alle Info-bestandsindexen doorzoeken naar een tekenreeks en een menu maken

en: Index apropos
nl: Index-apropos:

en: Index entries containing '%s':
nl: Index-items die '%s' bevatten:

en: Virtual Index
    *************
    
    Index entries that match '%s':
nl: Virtuele index
    **************
    
    Index-items die overeenkomen met '%s':

en: List all matches of a string in the index
nl: Alle voorkomens tonen van een tekenreeks in de index

en: Index topic
nl: Index-onderwerp

en: No index entries containing '%s'.
nl: Er zijn geen index-items die '%s' bevatten.

en: No available info files have '%s' in their indices
nl: Geen van de beschikbare Info-bestanden heeft '%s' in z'n index.

en: No menu item '%s' in node '%s'
nl: Er is geen menu-item '%s' op pagina '%s'.

en: Cannot find node '%s'
nl: Kan pagina '%s' niet vinden.

en: No program name given
nl: Geen programmanaam gegeven.

en: invalid number: %s
nl: ongeldig aantal: %s

en: malformed variable assignment: %s
nl: ongeldige toekenning aan variabele: %s

en: %s: no such variable
nl: %s: onbekende variabele

en: value %s is not valid for variable %s
nl: waarde %s is niet geldig voor variabele %s

en: Try --help for more information.
nl: Gebruik '--help' voor meer informatie.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
nl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Dit is vrije software: u mag het vrijelijk wijzigen en verder verspreiden.
    De precieze licentie is GPLv3+: GNU GPL versie 3 of later;
    zie http://gnu.org/licenses/gpl.html voor de volledige tekst.
    Er is GEEN GARANTIE, voor zover de wet dit toestaat.

en: no index entries found for '%s'
nl: geen index-items gevonden voor '%s'

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] [MENU-ITEM...]
    
    Documentatie in Info-opmaak lezen.

en: Frequently-used options:
      -a, --all                    use all matching manuals
      -k, --apropos=STRING         look up STRING in all indices of all manuals
      -d, --directory=DIR          add DIR to INFOPATH
      -f, --file=MANUAL            specify Info manual to visit
nl: Veelgebruikte opties:
      -a, --all                    alle overeenkomende handleidingen gebruiken
      -k, --apropos=TEKENREEKS     in alle Info-indexen naar deze tekenreeks zoeken
      -d, --directory=MAP          deze map toevoegen aan het zoekpad 'INFOPATH'
      -f, --file=HANDLEIDING       het te bekijken Info-bestand

en:   -h, --help                   display this help and exit
          --index-search=STRING    go to node pointed by index entry STRING
      -n, --node=NODENAME          specify nodes in first visited Info file
      -o, --output=FILE            output selected nodes to FILE
nl:   -h, --help                   deze hulptekst tonen en stoppen
          --index-search=NAAM      de pagina tonen waarnaar dit index-item verwijst
      -n, --node=PAGINANAAM        een te bezoeken pagina
      -o, --output=BESTAND         de gekozen pagina's naar dit bestand schrijven

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers
nl:   -b, --speech-friendly        uitvoer toesnijden op spraaksynthesizers

en:       --subnodes               recursively output menu items
      -v, --variable VAR=VALUE     assign VALUE to Info variable VAR
          --version                display version information and exit
      -w, --where, --location      print physical location of Info file
nl:       --subnodes               recursief alle menu-items uitvoeren
      -v, --variable VAR=WAARDE    deze WAARDE aan Info-variabele VAR toekennen
          --version                versie-informatie tonen en stoppen
      -w, --where, --location      het volledige pad van het Info-bestand tonen

en: 
    The first non-option argument, if present, is the menu entry to start from;
    it is searched for in all 'dir' files along INFOPATH.
    If it is not present, info merges all 'dir' files and shows the result.
    Any remaining arguments are treated as the names of menu
    items relative to the initial node visited.
nl: 
    Als 'info' zonder argumenten gestart wordt, dan toont het een overzicht van
    alle beschikbare documenten.  Als er argumenten gegeven worden, dan wordt het
    eerste argument begrepen als het te kiezen menu-item uit dat overzicht.
    Eventuele overige argumenten worden steeds begrepen als het te kiezen
    menu-item in de op dat moment bereikte pagina.

en: 
    For a summary of key bindings, type H within Info.
nl: 
    Voor een overzicht van de commandotoetsen in 'info', typ hoofdletter 'H'.

en: Examples:
nl: Voorbeelden:

en:   info                         show top-level dir menu
nl:   info                         het inhoudsmenu tonen (een compleet overzicht)

en:   info info-stnd               show the manual for this Info program
nl:   info info-stnd               de handleiding voor 'info' zelf tonen

en:   info emacs                   start at emacs node from top-level dir
nl:   info emacs                   de eerste pagina van het Emacs-document tonen

en:   info emacs buffers           select buffers menu entry in emacs manual
nl:   info emacs buffers           menu-item 'buffers' van het Emacs-document tonen

en:   info emacs -n Files          start at Files node within emacs manual
nl:   info emacs -n Files          de 'Files'-pagina van het Emacs-document tonen

en:   info '(emacs)Files'          alternative way to start at Files node
nl:   info '(emacs)Files'          hetzelfde als hiervoor maar op een andere manier

en:   info --subnodes -o out.txt emacs
                                   dump entire emacs manual to out.txt
nl:   info --subnodes -o em.txt emacs  het gehele Emacs-document in 'em.txt' dumpen

en:   info -f ./foo.info           show file ./foo.info, not searching dir
nl:   info -f ./deze.info           het bestand './deze.info' tonen

en: Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
nl: Stuur foutrapportages naar <bug-texinfo@gnu.org>,
    algemene vragen en commentaar naar <help-texinfo@gnu.org>,
    en opmerkingen over de vertaling naar <vertaling@vrijschrift.org>.
    De Texinfo-webpagina is: http://www.gnu.org/software/texinfo/

en: Cannot find node '(%s)%s'
nl: Kan pagina '(%s)%s' niet vinden.

en: Cannot find a window!
nl: Kan geen venster vinden!

en: Point doesn't appear within this window's node!
nl: Het punt bevindt zich niet in de pagina van dit venster!

en: Cannot delete the last window
nl: Het laatste venster kan niet gesloten worden.

en: No menu in this node
nl: Er is geen menu op deze pagina.

en: No footnotes in this node
nl: Er zijn geen voetnoten op deze pagina.

en: No cross references in this node
nl: Er zijn geen kruisverwijzingen op deze pagina.

en: No '%s' pointer for this node
nl: Er is geen '%s'-koppeling op deze pagina.

en: Unknown Info command '%c'; try '?' for help
nl: Onbekend Info-commando '%c'; typ '?' voor hulp.

en: Terminal type '%s' is not smart enough to run Info
nl: Terminaltype '%s' is niet krachtig genoeg voor Info.

en: You are already at the last page of this node
nl: U bent al aan het eind van deze pagina.

en: You are already at the first page of this node
nl: U bent al aan het begin van deze pagina.

en: Only one window
nl: Er is slechts één venster.

en: Resulting window would be too small
nl: Het resulterende venster zou te klein zijn.

en: Not enough room for a help window, please delete a window
nl: Niet genoeg ruimte voor een hulpvenster; sluit een venster.

en: Basic Info command keys
nl: =====  Basiscommando's van 'info'  =====

en: \%-10[quit-help]  Close this help window.
nl: \%-10[quit-help]  Dit hulpvenster sluiten.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
nl: \%-10[quit]  Info afsluiten.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
nl: \%-10[get-info-help-node]  Een korte Info-cursus oproepen.

en: \%-10[prev-line]  Move up one line.
nl: \%-10[prev-line]  Eén regel omhoog.

en: \%-10[next-line]  Move down one line.
nl: \%-10[next-line]  Eén regel omlaag.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward one screenful.
nl: \%-10[scroll-backward]  Eén blad terug (<Backspace>).

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward one screenful.
nl: \%-10[scroll-forward]  Eén blad verder (<Spatiebalk>).

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
nl: \%-10[beginning-of-node]  Naar het begin van deze pagina.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
nl: \%-10[end-of-node]  Naar het einde van deze pagina.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to the next hypertext link.
nl: \%-10[move-to-next-xref]  Naar de volgende koppeling springen.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under the cursor.
nl: \%-10[select-reference-this-line]  De koppeling onder de cursor volgen (<Enter>).

en: \%-10[history-node]  Go back to the last node seen in this window.
nl: \%-10[history-node]  Terug naar de laatst geziene pagina in dit venster.

en: \%-10[global-prev-node]  Go to the previous node in the document.
nl: \%-10[global-prev-node]  Naar de voorgaande pagina.

en: \%-10[global-next-node]  Go to the next node in the document.
nl: \%-10[global-next-node]  Naar de volgende pagina.

en: \%-10[prev-node]  Go to the previous node on this level.
nl: \%-10[prev-node]  Naar de voorgaande pagina op dit niveau.

en: \%-10[next-node]  Go to the next node on this level.
nl: \%-10[next-node]  Naar de volgende pagina op dit niveau.

en: \%-10[up-node]  Go up one level.
nl: \%-10[up-node]  Naar de bovenliggende pagina.

en: \%-10[top-node]  Go to the top node of this document.
nl: \%-10[top-node]  Naar de eerste pagina van dit document.

en: \%-10[dir-node]  Go to the main 'directory' node.
nl: \%-10[dir-node]  Naar de hoofd-inhoudspagina.

en: 1...9       Pick the first...ninth item in this node's menu.
nl: 1...9       Het eerste...negende item uit het menu op deze pagina kiezen.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick the last item in this node's menu.
nl: \%-10[last-menu-item]  Het laatste item uit het menu op deze pagina kiezen.

en: \%-10[menu-item]  Pick a menu item specified by name.
nl: \%-10[menu-item]  Een menu-item kiezen door diens naam op te geven.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference specified by name.
nl: \%-10[xref-item]  Een kruisverwijzing volgen door diens naam op te geven.

en: \%-10[goto-node]  Go to a node specified by name.
nl: \%-10[goto-node]  Naar een pagina gaan door diens naam op te geven.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string.
nl: \%-10[search]  Voorwaarts zoeken naar een tekenreeks.

