Thonny - en to sk translation catalogue (432 entries)

en: File
sk: Súbor

en: Edit
sk: Upraviť

en: View
sk: Zobrazenie

en: Run
sk: Spustiť

en: Tools
sk: Nástroje

en: Help
sk: Pomocník

en: Exit
sk: Ukončiť

en: Decrease font size
sk: Zmenšiť veľkosť písma

en: Focus editor
sk: Prepnúť na editor

en: Focus shell
sk: Prepnúť na shell

en: Maximize view
sk: Maximalizovať okno

en: Full screen
sk: Celá obrazovka

en: Program arguments
sk: Argumenty programu

en: About Thonny
sk: O Thonny

en: Made in
    University of Tartu, Estonia,
    with the help from
    open-source community,
    Raspberry Pi Foundation
    and Cybernetica AS
sk: Vytvorené na
    Univerzite Tartu, Estónsko,
    s pomocou open-source komunity,
    Raspberry Pi Foundation a Cybernetica AS

en: This program comes with
    ABSOLUTELY NO WARRANTY!
    It is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions, see
    https://opensource.org/licenses/MIT
    for details
sk: Tento program je BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁRUK! Je to slobodný softvér a môžete ho slobodne šíriť pri splnení určitých podmienok, pre podrobnosti navštívte https://opensource.org/licenses/MIT

en: Version history
sk: História verzií

en: Report problems
sk: Nahlásiť problémy

en: Open Assistant automatically when program crashes with an exception
sk: Otvoriť Asistenta automaticky, ak program skončí chybou (exception)

en: Open Assistant automatically when it has warnings for your code
sk: Otvoriť Asistenta automaticky, ak pre váš kód existujú varovania

en: Perform selected Pylint checks
sk: Spustiť vybrané Pylint testy

en: Perform MyPy checks
sk: Spustiť testy MyPy

en: Disabled checks (one id per line)
sk: Vypnuté testy (jedno id na riadok)

en: Assistant
sk: Asistent

en: Auto-complete
sk: Automatické dopĺňanie

en: Interpreter
sk: Prekladač

en: About Birdseye
sk: O Birdseye

en: Birdseye is a Python debugger which needs to be installed separately.
    
    Do you want to open the help page and learn more?
sk: Birdseye je program na ladenie Pythonu, ktorý musíte nainštalovať samostatne.
    
    Chcete otvoriť stránku pomoci a zistiť viac?

en: Debug current script (birdseye)
sk: Ladiť aktuálny skript (birdseye)

en: Toggle comment
sk: Prepnúť komentáre

en: Comment out
sk: Zakomentovať

en: Uncomment
sk: Odkomentovať

en: Undo
sk: Späť

en: Redo
sk: Vrátiť krok späť

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Run to cursor
sk: Spustiť po kurzor

en: Can't close yet
sk: Ešte nie je možné zavrieť

en: Use "Stop" command if you want to cancel debugging
sk: Použite príkaz „Stop“ na ukončenie ladenie

en: Dock user windows
sk: Ukotviť používateľské okná

en: Highlight matching names
sk: Zvýrazniť rovnaké názvy

en: Highlight local variables
sk: Zvýrazniť lokálne premenné

en: Highlight parentheses
sk: Zvýrazniť zátvorky

en: Highlight syntax elements
sk: Zvýrazniť syntax

en: Highlight current line (requires reopening the editor)
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok (vyžaduje opätovné otvorenie editora)

en: Show line numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Recommended maximum line length
    (Set to 0 to turn off margin line)
sk: Odporúčané maximum znakov na riadok
    (nastavte na 0 pre vypnutie okrajov)

en: Export usage logs...
sk: Exportovať záznamy o používaní...

