Thonny - en to hu translation catalogue (380 entries)

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: View
hu: Nézet

en: Run
hu: Futtatás

en: Tools
hu: Eszközök

en: Help
hu: Súgó

en: Exit
hu: Kilépés

en: Decrease font size
hu: Betűméret csökkentése

en: Focus editor
hu: Kurzort a kódszerkesztőbe

en: Focus shell
hu: Kurzort a parancsértelmezőbe

en: Maximize view
hu: Nézet maximalizálása

en: Full screen
hu: Teljes képernyős nézet

en: Program arguments
hu: Program argumentumok

en: About Thonny
hu: A Thonny névjegye

en: Made in
    University of Tartu, Estonia,
    with the help from
    open-source community,
    Raspberry Pi Foundation
    and Cybernetica AS
hu: Készítette: Tartu-i Egyetem (Észtország), a nyílt forráskód közösség, a Raspberry Pi Alapítvány és a Cybernetica AS segítségével

en: This program comes with
    ABSOLUTELY NO WARRANTY!
    It is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions, see
    https://opensource.org/licenses/MIT
    for details
hu: Ez a program SEMMIRE SEM VÁLLAL GARANCIÁT! Ingyenes szoftver, amely bizonyos feltételek betartása mellett szabadon terjeszthető, a részleteket ld. itt: https://opensource.org/licenses/MIT

en: Version history
hu: Verziótörténet

en: Report problems
hu: Probléma bejelentése

en: Open Assistant automatically when program crashes with an exception
hu: Az Asszisztens automatikusan nyíljon meg a program összeomlásakor

en: Open Assistant automatically when it has warnings for your code
hu: Az Asszisztens automatikusan nyíljon meg, ha kódhibákra akar figyelmeztetni

en: Perform selected Pylint checks
hu: A kiválasztott Pylint ellenőrzések végrehajtása

en: Perform MyPy checks
hu: MyPy ellenőrzések végrehajtása

en: Disabled checks (one id per line)
hu: Letiltott ellenőrzések (soronként egy azonosító)

en: Assistant
hu: Asszisztens

en: Auto-complete
hu: Automatikus kódkiegészítés

en: Interpreter
hu: Értelmező

en: About Birdseye
hu: A Birdseye névjegye

en: Birdseye is a Python debugger which needs to be installed separately.
    
    Do you want to open the help page and learn more?
hu: A Birdseye egy Python hibakereső, melyet külön kell telepíteni.
    
    Meg szeretnéd nyitni a súgó oldalt további információkért?

en: Debug current script (birdseye)
hu: Hibakeresés az aktuális szkriptben (Birdseye)

en: Toggle comment
hu: Megjegyzés be/ki

en: Comment out
hu: Megjegyzés be

en: Uncomment
hu: Megjegyzés ki

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Redo
hu: Ismétlés

en: Cut
hu: Kivágás

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Select all
hu: Összes kijelölése

en: Run to cursor
hu: Futtatás kurzorig

en: Can't close yet
hu: Nem lehet még bezárni

en: Use "Stop" command if you want to cancel debugging
hu: A "Stop" állítsa le a hibakeresést

en: Dock user windows
hu: Felhasználói ablakok dokkolása

en: Highlight matching names
hu: Egyező nevek kiemelése

en: Highlight local variables
hu: Lokális változók kiemelése

en: Highlight parentheses
hu: Zárójelpárok kiemelése

en: Highlight syntax elements
hu: Szintaktikai elemek kiemelése

en: Highlight current line (requires reopening the editor)
hu: Aktuális sor kiemelése (újra kell indítani a kódszerkesztőt)

en: Show line numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: Recommended maximum line length
    (Set to 0 to turn off margin line)
hu: Javasolt maximális sorhossz (0-ra állítva eltűnik a határoló vonal)

en: Editor
hu: Kódszerkesztő

en: Export usage logs...
hu: Használati naplók exportálása...

en: Events
hu: Események

en: Files
hu: Fájlok

en: Find & Replace
hu: Keresés & Csere

en: Find:
hu: Keresd ezt:

en: Replace with:
hu: Cseréld erre:

en: Case sensitive
hu: Kis-nagybetű érzékeny

en: Up
hu: Fel

en: Down
hu: Le

en: Find
hu: Keresés

en: Replace
hu: Csere

en: Replace+Find
hu: Csere + Keresés

en: Replace all
hu: Összes cseréje

en: Enter string to be replaced.
hu: Add meg a cserélendő szöveget.

en: The specified text was not found!
hu: A megadott szöveg nem található!

en: Allow only single Thonny instance
hu: Egyszerre csak egy Thonny példány futhat

en: Reopen all files from previous session
hu: A legutóbb használt összes fájl megnyitása

en: Disable notification sound
hu: Értesítési hang letiltása

en: Font scaling mode
hu: Betűméretezési mód

en: Heap mode is on.
    Close Heap view to turn it off.
hu: Kupac mód bekapcsolva. Zárd be a Kupac nézetet, ha ki akarod kapcsolni.

en: Heap
hu: Kupac

en: Language
hu: Nyelv

en: This box is meant for your working notes -- assignment instructions, code snippets, whatever.
    
    Everything will be saved automatically and loaded when you open Thonny next time.
    
    Feel free to delete this text to make room for your own notes.
hu: Ez a mező jegyzetelésre való, pl. hasznos kódrészleteket tárolhatsz benne.
    
    Minden automatikusan mentődik, és betöltődik, amikor legközelebb megnyitod a Thonnyt.
    
    Nyugodtan töröld ezt a szöveget, hogy helyet biztosíts a saját jegyzeteidnek.

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Previous object
hu: Előző objektum

en: Next object
hu: Következő objektum

en: Object inspector
hu: Objektumvizsgáló

en: Outline
hu: Vázlat

en: Pygame Zero mode
hu: Pygame Zero mód

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Close
hu: Bezárás

en: Click
hu: Klikkelj

en: here
hu: ide

en: Upgrade
hu: Frissítés

en: Install
hu: Telepítés

en: Could not find the package from PyPI.
hu: Nem található a csomag a PyPI-on.

en: Latest stable version
hu: Legfrissebb stabil verzió

en: Latest version
hu: Legfrissebb verzió

en: Summary
hu: Összefoglalás

en: Author
hu: Szerző

en: Homepage
hu: Honlap

en: Bugtracker
hu: Hibakövetés

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: PyPI page
hu: PyPI oldal

en: Requires
hu: Előfeltételek

en: Really uninstall?
hu: Tényleg eltávolítod?

en: Are you sure you want to uninstall it?
hu: Biztos vagy benne, hogy el akarod távolítani?

en: Back to
    current frame
hu: Vissza az
    aktuális keretre

en: Variables
hu: Változók

en: This computer
hu: Ez a számítógép

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Focus into
hu: Kurzor ide

en: Error
hu: Hiba

en: You need to select a file!
hu: Válassz ki egy fájlt!

en: Overwrite?
hu: Felülírjam?

en: Do you want to overwrite '%s' ?
hu: Felül akarod írni ezt: '%s'?

en: New
hu: Új

en: Open...
hu: Megnyitás...

en: Load
hu: Betöltés

en: Recent files
hu: Legutóbbi fájlok

en: Close all
hu: Összes bezárása

en: Save
hu: Mentés

en: Save as...
hu: Mentés másként...

en: Save copy...
hu: Másolat mentése...

en: Thonny options
hu: Thonny beállítasai

en: Run current script
hu: Aktuális szkript futtatása

en: Run current script in terminal
hu: Aktuális szkript futtatása terminálban

en: Stop/Restart backend
hu: Feldolgozó leállítása/újraindítása

en: Stop
hu: Leállítás

en: Interrupt execution
hu: Végrehajtás megszakítása

en: Send EOF / Soft reboot
hu: EOF küldése / "Soft" újraindítás

en: Disconnect
hu: Lekapcsolódás

en: Python interpreters
hu: Python értelmezők

en: all files
hu: minden fájl

en: Select empty directory for new virtual environment
hu: Válassz egy üres könyvtárat az új virtuális környezet számára

en: Bad directory
hu: Rossz könyvtár

en: Selected directory is not empty.
    Select another or cancel.
hu: A kiválasztott könyvtár nem üres.
    Válassz másikat.

en: Creating virtual environment
hu: Virtuális környezet létrehozása

en: Clear shell
hu: Parancsértelmező törlése

en: Plotter
hu: Grafikon

en: Clear
hu: Törlés

en: Show Plotter
hu: Grafikon megjelenítése

en: For performance reasons, Shell avoids showing very long lines in full (see Tools => Options => Shell).
    Here you can interact with the original text fragment.
hu: A jobb teljesítmény érdekében a parancsértelmező rövidítve mutatja a nagyon hosszú sorokat (ld. Eszközök → Beállítások → Parancsértelmező).
    Itt megnézheted a teljes szöveget.

en: Wrap text (may be slow)
hu: Hosszú sorok tördelése (lassú lehet)

en: Copy to clipboard
hu: Vágólapra másolás

en: Squeezed text (%d characters)
hu: Rövidített szöveg (%d karakter)

en: Plotter visualizes series of
    numbers printed to the Shell.
hu: A Grafikon megjeleníti a parancsértelmezőbe írt számok sorozatát.

en: See Help for details.
hu: A részleteket ld. a súgóban.

en: Close others
hu: Többi bezárása

en: Copying
hu: Másolás

en: Copying
      %s
    to
      %s
hu: Másolás:
      %s
    ide:
      %s

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Select All
hu: Összes kiválasztása

en: Shell
hu: Parancsértelmező

en: Options...
hu: Beállítások...

en: Increase font size
hu: Betűméret növelése

en: Change font size
hu: Betűméret megváltoztatása

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Exit Thonny
hu: Kilépés a Thonny-ból

en: Quit
hu: Kilépés

en: Overwriting theme '%s'
hu: Téma felülírása: '%s'

en: Program arguments:
hu: Program argumentumok:

en: Regular mode
hu: Normál mód

en: Configuration has been updated. Restart Thonny to start working in regular mode.
    
    (See 'Tools → Options → General' if you change your mind later.)
hu: A beállítások megváltoztak. Indítsd újra a Thonny-t a Normál módhoz.
    
    (Ha meggondolnád magad: Eszközök → Beállítások → Általános)

en: Program tree
hu: Program fa

en: Resume
hu: Folytatás

en: Run / resume
hu: Futtatás / Folytatás

en: Debug current script
hu: Hibakeresés az aktuális szkriptben

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Debug current script (nicer)
hu: Hibakeresés az aktuális szkriptben (szebb)

en: Debug current script (faster)
hu: Hibakeresés az aktuális szkriptben (gyorsabb)

en: Step over
hu: Átlépés

en: Over
hu: Át

en: Step into
hu: Belépés

en: Into
hu: Be

en: Step out
hu: Kilépés

en: Out
hu: Ki

en: Step back
hu: Visszalépés

en: Back
hu: Vissza

en: Stack
hu: Verem

en: Exception
hu: Kivétel

en: Log program usage events
hu: Használati események naplózása

en: Debug mode (provides more detailed diagnostic logs)
hu: Hibakereső mód (részletesebb naplózással jár)

en: UI mode
hu: UI mód

en: UI scaling factor
hu: UI skálafaktor

en: NB! Restart Thonny after changing these options!
hu: Figyelem! Indítsd újra a Thonny-t, ha megváltoztatod ezeket a beállításokat!

en: General
hu: Általános

en: INSTALL
hu: TELEPÍTÉS

en: Browse the packages
hu: Csomagok böngészése

en: With current interpreter you can only browse the packages here.
    Use 'Tools → Open system shell...' for installing, upgrading or uninstalling.
hu: Az aktuális értelmezővel itt csak böngészni lehet a csomagokat. Használd az Eszközök → Rendszer parancsértelmező megnyitása... menüt telepítéshez, frissítéshez és eltávolításhoz.

en: Packages' directory
hu: Csomagok könyvtára

en: Install from PyPI
hu: Telepítés PyPI-ról

en: If you don't know where to get the package from, then most likely you'll want to search the Python Package Index. Start by entering the name of the package in the search box above and pressing ENTER.
hu: Ismeretlen forrású csomagokat érdemes a Python Package Indexen (PyPI-on) keresni. Ehhez írd be a csomag nevét a keresőmezőbe és nyomd le az ENTER-t.

en: to locate requirements.txt file and install the packages specified in it.
hu: előfeltételek fájl (requirements.txt) megkereséséhez és a benne felsorolt csomagok telepítéséhez.

en: Click
hu: Klikkelj

en: to locate and install the package file (usually with .whl, .tar.gz or .zip extension).
hu: csomagfájl (*.whl, *.tar.gz, *.zip) megkereséséhez és a csomag telepítéséhez.

en: Upgrade or uninstall
hu: Frissítés vagy eltávolítás

en: Start by selecting the package from the left.
hu: Először válaszd ki a csomagot a bal oldalon.

en: Target:
hu: Cél:

en: virtual environment
hu: virtuális környezet

en: user site packages
hu: felhasználói csomagok

en: This dialog lists all available packages, but allows upgrading and uninstalling only packages from
hu: Ez az ablak felsorolja az összes elérhető csomagot, de csak innen enged frissíteni és eltávolítani csomagokat:

en: New packages will be also installed into this directory. Other locations must be managed by alternative means.
hu: Az új csomagok is ebbe a könyvtárba lesznek telepítve. Egyéb könyvtárakat más módon kell kezelni.

en: Installed version:
hu: Telepített verzió:

en: Installed to:
hu: Telepítve ide:

en: Please check your spelling!
hu: Kérlek ellenőrizd a helyesírást!

en: Could not find the package info from PyPI.
hu: Nem található csomaginformáció a PyPI-on.

en: Error code:
hu: Hibakód:

en: Can't find package name from the list:
hu: A csomagnév nem található a listában:

en: Package '{}' is required for installing and uninstalling other packages.
hu: A '{}' csomagra szükség van más csomagok telepítéséhez ill. eltávolításához.

en: Package
hu: Csomag

en: Manage packages for %s
hu: Csomagok kezelése ehhez: %s

en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: Looks like you are installing a Thonny-related package.
    If you meant to install a Thonny plugin, then you should
    choose 'Tools → Manage plugins...' instead
    
    Are you sure you want to install %s for the back-end?
hu: Úgy tűnik, egy Thonny-val kapcsolatos csomagot telepítesz.
    Ha egy Thonny bővítményt szeretnél telepíteni, akkor használd az Eszközök → Bővítmények kezelése... menüt.
    
    Biztosan fel szeretnéd telepíteni ezt a feldolgozó számára: %s?

en: NB! There may be another version available which is compatible with current Thonny version. Click on '...' button to choose the version to install.
hu: Figyelem! Lehet, hogy van egy másik, az aktuális Thonny-val kompatibilis verzió. Klikkelj a '...' gombra a telepítendő verzió kiválasztásához.

en: Thonny plugin without requirements
hu: Előfeltételek nélküli Thonny bővítmény

en: Unsuitable requirements
hu: Nem megfelelő előfeltételek

en: This package requires different Thonny version:
hu: Ez a csomag eltérő Thonny verziót igényel:

en: If you still want it, then please install it from the command line.
hu: Ha valóban ezt szeretnéd, akkor telepítsd parancssorból.

en: NB! You need to restart Thonny after installing / upgrading / uninstalling a plug-in.
hu: Figyelem! Indítsd újra a Thonny-t bővítmények telepítése / frissítése / eltávolítása után.

en: Thonny plug-ins
hu: Thonny bővítmények

en: Advanced install / upgrade / downgrade
hu: Haladó telepítés / frissítés / visszaléptetés

en: Desired version
hu: Kívánt verzió

en: Upgrade dependencies
hu: Függőségek frissítése

en: Requires:
hu: Előfeltételek:

en: Error:
hu: Hiba:

en: Manage packages...
hu: Csomagok kezelése...

