texinfo 7.2.91 - en to sk translation catalogue (864 entries)

en: Dir files used for this node
sk: Dir súbory použité pre tento uzol

en: Move forward a character
sk: Posunúť sa o znak dopredu

en: Move backward a character
sk: Posunúť sa o znak dozadu

en: Move to the start of this line
sk: Presunúť sa na začiatok tohto riadku

en: Move to the end of this line
sk: Presunúť sa na koniec tohto riadku

en: Move forward a word
sk: Posunúť sa o slovo dopredu

en: Move backward a word
sk: Posunúť sa o slovo dozadu

en: Delete the character under the cursor
sk: Zmazať znak pod kurzorom

en: Delete the character behind the cursor
sk: Zmazať znak za kurzorom

en: Cancel or quit operation
sk: Zrušiť alebo ukončiť úlohu

en: Accept (or force completion of) this line
sk: Prijať tento riadok (alebo vynútiť jeho doplnenie)

en: Insert next character verbatim
sk: Vložiť ďalší znak doslovne

en: Insert a TAB character
sk: Vložiť znak tabulátora

en: Transpose characters at point
sk: Prevrátiť znaky na polohe

en: Yank back the contents of the last kill
sk: Vložiť obsah posledného vystrihnutia

en: Kill ring is empty
sk: Zásobník vystrihovania je prázdny

en: Yank back a previous kill
sk: Vložiť naposledy vystrihnutý úsek

en: Kill to the end of the line
sk: Vystrihnúť až po koniec riadku

en: Kill to the beginning of the line
sk: Vystrihnúť až po začiatok riadku

en: Kill the word following the cursor
sk: Vystrihnúť slovo za kurzorom

en: Kill the word preceding the cursor
sk: Vystrihnúť slovo pred kurzorom

en: No completions
sk: Bez dopĺňania

en: Not complete
sk: Nedoplnené

en: List possible completions
sk: Zobraziť možné doplnenia

en: Sole completion
sk: Jediné možné doplnenie

en: %d completion:
     | %d completions:
sk[0]: %d doplnenie:
sk[1]: %d doplnenia:
sk[2]: %d doplnení:

en: Insert completion
sk: Doplniť

en: Building completions...
sk: Zostavujú sa doplnenia...

en: Scroll the completions window
sk: Posúvať okno s doplneniami

en: looking for file "%s"
sk: hľadá sa súbor „%s“

en: looking for file %s in %s
sk: hľadá sa súbor „%s“ v %s

en: found file %s
sk: našiel sa súbor %s

en: Footnotes could not be displayed
sk: Poznámky pod čiarou sa nepodarilo zobraziť

en: Show the footnotes associated with this node in another window
sk: Zobraziť poznámky pod čiarou súvisiace s týmto uzlom v novom okne

en: No footnotes in this node
sk: Žiadne poznámky pod čiarou v tomto uzle

en: ---------- Footnotes ----------
sk: ---------- Poznámky pod čiarou ----------

en: Finding index entries...
sk: Vyhľadávajú sa položky registra...

en: Look up a string in the index for this file
sk: Vyhľadať reťazec v registri tohto súboru

en: No indices found
sk: Nenašli sa žiadne položky registra

en: Index entry:
sk: Položka registra:

en: No indices found.
sk: Nenašli sa žiadne položky registra.

en: Found '%s' in %s. ('\[next-index-match]' tries to find next.)
sk: Našla sa položka „%s“ v %s. („\[next-index-match]“ sa pokúša nájsť ďalšiu.)

en: Go to the next matching index item from the last '\[index-search]' command
sk: Ísť na ďalšiu zodpovedajúcu položku registra vo výsledku z posledného príkazu „\[index-search]“

en: No previous index search string
sk: Žiadny predošlý reťazec vyhľadávania v registri

en: No more index entries containing '%s'
sk: Žiadne ďalšie položky registra obsahujúce „%s“

en: No index entries containing '%s'
sk: Žiadne položky registra obsahujúce „%s“

en: Scanning indices of '%s'...
sk: Prehľadávajú sa položky registra pre „%s“...

en: Grovel all known info file's indices for a string and build a menu
sk: Prejsť všetky položky registra v info súboroch a zostaviť ponuku

en: Index apropos
sk: Vyhľadávať v registri

en: Index entries containing '%s':
sk: Položky registra obsahujúce „%s“:

en: Virtual Index
    *************
    
    Index entries that match '%s':
sk: Virtuálny register
    ******************
    
    Položky registra zhodujúce sa s „%s“:

en: List all matches of a string in the index
sk: Zobraziť zoznam všetkých zhôd s reťazcom v registri

en: Index topic
sk: Predmet registra

en: No index entries containing '%s'.
sk: Žiadne položky registra obsahujúce „%s“.

en: No available info files have '%s' in their indices
sk: Žiadny z dostupných info súborov nemá medzi položkami registra „%s“

en: No menu item '%s' in node '%s'
sk: Položka „%s“ sa v uzle „%s“ nenachádza

en: Cannot find node '%s'
sk: Nepodarilo sa nájsť uzol „%s“

en: No program name given
sk: Nebol zadaný názov programu

en: invalid number: %s
sk: neplatné číslo: %s

en: malformed variable assignment: %s
sk: nesprávny tvar pridelenia hodnoty premennej: %s

en: %s: no such variable
sk: %s: premenná nejestvuje

en: value %s is not valid for variable %s
sk: %s nie je platná hodnota pre premennú %s

en: Try --help for more information.
sk: Skúste zistiť viac pomocou --help.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sk: Držiteľ autorského práva (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Licencia GPLv3+: GNU GPL verzia 3 alebo novšia <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Toto je slobodný program: môžete ho meniť a ďalej šíriť.
    V rozsahu, ktorý umožňuje právny poriadok, sa neposkytuje ŽIADNA ZÁRUKA.

en: no index entries found for '%s'
sk: pre „%s“ sa nenašli žiadne položky registra

en: Usage: %s [OPTION]... [MENU-ITEM...]
    
    Read documentation in Info format.
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... [POLOŽKA-PONUKY...]
    
    Prečítajte si príručku v Info formáte.

en: Frequently-used options:
sk: Často používané možnosti:

en:   -a, --all                    use all matching manuals
sk:   -a, --all                    použiť všetky zodpovedajúce príručky

en:   -k, --apropos=STRING         look up STRING in all indices of all manuals
sk:   -k, --apropos=REŤAZEC         vyhľadať REŤAZEC v registroch všetkých príručiek

en:   -d, --directory=DIR          add DIR to INFOPATH
sk:   -d, --directory=PRIEČINOK          pridať PRIEČINOK do INFOPATH

en:   -f, --file=MANUAL            specify Info manual to visit
sk:   -f, --file=PRÍRUČKA            vybrať Info príručku na prezretie

en:   -h, --help                   display this help and exit
sk:   -h, --help                   zobraziť túto nápovedu a skončiť

en:       --index-search=STRING    go to node pointed by index entry STRING
sk:       --index-search=REŤAZEC    prejsť na uzol, na ktorý odkazuje položka registra REŤAZEC

en:   -n, --node=NODENAME          specify nodes in first visited Info file
sk:   -n, --node=NÁZOV          vybrať uzly v prvom prezretom Info súbore

en:   -o, --output=FILE            output selected nodes to FILE
sk:   -o, --output=SÚBOR            uložiť vybrané uzly do SÚBORU

en:   -b, --speech-friendly        be friendly to speech synthesizers
sk:   -b, --speech-friendly        byť priateľský k hlasovým syntetizátorom

en:       --subnodes               recursively output menu items
sk:       --subnodes               rekurzívne vypísať položky ponuky

en:   -v, --variable VAR=VALUE     assign VALUE to Info variable VAR
sk:   -v, --variable PREMENNÁ=HODNOTA     prideliť HODNOTU Info PREMENNEJ

en:       --version                display version information and exit
sk:       --version                zobraziť údaje o verzii a skončiť

en:   -w, --where, --location      print physical location of Info file
sk:   -w, --where, --location      vypísať umiestnenie Info súboru

en: The first non-option argument, if present, is the menu entry to start from;
    it is searched for in all 'dir' files along INFOPATH.
    If it is not present, info merges all 'dir' files and shows the result.
    Any remaining arguments are treated as the names of menu
    items relative to the initial node visited.
sk: Ak je prítomný, a ak to nie je prepínač, tak sa prvý parameter považuje za
    položku ponuky, od ktorej sa má začať; vyhľadá sa vo všetkých „dir“ súboroch
    v INFOPATH. Ak sa tam nenájde, info zlúči všetky „dir“ súbory a zobrazí
    výsledok. S akýmikoľvek zostávajúcimi parametrami sa bude narábať ako
    s názvami položiek ponuky súvisiacimi s prvým navštíveným uzlom.

en: For a summary of key bindings, type H within Info.
sk: Prehľad klávesových skratiek zobrazíte stlačením H vrámci Info.

en:  Examples:
sk:  Príklady:

en:   info                         show top-level dir menu
sk:   info                         zobraziť ponuku priečinka najvyššej úrovne

en:   info info-stnd               show the manual for this Info program
sk:   info info-stnd               zobraziť príručku pre tento Info program

en:   info emacs                   start at emacs node from top-level dir
sk:   info emacs                   začať na uzle „emacs“ z priečinka najvyššej úrovne

en:   info emacs buffers           select buffers menu entry in emacs manual
sk:   info emacs buffers         vybrať položku „buffers“ z ponuky príručky Emacsu

en:   info emacs -n Files          start at Files node within emacs manual
sk:   info emacs -n Files         začať na uzle „Files“ v príručke Emacsu

en:   info '(emacs)Files'          alternative way to start at Files node
sk:   info '(emacs)Files'         ďalší spôsob ako začať na uzle „Files“

en:   info --subnodes -o out.txt emacs
                                   dump entire emacs manual to out.txt
sk:   info --subnodes -o výstup.txt emacs
                                   vypísať celú príručku Emacsu do „výstup.txt“

en:   info -f ./foo.info           show file ./foo.info, not searching dir
sk:   info -f ./hruska.info        zobraziť súbor „./hruska.info“, nevyhľadávať v dir

en: Cannot find node '(%s)%s'
sk: Nedá sa nájsť uzol „(%s)%s“

en: Point doesn't appear within this window's node!
sk: Bod sa nevyskytuje vrámci uzla tohto okna!

en: No menu in this node
sk: Žiadna ponuka v tomto uzle

en: No cross references in this node
sk: Žiadne krížové odkazy v tomto uzle

en: Only one window
sk: Iba jedno okno

en: Resulting window would be too small
sk: Výsledné okno by bolo primalé

en: Basic Info command keys
sk: Klávesové skratky základných Info príkazov

en: \%-10[quit-help]  Close this help window.
sk: \%-10[quit-help]  Zatvoriť toto okno pomocníka.

en: \%-10[quit]  Quit Info altogether.
sk: \%-10[quit]  Ukončiť Info.

en: \%-10[get-info-help-node]  Invoke the Info tutorial.
sk: \%-10[get-info-help-node]  Vyvolať príručku pre Info.

en: \%-10[prev-line]  Move up one line.
sk: \%-10[prev-line]  Posunúť sa o riadok vyššie.

en: \%-10[next-line]  Move down one line.
sk: \%-10[next-line]  Posunúť sa o riadok nižšie.

en: \%-10[scroll-backward]  Scroll backward one screenful.
sk: \%-10[scroll-backward]  Posunúť sa o jednu dĺžku okna späť.

en: \%-10[scroll-forward]  Scroll forward one screenful.
sk: \%-10[scroll-forward]  Posunúť sa o jednu dĺžku okna vpred.

en: \%-10[beginning-of-node]  Go to the beginning of this node.
sk: \%-10[beginning-of-node]  Ísť na začiatok tohto uzla.

en: \%-10[end-of-node]  Go to the end of this node.
sk: \%-10[end-of-node]  Ísť na koniec tohto uzla.

en: \%-10[move-to-next-xref]  Skip to the next hypertext link.
sk: \%-10[move-to-next-xref]  Preskočiť na ďalší hypertextový odkaz.

en: \%-10[select-reference-this-line]  Follow the hypertext link under the cursor.
sk: \%-10[select-reference-this-line]  Nasledovať hypertextový odkaz pod kurzorom.

en: \%-10[history-node]  Go back to the last node seen in this window.
sk: \%-10[history-node]  Vrátiť sa na posledný zobrazený uzol v tomto okne.

en: \%-10[global-prev-node]  Go to the previous node in the document.
sk: \%-10[global-prev-node]  Vrátiť sa na predchádzajúci uzol dokumentu.

en: \%-10[global-next-node]  Go to the next node in the document.
sk: \%-10[global-next-node]  Ísť na nasledujúci uzol dokumentu.

en: \%-10[prev-node]  Go to the previous node on this level.
sk: \%-10[prev-node]  Vrátiť sa na predchádzajúci uzol tejto úrovne.

en: \%-10[next-node]  Go to the next node on this level.
sk: \%-10[next-node]  Ísť na nasledujúci uzol tejto úrovne.

en: \%-10[up-node]  Go up one level.
sk: \%-10[up-node]  Ísť o úroveň vyššie.

