Thonny - en to fa translation catalogue (421 entries)

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: View
fa: نما

en: Run
fa: اجرا

en: Tools
fa: ابزارها

en: Help
fa: راهنما

en: Alternative Python 3 interpreter or virtual environment
fa: سایر مفسرهای پایتون 3 و یا محیط مجازی

en: A special virtual environment (deprecated)
fa: یک محیط مجازی ویژه (منسوخ شده)

en: Exit
fa: خروج

en: Decrease font size
fa: فونت کوچک‌تر شود

en: Focus editor
fa: برو به ویرایشگر

en: Focus shell
fa: برو به شِل

en: Maximize view
fa: نمای کامل

en: Full screen
fa: تمام صفحه

en: Program arguments
fa: ورودی‌های برنامه

en: About Thonny
fa: درباره تانی

en: Made in
    University of Tartu, Estonia,
    with the help from
    open-source community,
    Raspberry Pi Foundation
    and Cybernetica AS
fa: ساخته شده در
     دانشگاه Tartu، کشور استونی
     با کمک از جامعه متن باز،
     بنیاد رزبری پای 
    و Cybernetica AS

en: This program comes with
    ABSOLUTELY NO WARRANTY!
    It is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions, see
    https://opensource.org/licenses/MIT
    for details
fa: این برنامه بدون 
    هیچگونه ضمانتی است!
    این نرم افزار رایگان است و می‌توانید آن را تحت شرایط تعیین شده،
    باز توزیع نمایید. برای جزئیات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:
    https://opensource.org/licenses/MIT

en: Version history
fa: تغییرات نسخه‌‌ها

en: Report problems
fa: گزارش مشکلات

en: Open Assistant automatically when program crashes with an exception
fa: اجرای خودکار دستیار در هنگام اجرا نشدن برنامه همرا خطا

en: Open Assistant automatically when it has warnings for your code
fa: اجرای خودکار دستیار در هنگام داشتن هشدارهایی در برنامه

en: Perform selected Pylint checks
fa: بررسی Pylint انتخابی

en: Perform MyPy checks
fa: بررسی MyPy

en: Disabled checks (one id per line)
fa: لغو بررسی (یک شناسه در هر خط)

en: Assistant
fa: دستیار

en: Auto-complete
fa: تکمیل خودکار

en: Which interpreter or device should Thonny use for running your code?
fa: تانی از کدام مفسر یا دستگاه برای اجرای کد شما استفاده کند؟

en: Interpreter
fa: مفسر

en: About Birdseye
fa: درباره Birdseye

en: Birdseye is a Python debugger which needs to be installed separately.
    
    Do you want to open the help page and learn more?
fa: Birdseye یک خطایاب پایتون است و بایستی جداگانه نصب شود.
    
    آیا می‌خواهید صفحه راهنمای را باز کنید و بیشتر بدانید؟

en: Debug current script (birdseye)
fa: خطایابی همین اسکریپت (birdseye)

en: Toggle comment
fa: تغییر وضعیت توضیحات

en: Comment out
fa: کد به توضیح

en: Uncomment
fa: توضیح به کد

en: Undo
fa: واگرد

en: Redo
fa: بازانجام

en: Cut
fa: برش

en: Copy
fa: کپی

en: Paste
fa: جای‌گذاری

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: Run to cursor
fa: اجرا تا نشانگر

en: Can't close yet
fa: هنوز قابل بستن نیست

en: Use "Stop" command if you want to cancel debugging
fa: برای لغو خطایابی از دستور «Stop» استفاده کنید

en: Dock user windows
fa: ثابت‌ کردن محل پنجره‌های شما

en: Highlight matching names
fa: نمایان کردن نام‌های یکسان

en: Highlight local variables
fa: نمایان کردن متغیرهای محلی

en: Highlight parentheses
fa: نمایان کردن پرانتزها

en: Highlight syntax elements
fa: نمایان کردن اجزای دستور

en: Highlight current line (requires reopening the editor)
fa: نمایان کردن خط فعلی (باید دوباره ویرایشگر را باز کنید)

en: Allow code completion with Tab-key in editors
fa: اجازه تکمیل کد با زدن دکمه Tab در ویرایشگر

en: Allow code completion with Tab-key in Shell
fa: اجازه تکمیل کد با زدن دکمه Tab در شِل

en: Show line numbers
fa: نمایش شماره خطوط

en: Recommended maximum line length
    (Set to 0 to turn off margin line)
fa: حداکثر طول خط پیشنهادی
    (برای خاموش کردن خط حاشیه روی 0 تنظیم کنید)

en: Editor
fa: ویرایشگر

en: Export usage logs...
fa: ذخیره وقایع ثبت شده...

en: Events
fa: رویدادها

en: Files
fa: فایل‌ها

en: Find & Replace
fa: یافتن و جایگزینی

en: Find:
fa: یافتن

en: Replace with:
fa: جایگزین شود با:

en: Case sensitive
fa: حساس به حروف کوچک و بزرگ انگلیسی

en: Up
fa: رو به بالا

en: Down
fa: رو به پایین

en: Find
fa: یافتن

en: Replace
fa: جایگزینی

en: Replace+Find
fa: جایگزین و یافتن بعدی

en: Replace all
fa: جایگزینی همه

en: Enter string to be replaced.
fa: متنی را جهت جایگزینی وارد کنید.

en: The specified text was not found!
fa: متن تعیین شده یافت نشد!

en: Allow only single Thonny instance
fa: فقط یکبار اجرای تانی مجاز است

en: Reopen all files from previous session
fa: تمام فایلها‌ی اجرای قبلی برنامه را دوباره باز شود

en: Disable notification sound
fa: هشدارهای صوتی غیرفعال شود

en: Font scaling mode
fa: مقیاس اندازه فونت

en: Heap mode is on.
    Close Heap view to turn it off.
fa: حالت هیپ فعال است.
    برای بستن آن باید نمای هیپ را ببندید.

en: Heap
fa: هیپ

en: Language
fa: زبان

en: This box is meant for your working notes -- assignment instructions, code snippets, whatever.
    
    Everything will be saved automatically and loaded when you open Thonny next time.
    
    Feel free to delete this text to make room for your own notes.
fa: این قسمت برای یادداشت‌های کاری شما، مقداردهی‌ها ، قطعه کد و یا هر یادداشت دلخواه دیگری است.
    
    هر چیزی در آن به صورت خودکار ذخیره خواهد شد و در اجرای بعدی تانی نمایش داده می‌شود.
    
    می‌توانید همین متن را برای داشتن فضای بیشتر، پاک کنید.

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Previous object
fa: شیء قبلی

en: Next object
fa: شیء بعدی

en: Object inspector
fa: بازرس اشیاء

en: Outline
fa: طرح کلی

en: Pygame Zero mode
fa: حالت Pygame Zero

en: Find package from PyPI
fa: یافتن بسته از PyPI

en: Uninstall
fa: حذف برنامه

en: Close
fa: بستن

en: Click
fa: کلیک

en: here
fa: اینجا

en: Upgrade
fa: به روز رسانی

en: Install
fa: نصب برنامه

en: Could not find the package from PyPI.
fa: بسته مورد نظر در PyPI پیدا نشد.

en: Latest stable version
fa: آخرین نسخه پایدار

en: Latest version
fa: آخرین نسخه

en: Summary
fa: خلاصه

en: Author
fa: سازنده

en: Homepage
fa: صفحه اصلی سایت

en: Bugtracker
fa: خطایاب

en: Documentation
fa: مستندات

en: PyPI page
fa: صفحه PyPI

en: Requires
fa: الزامات

en: Really uninstall?
fa: واقعا برنامه را حذف می‌کنید؟

en: Are you sure you want to uninstall it?
fa: آیا از اینکه می‌خواهید آن برنامه را حذف کنید، مطمئن هستید؟

en: Back to
    current frame
fa: بازگشت به فریم فعلی

en: Variables
fa: متغیرها

en: This computer
fa: این کامپیوتر

en: Refresh
fa: تازه سازی

en: Focus into
fa: برو به

en: Error
fa: خطا

en: You need to select a file!
fa: باید فایلی را انتخاب کنید!

en: Overwrite?
fa: جایگزین شود؟

en: Do you want to overwrite '%s' ?
fa: آیا می‌خواهید بر روی «%s» جایگزین شود؟

en: New
fa: جدید

en: Open...
fa: باز کردن...

en: Load
fa: بارگذاری

en: Recent files
fa: آخرین فایل‌ها

en: Close all
fa: بستن همه

en: Save
fa: ذخیره

en: Save as...
fa: ذخیره با نام...

en: Save copy...
fa: ذخیره یک کپی ..

en: Rename...
fa: تغییر نام...