en: Manage plug-ins...
hu: Bővítmények kezelése...

en: Open replayer...
hu: Újrajátszás megnyitása...

en: Change working directory to script directory on Run / Debug
hu: Munkakönyvtár módosítása a szkript könyvtárára Futtatás / Hibakeresés esetén

en: Show function calls (frames) in separate windows
hu: Függvényhívások (keretek) mutatása külön ablakban

en: Uncheck if you want more traditional experience.
hu: Ne legyen kijelölve, ha hagyományosabb élményre vágysz.

en: Open and close Stack view automatically
hu: Verem nézet automatikus nyitása és zárása

en: Opens the Stack view on first call and closes it when program returns to main frame.
hu: Verem nézet nyitása az első függvényhívásnál és bezárása az utolsónál

en: Allow stepping into libraries (ie. outside of main script directory)
hu: Könyvtárakba lépés engedélyezése (fő szkriptkönyvtáron kívüliekbe)

en: May make debugging slower.
hu: Lassíthatja a hibakeresést.

en: Preferred debugger
hu: Preferált hibakereső

en: (used when clicking Debug toolbar button)
hu: (a Hibakeresés gombra klikkeléskor használjuk)

en: (restart Thonny after changing this)
hu: (indítsd újra a Thonny-t ha megváltoztattad)

en: Run & Debug
hu: Futtatás & Hibakeresés

en: Terminal emulation
hu: Terminálemuláció

en: supports basic ANSI-colors and styles
hu: ANSI-színek és stílusok támogatása

en: Maximum number of lines to keep.
hu: Megtartandó sorok maximális száma

en: NB! Large values may cause poor performance!
hu: Figyelem! Nagy érték ronthatja a teljesítményt!

en: Maximum length of line fragments before squeezing
hu: Maximális sorhossz, ami még nem lesz rövidítve

en: Running current script in terminal
hu: Aktuális szkript futtatása terminálban

en: Present Python REPL after program ends
hu: Aktiváld a Python REPL-t miután lefutott a program

en: Keep terminal window open after Python process ends
hu: Hagyd nyitva a terminált a Python folyamat kilépése után

en: NB! Automatic closing needs to be enabled in Terminal's settings
    (Profiles → Shell → When the shell exits)
hu: Figyelem! A parancsértelmező beállításainál engedélyezned kell az automatikus bezárást (Beállítások → Parancsértelmező)

en: Terminal
hu: Terminál

en: UI theme
hu: UI téma

en: Syntax theme
hu: Szintaxis téma

en: Editor font
hu: Kódszerkesztő betűtípus

en: IO font
hu: IO betűtípus

en: Preview
hu: Előnézet

en: This is a comment
hu: Ez egy megjegyzés

en: The answer is
hu: A válasz

en: unclosed_string
hu: lezaratlan_sztring

en: blah, blah
hu: blabla

en: NB! Some style elements change only after restarting Thonny!
hu: Figyelem! Egyes stíluselemek csak a Thonny újraindítása után változnak meg!

en: Enter an integer
hu: Írj be egy egész számot

en: Theme & Font
hu: Téma & Betűtípus

en: Open Thonny program folder...
hu: A Thonny programkönyvtárának megnyitása...

en: Open Thonny data folder...
hu: A Thonny adatkönyvtárának megnyitása...

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Help contents
hu: Súgó tartalom

en: CircuitPython device
hu: CircuitPython eszköz

en: MicroPython device
hu: MicroPython eszköz

en: Connect your device to the computer and select corresponding port below
hu: Csatlakoztasd az eszközödet a számítógéphez és válaszd ki a megfelelő portot:

en: look for your device name, "USB Serial" or "UART"
hu: keresd meg az eszközöd nevét ("USB Serial" vagy "UART")

en: If you can't find it, you may need to install proper USB driver first.
hu: Ha nem találod, akkor lehet, hogy először egy megfelelő USB meghajtót kell telepítened.

en: Try to detect port automatically
hu: Automatikus portkeresés

en: MicroPython (generic)
hu: MicroPython (általános)

en: Print...
hu: Nyomtatás...

en: Open system shell...
hu: Terminál megnyitása...

en: Details
hu: Részletek

en: Install from requirements file
hu: Telepítés előfeltétel fájlból

en: Install from local file
hu: Telepítés lokális fájlból

en: This dialog is for managing Thonny plug-ins and their dependencies.
    If you want to install packages for your own programs then choose 'Tools → Manage packages...'
hu: Ez az ablak a Thonny bővítmények és függőségeik kezelésére szolgál.
    Ha a saját programjaidhoz szeretnél csomagokat telepíteni: Eszközök → Csomagok kezelése...

en: CircuitPython (generic)
hu: CircuitPython (általános)

en: Indent selected lines
hu: Behúzás növelése

en: Dedent selected lines
hu: Behúzás csökkentése

en: Switch to
    regular
    mode
hu: Váltás
    Normál
    módba

en: Make sure MicroPython has been installed to your micro:bit.
hu: Ellenőrizd, hogy a MicroPython telepítve van a micro:bit eszközödre.

en: Don't forget that main.py only works without embedded main script.
hu: Ne feledd, hogy a main.py csak beágyazott beágyazott fő szkript nélkül működik.

en: please wait
hu: kérlek várj

en: Could not find disk '%s'. Do you want to locate it yourself?
hu: Nem található a '%s' lemez. Meg szeretnéd keresni?

en: Found several '%s' disks. Do you want to choose one yourself?
hu: Több '%s' lemez is található. Szeretnél egyet választani?

en: Can't find suitable disk
hu: Nem található megfelelő lemez

en: %d items
hu: %d tétel

en: Move to Trash
hu: Kukába helyezés

en: Delete
hu: Törlés

en: New directory
hu: Új könyvtár

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Storage space
hu: Tárhely

en: Path
hu: Elérési út

en: Directory properties
hu: Könyvtár tulajdonságai

en: File properties
hu: Fájl tulajdonságai

en: bytes
hu: bájt

en: Size
hu: Méret

en: Modified
hu: Módosítva

en: Deleting %s
hu: Törlés: %s

en: Loading
hu: Betöltés

en: Saving
hu: Mentés

en: Upload to %s
hu: Feltöltés ide: %s

en: Downloading %s to %s
hu: Letöltés: %s ide: %s

en: Download to %s
hu: Letöltés ide: %s

en: Open in system file manager
hu: Megnyitás a rendszer fájlkezelőjében

en: Hide hidden files
hu: Rejtett fájlok elrejtése

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Open in Thonny
hu: Megnyitás Thonny-val

en: Open in system default app
hu: Megnyitás a rendszerben beállított programmal

en: Configure %s files
hu: %s fájl beállítása

en: What to do with a %s file when you double-click it in Thonny's file browser?
hu: Mi történjen egy %s fájllal, ha duplán ráklikkelsz a Thonny fájlkezelőjében?

en: Deleting
hu: Törlés

en: Creating directory
hu: Könyvtár készítése

en: Loading %s
hu: Betöltés: %s

en: Saving to %s
hu: Mentés ide: %s

en: Save All files
hu: Összes fájl mentése

en: Configure interpreter...
hu: Értelmező beállítása...

en: Device
hu: Eszköz

en: Cancelling
hu: Leállítás

en: Starting
hu: Indítás

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Enter the passphrase of your private key for
    {}
hu: Írd be a privát kulcs jelszavát ehhez:
    {}

en: Enter your password for
    {}
hu: Írd be a jelszót ehhez:
    {}

en: The representation above is an approximate value of this float. The exact stored value is %s which is about %s
hu: A fenti ennek a számnak csupán közelítő értéke. A pontos tárolt érték %s, ami körülbelül %s

en: Search results
hu: Keresési eredmények

en: Searching
hu: Keresés

en: Installing '%s'
hu: Telepítés: '%s'

en: Upgrading '%s'
hu: Frissítés: '%s'

en: Uninstalling '%s'
hu: Eltávolítás: '%s'

en: Installing
hu: Telepítés

en: Package manager is not available for this interpreter
hu: Nincs csomagkezelő ehhez az értelmezőhöz