en: \%-10[top-node]  Go to the top node of this document.
sk: \%-10[top-node]  Ísť na uzol najvyššej úrovne tohto dokumentu.

en: \%-10[dir-node]  Go to the main 'directory' node.
sk: \%-10[dir-node]  Ísť na hlavný „priečinkový“ uzol.

en: 1...9       Pick the first...ninth item in this node's menu.
sk: 1...9       Vybrať prvú...deviatu položku v ponuke tohto uzla.

en: \%-10[last-menu-item]  Pick the last item in this node's menu.
sk: \%-10[last-menu-item]  Vybrať poslednú položku v ponuke tohto uzla.

en: \%-10[menu-item]  Pick a menu item specified by name.
sk: \%-10[menu-item]  Vybrať položku ponuky s určitým názvom.

en: \%-10[xref-item]  Follow a cross reference specified by name.
sk: \%-10[xref-item]  Nasledovať krížový odkaz s určitým názvom.

en: \%-10[goto-node]  Go to a node specified by name.
sk: \%-10[goto-node]  Ísť na uzol s určitým názvom.

en: \%-10[search]  Search forward for a specified string.
sk: \%-10[search]  Hľadať určitý reťazec dopredu.

en: \%-10[search-previous]  Search for previous occurrence.
sk: \%-10[search-previous]  Hľadať predchádzajúci výskyt.

en: \%-10[search-next]  Search for next occurrence.
sk: \%-10[search-next]  Hľadať nasledujúci výskyt.

en: \%-10[index-search]  Search for a specified string in the index, and
                  select the node referenced by the first entry found.
sk: \%-10[index-search]  Hľadať určitý reťazec v registri a vybrať uzol,
                  na ktorý odkazuje prvá nájdená položka.

en: \%-10[virtual-index]  Synthesize menu of matching index entries.
sk: \%-10[virtual-index]  Zostaviť ponuku zodpovedajúcich položiek registra.

en: \%-10[abort-key]  Cancel the current operation.
sk: \%-10[abort-key]  Prerušiť prebiehajúci úkon.

en: This is GNU Info version %s.
sk: Toto je GNU Info verzie %s.

en: The current search path is:
sk: Súčasná cesta vyhľadávania je:

en: Commands available in Info windows:
sk: Príkazy dostupné v Info oknách:

en: Commands available in the echo area:
sk: Príkazy dostupné v oblasti odozvy:

en: The following commands can only be invoked via %s:
sk: Nasledovné príkazy možno vyvolať len prostredníctvom %s:

en: The following commands cannot be invoked at all:
sk: Nasledovné príkazy nemožno vyvolať vôbec:

en: Variables:
sk: Premenné:

en: Not enough room for a help window, please delete a window
sk: Nie je dosť miesta pre okno pomocníka, odstráňte, prosím, nejaké okno

en: Display help message
sk: Zobraziť nápovedu

en: Visit Info node '(info)Help'
sk: Navštíviť Info uzol „(info)Help“

en: Print documentation for KEY
sk: Zobraziť pomocníka pre KLÁVESU

en: Describe key: %s
sk: Popísať klávesu: %s

en: %s is undefined
sk: %s nebola pridelená

en: Show what to type to execute a given command
sk: Zistiť, čo treba zadať pre vykonanie určitého príkazu

en: Where is command:
sk: Kde je príkaz:

en: '%s' is not on any keys
sk: „%s“ nemá žiadnu klávesovú skratku

en: %s can only be invoked via %s
sk: %s možno vyvolať len pomocou %s

en: %s can be invoked via %s
sk: %s možno vyvolať pomocou %s

en: There is no function named '%s'
sk: Funkcia s názvom „%s“ nejestvuje

en: could not open init file %s
sk: nepodarilo sa otvoriť spúšťací súbor %s

en: key sequence too long
sk: pridlhá postupnosť kláves

en: missing key sequence
sk: chýba postupnosť kláves

en: NUL character (\000) not permitted
sk: Znak NUL (\000) nie je povolený

en: invalid octal sequence for byte value (\%o)
sk: neplatná osmičková postupnosť pre slabiku (\%o)

en: NUL character (^%c) not permitted
sk: Znak NUL (^%c) nie je povolený

en: missing action name
sk: chýba názov úkonu

en: cannot bind key sequence to menu-digit
sk: nemožno prideliť postupnosť kláves k číslici ponuky

en: unknown action `%s'
sk: neznámy úkon „%s“

en: action name too long
sk: pridlhý názov úkonu

en: extra characters following action `%s'
sk: nadbytočný znak za úkonom „%s“

en: missing variable name
sk: chýba názov premennej

en: missing `=' immediately after variable name
sk: chýba „=“ hneď za názvom premennej

en: variable name too long
sk: pridlhý názov premennej

en: value too long
sk: pridlhá hodnota

en: "%s", line %u:
sk: „%s“, riadok %u:

en: Read the name of an Info command and describe it
sk: Prečítať názov Info príkazu a opísať ho

en: Describe command:
sk: Opísať príkaz:

en: Read a command name in the echo area and execute it
sk: Prečítať názov príkazu v oblasti odozvy a vykonať ho

en: Cannot execute an 'echo-area' command here
sk: Tu sa nedá vykonať príkaz z oblasti odozvy

en: Set the height of the displayed window
sk: Nastaviť výšku zobrazeného okna

en: Set screen height to (%d):
sk: Nastaviť výšku okna na (%d):

en:    Source files groveled to make this file include:
sk:    Zdrojové súbory boli upravené tak, aby tento súbor zahŕňal:

en: Couldn't manipulate the file %s.
sk: Nepodarilo sa upraviť súbor %s.

en:   (File)Node                        Lines   Size   Containing File
      ----------                        -----   ----   ---------------
sk:   (Súbor)Uzol                        Riadkov   Veľkosť   Obsiahnuté v súbore
      -----------                        -------   -------   -------------------

en: Here is the menu of nodes you have recently visited.
    Select one from this menu, or use '\[history-node]' in another window.
sk: Tu je ponuka uzlov, ktoré ste nedávno navštívili.
    Vyberte jeden z ponuky alebo použite „\[history-node]“ v inom okne.

en: Make a window containing a menu of all of the currently visited nodes
sk: Vytvoriť okno obsahujúce ponuku všetkých doteraz navštívených uzlov

en: Select a node which has been previously visited in a visible window
sk: Vybrať uzol, ktorý už bol predtým navštívený vo viditeľnom okne

en: Select visited node:
sk: Vybrať navštívený uzol:

en: The reference disappeared! (%s).
sk: Odkaz zmizol! (%s).

en: Terminal cannot be initialized: %s
sk: Nedá sa spustiť príkazový riadok: %s

en: Error converting file character encoding
sk: Chyba pri prevode kódovania znakov súboru

en: regexp error: %s
sk: chyba regulárneho výrazu: %s

en: Cannot find a window!
sk: Nedá sa nájsť žiadne okno!

note: TRANSLATORS: Try to keep this message (when "expanded") at most 79 characters; anything after the 79th character will not actually be displayed on an 80-column terminal.
en: Welcome to Info version %s.  Type \[get-help-window] for help, \[get-info-help-node] for tutorial.
sk: Vitajte v Info verzie %s.  Pomoc získate zadaním \[get-help-window], \[get-info-help-node]
    vyvolá príručku.

en: Terminal type '%s' is not smart enough to run Info
sk: Druh príkazového riadka „%s“ nie je dosť vyspelý na prevádzku programu Info

en: Unknown command (%s)
sk: Neznámy príkaz (%s)

en: "%s" is invalid
sk: „%s“ je neplatný

en: '%s' is invalid
sk: „%s“ je neplatný

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Could not create output file '%s'
sk: Nepodarilo sa vytvoriť výstupný súbor „%s“

en: error writing to %s: %s
sk: chyba pri zapisovaní do %s: %s

en: closing %s
sk: zatvára sa %s

en: writing node %s...
sk: zapisuje sa uzol %s...

en: Show all matching files
sk: Zobraziť všetky zodpovedajúce súbory

en: No file index
sk: Súbor nemá register

en: Move down to the next line
sk: Posunúť sa o riadok nižšie

en: Move up to the previous line
sk: Posunúť sa o riadok vyššie

en: Move the cursor to a specific line of the window
sk: Presunúť kurzor na určitý riadok v okne

en: Move to the end of the line
sk: Presunúť sa na koniec riadku

en: Move to the start of the line
sk: Presunúť sa na začiatok riadku

en: Move to the start of this node
sk: Presunúť sa na začiatok tohto uzla

en: Move to the end of this node
sk: Presunúť sa na koniec tohto uzla

en: Scroll forward in this window
sk: Posunúť sa ďalej v tomto okne

en: Scroll backward in this window
sk: Posunúť sa naspäť v tomto okne

en: Scroll forward in this window and set default window size
sk: Posunúť sa ďalej v tomto okne a nastaviť predvolenú veľkosť okna

en: Scroll backward in this window and set default window size
sk: Posunúť sa naspäť v tomto okne a nastaviť predvolenú veľkosť okna

en: Scroll forward in this window staying within node
sk: Posunúť sa ďalej v tomto okne zotrvajúc vrámci uzla

en: Scroll backward in this window staying within node
sk: Posunúť sa naspäť v tomto okne zotrvajúc vrámci uzla

en: Scroll forward in this window staying within node and set default window size
sk: Posunúť sa ďalej v tomto okne zotrvajúc v rámci uzla a nastaviť predvolenú veľkosť okna

en: Scroll backward in this window staying within node and set default window size
sk: Posunúť sa naspäť v tomto okne zotrvajúc v rámci uzla a nastaviť predvolenú veľkosť okna

en: Scroll down by lines
sk: Posunúť sa o niekoľko riadkov nadol

en: Scroll up by lines
sk: Posunúť sa o niekoľko riadkov nahor

en: Scroll down by half screen size
sk: Posunúť sa o polovicu veľkosti okna nadol

en: Scroll up by half screen size
sk: Posunúť sa o polovicu veľkosti okna nahor

en: Scroll the other window
sk: Posunúť sa v druhom okne

en: Scroll the other window backward
sk: Posunúť sa naspäť v druhom okne

en: Select the next window
sk: Vybrať nasledujúce okno

en: Select the previous window
sk: Vybrať predchádzajúce okno

en: Split the current window
sk: Rozdeliť súčasné okno

en: Delete the current window
sk: Odstrániť súčasné okno

en: Cannot delete the last window
sk: Nedá sa odstrániť posledné okno

en: Cannot delete a permanent window
sk: Trvalé okno sa nedá odstrániť

en: Delete all other windows
sk: Odstrániť všetky ostatné okná

en: Grow (or shrink) this window
sk: Rozšíriť (alebo zúžiť) toto okno

en: Divide the available screen space among the visible windows
sk: Rozdeliť dostupné miesto na obrazovke medzi viditeľné okná

en: Toggle the state of line wrapping in the current window
sk: Prepnúť zalamovanie riadkov v súčasnom okne

en: Select this menu item
sk: Vybrať túto položku ponuky

en: There isn't %d item in this menu | There aren't %d items in this menu
sk[0]: V tejto ponuke nie je %d položka
sk[1]: V tejto ponuke nie sú %d položky
sk[2]: V tejto ponuke nie je %d položiek

en: Select the last item in this node's menu
sk: Vybrať poslednú položku v ponuke tohto uzla

en: Menu item (%s):
sk: Položka ponuky (%s):

en: Menu item:
sk: Položka ponuky:

en: Follow xref (%s):
sk: Nasledovať krížový odkaz (%s):

en: Follow xref:
sk: Nasledovať krížový odkaz:

en: The reference disappeared! (%s)
sk: Odkaz zmizol! (%s)

en: Read a menu item and select its node
sk: Prečítať položku ponuky a vybrať príslušný uzol

en: Read a footnote or cross reference and select its node
sk: Prečítať položku pod čiarou alebo odkaz a vybrať príslušný uzol

en: Move to the start of this node's menu
sk: Presunúť sa na začiatok ponuky tohto uzla

en: Visit as many menu items at once as possible
sk: Naraz navštíviť toľko položiek ponuky, koľko sa len dá

en: Move to the previous cross reference
sk: Presunúť sa na predchádzajúci krížový odkaz

en: Move to the next cross reference
sk: Presunúť sa na nasledujúci krížový odkaz

en: Select reference or menu item appearing on this line
sk: Vybrať odkaz alebo položku ponuky vyskytujúcu sa na tomto riadku

en: No menu in node '%s'
sk: Uzol „%s“ nemá ponuku

en: Unable to find node referenced by '%s' in '%s'
sk: Nepodarilo sa nájsť uzol, na ktorý odkazuje „%s“ v „%s“

en: Read a list of menus starting from dir and follow them
sk: Prečítať zoznam ponúk počínajúc dir a nasledovať ich

en: Follow menus:
sk: Nasledovať ponuky:

en: No '%s' pointer for this node
sk: Niet ukazovateľa „%s“ pre tento uzol

en: Select the Next node
sk: Vybrať nasledujúci uzol

en: Select the Prev node
sk: Vybrať prechádzajúci uzol

en: Select the Up node
sk: Vybrať vrchný uzol

en: Select the last node in this file
sk: Vybrať posledný uzol v tomto súbore

en: This window has no additional nodes
sk: Toto okno nemá žiadne ďalšie uzly

en: Select the first node in this file
sk: Vybrať prvý uzol v tomto súbore

en: You are already at the last page of this node
sk: Už ste na poslednej stránke tohto uzla

en: No more nodes within this document
sk: V tomto dokumente už nie sú žiadne ďalšie uzly

en: You are already at the first page of this node
sk: Už ste na prvej stránke tohto uzla

en: No 'Prev' or 'Up' for this node within this document
sk: V tomto dokumente nie je pre tento uzol dostupný ani „Predchádzajúci“, ani „Hore“

en: Move forwards or down through node structure
sk: Posunúť sa dopredu alebo dole po kostre uzla

en: Move backwards or up through node structure
sk: Posunúť sa dozadu alebo hore po kostre uzla

en: Read a node name and select it
sk: Prečítať názov uzla a vybrať ho

en: Goto node:
sk: Ísť na uzol:

en: Find the node describing program invocation
sk: Nájsť uzol popisujúci vyvolanie programu

en: Find Invocation node of [%s]:
sk: Nájsť vyvolávací uzol pre [%s]:

en: Read a manpage reference and select it
sk: Prečítať odkaz na stránku pomocníka a vybrať ho

en: Get Manpage:
sk: Získať stránku pomocníka:

en: Select the node 'Top' in this file
sk: Vybrať uzol „Hore“ v tomto súbore

en: Select the node '(dir)'
sk: Vybrať uzol „(dir)“

en: Show full file name of node being displayed
sk: Zobraziť úplný názov súbore pre práve zobrazený uzol

en: Select the most recently selected node
sk: Vybrať naposledy vybratý uzol

en: No earlier node in history
sk: V histórii nie je žiadny predošlý uzol

en: Read the name of a file and select it
sk: Prečítať názov súboru a vybrať ho

en: Find file:
sk: Nájsť súbor:

en: Cannot find '%s'
sk: Nepodarilo sa nájsť „%s“

en: Pipe the contents of this node through INFO_PRINT_COMMAND
sk: Zreťaziť obsah tohto uzla cez INFO_PRINT_COMMAND

en: Cannot open pipe to '%s'
sk: Nepodarilo sa otvoriť zreťazenie do „%s“

en: printing node %s...
sk: zobrazuje sa uzol %s...

en: finished printing node %s
sk: zobrazovanie uzla %s dokončené

en: Toggle the usage of regular expressions in searches
sk: Prepnúť používanie regulárnych výraz pri vyhľadávaní

en: Using regular expressions for searches
sk: Pri vyhľadávaní používať regulárne výrazy

en: Using literal strings for searches
sk: Pri vyhľadávaní spracovávať reťazce doslovne

en: Search continued from the end of the document
sk: Vyhľadávanie pokračuje od konca dokumentu

en: Search continued from the beginning of the document
sk: Vyhľadávanie pokračuje od začiatku dokumentu

en: Searching subfile %s ...
sk: Vyhľadáva sa v podsúbore %s ...

en: Search failed
sk: Vyhľadávanie zlyhalo

en: Regexp search
sk: Vyhľadávanie pomocou regulárneho výrazu

en: Search
sk: Vyhľadať

en:  case-sensitively
sk:  rozlišovať malé a veľké písmená

en:  backward
sk:  dozadu

en: Search string too short
sk: Prikrátky reťazec vyhľadávania

en: Going back to last match from %s
sk: Návrat k poslednej zhode z %s

en: No more matches
sk: Žiadne ďalšie zhody

en: Search this node and subnodes for a string
sk: Vyhľadať reťazec v tomto uzle a poduzloch

note: TRANSLATORS: %s is the title of a node.
en: Search under %s:
sk: Vyhľadať pod %s:

en: Go to next match in Info sub-tree
sk: Ísť na nasledujúcu zhodu v Info pod-strome

en: No active search
sk: Žiadne prebiehajúce vyhľadávanie

en: Go to previous match in Info sub-tree
sk: Ísť na predchádzajúcu zhodu v Info pod-strome

en: Read a string and search for it case-sensitively
sk: Prečítať reťazec a vyhľadať ho rozlišujúc malé a veľké písmená

en: Read a string and search for it
sk: Prečítať reťazec a vyhľadať ho

en: Read a string and search backward for it
sk: Prečítať reťazec a vyhľadať ho dozadu

en: Repeat last search in the same direction
sk: Zopakovať posledné vyhľadávanie v rovnakom smere

en: No previous search string
sk: Žiadny predtým hľadaný reťazec

en: Repeat last search in the reverse direction
sk: Zopakovať posledné vyhľadávanie v opačnom smere

en: Clear displayed search matches
sk: Vyčistiť zobrazenie nájdených zhôd

en: Search interactively for a string as you type it
sk: Vyhľadávať reťazec popri písaní

en: Regexp I-search backward:
sk: Vyhľadať regulárny výraz dozadu popri písaní:

en: I-search backward:
sk: Vyhľadať dozadu popri písaní:

en: Regexp I-search:
sk: Vyhľadať  popri písaní:

en: I-search:
sk: Vyhľadať popri písaní:

en: Failing
sk: Zlyháva

en: Cancel current operation
sk: Prerušiť prebiehajúci úkon

en: Display version of Info being run
sk: Zobraziť verziu Info, ktorá sa práve používa

en: GNU Info version %s
sk: GNU Info verzie %s

en: Redraw the display
sk: Opätovne vykresliť obrazovku

en: Quit using Info
sk: Ukončiť používanie programu Info

en: Run command bound to this key's lowercase variant
sk: Vykonať príkaz pridelený k malému tvaru písmena tejto klávesy

en: Add this digit to the current numeric argument
sk: Pridať túto číslicu k súčasnému číselnému parametru

en: Start (or multiply by 4) the current numeric argument
sk: Začať (alebo vynásobiť štyrmi) súčasný číselný parameter

en: When "On", footnotes appear and disappear automatically
sk: Keď je „zapnuté“, poznámky pod čiarou sa samé zobrazujú aj skrývajú

en: When "On", creating or deleting a window resizes other windows
sk: Keď je „zapnuté“, vytváranie a odstraňovanie okien spôsobí prispôsobenie veľkosti ostatných okien

en: When "On", flash the screen instead of ringing the bell
sk: Keď je „zapnuté“, prebliknúť obrazovku namiesto zazvonenia

en: When "On", errors cause the bell to ring
sk: Keď je „zapnuté“, pri chybách zvoní zvonček

en: When "On", Info garbage collects files which had to be uncompressed
sk: Keď je „zapnuté“, Info pravidelne čistí súbory, ktoré bolo potrebné rozbaliť

en: When "On", the portion of the matched search string is highlighted
sk: Keď je „zapnuté“, zhodná časť reťazca sa zvýrazní

en: Controls what happens when scrolling is requested at the end of a node
sk: Ovláda, čo sa má stať pri posune za koniec uzla

en: Same as scroll-behaviour
sk: To isté, čo pri posúvaní

en: The number lines to scroll when the cursor moves out of the window
sk: Počet riadkov o koľko sa posunúť, keď kurzor prekročí hranicu okna

en: Controls whether scroll-behavior affects cursor movement commands
sk: Rozhoduje, či správanie pri posúvaní ovplyvňuje príkazy posunu kurzora

en: When "On", Info accepts and displays ISO Latin characters
sk: Keď je „zapnuté“, Info prijíma a zobrazuje latinské ISO znaky

en: What to do when a scrolling command is issued at the end of the last node
sk: Čo robiť pri vyvolaní príkazu posunu na konci posledného uzla

en: Minimal length of a search string
sk: Najmenšia možná dĺžka reťazca vyhľadávania

en: Skip current window when searching
sk: Preskočiť súčasné okno pri vyhľadávaní

en: Exclude default directories from file search path
sk: Vylúčiť predvolené priečinky z cesty prehľadávania

en: Hide some Info file syntax in the text of nodes
sk: Čiastočne skryť Info skladbu v texte uzlov

en: Length of time in milliseconds to wait for the next byte in a sequence indicating that a key has been pressed
sk: Dĺžka doby v milisekundách, počas ktorej sa má čakať na ďalší bajt v postupnosti naznačujúcej, že bola stlačená klávesa

en: Method to use to track mouse events
sk: Spôsob, ktorým sa majú zaznamenávať udalosti myši

en: How to follow a cross-reference
sk: Ako nasledovať krížový odkaz

en: Highlight search matches
sk: Zvýrazniť zhody pri vyhľadávaní

en: Styles for links
sk: Tvary odkazov

en: Styles for active links
sk: Tvary nasledovaných odkazov

en: Styles for search matches
sk: Tvary zhôd pri vyhľadávaní

en: How to print the information line at the start of a node
sk: Ako zobraziť riadok s podrobnosťami na začiatku uzla

en: Always pass through non-ASCII UTF-8 bytes in files to terminal
sk: Vždy prenášať bajty UTF-8 nepatriace do ASCII zo súborov do príkazového riadka

en: Explain the use of a variable
sk: Vysvetliť použitie premennej

en: Describe variable:
sk: Opísať premennú:

en: Set the value of an Info variable
sk: Nastaviť hodnotu Info premennej

en: Set variable:
sk: Nastaviť premennú:

en: Set %s to value (%d):
sk: Nastaviť %s na hodnotu (%d):

en: Set %s to value (%s):
sk: Nastaviť %s na hodnotu (%s):

en: -----Info: (), lines ----,
sk: -----Info: (), riadky ----,

en: %s: empty file
sk: %s: prázdny súbor

en: %s for %s
sk: %s pre %s

en: 	Try `%s --help' for a complete list of options.
sk: 	Skúste „%s --help“ pre zobrazenie úplného zoznamu prepínačov.

en: Usage: %s [OPTION]... [INFO-FILE [DIR-FILE]]
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... [INFO-SÚBOR [SÚBOR-DIR]]

en: Add or remove entries in INFO-FILE from the Info directory DIR-FILE.
sk: Pridať alebo odstrániť položky INFO-SÚBORU z Info priečinka SÚBOR-DIR.

en: INFO-FILE and DIR-FILE are required unless the --info-file
    or --dir-file (or --info-dir) options are given, respectively.
sk: INFO-SÚBOR a SÚBOR-DIR sú povinné, pokiaľ neboli
    použité prepínače --info-file alebo --dir-file (--info-dir).

en: Options:
     --add-once          add only to first matching section, not all.
     --align=COL         start description of new entries at column COL.
     --calign=COL        format second and subsequent description lines to
                           start at column COL.
sk: Prepínače:
     --add-once          pridať len do prvého zhodujúceho sa oddielu, nie do všetkých.
     --align=STĹPEC      začať popis nových položiek v stĺpci STĹPEC.
     --calign=STĹPEC     prispôsobiť druhý a každý ďalší popisný riadok tak, aby
                           začínal v stĺpci STĹPEC.

en:  --debug             report what is being done.
     --delete            delete existing entries for INFO-FILE from DIR-FILE;
                          don't insert any new entries.
     --defsection=TEXT   like --section, but only use TEXT if no sections
                          are present in INFO-FILE (replacing "Miscellaneous").
     --description=TEXT  the description of the entry is TEXT; used with
                          the --name option to become synonymous with the
                          --entry option.
     --dir-file=NAME     specify file name of Info directory file;
                          equivalent to using the DIR-FILE argument.
     --dry-run           same as --test.
sk:  --debug             oznamovať, čo sa deje.
     --delete            zmazať jestvujúce položky pre INFO-SÚBOR zo
                          SÚBORU-DIR; nepridávať žiadne nové položky.
     --defsection=TEXT   ako --section, ale použije sa iba TEXT, ak nie sú
                          žiadne oddiely v INFO-SÚBORE (nahradzuje „Rôzne“).
     --description=TEXT  popis položky je TEXT; používa sa s prepínačom 
                          --name, čo má potom rovnaký účinok ako prepínač
                          --entry.
     --dir-file=NÁZOV    zadať názov priečinkového Info súboru; rovnaký
                          účinok ako pri použití parametra SÚBOR-DIR.
     --dry-run           rovnaký ako --test.

en:  --entry=TEXT        insert TEXT as an Info directory entry,
                          overriding any corresponding entry from DIR-FILE.
                          TEXT is written as an Info menu item line followed
                           by zero or more extra lines starting with whitespace.
                          If you specify more than one entry, all are added.
                          If you don't specify any entries, they are determined
                           from information in the Info file itself.
sk:  --entry=TEXT        vložiť TEXT ako položku Info priečinka a pritom
                          prepísať všetky zodpovedajúce položky zo SÚBORU-DIR.
                          TEXT je v tvare riadka položky Info ponuky nasledovaný
                           žiadnym alebo viacerými riadkami začínajúcimi bielym
                           miestom.
                          Ak zadáte viac ako jednu položku, pridajú sa všetky.
                          Ak nezadáte žiadne položky, zistia sa z údajov
                           v samotnom Info súbore.