en: Thonny options
fa: تنظیمات تانی

en: Run current script
fa: اجرای این اسکریپت

en: Run current script in terminal
fa: اجرای این اسکریپت در ترمینال

en: Stop/Restart backend
fa: توقف/ اجرای دوباره هسته

en: Stop
fa: توقف

en: Interrupt execution
fa: قطع اجرا

en: Send EOF / Soft reboot
fa: ارسال EOF/ ریبوت نرم

en: Disconnect
fa: قطع اتصال

en: Known interpreters
fa: مفسرهای مشهور

en: Your interpreter isn't in the list?
fa: مفسر شما در لیست نیست؟

en: NB! Thonny only supports Python 3.5 and later
fa: توجه مهم! تانی فقط از پایتون 3.5 به بعد پشتیبانی می‌کند

en: Create new virtual environment
fa: ایجاد محیط مجازی جدید

en: Select existing or create a new empty directory
fa: پوشه‌ای را انتخاب کنید و یا یک پوشه خالی بسازید

en: Python interpreters
fa: مفسرهای پایتون

en: all files
fa: همه فایل‌ها

en: Select empty directory for new virtual environment
fa: برای محیط مجازی جدید بایستی پوشه‌ای خالی را انتخاب کنید

en: Bad directory
fa: پوشه نامناسب

en: Selected directory is not empty.
    Select another or cancel.
fa: پوشه انتخاب شده خالی نیست.
    یکی دیگر را انتخاب کنید و یا لغو کنید.

en: Creating virtual environment
fa: ساخت یک محیط مجازی

en: Clear shell
fa: پاک کردن شِل

en: Plotter
fa: نمودار

en: Clear
fa: پاک کن

en: Show Plotter
fa: نمایش نمودار

en: For performance reasons, Shell avoids showing very long lines in full (see Tools => Options => Shell).
    Here you can interact with the original text fragment.
fa: برای بهبود کارآیی، شِل از نمایش خطوط بلند به صورت کامل خودداری می‌کند 
    (به ابزارها ← تنظیمات ← شِل بروید).
    از اینجا می توانید با قسمتی از متن اصلی کار کنید.

en: Wrap text (may be slow)
fa: شکستن خطوط (ممکن است کمی کند باشد)

en: Copy to clipboard
fa: کپی در حافظه موقت

en: Expand in Shell
fa: بسط دادن در شِل

en: Squeezed text (%d characters)
fa: متن فشرده شده (شامل %d کاراکتر)

en: Plotter visualizes series of
    numbers printed to the Shell.
fa: نموداری به صورت گرافیکی اعدادی که در شِل چاپ می‌شوند را نمایش می‌دهد.

en: See Help for details.
fa: برای جزئیات، راهنما را ببینید.

en: Close others
fa: بستن بقیه

en: Copying
fa: درحال کپی

en: Copying
      %s
    to
      %s
fa: کپی
      %s
    در
      %s

en: Cancel
fa: لغو

en: OK
fa: تایید

en: Cancel the process?
fa: این پردازش لغو شود؟

en: The process is still running.
    Are you sure you want to cancel?
fa: پردازش هنوز در حال اجراست.
    آیا از لغو آن اطمینان دارید؟

en: Select All
fa: انتخاب همه

en: Shell
fa: شِل

en: The same interpreter which runs Thonny (default)
fa: همان مفسری که تانی را اجرا می کند (پیش فرض)

en: This virtual environment is automatically maintained by Thonny.
fa: این محیط مجازی به طور خودکار توسط تانی نگهداری می شود.

en: Location:
fa: محل:

en: Options...
fa: تنظیمات...

en: Increase font size
fa: فونت درشت‌تر شود

en: Change font size
fa: تغییر اندازه فونت

en: Zoom
fa: بزرگنمایی

en: Exit Thonny
fa: خروج از Thonny

en: Quit
fa: خروج

en: Overwriting theme '%s'
fa: در حال بازنویسی قالب «%s»

en: Program arguments:
fa: ورودی‌های برنامه:

en: Regular mode
fa: حالت عادی

en: Configuration has been updated. Restart Thonny to start working in regular mode.
    
    (See 'Tools → Options → General' if you change your mind later.)
fa: تنظیمات بروز رسانی شد. برای شروع کار در محیط عادی، تانی را مجدد اجرا کنید.
    