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: You need to stop your program before launching the package manager.
hu: Állítsd le a programod, mielőtt elindítod a csomagkezelőt.

en: Open evaluated values in Object inspector
hu: Nyisd meg a értékeket az Objektumvizsgálóban

en: Python executable
hu: Python program

en: NB! File selection button may not work properly when selecting executables
    from a virtual environment. In this case choose the 'activate' script instead
    of the interpreter (or enter the path directly to the box)!
hu: Figyelem! A fájlválasztó gomb nem mindig működik amikor egy virtuális környezetből választasz egy programfájlt. Ilyenkor inkább használd az értelmező 'activate' szkriptjét (vagy írd be közvetlenül az elérési utat)!

en: Remote Python 3 (SSH)
hu: Távoli Python 3 (SSH)

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolat

en: Advanced options
hu: Haladó beállítások

en: Install or update firmware
hu: Firmware telepítése vagy frissítése

en: MicroPython (local)
hu: MicroPython (helyi)

en: Scope
hu: Hatókör

en: This dialog lists top-level modules from following directories:
hu: Ez az ablak az alábbi könyvtárak felsőszintű moduljait mutatja:

en: New packages will be installed to
hu: Az új csomagok telepítési helye:

en: no absolute lib directory in sys.path
hu: nincs abszolút lib könyvtár a sys.path-ban

en: Version to be installed
hu: Telepítendő verzió

en: Target device location
hu: Céleszköz helye

en: Target device model
hu: Céleszköz típusa

en: Please wait
hu: Kérlek várj

en: Search on PyPI
hu: Keresés a PyPI-on

en: Open in Thonny's text editor
hu: Megnyitás a Thonny szerkesztőjében

en: Storage space on this drive or filesystem
hu: Tárhely ezen a lemezen vagy fájlrendszerben

en: total space
hu: teljes tárhely

en: used space
hu: használt tárhely

en: free space
hu: szabad tárhely

en: Storage info
hu: Tárhely infó

en: Replace tabs with spaces
hu: TAB-ok helyettesítése szóközökkel

en: Highlight tab characters
hu: TAB-ok kiemelése

en: Indent with tab characters (not recommended for Python)
hu: Behúzás TAB-bal (nem javasolt Pythonban)

en: Name
hu: Név

en: Size (bytes)
hu: Méret (bájtok)

en: Enter name for new directory under
    %s
hu: Írd be az új alkönyvtár nevét. Ide kerül:
    %s

en: Nothing selected
hu: Nincs semmi kiválasztva

en: Select an item and try again!
hu: Válassz egyet és próbáld újra!

en: Open from %s
hu: Megnyitás innen: %s

en: Save to %s
hu: Mentés ide: %s

en: File name:
hu: Fájlnév:

en: Value ID
hu: Érték ID

en: Value
hu: Érték

en: Save password
hu: Jelszó mentése

en: Function call at %s
hu: Függvényhívás: %s

en: Local variables
hu: Lokális változók

en: Function
hu: Függvény

en: Location
hu: Hely

en: If last command raised an exception then this view will show the stacktrace.
hu: Ha egy parancs kivételt vált ki, ez a nézet mutatja a hívási vermet.

en: Data
hu: Adat

en: Attributes
hu: Jellemzők

en: Key ID
hu: Kulcs ID

en: Key
hu: Kulcs

en: Back to
    %s
hu: Vissza ide:
    %s

en: Port or WebREPL
hu: Port vagy WebREPL

en: Password
hu: Jelszó

en: Source code
hu: Forráskód

en: Use Tk file dialogs instead of Zenity
hu: Tk fájlkezelő ablak legyen Zenity helyett

en: Select if the file dialogs end up behind the main window
hu: Válaszd ki ezt, ha a fájlkezelő ablakok a főablak mögött jelennek meg

en: Environment variables (one KEY=VALUE per line)
hu: Környezeti változók (soronként egy KULCS=ÉRTÉK legyen)
