Thonny - en to et translation catalogue (451 entries)

en: File
et: Fail

en: Edit
et: Redigeeri

en: View
et: Vaated

en: Run
et: Käivita

en: Tools
et: Tööriistad

en: Help
et: Abiinfo

en: Exit
et: Välju

en: Decrease font size
et: Vähenda fondi suurust

en: Focus editor
et: Mine redaktorisse

en: Focus shell
et: Mine käsureale

en: Maximize view
et: Suurenda vaade

en: Full screen
et: Täisekraan

en: Program arguments
et: Programmi argumendid

en: About Thonny
et: Info Thonny kohta

en: Made in
    University of Tartu, Estonia,
    with the help from
    open-source community,
    Raspberry Pi Foundation
    and Cybernetica AS
et: Loodud
    Tartu Ülikoolis, Eestis.
    Abiks on olnud
    avatud tarkvara kogukond,
    Raspberry Pi Foundation
    ja Cybernetica AS

en: This program comes with
    ABSOLUTELY NO WARRANTY!
    It is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions, see
    https://opensource.org/licenses/MIT
    for details
et: Selle programmi toimimise
    kohta ei anta mingeid garantiisid.
    See on avatud tarkvara ja seda
    võib teatud tingimustel levitada.
    Vaata täpsemalt
    https://opensource.org/licenses/MIT

en: Version history
et: Versioonide ajalugu

en: Report problems
et: Teata probleemidest

en: Open Assistant automatically when program crashes with an exception
et: Ava Juhendaja automaatselt, kui programm annab vea

en: Open Assistant automatically when it has warnings for your code
et: Ava Juhendaja automaatselt, kui tal on hoiatusi Sinu koodi kohta

en: Perform selected Pylint checks
et: Teosta Pylint kontrolle

en: Perform MyPy checks
et: Teosta MyPy kontrolle

en: Disabled checks (one id per line)
et: Tühistatud kontrollid (üks identifikaator rea kohta)

en: Assistant
et: Juhendaja

en: Auto-complete
et: Lõpeta sõna automaatselt

en: Interpreter
et: Interpretaator

en: About Birdseye
et: Birdseye kohta

en: Birdseye is a Python debugger which needs to be installed separately.
    
    Do you want to open the help page and learn more?
et: Birdseye on Pythoni silur, mis tuleb eraldi paigaldada.
    
    Kas soovid avada vastava abiinfo lehe, et rohkem teada saada?

en: Debug current script (birdseye)
et: Silu käesolevat skripti (birdseye)

en: Toggle comment
et: Lülita kommentaar sisse/välja

en: Comment out
et: Kommenteeri

en: Uncomment
et: Eemalda kommentaar

en: Undo
et: Võta muudatus tagasi

en: Redo
et: Rakenda tagasivõetud muudatus uuesti

en: Cut
et: Lõika

en: Copy
et: Kopeeri

en: Paste
et: Kleebi

en: Select all
et: Vali kõik

en: Run to cursor
et: Jooksuta kursorini

en: Can't close yet
et: Ei saa veel sulgeda

en: Use "Stop" command if you want to cancel debugging
et: Kui soovid silumist lõpetada, siis kasuta "Stop" käsku

en: Dock user windows
et: Kinnita kasutaja aknad

en: Highlight matching names
et: Too esile samad nimed

en: Highlight local variables
et: Too esile lokaalsed muutujad

en: Highlight parentheses
et: Too esile sulupaarid

en: Highlight syntax elements
et: Tee kood värviliseks

en: Highlight current line (requires reopening the editor)
et: Too esile jooksev rida

en: Show line numbers
et: Näita reanumbreid

en: Recommended maximum line length
    (Set to 0 to turn off margin line)
et: Soovitatav maksimaalne reapikkus
    (0 lülitab serva näitamise välja)

en: Editor
et: Redaktor

en: Export usage logs...
et: Ekspordi kasutuslogi

en: Events
et: Sündmused

en: Files
et: Failid

en: Find & Replace
et: Otsi ja asenda

en: Find:
et: Otsi:

en: Replace with:
et: Asenda:

en: Case sensitive
et: Tõstutundlik

en: Up
et: Üles

en: Down
et: Alla

en: Find
et: Otsi

en: Replace
et: Asenda

en: Replace+Find
et: Otsi ja asenda

en: Replace all
et: Asenda kõik

en: Enter string to be replaced.
et: Sisesta asendatav sõne

en: The specified text was not found!
et: Otsitavat teksti ei leitud!