    (اگر نظرتان عوض شد، از  «ابزارها ← تنظیمات ← عمومی» را انتخاب کنید)

en: Program tree
fa: درخت برنامه

en: Select interpreter
fa: انتخاب مفسر

en: Resume
fa: ادامه

en: Run / resume
fa: اجرا / ادامه

en: Debug current script
fa: خطایابی این اسکریپت

en: Debug
fa: خطایابی

en: Debug current script (nicer)
fa: خطایابی همین اسکریپت (مبتدی)

en: Debug current script (faster)
fa: خطایابی همین اسکریپت (سریع)

en: Step over
fa: گام بعدی

en: Over
fa: بعدی

en: Step into
fa: گامی به داخل

en: Into
fa: داخل

en: Step out
fa: گامی به خارج

en: Out
fa: بیرون

en: Step back
fa: گامی به عقب

en: Back
fa: عقب

en: Stack
fa: اِستک

en: Exception
fa: استثناء

en: Log program usage events
fa: ثبت رویداد‌های استفاده از برنامه

en: Debug mode (provides more detailed diagnostic logs)
fa: حالت خطایابی (ثبت خطایابی‌ها با جزئیات بیشتر)

en: UI mode
fa: حالت ظاهری برنامه

en: UI scaling factor
fa: ضریب اندازه ظاهر برنامه

en: NB! Restart Thonny after changing these options!
fa: توجه مهم! بعد از تغییر این گزینه‌ها باید تانی را دوباره باز کنید!

en: General
fa: عمومی

en: INSTALL
fa: نصب برنامه

en: Browse the packages
fa: مرور بسته‌ها

en: With current interpreter you can only browse the packages here.
    Use 'Tools → Open system shell...' for installing, upgrading or uninstalling.
fa: با مفسر فعلی فقط می توانید بسته‌ها را در اینجا ببینید.
    برای نصب، ارتقاء و یا حذف به «ابزارها ← باز کردن شِل سیستم» بروید.

en: Packages' directory
fa: پوشه‌ی بسته‌ها

en: Install from PyPI
fa: نصب برنامه از PyPI

en: If you don't know where to get the package from, then most likely you'll want to search the Python Package Index. Start by entering the name of the package in the search box above and pressing ENTER.
fa: اگر نمی دانید بسته  را باید از کجا بگیرید، به احتمال زیاد بخواهید تا فهرست بسته‌های پایتون را جستجو کنید. ابتدا نام بسته را در قسمت جستجو وارد کنید و سپس کلید Enter را بزنید.

en: to locate requirements.txt file and install the packages specified in it.
fa: برای مشخص کردن محل فایل requirements.txt و نصب بسته‌های مشخص شده در آن.

en: Click
fa: کلیک

en: to locate and install the package file (usually with .whl, .tar.gz or .zip extension).
fa: برای مشخص کردن و نصب بسته از فایل (معمولا با پسوندهای whl. یا tar.gz و یا zip.)

en: Upgrade or uninstall
fa: ارتقاء یا حذف برنامه

en: Start by selecting the package from the left.
fa: با انتخاب بسته‌ای از سمت چپ شروع کنید.

en: Target:
fa: مقصد:

en: virtual environment
fa: محیط مجازی

en: user site packages
fa: بسته‌های سایت کاربر

en: This dialog lists all available packages, but allows upgrading and uninstalling only packages from
fa: این پنجره تمام بسته های موجود را لیست می کند، اما فقط اجازه می‌دهد تا ارتقا و حذف بسته از مسیر زیر انجام شود

en: New packages will be also installed into this directory. Other locations must be managed by alternative means.
fa: بسته‌های جدید در این پوشه نصب خواهند شد. مسیرهای دیگر باید با سایر روش‌ها مدیریت شود.

en: Installed version:
fa: نسخه نصب شده:

en: Installed to:
fa: نصب در:

en: Please check your spelling!
fa: لطفا غلط املائی را بررسی کنید!

en: You need to enter
fa: باید وارد شوید

en: Could not find the package info from PyPI.
fa: این بسته در PyPI یافت نشد.

en: Error code:
fa: کد خطا:

en: Can't find package name from the list:
fa: بسته در فهرست زیر یافت نشد:

en: Package '{}' is required for installing and uninstalling other packages.
fa: بسته «{}» برای نصب و یا حذف سایر بسته‌ها مورد نیاز است.

en: Package
fa: بسته

en: Manage packages for %s
fa: مدیریت بسته‌های %s

en: Confirmation
fa: تایید

en: Looks like you are installing a Thonny-related package.
    If you meant to install a Thonny plugin, then you should
    choose 'Tools → Manage plugins...' instead
    
    Are you sure you want to install %s for the back-end?
fa: به نظر می رسد شما در حال نصب یکی از بسته‌های تانی هستنید.
    اگر قصد نصب پلاگینی برای تانی را دارید باید از «ابزارهای ← مدیریت افزونه‌ها...» اقدام کنید.
    
    آیا از نصب %s برای هسته کاملا مطمئن هستید؟

en: NB! There may be another version available which is compatible with current Thonny version. Click on '...' button to choose the version to install.
fa: توجه مهم! ممکن است نسخه دیگری موجود باشد که با نسخه فعلی تانی سازگار باشد. برای انتخاب نسخه مورد نظرتان برای نصب، بر روی دکمه «...» کلیک کنید.

en: Thonny plugin without requirements
fa: افزودنی‌های تانی بدون پیش‌نیاز

en: Looks like you are trying to install an outdated Thonny
    plug-in (it doesn't specify required Thonny version).
    
    If you still want it, then please install it from the command line.
fa: به نظر می رسد که شما در حال نصب یک افزونه قدیمی تانی هستید (نسخه مورد نیاز تانی را مشخص نمی کند).
    
    اگر واقعا آن را می خواهید ، لطفاً توسط خط فرمان آن را نصب کنید.

en: Unsuitable requirements
fa: پیش‌نیازهای نامناسب

en: This package requires different Thonny version:
fa: این بسته به نسخه دیگری از تانی نیاز دارد:

en: If you still want it, then please install it from the command line.
fa: اگر کماکان آن را می‌خواهید ، لطفاً آن را از خط فرمان نصب کنید.

en: (In this case Thonny's back-end uses same interpreter, so both dialogs manage same packages.)
fa: در این حالت هسته تانی از مفسر یکسانی استفاده می کند، بنابراین هر دو پنجره بسته‌های یکسانی را مدیریت می کنند.)

en: NB! You need to restart Thonny after installing / upgrading / uninstalling a plug-in.
fa: توجه مهم! بعد از نصب / ارتقاء / حذف افزونه‌ای، باید تانی را دوباره باز کنید.

en: Thonny plug-ins
fa: افزودنی‌های تانی

en: Advanced install / upgrade / downgrade
fa: نصب، ارتقاء یا نصب نسخه‌ قدیمی پیشرفته

en: Desired version
fa: نسخه دلخواه

en: Upgrade dependencies
fa: به‌روزرسانی پیش‌نیازها

en: Requires:
fa: مورد نیاز:

en: Error:
fa: خطا:

en: Manage packages...
fa: مدیریت بسته‌ها...

en: Manage plug-ins...
fa: مدیریت افزودنی‌ها...

en: Open replayer...
fa: باز کردن «بازپخش کننده»

en: Change working directory to script directory on Run / Debug
fa: پوشه فعلی را به پوشه اسکریپت در اجرا / خطایابی تغییر دهید

en: Show function calls (frames) in separate windows
fa: فراخوانی توابع را در پنجره‌های جداگانه (فریم‌ها) نمایش بده

en: Uncheck if you want more traditional experience.
fa: اگر می خواهید تجربه سنتی‌تری داشته باشید، غیر فعالش کنید.

en: Open and close Stack view automatically
fa: باز و بسته شدن خودکار نمای اِستک

en: Opens the Stack view on first call and closes it when program returns to main frame.
fa: نمای اِستک را در اولین فراخوانی نمایش داده و بعد از بازگشت
    برنامه به فریم اصلی آن را خواهد بست.

en: Allow stepping into libraries (ie. outside of main script directory)
fa: اجازه قدم گذاشتن به داخل کتابخانه‌ها (مانند مواقعی که خارج از پوشه اسکریپت هستید)

en: May make debugging slower.
fa: ممکن است خطایابی را کندتر کند.

en: Preferred debugger
fa: خطایاب انتخابی

en: (used when clicking Debug toolbar button)
fa: (هنگام کلیک کردن روی دکمه خطایابی  استفاده می شود)

en: Birdseye port
fa: پورت Birdseye

en: (restart Thonny after changing this)
fa: (بعد از تغییر این گزینه باید مجدد تانی را اجرا کنید)

en: Run & Debug
fa: اجرا و خطایابی

en: Terminal emulation
fa: شبیه‌ ساز ترمینال

en: supports basic ANSI-colors and styles
fa: پشتیبانی از استایل‌ها و رنگ‌های ANSI ساده

en: Maximum number of lines to keep.
fa: نگهداری حداکثر تعداد سطر ممکن.