en:  --help              display this help and exit.
     --info-dir=DIR      same as --dir-file=DIR/dir.
     --info-file=FILE    specify Info file to install in the directory;
                          equivalent to using the INFO-FILE argument.
     --item=TEXT         same as --entry=TEXT.
     --keep-old          do not replace entries, or remove empty sections.
sk:  --help              zobraziť túto nápovedu a skončiť.
     --info-dir=PRČ      rovnaké ako --dir-file=PRČ/dir.
     --info-file=SÚBOR   zadať Info súbor na inštaláciu do priečinka;
                          rovnaké ako použiť parameter INFO-SÚBOR.
     --item=TEXT         rovnaké ako --entry=TEXT.
     --keep-old          nenahrádzať položky a neodstraňovať prázdne
                          oddiely.

en:  --maxwidth, --max-width=COL  wrap description at column COL.
     --menuentry=TEXT    same as --name=TEXT.
     --name=TEXT         the name of the entry is TEXT; used with --description
                          to become synonymous with the --entry option.
     --no-indent         do not format new entries in the DIR file.
     --quiet             suppress warnings.
sk:  --maxwidth, --max-width=STĹ  zalomiť popis na stĺpci STĹ.
     --menuentry=TEXT    rovnaké ako --name=TEXT.
     --name=TEXT         názov položky je; používa sa s --description,
                          čo má rovnaký účinok ako prepínač --entry.
     --no-indent         neprispôsobovať tvar nových položiek
                          v DIR súbore.
     --quiet             nezobrazovať varovné správy.

en:  --regex=R           put this file's entries in all sections that match the
                          regular expression R (ignoring case).
     --remove            same as --delete.
     --remove-exactly    only remove if the info file name matches exactly;
                          suffixes such as .info and .gz are not ignored.
     --section=SEC       put entries in section SEC of the directory.
                          If you specify more than one section, all the entries
                           are added in each of the sections.
                          If you don't specify any sections, they are determined
                           from information in the Info file itself;
                           if nothing is available there, the --defsection
                           value is used; if that is not specified, the
                           final default is "Miscellaneous".
     --section R SEC     equivalent to --regex=R --section=SEC --add-once.
sk:  --regex=R           vložiť položky tohto súboru do všetkých oddielov
                          zhodných s regulárnym výrazom R (bez
                          rozlišovania veľkosti písmen).
     --remove            rovnaký ako --delete.
     --remove-exactly    odstrániť iba ak sa názov info súboru presne zhoduje;
                          prípony ako .info a .gz sa berú do úvahy.
     --section=ODD       vložiť položky do oddielu ODD priečinka.
                          Ak zadáte viac ako jeden oddiel, do každého oddielu
                           sa pridajú všetky položky.
                          Ak nezadáte žiadne oddiely, zistia sa z údajov
                           v samotnom Info súbore; ak tam nič nie je, použije
                           sa hodnota --defsection; ak nie je zadaná,
                           predvolenou hodnotou je „Rôzne“.
     --section R ODD     rovnaké ako --regex=R --section=ODD --add-once.

en:  --silent            suppress warnings.
     --test              suppress updating of DIR-FILE.
     --version           display version information and exit.
sk:  --silent            nezobrazovať varovné správy.
     --test              neaktualizovať SÚBOR-DIR.
     --version           zobraziť podrobnosti o verzii a skončiť.

en: Email bug reports to bug-texinfo@gnu.org,
    general questions and discussion to help-texinfo@gnu.org.
    Texinfo home page: https://www.gnu.org/software/texinfo/
sk: Správy o chybách posielajte na bug-texinfo@gnu.org,
    všeobecné otázky a rozhovory smerujte na help-texinfo@gnu.org.
    Domovská stránka Texinfo: https://www.gnu.org/software/texinfo/

en: This is the file .../info/dir, which contains the
    topmost node of the Info hierarchy, called (dir)Top.
    The first time you invoke Info you start off looking at this node.
    %c
    %s	This is the top of the INFO tree
    
      This (the Directory node) gives a menu of major topics.
      Typing "q" exits, "H" lists all Info commands, "d" returns here,
      "h" gives a primer for first-timers,
      "mEmacs<Return>" visits the Emacs manual, etc.
    
      In Emacs, you can click mouse button 2 on a menu item or cross reference
      to select it.
    
    %s
sk: Toto je súbor .../info/dir, ktorý obsahuje uzol najvyššej úrovne
    v Info postupnosti, nazývaný (dir)Hore. Pri prvom spustení programu
    Info začínate na tomto uzle.
    %c
    %s	Toto je vrch INFO stromu
    
      Tento priečinkový uzol poskytuje ponuku hlavných myšlienok.
      Stlačením „q“ skončíte, „H“ vypíše všetky Info príkazy,
      „d“ vás vráti sem, „h“ poskytuje stručný prehľad pre nováčikov,
      „mEmacs<Return>“ otvorí príručku Emacsu, atď.
    
      V Emacse môžete vybrať položku ponuky alebo krížový odkaz ak naň
      kliknete druhým tlačidlom myši.
    
    %s

en: %s: could not read (%s) and could not create (%s)
sk: %s: nepodarilo sa prečítať (%s) ani vytvoriť (%s)

en: START-INFO-DIR-ENTRY without matching END-INFO-DIR-ENTRY
sk: START-INFO-DIR-ENTRY bez zodpovedajúceho END-INFO-DIR-ENTRY

en: END-INFO-DIR-ENTRY without matching START-INFO-DIR-ENTRY
sk: END-INFO-DIR-ENTRY bez zodpovedajúceho START-INFO-DIR-ENTRY

en: %s: already have dir file: %s
sk: %s: už má súbor dir: %s

en: %s: Specify the Info file only once.
sk: %s: Info súbor uveďte iba raz.

en: Extra regular expression specified, ignoring `%s'
sk: Bol zadaný nadbytočný regulárny výraz, preskakuje sa „%s“

en: Error in regular expression `%s': %s
sk: Chyba v regulárnom výraze „%s“: %s

en: excess command line argument `%s'
sk: prebytočný parameter „%s“ na príkazovom riadku

en: No input file specified; try --help for more information.
sk: Nebol zadaný žiadny vstup; skúste --help pre viac podrobností.

en: No dir file specified; try --help for more information.
sk: Nebol zadaný súbor dir; skúste --help pre viac podrobností.

en: Could not read %s.
sk: Nepodarilo sa prečítať %s.

en: no info dir entry in `%s'
sk: v „%s“ chýba položka info dir

en: no entries found for `%s'; nothing deleted
sk: nenašli sa žiadne položky pre „%s“; nič nebolo odstránené

en: Usage: pod2texi [OPTION]... POD...
sk: Použitie: pod2texi [PREPÍNAČ]... POD...

en: Translate Perl Pod documentation file(s) to Texinfo.  There are two
    basic modes of operation.  First, by default, each Pod is translated to
    a standalone Texinfo manual.
    
    Second, if --base-level is set higher than 0, each Pod is translated
    to a file suitable for @include, and one more file with a main menu
    and all the @include is generated.
sk: Preložiť súbor(y) pomocníka Perl Pod do Texinfo.  Sú dostupné dva
    základné spôsoby.  Prvý, predvolený, každý Pod sa preloží
    do samostatnej Texinfo príručky.
    
    Druhý, ak je --base-level nastavený na viac ako 0, každý Pod
    sa preloží do súboru vhodného na @include, a okrem toho sa vytvorí
    ešte jeden súbor s hlavnou ponukou a všetkými @include.

en: Options:
        --appendix-sections     use appendix-like sections
sk: Prepínače:
        --appendix-sections     použiť tvar oddielov ako v prílohe

en:     --base-level=NUM|NAME   level of the head1 commands; default 0
sk:     --base-level=ČÍSLO|NÁZOV úroveň headl príkazov; predvolená je 0

en:     --debug=NUM             set debugging level
sk:     --debug=ČÍSLO           nastaviť úroveň ladenia

en:     --generate-setfilename  generate @setfilename for standalone
                                  manuals
sk:     --generate-setfilename  vytvoriť @setfilename pre samostatné
                                  príručky

en:     --headings-as-sections  no structuring command for sections
sk:     --headings-as-sections  žiadny tvarovací príkaz pre oddiely

en:     --help                  display this help and exit
sk:     --help                  zobraziť túto nápovedu a skončiť

en:     --no-fill-section-gaps  do not fill sectioning gaps
sk:     --no-fill-section-gaps  nevypĺňať medzery medzi oddielmi

en:     --no-section-nodes      use anchors for sections instead of nodes
sk:     --no-section-nodes      použiť ukotvenia pre oddiely a nie pre uzly

en:     --menus                 generate node menus
sk:     --menus                 vytvoriť ponuky uzlov

en:     --outdir=NAME           output included files in NAME;
                                  defaults to --subdir
sk:     --outdir=PRIEČINOK      zapísať zahrnuté súbory do PRIEČINKA;
                                  predvolene sa použije --subdir

en:     --output=NAME           output to NAME for the first or main manual
                                  instead of standard output
sk:     --output=SÚBOR          výstup pre prvú alebo hlavnú príručku
                                  presmerovať zo štandardného výstupu do SÚBORU

en:     --preamble=STR          insert STR as beginning boilerplate;
                                  defaults to a minimal Texinfo document beginning
sk:     --preamble=REŤAZEC      vložiť REŤAZEC ako zahajujúcu hlavičku.
                                  predvolené je stručné zahájenie Texinfo dokumentu

en:     --setfilename           @setfilename for the main manual
sk:     --setfilename           @setfilename pre hlavnú príručku

en:     --subdir=NAME           include files from NAME in the main manual
sk:     --subdir=NÁZOV          zahrnúť súbory z podpriečinka s NÁZVOM do hlavnej príručky

en:     --top                   top for the main manual
sk:     --top                   uzol najvyššej úrovne hlavnej príručky

en:     --unnumbered-sections   do not number sections
sk:     --unnumbered-sections   nečíslovať oddiely

en:     --version               display version information and exit
sk:     --version               zobraziť podrobnosti o verzii a skončiť

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
sk: Držiteľ autorského práva (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Licencia GPLv3+: GNU GPL verzia 3 alebo novšia <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    Toto je slobodný program: môžete ho meniť a ďalej šíriť.
    V rozsahu, ktorý umožňuje právny poriadok, sa neposkytuje ŽIADNA ZÁRUKA.

en: %s: wrong argument for --base-level
sk: %s: nesprávny parameter pre --base-level

en: %s: could not create directory %s: %s
sk: %s: nepodarilo sa vytvoriť priečinok %s: %s

en: %s: missing file argument
sk: %s: chýba parameter súboru

en: Try `%s --help' for more information.
sk: Skúste „%s --help“ pre viac podrobností.

en: %s: warning: %s without content
sk: %s: varovanie: %s bez obsahu

en: %s: same manual name `%s' for different files: %s and %s
sk: %s: rovnaký názov príručky „%s“ pre rôzne súbory: %s a %s

en: %s: could not open %s for writing: %s
sk: %s: nepodarilo sa otvoriť %s na zápis: %s

en: %s: could not open %s: %s
sk: %s: nepodarilo sa otvoriť %s: %s

en: %s: error on closing %s: %s
sk: %s: chyba pri zatváraní %s: %s

en: %s: removing %s as input file %s has no content
sk: %s: odstraňuje sa %s, keďže vstupný súbor %s nemá žiadny obsah

en: %s: rename %s failed: %s
sk: %s: premenovanie %s zlyhalo: %s

en: %s: error on closing stdout: %s
sk: %s: chyba pri zatváraní štandardného výstupu: %s

en: %s is not a valid language code
sk: %s nie je platné označenie jazyka

en: %s is not a valid region code
sk: %s nie je platné označenie oblasti

[ctx: program name: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
sk: %s: varovanie: %s

en: error parsing %s: %s
sk: chyba pri spracovávaní %s: %s

en: error reading %s: %s
sk: chyba pri čítaní %s: %s

[ctx: init file: warning: warning_message]
en: %s: warning: %s
sk: %s: varovanie: %s

en: obsolete option: %s
sk: zastaraný prepínač: %s

en: %s: unknown variable %s
sk: %s: neznáma premenná %s

en: unknown variable from command line: %s
sk: neznáma premenná z príkazového riadka: %s

en: %s: unknown formatting context %s
sk: %s: neznáme okolnosti formátovania %s

en: %s: unknown special element information type %s
sk: %s: neznáme údaje zvláštneho prvku %s

en: @%s `%s' previously defined
sk: @%s „%s“ už bolo zadané

en: here is the previous definition as @%s
sk: tu je predchádzajúce zadanie ako @%s

en: could not open %s for writing: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť %s na zápis: %s

en: error on closing %s: %s
sk: chyba pri zatváraní %s: %s

en: unknown customization variable: %s
sk: neznáma premenná prispôsobenia: %s

en: could not create directory `%s': %s
sk: nepodarilo sa vytvoriť priečinok „%s“: %s

en: error on closing image text file %s: %s
sk: chyba pri zatváraní textového súboru obrázku %s: %s

en: @image file `%s' unreadable: %s
sk: @image súbor „%s“ sa nedá čítať: %s

en: @image file `%s' not found, using `%s'
sk: @image súbor „%s“ sa nenašiel, použije sa „%s“