en: \%-10[search-previous]  Search for previous occurrence.
nl: \%-10[search-previous]  Vorige zoeken.

en: \%-10[search-next]  Search for next occurrence.
nl: \%-10[search-next]  Volgende zoeken.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index, and
                  select the node referenced by the first entry found.
nl: \%-10[index-search]  Naar een tekenreeks zoeken in de index van dit Info-bestand,
                  en de pagina behorend bij het eerste gevonden item selecteren.

en: \%-10[virtual-index]  Synthesize menu of matching index entries.
nl: \%-10[virtual-index]  Een menu genereren bestaand uit overeenkomende index-items.

en: \%-10[abort-key]  Cancel the current operation.
nl: \%-10[abort-key]  Huidige operatie annuleren of beëindigen.

en: This is GNU Info version %s.
nl: Dit is GNU Info, versie %s.

en: The current search path is:
nl: Het huidige zoekpad voor Info-bestanden is:

en: Commands available in Info windows:
nl: Alle beschikbare commando's in Info-vensters:
    =============================================

en: Commands available in the echo area:
nl: Beschikbare commando's in de echoregel:
    =======================================

en: The following commands can only be invoked via %s:
nl: De volgende commando's kunnen alleen aangeroepen worden via %s:
    ================================================================

en: The following commands cannot be invoked at all:
nl: De volgende commando's kunnen helemaal niet aangeroepen worden:
    ===============================================================

en: Display help message
nl: Deze hulptekst tonen

en: Visit Info node '(info)Help'
nl: Naar Info-pagina '(info)Help'

en: Print documentation for KEY
nl: Uitleg geven over een toets

en: Describe key: %s
nl: Te beschrijven toets: %s

en: %s is undefined
nl: %s is niet gedefinieerd.

en: Show what to type to execute a given command
nl: Tonen wat ingetypt moet worden om een gegeven commando uit te voeren

en: Where is command:
nl: Waar is het commando:

en: '%s' is not on any keys
nl: '%s' is aan geen enkele toetscombinatie toegekend

en: %s can only be invoked via %s
nl: %s kan alleen aangeroepen worden via %s.

en: %s can be invoked via %s
nl: %s kan aangeroepen worden via %s.

en: There is no function named '%s'
nl: Er is geen functie met de naam '%s'.

en: could not open init file %s
nl: kan initialisatiebestand %s niet openen

en: key sequence too long
nl: toetsenreeks is te lang

en: missing key sequence
nl: ontbrekende toetsenreeks

en: NUL character (\000) not permitted
nl: NUL-teken (\000) is niet toegestaan

en: NUL character (^%c) not permitted
nl: NUL-teken (^%c) is niet toegestaan

en: missing action name
nl: ontbrekende actienaam

en: cannot bind key sequence to menu-digit
nl: kan geen toetsencombinatie aan menu-cijfer toekennen

en: unknown action `%s'
nl: onbekende actie '%s'

en: action name too long
nl: actienaam is te lang

en: extra characters following action `%s'
nl: extra tekens na actie '%s'

en: missing variable name
nl: ontbrekende naam van variabele

en: missing `=' immediately after variable name
nl: ontbrekende '=' na naam van variabele

en: variable name too long
nl: naam van variabele is te lang

en: value too long
nl: waarde is te lang

en: "%s", line %u:
nl: "%s", regel %u:

en: Read the name of an Info command and describe it
nl: De naam van een Info-commando lezen en een omschrijving ervan geven

en: Describe command:
nl: Te omschrijven commando:

en: Read a command name in the echo area and execute it
nl: De naam van een commando in de echoregel lezen en deze uitvoeren

en: Cannot execute an 'echo-area' command here
nl: Kan hier geen 'echoregel'-commando uitvoeren.

en: Set the height of the displayed window
nl: De hoogte van het weergavevenster instellen

en: Set screen height to (%d):
nl: Schermhoogte instellen op (%d):

en:    Source files groveled to make this file include:
nl:    Doorzochte bronbestanden om dit bestand te maken omvatten:

en: Couldn't manipulate the file %s.
nl: Kan het bestand %s niet manipuleren.

note: TRANSLATORS: The "\n* Menu:\n\n" part of this should not be translated, as it is part of the Info syntax.
en: 
    * Menu:
    
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
nl: 
    * Menu:
    
      (Bestand)Pagina                   Regels  Bytes  Volledig pad
      ---------------                   ------  -----  ------------

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use '\[history-node]' in another window.
nl: Hier is een menu van pagina's die u recent bezocht hebt.
    Selecteer er een, of gebruik '\[history-node]' in een ander venster.

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
nl: Een venster openen met een menu van reeds bezochte pagina's

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
nl: Een pagina selecteren die recent bekeken werd in een zichtbaar venster

en: Select visited node:
nl: Te selecteren bezochte pagina:

en: The reference disappeared! (%s).
nl: De verwijzing is verdwenen!  (%s)

en: Terminal cannot be initialized: %s
nl: Terminal kan niet geïnitialiseerd worden: %s

en: Error converting file character encoding
nl: Fout tijdens converteren van tekencodering van bestand.

en: regexp error: %s
nl: fout in reguliere expressie: %s

en: Show all matching files
nl: Alle overeenkomende bestanden tonen

en: No file index
nl: Geen bestandenindex

note: TRANSLATORS: Try to keep this message (when "expanded") at most 79 characters; anything after the 79th character will not actually be displayed on an 80-column terminal.
en: Welcome to Info version %s.  Type \[get-help-window] for help, \[get-info-help-node] for tutorial.
nl: Welkom bij Info versie %s.  Typ <\[get-help-window]> voor hulp, <Spatiebalk> om te bladeren.

en: Move down to the next line
nl: Naar de volgende regel

en: Move up to the previous line
nl: Naar de vorige regel

en: Move the cursor to a specific line of the window
nl: De cursor op een bepaalde regel in het venster zetten

en: Move to the end of the line
nl: Naar het einde van de regel

en: Move to the start of the line
nl: Naar het begin van de regel

en: Move to the start of this node
nl: Naar het begin van deze pagina

en: Move to the end of this node
nl: Naar het einde van deze pagina

en: Scroll forward in this window
nl: Verderscrollen in dit venster

en: Scroll backward in this window
nl: Terugscrollen in dit venster

en: Scroll forward in this window and set default window size
nl: Verderscrollen in dit venster en de venstergrootte instellen

en: Scroll backward in this window and set default window size
nl: Terugscrollen in dit venster en de venstergrootte instellen

en: Scroll forward in this window staying within node
nl: Binnen de pagina verderscrollen in dit venster

en: Scroll backward in this window staying within node
nl: Binnen de pagina terugscrollen in dit venster

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
nl: Binnen de pagina verderscrollen in dit venster en de venstergrootte instellen

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
nl: Binnen de pagina terugscrollen in dit venster en de venstergrootte instellen

en: Scroll down by lines
nl: Een aantal regels omlaagscrollen

en: Scroll up by lines
nl: Een aantal regels omhoogscrollen

en: Scroll down by half screen size
nl: Een halve pagina omlaagscrollen

en: Scroll up by half screen size
nl: Een halve pagina omhoogscrollen

en: Scroll the other window
nl: In het andere venster verderscrollen

en: Scroll the other window backward
nl: In het andere venster terugscrollen

en: Select the next window
nl: Het volgende venster selecteren

en: Select the previous window
nl: Het vorige venster selecteren

en: Split the current window
nl: Het huidige venster splitsen

en: Delete the current window
nl: Het huidige venster sluiten

en: Cannot delete a permanent window
nl: Een permanent venster kan niet gesloten worden.

en: Delete all other windows
nl: Alle andere vensters sluiten

en: Grow (or shrink) this window
nl: Dit venster vergroten of verkleinen

en: Divide the available screen space among the visible windows
nl: De beschikbare schermruimte verdelen tussen de zichtbare vensters

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
nl: Regelafbreking in het huidige venster omschakelen

en: Select this menu item
nl: Het huidige menu-item selecteren

en: There isn't %d item in this menu | There aren't %d items in this menu
nl[0]: Dit menu heeft minder dan %d item.
nl[1]: Dit menu heeft minder dan %d items.

en: Select the last item in this node's menu
nl: Het laatste menu-item op deze pagina selecteren

en: Menu item (%s):
nl: Te kiezen menu-item (%s):

en: Menu item:
nl: Te kiezen menu-item:

en: Follow xref (%s):
nl: Te volgen verwijzing (%s):

en: Follow xref:
nl: Te volgen kruisverwijzing:

en: The reference disappeared! (%s)
nl: De verwijzing is verdwenen!  (%s)

en: Read a menu item and select its node
nl: De naam van een menu-item lezen en diens pagina selecteren

en: Read a footnote or cross reference and select its node
nl: De naam van een voetnoot of kruisverwijzing lezen en diens pagina selecteren

en: Move to the start of this node's menu
nl: Naar het begin van het menu op deze pagina

en: Visit as many menu items at once as possible
nl: Zo veel mogelijk menu-items tegelijk bezoeken

en: Move to the previous cross reference
nl: Naar de vorige kruisverwijzing springen

en: Move to the next cross reference
nl: Naar de volgende kruisverwijzing springen

en: Select reference or menu item appearing on this line
nl: De verwijzing of het menu-item in deze regel volgen

en: No menu in node '%s'
nl: Er is geen menu in pagina '%s'.

en: Unable to find node referenced by '%s' in '%s'
nl: Kan de pagina waarnaar verwezen werd door '%s' niet vinden in '%s'.

