texinfo 7.0.92 - en to pl translation catalogue (808 entries)

en: Unknown system error
pl: Nieznany błąd systemowy

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
pl: %s: opcja '%s%s' jest niejednoznaczna; możliwości:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
pl: %s: nieznana opcja '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
pl: %s: opcja '%s%s' nie może mieć argumentów

en: %s: option '%s%s' requires an argument
pl: %s: opcja '%s%s' musi mieć argument

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: błędna opcja -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja musi mieć argument -- '%c'

en: Success
pl: Sukces

en: No match
pl: Nic nie pasuje

en: Invalid regular expression
pl: Błędne wyrażenie regularne

en: Invalid collation character
pl: Błędny znak sortowany

en: Invalid character class name
pl: Błędna nazwa klasy znaków

en: Trailing backslash
pl: Kończący znak `\'

en: Invalid back reference
pl: Błędne odniesienie wstecz

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
pl: Niesparowane [, [^, [:, [. lub [=

en: Unmatched ( or \(
pl: Niesparowane ( lub \(

en: Unmatched \{
pl: Niesparowane \{

en: Invalid content of \{\}
pl: Błędna zawartość \{\}

en: Invalid range end
pl: Błędny koniec zakresu

en: Memory exhausted
pl: Pamięć wyczerpana

en: Invalid preceding regular expression
pl: Błędne poprzedzające wyrażenie regularne

en: Premature end of regular expression
pl: Przedwczesny koniec wyrażenia regularnego

en: Regular expression too big
pl: Wyrażenie regularne zbyt duże

en: Unmatched ) or \)
pl: Niesparowane ) lub \)

en: No previous regular expression
pl: Brak poprzedniego wyrażenia regularnego

en: memory exhausted
pl: pamięć wyczerpana

en: Move forward a character
pl: Przesunięcie do przodu o znak

en: Move backward a character
pl: Przesunięcie do tyłu o znak

en: Move to the start of this line
pl: Przejście na początek tej linii

en: Move to the end of this line
pl: Przejście na koniec tej linii

en: Move forward a word
pl: Przesunięcie do przodu o słowo

en: Move backward a word
pl: Przesunięcie do tyłu o słowo

en: Delete the character under the cursor
pl: Usunięcie znaku pod kursorem

en: Delete the character behind the cursor
pl: Usunięcie znaku za kursorem

en: Cancel or quit operation
pl: Anulowanie lub rezygnacja z operacji

en: Accept (or force completion of) this line
pl: Przyjęcie (lub wymuszenie dokończenia) tej linii

en: Insert next character verbatim
pl: Wstawienie następnego znaku dosłownie

en: Insert a TAB character
pl: Wstawienie znaku TAB

en: Transpose characters at point
pl: Przestawienie znaków w miejscu

en: Yank back the contents of the last kill
pl: Wstawienie zawartości ostatniego wycięcia

en: Kill ring is empty
pl: Zakres wycięcia jest pusty

en: Yank back a previous kill
pl: Wstawienie poprzedniego wycięcia

en: Kill to the end of the line
pl: Wycięcie na koniec linii

en: Kill to the beginning of the line
pl: Wycięcie na początek linii

en: Kill the word following the cursor
pl: Wycięcie słowa za kursorem

en: Kill the word preceding the cursor
pl: Wycięcie słowa przed kursorem

en: No completions
pl: Brak uzupełnień

en: Not complete
pl: Nie dokończono

en: List possible completions
pl: Wypisanie możliwych uzupełnień

en: Sole completion
pl: Jedyne uzupełnienie

en: %d completion:
     | %d completions:
pl[0]: %d uzupełnienie:
pl[1]: %d uzupełnienia:
pl[2]: %d uzupełnień:

en: Insert completion
pl: Wstawienie uzupełnienia

en: Building completions...
pl: Tworzenie uzupełnień...

en: Scroll the completions window
pl: Przewijanie okna uzupełnień

en: looking for file "%s"
pl: poszukiwanie pliku "%s"

en: looking for file %s in %s
pl: poszukiwanie pliku %s w %s

en: found file %s
pl: znaleziono plik %s

en: Footnotes could not be displayed
pl: Przypisy nie mogą być wyświetlone

en: Show the footnotes associated with this node in another window
pl: Pokazanie przypisów związanych z tym węzłem w innym oknie

en: ---------- Footnotes ----------
pl: ---------- Przypisy -----------

en: Finding index entries...
pl: Szukanie wpisów w indeksie...

en: Look up a string in the index for this file
pl: Szukanie łańcucha w indeksie tego pliku

en: No indices found
pl: Nie znaleziono indeksów

en: Index entry:
pl: Wpis indeksu:

en: No indices found.
pl: Nie znaleziono indeksów.

en: Found '%s' in %s. ('\[next-index-match]' tries to find next.)
pl: Znaleziono '%s' w %s. ('\[next-index-match]' próbuje znaleźć następne.)

en: Go to the next matching index item from the last '\[index-search]' command
pl: Przejście do następnego pasującego elementu z ostatniego '\[index-search]'

en: No previous index search string
pl: Brak poprzedniego łańcucha szukanego w indeksie

en: No more index entries containing '%s'
pl: Nie ma w indeksie więcej wpisów zawierających '%s'

en: No index entries containing '%s'
pl: Nie ma w indeksie wpisów zawierających '%s'

en: Scanning indices of '%s'...
pl: Przeszukiwanie indeksów '%s'...

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
pl: Szukanie łańcucha w znanych indeksach plików info i zbudowanie menu

en: Index apropos
pl: Indeks dla łańcucha

en: Index entries containing '%s':
pl: Wpisy w indeksie zawierające '%s':

en: Virtual Index
    *************
    
    Index entries that match '%s':
pl: Indeks wirtualny
    ****************
    
    Wpisy indeksu pasujące do '%s':

en: List all matches of a string in the index
pl: Lista wszystkich dopasowań łańcucha w indeksie

en: Index topic
pl: Temat indeksu

en: No index entries containing '%s'.
pl: Nie ma wpisów w indeksie zawierających '%s'.

en: No available info files have '%s' in their indices
pl: Żaden z dostępnych plików info nie zawiera '%s' w swoich indeksach

en: No menu item '%s' in node '%s'
pl: Brak elementu menu '%s' w węźle '%s'

en: Cannot find node '%s'
pl: Nie znaleziono węzła '%s'

en: No program name given
pl: Nie podano nazwy programu

en: invalid number: %s
pl: błędna liczba: %s

en: malformed variable assignment: %s
pl: źle sformułowane przypisanie zmiennej: %s

en: %s: no such variable
pl: %s: brak zmiennej

en: value %s is not valid for variable %s
pl: wartość %s nie jest prawidłowa dla zmiennej %s

en: Try --help for more information.
pl: Więcej informacji można uzyskać przez --help.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
pl: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Licencja GPLv3+: GNU GPL wersja 3 lub późniejsza <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>
    To jest oprogramowanie wolnodostępne: można je modyfikować i rozpowszechniać.
    Nie ma ŻADNEJ GWARANCJI w zakresie dopuszczalnym przez prawo.

en: no index entries found for '%s'
pl: nie znaleziono wpisów w indeksie dla '%s'

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [ELEMENT-MENU...]
    
    Przeglądanie dokumentacji w formacie Info.

en: Frequently-used options:
      -a, --all                    use all matching manuals
      -k, --apropos=STRING         look up STRING in all indices of all manuals
      -d, --directory=DIR          add DIR to INFOPATH
      -f, --file=MANUAL            specify Info manual to visit
pl: Często używane opcje:
      -a, --all                    użycie wszystkich pasujących podręczników
      -k, --apropos=ŁAŃCUCH        szukanie ŁAŃCUCHA we wszystkich indeksach
                                     wszystkich podręczników
      -d, --directory=KATALOG      dodanie KATALOGU do INFOPATH
      -f, --file=PODRĘCZNIK        określenie podręcznika Info do odwiedzenia

en:   -h, --help                   display this help and exit
          --index-search=STRING    go to node pointed by index entry STRING
      -n, --node=NODENAME          specify nodes in first visited Info file
      -o, --output=FILE            output selected nodes to FILE
pl:   -h, --help                   wyświetlenie tego opisu i zakończenie działania
          --index-search=ŁAŃCUCH   przejście do węzła wg ŁAŃCUCHA w indeksie
      -n, --node=WĘZEŁ             podanie węzła w pierwszym odwiedzanym pliku Info
      -o, --output=PLIK            zapis wybranych węzłów do PLIKU

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers
pl:   -b, --speech-friendly        tryb przyjazny dla syntezatorów mowy

en:       --subnodes               recursively output menu items
      -v, --variable VAR=VALUE     assign VALUE to Info variable VAR
          --version                display version information and exit
      -w, --where, --location      print physical location of Info file
pl:       --subnodes               rekurencyjne wypisanie elementów menu
      -v, --variable ZM=WARTOŚĆ    przypisanie WARTOŚCI do zmiennej Info ZM
          --version                wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie
      -w, --where, --location      wyświetlenie fizycznego położenia pliku Info

en: 
    The first non-option argument, if present, is the menu entry to start from;
    it is searched for in all 'dir' files along INFOPATH.
    If it is not present, info merges all 'dir' files and shows the result.
    Any remaining arguments are treated as the names of menu
    items relative to the initial node visited.
pl: 
    Pierwszy argument nie będący opcją, jeśli jest obecny, jest wpisem menu, od
    którego program ma zacząć pracę; jest poszukiwany we wszystkich plikach 'dir'
    leżących w INFOPATH.
    Jeśli nie jest obecny, info łączy wszystkie pliki 'dir' i pokazuje wynik.
    Wszystkie pozostałe argumenty są traktowane jako nazwy elementów menu względem
    początkowo odwiedzonego węzła.

en: 
    For a summary of key bindings, type H within Info.
pl: 
    Opis działania klawiszy jest dostępny pod H w Info.

en: Examples:
pl: Przykłady:

en:   info                         show top-level dir menu
pl:   info                         wyświetlenie menu katalogu głównego poziomu

en:   info info-stnd               show the manual for this Info program
pl:   info info-stnd               wyświetlenie podręcznika do tego programu Info

en:   info emacs                   start at emacs node from top-level dir
pl:   info emacs                   rozpoczęcie od węzła emacs z katalogu głównego poziomu

en:   info emacs buffers           select buffers menu entry in emacs manual
pl:   info emacs buffers           wybór wpisu menu buffers w podręczniku do emacsa

en:   info emacs -n Files          start at Files node within emacs manual
pl:   info emacs -n Files          rozpoczęcie od węzła Files w podręczniku do emacsa

en:   info '(emacs)Files'          alternative way to start at Files node
pl:   info '(emacs)Files'          alternatywny sposób rozpoczęcia od węzła Files

en:   info --subnodes -o out.txt emacs
                                   dump entire emacs manual to out.txt
pl:   info --subnodes -o out.txt emacs
                                   zrzut całego podręcznika do emacsa do out.txt

en:   info -f ./foo.info           show file ./foo.info, not searching dir
pl:   info -f ./foo.info           wyświetlenie pliku ./foo.info, bez wyszukiwania katalogu

en: Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: http://www.gnu.org/software/texinfo/
pl: Raporty o błędach prosimy wysyłać pocztą elektroniczną na adres
    bug-texinfo@gnu.org, a ogólne pytania i dyskusję na help-texinfo@gnu.org.
    Strona domowa texinfo: http://www.gnu.org/software/texinfo/

en: Cannot find node '(%s)%s'
pl: Nie znaleziono węzła '(%s)%s'

en: Cannot find a window!
pl: Nie można znaleźć okna!

en: Point doesn't appear within this window's node!
pl: Kropka nie występuje w węźle z tego okna!

en: Cannot delete the last window
pl: Nie można usunąć ostatniego okna

en: No menu in this node
pl: Brak menu w tym węźle

en: No footnotes in this node
pl: Brak przypisów w tym węźle

en: No cross references in this node
pl: Brak odsyłaczy w tym węźle

en: No '%s' pointer for this node
pl: Brak wskaźnika '%s' dla tego węzła

en: Unknown Info command '%c'; try '?' for help
pl: Nieznane polecenie Info '%c'; '?' przywołuje pomoc

en: Terminal type '%s' is not smart enough to run Info
pl: Typ terminala '%s' nie jest wystarczający do uruchomienia Info

en: You are already at the last page of this node
pl: To już jest ostatnia strona tego węzła

en: You are already at the first page of this node
pl: To już jest pierwsza strona tego węzła

en: Only one window
pl: Tylko jedno okno

en: Resulting window would be too small
pl: Wynikowe okno byłoby zbyt małe

en: Not enough room for a help window, please delete a window
pl: Za mało miejsca na okno pomocy, proszę usunąć okno

en: Basic Info command keys
pl: Podstawowe klawisze poleceń Info

en: \%-10[quit-help]  Close this help window.
pl: \%-10[quit-help]  Opuszczenie tego okna pomocy.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
pl: \%-10[quit]  Opuszczenie całego Info.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
pl: \%-10[get-info-help-node]  Uruchomienie tutoriala Info.

en: \%-10[prev-line]  Move up one line.
pl: \%-10[prev-line]  Przejście w górę o jedną linię.

en: \%-10[next-line]  Move down one line.
pl: \%-10[next-line]  Przewinięcie w dół o jedną linię.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward one screenful.
pl: \%-10[scroll-backward]  Przewinięcie do tyłu o stronę ekranu.