en: Allow only single Thonny instance
et: Luba korraga ainult üks Thonny

en: Reopen all files from previous session
et: Ava käivitumisel kõik eelmise sessiooni failid

en: Disable notification sound
et: Keela teavitushelid

en: Font scaling mode
et: Fondi suuruse režiim

en: Heap mode is on.
    Close Heap view to turn it off.
et: Kuhja režiim on sees.
    Väljalülitamiseks sulge Kuhja vaade

en: Heap
et: Kuhi

en: Language
et: Keel

en: This box is meant for your working notes -- assignment instructions, code snippets, whatever.
    
    Everything will be saved automatically and loaded when you open Thonny next time.
    
    Feel free to delete this text to make room for your own notes.
et: See kast on mõeldud Sinu märkmeteks -- tööjuhenditeks, koodijuppideks, ...
    
    Tekst salvestub automaatselt ja laetakse uuesti kui Sa avad Thonny uuesti.
    
    Võid vabalt selle teksti kustutada, et enda märkmetele ruumi teha.

en: Notes
et: Märkmed

en: Previous object
et: Eelmine objekt

en: Next object
et: Järgmine objekt

en: Object inspector
et: Objektivaatur

en: Outline
et: Struktuur

en: Pygame Zero mode
et: Pygame Zero režiim

en: Uninstall
et: Desinstalli

en: Close
et: Sulge

en: Click
et: Klõpsa

en: here
et: siia

en: Upgrade
et: Uuenda

en: Install
et: Installi

en: Could not find the package from PyPI.
et: Ei leidnud PyPI-st sellist pakki

en: Latest stable version
et: Viimane stabiilne versioon

en: Latest version
et: Viimane versioon

en: Summary
et: Kokkuvõte

en: Author
et: Autor

en: Homepage
et: Koduleht

en: Bugtracker
et: Vigade register

en: Documentation
et: Dokumentatsioon

en: PyPI page
et: PyPI leht

en: Requires
et: Nõuab

en: Really uninstall?
et: Desinstallida?

en: Are you sure you want to uninstall it?
et: Kas oled kindel, et soovid seda desinstallida?

en: Back to
    current frame
et: Tagasi
    aktiivsesse raami

en: Variables
et: Muutujad

en: This computer
et: See arvuti

en: Refresh
et: Värskenda

en: Focus into
et: Mine sisse

en: Error
et: Viga

en: You need to select a file!
et: Sa peand valima faili!

en: Overwrite?
et: Kirjutada üle?

en: Do you want to overwrite '%s' ?
et: Kas soovid '%s' üle kirjutada?

en: New
et: Uus

en: Open...
et: Ava...

en: Load
et: Lae

en: Recent files
et: Hiljutised failid

en: Close all
et: Sulge kõik

en: Save
et: Salvesta

en: Save as...
et: Salvesta nimega...

en: Save copy...
et: Salvesta koopia...

en: Thonny options
et: Thonny seaded

en: Run current script
et: Jooksuta käesolev skript

en: Run current script in terminal
et: Jooksuta käesolev skript terminalis

en: Stop/Restart backend
et: Peata/taaskäivita interpretaator

en: Stop
et: Peata

en: Interrupt execution
et: Katkesta programm

en: Send EOF / Soft reboot
et: Saada EOF / Soft reboot

en: Disconnect
et: Ühenda lahti

en: Python interpreters
et: Pythoni interpretaatord

en: all files
et: kõik failid

en: Select empty directory for new virtual environment
et: Vali uue virtuaalkeskkonna jaoks tühi kaust

en: Bad directory
et: Halb kaust

en: Selected directory is not empty.
    Select another or cancel.
et: Valitud kaust pole tühi.
    Vali mõni muu või tühista.