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
nl: Een reeks menu-items lezen en deze vanaf de inhoudspagina volgen

en: Follow menus:
nl: Te volgen reeks menu-items:

en: Select the Next node
nl: Naar de volgende pagina op dit niveau

en: Select the Prev node
nl: Naar de voorgaande pagina op dit niveau

en: Select the Up node
nl: Naar de bovenliggende pagina

en: Select the last node in this file
nl: Naar de laatste pagina van dit document

en: This window has no additional nodes
nl: Dit venster heeft geen extra pagina's.

en: Select the first node in this file
nl: Naar de eerste pagina van dit document

en: No more nodes within this document
nl: Dit is de laatste pagina van dit document.

en: No 'Prev' or 'Up' for this node within this document
nl: Dit is de eerste pagina van dit document.

en: Move forwards or down through node structure
nl: Voorwaarts door alle pagina's van een document bladeren

en: Move backwards or up through node structure
nl: Achterwaarts door alle pagina's van een document bladeren

en: Read a node name and select it
nl: De naam van een pagina lezen en deze selecteren

en: Goto node:
nl: Te bezoeken pagina:

en: Find the node describing program invocation
nl: De pagina zoeken die de aanroepwijze van het programma beschrijft

en: Find Invocation node of [%s]:
nl: Aanroepbeschrijving bekijken van [%s]:

en: Read a manpage reference and select it
nl: Een man-paginaverwijzing lezen en deze selecteren

en: Get Manpage:
nl: Te bekijken man-pagina:

en: Select the node 'Top' in this file
nl: Naar de top-pagina van dit document

en: Select the node '(dir)'
nl: Naar de hoofd-inhoudspagina

en: Show full file name of node being displayed
nl: Volledige bestandsnaam van getoonde pagina tonen

en: Select the most recently selected node
nl: Terug naar de laatst geziene pagina

en: No earlier node in history
nl: Er is geen vroegere pagina in de geschiedenis.

en: Read the name of a file and select it
nl: De naam van een bestand lezen en deze selecteren

en: Find file:
nl: Te bezoeken bestand:

en: Cannot find '%s'
nl: Kan '%s' niet vinden.

en: Could not create output file '%s'
nl: Kan uitvoerbestand '%s' niet aanmaken.

en: error writing to %s: %s
nl: fout bij het schrijven naar '%s': %s

en: closing %s
nl: sluiten van %s

en: writing node %s...
nl: schrijven van pagina %s...

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
nl: De inhoud van deze pagina doorsluizen naar het INFO_PRINT_COMMAND

en: Cannot open pipe to '%s'
nl: Kan geen pijp naar '%s' openen.

en: printing node %s...
nl: afdrukken van pagina %s...

en: finished printing node %s
nl: klaar met afdrukken van pagina %s

en: Toggle the usage of regular expressions in searches
nl: Het gebruik van reguliere expressies bij zoekopdrachten aan-/uitzetten

en: Using regular expressions for searches
nl: Zoeken gebruikt reguliere expressies.

en: Using literal strings for searches
nl: Zoeken gebruikt letterlijke tekst.

en: Search continued from the end of the document
nl: Het zoeken is verdergegaan vanaf het einde.

en: Search continued from the beginning of the document
nl: Het zoeken is verdergegaan vanaf het begin.

en: Searching subfile %s ...
nl: Zoeken naar subbestand %s...

en: Search failed
nl: Niet gevonden.

en: %s%s%s [%s]:
nl: %s%s%s ["%s"]:

en: Regexp search
nl: Zoeken naar expressie

en: Search
nl: Zoeken

en:  case-sensitively
nl:  (hooflettergevoelig)

en:  backward
nl:  (achterwaarts)

en: Search string too short
nl: Zoektekenreeks is te kort.

en: Going back to last match from %s
nl: Terugkerend naar de laatste overeenkomst in '%s'.

en: No more matches
nl: Geen verdere overeenkomsten.

en: Search this node and subnodes for a string
nl: Deze pagina en subpagina's doorzoeken naar een tekenreeks

note: TRANSLATORS: %s is the title of a node.
en: Search under %s:
nl: Zoeken onder '%s':

en: Go to next match in Info sub-tree
nl: Naar de volgende overeenkomst in de Info-subboom gaan

en: No active search
nl: Er is geen actieve zoekopdracht.

en: Go to previous match in Info sub-tree
nl: Naar de voorgaande overeenkomst in de Info-subboom gaan

en: Read a string and search for it case-sensitively
nl: Een tekenreeks lezen en er hoofdlettergevoelig naar zoeken

en: Read a string and search for it
nl: Een tekenreeks lezen en er naar zoeken

en: Read a string and search backward for it
nl: Een tekenreeks lezen en er achterwaarts naar zoeken

en: Repeat last search in the same direction
nl: De laatste zoekopdracht in dezelfde richting herhalen

en: No previous search string
nl: Geen eerdere zoektekenreeks.

en: Repeat last search in the reverse direction
nl: De laatste zoekopdracht in tegenovergestelde richting herhalen

en: Clear displayed search matches
nl: Getoonde zoekresultaten wissen

en: Search interactively for a string as you type it
nl: Naar een tekenreeks zoeken terwijl u deze intypt

en: Regexp I-search backward:
nl: Achterwaarts typend-zoeken naar expressie:

en: I-search backward:
nl: Achterwaarts typend-zoeken:

en: Regexp I-search:
nl: Typend-zoeken naar expressie:

en: I-search:
nl: Typend-zoeken:

en: Failing
nl: *Ongevonden*

en: Cancel current operation
nl: Huidige operatie annuleren

en: Quit
nl: Geannuleerd

en: Display version of Info being run
nl: De versie van Info tonen

en: GNU Info version %s
nl: GNU Info, versie %s

en: Redraw the display
nl: Het venster opnieuw schrijven

en: Quit using Info
nl: Info afsluiten

en: Run command bound to this key's lowercase variant
nl: Commando uitvoeren dat behoort bij de kleinelettervariant van deze toets

en: Unknown command (%s)
nl: Onbekend commando (%s).

en: "%s" is invalid
nl: "%s" is ongeldig.

en: '%s' is invalid
nl: '%s' is ongeldig.

en: Add this digit to the current numeric argument
nl: Dit cijfer toevoegen aan het huidige numerieke argument

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
nl: Een nieuw numeriek argument beginnen (of het huidige met 4 vermenigvuldigen)

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
nl: Bij 'On' worden voetnoten automatisch getoond

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
nl: Bij 'On' worden venstergroottes automatisch aangepast

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
nl: Bij 'On' flitst het scherm in plaats van een belsignaal

en: When "On", errors cause the bell to ring
nl: Bij 'On' geven fouten een belsignaal

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
nl: Bij 'On' worden gedecomprimeerde teksten vergeten

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
nl: Bij 'On' staat het overeenkomende deel in hoofdletters

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
nl: Hoe te scrollen aan het eind van een pagina

en: Same as scroll-behaviour
nl: Hoe te scrollen aan het eind van een pagina

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
nl: Aantal te scrollen regels wanneer cursor buiten venster komt

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
nl: Bij 'On' werkt pijltjestoets ook op paginagrens

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
nl: Bij 'On' accepteert en toont Info ISO-Latin-tekens

en: What to do when a scrolling command is issued at the end of the last node
nl: Hoe te scrollen aan het eind van de laatste pagina

en: Minimal length of a search string
nl: Minimale lengte van een zoektekenreeks

en: Skip current window when searching
nl: Bij zoeken het huidige venster overslaan

en: Exclude default directories from file search path
nl: De standaardmappen weglaten uit het bestandenzoekpad

en: Hide some Info file syntax in the text of nodes
nl: Een deel van de bestandssyntax weglaten uit de paginanamen

en: Length of time in milliseconds to wait for the next byte in a sequence indicating that a key has been pressed
nl: Het aantal te wachten milliseconden op een volgende byte in een reeks die aangeeft dat een toets is ingedrukt

en: Method to use to track mouse events
nl: Te gebruiken methode voor het volgen van muisgebeurtenissen

en: How to follow a cross-reference
nl: De manier om een kruisverwijzing te volgen

en: Highlight search matches
nl: Zoekovereenkomsten accentueren

en: Styles for links
nl: Stijl voor koppelingen

en: Styles for active links
nl: Stijl voor actieve koppelingen

en: Styles for search matches
nl: Stijl voor zoekresultaten

en: How to print the information line at the start of a node
nl: Weergave van de informatieregel aan het begin van de pagina

en: Explain the use of a variable
nl: De betekenis van een variabele uitleggen

en: Describe variable:
nl: Te omschrijven variabele:

en: Set the value of an Info variable
nl: De waarde van een Info-variabele instellen

en: Set variable:
nl: In te stellen variabele:

en: Set %s to value (%d):
nl: Variabele %s deze waarde geven (%d):

en: Set %s to value (%s):
nl: Variabele %s deze waarde geven (%s):

en: -----Info: (), lines ----,
nl: -----Info: (), regels ----,

en: %s: empty file
nl: %s: is een leeg bestand

en: %s for %s
nl: %s voor %s

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
nl: 	Typ '%s --help' voor een volledige lijst van opties.

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] [INFO-BESTAND [INHOUDSBESTAND]]

en: Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
nl: De items die voorkomen in INFO-BESTAND toevoegen aan of
    verwijderen uit het Info-inhoudsbestand INHOUDSBESTAND.

en: INFO-FILE and DIR-FILE are required unless the --info-file
    or --dir-file (or --info-dir) options are given, respectively.
nl: INFOBESTAND en INHOUDSBESTAND zijn vereist, tenzij respectievelijk
    de opties '--info-file' of '--dir-file/--info-dir' gegeven werden.