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward one screenful.
pl: \%-10[scroll-forward]  Przewinięcie do przodu o stronę ekranu.

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
pl: \%-10[beginning-of-node]  Przejście na początek tego węzła.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
pl: \%-10[end-of-node]  Przejście na koniec tego węzła.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to the next hypertext link.
pl: \%-10[move-to-next-xref]  Przejście do następnego odnośnika hipertekstowego.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under the cursor.
pl: \%-10[select-reference-this-line]  Przejście za odnośnikiem hipertekstowym pod kursorem.

en: \%-10[history-node]  Go back to the last node seen in this window.
pl: \%-10[history-node]  Przejście do ostatniego węzła widocznego w tym oknie.

en: \%-10[global-prev-node]  Go to the previous node in the document.
pl: \%-10[global-prev-node]  Przejście do poprzeniego węzła dokumentu.

en: \%-10[global-next-node]  Go to the next node in the document.
pl: \%-10[global-next-node]  Przejście do następnego węzła dokumentu.

en: \%-10[prev-node]  Go to the previous node on this level.
pl: \%-10[prev-node]  Przejście do poprzedniego węzła danego poziomu.

en: \%-10[next-node]  Go to the next node on this level.
pl: \%-10[next-node]  Przejście do następnego węzła danego poziomu.

en: \%-10[up-node]  Go up one level.
pl: \%-10[up-node]  Przejście o jeden poziom w górę.

en: \%-10[top-node]  Go to the top node of this document.
pl: \%-10[top-node]  Przejście do głównego węzła dokumentu.

en: \%-10[dir-node]  Go to the main 'directory' node.
pl: \%-10[dir-node]  Przejście do głównego węzła 'directory'.

en: 1...9       Pick the first...ninth item in this node's menu.
pl: 1...9       Wybranie pierwszego ... dziewiątego elementu z menu węzła.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick the last item in this node's menu.
pl: \%-10[last-menu-item]  Wybranie ostatniego elementu z menu węzła.

en: \%-10[menu-item]  Pick a menu item specified by name.
pl: \%-10[menu-item]  Wybranie elementu menu zadanego nazwą.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference specified by name.
pl: \%-10[xref-item]  Przejście za odsyłaczem zadanym nazwą.

en: \%-10[goto-node]  Go to a node specified by name.
pl: \%-10[goto-node]  Przejście do węzła zadanego nazwą.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string.
pl: \%-10[search]  Szukanie podanego łańcucha w przód

en: \%-10[search-previous]  Search for previous occurrence.
pl: \%-10[search-previous]  Szukanie poprzedniego wystąpienia.

en: \%-10[search-next]  Search for next occurrence.
pl: \%-10[search-next]  Szukanie następnego wystąpienia.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index, and
                  select the node referenced by the first entry found.
pl: \%-10[index-search]  Szukanie podanego łańcucha we wpisach indeksu tego pliku Info
                  i wybranie węzła wskazywanego przez pierwszy znaleziony wpis.

en: \%-10[virtual-index]  Synthesize menu of matching index entries.
pl: \%-10[virtual-index]  Stworzenie menu z pasujących wpisów indeksów.

en: \%-10[abort-key]  Cancel the current operation.
pl: \%-10[abort-key]  Anulowanie bieżącej operacji.

en: This is GNU Info version %s.
pl: To jest GNU Info wersja %s.

en: The current search path is:
pl: Aktualna ścieżka poszukiwania to:

en: Commands available in Info windows:
pl: Polecenia dostępne w oknach Info:

en: Commands available in the echo area:
pl: Polecenia dostępne w obszarze echo:

en: The following commands can only be invoked via %s:
pl: Następujące polecenia można wywołać tylko przez %s:

en: The following commands cannot be invoked at all:
pl: Następujących poleceń nie można w ogóle wywołać:

en: Display help message
pl: Wyświetlenie pomocy

en: Visit Info node '(info)Help'
pl: Odwiedzenie węzła Info '(info)Help'

en: Print documentation for KEY
pl: Wyświetlenie dokumentacji dla KLAWISZA

en: Describe key: %s
pl: Opis klawisza: %s

en: %s is undefined
pl: %s jest niezdefiniowany

en: Show what to type to execute a given command
pl: Pokazanie co nacisnąć, aby wykonać zadane polecenie

en: Where is command:
pl: Polecenie do znalezienia:

en: '%s' is not on any keys
pl: '%s' nie ma pod żadnym klawiszem

en: %s can only be invoked via %s
pl: %s można wywołać tylko przez %s

en: %s can be invoked via %s
pl: %s można wywołać przez %s

en: There is no function named '%s'
pl: Nie ma funkcji o nazwie '%s'

en: could not open init file %s
pl: nie udało się otworzyć pliku inicjującego %s

en: key sequence too long
pl: sekwencja klawiszy zbyt długa

en: missing key sequence
pl: brak sekwencji klawiszy

en: NUL character (\000) not permitted
pl: znak NUL (\000) nie jest dozwolony

en: NUL character (^%c) not permitted
pl: znak NUL (^%c) nie jest dozwolony

en: missing action name
pl: brakująca nazwa akcji

en: cannot bind key sequence to menu-digit
pl: nie można przypisać sekwencji klawiszy do cyfry menu

en: unknown action `%s'
pl: nieznana akcja `%s'

en: action name too long
pl: nazwa akcji zbyt długa

en: extra characters following action `%s'
pl: nadmiarowe znaki po akcji `%s'

en: missing variable name
pl: brakująca nazwa zmiennej

en: missing `=' immediately after variable name
pl: brakujący `=' bezpośrednio po nazwie zmiennej

en: variable name too long
pl: nazwa zmiennej zbyt długa

en: value too long
pl: wartość zbyt długa

en: "%s", line %u:
pl: "%s", linia %u:

en: Read the name of an Info command and describe it
pl: Odczytanie nazwy polecenia Info i opisanie go

en: Describe command:
pl: Opis polecenia:

en: Read a command name in the echo area and execute it
pl: Odczytanie nazwy polecenia w obszarze echo i wykonanie go

en: Cannot execute an 'echo-area' command here
pl: Nie można tutaj wykonać polecenia 'echo-area'

en: Set the height of the displayed window
pl: Ustawienie wysokości wyświetlanego okna

en: Set screen height to (%d):
pl: Ustawienie wysokości ekranu na (%d):

en:    Source files groveled to make this file include:
pl:    Pliki źródłowe przeszukane, aby ten plik zawierał:

en: Couldn't manipulate the file %s.
pl: Nie można obrabiać pliku %s.

note: TRANSLATORS: The "\n* Menu:\n\n" part of this should not be translated, as it is part of the Info syntax.
en: 
    * Menu:
    
      (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
pl: 
    * Menu:
    
      (Plik)Węzeł                       Linie  Rozmiar Zawiera plik
      -----------                       -----  ------- ------------

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use '\[history-node]' in another window.
pl: Oto menu ostatnio odwiedzonych węzłów.
    Można wybrać jeden z tego menu lub użyć '\[history-node]' w innym oknie.

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
pl: Utworzenie okna zawierającego menu wszystkich aktualnie odwiedzanych węzłów

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
pl: Wybranie węzła, który był poprzednio odwiedzony w widocznym oknie

en: Select visited node:
pl: Wybranie widocznego węzła:

en: The reference disappeared! (%s).
pl: Odsyłacz zniknął! (%s).

en: Terminal cannot be initialized: %s
pl: Nie można zainicjować terminala: %s

en: Error converting file character encoding
pl: Błąd przy konwersji kodowania znaków pliku

en: regexp error: %s
pl: błąd wyrażenia regularnego: %s

en: Show all matching files
pl: Wyświetlenie wszystkich pasujących plików

en: No file index
pl: Brak indeksu plików

note: TRANSLATORS: Try to keep this message (when "expanded") at most 79 characters; anything after the 79th character will not actually be displayed on an 80-column terminal.
en: Welcome to Info version %s.  Type \[get-help-window] for help, \[get-info-help-node] for tutorial.
pl: Witamy w Info w wersji %s. \[get-help-window] pokazuje pomoc, \[get-info-help-node] wprowadzenie.

en: Move down to the next line
pl: Przejście w dół do następnej linii

en: Move up to the previous line
pl: Przejście w górę do poprzedniej linii

en: Move the cursor to a specific line of the window
pl: Przesunięcie kursora do podanej linii w oknie

en: Move to the end of the line
pl: Przejście na koniec linii

en: Move to the start of the line
pl: Przejście na początek linii

en: Move to the start of this node
pl: Przejście na początek tego węzła

en: Move to the end of this node
pl: Przejście na koniec tego węzła

en: Scroll forward in this window
pl: Przewijanie do przodu w tym oknie

en: Scroll backward in this window
pl: Przewijanie do tyłu w tym oknie

en: Scroll forward in this window and set default window size
pl: Przewijanie do przodu w tym oknie i ustawienie domyślnego rozmiaru okna

en: Scroll backward in this window and set default window size
pl: Przewijanie do tyłu w tym oknie i ustawienie domyślnego rozmiaru okna

en: Scroll forward in this window staying within node
pl: Przewijanie do przodu w tym oknie pozostając wewnątrz węzła

en: Scroll backward in this window staying within node
pl: Przewijanie do tyłu w tym oknie pozostając wewnątrz węzła

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
pl: Przewijanie do przodu w tym oknie wewn. węzła i ust. domyślnego rozmiaru okna

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
pl: Przewijanie do tyłu w tym oknie wewn. węzła i ust. domyślnego rozmiaru okna

en: Scroll down by lines
pl: Przewijanie w dół po linii

en: Scroll up by lines
pl: Przewijanie w górę po linii

en: Scroll down by half screen size
pl: Przewijanie w dół po połowie rozmiaru ekranu

en: Scroll up by half screen size
pl: Przewijanie w górę po połowie rozmiaru ekranu

en: Scroll the other window
pl: Przewijanie innego okna

en: Scroll the other window backward
pl: Przewijanie innego okna do tyłu

en: Select the next window
pl: Wybranie następnego okna

en: Select the previous window
pl: Wybranie poprzedniego okna

en: Split the current window
pl: Podzielenie aktualnego okna

en: Delete the current window
pl: Usunięcie aktualnego okna

en: Cannot delete a permanent window
pl: Nie można usunąć stałego okna

en: Delete all other windows
pl: Usunięcie wszystkich innych okien

en: Grow (or shrink) this window
pl: Powiększenie (lub zmniejszenie) tego okna

en: Divide the available screen space among the visible windows
pl: Podzielenie dostępnego miejsca na ekranie między widoczne okna