en: Creating virtual environment
et: Loon virtuaalkeskkonda

en: Clear shell
et: Puhasta käsurida

en: Clear
et: Puhasta

en: Show Plotter
et: Ava Plotter

en: For performance reasons, Shell avoids showing very long lines in full (see Tools => Options => Shell).
    Here you can interact with the original text fragment.
et: Parema jõudluse nimel ei näidata Käsureal väga pikki ridu
    (vaata Tööriistad => Seaded => Käsurida).
    Siin saad Sa algset tekstifragmenti täielikult näha.

en: Wrap text (may be slow)
et: Murra rida (võib olla aeglane)

en: Copy to clipboard
et: Kopeeri lõikepuhvrisse

en: Squeezed text (%d characters)
et: Kokkupressitud tekst (%d sümbolit)

en: Plotter visualizes series of
    numbers printed to the Shell.
et: Plotter visualiseerib käsureale
    prinditud numbrijadasid.

en: See Help for details.
et: Täpsemalt vaata abiinfost.

en: Close others
et: Sulge ülejäänud

en: Copying
et: Kopeerin

en: Copying
      %s
    to
      %s
et: Kopeerin
      %s
    => 
      %s

en: Cancel
et: Tühista

en: OK
et: Sobib

en: Select All
et: Vali kõik

en: Shell
et: Käsurida

en: Options...
et: Seaded...

en: Increase font size
et: Suurenda kirja suurust

en: Change font size
et: Muuda kirja suurust

en: Zoom
et: Suurus

en: Exit Thonny
et: Välju Thonnyst

en: Quit
et: Välju

en: Overwriting theme '%s'
et: Kirjutan üle teemat nimega '%s'

en: Program arguments:
et: Programmi argumendid:

en: Regular mode
et: Tavarežiim

en: Configuration has been updated. Restart Thonny to start working in regular mode.
    
    (See 'Tools → Options → General' if you change your mind later.)
et: Seaded on muudetud. Tavarežiimis alustamiseks taaskäivita Thonny.
    
    (Vaata 'Tööriistad → Seaded → Üldine', kui Sa mõtled hiljem ümber.)

en: Program tree
et: Programmipuu

en: Resume
et: Naase

en: Run / resume
et: Jooksuta / naase

en: Debug current script
et: Silu käesolevat skripti

en: Debug
et: Silu

en: Debug current script (nicer)
et: Silu käesolevat skripti (ägedam)

en: Debug current script (faster)
et: Silu käesolevat skripti (kiirem)

en: Step over
et: Astu üle

en: Over
et: Üle

en: Step into
et: Asti sisse

en: Into
et: Sisse

en: Step out
et: Astu välja

en: Out
et: Välja

en: Step back
et: Astu tagasi

en: Back
et: Tagasi

en: Stack
et: Pinu

en: Exception
et: Erind

en: Log program usage events
et: Logi kasutussündmusi

en: Debug mode (provides more detailed diagnostic logs)
et: Arendusrežiim (annab detailsemat diagnostilised logid)

en: UI mode
et: Kasutajaliidese režiim

en: UI scaling factor
et: Kasutajaliidese suurendamine

en: NB! Restart Thonny after changing these options!
et: NB! Need seaded rakenduvad peale Thonny taaskäivitamist

en: General
et: Üldine

en: INSTALL
et: INSTALLI

en: Browse the packages
et: Vaata pakke

en: With current interpreter you can only browse the packages here.
    Use 'Tools → Open system shell...' for installing, upgrading or uninstalling.
et: Käesoleva interpretaatoriga saad Sa siin pakke ainult vaadata.
    Installimiseks, kustutamiseks ja uuendamiseks on vaja kasutada
    muid vahendeid

en: Packages' directory
et: Pakkide kaust

en: Install from PyPI
et: Installi PyPI-st

en: If you don't know where to get the package from, then most likely you'll want to search the Python Package Index. Start by entering the name of the package in the search box above and pressing ENTER.
et: Kui Sa ei tea, kust pakki saada, siis on mõistlik otsida
    seda Pythoni pakiregistrist (PyPI), Alustuseks sisest
    paki nimi otsingukasti ja vajuta ENTER.

en: to locate requirements.txt file and install the packages specified in it.
et: et valida requirements.txt fail ja installida seal näidatud pakid.