en: not setting an unknown direction: %s
sk: nenastaví sa neznámy smer: %s

en: @image file `%s' (for HTML) not found, using `%s'
sk: @image súbor „%s“ (pre HTML) sa nenašiel, použije sa „%s“

en: raw format %s is not converted
sk: nespracovaný formát %s nie je prevedený

en: entry for index `%s' for @printindex %s outside of any node
sk: položka registera „%s“ pre @printindex %s mimo všetkých uzlov

en: entry for index `%s' for @printindex %s outside of any section
sk: položka registera „%s“ pre @printindex %s mimo všetkých oddielov

en: could not open html refs config file %s: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť súbor nastavení HTML odkazov %s: %s

en: missing type
sk: chýba druh

en: unrecognized type: %s
sk: nerozpoznaný druh: %s

en: error on closing html refs config file %s: %s
sk: chyba pri zatváraní súboru nastavení HTML odkazov %s: %s

en: could not find html refs config file %s
sk: nepodarilo sa nájsť súbor nastavení HTML odkazov %s

en: %s directory is deprecated. Use %s instead
sk: Priečinok %s sa už nepoužíva. Namiesto neho použite %s

en: Unknown file and id setting function: %s
sk: Neznáma funkcia pre nastavenie súboru a označenia: %s

en: Unknown formatting function: %s
sk: Neznáma formátovacia funkcia: %s

en: string not closed in css file
sk: neuzavretý reťazec v CSS súbore

en: --css-include ended in comment
sk: --css-include skončil v poznámkach

en: @import not finished in css file
sk: nedokončený @import v CSS súbore

en: CSS file %s not found
sk: CSS súbor %s sa nenanšiel

en: could not open --include-file %s: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť --include-file %s: %s

en: error on closing CSS file %s: %s
sk: chyba pri zatváraní CSS súboru %s: %s

en: user-defined node file name not set for `%s'
sk: používateľom zadaný názov súboru uzla nebol nastavený pre „%s“

en: resetting %s file path %s to %s
sk: súboru %s sa opätovne nastavuje cesta %s na %s

en: resetting %s file path from a relative path to %s
sk: súboru %s sa prestavuje cesta zo vzťažnej na %s

en: resetting %s file path from %s to a relative path
sk: súboru %s sa prestavuje cesta z %s na vzťažnú

en: could not find %s node `%s'
sk: nepodarilo sa nájsť %s uzol „%s“

en: do not set %s suffix in reference for manual `%s'
sk: nenastavovať príponu %s v odkaze na príručku „%s“

en: no HTML cross-references entry found for `%s'
sk: nenašiel sa záznam o krížových HTML odkazoch pre „%s“

en: %s not meaningful for non-split output
sk: %s pri nerozdelenom výstupe nedáva zmysel

en: cannot use absolute path or URL `%s' for JS_WEBLABELS_FILE when generating web labels file
sk: nemožno použiť úplnú cestu alebo prepojenie „%s“ pre JS_WEBLABELS_FILE pri vytváraní súboru webových menoviek

en: overwriting output file with js licences: %s
sk: prepisuje sa výstupný súbor js licenciami: %s

en: handler %d of stage %s priority %s: non-numeric status
sk: popisovač %d úrovne %s s prednosťou %s: nečíselný stav

en: handler %d of stage %s priority %s failed
sk: popisovač %d úrovne %s s prednosťou %s zlyhal

en: error on copying %s into %s
sk: chyba pri kopírovaní %s do %s

en: error on creating empty %s: %s
sk: chyba pri vytváraní prázdneho %s: %s

en: error on closing empty %s: %s
sk: chyba pri zatváraní prázdneho %s: %s

en: must specify a title with a title command or @top
sk: musíte zadať názov pomocou príkazu title alebo @top

en: @%s `%s' file %s for redirection exists
sk: @%s „%s“ súbor %s na presmerovanie jestvuje

en: conflict with whole document file
sk: rozpor s celým súborom dokumentu

en: conflict with Top file
sk: rozpor so súborom „Hore“

en: conflict with user-defined file
sk: rozpor so súborom zadaným používateľom

en: conflict with unknown node file
sk: rozpor s neznámym súborom uzla

en: conflict with file without known source
sk: rozpor so súborom bez známeho zdroja

[ctx: conflict of redirection file with file based on node name]
en: conflict with @%s `%s' file
sk: rozpor so @%s súborom „%s“

en: conflict with @%s `%s' redirection file
sk: rozpor so @%s súborom presmerovania „%s“

[ctx: conflict of redirection file with file based on section name]
en: conflict with @%s `%s' file
sk: rozpor so @%s súborom „%s“

en: conflict with %s special element
sk: rozpor so zvláštnym prvkom %s

en: error on closing redirection node file %s: %s
sk: chyba pri zatváraní súboru uzla presmerovania %s: %s

en: document without nodes
sk: dokument bez uzlov

en: document without Top node
sk: dokument bez uzla „Hore“

en: rename %s failed: %s
sk: premenovanie %s zlyhalo: %s

en: @%s output more than once: %s
sk: @%s má viacero výstupov: %s

en: @%s outside of any node
sk: @%s mimo všetkých uzlov

en: @%s cross-reference name should not contain `:'
sk: názov krížového odkazu @%s by nemal obsahovať „:“

en: @%s node name should not contain `%s'
sk: názov uzla @%s by nemal obsahovať „%s“

en: `.' or `,' must follow @xref, not %s
sk: po @xref musí nasledovať „.“ alebo „,“, nie %s

en: `.' or `,' must follow @xref
sk: po @xref musí nasledovať „.“ alebo „,“

en: @node name should not contain `,': %s
sk: názov @node by nemal obsahovať „,“: %s

en: @node %s name should not contain `,': %s
sk: názov @node %s by nemal obsahovať „,“: %s

en: \verb delimiter `%s' (for LaTeX) used in text `%s'
sk: \verb oddeľovač „%s“ (pre LaTeX) použitý v texte „%s“

en: @image file `%s' (for LaTeX) not found
sk: @image súbor „%s“ (pre LaTeX) sa nenašiel

en: math to images: could not open %s: %s
sk: vzorce na obrázky: nepodarilo sa otvoriť %s: %s

en: math to images: chdir %s failed: %s
sk: vzorce na obrázky: zmena priečinka na %s zlyhala: %s

en: math to images: output file missing: %s
sk: vzorce na obrázky: chýba výstupný súbor: %s

en: math to images: command failed: %s
sk: vzorce na obrázky: príkaz zlyhal: %s

en: math to images: closing communication failed: %s: %s
sk: vzorce na obrázky: zlyhalo uzatváranie spojenia: %s: %s

en: math to images: dvi file missing: %s
sk: vzorce na obrázky: chýba dvi súbor: %s

en: math to images: system `%s' failed: %d
sk: vzorce na obrázky: systém „%s“ zlyhal: %d

en: math to images: unable to return to initial directory: %s
sk: vzorce na obrázky: nepodarilo sa vrátiť do pôvodného priečinka: %s

en: %s: output incompatible with split
sk: %s: výstup nevyhovuje deleniu

en: Index entry in @%s with : produces invalid Info: %s
sk: Položka registra v @%s s : spôsobuje neplatné Info: %s

en: entry for index `%s' outside of any node
sk: položka registera „%s“ mimo všetkých uzlov

en: node name with index entries should not contain `%s'
sk: názov uzla s položkami registra by nemal obsahovať „%s“

en: could not find @image file `%s.txt' nor alternate text
sk: nepodarilo sa nájsť @image súbor „%s.txt“ ani náhradný text

en: @strong{Note...} produces a spurious cross-reference in Info; reword to avoid that
sk: @strong{Note...} v Info nechtiac vytvára krížový odkaz; zabránite tomu použitím iného slova

en: menu entry node name should not contain `%s'
sk: názov uzla položky ponuky by nemal obsahovať „%s“

en: menu entry node name should not contain `:'
sk: názov uzla položky ponuky by nemal obsahovať „:“

en: menu entry name should not contain `:'
sk: názov položky ponuky by nemal obsahovať „:“

en: could not read %s: %s
sk: nepodarilo sa prečítať %s: %s

en: error on closing @verbatiminclude file %s: %s
sk: chyba pri zatváraní @verbatiminclude súboru %s: %s

en: @%s: could not find %s
sk: @%s: nepodarilo sa nájsť „%s“

en: empty index key in @%s
sk: prázdny kľúč registra v @%s

en: empty index sub entry %d key in @%s
sk: prázdny kľúč %d pod-záznamu registra v @%s

en: could not open %s: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť %s: %s

en: multiple %s (@%s)
sk: viacero %s (@%s)

en: multiple @%s
sk: viacero @%s

en: @%s requires a name
sk: @%s vyžaduje názov

en: bad name for @%s
sk: nesprávny názov pre @%s

en: bad or empty @%s formal argument: %s
sk: nesprávny alebo prázdny formálny parameter @%s: %s

en: bad syntax for @%s argument: %s
sk: nesprávna skladba parametra @%s: %s

en: @end %s seen before @%s closing brace
sk: @end %s videný pred pravou svorkovou zátvorkou príkazu @%s

en: @%s seen before @%s closing brace
sk: @%s videný pred pravou svorkovou zátvorkou príkazu @%s

en: @%s missing closing brace
sk: @%s postráda pravú svorkovú zátvorku

en: @%s missing closing delimiter sequence: %s}
sk: @%s postráda uzatváraciu postupnosť deliacich znakov: %s}

en: @itemx should not begin @%s
sk: @%s by nemalo byť na začiatku @itemx

en: @itemx must follow @item
sk: @itemx musí nasledovať po @item

en: @%s has text but no @item
sk: @%s obsahuje text ale žiadnu @item

en: `@end' expected `%s', but saw `%s'
sk: „@end“ očakával „%s“, ale nasledovalo „%s“

en: @%s seen before @end %s
sk: @%s zistené pred @end %s

en: no matching `@end %s'
sk: chýba zodpovedajúci „@end %s“

en: misplaced {
sk: nesprávne umiestnená {

en: @%s expected braces
sk: @%s očakával svorkové zátvorky

en: unmatched `%c%s'
sk: nespárované „%c%s“

en: use %s instead of %s in macro arg
sk: použite %s namiesto %s v parametre makra

en: macro `%s' called with too many args
sk: priveľa parametrov pri vyvolaní makra „%s“

en: macro `%s' declared without argument called with an argument
sk: makro „%s“ bolo zadané bez parametrov ale vyvolané s parametrom

en: \ in @%s expansion followed `%s' instead of parameter name or \
sk: \ v rozšírení @%s nasledovalo „%s“ namiesto názvu parametra alebo \

en: @%s missing argument
sk: @%s postráda parameter

en: unknown @end %s
sk: neznámy @end %s

en: bad argument to @%s: %s
sk: nesprávny parameter pre @%s: %s

en: @%s: could not open %s: %s
sk: %s: nepodarilo sa otvoriť %s: %s

en: bad encoding name `%s'
sk: nesprávny názov kódovania „%s“

en: encoding `%s' is not a canonical texinfo encoding
sk: kódovanie „%s“ nie je zovšeobecnené texinfo kódovanie

en: unhandled encoding name `%s'
sk: nepodporovaný názov kódovania „%s“

en: empty argument in @%s
sk: prázdny parameter v @%s

en: ignoring multiple @%s
sk: preskakujú sa viacnásobné @%s

en: @%s after the first element
sk: @%s po prvej položke

en: @%s only meaningful on a @multitable line
sk: @%s dáva zmysel len na riadku s @multitable

en: @node precedes @%s, but parts may not be associated with nodes
sk: @node predchádza @%s, ale časti by nemali súvisieť s uzlami

en: missing category for @%s
sk: chýba skupina pre @%s

en: missing name for @%s
sk: chýba názov pre @%s

en: unexpected argument on @%s line: %s
sk: neočakávaný parameter na riadku s @%s: %s

en: empty multitable
sk: prázdna viacnásobná tabuľka

en: superfluous argument to @%s
sk: nadbytočný parameter pre @%s

en: bad argument to @%s
sk: nesprávny parameter pre @%s

en: accent command `@%s' not allowed as @%s argument
sk: diakritický príkaz „@%s“ nie je povoleným parametrom pre @%s

en: missing @%s argument
sk: postráda sa parameter @%s

en: command @%s not accepting argument in brace should not be on @%s line
sk: príkaz @%s neprijímajúci parameter v svorkovej zátvorke by nemal byť na riadku s @%s

en: syntax for an external node used for `%s'
sk: pre „%s“ bola použitá skladba pre vonkajšie uzly

en: empty node name after expansion `%s'
sk: prázdny názov uzla po rozšírení „%s“

en: empty menu entry name in `%s'
sk: prázdny názov položky ponuky v „%s“

en: empty node name in menu entry
sk: prázdny názov uzla v položke ponuky

en: @%s should not appear in @%s
sk: @%s by sa nemal objavovať v @%s

en: @%s should not appear anywhere inside caption
sk: @%s by sa nemal objavovať nikde vrámci názvu

en: @%s should not appear anywhere inside @%s
sk: @%s by sa nemal objavovať nikde vrámci @%s