en: NB! Large values may cause poor performance!
fa: توجه مهم! مقادیر بزرگ ممکن است باعث کاهش کارآیی شوند!

en: Maximum length of line fragments before squeezing
fa: حداکثر طول یک قطعه از خط قبل از فشرده شدن

en: Running current script in terminal
fa: اجرای این اسکریپ در شِل

en: Present Python REPL after program ends
fa: نمایش Python REPL بعد از اتمام برنامه

en: Keep terminal window open after Python process ends
fa: پنجره ترمینال را بعد از اتمام پردازش پایتون باز نگه دار

en: NB! Automatic closing needs to be enabled in Terminal's settings
    (Profiles → Shell → When the shell exits)
fa: توجه مهم! بستن خودکار نیاز به فعال سازی تنظیمات ترمینال دارد
    (پروفایل ← شِل ← هنگام خروج از شِل)

en: Terminal
fa: ترمینال

en: UI theme
fa: قالب محیط نرم افزار

en: Syntax theme
fa: قالب نوشتار

en: Editor font
fa: فونت ویرایشگر

en: IO font
fa: فونت IO

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: This is a comment
fa: این یک توضیح است

en: The answer is
fa: پاسخ

en: unclosed_string
fa: انتهای متن بسته نیست

en: blah, blah
fa: و غیره

en: NB! Some style elements change only after restarting Thonny!
fa: توجه مهم! برخی از تغییرات ظاهری موارد نیاز به اجرای دوباره تانی دارد!

en: Enter an integer
fa: عددی صحیح را وارد کنید

en: Theme & Font
fa: قالب و فونت

en: Open Thonny program folder...
fa: نمایش فولدر برنامه تانی

en: Open Thonny data folder...
fa: نمایش فولدر داده‌های تانی

en: Home
fa: خانه

en: Help contents
fa: محتوای راهنما

en: CircuitPython device
fa: دستگاه CircuitPython

en: MicroPython device
fa: دستگاه MicroPython

en: Connect your device to the computer and select corresponding port below
fa: دستگاه خود را به رایانه متصل کرده و پورت مربوط را از زیر انتخاب کنید

en: look for your device name, "USB Serial" or "UART"
fa: نام دستگاه خود،  «USB Serial» یا «UART» را مشخص کنید

en: If you can't find it, you may need to install proper USB driver first.
fa: اگر آن را پیدا نکردید،احتمالا لازم است که ابتدا درایور USB مناسب را نصب کنید.

en: Port
fa: پورت

en: Try to detect port automatically
fa: شروع تشخیص خودکار پورت

en: MicroPython (generic)
fa: MicroPython (عمومی)

en: Print...
fa: چاپ...

en: Open system shell...
fa: بازکردن شِل سیستم

en: Details
fa: جزئیات

en: Install from requirements file
fa: نصب از فایل‌های مورد نیاز

en: Install from local file
fa: نصب با فایل‌های موجود

en: This dialog is for managing Thonny plug-ins and their dependencies.
    If you want to install packages for your own programs then choose 'Tools → Manage packages...'
fa: این پنجره برای مدیریت افزونه‌های تانی و وابستگی‌های آنها است.
    اگر می‌خواهید که یک بسته را برای برنامه‌تان نصب کنید
     باید اینکار را «ابزارها ← مدیریت بسته‌ها» انجام دهید.

en: CircuitPython (generic)
fa: CircuitPython (عمومی)

en: Indent selected lines
fa: تورفتگی خطوط انتخابی

en: Dedent selected lines
fa: حذف تورفتگی خطوط انتخابی

en: Switch to
    regular
    mode
fa: برگشت
     به حالت
    عادی

en: Make sure MicroPython has been installed to your micro:bit.
fa: مطمئن شوید که MicroPython بر روی micro:bit شما نصب است...

en: Don't forget that main.py only works without embedded main script.
fa: دقت کنید که main.py در صورتی کار می‌کند که بدون اسکریپ main باشد.

en: please wait
fa: اندکی صبر...

en: Done!
fa: انجام شد!

en: Firmware
fa: سفت‌افزار

en: Could not find disk '%s'. Do you want to locate it yourself?
fa: دیسک %s پیدا نشد. آیا مایلید که محل آن را خودتان مشخص کنید؟

en: Found several '%s' disks. Do you want to choose one yourself?
fa: چندین دیسک %s پیدا شد. آیا مایلید که خودتان یکی از آنها را انتخاب کنید؟

en: Can't find suitable disk
fa: دیسک مناسب یافت نشد

en: %d items
fa: تعداد %d مورد

en: Move to Recycle Bin
fa: انتقال به سطل بازیافت

en: Move to Trash
fa: انتقال به سطل زباله

en: Delete
fa: حذف

en: New directory
fa: پوشه جدید

en: Properties
fa: ویژگی‌ها

en: Storage space
fa: فضای ذخیره

en: Path
fa: مسیر

en: Directory properties
fa: مشخصات پوشه

en: File properties
fa: مشخصات فایل

en: bytes
fa: بایت‌ها

en: Size
fa: اندازه

en: Modified
fa: ویرایش شده

en: Deleting %s
fa: حذف %s

en: Moving %s to %s
fa: انتقال %s به %s

en: Loading
fa: در حال بازگذاری

en: Saving
fa: در حال ذخیره

en: Working...
fa: درحال کار کردن...

en: Uploading %s to %s
fa: بارگذاری %s در %s

en: Upload to %s
fa: آپلود به %s

en: Downloading %s to %s
fa: درحال دانلود %s در %s

en: Download to %s
fa: دانلود در %s

en: Open in system file manager
fa: بازکردن در برنامه مدیریت فایل سیستم

en: Hide hidden files
fa: عدم نمایش فایل‌های مخفی

en: Show hidden files
fa: نمایش فایل‌های مخفی

en: Open in Thonny
fa: بازکردن در تانی

en: Open in system default app
fa: بازکردن با نرم افزار پیش‌فرض سیستم

en: Configure %s files
fa: %s فایل تنظیم شد

en: What to do with a %s file when you double-click it in Thonny's file browser?
fa: وقتی که فایل %s را در مرورگر فایل تانی دوبار کلیک شد، چه شود؟

en: Deleting
fa: در حال حذف

en: Creating directory
fa: ساخت پوشه

en: Loading %s
fa: در حال بارگذاری %s

en: Saving to %s
fa: در حال ذخیره %s

en: Save All files
fa: ذخیره تمامی فایل‌ها

en: Configure interpreter...
fa: پیکره‌بندی مفسر...

en: Device
fa: دستگاه

en: Cancelling
fa: درحال لغو

en: Starting
fa: درحال شروع

en: Authentication
fa: احراز هویت

en: Enter the passphrase of your private key for
    {}
fa: برای {} عبارت کلید خصوصی خود را وارد کنید

en: Enter your password for
    {}
fa: برای {} گذرواژه خود را وارد کنید

en: The representation above is an approximate value of this float. The exact stored value is %s which is about %s
fa: مقدار نمایش داده شده در بالا، مقدار تقریبی این عدد اعشاری است. مقدار دقیق ذخیره شده در %s تقریبا %s است.

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Searching
fa: در حال جستجو

en: Installing '%s'
fa: در حال نصب «%s»

en: Upgrading '%s'
fa: در حال ارتقای «%s»

en: Uninstalling '%s'
fa: در حال حذف «%s»

en: Installing
fa: در حال نصب

en: Package manager is not available for this interpreter
fa: مدیریت بسته برای این مفسر موجود نیست

en: Not supported
fa: پشتیبانی نمی‌شود

en: Not available
fa: موجود نیست

en: You need to stop your program before launching the package manager.
fa: قبل از راه‌اندازی مدیریت بسته‌ها، باید برنامه خود را متوقف کنید.

en: Open evaluated values in Object inspector
fa: نمایش مقدار محاسبه شده را در بازرس اشیاء

en: Python executable
fa: فایل اجرایی پایتون

en: NB! File selection button may not work properly when selecting executables
    from a virtual environment. In this case choose the 'activate' script instead
    of the interpreter (or enter the path directly to the box)!
fa: توجه مهم! دکمه انتخاب فایل در هنگام انتخاب فایل‌های اجرایی در محیط مجازی ممکن است به درستی کار نکند. در این صورت اسکریپت «activate» را به جای مفسر انتخاب کنید (و یا مسیر را در قسمت مسیر مستقیما وارد کنید)!

en: Remote Python 3 (SSH)
fa: دسترسی از راه‌ دور پایتون 3 (SSH)

en: Not connected
fa: وصل نیست

en: Advanced options
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Install or update firmware
fa: نصب یا بروز رسانی سفت‌ابزار

en: MicroPython (local)
fa: میکروپایتون (محلی)

en: MicroPython (SSH)
fa: میکروپایتون (SSH)

en: Module
fa: ماژول

en: Shadowed items (not importable):
fa: موارد سایه‌دار (وارد نشده‌اند):

en: Package is not available at micropython.org. Version at PyPI will be installed.
fa: این بسته در micropython.org موجود نبود. نسخه موجود در PyPI نصب خواهد شد.

en: NB! micropython.org has published version %s of this package and this will be installed by default.
fa: توجه مهم! micropython.org نسخه %s این بسته را منتشر کرده است و به صورت پیش فرض نصب خواهد شد.

en: For upgrading simply install the package again.
fa: برای به روزرسانی ساده‌تر، بسته را دوباره نصب کنید.

en: For uninstalling delete corresponding files.
fa: برای حذف فایلهای مربوطه را حذف کنید.

en: Scope
fa: میدان دید

en: This dialog lists top-level modules from following directories:
fa: این پنجره ماژول‌های سطح بالا را از پوشه‌های  زیر لیست می کند:

en: New packages will be installed to
fa: بسته‌های جدید نصب خواهند شد در

en: no absolute lib directory in sys.path
fa: بدون پوشه مشخص (مطلق) lib در sys.path

en: Version to be installed
fa: نسخه‌ای که نصب خواهد شد

en: Target device location
fa: محل دستگاه مقصد

en: Target device model
fa: نوع دستگاه مقصد

en: Please wait
fa: اندکی صبر...

en: Search on PyPI
fa: جستجو در PyPI

en: Delete selected
fa: حذف انتخاب شده‌ها

en: Open in Thonny's text editor
fa: در ویرایشگر متنی تانی باز شود

en: Storage space on this drive or filesystem
fa: فضای ذخیره سازی در این درایو

en: total space
fa: فضای کل

en: used space
fa: فضای استفاده شده

en: free space
fa: فضای آزاد

en: Storage info
fa: اطلاعات فضای ذخیره سازی

en: Replace tabs with spaces
fa: جایگزینی Tabها با فاصله

en: Highlight tab characters
fa: نمایان کردن Tabها

en: Indent with tab characters (not recommended for Python)
fa: ایجاد تورفتگی با Tab (در پایتون این کار توصیه نمی‌شود)

en: Name
fa: نام

en: Size (bytes)
fa: اندازه (بایت)

en: Enter name for new directory under
    %s
fa: نام پوشه جدید که در زیر مجموعه پوشه زیر ساخته خواهد شد را وارد کنید.
    %s

en: Nothing selected
fa: چیزی انتخاب نشده است

en: Select an item and try again!
fa: موردی را انتخاب کنید و دوباره امتحان کنید!

en: Open from %s
fa: باز کردن از %s

en: Save to %s
fa: ذخیره در %s

en: File name:
fa: نام فایل:

en: Value ID
fa: شناسه مقدار

en: Value
fa: مقدار

en: Save password
fa: ذخیره گذرواژه

en: Function call at %s
fa: فراخوانی تابع در %s

en: Local variables
fa: متغیرهای محلی

en: Function
fa: تابع

en: Location
fa: محل

en: If last command raised an exception then this view will show the stacktrace.
fa: اگر آخرین دستور یک خطا را ایجاد کند این نما، stacktrace (ردیاب اِستک) را نمایش می‌دهد.

en: ID
fa: شناسه

en: Data
fa: داده

en: Attributes
fa: خواص

en: Index
fa: اندیس

en: Key ID
fa: شناسه کلید

en: Key
fa: کلید

en: Back to
    %s
fa: برگرد به %s

en: Port or WebREPL
fa: پورت WebREPL

en: Password
fa: گذرواژه

en: Source code
fa: کد اصلی

en: Use Tk file dialogs instead of Zenity
fa: به جای پنجره فایل Zenity از Tk استفاده کنید

en: Select if the file dialogs end up behind the main window
fa: اگر پنجره‌ها پشت پنجره اصلی برنامه قرار می‌گیرد، این گزینه را انتخاب کنید

en: Environment variables (one KEY=VALUE per line)
fa: متغیرهای محیطی (در هر سطر یک مقدار=کلید)