en: Events
sk: Udalosti

en: Files
sk: Súbory

en: Find & Replace
sk: Hľadať a nahradiť

en: Find:
sk: Hľadať:

en: Replace with:
sk: Nahradiť:

en: Case sensitive
sk: Citlivé na veľkosť

en: Up
sk: Hore

en: Down
sk: Dole

en: Find
sk: Hľadať

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace+Find
sk: Nahradiť a hľadať

en: Replace all
sk: Nahradiť všetko

en: Enter string to be replaced.
sk: Zadajte reťazec, ktorý bude nahradený iným reťazcom.

en: The specified text was not found!
sk: Zadaný text nebol nájdený!

en: Allow only single Thonny instance
sk: Povoliť iba jednu inštanciu Thonny

en: Reopen all files from previous session
sk: Otvoriť všetky súbory z predchádzajúcej relácie

en: Disable notification sound
sk: Vypnúť zvuky notifikácie

en: Font scaling mode
sk: Režim škálovánia písma

en: Heap mode is on.
    Close Heap view to turn it off.
sk: Režim haldy je zapnutý.
    Zavrite Zobrazenie haldy pre jeho vypnutie.

en: Heap
sk: Halda

en: Language
sk: Jazyk

en: This box is meant for your working notes -- assignment instructions, code snippets, whatever.
    
    Everything will be saved automatically and loaded when you open Thonny next time.
    
    Feel free to delete this text to make room for your own notes.
sk: Toto pole je určené na vaše pracovné poznámky - na priradenie úloh, úryvky kódu, na čokoľvek.
    
    Všetko sa automaticky uloží a načíta pri ďalšom spustení Thonny.
    
    Neváhajte tento text vymazať a vytvorte si tak priestor na vlastné poznámky.

en: Notes
sk: Poznámky

en: Previous object
sk: Predchádzajúci objekt

en: Next object
sk: Nasledujúci objekt

en: Object inspector
sk: Inšpektor objektov

en: Outline
sk: Osnova

en: Pygame Zero mode
sk: Režim Pygame Zero

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Close
sk: Zavrieť

en: Click
sk: Kliknite

en: here
sk: sem

en: Upgrade
sk: Inovovať

en: Install
sk: Inštalácia

en: Could not find the package from PyPI.
sk: Nie je možné nájsť balík na PyPI.

en: Latest stable version
sk: Najnovšia stabilná verzia

en: Latest version
sk: Najnovšia verzia

en: Summary
sk: Súhrn

en: Author
sk: Autor

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Bugtracker
sk: Hlásenie a riešenie chýb

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: PyPI page
sk: Stránka PyPI

en: Requires
sk: Vyžaduje

en: Really uninstall?
sk: Naozaj odinštalovať?

en: Are you sure you want to uninstall it?
sk: Naozaj chcete tento balík odinštalovať?

en: Back to
    current frame
sk: Späť na
    aktuálne okno

en: Variables
sk: Premenné

en: This computer
sk: Tento počítač

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Focus into
sk: Prepnúť sa na

en: Error
sk: Chyba

en: You need to select a file!
sk: Musíte vybrať súbor!

en: Overwrite?
sk: Prepísať?

en: Do you want to overwrite '%s' ?
sk: Chcete prepísať '% s'?

en: New
sk: Nový

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Load
sk: Načítať

en: Recent files
sk: Nedávne súbory

en: Close all
sk: Zatvoriť všetko

en: Save
sk: Uložiť

en: Save as...
sk: Uložiť ako...

en: Save copy...
sk: Uložiť kópiu...

en: Thonny options
sk: Možnosti Thonny

en: Run current script
sk: Spustiť aktuálny skript

en: Run current script in terminal
sk: Spustiť aktuálny skript v termináli

en: Stop/Restart backend
sk: Zastaviť/Reštartovať backend

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Interrupt execution
sk: Prerušiť spustenie

en: Send EOF / Soft reboot
sk: Poslať EOF/mäkký reštart

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Python interpreters
sk: Prekladač Pythonu

en: all files
sk: všetky súbory

en: Select empty directory for new virtual environment
sk: Vyberte prázdny adresár pre nové virtuálne prostredie

en: Bad directory
sk: Zlý adresár

en: Selected directory is not empty.
    Select another or cancel.
sk: Vybraný adresár nie je prázdny.
    Vyberte iný alebo zrušte výber.