en: Options:
     --add-once          add only to first matching section, not all.
     --align=COL         start description of new entries at column COL.
     --calign=COL        format second and subsequent description lines to
                           start at column COL.
nl: Opties:
     --add-once           alleen aan eerste overeenkomende sectie toevoegen
     --align=KOLOM        omschrijving van nieuwe items op deze KOLOM beginnen
     --calign=KOLOM       tweede en volgende omschrijvingsregels hier beginnen

en:  --debug             report what is being done.
     --delete            delete existing entries for INFO-FILE from DIR-FILE;
                          don't insert any new entries.
     --defsection=TEXT   like --section, but only use TEXT if no sections
                          are present in INFO-FILE (replacing "Miscellaneous").
     --description=TEXT  the description of the entry is TEXT; used with
                          the --name option to become synonymous with the
                          --entry option.
     --dir-file=NAME     specify file name of Info directory file;
                          equivalent to using the DIR-FILE argument.
     --dry-run           same as --test.
nl:  --debug              tonen wat er gedaan wordt
     --delete             de items van INFO-BESTAND uit INHOUDSBESTAND verwijderen;
                            geen nieuwe items toevoegen
     --defsection=TITEL   als '--section', maar de gegeven TITEL alleen gebruiken
                            als het INFO-BESTAND geen sectienamen noemt
     --description=TEKST  de beschrijving van een item; wanneer samen gebruikt met
                            '--name', is dit equivalent aan '--entry'
     --dir-file=NAAM      de bestandsnaam van het Info-inhoudsbestand;
                            equivalent aan het argument INHOUDSBESTAND
     --dry-run            hetzelfde als '--test'

en:  --entry=TEXT        insert TEXT as an Info directory entry,
                          overriding any corresponding entry from DIR-FILE.
                          TEXT is written as an Info menu item line followed
                           by zero or more extra lines starting with whitespace.
                          If you specify more than one entry, all are added.
                          If you don't specify any entries, they are determined
                           from information in the Info file itself.
nl:  --entry=TEKST        deze tekst toevoegen als een Info-inhoudsitem,
                            een bestaand overeenkomend item wordt overschreven;
                            de TEKST moet de vorm van een Info-menu-item hebben,
                            met nul of meer extra regels beginnend met witruimte;
                            indien u meer dan één item opgeeft, worden ze allemaal
                            toegevoegd; als u geen items opgeeft, worden deze uit
                            het gegeven Info-bestand gehaald

en:  --help              display this help and exit.
     --info-dir=DIR      same as --dir-file=DIR/dir.
     --info-file=FILE    specify Info file to install in the directory;
                          equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --item=TEXT         same as --entry=TEXT.
     --keep-old          do not replace entries, or remove empty sections.
nl:  --help               deze hulptekst tonen en stoppen
     --info-dir=MAP       hetzelfde als '--dir-file=MAP/dir'
     --info-file=BESTAND  een Info-bestand waarvan de items opgenomen moeten worden;
                            equivalent aan het argument INFO-BESTAND
     --item=TEKST         hetzelfde als '--entry=TEKST'
     --keep-old           geen items vervangen, en lege secties niet verwijderen

en:  --maxwidth, --max-width=COL  wrap description at column COL.
     --menuentry=TEXT    same as --name=TEXT.
     --name=TEXT         the name of the entry is TEXT; used with --description
                          to become synonymous with the --entry option.
     --no-indent         do not format new entries in the DIR file.
     --quiet             suppress warnings.
nl:  --maxwidth, --max-width=KOLOM  omschrijving afbreken bij deze KOLOM
     --menuentry=TEKST    hetzelfde als '--name=TEKST'
     --name=TEKST         de naam van een item; wanneer samen gebruikt met
                            '--description', is dit equivalent aan '--entry'
     --no-indent          nieuwe items in het inhoudsbestand niet opmaken
     --quiet              waarschuwingen onderdrukken

en:  --regex=R           put this file's entries in all sections that match the
                          regular expression R (ignoring case).
     --remove            same as --delete.
     --remove-exactly    only remove if the info file name matches exactly;
                          suffixes such as .info and .gz are not ignored.
     --section=SEC       put entries in section SEC of the directory.
                          If you specify more than one section, all the entries
                           are added in each of the sections.
                          If you don't specify any sections, they are determined
                           from information in the Info file itself;
                           if nothing is available there, the --defsection
                           value is used; if that is not specified, the
                           final default is "Miscellaneous".
     --section R SEC     equivalent to --regex=R --section=SEC --add-once.
nl:  --regex=EXPRESSIE    de gevonden items toevoegen aan alle secties die aan deze
                            reguliere expressie voldoen (daarbij verschil tussen
                            hoofd- en kleine letters negeren)
     --remove             hetzelfde als '--delete'
     --remove-exactly     alleen verwijderen als de infobestandsnaam exact klopt;
                            achtervoegsels als .info en .gz worden genegeerd
     --section=SECTIE     de gevonden items aan deze sectie van de inhoud toevoegen;
                            als u meer dan één sectie opgeeft, worden de items aan
                            al die secties toegevoegd; als u geen secties opgeeft,
                            wordt de informatie uit het Info-bestand zelf gehaald;
                            als daar niets in staat, wordt de waarde van de optie
                            '--defsection' gebruikt; als die niet gegeven is, dan
                            is de uiteindelijke standaardwaarde "Overig"
     --section EXP SEC    hetzelfde asl '--regex=EXP --section=SEC --add-once'

en:  --silent            suppress warnings.
     --test              suppress updating of DIR-FILE.
     --version           display version information and exit.
nl:  --silent             waarschuwingen onderdrukken
     --test               het INHOUDSBESTAND niet bijwerken, slechts doen alsof
     --version            versie-informatie tonen en stoppen

en: This is the file .../info/dir, which contains the
    topmost node of the Info hierarchy, called (dir)Top.
    The first time you invoke Info you start off looking at this node.
    %c
    %s	This is the top of the INFO tree
    
      This (the Directory node) gives a menu of major topics.
      Typing "q" exits, "H" lists all Info commands, "d" returns here,
      "h" gives a primer for first-timers,
      "mEmacs<Return>" visits the Emacs manual, etc.
    
      In Emacs, you can click mouse button 2 on a menu item or cross reference
      to select it.
    
    %s
nl: Dit is de bovenste pagina van de Info-documentenboom.
    Info gestart zonder argumenten begint op deze pagina.
    %c
    %s	dit is de top van de INFO-boom
    
      Deze inhoudspagina toont een menu met hoofdonderwerpen.
      Een "q" sluit het programma af, een "d" brengt u hier terug,
      "H" toont een hulpvenster met alle Info-commando's,
      "h" gaat naar een handleiding voor nieuwe gebruikers,
      "mls<Enter>" toont u de pagina's van het 'ls'-commando, enzovoort.
    
    %s

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
nl: %s: kan deze niet lezen (%s) en niet aanmaken (%s)

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
nl: START-INFO-DIR-ENTRY zonder bijpassende END-INFO-DIR-ENTRY

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
nl: END-INFO-DIR-ENTRY zonder bijpassende START-INFO-DIR-ENTRY

en: %s: already have dir file: %s
nl: %s: hebben al een inhoudsbestand: %s

en: %s: Specify the Info file only once.
nl: %s: Geef het Info-bestand slechts één keer op.

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
nl: Extra reguliere expressie opgegeven; '%s' wordt genegeerd

en: Error in regular expression `%s': %s
nl: Fout in reguliere expressie '%s': %s

en: excess command line argument `%s'
nl: commandoregel-argument '%s' is overbodig

en: No input file specified; try --help for more information.
nl: Geen invoerbestand gegeven; gebruik '--help' voor meer informatie.

en: No dir file specified; try --help for more information.
nl: Geen inhoudsbestand gegeven; gebruik '--help' voor meer informatie.

en: Could not read %s.
nl: Kan %s niet lezen.

en: no info dir entry in `%s'
nl: geen Info-inhoudsitem in '%s'

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
nl: geen items voor '%s' gevonden; er is niets verwijderd

en: Usage: pod2texi [OPTION]... POD...
nl: Gebruik:  pod2texi [OPTIE...] POD-BESTAND...

en: Translate Perl Pod documentation file(s) to Texinfo.  There are two
    basic modes of operation.  First, by default, each Pod is translated to
    a standalone Texinfo manual.
    
    Second, if --base-level is set higher than 0, each Pod is translated
    to a file suitable for @include, and one more file with a main menu
    and all the @include is generated.
nl: Perl-POD-documentatiebestanden vertalen naar Texinfo.
    
    Standaard wordt elk POD-bestand vertaalt naar een op-zichzelf-staande
    Texinfo-handleiding.  Maar als --base-level groter dan nul gezet wordt,
    dan wordt elk POD-bestand vertaalt naar een bestand dat geschikt is voor
    @include, en wordt een extra bestand met een hoofmenu en alle @include's
    gegenereerd.

en: Options:
        --appendix-sections     use appendix-like sections
nl: Opties:
        --appendix-sections     appendixachtige secties gebruiken

en:     --base-level=NUM|NAME   level of the head1 commands; default 0
nl:     --base-level=GETAL|NAAM   niveau van head1-opdrachten; standaard 0

en:     --debug=NUM             set debugging level
nl:     --debug=GETAL           te gebruiken debugging-niveau

en:     --help                  display this help and exit
nl:     --help                  deze hulptekst tonen en stoppen

en:     --no-fill-section-gaps  do not fill sectioning gaps
nl:     --no-fill-section-gaps  sectiegaten niet opvullen

en:     --no-section-nodes      use anchors for sections instead of nodes
nl:     --no-section-nodes      ankers i.p.v. pagina's gebruiken voor secties

en:     --menus                 generate node menus
nl:     --menus                 paginamenu's genereren

en:     --output=NAME           output to NAME for the first or main manual
                                instead of standard output
nl:     --output=NAAM           uitvoer naar NAAM sturen voor de eerste of de
                                hoofdhandleiding i.p.v. naar standaarduitvoer

en:     --preamble=STR          insert STR as beginning boilerplate.
                                Defaults to a minimal Texinfo document beginning
nl:     --preamble=TEKST        deze tekst invoegen as starttekst,
                                  in plaats van het korte standaardbegin

en:     --setfilename           @setfilename for the main manual
nl:     --setfilename           @setfilename voor de hoofdhandleiding

en:     --subdir=NAME           put files included in the main manual in NAME
nl:     --subdir=NAAM           bestanden voor hoofdhandleiding in deze map plaatsen

en:     --top                   top for the main manual
nl:     --top                   de top voor de hoofdhandleiding

en:     --unnumbered-sections   do not number sections
nl:     --unnumbered-sections   de secties niet nummeren

en:     --version               display version information and exit
nl:     --version               programmaversie tonen en stoppen

en: %s: wrong argument for --base-level
nl: %s: onjuist argument van --base-level

en: %s: could not create directory %s: %s
nl: %s: kan map '%s' niet aanmaken: %s

en: %s: missing file argument
nl: %s: ontbrekend bestandsargument

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: %s: ignoring %s without content
nl: %s: '%s' zonder inhoud wordt genegeerd