en: @%s should not appear on @%s line
sk: @%s by sa nemal objavovať na @%s riadku

en: @%s should not appear in @%s block
sk: @%s by sa nemal objavovať v @%s úseku

en: macro call nested too deeply (set MAX_MACRO_CALL_NESTING to override; current value %d)
sk: príliš veľa volaní vnoreného makra (môžete prepísať nastavenie MAX_MACRO_CALL_NESTING; súčasná hodnota je %d)

en: recursive call of macro %s is not allowed; use @rmacro if needed
sk: rekurzívne volanie makra %s nie je povolené; ak treba, použite @rmacro

en: @%s defined with zero or more than one argument should be invoked with {}
sk: @%s zadaný so žiadnym alebo viacerými parametrami by mal byť vyvolaný so {}

en: @%s should only appear in heading or footing
sk: @%s by sa mal objavovať len vrámci hlavičky alebo päty

en: @%s should only appear in math context
sk: @%s by sa mal objavovať len v matematickom prostredí

en: @%s not meaningful inside `@%s' block
sk: @%s nedáva zmysel vrámci úseku „@%s“

en: @%s in empty multitable
sk: @%s v prázdnej viacnásobnej tabuľke

en: @tab before @item
sk: @tab pred @item

en: too many columns in multitable item (max %d)
sk: priveľa stĺpcov v položke viacnásobnej tabuľky (najviac %d)

en: ignoring @tab outside of multitable
sk: preskakuje sa @tab mimo viacnásobnej tabuľky

en: @%s outside of table or list
sk: @%s mimo tabuľky alebo zoznamu

en: @%s is useless inside of a paragraph
sk: @%s vrámci odseku nedáva zmysel

en: @%s not allowed inside `@copying' block
sk: @%s nie je povolený vrámci úseku „@copying“

en: remaining argument on @%s line: %s
sk: zostávajúci parameter na riadku s @%s: %s

en: multiple node @nodedescription
sk: viacnásobný uzol @nodedescription

en: @nodedescription outside of any node
sk: @nodedescription mimo všetkých uzlov

en: @%s should only appear in an index entry
sk: @%s by sa mal objavovať len v položke registra

en: no more than two levels of index subentry are allowed
sk: sú povolené len dve úrovne položiek registra

en: must be after `@%s' to use `@%s'
sk: musí ísť po „@%s“ pre použitie „@%s“

en: @author not meaningful outside `@titlepage', `@documentinfo' and `@quotation' environments
sk: @author nedáva zmysel mimo prostredí „@titlepage“, „@documentinfo“ a „@quotation“

en: @dircategory after first node
sk: @dircategory po prvom uzle

en: @direntry after first node
sk: @direntry po prvom uzle

en: @menu in invalid context
sk: @menu za nepovolených okolností

en: multiple node @nodedescriptionblock
sk: viacnásobný uzol @nodedescriptionblock

en: @nodedescriptionblock outside of any node
sk: @nodedescriptionblock mimo všetkých uzlov

en: @verb without associated character
sk: @verb bez prideleného znaku

en: @%s is not meaningful outside `@float' environment
sk: @%s nedáva zmysel mimo prostredia „@float“

en: @%s should be right below `@float'
sk: @%s by mal byť hneď pod „@float“

en: command @%s missing a node or external manual argument
sk: príkaz @%s postráda uzol alebo parameter s vonkajšou príručkou

en: in @%s empty cross reference name after expansion `%s'
sk: v názve prázdneho krížového odkazu @%s po rozšírení „%s“

en: in @%s empty cross reference title after expansion `%s'
sk: v nadpise prázdneho krížového odkazu @%s po rozšírení „%s“

en: @image missing filename argument
sk: @image postráda parameter názvu súboru

en: @dotless expects `i' or `j' as argument, not `%s'
sk: @dotless očakáva ako parameter „i“ alebo „j“, nie „%s“

en: @%s missing first argument
sk: @%s postráda prvý parameter

en: no argument specified for @U
sk: nebol zadaný parameter pre @U

en: non-hex digits in argument for @U: %s
sk: nešestnástkové číslice vrámci parametra pre @U: %s

en: fewer than four hex digits in argument for @U: %s
sk: menej ako štyri šestnástkové číslice vrámci parametra pre @U: %s

en: argument for @U exceeds Unicode maximum 0x10FFFF: %s
sk: parameter pre @U presahuje najväčšiu možnú hodnotu pre Unicode 0x10FFFF: %s

en: command @%s does not accept arguments
sk: príkaz @%s neprijíma parametre

en: misplaced }
sk: nesprávne umiestnená }

en: expected @end %s
sk: očakával sa @end %s

en: @end %s should only appear at the beginning of a line
sk: @end %s by sa mal objavovať len na začiatku riadku

en: macro `%s' previously defined
sk: macro „%s“ už bolo zadané

en: here is the previous definition of `%s'
sk: tu je predošlé zadanie „%s“

en: redefining Texinfo language command: @%s
sk: prepísanie príkazu jazyka Texinfo: @%s

en: unexpected @
sk: neočakávaný @

en: value call nested too deeply (set MAX_MACRO_CALL_NESTING to override; current value %d)
sk: príliš veľa volaní vnoreného makra (môžete prepísať nastavenie MAX_MACRO_CALL_NESTING; súčasná hodnota je %d)

en: unknown command `%s'
sk: neznámy príkaz „%s“

en: command `@%s' must not be followed by new line
sk: za príkazom „@%s“ nesmie nasledovať nový riadok

en: undefined flag: %s
sk: nezadaný príznak: %s

en: bad syntax for @%s
sk: nesprávna skladba pre @%s

en: @%s is obsolete
sk: @%s je zastaraný

en: @%s should only appear at the beginning of a line
sk: @%s by sa mal objavovať len na začiatku riadku

en: superfluous arguments for node
sk: nadbytočné parametre pre uzol

en: @set requires a name
sk: @set vyžaduje názov

en: @clear requires a name
sk: @clear vyžaduje názov

en: @unmacro requires a name
sk: @unmacro vyžaduje názov

en: @clickstyle should only accept an @-command as argument, not `%s'
sk: @clickstyle by mal prijímať len parametre druhu @-príkaz, nie „%s“

en: environment command %s as argument to @alias
sk: príkaz prostredia %s ako parameter pre @alias

en: recursive alias definition of %s through %s ignored
sk: na zadanie vnorenej prezývky pre %s cez %s sa neprihliada

en: cannot redefine with @definfoenclose: %s
sk: nedá sa prepísať pomocou @definfoenclose: %s

en: bad argument to @definfoenclose
sk: nesprávny parameter pre @definfoenclose

en: empty @columnfractions
sk: prázdny @columnfractions

en: column fraction not a number: %s
sk: zlomok stĺpca nie je platné číslo: %s

en: @sp arg must be numeric, not `%s'
sk: parameter pre @sp musí byť číselný, nie „%s“

en: reserved index name %s
sk: vyhradený názov registra %s

en: unknown source index in @%s: %s
sk: neznámy zdrojový register v @%s: %s

en: unknown destination index in @%s: %s
sk: neznámy cieľový register v @%s: %s

en: @%s leads to a merging of %s in itself, ignoring
sk: @%s vedie k zlúčeniu %s so sebou samým, preskakuje sa

en: unknown index `%s' in @printindex
sk: neznámy register „%s“ v @printindex

en: printing an index `%s' merged in another one, `%s'
sk: zobrazuje sa register „%s“ zlúčený s iným, „%s“

en: printindex before document beginning: @printindex %s
sk: printindex pred začiatkom dokumentu: @printindex %s

en: Only @fonttextsize 10 or 11 is supported, not `%s'
sk: Podporuje sa len @fonttextsize 10 alebo 11, nie „%s“

en: @footnotestyle arg must be `separate' or `end', not `%s'
sk: parameter pre @footnotestyle musí byť „separate“ alebo „end“, nie „%s“

en: @setchapternewpage arg must be `on', `off' or `odd', not `%s'
sk: parameter pre @setchapternewpage musí byť „on“, „off“ alebo „odd“, nie „%s“

en: bad argument to @need: %s
sk: nesprávny parameter pre @need: %s

en: @paragraphindent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'
sk: parameter pre @paragraphindent musí byť číselný/„none“/„asis“, nie „%s“

en: @firstparagraphindent arg must be `none' or `insert', not `%s'
sk: parameter pre @firstparagraphindent musí byť „none“ alebo „insert“, nie „%s“

en: @exampleindent arg must be numeric/`asis', not `%s'
sk: parameter pre @exampleindent musí byť číselný/„asis“, nie „%s“

en: expected @%s on or off, not `%s'
sk: očakával sa @%s on alebo off, nie „%s“

en: @kbdinputstyle arg must be `code'/`example'/`distinct', not `%s'
sk: parameter pre @kbdinputstyle musí byť „code“/„example“/„distinct“, nie „%s“

en: @allowcodebreaks arg must be `true' or `false', not `%s'
sk: parameter pre @allowcodebreaks musí byť „true“ alebo „false“, nie „%s“

en: @urefbreakstyle arg must be `after'/`before'/`none', not `%s'
sk: parameter pre @urefbreakstyle musí byť „after“/„before“/„none“, nie „%s“

en: @%s arg must be `top' or `bottom', not `%s'
sk: parameter pre @%s musí byť „top“ alebo „bottom“, nie „%s“

[ctx: Texinfo source file warning in macro]
en: warning: %s (possibly involving @%s)
sk: varovanie: %s (pravdepodobne zahŕňa @%s)

[ctx: Texinfo source file error in macro]
en: %s (possibly involving @%s)
sk: %s (pravdepodobne zahŕňa @%s)

[ctx: Texinfo source file warning]
en: warning: %s
sk: varovanie: %s

[ctx: whole document warning]
en: %s: warning: %s
sk: %s: varovanie: %s

[ctx: whole document warning]
en: warning: %s
sk: varovanie: %s

en: raising the section level of @%s which is too low
sk: zvyšuje sa prinízka úroveň oddielu @%s

en: no chapter-level command before @%s
sk: žiadny príkaz úrovne kapitol pred @%s

en: lowering the section level of @%s appearing after a lower element
sk: znižuje sa úroveň oddielu @%s, ktorý sa objavuje pod nižšou položkou

en: no sectioning command associated with @%s
sk: žiadny deliaci príkaz súvisiaci s @%s

en: @%s not empty
sk: @%s nie je prázdny

en: @%s reference to nonexistent node `%s'
sk: @%s odkaz na nejestvujúci uzol „%s“

en: @%s entry node name `%s' different from %s name `%s'
sk: pre položku @%s je názov „%s“ iný ako pre položku %s názov „%s“

en: node `%s' unreferenced
sk: žiadne odkazy na uzol „%s“

en: node `%s' not in menu
sk: uzol „%s“ nie je v ponuke

en: node `%s' in menu in `%s' but not under it in sectioning
sk: uzol „%s“ je v ponuke v „%s“, ale v rozdelení je inde

en: node `%s' in menu in `%s' but under `%s' in sectioning
sk: uzol „%s“ je v ponuke v „%s“, ale pod „%s“ v rozdelení

en: node `%s' in menu where `%s' expected
sk: uzol „%s“ je v ponuke tam, kde sa očakáva „%s“

en: unexpected node `%s' in menu
sk: neočakávaný uzol „%s“ v ponuke

en: node `%s' lacks menu item for `%s' but is above it in sectioning
sk: uzol „%s“ postráda položku ponuky pre „%s“, ale v rozdelení je vyššie

en: node %s pointer for `%s' is `%s' but %s is `%s' in menu
sk: ukazovateľ na uzol %s pre „%s“ je „%s“ ale %s je v ponuke ako „%s“

en: %s pointer `%s' (for node `%s') different from %s name `%s'
sk: %s ukazovateľ „%s“ (pre uzol „%s“) sa líši od „%s“ s názvom „%s“

en: %s reference to nonexistent `%s'
sk: %s odkaz na nejestvujúci „%s“

en: @%s to `%s', different from %s name `%s'
sk: @%s na „%s“, líši sa od %s s názvom „%s“

en: node `%s' appears in its own menus
sk: uzol „%s“ sa objavuje vo svojich vlastných ponukách

en: could not protect hash character in @%s
sk: nepodarilo sa ochrániť znak mriežky v @%s

en: Cannot switch to a locale compatible with document strings translations
sk: Nedá sa prepnúť na miestne nastavenie zlučiteľné s prekladmi reťazcov dokumentu

en: Cannot find a locale compatible with document strings translations
sk: Nenašlo sa miestne nastavenie zlučiteľné s prekladmi reťazcov dokumentu

en: chm.pm: could not open %s for writing: %s
sk: chm.pm: nepodarilo sa otvoriť %s na zápis: %s

en: chm.pm: error on closing %s: %s
sk: chm.pm: chyba pri zatváraní %s: %s

en: @image file `%s' can not be copied
sk: nedá sa kopírovať @image súbor „%s“

en: could not create images directory `%s': %s
sk: nepodarilo sa vytvoriť priečinok s obrázkami „%s“: %s

en: could not copy `%s' to `%s': %s
sk: nepodarilo sa skopírovať „%s“ do „%s“: %s