en: Creating virtual environment
sk: Vytváram virtuálne prostredie

en: Clear shell
sk: Vyčistiť shell

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Show Plotter
sk: Zobraziť Plotter

en: For performance reasons, Shell avoids showing very long lines in full (see Tools => Options => Shell).
    Here you can interact with the original text fragment.
sk: Kvôli vyššiemu výkonu sa Shell vyhýba zobrazeniu veľmi dlhých riadkov v celej dĺžke (viď Nástroje => Možnosti => Shell).
    Tu môžete pracovať s pôvodným fragmentom textu.

en: Wrap text (may be slow)
sk: Zalamovať text (môže byť pomalé)

en: Copy to clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Squeezed text (%d characters)
sk: Skrátený text (%d znakov)

en: Plotter visualizes series of
    numbers printed to the Shell.
sk: Plotter vizualizuje číselné rady
    vypísané v Shell-i.

en: See Help for details.
sk: Podrobnosti nájdete v Pomocníkovi.

en: Close others
sk: Zavrieť ostatné

en: Copying
sk: Kopírujem

en: Copying
      %s
    to
      %s
sk: Kopírujem
    % s
    do
    % s

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Options...
sk: Možnosti...

en: Increase font size
sk: Zväčšiť veľkosť písma

en: Change font size
sk: Zmeniť veľkosť písma

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Exit Thonny
sk: Ukončiť Thonny

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Overwriting theme '%s'
sk: Prepísať motív '%s'

en: Program arguments:
sk: Argumenty programu:

en: Regular mode
sk: Bežný režim

en: Configuration has been updated. Restart Thonny to start working in regular mode.
    
    (See 'Tools → Options → General' if you change your mind later.)
sk: Konfigurácia bola zmenená. Reštartujte Thonny, aby ste mohli pracovať v bežnom režime.
    
    (ak si to neskôr rozmyslíte, prejdite do "Nástroje - Volby - Obecné)

en: Program tree
sk: Strom programu

en: Resume
sk: Pokračovať

en: Run / resume
sk: Spustiť/pokračovať

en: Debug current script
sk: Ladiť aktuálny skript

en: Debug
sk: Ladiť

en: Debug current script (nicer)
sk: Ladiť aktuálny skript (krajší)

en: Debug current script (faster)
sk: Ladiť aktuálny skript (rýchlejší)

en: Step over
sk: Preskočiť

en: Over
sk: Preskočiť

en: Step into
sk: Krok dovnútra

en: Into
sk: Dovnútra

en: Step out
sk: Krok von

en: Out
sk: Von

en: Step back
sk: Krok späť

en: Back
sk: Späť

en: Exception
sk: Chyba (exception)

en: Log program usage events
sk: Zaznamenávať udalosti využívania programu

en: Debug mode (provides more detailed diagnostic logs)
sk: Režim ladenia (poskytuje detailnejšie diagnostické záznamy)

en: UI mode
sk: Režim UI

en: UI scaling factor
sk: UI škálovací faktor

en: NB! Restart Thonny after changing these options!
sk: Reštartujte Thonny po zmene týchto nastavení!

en: General
sk: Všeobecné

en: INSTALL
sk: INŠTALOVAŤ

en: Browse the packages
sk: Prehliadať balíky

en: With current interpreter you can only browse the packages here.
    Use 'Tools → Open system shell...' for installing, upgrading or uninstalling.
sk: S aktuálnym prekladačom môžete prehliadať iba tieto balíky.
    Na inštaláciu, aktualizáciu alebo odinštalovanie použite 'Nástroje → Otvoriť systémový shell...'.