en: %s: could not open %s for writing: %s
nl: %s: kan %s niet openen om te schrijven: %s

en: %s: could not open %s: %s
nl: @%s: kan %s niet openen: %s

en: %s: error on closing %s: %s
nl: %s: fout bij sluiten van %s: %s

en: %s: removing %s as input file %s has no content
nl: %s: %s wordt verwijderd omdat invoerbestand %s geen inhoud heeft

en: %s: rename %s failed: %s
nl: %s: hernoemen van %s is mislukt: %s

en: %s: error on closing stdout: %s
nl: %s: fout bij sluiten van standaarduitvoer: %s

en: could not open %s for writing: %s
nl: kan %s niet openen om te schrijven: %s

en: error on closing %s: %s
nl: fout bij sluiten van %s: %s

en: unrecognized encoding name `%s'
nl: onbekende coderingsnaam '%s'

en: %s is not a valid language code
nl: %s is geen geldige taalcode

en: %s is not a valid region code
nl: %s is geen geldige regiocode

[ctx: program name: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
nl: %s: waarschuwing: %s

en: error parsing %s: %s
nl: fout bij ontleden van %s: %s

en: error reading %s: %s
nl: fout bij lezen van %s: %s

[ctx: init file: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
nl: %s: waarschuwing: %s

en: obsolete option: %s
nl: verouderde optie: %s

en: %s: unknown variable %s
nl: %s: onbekende variabele %s

en: unknown variable from command line: %s
nl: onbekende variabele op opdrachtregel: %s

en: %s: unknown formatting context %s
nl: %s: onbekende opmaakcontext %s

en: %s: output incompatible with split
nl: %s: uitvoer is incompatibel met splitsing

en: could not create directory `%s': %s
nl: kan map '%s' niet aanmaken: %s

en: error on closing image text file %s: %s
nl: fout bij sluiten van %s, bestand met 'image'-tekst: %s

en: @image file `%s' unreadable: %s
nl: @image-bestand '%s' is onleesbaar: %s

en: @image file `%s' not found, using `%s'
nl: @image-bestand '%s' is niet gevonden; '%s' wordt gebruikt

en: no argument specified for @U
nl: geen argument opgegeven voor @U

en: @image file `%s' (for HTML) not found, using `%s'
nl: @image-bestand '%s' (voor HTML) is niet gevonden; '%s' wordt gebruikt

en: raw format %s is not converted
nl: rauwe opmaak %s is niet omgezet

en: could not open html refs config file %s: %s
nl: kan instellingenbestand %s voor HTML-referenties niet openen: %s

en: missing type
nl: ontbrekend type

en: unrecognized type: %s
nl: onbekend type: %s

en: error on closing html refs config file %s: %s
nl: fout bij sluiten van instellingenbestand %s voor HTML-referenties: %s

en: could not find html refs config file %s
nl: kan instellingenbestand %s voor HTML-referenties niet vinden

en: Unknown formatting function: %s
nl: Onbekende opmaakfunctie: %s

en: string not closed in css file
nl: tekenreeks niet afgesloten in CSS-bestand

en: --css-include ended in comment
nl: '--css-include' eindigt in commentaar

en: @import not finished in css file
nl: '@import' is niet afgesloten in CSS-bestand

en: CSS file %s not found
nl: CSS-bestand %s is niet gevonden

en: could not open --include-file %s: %s
nl: kan '--include-file'-bestand %s niet openen: %s

en: error on closing CSS file %s: %s
nl: fout bij sluiten van CSS-bestand %s: %s

en: no htmlxref.cnf entry found for `%s'
nl: geen 'htmlxref.cnf'-item gevonden voor '%s'

en: %s not meaningful for non-split output
nl: %s is zinloos voor ongesplitste uitvoer

en: cannot use absolute path or URL `%s' for JS_WEBLABELS_FILE when generating web labels file
nl: kan absoluut pad of URL '%s' niet gebruiken voor JS_WEBLABELS_FILE bij het genereren van een web-labels-bestand

en: error on closing frame file %s: %s
nl: fout bij sluiten van frames-bestand %s: %s

en: error on closing TOC frame file %s: %s
nl: fout bij sluiten van TOC-frames-bestand %s: %s

en: handler %d of stage %s priority %s failed
nl: verwerker %d van fase %s, prioriteit %s, is gestruikeld

en: must specify a title with a title command or @top
nl: een 'title'-commando en '@top' vereisen een titel

en: %s already exists but is not a directory
nl: %s bestaat al maar is geen map

en: error on copying %s into %s
nl: fout bij kopiëren van %s naar %s

en: error on creating empty %s: %s
nl: fout bij aanmaken van lege %s: %s

en: error on closing empty %s: %s
nl: fout bij sluiten van lege %s: %s

en: error on closing redirection node file %s: %s
nl: fout bij sluiten van %s, bestand met doorverwijzende pagina's: %s

en: document without nodes
nl: document zonder pagina's

en: document without Top node
nl: document zonder Top-pagina

en: rename %s failed: %s
nl: hernoemen van %s is mislukt: %s

en: @%s output more than once: %s
nl: @%s is meer dan eens uitgevoerd: %s

en: @%s outside of any node
nl: @%s buiten alle pagina's

en: @node name should not contain `,': %s
nl: @node -- naam hoort geen ',' te bevatten: %s

en: @node %s name should not contain `,': %s
nl: @node %s -- naam hoort geen ',' te bevatten: %s

en: @image file `%s' (for LaTeX) not found
nl: @image-bestand '%s' (voor LaTeX) is niet gevonden

en: empty node name after expansion `%s'
nl: lege paginanaam na expansie '%s'

en: @%s `%s' previously defined
nl: @%s '%s' is al eerder gedefinieerd

en: here is the previous definition as @%s
nl: hier was de eerdere definitie van @%s

en: empty argument in @%s
nl: leeg argument in @%s

en: Index entry in @%s with : produces invalid Info: %s
nl: Index-item in @%s met ':' produceert ongeldige Info: %s

en: entry for index `%s' outside of any node
nl: item voor index '%s' valt buiten alle pagina's

en: node name with index entries should not contain `%s'
nl: pagina-naam met indexitems hoort geen '%s' te bevatten

en: could not find @image file `%s.txt' nor alternate text
nl: kan '@image'-bestand '%s.txt' niet vinden noch een alternatieve tekst

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
nl: @strong{Noot...} produceert een loze kruisverwijzing in Info; kies een ander woord om dat te vermijden

en: @%s cross-reference name should not contain `:'
nl: @%s -- kruisverwijzingsnaam hoort geen ':' te bevatten

en: @%s node name should not contain `%s'
nl: @%s -- paginanaam hoort geen '%s' te bevatten

en: `.' or `,' must follow @xref, not %s
nl: '.' of ',' moet volgen op @xref, niet '%s'

en: `.' or `,' must follow @xref
nl: '.' of ',' moet volgen op '@xref'

en: menu entry node name should not contain `%s'
nl: paginanaam in menu-item hoort geen '%s' te bevatten

en: menu entry node name should not contain `:'
nl: paginanaam in menu-item hoort geen ':' te bevatten

en: menu entry name should not contain `:'
nl: menu-itemnaam hoort geen ':' te bevatten

en: could not read %s: %s
nl: kan %s niet lezen: %s

en: error on closing @verbatiminclude file %s: %s
nl: fout bij sluiten van '@verbatiminclude'-bestand %s: %s

en: @%s: could not find %s
nl: @%s: kan %s niet vinden

en: could not open %s: %s
nl: kan %s niet openen: %s

en: multiple @%s
nl: meerdere @%s

en: @%s requires a name
nl: @%s vereist een naam

en: bad name for @%s
nl: foute naam voor @%s

en: bad or empty @%s formal argument: %s
nl: onjuist of leeg formeel argument van @%s: %s

en: bad syntax for @%s argument: %s
nl: onjuiste syntax voor argument van @%s: %s

en: @end %s seen before @%s closing brace
nl: @end %s gevonden vóór sluitaccolade van @%s

en: @%s seen before @%s closing brace
nl: @%s gevonden vóór sluitaccolade van @%s

en: @%s missing closing brace
nl: @%s: ontbrekende sluitaccolade

en: @%s missing closing delimiter sequence: %s}
nl: @%s: afsluitende scheidingstekens ontbreken: %s}

en: @itemx should not begin @%s
nl: @itemx hoort niet aan begin van @%s

en: @itemx must follow @item
nl: @itemx hoort na @item

en: @%s has text but no @item
nl: @%s bevat tekst maar geen @item

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
nl: '@end' verwachtte '%s', maar vond '%s'

en: @%s seen before @end %s
nl: @%s gevonden vóór @end %s

en: no matching `@end %s'
nl: geen overeenkomende '@end %s'

en: misplaced {
nl: verkeerd geplaatste {

en: unmatched `%c%s'
nl: ongepaarde '%c%s'

en: macro `%s' called with too many args
nl: macro '%s' wordt aangeroepen met te veel argumenten

en: macro `%s' declared without argument called with an argument
nl: macro '%s' die gedeclareerd is zonder argumenten wordt aangeroepen met een argument

en: \ in @%s expansion followed `%s' instead of parameter name or \
nl: '\' in @%s-expansie werd gevolgd door '%s' in plaats van een parameternaam of '\'

en: @%s missing argument
nl: @%s: ontbrekend argument

en: unknown @end %s
nl: onbekende @end %s

en: bad argument to @%s: %s
nl: fout argument van @%s: %s

en: @%s: could not open %s: %s
nl: @%s: kan %s niet openen: %s

en: bad encoding name `%s'
nl: onjuiste coderingsnaam '%s'

en: encoding `%s' is not a canonical texinfo encoding
nl: codering '%s' is geen kanonieke Texinfo-codering

en: unhandled encoding name `%s'
nl: onverwerkte coderingsnaam '%s'

en: @%s after the first element
nl: @%s na het eerste element

en: @%s only meaningful on a @multitable line
nl: @%s is alleen zinvol op een '@multitable'-regel

en: @node precedes @%s, but parts may not be associated with nodes
nl: @node gevonden vóór @%s, maar delen mogen niet gerelateerd zijn aan pagina's