en: error removing directory: %s: %s
sk: chyba pri odstraňovaní priečinka: %s: %s

en: error removing directory: %s: unlinking %s: %s
sk: chyba pri odstraňovaní priečinka: %s: odoberá sa odkaz %s: %s

en: Archive::Zip is required for EPUB file output
sk: Vyžaduje sa Archive::Zip pre výstup do EPUB súboru

en: error creating directory: %s: %s
sk: chyba pri vytváraní priečinka: %s: %s

en: error creating directory: %s: creating %s: %s
sk: chyba pri vytváraní priečinka: %s: vytvára sa %s: %s

en: epub: no filename output
sk: epub: žiadny výstup pre názov súboru

en: could not create meta informations directory `%s': %s
sk: nepodarilo sa vytvoriť priečinok s meta-údajmi „%s“: %s

en: epub3.pm: could not open %s for writing: %s
sk: epub3.pm: nepodarilo sa otvoriť %s na zápis: %s

en: epub3.pm: error on closing %s: %s
sk: epub3.pm: chyba pri zatváraní %s: %s

en: epub3.pm: readdir %s error: %s
sk: epub3.pm: chyba pri čítaní priečinka %s: %s

en: epub3.pm: error adding %s to archive
sk: epub3.pm: chyba pri pridávaní %s do stlačeného súboru

en: epub3.pm: error writing archive %s
sk: epub3.pm: chyba pri zapisovaní stlačeného súboru %s

en: %s: %s: cannot parse language line
sk: %s: %s: nepodarilo sa spracovať riadok s jazykom

en: %s: no highlighted language found
sk: %s: nenašiel sa žiadny zvýraznený jazyk

en: %s: error closing input: %s
sk: %s: chyba pri zatváraní vstupu: %s

en: %s: error closing output: %s
sk: %s: chyba pri zatváraní výstupu: %s

en: %s: error closing errors: %s
sk: %s: chyba pri zatváraní záznamu o chybách: %s

en: %s: errors: %s
sk: %s: chyby: %s

en: highlight_syntax.pm: could not make directory %s: %s
sk: highlight_syntax.pm: nepodarilo sa vytvoriť priečinok %s: %s

en: highlight_syntax.pm: could not open %s: %s
sk: highlight_syntax.pm: nepodarilo sa otvoriť %s: %s

en: highlight_syntax.pm: error on closing %s: %s
sk: highlight_syntax.pm: chyba pri zatváraní %s: %s

en: highlight_syntax.pm: command did not succeed: %s
sk: highlight_syntax.pm: príkaz zlyhal: %s

en: highlight_syntax.pm: %s: %d separators; expected %d, the number of fragments +1
sk: highlight_syntax.pm: %s: %d oddeľovačov; očakávalo sa %d, počet častí +1

en: highlight_syntax.pm: %s: end of @%s item %d not found
sk: highlight_syntax.pm: %s: nenašiel sa koniec @%s položky %d

en: highlight_syntax.pm: %s: retrieved %d items in HTML; expected %d
sk: highlight_syntax.pm: %s: získalo so %d položiek v HTML; očakávalo sa %d

en: highlight_syntax.pm: output has HTML item for @%s but no language %s
sk: highlight_syntax.pm: výstup má HTML položku pre @%s ale nie jazyk %s

en: highlight_syntax.pm: output has no HTML item for @%s %s %s
sk: highlight_syntax.pm: výstup nemá HTML položku pre @%s %s %s

en: l2h: could not open latex file %s for writing: %s
sk: l2h: nepodarilo sa otvoriť latexový súbor %s na zápis: %s

en: l2h: error on closing latex file %s: %s
sk: l2h: chyba pri zatváraní latexového súboru %s: %s

en: latex2html.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d
sk: latex2html.pm: spracovanie vytvorilo %d položiek v HTML; očakávalo sa %d

en: l2h: L2H_TMP directory contains a dot
sk: l2h: priečinok L2H_TMP obsahuje bodku

en: l2h: current directory contains a dot
sk: l2h: súčasný priečinok obsahuje bodku

en: l2h: command not set
sk: l2h: príkaz nebol nastavený

en: l2h: command did not succeed: %s
sk: l2h: príkaz zlyhal: %s

en: l2h: could not open %s: %s
sk: l2h: nepodarilo sa otvoriť %s: %s

en: latex2html.pm: end of @%s text %d not found
sk: latex2html.pm: nenašiel sa koniec @%s text %d

en: l2h: error on closing html file %s: %s
sk: l2h: chyba pri zatváraní html súboru %s: %s

en: l2h: could not extract the fragment %d for @%s, text %d, from HTML
sk: l2h: nepodarilo sa vyňať časť %d pre @%s, text %d, z HTML

en: l2h: could not unlink file %s: %s
sk: l2h: nepodarilo sa odpojiť súbor %s: %s

en: l2h: could not compile %s: %s
sk: l2h: nepodarilo sa preložiť %s: %s

en: l2h: could not load %s: %s
sk: l2h: nepodarilo sa načítať %s: %s

en: l2h: error loading %s
sk: l2h: chyba pri načítavaní %s

en: l2h: could not open %s for writing: %s
sk: l2h: nepodarilo sa otvoriť %s na zápis: %s

en: l2h: error on closing cache file %s: %s
sk: l2h: chyba pri zatváraní súboru vyrovnávacej pamäte %s: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for math: %s
sk: tex4ht.pm: neznámy druh prevodu pre matematické prostredie: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for @tex: %s
sk: tex4ht.pm: neznámy druh prevodu pre @tex: %s

en: tex4ht.pm: unknown conversion type for @latex: %s
sk: tex4ht.pm: neznámy druh prevodu pre @latex: %s

en: tex4ht.pm: could not open %s: %s
sk: tex4ht.pm: nepodarilo sa otvoriť %s: %s

en: tex4ht.pm: error on closing %s: %s
sk: tex4ht.pm: chyba pri zatváraní %s: %s

en: tex4ht.pm: chdir %s failed: %s
sk: tex4ht.pm: zmena priečinka na %s zlyhala: %s

en: tex4ht.pm: unable to return to initial directory: %s
sk: tex4ht.pm: nepodarilo sa vrátiť do pôvodného priečinka: %s

en: tex4ht.pm: output file missing: %s
sk: tex4ht.pm: chýba výstupný súbor: %s

en: tex4ht.pm: command failed: %s
sk: tex4ht.pm: príkaz zlyhal: %s

en: tex4ht.pm: closing communication failed: %s: %s
sk: tex4ht.pm: zlyhalo uzatváranie spojenia: %s: %s

en: tex4ht.pm: end of %s item %d for @%s not found
sk: tex4ht.pm: nenašiel sa koniec %s položky %d pre @%s

en: tex4ht.pm: processing produced %d items in HTML; expected %d for format %s
sk: tex4ht.pm: spracovanie vytvorilo %d položiek v HTML; očakávalo sa %d pre formát %s

en: tex4ht.pm: output has no HTML item for @%s %s
sk: tex4ht.pm: výstup nemá HTML položku pre @%s %s

en: tex4ht.pm: output counter UNDEF; expected %d for @%s
sk: tex4ht.pm: počítadlo výstupov NEZADANÉ; očakávalo sa %d pre @%s

en: tex4ht.pm: no expected items in the document for @%s
sk: tex4ht.pm: v dokumente sa neočakávali položky pre @%s

en: tex4ht.pm: processing retrieved %d items in HTML; collected %d for @%s
sk: tex4ht.pm: spracovaním sa získalo %d položiek v HTML; zozbieralo sa %d pre %s

en: could not read init file %s
sk: nepodarilo sa prečítať spúšťací súbor %s

en: could not read extension file %s
sk: nepodarilo sa prečítať súbor rozšírenia %s

en: ignoring unrecognized TEXINFO_OUTPUT_FORMAT value `%s'
sk: preskakuje sa nerozpoznaná hodnota „%s“ pre TEXINFO_OUTPUT_FORMAT

en: Usage: %s [OPTION]... TEXINFO-FILE...
sk: Použitie: %s [PREPÍNAČ]... TEXINFO-SÚBOR...

en: Translate Texinfo source documentation to various other formats, by default
    Info files suitable for reading online with Emacs or standalone GNU Info.
    
    This program is commonly installed as both `makeinfo' and `texi2any';
    the behavior is identical, and does not depend on the installed name.
sk: Preložiť zdrojovú príručku Texinfo do rôznych iných formátov, predvolene
    do Info súborov vhodných na čítanie pomocou Emacsu alebo samostatného
    GNU Info.
    
    Tento program sa obvykle inštaluje aj pod názvom „makeinfo“ aj pod názvom
    „texi2any“; správanie je zhodné a nezáleží na názve, pod ktorým je program
    nainštalovaný.

en: General options:
sk: Všeobecné možnosti:

en:       --document-language=STR locale to use in translating Texinfo keywords
                                    for the output document (default C)
sk:       --document-language=REŤAZEC  miestne nastavenie, ktoré sa použije na preklad
                                         Texinfo kľúčových slov vo výstupnom dokumente (predvolene C)

en:       --error-limit=NUM       quit after NUM errors (default %d)
sk:       --error-limit=N         ukončiť po N chybách (predvolene %d).

en:       --force                 preserve output even if errors
sk:       --force                 zachovať výstup aj pri výskyte chýb

en:       --help                  display this help and exit
sk:     --help                    zobraziť túto nápovedu a skončiť

en:       --no-validate           suppress node cross-reference validation
sk:       --no-validate           vypnúť overenie krížových odkazov

en:       --no-warn               suppress warnings (but not errors)
sk:       --no-warn               vypnúť varovania (ale nie chyby)

en:       --conf-dir=DIR          search also for initialization files in DIR
sk:       --conf-dir=PRIEČINOK    hľadať úvodné súbory aj v PRIEČINKU

en:       --init-file=FILE        load FILE to modify the default behavior
sk:       --init-file=SÚBOR       načítať SÚBOR na zmenu predvoleného správania

en:   -c, --set-customization-variable VAR=VAL  set customization variable VAR
                                    to value VAL
sk:   -c, --set-customization-variable PREMENNÁ=HODNOTA  nastaviť PREMENNÚ
                                    prispôsobenia na HODNOTU

en:       --trace-includes        print names of included files
sk:       --trace-includes        vypísať názvy zahrnutých súborov

en:   -v, --verbose               explain what is being done
sk:   -v, --verbose               vysvetľovať, čo sa práve deje

en:       --version               display version information and exit
sk:       --version               zobraziť údaje o verzii a skončiť

en: Output format selection (default is to produce Info):
sk: Výber výstupného formátu (predvolene sa vytvorí Info):

en:       --docbook               output Docbook XML
sk:       --docbook               vytvoriť Docbook XML

en:       --html                  output HTML
sk:       --html                  vytvoriť HTML

en:       --epub3                 output EPUB 3
sk:       --epub3                 vytvoriť EPUB 3

en:       --latex                 output LaTeX
sk:       --latex                 vytvoriť LaTeX

en:       --plaintext             output plain text rather than Info
sk:       --plaintext             vytvoriť čistý text a nie Info

en:       --xml                   output Texinfo XML
sk:       --xml                   vytvoriť Texinfo XML

en:       --dvi, --dvipdf, --ps, --pdf  call texi2dvi to generate given output,
                                    after checking validity of TEXINFO-FILE
sk:       --dvi, --dvipdf, --ps, --pdf  vyvolať texi2dvi pre vytvorenie daného
                                    výstupu po overení platnosti TEXINFO-SÚBORU

en: General output options:
sk: Všeobecné možnosti výstupu:

en:   -E, --macro-expand=FILE     output macro-expanded source to FILE,
                                    ignoring any @setfilename
sk:   -E, --macro-expand=SÚBOR    zapísať výstup s rozšírenými makrami do
                                    SÚBORU vynechajúc všetky @setfilename

en:       --no-headers            suppress node separators, Node: lines, and menus
                                    from Info output (thus producing plain text)
                                    or from HTML (thus producing shorter output).
                                    Also, if producing Info, write to
                                    standard output by default.
sk:       --no-headers            vynechať oddeľovače uzlov, Uzol: riadky a ponuky
                                    z Info výstupu (vytvorí sa čistý text) alebo
                                    z HTML (vytvorí sa kratší výstup). Okrem toho,
                                    pri vytváraní súboru Info predvolene
                                    vypisovať na štandardný výstup.

en:       --no-split              suppress any splitting of the output;
                                    generate only one output file
sk:       --no-split              vynechať akékoľvek rozdelenie výstupu;
                                    vytvoriť len jeden výstupný súbor

en:       --[no-]number-sections  output chapter and sectioning numbers;
                                    default is on
sk:       --[no-]number-sections  očíslovať kapitoly a oddiely;
                                    predvolene zapnuté

en:       --[no-]number-footnotes  number footnotes sequentially; default is on
sk:       --[no-]number-footnotes  číslovať poznámky pod čiarou zaradom; predvolene zapnuté

en:   -o, --output=DEST           output to DEST.
                                    With split output, create DEST as a directory
                                    and put the output files there.
                                    With non-split output, if DEST is already
                                    a directory or ends with a /,
                                    put the output file there.
                                    Otherwise, DEST names the output file.
sk:   -o, --output=CIEĽ           výstup zapísať do CIEĽA.
                                    Pri rozdelenom výstupe, vytvoriť CIEĽ ako
                                    priečinok, kde sa uložia výstupné súbory.
                                    Pri nerozdelenom výstupe, ak CIEĽ už
                                    jestvuje ako priečinok a končí na /,
                                    uložiť výstupné súbory do tohto priečinka.
                                    V ostatných prípadoch, CIEĽ označuje
                                    výstupný súbor.