en: Click
et: Klõpsa

en: to locate and install the package file (usually with .whl, .tar.gz or .zip extension).
et: et valida ja installida pakifail (harilikult .whl, .tar.gz või .zip laiendiga)

en: Upgrade or uninstall
et: Uuenda või desinstalli

en: Start by selecting the package from the left.
et: Alustuseks vali vasakult huvipakkuv pakk

en: Target:
et: Sihtkoht:

en: virtual environment
et: virtuaalkeskkond

en: user site packages
et: kasutaja "site-packages"

en: This dialog lists all available packages, but allows upgrading and uninstalling only packages from
et: Selles dialoogis näidatakse kõiki pakke, aga uuendada ja desinstallida
    lubatakse ainult pakke asukohast

en: New packages will be also installed into this directory. Other locations must be managed by alternative means.
et: Uued pakid installitakse ka sellesse kausta. Teisi asukohti
    tuleb hallata teiste vahenditega

en: Installed version:
et: Installitud versioon:

en: Installed to:
et: Installimise asukoht:

en: Please check your spelling!
et: Kontrolli kas kirjutasid paki nime õigesti!

en: Could not find the package info from PyPI.
et: Ei leidnud sellist pakki PyPI-st

en: Error code:
et: Veakood:

en: Can't find package name from the list:
et: Ei leia paki nime nimekirjast:

en: Package '{}' is required for installing and uninstalling other packages.
et: Pakk '{}' on vajalik teiste pakkide installimiseks ja uuendamisks

en: Package
et: Pakk

en: Manage packages for %s
et: Halda %s pakke

en: Confirmation
et: Kinnitus

en: Looks like you are installing a Thonny-related package.
    If you meant to install a Thonny plugin, then you should
    choose 'Tools → Manage plugins...' instead
    
    Are you sure you want to install %s for the back-end?
et: Paistab, et soovid installida Thonny pistikprogrammi.
    Õige oleks seda teha 'Tööriistad → Halda pistikprogramme' alt.
    
    Oled sa kindel, et tahad installida %s siin?

en: NB! There may be another version available which is compatible with current Thonny version. Click on '...' button to choose the version to install.
et: NB! Mõni muu versioon võib selle Thonny versiooniga klappida. 
    Klõpsa '...' nupule versiooni valimiseks.

en: Thonny plugin without requirements
et: Thonny pistikprogramm ilma sõltuvusteta

en: Unsuitable requirements
et: Ebasobivad sõltuvused

en: This package requires different Thonny version:
et: See pakk vajab teistsugust Thonny versiooni:

en: If you still want it, then please install it from the command line.
et: Kui sa ikkagi tahad seda, siis installi see süsteemi käsurealt..

en: NB! You need to restart Thonny after installing / upgrading / uninstalling a plug-in.
et: NB! Äsja installitud pistikprogramm rakendub alles peale Thonny taaskäivitamist.

en: Thonny plug-ins
et: Thonny pistikprogrammid

en: Advanced install / upgrade / downgrade
et: Täpsem install / versiooni valik

en: Desired version
et: Soovitud versioon

en: Upgrade dependencies
et: Uuenda sõltuvused

en: Requires:
et: Nõuab:

en: Error:
et: Viga:

en: Manage packages...
et: Halda lisapakke...

en: Manage plug-ins...
et: Halda pistikprogramme...

en: Open replayer...
et: Ava Taasesitaja...

en: Change working directory to script directory on Run / Debug
et: Muuda jooksutamisel / silumisel automaatselt jooksvat kausta

en: Show function calls (frames) in separate windows
et: Näita funktsiooni väljakutseid (raame) eraldi akendes

en: Uncheck if you want more traditional experience.
et: Ära vali, kui soovid tavapärast (vähem intuitiivset) esitusviisi.

en: Open and close Stack view automatically
et: Ava ja sulge Pinu vaade automaatselt

en: Opens the Stack view on first call and closes it when program returns to main frame.
et: Avab Pinu vaate esimesel funktsiooni väljakutsel ja sulgeb, kui programm jõuab tagasi pearaami

en: Allow stepping into libraries (ie. outside of main script directory)
et: Luba teegifunktsioonide sisse astumine (väljaspool skripti kausta)

en: May make debugging slower.
et: Võib teha silumise aeglasemaks.