en: missing category for @%s
nl: ontbrekende categorie voor @%s

en: missing name for @%s
nl: ontbrekende naam voor @%s

en: unexpected argument on @%s line: %s
nl: onverwacht argument op @%s-regel: %s

en: empty multitable
nl: lege multitabel

en: superfluous argument to @%s
nl: overtollig argument van @%s

en: bad argument to @%s
nl: fout argument van @%s

en: missing @%s argument
nl: ontbrekend argument van @%s

en: command @%s not accepting argument in brace should not be on @%s line
nl: commando @%s dat geen argumenten in accolades accepteert hoort niet op een @%s-regel

en: accent command `@%s' not allowed as @%s argument
nl: accentcommando '@%s' is niet toegestaan als argument van @%s

en: syntax for an external node used for `%s'
nl: syntax voor een externe pagina is gebruikt voor '%s'

en: empty menu entry name in `%s'
nl: lege menu-itemnaam in '%s'

en: empty node name in menu entry
nl: lege paginanaam in menu-item

en: @%s should not appear in @%s
nl: @%s hoort niet voor te komen in @%s

en: @%s should not appear anywhere inside caption
nl: @%s hoort niet voor te komen in een kop

en: @%s should not appear anywhere inside @%s
nl: @%s hoort niet voor te komen in @%s

en: @%s should not appear on @%s line
nl: @%s hoort niet voor te komen op een @%s-regel

en: @%s should not appear in @%s block
nl: @%s hoort niet voor te komen in een @%s-blok

en: macro call nested too deeply (set MAX_MACRO_CALL_NESTING to override; current value %d)
nl: macroaanroep is te diep genest (pas eventueel MAX_MACRO_CALL_NESTING aan; huidige waarde is %d)

en: recursive call of macro %s is not allowed; use @rmacro if needed
nl: recursieve aanroep van macro %s is niet toegestaan; gebruik indien nodig '@rmacro'

en: @%s defined with zero or more than one argument should be invoked with {}
nl: een @%s gedefinieerd met nul argumenten of meer dan één argument hoort aangeroepen te worden met {}

en: @%s should only appear in heading or footing
nl: @%s hoort alleen voor te komen in kop- of voetregel

en: @%s should only appear in math context
nl: @%s hoort alleen voor te komen in mathematische context

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
nl: @%s is zinloos in een '@%s'-blok

en: @%s in empty multitable
nl: @%s in een lege multitabel

en: @tab before @item
nl: @tab vóór @item

en: too many columns in multitable item (max %d)
nl: te veel kolommen in multitabel-item (maximaal %d)

en: ignoring @tab outside of multitable
nl: @tab buiten een multitabel wordt genegeerd

en: @%s outside of table or list
nl: @%s buiten tabel of lijst

en: @%s is useless inside of a paragraph
nl: @%s is nutteloos binnen een alinea

en: @%s not allowed inside `@copying' block
nl: @%s is niet toegestaan binnen een '@copying'-blok

en: @nodedescription outside of any node
nl: @nodedescription buiten een pagina

en: @%s should only appear in an index entry
nl: @%s hoort alleen voor te komen in een index-item

en: no more than two levels of index subentry are allowed
nl: niet meer dan twee niveaus van index-subitems zijn toegestaan

en: must be after `@%s' to use `@%s'
nl: moet na '@%s' zijn om '@%s' te kunnen gebruiken

en: @author not meaningful outside `@titlepage' and `@quotation' environments
nl: @author is niet zinvol buiten '@titlepage'- en '@quotation'-omgevingen

en: @dircategory after first node
nl: @dircategory na eerste pagina

en: @direntry after first node
nl: @direntry na eerste pagina

en: @menu in invalid context
nl: @menu in ongeldige context

en: @nodedescriptionblock outside of any node
nl: @nodedescriptionblock buiten een pagina

en: @verb without associated character
nl: @verb zonder gerelateerd teken

en: @%s is not meaningful outside `@float' environment
nl: @%s is niet zinvol buiten een '@float'-omgeving

en: @%s should be right below `@float'
nl: @%s hoort direct onder '@float'

en: ignoring multiple @%s
nl: meerdere @%s worden genegeerd

en: command @%s does not accept arguments
nl: commando @%s accepteert geen argumenten

en: command @%s missing a node or external manual argument
nl: bij commando @%s ontbreekt een paginanaam of een extern handleidingsargument

en: in @%s empty cross reference name after expansion `%s'
nl: een lege kruisverwijzingsnaam in @%s na expansie '%s'

en: in @%s empty cross reference title after expansion `%s'
nl: een lege kruisverwijzingstitel in @%s na expansie '%s'

en: @image missing filename argument
nl: ontbrekend bestandsnaamargument van @image

en: @dotless expects `i' or `j' as argument, not `%s'
nl: @dotless verwacht 'i' of 'j' als argument, niet '%s'

en: @%s missing first argument
nl: bij @%s ontbreekt eerste argument

en: non-hex digits in argument for @U: %s
nl: niet-hexadecimale cijfers in argument van @U: %s

en: fewer than four hex digits in argument for @U: %s
nl: minder dan vier hexadecimale cijfers in argument van @U: %s

en: argument for @U exceeds Unicode maximum 0x10FFFF: %s
nl: argument van @U overschrijdt Unicode-maximum 0x10FFFF: %s

en: misplaced }
nl: verkeerd geplaatste }

en: @end %s should only appear at the beginning of a line
nl: @end %s hoort alleen voor te komen aan begin van regel

en: macro `%s' previously defined
nl: macro '%s' is al eerder gedefinieerd

en: here is the previous definition of `%s'
nl: hier was de eerdere definitie van '%s'

en: redefining Texinfo language command: @%s
nl: herdefiniëren van Texinfo-commando: @%s

en: unexpected @
nl: onverwachte @

en: value call nested too deeply (set MAX_MACRO_CALL_NESTING to override; current value %d)
nl: waardeaanroep is te diep genest (pas eventueel MAX_MACRO_CALL_NESTING aan; huidige waarde is %d)

en: @%s expected braces
nl: @%s verwachtte '{...}'

en: unknown command `%s'
nl: onbekend commando '%s'

en: command `@%s' must not be followed by new line
nl: na commando '@%s' hoort geen nieuwe regel te komen

en: undefined flag: %s
nl: ongedefinieerde vlag: %s

en: bad syntax for @%s
nl: onjuiste syntax voor @%s

en: @%s is obsolete
nl: @%s is verouderd

en: @%s should only appear at the beginning of a line
nl: @%s hoort alleen voor te komen aan begin van regel

en: superfluous arguments for node
nl: overtollige argumenten voor pagina

en: expected @end %s
nl: verwachtte @end %s

en: @set requires a name
nl: @set vereist een naam

en: @clear requires a name
nl: @clear vereist een naam

en: @unmacro requires a name
nl: @unmacro vereist een naam

en: remaining argument on @%s line: %s
nl: overblijvend argument op @%s-regel: %s

en: @clickstyle should only accept an @-command as argument, not `%s'
nl: @clickstyle hoort alleen een @-commando als argument te accepteren, niet '%s'

en: environment command %s as argument to @alias
nl: omgevingscommando %s is gebruikt als argument van @alias

en: empty @columnfractions
nl: leeg argument van @columnfractions

en: column fraction not a number: %s
nl: Kolomfractie is geen getal: %s

en: @sp arg must be numeric, not `%s'
nl: Argument van @sp moet numeriek zijn, niet '%s'

en: reserved index name %s
nl: gereserveerde indexnaam %s

en: unknown source index in @%s: %s
nl: onbekende bronindex in @%s: %s

en: unknown destination index in @%s: %s
nl: onbekende doelindex in @%s: %s

en: @%s leads to a merging of %s in itself, ignoring
nl: @%s zou leiden tot het samenvoegen van %s met zichzelf -- wordt genegeerd

en: unknown index `%s' in @printindex
nl: onbekende index '%s' in @printindex

en: printing an index `%s' merged in another one, `%s'
nl: afdrukken van een index '%s' samengevoegd met een andere, '%s'

en: printindex before document beginning: @printindex %s
nl: afdrukopdracht vóór begin van document: @printindex %s

en: Only @fonttextsize 10 or 11 is supported, not `%s'
nl: Bij @fonttextsize is alleen 10 of 11 mogelijk, niet '%s'

en: @footnotestyle arg must be `separate' or `end', not `%s'
nl: argument van @footnotestyle moet 'separate' of 'end' zijn, niet '%s'

en: @setchapternewpage arg must be `on', `off' or `odd', not `%s'
nl: argument van @setchapternewpage moet 'on' of 'off' zijn, niet '%s'

en: bad argument to @need: %s
nl: fout argument van @need: %s

en: @paragraphindent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'
nl: Argument van @paragraphindent moet numeriek, 'none' of 'asis' zijn, niet '%s'

en: @firstparagraphindent arg must be `none' or `insert', not `%s'
nl: Argument van @firstparagraphindent moet 'none' of 'insert' zijn, niet '%s'

en: @exampleindent arg must be numeric/`asis', not `%s'
nl: Argument van @exampleindent moet numeriek of 'asis' zijn, niet '%s'

en: expected @%s on or off, not `%s'
nl: bij @%s werd 'on' of 'off' verwacht, niet '%s'

en: @kbdinputstyle arg must be `code'/`example'/`distinct', not `%s'
nl: Argument van @kbdinputstyle moet 'code', 'example' of 'distinct' zijn, niet '%s'

en: @allowcodebreaks arg must be `true' or `false', not `%s'
nl: Argument van @allowcodebreaks moet 'true of 'false' zijn, niet '%s'

en: @urefbreakstyle arg must be `after'/`before'/`none', not `%s'
nl: Argument van @urefbreakstyle moet 'after', 'before' of 'none' zijn, niet '%s'

en: @%s arg must be `top' or `bottom', not `%s'
nl: Argument van @%s moet 'top' of 'bottom' zijn, niet '%s'

[ctx: Texinfo source file warning]
en: warning: %s (possibly involving @%s)
nl: waarschuwing: %s (heeft mogelijk te maken met @%s)

[ctx: Texinfo source file warning]
en: warning: %s
nl: waarschuwing: %s

[ctx: whole document warning]
en: %s: warning: %s
nl: %s: waarschuwing: %s

[ctx: whole document warning]
en: warning: %s
nl: waarschuwing: %s

en: raising the section level of @%s which is too low
nl: verhoging van sectioneringsniveau van @%s, want te laag

en: no chapter-level command before @%s
nl: er is geen hoofdstuksniveaucommando vóór @%s

en: lowering the section level of @%s appearing after a lower element
nl: verlaging van sectioneringsniveau van @%s verschijnt na een lager element

en: no sectioning command associated with @%s
nl: er is geen sectioneringscommando gerelateerd aan @%s

en: @%s not empty
nl: @%s is niet leeg

en: @%s reference to nonexistent node `%s'
nl: @%s verwijst naar niet-bestaande pagina '%s'

en: @%s entry node name `%s' different from %s name `%s'
nl: @%s-paginanaam '%s' verschilt van %s-naam '%s'

en: node `%s' unreferenced
nl: naar pagina '%s' wordt niet verwezen

en: node %s for `%s' is `%s' in sectioning but not in menu
nl: pagina '%s' voor '%s' is '%s' in de sectionering maar niet in het menu

en: node `%s' is %s for `%s' in menu but not in sectioning
nl: pagina '%s' is %s voor '%s' in het menu maar niet in de sectionering

en: node %s pointer for `%s' is `%s' but %s is `%s' in menu
nl: in pagina '%s' is de pointer voor %s '%s', maar %s is '%s' in het menu

en: node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
nl: pagina '%s' bevat geen menu-item voor '%s'
    ondanks dat de eerste het 'Up'-doel van de laatste is

en: %s pointer `%s' (for node `%s') different from %s name `%s'
nl: %s-pointer '%s' (voor pagina '%s') verschilt van %s-naam '%s'

en: %s reference to nonexistent `%s'
nl: %s verwijst naar niet-bestaande '%s'

en: @%s to `%s', different from %s name `%s'
nl: @%s naar '%s', verschilt van %s-naam '%s'

en: empty index key in @%s
nl: lege indexsleutel in @%s

en: could not protect hash character in @%s
nl: kan hekje in @%s niet beschermen

en: chm.pm: could not open %s for writing: %s
nl: chm.pm: kan %s niet openen om te schrijven: %s

en: chm.pm: error on closing %s: %s
nl: chm.pm: fout bij sluiten van %s: %s

en: @image file `%s' can not be copied
nl: @image-bestand '%s' kan niet gekopieerd worden

en: could not create images directory `%s': %s
nl: kan afbeeldingenmap '%s' niet aanmaken: %s

en: could not copy `%s' to `%s': %s
nl: kan '%s' niet kopiëren naar '%s': %s

en: error removing directory: %s: %s
nl: fout bij het verwijderen van map '%s': %s

en: error removing directory: %s: unlinking %s: %s
nl: fout bij het verwijderen van map '%s', bij "unlinken" van %s: %s

en: Archive::Zip is required for EPUB file output
nl: Archive::Zip is vereist voor EPUB-bestandsuitvoer

en: error creating directory: %s: %s
nl: fout bij aanmaken van map '%s': %s

en: error creating directory: %s: creating %s: %s
nl: fout bij aanmaken van map '%s', bij aanmaken van %s: %s

en: epub: no filename output
nl: epub: geen bestandsnaam voor uitvoer

en: could not create meta informations directory `%s': %s
nl: kan map '%s' voor meta-informatie niet aanmaken: %s

en: epub3.pm: could not open %s for writing: %s
nl: epub3.pm: kan %s niet openen om te schrijven: %s

en: epub3.pm: error on closing %s: %s
nl: epub3.pm: fout bij sluiten van %s: %s

en: %s: %s: cannot parse language line
nl: %s: %s: kan taalregel niet ontleden

en: %s: no highlighted language found
nl: %s: geen uitgelichte taal gevonden

en: %s: error closing input: %s
nl: %s: fout bij sluiten van invoer: %s

en: %s: error closing output: %s
nl: %s: fout bij sluiten van uitvoer: %s

en: %s: error closing errors: %s
nl: %s: fout bij sluiten van foutuitvoer: %s

en: %s: errors: %s
nl: %s: fouten: %s

en: highlight_syntax.pm: could not open %s: %s
nl: highlight_syntax.pm: kan %s niet openen: %s

en: highlight_syntax.pm: error on closing %s: %s
nl: highlight_syntax.pm: fout bij sluiten van %s: %s

en: highlight_syntax.pm: command did not succeed: %s
nl: highlight_syntax.pm: opdracht is niet gelukt: %s

en: highlight_syntax.pm: %s: %d separators; expected %d, the number of fragments +1
nl: highlight_syntax.pm: %s: %d scheidingstekens; verwachtte %d, het aantal fragmenten plus één

en: highlight_syntax.pm: %s: end of @%s item %d not found
nl: highlight_syntax.pm: %s: einde van @%s-item %d niet gevonden

en: highlight_syntax.pm: %s: retrieved %d items in HTML; expected %d
nl: highlight_syntax.pm: %s: %d items opgehaald in HTML; verwachtte %d

en: highlight_syntax.pm: output has HTML item for @%s but no language %s
nl: highlight_syntax.pm: uitvoer bevat HTML-item voor @%s maar geen taal %s

en: highlight_syntax.pm: output has no HTML item for @%s %s %s
nl: highlight_syntax.pm: uitvoer bevat geen HTML-item voor @%s %s %s

en: l2h: could not open latex file %s for writing: %s
nl: l2h: kan '%s' niet openen om te schrijven: %s

en: latex2html.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d
nl: latex2html.pm: bewerking produceerde %d items in HTML; verwachtte %d

en: l2h: L2H_TMP directory contains a dot
nl: l2h: de map L2H_TMP bevat een dot

en: l2h: current directory contains a dot
nl: l2h: de huidge map bevat een dot

en: l2h: command not set
nl: l2h: opdracht is niet ingesteld

en: l2h: command did not succeed: %s
nl: l2h: opdracht is niet gelukt: %s

en: l2h: image has invalid extension: %s
nl: l2h: afbeelding heeft ongeldige extensie: %s

en: l2h: rename %s as %s failed: %s
nl: l2h: hernoemen van %s naar %s is mislukt: %s

en: l2h: could not open %s: %s
nl: l2h: kan %s niet openen: %s

en: latex2html.pm: end of @%s text %d not found
nl: latex2html.pm: einde van @%s-tekst %d is niet gevonden

en: l2h: could not extract the fragment %d for @%s, text %d, from HTML
nl: l2h: kan fragment %d voor @%s, tekst %d, niet extraheren uit HTML

en: l2h: could not compile %s: %s
nl: l2h: kan %s niet compileren: %s

en: l2h: could not load %s: %s
nl: l2h: kan %s niet laden: %s

en: l2h: error loading %s
nl: l2h: fout bij laden van %s

en: l2h: could not open %s for writing: %s
nl: l2h: kan %s niet openen om te schrijven: %s

en: tex4ht.pm: could not open %s: %s
nl: tex4ht.pm: kan %s niet openen: %s

en: tex4ht.pm: chdir %s failed: %s
nl: tex4ht.pm: wijzigen van map naar %s is mislukt: %s

en: tex4ht.pm: unable to return to initial directory: %s
nl: tex4ht.pm: kan niet terugkeren naar de oorspronkelijke werkmap: %s

en: tex4ht.pm: output file missing: %s
nl: tex4ht.pm: uitvoerbestand ontbreekt: %s

en: tex4ht.pm: command failed: %s
nl: tex4ht.pm: opdracht is mislukt: %s

en: tex4ht.pm: closing communication failed: %s: %s
nl: tex4ht.pm: afsluiten van communicatie is mislukt: %s: %s

en: tex4ht.pm: end of %s item %d for @%s not found
nl: tex4ht.pm: einde van %s-item %d voor @%s is niet gevonden

en: tex4ht.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d for format %s
nl: tex4ht.pm: bewerking produceerde %d items in HTML; verwachtte %d voor opmaak %s

en: tex4ht.pm: output has no HTML item for @%s %s
nl: tex4ht.pm: uitvoer bevat geen HTML-item voor @%s %s

en: could not read init file %s
nl: kan initialisatiebestand %s niet lezen

en: could not read extension file %s
nl: kan extensiebestand %s niet lezen

en: ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'
nl: onbekende waarde '%s' van TEXINFO_OUTPUT_FORMAT wordt genegeerd

en: Usage: %s [OPTION]... TEXINFO-FILE...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE...] TEXINFO-BESTAND...

en: Translate Texinfo source documentation to various other formats, by default
    Info files suitable for reading online with Emacs or standalone GNU Info.
    
    This program is commonly installed as both `makeinfo' and `texi2any';
    the behavior is identical, and does not depend on the installed name.
nl: Vertaalt Texinfo-bestanden naar verschillende andere opmaken.
    Standaard worden 'Info'-bestanden aangemaakt die gelezen kunnen
    worden met 'emacs' of met het zelfstandige 'info'.
    
    Dit programma wordt gewoonlijk geïnstalleerd zowel als 'makeinfo'
    als als 'texi2any'; hun gedrag is identiek.

en: General options:
          --document-language=STR locale to use in translating Texinfo keywords
                                    for the output document (default C).
          --error-limit=NUM       quit after NUM errors (default %d).
          --force                 preserve output even if errors.
          --help                  display this help and exit.
          --no-validate           suppress node cross-reference validation.
          --no-warn               suppress warnings (but not errors).
          --conf-dir=DIR          search also for initialization files in DIR.
          --init-file=FILE        load FILE to modify the default behavior.
      -c, --set-customization-variable VAR=VAL  set customization variable VAR 
                                    to value VAL.
      -v, --verbose               explain what is being done.
          --version               display version information and exit.
nl: Algemene opties:
          --document-language=TAALCODE  te gebruiken taalregio (standaard C) bij
                                          het vertalen van Texinfo-sleutelwoorden
          --error-limit=AANTAL    na dit aantal fouten stoppen (standaard %d)
          --force                 uitvoerbestand behouden ook bij fouten
          --help                  deze hulptekst tonen en stoppen
          --no-validate           controle van kruisverwijzingen onderdrukken
          --no-warn               waarschuwingen onderdrukken (maar fouten niet)
          --conf-dir=MAP          ook in deze map naar initialisatiebestanden zoeken
          --init-file=BESTAND     dit bestand laden om standaardgedrag te veranderen
      -c, --set-customization-variable VARIABELE=WAARDE  een variabele instellen
      -v, --verbose               tonen wat er gedaan wordt
          --version               versie-informatie tonen en stoppen

en: Output format selection (default is to produce Info):
nl: Selectie van soort uitvoer (standaard wordt Info geproduceerd):

en:       --docbook               output Docbook XML.
nl:       --docbook               Docbook-XML produceren

en:       --html                  output HTML.
nl:       --html                  HTML produceren

en:       --epub3                 output EPUB 3.
nl:       --epub3                 EPUB-3 produceren

en:       --latex                 output LaTeX.
nl:       --latex                 LaTeX produceren

en:       --plaintext             output plain text rather than Info.
nl:       --plaintext             platte tekst produceren

en:       --xml                   output Texinfo XML.
nl:       --xml                   Texinfo-XML produceren

en:       --dvi, --dvipdf, --ps, --pdf  call texi2dvi to generate given output,
                                    after checking validity of TEXINFO-FILE.
nl:       --dvi, --dvipdf,
          --pdf, --ps             aangegeven uitvoer produceren via 'texi2dvi', na
                                    controleren van geldigheid van TEXINFO-BESTAND

en: General output options:
nl: Algemene uitvoeropties:

en:   -E, --macro-expand=FILE     output macro-expanded source to FILE,
                                    ignoring any @setfilename.
nl:   -E, --macro-expand=BESTAND  macro-geëxpandeerde brontekst naar dit bestand
                                    schrijven, eventuele @setfilename's negeren

en:       --no-headers            suppress node separators, Node: lines, and menus
                                    from Info output (thus producing plain text)
                                    or from HTML (thus producing shorter output).
                                    Also, if producing Info, write to
                                    standard output by default.
nl:       --no-headers            kopregels en menu's weglaten, zodat Info-uitvoer
                                    platte tekst wordt en HTML-uitvoer korter;
                                    Info standaard naar standaarduitvoer schrijven

en:       --no-split              suppress any splitting of the output;
                                    generate only one output file.
nl:       --no-split              splitsing van Info- of HTML-uitvoer onderdrukken,
                                    slechts één uitvoerbestand aanmaken

en:       --[no-]number-sections  output chapter and sectioning numbers;
                                    default is on.
nl:       --[no-]number-sections  (geen) hoofdstuk- en sectienummers produceren

en:   -o, --output=DEST           output to DEST.
                                    With split output, create DEST as a directory
                                    and put the output files there.
                                    With non-split output, if DEST is already
                                    a directory or ends with a /,
                                    put the output file there.
                                    Otherwise, DEST names the output file.
nl:   -o, --output=DOEL           uitvoerbestand of uitvoermap

en: Options for HTML:
          --css-include=FILE      include FILE in HTML <style> output;
                                    read stdin if FILE is -.
          --css-ref=URL           generate CSS reference to URL.
          --internal-links=FILE   produce list of internal links in FILE.
          --split=SPLIT           split at SPLIT, where SPLIT may be `chapter',
                                    `section' or `node'.
          --transliterate-file-names  use file names in ASCII transliteration.
          --node-files            produce redirection files for nodes and 
                                    anchors; default is set only if split.
nl: Opties voor HTML:
          --css-include=BESTAND   dit bestand in de uitvoer opnemen;
                                    als BESTAND '-' is, dan standaardinvoer lezen
          --css-ref=URL           een referentie naar een CSS-bestand genereren
          --internal-links=BSTND  tabel met interne verwijzingen hierin opslaan
          --split=NIVEAU          in bestanden opsplitsen op aangegeven niveau;
                                    NIVEAU kan zijn: 'chapter' (hoofdstuk),
                                   'section' (sectie), of 'node' (pagina)
          --transliterate-file-names
                                  bestandsnamen met alleen ASCII-tekens produceren
          --node-files            doorverwijzingsbestanden produceren voor pagina's
                                    en ankers; is standaard alleen bij opsplitsen

en: Options for DVI/PS/PDF:
          --Xopt=OPT              pass OPT to texi2dvi; can be repeated.
nl: Opties voor DVI/PS/PDF:
          --Xopt=OPTIE            te gebruiken optie voor 'texi2dvi'; mag herhaald

en:   The defaults for the @if... conditionals depend on the output format:
      if generating Docbook, --ifdocbook is on and the others are off;
      if generating HTML, --ifhtml is on and the others are off;
      if generating Info, --ifinfo is on and the others are off;
      if generating plain text, --ifplaintext is on and the others are off;
      if generating LaTeX, --iflatex is on and the others are off;
      if generating XML, --ifxml is on and the others are off.
nl:   De standaarden voor de '@if...'-opdrachten hangen af van de uitvoeropmaak:
      als DocBook gemaakt wordt, staat '--ifdocbook' aan en de anderen niet;
      als HTML gemaakt wordt, staat '--ifhtml' aan en de anderen niet;
      als Info gemaakt wordt, staat '--ifinfo' aan en de anderen niet;
      als platte tekst gemaakt wordt, staat '--ifplaintext' aan en de anderen niet;
      als LaTeX gemaakt wordt, staat '--iflatex' aan en de anderen niet;
      als XML gemaakt wordt, staat '--ifxml' aan en de anderen niet.

en: Examples:
      makeinfo foo.texi                      write Info to foo's @setfilename
      makeinfo --html foo.texi               write HTML to @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                write Texinfo XML to @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            write Docbook XML to @setfilename
      makeinfo --plaintext foo.texi          write plain text to standard output
      makeinfo --pdf foo.texi                write PDF using texi2dvi
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  write html without node lines, menus
      makeinfo --number-sections foo.texi    write Info with numbered sections
      makeinfo --no-split foo.texi           write one Info file however big
nl: Voorbeelden:
      makeinfo foo.texi                 Info schrijven (naar foo's @setfilename)
      makeinfo --html foo.texi          HTML schrijven (naar foo's @setfilename)
      makeinfo --xml foo.texi           Texinfo-XML schrijven (naar @setfilename)
      makeinfo --docbook foo.texi       DocBook-XML schrijven (naar @setfilename)
      makeinfo --plaintext foo.texi     platte tekst naar standaarduitvoer schrijven
      makeinfo --pdf foo.texi           een PDF-bestand schrijven via 'texi2dvi'
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  HTML zonder kopregels en menu's
      makeinfo --number-sections foo.texi    Info met genummerde secties
      makeinfo --no-split foo.texi           één Info-bestand ongeacht de grootte

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
nl: %s: Argument van --footnote-style moet 'separate' of 'end' zijn, niet '%s'.

en: %s is not a valid split possibility
nl: %s is geen geldige splitsmogelijkheid

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
nl: %s: Argument van --paragraph-indent moet numeriek, 'none' of 'asis' zijn, niet '%s'.

en: %s: when generating %s, only one input FILE may be specified with -o
nl: %s: bij het genereren van %s kan met optie '-o' slechts één invoerbestand gegeven worden

en: --Xopt option without printed output
nl: Optie '--Xopt' gegeven zonder dat er afdrukuitvoer gemaakt wordt

en: unknown tree transformation %s
nl: onbekende boomtransformatie %s

en: ignoring splitting for converted format %s (for %s)
nl: het splitsen voor geconverteerd opmaak %s (voor %s) wordt genegeerd

en: ignoring splitting for format %s
nl: het splitsen voor opmaak %s wordt genegeerd

en: error loading %s: %s
nl: fout bij laden van %s: %s

en: %s: missing file argument.
nl: %s: Ontbrekend bestandsargument.

en: fill_gaps_in_sectioning transformation return no result. No section?
nl: Transformatie 'fill_gaps_in_sectioning()' leverde geen resultaat af. Geen sectie?

en: error on closing macro expand file %s: %s
nl: fout bij sluiten van %s, bestand met macro-expansies: %s

en: could not open %s for writing: %s
nl: kan %s niet openen om te schrijven: %s

en: insert_nodes_for_sectioning_commands transformation return no result. No section?
nl: Transformatie 'insert_nodes_for_sectioning_commands()' leverde geen resultaat af. Geen sectie?

en: %s: error on closing internal links file %s: %s
nl: %s: fout bij sluiten van %s, bestand met interne koppelingen: %s

en: unmatched `@end %s'
nl: ongepaarde '@end %s'

en: bad argument to @alias
nl: fout argument van @alias

en: bad argument to @definfoenclose
nl: fout argument van @definfoenclose

en: bad argument to @printindex: %s
nl: fout argument van @printindex: %s

en: bad argument to @headings: %s
nl: fout argument van @headings: %s

en: bad argument to @end: %s
nl: fout argument van @end: %s

en: @include: could not find %s
nl: @include: kan %s niet vinden

en: @include: could not open %s: %s
nl: @include: kan %s niet openen: %s

en: @setfilename after the first element
nl: @setfilename na het eerste element

en: @columnfractions only meaningful on a @multitable line
nl: @columnfractions is alleen zinvol op een '@multitable'-regel

en: @part should not be associated with @top
nl: @part hoort niet gerelateerd te zijn aan @top

en: @node precedes @part, but parts may not be associated with nodes
nl: @node gevonden vóór @part, maar delen mogen niet gerelateerd zijn aan pagina's

en: bad name for @set
nl: foute naam voor @set

en: bad name for @clear
nl: foute naam voor @clear

en: bad name for @unmacro
nl: foute naam voor @unmacro

en: @\ should only appear in math context
nl: @\ hoort alleen voor te komen in mathematische context

en: @subentry should only occur in an index entry
nl: @subentry hoort alleen voor te komen in een index-item

en: bad or empty @%s formal argument:
nl: onjuist of leeg formeel argument van @%s:

en: @%s is obsolete; %s
nl: @%s is verouderd; %s