en:       --disable-encoding      do not output accented and special characters
                                    in Info and plain text output based on document
                                    encoding
sk:       --disable-encoding      na základe kódovania dokumentu
                                    nezapisovať ani zvláštne znaky, ani znaky
                                    s diakritikou pri vytváraní Info alebo čistého textu

en:       --enable-encoding       override --disable-encoding (default)
sk:       --enable-encoding       prepísať --disable-encoding (predvolené)

en: Options for Info and plain text:
sk: Možnosti súborov Info a čistého textu:

en:       --fill-column=NUM       break Info lines at NUM columns (default %d)
sk:       --fill-column=N         zalomiť riadky v Info po N znakoch (predvolene %d)

en:       --footnote-style=STYLE  output footnotes in Info according to STYLE:
                                    `separate' to put them in their own node;
                                    `end' to put them at the end of the node, in
                                    which they are defined (this is the default)
sk:       --footnote-style=TVAR   poznámky pod čiarou v Info vytvoriť v TVARE:
                                    „separate“ pre zaradenie do ich vlastného uzla;
                                    „end“ pre vloženie na koniec toho uzla, v ktorom
                                    sú zadané (toto je predvolené)

en:       --paragraph-indent=VAL  indent Info paragraphs by VAL spaces (default %d).
                                    If VAL is `none', do not indent; if VAL is
                                    `asis', preserve existing indentation.
sk:       --paragraph-indent=HOD  odsadiť Info odseky o HOD medzier (predvolene %d).
                                    Ak HOD je „none“, neodsadzovať; ak HOD je
                                    „asis“, zachovať pôvodné odsadenie.

en:       --split-size=NUM        split Info files at size NUM (default %d)
sk:       --split-size=VEĽKOSŤ    rozdeliť Info súbory na základe VEĽKOSTI (predvolená %d)

en: Options for HTML:
sk: Možnosti pre HTML:

en:       --css-include=FILE      include FILE in HTML <style> output;
                                    read stdin if FILE is -
sk:       --css-include=SÚBOR     zahrnúť SÚBOR do výstupu HTML <style>;
                                    čítať zo štandardného vstupu ak je SÚBOR -

en:       --css-ref=URL           generate CSS reference to URL
sk:       --css-ref=PREPOJENIE    vytvoriť CSS odkaz na PREPOJENIE

en:       --internal-links=FILE   produce list of internal links in FILE
sk:       --internal-links=SÚBOR  vypísať zoznam vnútorných odkazov v SÚBORE

en:       --split=SPLIT           split at SPLIT, where SPLIT may be `chapter',
                                    `section' or `node'
sk:       --split=ROZMEDZIE       rozdeliť na ROZMEDZÍ, kde ROZMEDZIE môže byť „chapter“,
                                    „section“ alebo „node“

en:       --transliterate-file-names  use file names in ASCII transliteration
sk:       --transliterate-file-names  použiť názvy súborov pri prepise do ASCII

en:       --node-files            produce redirection files for nodes and
                                    anchors; default is set only if split
sk:       --node-files            vytvoriť súbory presmerovania pre uzly a
                                    ukotvenia; predvolene zapnuté iba pri rozdelení

en: Options for DVI/PS/PDF:
sk: Možnosti pre DVI/PS/PDF:

en:       --Xopt=OPT              pass OPT to texi2dvi; can be repeated
sk:       --Xopt=PREPÍNAČ         posunúť PREPÍNAČ programu texi2dvi; aj opakovane

en: Input file options:
sk: Možnosti vstupného súboru:

en:  -D VAR                       define the variable VAR, as with @set
sk:  -D PREMENNÁ                  zadať PREMENNÚ, podobne ako so @set

en:  -D 'VAR VAL'                 define VAR to VAL (one shell argument)
sk:  -D 'PREMENNÁ HODNOTA'        priradiť HODNOTU PREMENNEJ (jeden parameter príkazového riadka)

en:  -I DIR                       append DIR to the @include search path
sk:  -I PRIEČINOK                 pridať PRIEČINOK na koniec cesty vyhľadávania @include

en:  -P DIR                       prepend DIR to the @include search path
sk:  -P PRIEČINOK                 pridať PRIEČINOK na začiatok cesty vyhľadávania @include

en:  -U VAR                       undefine the variable VAR, as with @clear
sk:  -U PREMENNÁ                  zrušiť zadanie PREMENNEJ, podobne ako s @clear

en: Conditional processing in input:
sk: Podmienečné spracovanie vstupu:

en:       --ifdocbook       process @ifdocbook and @docbook
sk:       --ifdocbook       spracovať @ifdocbook a @docbook

en:       --ifhtml          process @ifhtml and @html
sk:       --ifhtml          spracovať @ifhtml a @html

en:       --ifinfo          process @ifinfo
sk:       --ifinfo          spracovať @ifinfo

en:       --iflatex         process @iflatex and @latex
sk:       --iflatex         spracovať @iflatex a @latex

en:       --ifplaintext     process @ifplaintext
sk:       --ifplaintext     spracovať @ifplaintext

en:       --iftex           process @iftex and @tex
sk:       --iftex           spracovať @iftex a @tex

en:       --ifxml           process @ifxml and @xml
sk:       --ifxml           spracovať @ifxml a @xml

en:   By default, an --ifFORMAT setting is on only when the output format
      is FORMAT; for example, --ifhtml is on when outputting HTML.
      Also, when --ifFORMAT is on, @ifnotFORMAT text is not processed.
sk:   Predvolene je nastavenie --ifFORMÁT zapnuté len keď výstupným formátom
      je FORMÁT; napríklad, --ifhtml je zapnuté len pri vytváraní HTML.
      Okrem toho, ak je --ifFORMÁT zapnuté, tak sa text @ifnotFORMÁT nespracuje.

en:   Each --ifFORMAT option may be prefixed with `--no-' to negate it;
      for example, --no-ifhtml means not to process @ifhtml or @html text,
      and to process @ifnothtml text.
sk:   Každý prepínač --ifFORMÁT má aj zápornú formu s predponou „--no-“;
      napríklad, --no-ifhtml znamená, že sa nespracuje @ifhtml ani @html
      text, ale že sa spracuje @ifnothtml text.

en: Examples:
sk: Príklady:

en:   %s foo.texi                      write Info
sk:   %s foo.texi                      zapísať Info

en:   %s --html foo.texi               write HTML
sk:   %s --html foo.texi               zapísať HTML

en:   %s --xml foo.texi                write Texinfo XML
sk:   %s --xml foo.texi                zapísať Texinfo XML

en:   %s --docbook foo.texi            write Docbook XML
sk:   %s --docbook foo.texi            zapísať Docbook XML

en:   %s --plaintext foo.texi          write plain text to standard output
sk:   %s --plaintext foo.texi          zapísať čistý text na štandardný výstup

en:   %s --pdf foo.texi                write PDF using texi2dvi
sk:   %s --pdf foo.texi                zapísať PDF pomocou texi2dvi

en:   %s --html --no-headers foo.texi  write html without node lines, menus
sk:   %s --html --no-headers foo.texi  zapísať html bez riadkov s uzlami a ponúk

en:   %s --number-sections foo.texi    write Info with numbered sections
sk:   %s --number-sections foo.texi    zapísať Info bez očíslovania oddielov

en:   %s --no-split foo.texi           write one Info file however big
sk:   %s --no-split foo.texi           zapísať jediný Info súbor, nech je akýkoľvek veľký

en: %s: --footnote-style arg must be `separate' or `end', not `%s'.
sk: %s: parameter pre --footnote-style musí byť „separate“ alebo „end“, nie „%s“.

en: %s is not a valid split possibility
sk: %s nie je platná možnosť rozdelenia

en: %s: --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
sk: %s: parameter pre --paragraph-indent musí byť číselný/„none“/„asis“, nie „%s“.

en: overwriting file: %s
sk: prepisuje sa súbor: %s

en: unknown tree transformation %s
sk: neznáma premena stromu %s

en: ignoring splitting for converted format %s (for %s)
sk: vynecháva sa rozdelenie pre prevedený formát %s (pre %s)

en: ignoring splitting for format %s
sk: vynecháva sa rozdelenie pre formát %s

en: %s: when generating %s, only one input FILE may be specified with -o
sk: %s: pri vytváraní %s môže byť pomocou -o zadaný len jeden vstupný SÚBOR

en: --Xopt option without printed output
sk: --Xopt prepínač bez výstupu na zobrazenie

en: error loading %s: %s
sk: chyba pri načítavaní %s: %s

en: %s: missing file argument.
sk: %s: chýba parameter súboru.

en: input file %s; did you mean %s?
sk: vstupný súbor %s; mali ste na mysli %s?

en: error on closing tree dump file %s: %s
sk: chyba pri zatváraní súboru s výpisom stromu %s: %s

en: error on closing macro expand file %s: %s
sk: chyba pri zatváraní súboru rozšírenia makra %s: %s

en: error on closing structure dump file %s: %s
sk: chyba pri zatváraní súboru s výpisom kostry %s: %s

en: %s: error on closing internal links file %s: %s
sk: %s: chyba pri zatváraní súboru vnútorných odkazov %s: %s

en: %s: error on closing elements size file %s: %s
sk: %s: chyba pri zatváraní súboru veľkostí položiek %s: %s

en: %s: value "%s" invalid for option %s (number expected)
sk: %s: neplatná hodnota „%s“ pre prepínač %s (očakávalo sa číslo)

en: %s: value "%s" invalid for option %c (number expected)
sk: %s: neplatná hodnota „%s“ pre prepínač %c (očakávalo sa číslo)

en: %s:  --paragraph-indent arg must be numeric/`none'/`asis', not `%s'.
sk: %s:  parameter pre --paragraph-indent musí byť číselný/„none“/„asis“, nie „%s“.

en: %s: %zu registered opened sections not closed
sk: %s: %zu neuzatvorených oddielov zaznamenaných ako otvorené

en: %zu registered inline contents: %s
sk: %zu zaznamenaných vložených obsahov: %s

en: left inline content associated to %s: '%s'
sk: zostávajúci vložený obsah súvisiaci s %s: „%s“

en: left inline content of %p: '%s'
sk: zostávajúci vložený obsah pre %p: „%s“

en: left inline content associated: '%s'
sk: zostávajúci súvisiaci vložený obsah: „%s“

en: %zu pending footnotes
sk: %zu chýbajúcich poznámok pod čiarou

en: error while opening %s for reading: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť %s na čítanie: %s

en: cannot open %s for writing: %s
sk: nedá sa otvoriť %s na zápis: %s

en: error writing %s: %s
sk: chyba pri zapisovaní %s: %s

en: error closing %s: %s
sk: chyba pri zatváraní %s: %s

en: error on closing CSS file  %s: %s
sk: chyba pri zatváraní CSS súboru  %s: %s

en: %s: error on closing io %s: %s
sk: %s: chyba pri zatváraní %s: %s

en: empty index sub entry %zu key in @%s
sk: prázdny kľúč %zu pod-záznamu registra v @%s

en: collation locale not found: %s
sk: nenašlo sa miestne nastavenie radenia: %s

en: unmatched `@end %s'
sk: bez zodpovedajúceho „@end %s“

en: bad argument to @alias
sk: nesprávny parameter pre @alias

en: bad argument to @printindex: %s
sk: nesprávny parameter pre @printindex: %s

en: bad argument to @headings: %s
sk: nesprávny parameter pre @headings: %s

en: bad argument to @end: %s
sk: nesprávny parameter pre @end: %s

en: @include: could not find %s
sk: @include: nepodarilo sa nájsť „%s“

en: @include: could not open %s: %s
sk: @include: nepodarilo sa otvoriť %s: %s

en: @setfilename after the first element
sk: @setfilename po prvej položke

en: @columnfractions only meaningful on a @multitable line
sk: @columnfractions dáva zmysel len na riadku s @multitable

en: @part should not be associated with @top
sk: @part by nemal súvisieť s @top

en: @node precedes @part, but parts may not be associated with nodes
sk: @node predchádza @part, ale časti by nemali súvisieť s uzlami

en: bad name for @set
sk: nesprávny názov pre @set

en: bad name for @clear
sk: nesprávny názov pre @clear

en: bad name for @unmacro
sk: nesprávny názov pre @unmacro

en: @\ should only appear in math context
sk: @\ by sa mal objavovať len v matematickom prostredí

en: @ should not occur at end of argument to line command
sk: @ by sa nemal vyskytovať na konci parametra v príkazovom riadku

en: @subentry should only occur in an index entry
sk: @subentry by sa mal objavovať len v položke registra

en: bad or empty @%s formal argument:
sk: nesprávny alebo prázdny formálny parameter @%s:
