Thonny - en to pl translation catalogue (334 entries)

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: View
pl: Podgląd

en: Run
pl: Uruchom

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Help
pl: Pomoc

en: Alternative Python 3 interpreter or virtual environment
pl: Alternatywny interpreter Python 3 lub środowisko wirtualne

en: A special virtual environment (deprecated)
pl: Dedykowane środowisko wirtualne (nie zalecane)

en: Exit
pl: Wyjśćie

en: Decrease font size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki

en: Focus editor
pl: Przenieś fokus na edytor

en: Focus shell
pl: Przenieś fokus na powłokę

en: Maximize view
pl: Zmaksymalizuj

en: Full screen
pl: Pełny ekran

en: Program arguments
pl: Argumenty programu

en: About Thonny
pl: O programie Thonny

en: Made in
    University of Tartu, Estonia,
    with the help from
    open-source community,
    Raspberry Pi Foundation
    and Cybernetica AS
pl: Stworzone na
    Uniwersytecie w Tartu, Estonia,
    z pomocą
    społeczności open source,
    Fundacji Raspberry Pi
    oraz Cybernetica AS

en: This program comes with
    ABSOLUTELY NO WARRANTY!
    It is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions, see
    https://opensource.org/licenses/MIT
    for details
pl: Ten program wydawany jest
    ABSOLUTNIE BEZ ŻADNEJ GWARANCJI!
    To jest wolne oprogramowanie i mile widziane jest
    dalsze rozpowszechnianie go na podobnych warunkach,
    zajrzyj: https://opensource.org/licenses/MIT
    po szczegóły

en: Version history
pl: Historia wersji

en: Report problems
pl: Zgłoś problemy

en: Open Assistant automatically when program crashes with an exception
pl: Otwórz asystenta automatycznie, gdy program ulegnie awarii z wyjątkiem

en: Open Assistant automatically when it has warnings for your code
pl: Otwórz asystenta automatycznie, gdy pojawi się ostrzeżenie dla Twojego kodu

en: Perform selected Pylint checks
pl: Wykonaj wybrane testy Pylint

en: Perform MyPy checks
pl: Wykonaj testy MyPy

en: Disabled checks (one id per line)
pl: Testy wykluczone (każde id w osobnym wierszu)

en: Assistant
pl: Asystent

en: Auto-complete
pl: Auto-uzupełnianie

en: Which interpreter or device should Thonny use for running your code?
pl: Z jakiego interpretera lub urządzenia Thonny powinien korzystać do uruchamiania kodu?

en: About Birdseye
pl: O Birdseye

en: Birdseye is a Python debugger which needs to be installed separately.
    
    Do you want to open the help page and learn more?
pl: Birdseye to debugger języka Python, który należy zainstalować oddzielnie.
    
    Czy chcesz otworzyć stronę pomocy i dowiedzieć się więcej?

en: Debug current script (birdseye)
pl: Debuguj bieżący skrypt (birdseye)

en: Toggle comment
pl: Przełącz komentarz

en: Comment out
pl: Zakomentuj

en: Uncomment
pl: Odkomentuj

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Select all
pl: Wybierz wszystko

en: Run to cursor
pl: Uruchom do kursora

en: Can't close yet
pl: Nie można jeszcze zamknąć

en: Use "Stop" command if you want to cancel debugging
pl: Użyj polecenia „Stop”, jeśli chcesz anulować debugowanie

en: Dock user windows
pl: Zadokuj okna użytkownika

en: Highlight matching names
pl: Podświetl pasujące nazwy

en: Highlight local variables
pl: Podświetl zmienne lokalne

en: Highlight parentheses
pl: Podświetl nawiasy

en: Highlight syntax elements
pl: Podświetl elementy składni

en: Highlight current line (requires reopening the editor)
pl: Podświetl bieżący wiersz (wymaga ponownego uruchomienia edytora)

en: Allow code completion with Tab-key in editors
pl: Zezwól na uzupełnianie kodu klawiszem Tab w edytorach

en: Allow code completion with Tab-key in Shell
pl: Zezwól na uzupełnianie kodu klawiszem Tab w  powłoce

en: Show line numbers
pl: Pokaż numery wierszy

en: Recommended maximum line length
    (Set to 0 to turn off margin line)
pl: Zalecana maksymalna długość wiersza
    (Ustaw na 0, aby wyłączyć linię margines)

en: Editor
pl: Edytor

en: Export usage logs...
pl: Eksportuj dzienniki...