en: Preferred debugger
et: Eelistatud silur

en: (used when clicking Debug toolbar button)
et: (rakendatakse "Silur" tööriistariba nupu klõpsamisel)

en: (restart Thonny after changing this)
et: (taaskäivita Thonny peale selle muutmist)

en: Run & Debug
et: Käivitamine

en: Terminal emulation
et: Terminali emuleerimine

en: supports basic ANSI-colors and styles
et: toetab põhilisi ANSI värvikoode ja stiile

en: Maximum number of lines to keep.
et: Maksimaalne ridade arv.

en: NB! Large values may cause poor performance!
et: NB! Suurte väärtustega võib jõudlus halveneda!

en: Maximum length of line fragments before squeezing
et: Maksimaalne realõigu pikkus enne "kokkupigistamist"

en: Running current script in terminal
et: Skripti käivitamine terminalis

en: Present Python REPL after program ends
et: Näita peale programmi lõppu Pythoni käsurida

en: Keep terminal window open after Python process ends
et: Hoia terminali aken avatuna ka peale Pythoni protsessi lõppemist

en: NB! Automatic closing needs to be enabled in Terminal's settings
    (Profiles → Shell → When the shell exits)
et: NB! Automaatset sulgemist tuleb lubada Terminali seadetes
    (Profiles → Shell → When the shell exits)

en: UI theme
et: Kasutajaliidese stiil

en: Syntax theme
et: Süntaksi stiil

en: Editor font
et: Redaktori font

en: IO font
et: Sisend/väljund font

en: Preview
et: Eelvaade

en: This is a comment
et: See on kommentaar

en: The answer is
et: Vastus on

en: unclosed_string
et: sulgemata_string

en: blah, blah
et: blaa, blaa

en: NB! Some style elements change only after restarting Thonny!
et: NB! Mõned stiilielemendid muutuvad alles peale Thonny taaskäivitamist!

en: Enter an integer
et: Sisesta täisarv

en: Theme & Font
et: Stiil & font

en: Open Thonny program folder...
et: Ava Thonny programmikaust...

en: Open Thonny data folder...
et: Ava Thonny andmekaust...

en: Home
et: Avaleht

en: Help contents
et: Abiinfo sisukord

en: CircuitPython device
et: CircuitPythoni seade

en: MicroPython device
et: MicroPythoni seade

en: Connect your device to the computer and select corresponding port below
et: Ühenda seade arvutiga ja vali allpoolt selle port

en: look for your device name, "USB Serial" or "UART"
et: otsi oma seadme nime või fraase "USB Serial" või "UART"

en: If you can't find it, you may need to install proper USB driver first.
et: Kui sa ei leia seda, siis pead võibolla installima sobiva USB draiveri.

en: Try to detect port automatically
et: Proovi tuvastada port automaatselt

en: MicroPython (generic)
et: MicroPython (üldine)

en: Print...
et: Prindi...

en: Open system shell...
et: Ava süsteemi käsurida / terminal

en: Details
et: Detailid

en: Install from requirements file
et: Installi sõltuvusfaili järgi

en: Install from local file
et: Installi lokaalsest failist

en: This dialog is for managing Thonny plug-ins and their dependencies.
    If you want to install packages for your own programs then choose 'Tools → Manage packages...'
et: See dialoog on mõeldud Thonny pistiprogrammide haldamiseks.
    Kui soovid installida pakke enda programmide jaoks, siis kasuta 'Tööriistad → Halda lisapakke...'

en: CircuitPython (generic)
et: CircuitPython (üldine)

en: Indent selected lines
et: Suurenda ridade taanet

en: Dedent selected lines
et: Vähenda ridade taanet

en: Switch to
    regular
    mode
et: Mine
    tavalisse
    režiimi

en: Make sure MicroPython has been installed to your micro:bit.
et: Veendu, et MicroPython oleks su micro:bit-ile installitud.

en: Don't forget that main.py only works without embedded main script.
et: Ära unusta, et main.py toimib ainult siis kui MicroPython on ilma peaskriptita.

en: please wait
et: palun oota

en: Could not find disk '%s'. Do you want to locate it yourself?
et: Ei leia draivi nimega '%s'. Kas soovid selle ise valida?

en: Found several '%s' disks. Do you want to choose one yourself?
et: Leidsin mitu draivi nimega '%s'. Kas soovid ühe neist ise valida?