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
pl: Zmiana stanu zawijania linii w aktualnym oknie

en: Select this menu item
pl: Wybranie tego elementu menu

en: There isn't %d item in this menu | There aren't %d items in this menu
pl[0]: Nie ma %d elementu w tym menu
pl[1]: Nie ma %d elementów w tym menu
pl[2]: Nie ma %d elementów w tym menu

en: Select the last item in this node's menu
pl: Wybranie ostatniego elementu w menu tego węzła

en: Menu item (%s):
pl: Element menu (%s):

en: Menu item:
pl: Element menu:

en: Follow xref (%s):
pl: Przejście za odnośnikiem (%s):

en: Follow xref:
pl: Przejście za odnośnikiem:

en: The reference disappeared! (%s)
pl: Odsyłacz zniknął! (%s)

en: Read a menu item and select its node
pl: Odczytanie elementu menu i wybranie jego węzła

en: Read a footnote or cross reference and select its node
pl: Odczytanie przypisu lub odsyłacza i wybranie jego węzła

en: Move to the start of this node's menu
pl: Przejście na początek menu tego węzła

en: Visit as many menu items at once as possible
pl: Odwiedzenie jednocześnie jak największej liczby elementów menu

en: Move to the previous cross reference
pl: Przejście do poprzedniego odsyłacza

en: Move to the next cross reference
pl: Przejście do następnego odsyłacza

en: Select reference or menu item appearing on this line
pl: Wybranie odsyłacza lub elementu menu występującego w tej linii

en: No menu in node '%s'
pl: Brak menu w węźle '%s'

en: Unable to find node referenced by '%s' in '%s'
pl: Nie znaleziono węzła wskazywanego przez '%s' w '%s'

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
pl: Odczytanie listy menu począwszy od katalogu i podążanie za nią

en: Follow menus:
pl: Podążanie za menu:

en: Select the Next node
pl: Wybranie węzła Następny

en: Select the Prev node
pl: Wybranie węzła Poprzedni

en: Select the Up node
pl: Wybranie węzła W górę

en: Select the last node in this file
pl: Wybranie ostatniego węzła w tym pliku

en: This window has no additional nodes
pl: To okno nie ma dodatkowych węzłów

en: Select the first node in this file
pl: Wybranie pierwszego węzła w tym pliku

en: No more nodes within this document
pl: Nie ma więcej węzłów w tym dokumencie

en: No 'Prev' or 'Up' for this node within this document
pl: Nie ma węzłów 'Poprzedni' ani 'W górę' dla tego węzła w tym dokumencie

en: Move forwards or down through node structure
pl: Przejście do przodu lub w dół struktury węzła

en: Move backwards or up through node structure
pl: Przejście do tyłu lub w górę struktury węzła

en: Read a node name and select it
pl: Odczytanie nazwy węzła i wybranie go

en: Goto node:
pl: Przejście do węzła:

en: Find the node describing program invocation
pl: Szukanie węzła opisującego wywołanie programu

en: Find Invocation node of [%s]:
pl: Szukanie węzła Invocation dla [%s]:

en: Read a manpage reference and select it
pl: Odczytanie odnośnika do strony podręcznika i wybranie go

en: Get Manpage:
pl: Pobranie strony podręcznika:

en: Select the node 'Top' in this file
pl: Wybranie węzła 'Szczytowy' w tym pliku

en: Select the node '(dir)'
pl: Wybranie węzła '(dir)'

en: Show full file name of node being displayed
pl: Pokazywanie pełnej nazwy pliku wyświetlanego węzła

en: Select the most recently selected node
pl: Wybranie ostatnio wybranego węzła

en: No earlier node in history
pl: Brak wcześniejszego węzła w historii

en: Read the name of a file and select it
pl: Odczytanie nazwy pliku i wybranie go

en: Find file:
pl: Szukanie pliku:

en: Cannot find '%s'
pl: Nie znaleziono '%s'

en: Could not create output file '%s'
pl: Nie udało się utworzyć pliku wyjściowego '%s'

en: error writing to %s: %s
pl: błąd podczas zapisu do %s: %s

en: closing %s
pl: zamykanie %s

en: writing node %s...
pl: zapisywanie węzła %s...

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
pl: Przepuszczenie zawartości tego pliku przez INFO_PRINT_COMMAND

en: Cannot open pipe to '%s'
pl: Nie można otworzyć potoku do '%s'

en: printing node %s...
pl: drukowanie węzła %s...

en: finished printing node %s
pl: zakończono drukowanie węzła %s

en: Toggle the usage of regular expressions in searches
pl: Przełączenie używania wyrażeń regularnych przy wyszukiwaniu

en: Using regular expressions for searches
pl: Używanie wyrażeń regularnych przy wyszukiwaniu

en: Using literal strings for searches
pl: Używanie dosłownego tekstu przy wyszukiwaniu

en: Search continued from the end of the document
pl: Kontynuacja szukania od końca dokumentu

en: Search continued from the beginning of the document
pl: Kontynuacja szukania od początku dokumentu

en: Searching subfile %s ...
pl: Szukanie podpliku %s ...

en: Search failed
pl: Wyszukiwanie nie powiodło się

en: Regexp search
pl: Szukanie wyr.reg.

en: Search
pl: Szukanie

en:  case-sensitively
pl:  z uwzgl. wielkości liter

en:  backward
pl:  wstecz

en: Search string too short
pl: Wyszukiwany łańcuch jest zbyt krótki

en: Going back to last match from %s
pl: Powrót do ostatniego dopasowania z %s

en: No more matches
pl: Nic więcej nie pasuje

en: Search this node and subnodes for a string
pl: Wyszukanie łańcucha w tym węźle i podwęzłach

note: TRANSLATORS: %s is the title of a node.
en: Search under %s:
pl: Szukanie poniżej %s:

en: Go to next match in Info sub-tree
pl: Przejście do następnego dopasowania w poddrzewie Info

en: No active search
pl: Brak aktywnego wyszukiwania

en: Go to previous match in Info sub-tree
pl: Przejście do poprzedniego dopasowania w poddrzewie Info

en: Read a string and search for it case-sensitively
pl: Odczytanie łańcucha i poszukiwanie go uwzględniając wielkość liter

en: Read a string and search for it
pl: Odczytanie łańcucha i poszukiwanie go

en: Read a string and search backward for it
pl: Odczytanie łańcucha i poszukiwanie go w tył

en: Repeat last search in the same direction
pl: Powtórzenie ostatniego poszukiwania w tym samym kierunku

en: No previous search string
pl: Brak poprzedniego szukanego łańcucha

en: Repeat last search in the reverse direction
pl: Powtórzenie ostatniego poszukiwania w odwrotnym kierunku

en: Clear displayed search matches
pl: Wyczyszczenie wyświetlonych wyników wyszukiwania

en: Search interactively for a string as you type it
pl: Interaktywne poszukiwanie łańcucha w trakcie wpisywania go

en: Regexp I-search backward:
pl: Interaktywne szukanie wyr.reg. wstecz:

en: I-search backward:
pl: Interaktywne szukanie wstecz:

en: Regexp I-search:
pl: Interaktywne szukanie wyr.reg.:

en: I-search:
pl: Interaktywne szukanie:

en: Failing
pl: Bez powodzenia

en: Cancel current operation
pl: Anulowanie bieżącej operacji

en: Quit
pl: Wyjście

en: Display version of Info being run
pl: wyświetlenie wersji uruchomionego Info

en: GNU Info version %s
pl: GNU Info wersja %s

en: Redraw the display
pl: Odrysowanie ekranu

en: Quit using Info
pl: Wyjście z Info

en: Run command bound to this key's lowercase variant
pl: Uruchomienie polecenia przypisanego do wariantu klawisza z małą literą

en: Unknown command (%s)
pl: Nieznane polecenie (%s)

en: "%s" is invalid
pl: "%s" jest niepoprawne

en: '%s' is invalid
pl: '%s' jest niepoprawne

en: Add this digit to the current numeric argument
pl: Dodanie tej cyfry do aktualnego argumentu liczbowego

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
pl: Rozpoczęcie (lub pomnożenie przez 4) aktualnego argumentu liczbowego

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
pl: Jeśli "On", przypisy pojawiają się i znikają automatycznie

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
pl: Jeśli "On", tworzenie lub usuwanie okna zmienia rozmiar innych okien

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
pl: Jeśli "On", mignięcie ekranu zamiast dźwiękowego dzwonka

en: When "On", errors cause the bell to ring
pl: Jeśli "On", błędy wywołują sygnał ostrzegawczy

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
pl: Jeśli "On", Info sprząta pliki, które musiały zostać rozpakowane

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
pl: Jeśli "On", dopasowana część szukanego łańcucha jest podświetlana

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
pl: Kontrola, co dzieje się przy próbie przewijania na końcu węzła

en: Same as scroll-behaviour
pl: To samo co scroll-behaviour

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
pl: Liczba linii do przewinięcia kiedy kursor wychodzi za okno

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
pl: Kontrola, czy scroll-behaviour dotyczy poleceń przesuwających kursor

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
pl: Jeśli "On", Info przyjmuje i wyświetla znaki ISO Latin

en: What to do when a scrolling command is issued at the end of the last node
pl: Co robić kiedy polecenie przewijania wydano na końcu ostatniego węzła

en: Minimal length of a search string
pl: Minimalna długość szukanych łańcuchów

en: Skip current window when searching
pl: Pominięcie bieżącego okna przy wyszukiwaniu

en: Exclude default directories from file search path
pl: Wykluczenie katalogów domyślnych ze ścieżki wyszukiwania plików

en: Hide some Info file syntax in the text of nodes
pl: Ukrycie części składni plików Info w tekście węzłów

en: Length of time in milliseconds to wait for the next byte in a sequence indicating that a key has been pressed
pl: Czas oczekiwania (w milisekundach) na kolejny bajt sekwencji oznaczającej wciśnięcie klawisza

en: Method to use to track mouse events
pl: Metoda śledzenie zdarzeń myszy

en: How to follow a cross-reference
pl: Jak przechodzić do odsyłacza

en: Highlight search matches
pl: Podświetlanie dopasowań szukanego tekstu

en: Styles for links
pl: Style odnośników

en: Styles for active links
pl: Style aktywnych odnośników

en: Styles for search matches
pl: Style dla dopasowań wyszukiwania

en: How to print the information line at the start of a node
pl: Jak drukować wiersz informacyjny na początku węzła

en: Explain the use of a variable
pl: Wyjaśnienie użycia zmiennej

en: Describe variable:
pl: Opisanie zmiennej:

en: Set the value of an Info variable
pl: Ustawienie wartości zmiennej Info

en: Set variable:
pl: Ustawienie zmiennej:

en: Set %s to value (%d):
pl: Ustawienie %s na wartość (%d):

en: Set %s to value (%s):
pl: Ustawienie %s na wartość (%s):

en: -----Info: (), lines ----,
pl: -----Info: (), linii ----,

en: %s: empty file
pl: %s: pusty plik

en: %s for %s
pl: %s dla %s

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
pl: 	`%s --help' poda pełną listę opcji.

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
pl: Składnia: %s [OPCJA]... [PLIK-INFO [PLIK-DIR]]

en: Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
pl: Dodanie lub usunięcie wpisów dla PLIKU-INFO w pliku katalogu PLIK-DIR.

en: INFO-FILE and DIR-FILE are required unless the --info-file
    or --dir-file (or --info-dir) options are given, respectively.
pl: PLIK-INFO oraz PLIK-DIR są wymagane, chyba że podano opcje
    odpowiednio --info-file lub --dir-file (albo --info-dir).

en: Options:
     --add-once          add only to first matching section, not all.
     --align=COL         start description of new entries at column COL.
     --calign=COL        format second and subsequent description lines to
                           start at column COL.
pl: Opcje:
     --add-once           dodanie tylko do pierwszej pasującej sekcji, nie
                            wszystkich.
     --align=KOLUMNA      rozpoczęcie opisu nowych wpisów w podanej KOLUMNIE.
     --calign=KOLUMNA     formatowanie drugiego i kolejnych wierszy opisu tak,
                            aby zaczynały się w podanej KOLUMNIE.

en:  --debug             report what is being done.
     --delete            delete existing entries for INFO-FILE from DIR-FILE;
                          don't insert any new entries.
     --defsection=TEXT   like --section, but only use TEXT if no sections
                          are present in INFO-FILE (replacing "Miscellaneous").
     --description=TEXT  the description of the entry is TEXT; used with
                          the --name option to become synonymous with the
                          --entry option.
     --dir-file=NAME     specify file name of Info directory file;
                          equivalent to using the DIR-FILE argument.
     --dry-run           same as --test.
pl:  --debug              informowanie o wykonywanych działaniach.
     --delete             usunięcie istniejących wpisów dla PLIKU-INFO
                            z PLIKU-DIR; bez wstawiania nowych wpisów.
     --defsection=TEXT    podobnie do --section, ale użycie TEKSTU tylko gdy
                            w PLIKU-INFO nie ma sekcji (zamiast "Różne").
     --description=TEKST  opis wpisu to TEKST; używane z opcją --name jest
                            odpowiednikiem opcji --entry.
     --dir-file=NAZWA     podanie nazwy pliku z katalogiem Info;
                            odpowiednik użycia argumentu PLIK-DIR.
     --dry-run            to samo co --test.

en:  --entry=TEXT        insert TEXT as an Info directory entry,
                          overriding any corresponding entry from DIR-FILE.
                          TEXT is written as an Info menu item line followed
                           by zero or more extra lines starting with whitespace.
                          If you specify more than one entry, all are added.
                          If you don't specify any entries, they are determined
                           from information in the Info file itself.
pl:  --entry=TEKST        wstawienie TEKSTU jako wpisu katalogu Info,
                            nadpisując odpowiedni wpis z PLIKU-DIR.
                           TEKST powinien mieć formę linii elementu menu Info
                            z zerem lub większą liczbą linii zaczynających się od
                            spacji.
                           Jeśli podano więcej niż jeden wpis, dodawane są
                            wszystkie.
                           Jeśli nie podano żadnego wpisu, są określane na
                            podstawie informacji w samym pliku Info.

en:  --help              display this help and exit.
     --info-dir=DIR      same as --dir-file=DIR/dir.
     --info-file=FILE    specify Info file to install in the directory;
                          equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --item=TEXT         same as --entry=TEXT.
     --keep-old          do not replace entries, or remove empty sections.
pl:  --help               wyświetlenie tego opisu i zakończenie.
     --info-dir=KATALOG   to samo co --dir-file=KATALOG/dir.
     --info-file=PLIK     podanie pliku Info do zainstalowania w katalogu;
                            odpowiednik użycia argumentu PLIK-INFO.
     --item=TEKST         to samo co --entry=TEKST.
     --keep-old           bez zastępowania wpisów ani usuwania pustych sekcji.

en:  --maxwidth, --max-width=COL  wrap description at column COL.
     --menuentry=TEXT    same as --name=TEXT.
     --name=TEXT         the name of the entry is TEXT; used with --description
                          to become synonymous with the --entry option.
     --no-indent         do not format new entries in the DIR file.
     --quiet             suppress warnings.
pl:  --maxwidth, --max-width=KOLUMNA  zawijanie opisu na podanej KOLUMNIE.
     --menuentry=TEKST    to samo co --name=TEKST.
     --name=TEKST         nazwa wpisu to TEKST; używane wraz z --description jest
                            odpowiednikiem opcji --entry.
     --no-indent          bez formatowania nowych wpisów w pliku DIR.
     --quiet              pominięcie ostrzeżeń.

en:  --regex=R           put this file's entries in all sections that match the
                          regular expression R (ignoring case).
     --remove            same as --delete.
     --remove-exactly    only remove if the info file name matches exactly;
                          suffixes such as .info and .gz are not ignored.
     --section=SEC       put entries in section SEC of the directory.
                          If you specify more than one section, all the entries
                           are added in each of the sections.
                          If you don't specify any sections, they are determined
                           from information in the Info file itself;
                           if nothing is available there, the --defsection
                           value is used; if that is not specified, the
                           final default is "Miscellaneous".
     --section R SEC     equivalent to --regex=R --section=SEC --add-once.
pl:  --regex=WYRAŻENIE    umieszczenie wpisów tego pliku we wszystkich sekcjach
                            pasujących do WYRAŻENIA regularnego (bez uwzględnienia
                            wielkości liter).
     --remove             to samo co --delete.
     --remove-exactly     usunięcie tylko jeśli nazwa pliku info pasuje dokładnie;
                            przyrostki takie jak .info i .gz nie są ignorowane.
     --section=SEKCJA     umieszczenie wpisów dla tego pliku w danej SEKCJI
                            katalogu.
                          Jeśli podano więcej niż jedną sekcję, wszystkie wpisy są
                            dodawane do każdej z sekcji.
                          Jeśli nie podano żadnej sekcji, są określane na podstawie
                            informacji w samym pliku Info;
                            jeśli ich nie ma, używana jest wartość --defsection;
                            jeśli jej nie podano, domyślna to "Różne".
     --section WYR SEK    odpowiednik --regex=WYR --section=SEK --add-once.

en:  --silent            suppress warnings.
     --test              suppress updating of DIR-FILE.
     --version           display version information and exit.
pl:  --silent             pominięcie ostrzeżeń.
     --test               pominięcie uaktualniania PLIKU-DIR.
     --version            wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie.

en: This is the file .../info/dir, which contains the
    topmost node of the Info hierarchy, called (dir)Top.
    The first time you invoke Info you start off looking at this node.
    %c
    %s	This is the top of the INFO tree
    
      This (the Directory node) gives a menu of major topics.
      Typing "q" exits, "H" lists all Info commands, "d" returns here,
      "h" gives a primer for first-timers,
      "mEmacs<Return>" visits the Emacs manual, etc.
    
      In Emacs, you can click mouse button 2 on a menu item or cross reference
      to select it.
    
    %s
pl: To jest plik .../info/dir, zawierający najwyższy
    węzeł hierarchii Info, o nazwie (dir)Top.
    Przy pierwszym uruchomieniu Info zaczyna się od tego węzła.
    %c
    %s	Oto wierzchołek drzewa INFO
    
      To (węzeł Katalog) zawiera menu dla głównych tematów.
      Naciśnięcie "q" kończy przeglądanie, "H" wyświetla wszystkie polecenia
      Info, "d" wraca tutaj, "h" pokazuje wprowadzenie dla nowicjuszy,
      "mEmacs<Return>" odwiedza podręcznik Emacsa itd.
    
      W Emacsie można kliknąć drugim przyciskiem myszy na elemencie menu lub
      odsyłaczu, aby go wybrać.
    
    %s

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
pl: %s: nie można odczytać (%s) ani utworzyć (%s)

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
pl: START-INFO-DIR-ENTRY bez odpowiadającego END-INFO-DIR-ENTRY

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
pl: END-INFO-DIR-ENTRY bez odpowiadającego START-INFO-DIR-ENTRY

en: %s: already have dir file: %s
pl: %s: plik katalogu już istnieje: %s

en: %s: Specify the Info file only once.
pl: %s: Należy podać plik Info tylko raz.

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
pl: Podano dodatkowe wyrażenie regularne, zignorowano `%s'

en: Error in regular expression `%s': %s
pl: Błąd w wyrażeniu regularnym `%s': %s

en: excess command line argument `%s'
pl: nadmiarowy argument linii poleceń `%s'

en: No input file specified; try --help for more information.
pl: Nie podano pliku wejściowego; --help może podać więcej informacji.

en: No dir file specified; try --help for more information.
pl: Nie podano pliku katalogu; --help może podać więcej informacji.

en: Could not read %s.
pl: Nie udało się odczytać %s.

en: no info dir entry in `%s'
pl: brak wpisu do katalogu info w `%s'

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
pl: nie znaleziono wpisów dla `%s'; nic nie usunięto

en: Usage: pod2texi [OPTION]... POD...
pl: Składnia: pod2texi [OPCJA]... POD...

en: Translate Perl Pod documentation file(s) to Texinfo.  There are two
    basic modes of operation.  First, by default, each Pod is translated to
    a standalone Texinfo manual.
    
    Second, if --base-level is set higher than 0, each Pod is translated
    to a file suitable for @include, and one more file with a main menu
    and all the @include is generated.
pl: Tłumaczenie plików dokumentacji perlowej Pod do Texinfo. Są dwa podstawowe
    tryby działania. W pierwszym, domyślnym, każdy Pod jest tłumaczony na
    samodzielny podręcznik Texinfo.
    
    Drugi, jeśli opcja --base-level jest ustawiona na wartość większą niż 0,
    każdy Pod jest tłumaczony na plik nadający się do @include i generowany
    jest jeden dodatkowy plik z głównym menu i wszystkimi @include.

en: Options:
        --appendix-sections     use appendix-like sections
pl: Opcje:
        --appendix-sections     użycie sekcji w stylu appendix

en:     --base-level=NUM|NAME   level of the head1 commands; default 0
pl:     --base-level=LICZBA     poziom poleceń head1; domyślnie 0

en:     --debug=NUM             set debugging level
pl:     --debug=LICZBA          ustawienie poziomu diagnostyki

en:     --headings-as-sections  no structuring command for sections
pl:     --headings-as-sections  bez poleceń strukturyzujących sekcje

en:     --help                  display this help and exit
pl:     --help                  wyświetlenie tego opisu i zakończenie

en:     --no-fill-section-gaps  do not fill sectioning gaps
pl:     --no-fill-section-gaps  bez wypełniania przerw między sekcjami

en:     --no-section-nodes      use anchors for sections instead of nodes
pl:     --no-section-nodes      użycie zakotwiczeń zamiast węzłów dla sekcji

en:     --menus                 generate node menus
pl:     --menus                 wygenerowanie menu węzłów

en:     --output=NAME           output to NAME for the first or main manual
                                instead of standard output
pl:     --output=NAZWA          zapis pod NAZWĄ dla pierwszego lub głównego
                                podręcznika zamiast standardowego wyjścia

en:     --preamble=STR          insert STR as beginning boilerplate.
                                Defaults to a minimal Texinfo document beginning
pl:     --preamble=ŁAŃCUCH      wstawienie ŁAŃCUCHA jako szablonu początku.
                                Domyślny to minimalny początek dokumentu Texinfo

en:     --setfilename           @setfilename for the main manual
pl:     --setfilename           @setfilename dla głównego podręcznika

en:     --subdir=NAME           put files included in the main manual in NAME
pl:     --subdir=NAZWA          umieszczenie plików w głównym podręczniku pod NAZWĄ

en:     --top                   top for the main manual
pl:     --top                   główny plik dla głównego podręcznika

en:     --unnumbered-sections   do not number sections
pl:     --unnumbered-sections   bez numerowania sekcji

en:     --version               display version information and exit
pl:     --version               wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie

en: %s: wrong argument for --base-level
pl: %s: niewłaściwy argument dla --base-level

en: %s: could not create directory %s: %s
pl: %s: nie można utworzyć katalogu %s: %s

en: %s: missing file argument
pl: %s: brakujący argument plikowy

en: Try `%s --help' for more information.
pl: Polecenie `%s --help' poda więcej informacji.

en: %s: ignoring %s without content
pl: %s: ignorowanie %s bez treści

en: %s: could not open %s for writing: %s
pl: %s: nie można otworzyć pliku %s do zapisu: %s

en: %s: could not open %s: %s
pl: %s: nie można otworzyć %s: %s

en: %s: error on closing %s: %s
pl: %s: błąd podczas zamykania %s: %s

en: %s: removing %s as input file %s has no content
pl: %s: usuwanie %s, ponieważ plik wejściowy %s nie ma treści

en: %s: rename %s failed: %s
pl: %s: zmiana nazwy %s nie powiodła się: %s

en: %s: error on closing stdout: %s
pl: %s: błąd podczas zamykania standardowego wyjścia: %s

en: could not open %s for writing: %s
pl: nie można otworzyć %s do zapisu: %s

en: error on closing %s: %s
pl: błąd podczas zamykania %s: %s

en: unrecognized encoding name `%s'
pl: nierozpoznana nazwa kodowania `%s'

en: %s is not a valid language code
pl: %s nie jest poprawnym kodem języka

en: %s is not a valid region code
pl: %s nie jest poprawnym kodem regionu

[ctx: program name: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
pl: %s: uwaga: %s

en: error parsing %s: %s
pl: błąd podczas analizy %s: %s

en: error reading %s: %s
pl: błąd podczas czytania %s: %s

[ctx: init file: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
pl: %s: uwaga: %s

en: obsolete option: %s
pl: przestarzała opcja: %s

en: %s: unknown variable %s
pl: %s: nieznana zmienna %s

en: unknown variable from command line: %s
pl: nieznana zmienna z linii poleceń: %s

en: %s: unknown formatting context %s
pl: %s: nieznany kontekst formatowania %s

en: %s: unknown special element information type %s
pl: %s: nieznany typ informacji elementu specjalnego %s

en: %s: output incompatible with split
pl: %s: wyjście niezgodne z podziałem na pliki

en: could not create directory `%s': %s
pl: nie można utworzyć katalogu `%s': %s

en: error on closing image text file %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pliku tekstowego obrazu %s: %s

en: @image file `%s' unreadable: %s
pl: Plik @image `%s' nieczytelny: %s

en: @image file `%s' not found, using `%s'
pl: Plik @image `%s' nie znaleziony, użyto `%s'

en: no argument specified for @U
pl: nie podano argumentu dla @U

en: @image file `%s' (for HTML) not found, using `%s'
pl: Plik @image `%s' (dla HTML) nie znaleziony, użyto `%s'

en: raw format %s is not converted
pl: format surowy %s nie jest przekonwertowany

en: entry for index `%s' for @printindex %s outside of any node
pl: wpis dla indeksu `%s' dla @printindex %s poza jakimkolwiek węzłem

en: entry for index `%s' for @printindex %s outside of any section
pl: wpis dla indeksu `%s' dla @printindex %s poza jakąkolwiek sekcją

en: could not open html refs config file %s: %s
pl: nie można otworzyć pliku konfiguracyjnego html refs %s: %s

en: missing type
pl: brak typu

en: unrecognized type: %s
pl: nieznany typ: %s

en: error on closing html refs config file %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pliku konfiguracyjnego html refs %s: %s

en: could not find html refs config file %s
pl: nie znaleziono pliku konfiguracyjnego odwołań html %s

en: Unknown file and id setting function: %s
pl: Nieznana funkcja ustawiania plików i id: %s

en: Unknown formatting function: %s
pl: Nieznana funkcja formatująca: %s

en: string not closed in css file
pl: niedomknięty łańcuch w pliku css

en: --css-include ended in comment
pl: plik --css-include zakończył się wewnątrz komentarza

en: @import not finished in css file
pl: @import nie zakończony w pliku css

en: CSS file %s not found
pl: nie znaleziono pliku css %s

en: could not open --include-file %s: %s
pl: nie można otworzyć pliku --include-file %s: %s

en: error on closing CSS file %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pliku CSS %s: %s

en: user-defined node file name not set for `%s'
pl: nazwa pliku węzła zdefiniowanego przez użytkownika nie ustawiona dla `%s'

en: resetting %s file path %s to %s
pl: przestawianie ścieżki pliku %s %s na %s

en: no htmlxref.cnf entry found for `%s'
pl: brak wpisu htmlxref.cnf dla `%s'

en: %s not meaningful for non-split output
pl: %s nic nie znaczy dla wyjścia bez podziału

en: cannot use absolute path or URL `%s' for JS_WEBLABELS_FILE when generating web labels file
pl: nie można użyć ścieżki bezwzględnej ani URL-a `%s' jako JS_WEBLABELS_FILE przy generoaniu pliku etykiet WWW

en: error on closing frame file %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pliku ramki %s: %s

en: error on closing TOC frame file %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pliku ramki TOC %s: %s

en: handler %d of stage %s priority %s failed
pl: obsługa %d etapu %s, priorytet %s nie powiodła się

en: must specify a title with a title command or @top
pl: trzeba określić tytuł poleceniem title lub @top

en: %s already exists but is not a directory
pl: %s już istnieje, ale nie jest katalogiem

en: error on copying %s into %s
pl: błąd podczas kopiowania %s do %s

en: error on creating empty %s: %s
pl: błąd podczas tworzenia pustego %s: %s

en: error on closing empty %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pustego %s: %s

en: @%s `%s' file %s for redirection exists
pl: @%s `%s' - plik %s do przekierowań istnieje

en: conflict with whole document file
pl: konflikt z plikiem całego dokumentu

en: conflict with Top file
pl: konflikt z plikiem Top

en: conflict with user-defined file
pl: konflikt z plikiem zdefiniowanym przez użytkownika

en: conflict with unknown node file
pl: konflikt z plikiem nieznanego węzła

en: conflict with file without known source
pl: konflikt z plikiem bez znanego źródła

[ctx: conflict of redirection file with file based on node name]
en: conflict with @%s `%s' file
pl: konflikt z plikiem @%s `%s'

en: conflict with @%s `%s' redirection file
pl: konflikt z plikiem przekierowania @%s `%s'

[ctx: conflict of redirection file with file based on section name]
en: conflict with @%s `%s' file
pl: konflikt z plikiem @%s `%s'

en: conflict with %s special element
pl: konflikt z elementem specjalnym %s

en: error on closing redirection node file %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pliku przekierowania węzłów %s: %s

en: document without nodes
pl: dokument bez węzłów

en: document without Top node
pl: dokument bez węzła szczytowego.

en: rename %s failed: %s
pl: zmiana nazwy %s nie powiodła się: %s

en: @%s output more than once: %s
pl: @%s zapisano więcej niż raz: %s

en: @%s outside of any node
pl: @%s poza jakimkolwiek węzłem

en: @node name should not contain `,': %s
pl: nazwa @node nie powinna zawierać `,': %s

en: @node %s name should not contain `,': %s
pl: nazwa @node %s nie powinna zawierać `,': %s

en: \verb delimiter `%s' (for LaTeX) used in text `%s'
pl: ogranicznik \verb `%s' (dla LaTeXa) użyty w tekście `%s'

en: @image file `%s' (for LaTeX) not found
pl: Nie znaleziono pliku @image `%s' (dla LaTeXa)

en: empty node name after expansion `%s'
pl: pusta nazwa węzła po rozwinięciu `%s'

en: @%s `%s' previously defined
pl: @%s `%s' już zostało zdefiniowane

en: here is the previous definition as @%s
pl: oto poprzednia definicja jako @%s

en: empty argument in @%s
pl: pusty argument w @%s

en: Index entry in @%s with : produces invalid Info: %s
pl: Wpis indeksu w @%s z : tworzy błędny plik Info: %s

en: entry for index `%s' outside of any node
pl: wpis dla indeksu `%s' poza jakimkolwiek węzłem

en: node name with index entries should not contain `%s'
pl: nazwa węzła mającego wpisy w indeksie nie powinna zawierać `%s'

en: could not find @image file `%s.txt' nor alternate text
pl: nie odnaleziono pliku @image `%s.txt' ani alternatywnego tekstu

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
pl: @string{Note...} tworzy nieprawdziwe odniesienia w Info; należy przeredagować aby zapobiec temu

en: @%s cross-reference name should not contain `:'
pl: nazwa odwołania @%s nie powinna zawierać `:'

en: @%s node name should not contain `%s'
pl: nazwa węzła @%s nie powinna zawierać `%s'

en: `.' or `,' must follow @xref, not %s
pl: Po @xref musi wystąpić `.' lub `,', a nie %s

en: `.' or `,' must follow @xref
pl: Po @xref musi wystąpić `.' lub `,'

en: menu entry node name should not contain `%s'
pl: nazwa węzła wpisu menu nie powinna zawierać `%s'

en: menu entry node name should not contain `:'
pl: nazwa węzła wpisu menu nie powinna zawierać `:'

en: menu entry name should not contain `:'
pl: nazwa wpisu menu nie powinna zawierać `:'

en: could not read %s: %s
pl: nie można odczytać %s: %s

en: error on closing @verbatiminclude file %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pliku @verbatiminclude %s: %s

en: @%s: could not find %s
pl: @%s: nie można znaleźć %s

en: could not open %s: %s
pl: nie można otworzyć %s: %s

en: multiple @%s
pl: wiele @%s

en: @%s requires a name
pl: @%s wymaga nazwy

en: bad name for @%s
pl: niewłaściwa nazwa dla @%s

en: bad or empty @%s formal argument: %s
pl: niewłaściwy lub pusty argument formalny @%s: %s

en: bad syntax for @%s argument: %s
pl: błędna składnia argumentu @%s: %s

en: @end %s seen before @%s closing brace
pl: @end %s wystąpiło przed nawiasem zamykającym @%s

en: @%s seen before @%s closing brace
pl: @%s wystąpiło przed nawiasem zamykającym @%s

en: @%s missing closing brace
pl: Brak klamry zamykającej @%s

en: @%s missing closing delimiter sequence: %s}
pl: Brak ograniczającej sekwencji zamykającej @%s: %s}

en: @itemx should not begin @%s
pl: @itemx nie powinien zaczynać @%s

en: @itemx must follow @item
pl: @itemx musi wystąpić po @item

en: @%s has text but no @item
pl: @%s zawiera tekst, ale nie ma @item

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
pl: `@end' oczekiwało `%s', ale napotkano `%s'

en: @%s seen before @end %s
pl: @%s wystąpiło przed @end %s

en: no matching `@end %s'
pl: brak pasującego `@end %s'

en: misplaced {
pl: źle umieszczone {

en: unmatched `%c%s'
pl: niedopasowane `%c%s'

en: use %s instead of %s in macro arg
pl: w argumencie makra należy używać %s zamiast %s

en: macro `%s' called with too many args
pl: makro `%s' wywołane ze zbyt dużą liczbą argumentów

en: macro `%s' declared without argument called with an argument
pl: makro `%s' zadeklarowane bez argumentów zostało wywołane z argumentem

en: \ in @%s expansion followed `%s' instead of parameter name or \
pl: po \ w @%s wystąpiło `%s' zamiast nazwy parametru lub \

en: @%s missing argument
pl: Brak argumentu @%s

en: unknown @end %s
pl: nieznany @end %s

en: bad argument to @%s: %s
pl: niewłaściwy argument dla @%s: %s

en: @%s: could not open %s: %s
pl: @%s: nie można otworzyć pliku %s: %s

en: bad encoding name `%s'
pl: błędna nazwa kodowania `%s'

en: encoding `%s' is not a canonical texinfo encoding
pl: kodowanie `%s' nie jest kanonicznym kodowaniem texinfo

en: unhandled encoding name `%s'
pl: nieobsługiwana nazwa kodowania `%s'

en: @%s after the first element
pl: @%s po pierwszym elemencie

en: @%s only meaningful on a @multitable line
pl: @%s ma znaczenie tylko w linii @multitable

en: @node precedes @%s, but parts may not be associated with nodes
pl: @node poprzedza @%s, ale części mogą nie być powiązane z węzłami

en: missing category for @%s
pl: brak kategorii dla @%s

en: missing name for @%s
pl: brak nazwy dla @%s

en: unexpected argument on @%s line: %s
pl: nieoczekiwany argument w linii @%s: %s

en: empty multitable
pl: puste multitable

en: superfluous argument to @%s
pl: nadmiarowy argument dla @%s

en: bad argument to @%s
pl: zły argument dla @%s

en: missing @%s argument
pl: brak argumentu @%s

en: command @%s not accepting argument in brace should not be on @%s line
pl: polecenie @%s, nie przyjmujące argumentu w klamrach, nie powinno wystąpić w linii @%s

en: accent command `@%s' not allowed as @%s argument
pl: polecenie akcentu `@%s' nie jest dozwolone jako argument @%s

en: syntax for an external node used for `%s'
pl: użyto składni węzła zewnętrznego dla `%s'

en: empty menu entry name in `%s'
pl: pusta nazwa wpisu menu w `%s'

en: empty node name in menu entry
pl: pusty węzeł we wpisie menu

en: @%s should not appear in @%s
pl: @%s nie powinno wystąpić w @%s

en: @%s should not appear anywhere inside caption
pl: @%s nie powinno wystąpić nigdzie wewnątrz tytułów

en: @%s should not appear anywhere inside @%s
pl: @%s nie powinno wystąpić nigdzie wewnątrz @%s

en: @%s should not appear on @%s line
pl: @%s nie powinno wystąpić w linii @%s

en: @%s should not appear in @%s block
pl: @%s nie powinno wystąpić w bloku @%s

en: macro call nested too deeply (set MAX_MACRO_CALL_NESTING to override; current value %d)
pl: za bardzo zagnieżdżone wywołanie makra (można to zmienić przez MAX_MACRO_CALL_NESTING; obecna wartość %d)

en: recursive call of macro %s is not allowed; use @rmacro if needed
pl: rekurencyjne wywołanie makra %s nie jest dozwolone; w razie potrzeby można użyć @rmacro

en: @%s defined with zero or more than one argument should be invoked with {}
pl: @%s zdefiniowane z zerem lub więcej niż jednym argumentem powinno być wywoływane z {}

en: @%s should only appear in heading or footing
pl: @%s powinno wystąpić tylko w nagłówku lub stopce

en: @%s should only appear in math context
pl: @%s powinno wystąpić tylko w kontekście matematycznym

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
pl: @%s nic nie znaczy wewnątrz bloku `@%s'

en: @%s in empty multitable
pl: @%s w pustym multitable

en: @tab before @item
pl: @tab przed @item

en: too many columns in multitable item (max %d)
pl: zbyt dużo kolumn w elemencie multitable (maksymalnie %d)

en: ignoring @tab outside of multitable
pl: zignorowano @tab poza multitable

en: @%s outside of table or list
pl: @%s poza tabelą lub listą

en: @%s is useless inside of a paragraph
pl: @%s jest bezużyteczne wewnątrz akapitu

en: @%s not allowed inside `@copying' block
pl: @%s nie jest dozwolone wewnątrz bloku `@copying'

en: multiple node @nodedescription
pl: wiele @nodedescription dla węzła

en: @nodedescription outside of any node
pl: @nodedescription poza jakimkolwiek węzłem

en: @%s should only appear in an index entry
pl: @%s powinno wystąpić tylko we wpisie indeksu

en: no more than two levels of index subentry are allowed
pl: dozwolone są najwyżej dwa poziomy zagnieżdżenia indeksu

en: must be after `@%s' to use `@%s'
pl: tylko po `@%s' można użyć `@%s'

en: @author not meaningful outside `@titlepage' and `@quotation' environments
pl: @author nic nie znaczy poza środowiskami `@titlepage' i `@quotation'

en: @dircategory after first node
pl: @dircategory po pierwszym węźle

en: @direntry after first node
pl: @direntry po pierwszym węźle

en: @menu in invalid context
pl: @menu w błędnym kontekście

en: multiple node @nodedescriptionblock
pl: wiele @nodedescriptionblock dla węzła

en: @nodedescriptionblock outside of any node
pl: @nodedescriptionblock poza jakimkolwiek węzłem

en: @verb without associated character
pl: @verb bez powiązanego znaku

en: @%s is not meaningful outside `@float' environment
pl: @%s nic nie znaczy poza środowiskiem `@float'

en: @%s should be right below `@float'
pl: @%s powinno być zaraz poniżej `@float'

en: ignoring multiple @%s
pl: zigorowano wiele @%s

en: command @%s does not accept arguments
pl: polecenie @%s nie może mieć argumentów

en: command @%s missing a node or external manual argument
pl: brak argumentu będącego węzłem lub zewnętrznym podręcznikiem w poleceniu @%s

en: in @%s empty cross reference name after expansion `%s'
pl: pusta nazwa odwołania w @%s po rozwinięciu `%s'

en: in @%s empty cross reference title after expansion `%s'
pl: pusty tytuł odwołania w @%s po rozwinięciu `%s'

en: @image missing filename argument
pl: Po @image brakuje argumentu plikowego

en: @dotless expects `i' or `j' as argument, not `%s'
pl: @dotless oczekuje `i' lub `j' jako argumentu, a nie `%s'

en: @%s missing first argument
pl: brak pierwszego argumentu @%s

en: non-hex digits in argument for @U: %s
pl: błędne znaki jako cyfry szesnastkowe w argumencie dla @U: %s

en: fewer than four hex digits in argument for @U: %s
pl: mniej niż cztery cyfry szesnastkowe w argumencie dla @U: %s

en: argument for @U exceeds Unicode maximum 0x10FFFF: %s
pl: argument dla @U przekracza maksimum dla Unicode 0x10FFFF: %s

en: misplaced }
pl: źle umieszczone }

en: @end %s should only appear at the beginning of a line
pl: @end %s powinno wystąpić tylko na początku linii

en: macro `%s' previously defined
pl: makro `%s' już zostało zdefiniowane

en: here is the previous definition of `%s'
pl: oto poprzednia definicja `%s'

en: redefining Texinfo language command: @%s
pl: ponowna definicja polecenia języka Texinfo: @%s

en: unexpected @
pl: nieoczekiwane @

en: value call nested too deeply (set MAX_MACRO_CALL_NESTING to override; current value %d)
pl: za bardzo zagnieżdżone wywołanie wartości (można to zmienić przez MAX_MACRO_CALL_NESTING; obecna wartość %d)

en: @%s expected braces
pl: @%s oczekiwało nawiasów klamrowych

en: unknown command `%s'
pl: nieznane polecenie `%s'

en: command `@%s' must not be followed by new line
pl: po poleceniu `@%s' nie może wystąpić nowa linia

en: undefined flag: %s
pl: niezdefiniowana flaga: %s

en: bad syntax for @%s
pl: niewłaściwa składnia dla @%s

en: @%s is obsolete
pl: @%s jest przestarzałe

en: @%s should only appear at the beginning of a line
pl: @%s powinno wystąpić tylko na początku linii

en: superfluous arguments for node
pl: nadmiarowe argumenty dla węzła

en: expected @end %s
pl: oczekiwano @end %s

en: @set requires a name
pl: @set wymaga nazwy

en: @clear requires a name
pl: @clear wymaga nazwy

en: @unmacro requires a name
pl: @unmacro wymaga nazwy

en: remaining argument on @%s line: %s
pl: pozostały argument w linii @%s: %s

en: @clickstyle should only accept an @-command as argument, not `%s'
pl: @clickstyle powinno mieć tylko polecenie typu @ jako argument, a nie `%s'

en: environment command %s as argument to @alias
pl: polecenie środowiska %s jako argument dla @alias

en: recursive alias definition of %s through %s ignored
pl: zignorowano rekurencyjną definicję aliasu %s przez %s

en: empty @columnfractions
pl: puste @columnfractions

en: column fraction not a number: %s
pl: szerokość kolumny nie jest liczbą: %s

en: @sp arg must be numeric, not `%s'
pl: argument @sp musi być liczbą, a nie `%s'

en: reserved index name %s
pl: zarezerwowana nazwa indeksu %s

en: unknown source index in @%s: %s
pl: nieznany indeks źródłowy w @%s: %s

en: unknown destination index in @%s: %s
pl: nieznany indeks docelowy w @%s: %s

en: @%s leads to a merging of %s in itself, ignoring
pl: @%s prowadzi do włączenia %s do sanego siebie, zignorowano

en: unknown index `%s' in @printindex
pl: nieznany indeks `%s' w @printindex

en: printing an index `%s' merged in another one, `%s'
pl: wydruk indeksu `%s' włączony w innym, `%s'

en: printindex before document beginning: @printindex %s
pl: polecenie printindex przed początkiem dokumentu: @printindex %s

en: Only @fonttextsize 10 or 11 is supported, not `%s'
pl: Obsługiwane są tylko @fonttextsize 10 lub 11, a nie `%s'

en: @footnotestyle arg must be `separate' or `end', not `%s'
pl: argumentem @footnotestyle musi być `separate' lub `end', a nie `%s'

en: @setchapternewpage arg must be `on', `off' or `odd', not `%s'
pl: argumentem @setchapternewpage musi być `on', `off' lub `odd', a nie `%s'

en: bad argument to @need: %s
pl: niewłaściwy argument dla @need: %s

en: @paragraphindent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'
pl: argumentem @paragraphindent musi być liczba, `none' lub `asis', a nie `%s'

en: @firstparagraphindent arg must be `none' or `insert', not `%s'
pl: argumentem @firstparagraphindent musi być `none' lub `insert', a nie `%s'

en: @exampleindent arg must be numeric/`asis', not `%s'
pl: argumentem @exampleindent musi być liczba lub `asis', a nie `%s'

en: expected @%s on or off, not `%s'
pl: oczekiwano @%s on lub off, a nie `%s'

en: @kbdinputstyle arg must be `code'/`example'/`distinct', not `%s'
pl: argumentem @kbdinpustyle musi być `code', `example' lub `distinct', a nie `%s'

en: @allowcodebreaks arg must be `true' or `false', not `%s'
pl: argumentem @allowcodebreaks musi być `true' lub `false', a nie `%s'

en: @urefbreakstyle arg must be `after'/`before'/`none', not `%s'
pl: argumentem @urefbreakstyle musi być `after', `before' lub `none', a nie `%s'

en: @%s arg must be `top' or `bottom', not `%s'
pl: argumentem @%s musi być `top' lub `bottom', a nie `%s'

[ctx: Texinfo source file warning]
en: warning: %s (possibly involving @%s)
pl: uwaga: %s (prawdopodobnie w związku z @%s)

[ctx: Texinfo source file warning]
en: warning: %s
pl: uwaga: %s

[ctx: whole document warning]
en: %s: warning: %s
pl: %s: uwaga: %s

[ctx: whole document warning]
en: warning: %s
pl: uwaga: %s

en: raising the section level of @%s which is too low
pl: zwiększanie poziomu sekcji @%s, który jest zbyt mały

en: no chapter-level command before @%s
pl: brak polecenia poziomu rozdziału przed @%s

en: lowering the section level of @%s appearing after a lower element
pl: zmniejszanie poziomu sekcji @%s, występującej po niższym elemencie

en: no sectioning command associated with @%s
pl: brak polecenia sekcjonowania związanego z @%s

en: @%s not empty
pl: @%s nie jest pusty

en: @%s reference to nonexistent node `%s'
pl: odwołanie @%s do nie istniejącego węzła `%s'

en: @%s entry node name `%s' different from %s name `%s'
pl: nazwa węzła wpisu @%s `%s' różni się od nazwy %s `%s'

en: node `%s' unreferenced
pl: węzeł `%s' nie ma odwołań

en: node %s for `%s' is `%s' in sectioning but not in menu
pl: węzeł %s dla `%s' to `%s` w sekcjonowaniu, ale nie w menu

en: node `%s' is %s for `%s' in menu but not in sectioning
pl: węzeł `%s' to %s dla `%s' w menu, ale nie w sekcjonowaniu

en: node %s pointer for `%s' is `%s' but %s is `%s' in menu
pl: wskaźnik węzła %s dla `%s' to `%s', ale %s to `%s' w menu

en: node `%s' lacks menu item for `%s' despite being its Up target
pl: węzeł `%s' nie ma elementu menu dla `%s' pomimo bycia jego celem W górę

en: %s pointer `%s' (for node `%s') different from %s name `%s'
pl: wskaźnik %s `%s' (dla węzła `%s') różni się od nazwy %s `%s'

en: %s reference to nonexistent `%s'
pl: odwołanie %s do nie istniejącego `%s'

en: @%s to `%s', different from %s name `%s'
pl: @%s do `%s' różne od nazwy %s `%s'

en: empty index key in @%s
pl: pusty klucz indeksu w @%s

en: empty index sub entry %d key in @%s
pl: pusty klucz podpunktu %d indeksu w @%s

en: could not protect hash character in @%s
pl: nie można zabezpieczyć znaku hash w @%s

en: chm.pm: could not open %s for writing: %s
pl: chm.pm: nie można otworzyć pliku %s do zapisu: %s

en: chm.pm: error on closing %s: %s
pl: chm.pm: błąd podczas zamykania %s: %s

en: @image file `%s' can not be copied
pl: Nie można skopiować pliku @image `%s'

en: could not create images directory `%s': %s
pl: nie można utworzyć katalogu obrazów `%s': %s

en: could not copy `%s' to `%s': %s
pl: nie można skopiować `%s' do `%s': %s

en: error removing directory: %s: %s
pl: błąd podczas usuwania katalogu: %s: %s

en: error removing directory: %s: unlinking %s: %s
pl: błąd podczas usuwania katalogu: %s: usuwanie %s: %s

en: Archive::Zip is required for EPUB file output
pl: Do zapisu pliku EPUB wymagany jest moduł Archive::Zip

en: error creating directory: %s: %s
pl: błąd podczas tworzenia katalogu: %s: %s

en: error creating directory: %s: creating %s: %s
pl: błąd podczas tworzenia katalogu: %s: tworzenie %s: %s

en: epub: no filename output
pl: epub: brak nazwy pliku wyjściowego

en: could not create meta informations directory `%s': %s
pl: nie można utworzyć katalogu meta informacji `%s': %s

en: epub3.pm: could not open %s for writing: %s
pl: epub3.pm: nie można otworzyć pliku %s do zapisu: %s

en: epub3.pm: error on closing %s: %s
pl: epub3.pm: błąd podczas zamykania %s: %s

en: epub3.pm: readdir %s error: %s
pl: epub3.pm: błąd readdir %s: %s

en: epub3.pm: error adding %s to archive
pl: epub3.pm: błąd podczas dodawania %s do archiwum

en: epub3.pm: error writing archive %s
pl: epub3.pm: błąd zapisu archiwum %s

en: %s: %s: cannot parse language line
pl: %s: %s: niezrozumiała linia języka

en: %s: no highlighted language found
pl: %s nie znaleziono języka podświetlania składni

en: %s: error closing input: %s
pl: %s: błąd podczas zamykania wejścia: %s

en: %s: error closing output: %s
pl: %s: błąd podczas zamykania wyjścia: %s

en: %s: error closing errors: %s
pl: %s: błąd podczas zamykania błędów: %s

en: %s: errors: %s
pl: %s: błędy: %s

en: highlight_syntax.pm: could not open %s: %s
pl: highlight_syntax.pm: nie można otworzyć %s: %s

en: highlight_syntax.pm: error on closing %s: %s
pl: highlight_syntax.pm: błąd podczas zamykania %s: %s

en: highlight_syntax.pm: command did not succeed: %s
pl: highlight_syntax.pm: polecenie nie powiodło się: %s

en: highlight_syntax.pm: %s: %d separators; expected %d, the number of fragments +1
pl: highlight_syntax.pm: %s: liczba separatorów %d; oczekiwano %d tj. liczby fragmentów +1

en: highlight_syntax.pm: %s: end of @%s item %d not found
pl: highlight_syntax.pm: %s: nie znaleziono końca elementu @%s %d

en: highlight_syntax.pm: %s: retrieved %d items in HTML; expected %d
pl: highlight_syntax.pm: %s: przetwarzanie wytworzyło elementów w HTML-u: %d; oczekiwano %d

en: highlight_syntax.pm: output has HTML item for @%s but no language %s
pl: highlight_syntax.pm: wyjście ma element HTML dla @%s, ale nie ma języka %s

en: highlight_syntax.pm: output has no HTML item for @%s %s %s
pl: highlight_syntax.pm: wyjście nie ma elementu HTML dla @%s %s %s

en: l2h: could not open latex file %s for writing: %s
pl: l2h: nie można otworzyć pliku LaTeXowego %s do zapisu: %s

en: latex2html.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d
pl: latex2html.pm: przetwarzanie wytworzyło elementów w HTML-u: %d; oczekiwano %d

en: l2h: L2H_TMP directory contains a dot
pl: l2h: katalog L2H_TMP zawiera kropkę

en: l2h: current directory contains a dot
pl: l2h: katalog bieżący zawiera kropkę

en: l2h: command not set
pl: l2h: nie ustawiono polecenia

en: l2h: command did not succeed: %s
pl: l2h: polecenie nie powiodło się: %s

en: l2h: image has invalid extension: %s
pl: l2h: obrazek ma błędne rozszerzenie: %s

en: l2h: rename %s as %s failed: %s
pl: l2h: zmiana nazwy %s na %s nie powiodła się: %s

en: l2h: could not open %s: %s
pl: l2h: nie można otworzyć %s: %s

en: latex2html.pm: end of @%s text %d not found
pl: latex2html.pm: nie znaleziono końca tekstu @%s %d

en: l2h: could not extract the fragment %d for @%s, text %d, from HTML
pl: l2h: nie udało się wydobyć fragmentu %d dla @%s tekstu %d z HTML-a

en: l2h: could not compile %s: %s
pl: l2h: nie można skompilować %s: %s

en: l2h: could not load %s: %s
pl: l2h: nie można załadować %s: %s

en: l2h: error loading %s
pl: l2h: błąd podczas wczytywania %s

en: l2h: could not open %s for writing: %s
pl: l2h: nie można otworzyć %s do zapisu: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for math: %s
pl: tex4ht.pm: nieznany typ konwersji dla wzoru: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for @tex: %s
pl: tex4ht.pm: nieznany typ konwersji dla @tex: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for @latex: %s
pl: tex4ht.pm: nieznany typ konwersji dla @latex: %s

en: tex4ht.pm: could not open %s: %s
pl: tex4ht.pm: nie można otworzyć %s: %s

en: tex4ht.pm: chdir %s failed: %s
pl: tex4ht.pm: przejście do katalogu %s nie powiodła się: %s

en: tex4ht.pm: unable to return to initial directory: %s
pl: tex4ht.pm: nie udało się powrócić do katalogu początkowego: %s

en: tex4ht.pm: output file missing: %s
pl: tex4ht.pm: brak pliku wyjściowego: %s

en: tex4ht.pm: command failed: %s
pl: tex4ht.pm: polecenie nie powiodło się: %s

en: tex4ht.pm: closing communication failed: %s: %s
pl: tex4ht.pm: zamykanie połączenia nie powiodło się: %s: %s

en: tex4ht.pm: end of %s item %d for @%s not found
pl: tex4ht.pm: nie znaleziono końca elementu %s %d dla @%s

en: tex4ht.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d for format %s
pl: tex4ht.pm: przetwarzanie wytworzyło elementów w HTML-u: %d; oczekiwano %d dla formatu %s

en: tex4ht.pm: output has no HTML item for @%s %s
pl: tex4ht.pm: wyjście nie ma elementu HTML dla @%s %s

en: tex4ht.pm: output counter UNDEF; expected %d for @%s
pl: tex4ht.pm: licznik wyjścia UNDEF; oczekiwano %d dla @%s

en: tex4ht.pm: no expected items in the document for @%s
pl: tex4ht.pm: nie oczekiwano elementów w dokumencie dla @%s

en: tex4ht.pm: processing retrieved %d items in HTML; collected %d for @%s
pl: tex4ht.pm: przetwarzanie odczytało elementów w HTML-u: %d; oczekiwano %d dla @%s

en: could not read init file %s
pl: nie można odczytać pliku init %s

en: could not read extension file %s
pl: nie można odczytać pliku rozszerzenia %s

en: ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'
pl: zignorowano nierozpoznaną wartość TEXINFO_OUTPUT_FORMAT `%s'.

en: Usage: %s [OPTION]... TEXINFO-FILE...
pl: Składnia: %s [OPCJA]... PLIK-TEXINFO...

en: Translate Texinfo source documentation to various other formats, by default
    Info files suitable for reading online with Emacs or standalone GNU Info.
    
    This program is commonly installed as both `makeinfo' and `texi2any';
    the behavior is identical, and does not depend on the installed name.
pl: Tłumaczenie źródłowej dokumentacji Texinfo do różnych innych formatów,
    domyślnie plików Info nadających się do czytania pod Emacsem lub samodzielnym
    GNU Info.
    
    Ten program jest zainstalowany wspólnie jako `makeinfo' oraz `texi2any';
    zachowanie jest identycznie i nie zależy od nazwy programu.

en: General options:
          --document-language=STR locale to use in translating Texinfo keywords
                                    for the output document (default C).
          --error-limit=NUM       quit after NUM errors (default %d).
          --force                 preserve output even if errors.
          --help                  display this help and exit.
          --no-validate           suppress node cross-reference validation.
          --no-warn               suppress warnings (but not errors).
          --conf-dir=DIR          search also for initialization files in DIR.
          --init-file=FILE        load FILE to modify the default behavior.
      -c, --set-customization-variable VAR=VAL  set customization variable VAR 
                                    to value VAL.
      -v, --verbose               explain what is being done.
          --version               display version information and exit.
pl: Opcje ogólne:
          --document-language=ŁAŃC lokalizacja używana przy tłumaczeniu słów
                                    kluczowych Texinfo dla dokumentu wyjściowego
                                    (domyślnie C).
          --error-limit=ILE       zakończenie po ILU błędach (domyślnie %d).
          --force                 zachowanie wyjścia nawet w przypadku błędów.
          --help                  wyświetlenie tego opisu i zakończenie.
          --no-validate           pominięcie kontroli odsyłaczy między węzłami.
          --no-warn               pominięcie ostrzeżeń (ale nie błędów).
          --conf-dir=KATALOG      poszukiwanie plików inicjalizacyjnych także
                                    w KATALOGU.
          --init-file=PLIK        wczytanie PLIKU w celu zmiany domyślnego
                                    zachowania.
      -c, --set-customization-variable ZMIENNA=WARTOŚĆ  ustawienie ZMIENNEJ
                                    konfiguracyjnej na WARTOŚĆ.
      -v, --verbose               wyjaśnianie co się dzieje.
          --version               wyświetlenie informacji o wersji i zakończenie.

en: Output format selection (default is to produce Info):
pl: Wybór formatu wyjściowego (domyślnie tworzone jest Info):

en:       --docbook               output Docbook XML.
pl:       --docbook               wyjście w formacie Docbook XML.

en:       --html                  output HTML.
pl:       --html                  wyjście w formacie HTML.

en:       --epub3                 output EPUB 3.
pl:       --epub3                 wyjście w formacie EPUB 3.

en:       --latex                 output LaTeX.
pl:       --latex                 wyjście w formacie LaTeX.

en:       --plaintext             output plain text rather than Info.
pl:       --plaintext             wyjście w postaci czystego tekstu zamiast Info.

en:       --xml                   output Texinfo XML.
pl:       --xml                   wyjście w formacie Texinfo XML.

en:       --dvi, --dvipdf, --ps, --pdf  call texi2dvi to generate given output,
                                    after checking validity of TEXINFO-FILE.
pl:       --dvi, --dvipdf, --ps, --pdf  wywołanie texi2dvi do generowania wyjścia,
                                    po sprawdzeniu poprawności PLIKU-TEXINFO.

en: General output options:
pl: Ogólne opcje wyjścia:

en:   -E, --macro-expand=FILE     output macro-expanded source to FILE,
                                    ignoring any @setfilename.
pl:   -E, --macro-expand=PLIK     zapis źródła z rozwiniętymi makrami do PLIKU,
                                    z pominięciem wszystkich @setfilename.

en:       --no-headers            suppress node separators, Node: lines, and menus
                                    from Info output (thus producing plain text)
                                    or from HTML (thus producing shorter output).
                                    Also, if producing Info, write to
                                    standard output by default.
pl:       --no-headers            pominięcie separatorów węzłów, linii Node: oraz
                                    menu z wyjścia Info (zapisanie czystego tekstu)
                                    lub z HTML (zapisanie krótszego pliku);
                                    także pisanie domyślnie na standardowe wyjście
                                    w przypadku tworzenia Info.

en:       --no-split              suppress any splitting of the output;
                                    generate only one output file.
pl:       --no-split              pominięcie dzielenia wyjścia;
                                    wygenerowanie tylko jednego pliku wyjściowego.

en:       --[no-]number-sections  output chapter and sectioning numbers;
                                    default is on.
pl:       --[no-]number-sections  zapisywanie numerów rozdziałów i sekcji;
                                    domyślnie włączone.

en:   -o, --output=DEST           output to DEST.
                                    With split output, create DEST as a directory
                                    and put the output files there.
                                    With non-split output, if DEST is already
                                    a directory or ends with a /,
                                    put the output file there.
                                    Otherwise, DEST names the output file.
pl:   -o, --output=CEL            zapisanie do CELU.
                                    W przypadku wyjścia dzielonego, utworzenie CELU
                                    jako katalogu i zapisanie tam plików.
                                    W przypadku wyjścia bez podziału, jeśli CEL
                                    jest już katalogiem lub kończy się /,
                                    zapisanie tam pliku wyjściowego.
                                    W innym przypadku CEL to nazwa pliku
                                    wyjściowego.

en:       --disable-encoding      do not output accented and special characters
                                    in Info and plain text output based on document
                                    encoding.
pl:       --disable-encoding      bez zapisu znaków z akcentami i specjalnych do
                                    wyjścia Info i czystego tekstu w oparciu
                                    o kodowanie dokumentu.

en:       --enable-encoding       override --disable-encoding (default).
pl:       --enable-encoding       nadpisanie --disable-encoding (domyślne).

en: Options for Info and plain text:
pl: Opcje dla Info i czystego tekstu:

en:       --fill-column=NUM       break Info lines at NUM columns (default %d).
pl:       --fill-column=ILE       łamanie linii Info po ILU znakach (domyślnie %d).

en:       --footnote-style=STYLE  output footnotes in Info according to STYLE:
                                    `separate' to put them in their own node;
                                    `end' to put them at the end of the node, in
                                    which they are defined (this is the default).
pl:       --footnote-style=STYL   zapis stopek w Info zgodnie ze STYLEM:
                                    `separate' - umieszczenie ich we własnym węźle;
                                    `end' - umieszczenie na końcu węzła, w którym
                                    zostały zdefiniowane (domyślne).

en:       --paragraph-indent=VAL  indent Info paragraphs by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is `none', do not indent; if VAL is
                                    `asis', preserve existing indentation.
pl:       --paragraph-indent=ILE  wcięcia akapitów Info o ILE spacji (domyślnie %d).
                                    Jeśli ILE to `none' lub `brak', bez wcięć;
                                    jeśli ILE to `asis' lub `zachowaj', zachowanie
                                    istniejących wcięć.

en:       --split-size=NUM        split Info files at size NUM (default %d).
pl:       --split-size=ROZMIAR    podział Info na pliki o ROZMIARZE (domyślnie %d).

en: Options for HTML:
          --css-include=FILE      include FILE in HTML <style> output;
                                    read stdin if FILE is -.
          --css-ref=URL           generate CSS reference to URL.
          --internal-links=FILE   produce list of internal links in FILE.
          --split=SPLIT           split at SPLIT, where SPLIT may be `chapter',
                                    `section' or `node'.
          --transliterate-file-names  use file names in ASCII transliteration.
          --node-files            produce redirection files for nodes and 
                                    anchors; default is set only if split.
pl: Opcje dla HTML-a:
          --css-include=PLIK      dołączenie PLIKU w wyjściu HTML <style>;
                                    jeśli PLIK to -, czytane jest standardowe
                                    wejście
          --css-ref=URL           wygenerowanie odniesienia do pliku CSS.
          --internal-links=PLIK   zapisanie listy wewnętrznych odnośników do PLIKU.
          --transliterate-file-names
                                  tworzenie nazw plików w transliteracji ASCII.
          --node-files            tworzenie plików przekierowań dla węzłów
                                    i znaczników; domyśnie tylko przy podziale.

en: Options for DVI/PS/PDF:
          --Xopt=OPT              pass OPT to texi2dvi; can be repeated.
pl: Opcje dla formatów DVI/PS/PDF:
          --Xopt=OPCJA            przekazanie OPCJI do texi2dvi; można powtarzać.

en: Input file options:
pl: Opcje dla pliku wejściowego:

en:  -D VAR                       define the variable VAR, as with @set.
pl:  -D ZMIENNA                   zdefiniowanie ZMIENNEJ, tak jak przez @set.

en:  -D 'VAR VAL'                 define VAR to VAL (one shell argument).
pl:  -D 'ZMIENNA WARTOŚĆ'         zdefiniowanie ZMIENNEJ na WARTOŚĆ
                                    (jeden argument powłoki).

en:  -I DIR                       append DIR to the @include search path.
pl:  -I KATALOG                   dołączenie KATALOGU do wyszukiwań @include.

en:  -P DIR                       prepend DIR to the @include search path.
pl:  -P KATALOG                   wstawienie KATALOGU do wyszukiwań @include.

en:  -U VAR                       undefine the variable VAR, as with @clear.
pl:  -U ZMIENNA                   usunięcie definicji ZMIENNEJ, tak jak @clear.

en: Conditional processing in input:
pl: Warunkowe przetwarzanie wejścia:

en:   --ifdocbook       process @ifdocbook and @docbook even if
                          not generating Docbook.
pl:   --ifdocbook       przetwarzanie @ifdocbook i @docbook nawet jeśli nie jest
                          generowany Docbook.

en:   --ifhtml          process @ifhtml and @html even if not generating HTML.
pl:   --ifhtml          przetwarzanie @ifhtml i @html nawet jeśli nie jest
                          generowany HTML.

en:   --ifinfo          process @ifinfo even if not generating Info.
pl:   --ifinfo          przetwarzanie @ifinfo nawet jeśli nie jest generowane Info.

en:   --iflatex         process @iflatex and @latex.
pl:   --iflatex         przetwarzanie @iflatex i @latex.

en:   --ifplaintext     process @ifplaintext even if not generating plain text.
pl:   --ifplaintext     przetwarzanie @ifplaintext nawet jeśli nie jest generowany
                          czysty tekst.

en:   --iftex           process @iftex and @tex.
pl:   --iftex           przetwarzanie @iftex i @tex.

en:   --ifxml           process @ifxml and @xml.
pl:   --ifxml           przetwarzanie @ifxml i @xml.

en:   --no-ifdocbook    do not process @ifdocbook and @docbook text.
pl:   --no-ifdocbook    nieprzetwarzanie tekstu @ifdocbook i @docbook.

en:   --no-ifhtml       do not process @ifhtml and @html text.
pl:   --no-ifhtml       nieprzetwarzanie tekstu @ifhtml i @html.

en:   --no-ifinfo       do not process @ifinfo text.
pl:   --no-ifinfo       nieprzetwarzanie tekstu @ifinfo.

en:   --no-iflatex      do not process @iflatex and @latex text.
pl:   --no-iflatex      nieprzetwarzanie tekstu @iflatex i @latex.

en:   --no-ifplaintext  do not process @ifplaintext text.
pl:   --no-ifplaintext  nieprzetwarzanie tekstu @ifplaintext.

en:   --no-iftex        do not process @iftex and @tex text.
pl:   --no-iftex        nieprzetwarzanie tekstu @iftex i @tex.

en:   --no-ifxml        do not process @ifxml and @xml text.
pl:   --no-ifxml        nieprzetwarzanie tekstu @ifxml i @xml.

en:   Also, for the --no-ifFORMAT options, do process @ifnotFORMAT text.
pl:   Ponadto opcje --no-ifFORMAT powodują przetwarzanie tekstu @ifnotFORMAT.

en:   The defaults for the @if... conditionals depend on the output format:
      if generating Docbook, --ifdocbook is on and the others are off;
      if generating HTML, --ifhtml is on and the others are off;
      if generating Info, --ifinfo is on and the others are off;
      if generating plain text, --ifplaintext is on and the others are off;
      if generating LaTeX, --iflatex is on and the others are off;
      if generating XML, --ifxml is on and the others are off.
pl:   Domyślne opcje dla warunków @if... zależą od formatu wyjściowego:
      jeśli generowany jest Docbook, --ifdocbook jest włączone, a reszta wyłączona;
      jeśli generowany jest HTML, --ifhtml jest włączone, a reszta wyłączona;
      jeśli generowane jest Info, --ifinfo jest włączone, a reszta wyłączona;
      jeśli generowany jest tekst, --ifplaintext jest włączony, a inne wyłączone;
      jeśli generowany jest LaTeX, --iflatex jest włączony, a inne wyłączone;
      jeśli generowany jest XML, --ifxml jest włączone, a reszta wyłączona.

en: Examples:
      makeinfo foo.texi                      write Info to foo's @setfilename
      makeinfo --html foo.texi               write HTML to @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                write Texinfo XML to @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            write Docbook XML to @setfilename
      makeinfo --plaintext foo.texi          write plain text to standard output
      makeinfo --pdf foo.texi                write PDF using texi2dvi
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  write html without node lines, menus
      makeinfo --number-sections foo.texi    write Info with numbered sections
      makeinfo --no-split foo.texi           write one Info file however big
pl: Przykłady:
      makeinfo foo.texi                      zapisanie Info do @setfilename z foo
      makeinfo --html foo.texi               zapisanie HTML do @setfilename
      makeinfo --xml foo.texi                zapisanie Texinfo XML do @setfilename
      makeinfo --docbook foo.texi            zapisanie DocBook XML do @setfilename
      makeinfo --plaintext foo.texi          zapisanie czystego tekstu na
                                               standardowe wyjście
      makeinfo --pdf foo.texi                zapisanie PDF przy użyciu texi2dvi
    
      makeinfo --html --no-headers foo.texi  zapisanie HTML bez linii węzłów i menu
      makeinfo --number-sections foo.texi    zapisanie Info z numerowanymi sekcjami
      makeinfo --no-split foo.texi           zapisanie jednego wielkiego pliku Info

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
pl: %s: argumentem --footnote-style musi być `separate' lub `end', a nie `%s'.

en: %s is not a valid split possibility
pl: %s nie jest poprawną opcją podziału

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
pl: %s: argument --paragraph-indent musi być liczbą/`none'/`asis', a nie `%s'.

en: %s: when generating %s, only one input FILE may be specified with -o
pl: %s: przy generowaniu %s, opcją -o można podać tylko jeden PLIK wejściowy

en: --Xopt option without printed output
pl: opcja --Xopt bez drukowanego wyjścia

en: unknown tree transformation %s
pl: nieznane przekształcenie drzewa %s

en: ignoring splitting for converted format %s (for %s)
pl: zignorowano podział dla formatu przekształconego %s (dla %s)

en: ignoring splitting for format %s
pl: zignorowano podział dla formatu %s

en: error loading %s: %s
pl: błąd podczas wczytywania %s: %s

en: %s: missing file argument.
pl: %s: brakujący argument plikowy.

en: input file %s; did you mean %s?
pl: plik wejściowy %s; miało być %s?

en: fill_gaps_in_sectioning transformation return no result. No section?
pl: Przekształcenie fill_gaps_in_sectioning zwróciło pusty wynik. Brak sekcji?

en: error on closing macro expand file %s: %s
pl: błąd podczas zamykania pliku rozwinięć makr %s: %s

en: could not open %s for writing: %s
pl: nie można otworzyć pliku %s do zapisu: %s

en: insert_nodes_for_sectioning_commands transformation return no result. No section?
pl: Przekształcenie insert_nodes_for_sectioning_commands zwróciło pusty wynik. Brak sekcji?

en: %s: error on closing internal links file %s: %s
pl: %s: błąd podczas zamykania pliku odnośników wewnętrznych %s: %s

en: unmatched `@end %s'
pl: niedopasowane `@end %s'

en: bad argument to @alias
pl: zły argument dla @alias

en: bad argument to @definfoenclose
pl: zły argument dla @definfoenclose

en: bad argument to @printindex: %s
pl: niewłaściwy argument dla @printindex: %s

en: bad argument to @headings: %s
pl: niewłaściwy argument dla @headings: %s

en: bad argument to @end: %s
pl: niewłaściwy argument dla @end: %s

en: @include: could not find %s
pl: @include: nie odnaleziono %s

en: @include: could not open %s: %s
pl: @include: nie udało się otworzyć %s: %s

en: @setfilename after the first element
pl: @setfilename po pierwszym elemencie

en: @columnfractions only meaningful on a @multitable line
pl: @columnfractions ma znaczenie tylko w linii @multitable

en: @part should not be associated with @top
pl: @part nie powinno być powiązane z @top

en: @node precedes @part, but parts may not be associated with nodes
pl: @node poprzedza @part, ale części nie mogą być powiązane z węzłami

en: bad name for @set
pl: niewłaściwa nazwa dla @set

en: bad name for @clear
pl: niewłaściwa nazwa dla @clear

en: bad name for @unmacro
pl: niewłaściwa nazwa dla @unmacro

en: @\ should only appear in math context
pl: @\ powinno wystąpić tylko w kontekście matematycznym

en: @subentry should only occur in an index entry
pl: @subentry powinno wystąpić tylko we wpisie indeksu

en: bad or empty @%s formal argument:
pl: niewłaściwy lub pusty argument formalny @%s:

en: @%s is obsolete; %s
pl: @%s jest przestarzałe; %s