en: Events
pl: Zdarzenia

en: Files
pl: Pliki

en: Find & Replace
pl: Znajdź i zastąp

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Replace with:
pl: Zastąp przez:

en: Case sensitive
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: Up
pl: W górę

en: Down
pl: Do dołu

en: Find
pl: Znajdź

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace+Find
pl: Zastąp+Znajdź

en: Replace all
pl: Zastąp wszystkie

en: Enter string to be replaced.
pl: Wpisz tekst, który chcesz zastąpić.

en: The specified text was not found!
pl: Podany tekst nie został znaleziony!

en: Allow only single Thonny instance
pl: Zezwalaj tylko na jedną instancję Thonny

en: Reopen all files from previous session
pl: Otwórz ponownie wszystkie pliki z poprzedniej sesji

en: Disable notification sound
pl: Wyłącz powiadomienia dźwiękowe

en: Font scaling mode
pl: Tryb skalowania czcionek

en: Heap mode is on.
    Close Heap view to turn it off.
pl: Tryb sterty jest włączony.
    Zamknij widok sterty, aby go wyłączyć.

en: Heap
pl: Sterta

en: Language
pl: Język

en: This box is meant for your working notes -- assignment instructions, code snippets, whatever.
    
    Everything will be saved automatically and loaded when you open Thonny next time.
    
    Feel free to delete this text to make room for your own notes.
pl: To pole jest przeznaczone do notatek roboczych - instrukcji do zadań, fragmentów kodu i innych.
    
    Wszystko zostanie zapisane automatycznie i załadowane, gdy następnym razem otworzysz Thonny.
    
    Usuń ten tekst, aby zrobić miejsce na własne notatki.

en: Notes
pl: Notatki

en: Previous object
pl: Poprzedni obiekt

en: Next object
pl: Następny obiekt

en: Object inspector
pl: Inspektor obiektów

en: Outline
pl: Zarys

en: Pygame Zero mode
pl: Tryb Pygame Zero

en: Find package from PyPI
pl: Znajdź pakiet w PyPi

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Close
pl: Zamknij

en: Click
pl: Klik

en: here
pl: tutaj

en: Upgrade
pl: Uaktualnij

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Could not find the package from PyPI.
pl: Nie można znaleźć pakietu w PyPI.

en: Latest stable version
pl: Najnowsza stabilna wersja

en: Latest version
pl: Najnowsza wersja

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Author
pl: Autor

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Bugtracker
pl: System śledzenia błędów

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: PyPI page
pl: Strona PyPi

en: Requires
pl: Wymagania

en: Really uninstall?
pl: Naprawdę odinstalować?

en: Are you sure you want to uninstall it?
pl: Czy na pewno odinstalować?

en: Back to
    current frame
pl: Wróć do
    aktualnej ramki

en: Variables
pl: Zmienne

en: This computer
pl: Ten komputer

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Focus into
pl: Ustaw fokus na

en: Error
pl: Błąd

en: You need to select a file!
pl: Musisz wybrać plik!

en: Overwrite?
pl: Nadpisac?

en: Do you want to overwrite '%s' ?
pl: Czy chcesz nadpisać '%s' ?

en: New
pl: Nowy

en: Open...
pl: Otwórz

en: Load
pl: Załaduj

en: Recent files
pl: Ostatnie pliki

en: Close all
pl: Zamknij wszystkie

en: Save
pl: Zapisz

en: Save as...
pl: Zapisz jako...

en: Save copy...
pl: Zapisz kopię...

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: Thonny options
pl: Opcje Thonny

en: Run current script
pl: Uruchom aktualny skrypt

en: Run current script in terminal
pl: Uruchom aktualny skrypt w terminalu

en: Stop/Restart backend
pl: Zatrzymaj/Uruchom ponownie backend

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Interrupt execution
pl: Przerwij wykonanie

en: Send EOF / Soft reboot
pl: Wyślij EOF / Miękki restart

en: Disconnect
pl: Odłącz

en: Known interpreters
pl: Znane interpretery

en: Your interpreter isn't in the list?
pl: Twojego interpretera nie ma na liście?

en: NB! Thonny only supports Python 3.5 and later
pl: Uwaga! Thonny obsługuje tylko Python 3.5 lub nowszy

en: Create new virtual environment
pl: Stwórz środowisko wirtualne

en: Select existing or create a new empty directory
pl: Wybierz istniejący, lub utwórz nowy pusty katalog

en: Python interpreters
pl: Interpretery Pythona

en: all files
pl: wszystkie pliki

en: Select empty directory for new virtual environment
pl: Wybierz pusty katalog dla nowego środowiska wirtualnego

en: Bad directory
pl: Błędny katalog

en: Selected directory is not empty.
    Select another or cancel.
pl: Wybrany katalog nie jest pusty.
    Wybierz inny lub anuluj.

en: Creating virtual environment
pl: Tworzenie środowiska wirtualnego

en: Clear shell
pl: Wyczyść powłokę

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Show Plotter
pl: Pokaż Plotter

en: For performance reasons, Shell avoids showing very long lines in full (see Tools => Options => Shell).
    Here you can interact with the original text fragment.
pl: Ze względu na wydajność, powłoka unika wyświetlania bardzo długich wierszy
    w całości (patrz Narzędzia → Opcje → Powłoka).
    Tutaj możesz wchodzić w interakcję z oryginalnym fragmentem tekstu.

en: Wrap text (may be slow)
pl: Zawijaj tekst (może być powolne)

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Expand in Shell
pl: Rozwiń w powłoce

en: Squeezed text (%d characters)
pl: Ściśnięty tekst (%d znaków)

en: Plotter visualizes series of
    numbers printed to the Shell.
pl: Ploter wizualizuje serię
    liczb wydrukowanych w powłoce.

en: See Help for details.
pl: Sprawdź informacje w pomocy.

en: Close others
pl: Zamknij pozostałe

en: Copying
pl: Kopiowanie

en: Copying
      %s
    to
      %s
pl: Kopiowanie
      %s
    do
      %s

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel the process?
pl: Zatrzymać proces?

en: The process is still running.
    Are you sure you want to cancel?
pl: Proces jest nadal uruchomiony.
    Czy na pewno chcesz zatrzymać?

en: Select All
pl: Wybierz wszystkie

en: Shell
pl: Powłoka

en: The same interpreter which runs Thonny (default)
pl: Ten sam interpreter, który uruchamia Thonny (domyślnie)

en: This virtual environment is automatically maintained by Thonny.
pl: To wirtualne środowisko jest automatycznie zarządzane przez Thonny.

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Options...
pl: Opcje...

en: Increase font size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki

en: Change font size
pl: Zmień rozmiar czcionki

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Exit Thonny
pl: Zamknij Thonny

en: Quit
pl: Zakończ

en: Overwriting theme '%s'
pl: Nadpisuję temat '%s'

en: Program arguments:
pl: Argumenty programu:

en: Regular mode
pl: Tryb zwykły

en: Configuration has been updated. Restart Thonny to start working in regular mode.
    
    (See 'Tools → Options → General' if you change your mind later.)
pl: Konfiguracja została zaktualizowana. Uruchom ponownie Thonny, aby rozpocząć pracę w trybie zwykłym.
    
    (Zobacz 'Narzędzia → Opcje → Ogólne', jeśli później zmienisz zdanie).

en: Program tree
pl: Drzewo programu

en: Select interpreter
pl: Wybierz interpreter

en: Resume
pl: Wznów

en: Run / resume
pl: Uruchon / wznów

en: Debug current script
pl: Debuguj aktualny skrypt

en: Debug
pl: Debuguj

en: Debug current script (nicer)
pl: Debuguj bieżący skrypt (lepiej)

en: Debug current script (faster)
pl: Debuguj bieżący skrypt (szybciej)

en: Step over
pl: Zrób krok

en: Over
pl: Ponad

en: Step into
pl: Wejdź do

en: Into
pl: W

en: Step out
pl: Wyjdź

en: Out
pl: Poza

en: Step back
pl: Cofnij

en: Back
pl: Wstecz

en: Stack
pl: Stos

en: Exception
pl: Wyjątek

en: Log program usage events
pl: Rejestruj zdarzenia użycia programu

en: Debug mode (provides more detailed diagnostic logs)
pl: Tryb debugowanie (zapewnia bardziej szczegółowe dzienniki diagnostyczne)

en: UI mode
pl: Tryb UI

en: UI scaling factor
pl: Współczynnik skalowania interfejsu

en: NB! Restart Thonny after changing these options!
pl: Uwaga! Uruchom ponownie Thonny po zmianie tych opcji!

en: General
pl: Ogólne

en: INSTALL
pl: Instaluj

en: Browse the packages
pl: Przeglądaj pakiety

en: With current interpreter you can only browse the packages here.
    Use 'Tools → Open system shell...' for installing, upgrading or uninstalling.
pl: Przy obecnym interpreterze możesz przeglądać tylko lokalne pakiety.
    Użyj „Narzędzia → Otwórz powłokę systemową ...”, aby zainstalować, zaktualizować lub odinstalować.

en: Packages' directory
pl: Katalog pakietów

en: Install from PyPI
pl: Zainstaluj z PyPi

en: If you don't know where to get the package from, then most likely you'll want to search the Python Package Index. Start by entering the name of the package in the search box above and pressing ENTER.
pl: Jeśli nie wiesz, skąd wziąć pakiet, najprawdopodobniej będziesz chciał przeszukać Indeks pakietów Pythona. Zacznij od wpisania nazwy pakietu
    w polu wyszukiwania powyżej i wciśnięcia ENTER.

en: to locate requirements.txt file and install the packages specified in it.
pl: aby zlokalizować plik requirements.txt i zainstalować określone w nim pakiety.

en: Click
pl: Kliknij

en: to locate and install the package file (usually with .whl, .tar.gz or .zip extension).
pl: aby zlokalizować i zainstalować plik pakietu (zwykle z rozszerzeniem .whl, .tar.gz lub .zip).

en: Upgrade or uninstall
pl: Aktualizuj lub odinstaluj

en: Start by selecting the package from the left.
pl: Zacznij od wybrania pakietu po lewej.

en: Target:
pl: Cel:

en: virtual environment
pl: wirtualne środowisko

en: user site packages
pl: lokalne pakiety urzytkownika

en: This dialog lists all available packages, but allows upgrading and uninstalling only packages from
pl: To okno dialogowe zawiera listę wszystkich dostępnych pakietów, ale umożliwia aktualizację i odinstalowywanie tylko pakietów z

en: New packages will be also installed into this directory. Other locations must be managed by alternative means.
pl: Nowe pakiety zostaną również zainstalowane w tym katalogu. Inne lokalizacje muszą być zarządzane w inny sposób.

en: Installed version:
pl: Zainstalowana wersja:

en: Installed to:
pl: Zainstalowane w:

en: Please check your spelling!
pl: Sprawdź pisownię!

en: You need to enter
pl: Musisz wprowadzić

en: Could not find the package info from PyPI.
pl: Nie można znaleźć informacji o pakiecie w PyPI.

en: Error code:
pl: Kod błędu:

en: Can't find package name from the list:
pl: Nie mogę znaleźć nazwy pakietu z listy:

en: Package '{}' is required for installing and uninstalling other packages.
pl: Pakiet „{}” jest wymagany do instalowania i odinstalowywania innych pakietów.

en: Package
pl: Pakiet

en: Manage packages for %s
pl: Zarządzaj pakietami dla %s

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Looks like you are installing a Thonny-related package.
    If you meant to install a Thonny plugin, then you should
    choose 'Tools → Manage plugins...' instead
    
    Are you sure you want to install %s for the back-end?
pl: Wygląda na to, że instalujesz pakiet związany z Thonny.
    Jeśli chcesz zainstalować wtyczkę Thonny, powinieneś
    zamiast tego wybierz „Narzędzia → Zarządzaj wtyczkami ...”
    
    Czy na pewno chcesz zainstalować %s?

en: NB! There may be another version available which is compatible with current Thonny version. Click on '...' button to choose the version to install.
pl: Uwaga! Może być dostępna inna wersja, zgodna z bieżącą
    wersją Thonny. Kliknij przycisk '...', aby wybrać
    wersję do zainstalowania.

en: Thonny plugin without requirements
pl: Wtyczka Thonny bez wymagań

en: Looks like you are trying to install an outdated Thonny
    plug-in (it doesn't specify required Thonny version).
    
    If you still want it, then please install it from the command line.
pl: Wygląda na to, że próbujesz zainstalować przestarzałą wtyczkę
    Thonny (nie określa wymaganej wersji Thonny).
    
    Jeśli nadal tego chcesz, zainstaluj ją z wiersza poleceń.

en: Unsuitable requirements
pl: Niewłaściwe wymagania

en: This package requires different Thonny version:
pl: Ten pakiet wymaga innej wersji Thonny:

en: If you still want it, then please install it from the command line.
pl: Jeśli nadal tego chcesz, zainstaluj z wiersza poleceń.

en: (In this case Thonny's back-end uses same interpreter, so both dialogs manage same packages.)
pl: (W tym przypadku Thonny używa tego samego interpretera, więc oba okna dialogowe zarządzają tymi samymi pakietami).

en: NB! You need to restart Thonny after installing / upgrading / uninstalling a plug-in.
pl: Uwaga! Musisz ponownie uruchomić Thonny po instalacji
    / aktualizacji / odinstalowaniu wtyczki.

en: Thonny plug-ins
pl: Wtyczki Thonny

en: Advanced install / upgrade / downgrade
pl: Zaawansowana instalacja / aktualizacja / obniżenie wersji

en: Desired version
pl: Pożądana wersja

en: Upgrade dependencies
pl: Aktualizuj zależności

en: Requires:
pl: Wymaga:

en: Error:
pl: Błąd:

en: Manage packages...
pl: Zarządzaj pakietami...

en: Manage plug-ins...
pl: Zarządzaj wtyczkami...

en: Open replayer...
pl: Otwórz replayer...

en: Change working directory to script directory on Run / Debug
pl: Zmień katalog roboczy na katalog skryptów po wybraniu Uruchom / Debuguj

en: Show function calls (frames) in separate windows
pl: Pokaż wywołania funkcji (ramki) w osobnych oknach

en: Uncheck if you want more traditional experience.
pl: Odznacz, jeśli potrzebujesz tradycyjnej wersji

en: Open and close Stack view automatically
pl: Automatycznie otwórz i zamknij podgląd stosu

en: Opens the Stack view on first call and closes it when program returns to main frame.
pl: Otwiera podgląd stosu przy pierwszym wywołaniu i zamyka
    po powrocie do głównej ramki.

en: Allow stepping into libraries (ie. outside of main script directory)
pl: Zezwól na pracę krokową w bibliotekach (czyli po za głównym katalogiem skryptów)

en: May make debugging slower.
pl: Może spowolnić debugowanie.

en: Preferred debugger
pl: Preferowany debuger

en: (used when clicking Debug toolbar button)
pl: (używane po kliknięciu przycisku paska narzędzi debugowania)

en: Birdseye port
pl: Port Birdseye

en: (restart Thonny after changing this)
pl: (uruchom ponownie Thonny po zmianie)

en: Run & Debug
pl: Uruchom i debuguj

en: Terminal emulation
pl: Emulacja terminala

en: supports basic ANSI-colors and styles
pl: obsługuje podstawowe kolory i style ANSI

en: Maximum number of lines to keep.
pl: Maksymalna liczba wierszy do zachowania.

en: NB! Large values may cause poor performance!
pl: Uwaga! Duże wartości mogą powodować słabą wydajność!

en: Maximum length of line fragments before squeezing
pl: Maksymalna długość fragmentów wierszy przed ściśnięciem

en: Running current script in terminal
pl: Uruchamianie bieżącego skryptu w terminalu

en: Present Python REPL after program ends
pl: Pokaż REPL Pythona po zakończeniu programu

en: Keep terminal window open after Python process ends
pl: Pozostaw okno terminala otwarte po zakończeniu procesu Pythona

en: NB! Automatic closing needs to be enabled in Terminal's settings
    (Profiles → Shell → When the shell exits)
pl: Uwaga! Automatyczne zamykanie musi być włączone w ustawieniach terminala
    (Profile → Powłoka → Po wyjściu z powłoki)

en: UI theme
pl: Wygląd

en: Syntax theme
pl: Styl składni

en: Editor font
pl: Czcionka edytora

en: IO font
pl: Czcionka We/Wy

en: Preview
pl: Podgląd

en: This is a comment
pl: To jest komentarz

en: The answer is
pl: Odpowiedź to

en: unclosed_string
pl: niezamknięty łańcuch znaków

en: blah, blah
pl: cośtam, cośtam

en: NB! Some style elements change only after restarting Thonny!
pl: Uwaga! Niektóre elementy stylu zmieniają się dopiero
    po ponownym uruchomieniu Thonny!

en: Enter an integer
pl: Wprowadź liczbę całkowitą

en: Theme & Font
pl: Temat i czcionka

en: Open Thonny program folder...
pl: Otwórz folder programu Thonny ...

en: Open Thonny data folder...
pl: Otwórz folder danych Thonny ...

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Help contents
pl: Pomoc

en: CircuitPython device
pl: Urządzenie CircuitPython

en: MicroPython device
pl: Urządzenie MicroPython

en: Connect your device to the computer and select corresponding port below
pl: Podłącz urządzenie do komputera i wybierz odpowiedni port poniżej

en: look for your device name, "USB Serial" or "UART"
pl: wyszukaj nazwę swojego urządzenia, „USB Serial” lub „UART”

en: If you can't find it, you may need to install proper USB driver first.
pl: Jeśli nie możesz go znaleźć, być może najpierw musisz zainstalować odpowiedni sterownik USB.

en: Try to detect port automatically
pl: Spróbuj wykryć port automatycznie

en: MicroPython (generic)
pl: MicroPython (klasyczny)

en: Print...
pl: Drukuj...

en: Open system shell...
pl: Otwórz powłokę systemową...

en: Details
pl: Szczegóły

en: Install from requirements file
pl: Zainstaluj z pliku wymagań

en: Install from local file
pl: Zainstaluj z pliku lokalnego

en: This dialog is for managing Thonny plug-ins and their dependencies.
    If you want to install packages for your own programs then choose 'Tools → Manage packages...'
pl: Ten dialog służy do zarządzania wtyczkami Thonny i ich zależnościami.
    Jeśli chcesz instalować pakiety dla swoich programów, wybierz "Narzedzia → Zarządzaj pakietami..."

en: CircuitPython (generic)
pl: CircuitPython (klasyczny)

en: Indent selected lines
pl: Wcięcie wybranych linii

en: Dedent selected lines
pl: Usuń wcięcie wybranych linii

en: Switch to
    regular
    mode
pl: Przełącz na
    tryb regularny

en: Make sure MicroPython has been installed to your micro:bit.
pl: Upewnij się, że MicroPython został zainstalowany na twoim micro:bit.

en: Don't forget that main.py only works without embedded main script.
pl: Nie zapominaj, że main.py działa tylko bez osadzonego skryptu głównego

en: please wait
pl: proszę czekaj

en: Done!
pl: Gotowe!

en: Could not find disk '%s'. Do you want to locate it yourself?
pl: Nie znaleziono dysku '%s'. Czy chcesz zlokalizować sam?

en: Found several '%s' disks. Do you want to choose one yourself?
pl: Znaleziono kilka dysków '%s'. Czy chcesz sam wybrać?

en: Can't find suitable disk
pl: Nie mogę znaleźć odpowiedniego dysku

en: %d items
pl: %d elementów

en: Move to Recycle Bin
pl: Przenieś do Kosza

en: Move to Trash
pl: Przenieś do Kosza

en: Delete
pl: Usuń

en: New directory
pl: Nowy katalog

en: Properties
pl: Właściwości

en: Storage space
pl: Przestrzeń dyskowa

en: Path
pl: Scieżka

en: Directory properties
pl: Właściwości katalogu

en: File properties
pl: Właściwości pliku

en: bytes
pl: bajty

en: Size
pl: Rozmiar

en: Modified
pl: Zmodyfikowane

en: Deleting %s
pl: Usuwanie %s

en: Moving %s to %s
pl: Przesuwanie %s do %s

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Working...
pl: Pracuję...

en: Uploading %s to %s
pl: Wysyłanie %s do %s

en: Upload to %s
pl: Przesyłanie do %s

en: Downloading %s to %s
pl: Pobieranie %s do %s

en: Download to %s
pl: Pobieranie do %s

en: Open in system file manager
pl: Otwórz w

en: Hide hidden files
pl: Schowaj ukryte pliki

en: Show hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: Open in Thonny
pl: Otwórz w Tonny

en: Open in system default app
pl: Otwórz w domyślnej aplikacji

en: Configure %s files
pl: Konfiguruj pliki %s

en: What to do with a %s file when you double-click it in Thonny's file browser?
pl: Co zrobić z  plikiem %s gdy podwójnie klikniesz w przeglądarce plików Thonny?

en: Deleting
pl: Kasowanie

en: Creating directory
pl: Tworzenie folderu

en: Loading %s
pl: Ładowanie %s

en: Saving to %s
pl: Zapisywanie do %s

en: Save All files
pl: Zapisz wszystkie pliki