en: Can't find suitable disk
et: Ei leia sobivat draivi.

en: %d items
et: %d üksust

en: Move to Trash
et: Liiguta Prügikasti

en: Delete
et: Kustuta

en: New directory
et: Uus kaust

en: Properties
et: Omadused

en: Storage space
et: Salvestusruum

en: Path
et: Tee

en: Directory properties
et: Kausta omadused

en: File properties
et: Faili omadused

en: bytes
et: baiti

en: Size
et: Suurus

en: Modified
et: Muudetud

en: Deleting %s
et: Kustutan %s

en: Loading
et: Laadin

en: Saving
et: Salvestan

en: Upload to %s
et: Laadi üles kausta %s

en: Downloading %s to %s
et: Laadi %s alla kausta %s

en: Download to %s
et: Laadi alla kausta %s

en: Open in system file manager
et: Ava süsteemi failihalduris

en: Hide hidden files
et: Peida varjatud failid

en: Show hidden files
et: Näita varjatud faile

en: Open in Thonny
et: Ava Thonnys

en: Open in system default app
et: Ava süsteemi vaikerakendusega

en: Configure %s files
et: Seadista %s failid

en: What to do with a %s file when you double-click it in Thonny's file browser?
et: Mida tuleks teha %s failiga, kui sa topeltklõpsad seda Thonny failibrauseris?

en: Deleting
et: Kustutan

en: Creating directory
et: Loon kausta

en: Loading %s
et: Laadin %s

en: Saving to %s
et: Salvestan %s

en: Save All files
et: Salvesta kõik failid

en: Configure interpreter...
et: Seadista interpretaator...

en: Device
et: Seade

en: Cancelling
et: Tühistan

en: Starting
et: Alustan

en: Authentication
et: Autentimine

en: Enter the passphrase of your private key for
    {}
et: Sisesta oma privaatvõtme parool {} jaoks

en: Enter your password for
    {}
et: Sisesta parool {} jaoks

en: The representation above is an approximate value of this float. The exact stored value is %s which is about %s
et: Ülaltoodud esitus on antud ujukomaarvu ligikaudne väärtus. Täpne mälus hoitav väärtus on %s, mis on umbes %s

en: Search results
et: Otsingutulemused

en: Searching
et: Otsin

en: Installing '%s'
et: Installin '%s'

en: Upgrading '%s'
et: Uendan '%s'

en: Uninstalling '%s'
et: Deinstallin '%s'

en: Installing
et: Installin

en: Package manager is not available for this interpreter
et: Pakihaldur pole selle interpretaatori jaoks kättesaadav

en: Not supported
et: Pole toetatud

en: Not available
et: Pole kättesaadav

en: You need to stop your program before launching the package manager.
et: Enne pakihalduri avamist pead oma programmi töö lõpetama

en: Open evaluated values in Object inspector
et: Ava väärtused Objektivaaturis

en: Python executable
et: Pythoni käivitusfail

en: NB! File selection button may not work properly when selecting executables
    from a virtual environment. In this case choose the 'activate' script instead
    of the interpreter (or enter the path directly to the box)!
et: NB! Faili valimise nupp ei pruugi korralikult toimida, kui valida
    käivitusfaile virtuaalkeskkonnas. Sel juhul vali hoopis 'activate' 
    skript (või sisesta failitee sisestuskasti käsitsi)!

en: Remote Python 3 (SSH)
et: Python 3 teises masinas (SSH)

en: Not connected
et: Pole ühendatud

en: Advanced options
et: Lisaseaded

en: Install or update firmware
et: Paigalda või uuenda püsivara

en: MicroPython (local)
et: MicroPython (lokaalne)

en: Scope
et: Skoop

en: This dialog lists top-level modules from following directories:
et: Selles dialoogis näidatakse ülemtaseme mooduleid järgnevatest kaustadest:

en: New packages will be installed to
et: Uued pakid installitakse kausta

en: no absolute lib directory in sys.path
et: sys.path ei sisalda absoluutset lib kausta

en: Version to be installed
et: Installitav versioon

en: Target device location
et: Seadme asukoht

en: Target device model
et: Seadme mudel

en: Please wait
et: Palun oota

en: Search on PyPI
et: Otsi PyPI-st

en: Open in Thonny's text editor
et: Ava Thonny tekstiredaktoris

en: Storage space on this drive or filesystem
et: Salvestusruum sellel kettal või failisüsteemis

en: total space
et: koguruum

en: used space
et: kasutatud ruum

en: free space
et: vaba ruum

en: Storage info
et: Salvestusruumi info

en: Replace tabs with spaces
et: Asenda tab-sümbolid tühikutega

en: Highlight tab characters
et: Too tab-sümbolid esile

en: Indent with tab characters (not recommended for Python)
et: Taanda tab-sümbolitega (mittesoovitav Pythoni koodis)

en: Name
et: Nimi

en: Size (bytes)
et: Suurus (baitides)

en: Enter name for new directory under
    %s
et: Sisesta uue kausta nimi 
    (%s all)

en: Nothing selected
et: Midagi pole märgitud

en: Select an item and try again!
et: Märgi midagi ja proovi uuesti

en: Open from %s
et: Ava asukohast %s

en: Save to %s
et: Salvesta %s alla

en: File name:
et: Faili nimi:

en: Value ID
et: Väärtuse ID

en: Value
et: Väärtus

en: Save password
et: Salvesta parool

en: Function call at %s
et: Funktsiooni väljakutse (%s)

en: Local variables
et: Lokaalsed muutujad

en: Function
et: Funktsioon

en: Location
et: Asukoht

en: If last command raised an exception then this view will show the stacktrace.
et: Kui viimane käsk tekitas erindi, siis siin näidatakse selle pinujälge.

en: Data
et: Andmed

en: Attributes
et: Atribuudid

en: Index
et: Indeks

en: Key ID
et: Võtme ID

en: Key
et: Võti

en: Back to
    %s
et: Tagasi
    %s

en: Port or WebREPL
et: Port või WebREPL

en: Password
et: Parool

en: Source code
et: Lähtekood

en: Use Tk file dialogs instead of Zenity
et: Kasuta Tk failidialooge Zenity asemel

en: Select if the file dialogs end up behind the main window
et: Vali kui failidialoogid satuvad peaakna taha

en: Environment variables (one KEY=VALUE per line)
et: Keskkonnamuutujad (üks VÕTI=VÄÄRTUS ühel real)

en: New file
et: Uus fail

en: Rename
et: Nimeta ümber

en: Rename '%s'
et: Nimeta '%s' ümber

en: Enter new name
et: Sisesta uus nimi

en: Paste failed
et: Kleepimine ebaõnnestus

en: There are conflicting folders
et: Kaustades on konflikte

en: File already exists
et: Fail juba eksisteerib

en: If it is a text file, then you can configure it to open in Thonny by right-clicking it and selecting 'Configure ... files'.
et: Kui tegemist on tekstifailiga, siis Sa saad seadistada Thonny seda avama kui teed paremklõpsu ja valid 'Seadista ... failid'.

en: Python files
et: Pythoni failid

en: <untitled>
et: <nimetu>

en: File is gone
et: Faili ei leitud

en: Do you want to also close the editor?
et: Kas soovid redaktorit sulgeda?

en: External modification
et: Väline muudatus

en: Do you want to discard current editor content and reload the file from disk?
et: Kas soovid redaktori praeguse sisu tühistada ja laadida faili kettalt uuesti?

en: Python files usually have .py extension.
et: Pythoni failidel on tavaliselt .py laiend.

en: Did you mean '%s'?
et: Kas mõtlesid '%s'?

en: Move / rename...
et: Liiguta / nimeta ümber...

en: Go to line...
et: Mine reale...

en: Line number
et: Rea number

en: Do you want to save files before closing?
et: Kas soovid enne sulgemist failid salvestada?

en: Do you want to save file before closing?
et: Kas soovid enne sulgemist faili salvestada?

en: Save On Close
et: Sulgemisel salvestamine

en: Command not available
et: Käsk pole saadaval

en: This command is not available if Thonny is run via Flatpak
et: See käsk pole saadaval, kui Thonny jooksutatakse Flatpak-i kaudu

en: Support Ukraine
et: Toeta Ukrainat

en: Which kind of interpreter should Thonny use for running your code?
et: Millist tüüpi interpretaatoriga peaks Thonny Su koodi jooksutama?

en: Show parameter info
et: Näita parameetrite infot

en: Automatically show parameter info after typing '('
et: Näita parameetrite infot automaatselt peale '(' tippimist

en: Automatically propose completions while typing
et: Paku sõnade lõpetamist tippimisel automaatselt

en: Automatically show documentation for completions
et: Näita pakkumiste dokumentatsiooni automaatselt

en: Request completions with Tab-key in editors
et: Luba küsida sõnade lõpetamisi Tab-klahviga redaktoris

en: Request completions with Tab-key in Shell
et: Luba küsida sõnade lõpetamisi Tab-klahviga Käsureal

en: Problem
et: Probleem

en: Could not find definition
et: Ei leidnud definitsiooni

en: Clear Shell before starting new process (Run, Debug, Stop/Restart, ...)
et: Tühjenda Käsurida enne uue protsessi käivitamist (Jooksuta, Silu, Peata/taaskäivita, ...)

en: Thonny's Python
et: Thonny Pyhton

en: Interrupt working program on connect
et: Katkesta ühendumisel töötav programm

en: Synchronize device's real time clock
et: Sünkroniseeri seadme kell

en: Use local time in real time clock
et: Kasuta seadme kellas lokaalset aega

en: Restart interpreter before running a script
et: Taaskäivita interpretaator enne skripti jooksutamist

en: This doesn't look like MicroPython/CircuitPython package.
    Are you sure you want to install it?
et: See ei paista olevat MicroPythoni või CircuitPythoni pakk. Oled kindel, et soovid seda installida?

en: Moving to Trash
et: Liigutan Prügikasti

en: Move %s to Trash?
et: Kas liigutan %s Prügikasti?

en: Moving %s to Trash
et: Liigutan %s Prügikasti

en: Open in default external app
et: Ava välises vaikerakenduses

en: Opening remote files in external app is not supported.
et: Välises rakenduses ei saa avada mittelokaalseid faile.

en: If the file needs to be opened in external app, then download it to a local directory and open it from there!
et: Kui faili on vaja avada välises rakenduses, siis lae see kõigepealt alla lokaalsesse kausta ja ava sealt!

en: Looks like '%s' was deleted or moved.
et: Näib, et '%s' on kustutatud või ümberpaigutatud.

en: Looks like '%s' was modified outside of the editor.
et: Näib, et '%s' on muudetud väljaspool redaktorit.

en: NB! Thonny only supports Python %s and later
et: NB! Thonny toetab ainult Python %s ja sellest uuemaid

en: Go to line
et: Mine reale

en: Support
et: Toeta

en: Could not save
et: Salvestamine ei õnnestunud

en: Warning
et: Hoiatus

en: If you quote the value of an environment variable, the quotes will be part of the value.
    Did you intend this?
et: Kui Sa paned keskkonnamuutuja väärtuse jutumärkidesse, siis jutumärgid saavad väärtuse osaks.
    Kas soovisid nii?

en: Install MicroPython
et: Installi MicroPython

en: Install CircuitPython
et: Installi CircuitPython

en: Make uploaded shebang scripts executable
et: Tee üleslaetud shebang-skriptid käivitatavaks

en: Make saved shebang scripts executable
et: Tee salvestatud shebang-skriptid käivitatavaks

en: Activate virtual environment
et: Aktiveeri virtuaalkeskkond

en: Target
et: Sihtkoht

en: Visualize current script at Python Tutor
et: Visualiseeri käesolev skript Python Tutor-is

en: Line
et: Rida

en: No line marked with #todo found
et: Ei leidnud ühtki #todo rida

en: Install or update %s
et: Installi või uuenda %s

en: Local Python 3
et: Kohalik Python 3

en: You can activate an existing virtual environment also via the right-click context menu in the file navagation when selecting a virtual environment folder, or the 'pyveng.cfg' file inside.
et: Virtuaalkeskkonna saab aktiveerida ka paremklõpsuga failibrauseris keskkonna kaustal või pyvenv.cfg failil

en: Preparations (skip the VS Code part)
et: Ettevalmistused (ignoreeri VS Code osa)

en: Default password
et: Vaikeparool

en: Information
et: Informatsioon

en: For debugging the program must be saved first.
et: Silumiseks tuleb programm enne salvestada.