en: Packages' directory
sk: Adresár s balíkmi

en: Install from PyPI
sk: Inštalovať z PyPI

en: If you don't know where to get the package from, then most likely you'll want to search the Python Package Index. Start by entering the name of the package in the search box above and pressing ENTER.
sk: Ak neviete, odkiaľ balík môžete získať, potom pravdepodobne budete chcieť prehľadať Python Package Index. Začnite tým, že napíšete meno balíka do vyhľadávacieho poľa vyššie a stlačíte kláves ENTER.

en: to locate requirements.txt file and install the packages specified in it.
sk: pre vyhľadanie súboru requirements.txt a inštaláciu balíkov, v ňom uvedených.

en: Click
sk: Kliknite

en: to locate and install the package file (usually with .whl, .tar.gz or .zip extension).
sk: pre vyhľadanie a inštaláciu súbory balíka (zvyčajne s príponou .whl, .tar.gz alebo zip).

en: Upgrade or uninstall
sk: Aktualizovať alebo odinštalovať

en: Start by selecting the package from the left.
sk: Začnite výberom balíkov vľavo.

en: Target:
sk: Cieľ:

en: virtual environment
sk: virtuálne prostredie

en: user site packages
sk: balíky na stránkach používateľov

en: This dialog lists all available packages, but allows upgrading and uninstalling only packages from
sk: Toto dialógové okno zobrazuje všetky dostupné balíky, ale umožňuje aktualizovať alebo odinštalovať iba balíky z

en: New packages will be also installed into this directory. Other locations must be managed by alternative means.
sk: Nové balíky sa takisto nainštalujú do tohto adresára. Ak chcete použiť iné umiestnenie, musíte tak urobiť inou cestou.

en: Installed version:
sk: Nainštalovaná verzia:

en: Installed to:
sk: Nainštalované do:

en: Please check your spelling!
sk: Prosím skontrolujte preklepy!

en: Could not find the package info from PyPI.
sk: Nie je možné nájsť informácie o balíkoch na PyPI.

en: Error code:
sk: Kód chyby:

en: Can't find package name from the list:
sk: Nepodarilo sa nájsť balík zo zoznamu:

en: Package '{}' is required for installing and uninstalling other packages.
sk: Balík '{}' je potrebný na inštaláciu alebo odinštalovanie iných balíkov.

en: Package
sk: Balík

en: Manage packages for %s
sk: Správa balíkov pre %s

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

en: Looks like you are installing a Thonny-related package.
    If you meant to install a Thonny plugin, then you should
    choose 'Tools → Manage plugins...' instead
    
    Are you sure you want to install %s for the back-end?
sk: Vyzerá, že inštalujete balík pre Thonny.
    Ak chcete nainštalovať Thonny plugin,
    použite radšej 'Nástroje - Správa pluginov'
    
    Naozaj chcete inštalovať %s pre backend?

en: NB! There may be another version available which is compatible with current Thonny version. Click on '...' button to choose the version to install.
sk: Pravdepodobne existuje ďalšia verzia, ktorá je kompatibilná s aktuálnou
    verziou Thonny. Kliknite na '...' a vyberte verziu, ktorá má byť nainštalovaná.

en: Thonny plugin without requirements
sk: Thonny plugin bez závislostí

en: Unsuitable requirements
sk: Nesplniteľné požiadavky

en: This package requires different Thonny version:
sk: Tento balík vyžaduje inú verziu Thonny:

en: If you still want it, then please install it from the command line.
sk: Ak ho stále chcete, nainštalujte ho, prosím, z príkazového riadka.

en: NB! You need to restart Thonny after installing / upgrading / uninstalling a plug-in.
sk: Po inštalácií/aktualizácii/odinštalovaní pluginu je potrebné Thonny reštartovať.

en: Thonny plug-ins
sk: Pluginy Thonny

en: Advanced install / upgrade / downgrade
sk: Rozšírená inštalácia/aktualizácia/zníženie verzie

en: Desired version
sk: Žiadaná verze

en: Upgrade dependencies
sk: Závislosti pre aktualizáciu

en: Requires:
sk: Vyžaduje:

en: Error:
sk: Chyba:

en: Manage packages...
sk: Správa balíkov...

en: Manage plug-ins...
sk: Správa pluginov...

en: Open replayer...
sk: Otvoriť prehliadač histórie...

en: Change working directory to script directory on Run / Debug
sk: Zmeniť pracovný adresár na adresár skriptu pri Spustení/Ladení

en: Show function calls (frames) in separate windows
sk: Zobraziť volania funkcií (rámce) v samostatných oknách

en: Uncheck if you want more traditional experience.
sk: Zrušte zaškrtnutie pre pôvodné ovládanie a správanie programu.

en: Open and close Stack view automatically
sk: Otvoriť a zavrieť Zobrazenie stacku automaticky

en: Opens the Stack view on first call and closes it when program returns to main frame.
sk: Otvorí Zobrazenie stacku pri prvom volaní a zavrie ho, keď sa program vráti do hlavného okna.

en: Allow stepping into libraries (ie. outside of main script directory)
sk: Umožniť krokovanie knižníc (mimo adresára hlavného skriptu)

en: May make debugging slower.
sk: Môže spomaliť ladenie.

en: Preferred debugger
sk: Uprednostňovaný debugger

en: (used when clicking Debug toolbar button)
sk: (používa sa po kliknutí na tlačidlo Ladiť na paneli nástrojov)

en: Birdseye port
sk: Port Birdseye

en: (restart Thonny after changing this)
sk: (reštartujte Thonny po tejto zmene)

en: Run & Debug
sk: Spúšťanie a ladenie

en: Terminal emulation
sk: Emulácia terminálu

en: supports basic ANSI-colors and styles
sk: podporuje základné ANSI farby a štýly

en: Maximum number of lines to keep.
sk: Maximálny zobrazovaný počet riadkov.

en: NB! Large values may cause poor performance!
sk: Veľké hodnoty môžu mať zlý vplyv na výkon!

en: Maximum length of line fragments before squeezing
sk: Maximálna dĺžka fragmentov riadkov pred ich zalomením

en: Running current script in terminal
sk: Spustiť aktuálny skript v termináli

en: Present Python REPL after program ends
sk: Po skončení programu zobraziť Python REPL

en: Keep terminal window open after Python process ends
sk: Okno terminálu nechávať po ukončení procesu Pythonu otvorené

en: NB! Automatic closing needs to be enabled in Terminal's settings
    (Profiles → Shell → When the shell exits)
sk: V nastavení terminálu musí byť povolené automatické zatváranie
    (Profily → Shell → Keď shell skončí)

en: Terminal
sk: Terminál

en: UI theme
sk: Motív UI

en: Syntax theme
sk: Syntax motívu

en: Editor font
sk: Písmo editora

en: IO font
sk: Písmo IO

en: Preview
sk: Náhľad

en: This is a comment
sk: Toto je komentár

en: The answer is
sk: Odpoveď je

en: unclosed_string
sk: neuzatvoreny_retazec

en: blah, blah
sk: bla, bla

en: NB! Some style elements change only after restarting Thonny!
sk: Niektoré zmeny štýlu sa prejavia až po reštarte Thonny!

en: Enter an integer
sk: Zadajte celé číslo

en: Theme & Font
sk: Motív a písmo

en: Open Thonny program folder...
sk: Otvoriť adresár programu Thonny...

en: Open Thonny data folder...
sk: Otvoriť adresár údajov Thonny...

en: Home
sk: Domov

en: Help contents
sk: Obsah Pomocníka

en: CircuitPython device
sk: Zariadenie CircuitPython

en: MicroPython device
sk: Zariadenie MicroPython

en: Connect your device to the computer and select corresponding port below
sk: Pripojte vaše zariadenie k počítaču a nižšie vyberte príslušný port

en: look for your device name, "USB Serial" or "UART"
sk: hľadajte meno vášho zariadenia, napr. „USB Serial“ alebo „UART“

en: If you can't find it, you may need to install proper USB driver first.
sk: Ak ho nemôžete nájsť, možno budete najprv musieť nainštalovať správny USB ovládač.

en: Try to detect port automatically
sk: Pokúsiť sa zistiť port automaticky

en: MicroPython (generic)
sk: MicroPython (všeobecný)

en: Print...
sk: Tlač...

en: Open system shell...
sk: Otvoriť systémový shell...

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Install from requirements file
sk: Inštalácia zo súboru požiadaviek (requirements.txt)

en: Install from local file
sk: Inštalovať z miestneho súboru

en: This dialog is for managing Thonny plug-ins and their dependencies.
    If you want to install packages for your own programs then choose 'Tools → Manage packages...'
sk: Toto dialógové okno je pre správu pluginov Thonny a ich závislostí.
    Ak chcete používať pluginy pre vaše vlastné programy, vyberte „Nástroje - Správa balíkov...“

en: CircuitPython (generic)
sk: CircuitPython (všeobecné)

en: Indent selected lines
sk: Zväčšiť odsadenie vybraných riadkov

en: Dedent selected lines
sk: Zmenšiť odsadenie vybraných riadkov

en: Switch to
    regular
    mode
sk: Prepnúť do
    bežného
    režimu

en: Make sure MicroPython has been installed to your micro:bit.
sk: Skontrolujte, že na Vašom micro:bit-e je nainštalovaný MicroPython.

en: Don't forget that main.py only works without embedded main script.
sk: Nezabudnite, že main.py funguje iba bez vloženého hlavného skriptu.

en: please wait
sk: prosím čakejte

en: Could not find disk '%s'. Do you want to locate it yourself?
sk: Nepodarilo sa nájsť disk '%s'. Chcete ho nájsť vy?

en: Found several '%s' disks. Do you want to choose one yourself?
sk: Nájdených niekoľko '%s' diskov. Chcete jeden vybrať?

en: Can't find suitable disk
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný disk

en: %d items
sk: %d položiek

en: Move to Trash
sk: Vyhodiť do koša

en: Delete
sk: Odstrániť

en: New directory
sk: Nový adresár

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Storage space
sk: Úložný priestor

en: Path
sk: Cesta

en: Directory properties
sk: Vlastnosti adresára

en: File properties
sk: Vlastnosti súboru

en: bytes
sk: bajtov

en: Size
sk: Veľkosť

en: Modified
sk: Zmenené

en: Deleting %s
sk: Odstraňujem %s

en: Loading
sk: Načítavam

en: Saving
sk: Ukladám

en: Upload to %s
sk: Nahrať na %s

en: Downloading %s to %s
sk: Preberám %s do %s

en: Download to %s
sk: Prebrať do %s

en: Open in system file manager
sk: Otvoriť v systémovom správcovi súborov

en: Hide hidden files
sk: Nezobrazovať skryté súbory

en: Show hidden files
sk: Zobrazovať skryté súbory

en: Open in Thonny
sk: Otvoriť v Thonny

en: Open in system default app
sk: Otvoriť v predvolenej systémovej aplikácii

en: Configure %s files
sk: Nastaviť %s súborov

en: What to do with a %s file when you double-click it in Thonny's file browser?
sk: Čo robiť so súborom %s po dvojitom kliknutí naň v správcovi súborov Thonny?

en: Deleting
sk: Odstraňujem

en: Creating directory
sk: Vytváram adresár

en: Loading %s
sk: Načítavam %s

en: Saving to %s
sk: Ukladám do %s

en: Save All files
sk: Uložiť všetky súbory

en: Configure interpreter...
sk: Nastaviť prekladač...

en: Device
sk: Zariadenie

en: Cancelling
sk: Ruším akciu

en: Starting
sk: Spúšťam

en: Authentication
sk: Authentifikácia

en: Enter the passphrase of your private key for
    {}
sk: Zadajte heslo pre váš súkromný kľúč pre
    {}

en: Enter your password for
    {}
sk: Zadajte heslo pre
    {}

en: The representation above is an approximate value of this float. The exact stored value is %s which is about %s
sk: Číselná reprezentácia vyššie je približnou hodnotou tohto typu float. Presná hodnota je %s, čo je približne %s

en: Search results
sk: Výsledky hľadania

en: Searching
sk: Hľadám

en: Installing '%s'
sk: Inštalujem '%s'

en: Upgrading '%s'
sk: Aktualizujem '%s'

en: Uninstalling '%s'
sk: Odinštalovávam '%s'

en: Installing
sk: Inštalujem

en: Package manager is not available for this interpreter
sk: Správca balíkov nie je pre tento prekladač dostupný

en: Not supported
sk: Nepodporované

en: Not available
sk: Nedostupné

en: You need to stop your program before launching the package manager.
sk: Pred spustením správcu balíkov musíte zastaviť váš program.

en: Open evaluated values in Object inspector
sk: Otvoriť sledované hodnoty v Inšpektorovi objektov

en: Python executable
sk: Spustiteľný súbor Pythonu

en: NB! File selection button may not work properly when selecting executables
    from a virtual environment. In this case choose the 'activate' script instead
    of the interpreter (or enter the path directly to the box)!
sk: Tlačidlo na výber súborov nemusí správne fungovať pri výbere spustiteľných
    súborov z virtuálneho prostredia. V takom prípade miesto prekladača vyberte 'aktivovať'
    skript (alebo zadajte cestu priamo do poľa)!

en: Remote Python 3 (SSH)
sk: Vzdialený Python 3 (SSH)

en: Not connected
sk: Nepripojený

en: Advanced options
sk: Pokročilé možnosti

en: Install or update firmware
sk: Nainštalovať alebo aktualizovať firmvér

en: MicroPython (local)
sk: MicroPython (miestny)

en: Scope
sk: Rozsah

en: This dialog lists top-level modules from following directories:
sk: Toto dialógové okno zobražuje zoznam top-level modulov z nasledujúcich adresárov:

en: New packages will be installed to
sk: Nové balíky sa nainštalujú do

en: no absolute lib directory in sys.path
sk: v sys.path nie je absolútny adresár knižnice

en: Version to be installed
sk: Verzia, ktorá sa nainštaluje

en: Target device location
sk: Umiestnenie cieľového zariadenia

en: Target device model
sk: Model cieľového zariadenia

en: Please wait
sk: Čakajte, prosím

en: Search on PyPI
sk: Hľadať na PyPI

en: Open in Thonny's text editor
sk: Otvoriť v textovom editore Thonny

en: Storage space on this drive or filesystem
sk: Úložný priestor na tejto jednotke alebo v systéme súborov

en: total space
sk: celkové mesto

en: used space
sk: použité miesto

en: free space
sk: voľné miesto

en: Storage info
sk: Informácie o úložnom priestore

en: Replace tabs with spaces
sk: Nahradiť tabulátory medzerami

en: Highlight tab characters
sk: Zvýrazniť znak tabulátora

en: Indent with tab characters (not recommended for Python)
sk: Odsadzovať použitím znaku tabulátor (neodporúčané)

en: Name
sk: Názov

en: Size (bytes)
sk: Veľkosť (bajty)

en: Enter name for new directory under
    %s
sk: Zadajte meno nového adresára pod
    %s

en: Nothing selected
sk: Nič nie je vybrané

en: Select an item and try again!
sk: Vyberte položku a skúste to znovu!

en: Open from %s
sk: Otvoriť z %s

en: Save to %s
sk: Uložiť do %s

en: File name:
sk: Názov súboru:

en: Value ID
sk: Hodnota ID

en: Value
sk: Hodnota

en: Save password
sk: Uložiť heslo

en: Function call at %s
sk: Volanie funkcie na %s

en: Local variables
sk: Miestne premenné

en: Function
sk: Funkcia

en: Location
sk: Umiestnenie

en: If last command raised an exception then this view will show the stacktrace.
sk: Ak posledný príkaz vyvolal chybu (exception), tento pohľad zobrazí stacktrace.

en: Data
sk: Údaje

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Key ID
sk: ID kľúča

en: Key
sk: Kľúč

en: Back to
    %s
sk: Späť do
    %s

en: Port or WebREPL
sk: WebREPL port

en: Password
sk: Heslo

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Use Tk file dialogs instead of Zenity
sk: Použiť pre výber súborov Tk namiesto Zenity

en: Select if the file dialogs end up behind the main window
sk: Vyberte, či majú okná pre výber súborov skončiť za hlavným oknom

en: Environment variables (one KEY=VALUE per line)
sk: Premenné prostredia (jeden KĽÚČ=HODNOTA na riadok)

en: New file
sk: Nový súbor

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename '%s'
sk: Premenovať '%s'

en: Enter new name
sk: Zadajte nový názov

en: Paste failed
sk: Vložiť zlyhané

en: There are conflicting folders
sk: Našli ste priečinky s konfliktami

en: File already exists
sk: Súbor už existuje

en: If it is a text file, then you can configure it to open in Thonny by right-clicking it and selecting 'Configure ... files'.
sk: Ak sa jedná o textový súbor, môžete nastaviť jeho otváranie pomocou Thonny tak, že naň kliknete pravým tlačidlom a vyberiete 'Nastaviť … súbory'.

en: Python files
sk: Súbory Pythonu

en: <untitled>
sk: <nepomenované>

en: File is gone
sk: Súbor zmizol

en: Do you want to also close the editor?
sk: Chcete tiež zavrieť editor?

en: External modification
sk: Externá modifikácia

en: Do you want to discard current editor content and reload the file from disk?
sk: Chcete zahodiť aktuálny obsah editora a znovu načítať súbor z disku?

en: Python files usually have .py extension.
sk: Súbory Pythonu majú zvyčajne príponu .py.

en: Did you mean '%s'?
sk: Mali ste na mysli '%s'?

en: Move / rename...
sk: Presunút / premenovať…

en: Go to line...
sk: Prejsť na riadok…

en: Line number
sk: Číslo riadka

en: Do you want to save files before closing?
sk: Chcete uložiť súbory pred ich uzatvorením?

en: Do you want to save file before closing?
sk: Chcete uložiť súbor pred jeho uzatvorením?

en: Save On Close
sk: Uložiť pri zatvorení

en: Command not available
sk: Príkaz je nedostupný

en: This command is not available if Thonny is run via Flatpak
sk: Tento príkaz nie je dostupný, ak je Thonny spustený pomocou Flatpaku

en: Support Ukraine
sk: Podporte Ukrajinu

en: Which kind of interpreter should Thonny use for running your code?
sk: Aký interpreter kódu má Thonny použiť pri spúšťaní programu?

en: Show parameter info
sk: Zobraziť informácie o parametroch

en: Automatically show parameter info after typing '('
sk: Automaticky zobrazovať informácie o parametroch po zadaní '('

en: Automatically propose completions while typing
sk: Automaticky navrhovať text pri písaní

en: Automatically show documentation for completions
sk: Automaticky zobrazovať dokumentáciu pre navrhovaný text

en: Request completions with Tab-key in editors
sk: Tabulátor v okne editora aktivuje dopĺňanie textu

en: Request completions with Tab-key in Shell
sk: Tabulátor v okne Shellu aktivuje dopĺňanie textu

en: Problem
sk: Problém

en: Could not find definition
sk: Nepodarilo sa nájsť definíciu

en: Clear Shell before starting new process (Run, Debug, Stop/Restart, ...)
sk: Vyčistiť Shell pred spustením nového procesu (Spustenie, Ladenie, Zastavenie/Reštart…)

en: Thonny's Python
sk: Python pre Thonny

en: Interrupt working program on connect
sk: Prerušiť bežiaci program pri pripojení

en: Synchronize device's real time clock
sk: Synchronizovať hardvérové hodiny zariadenia

en: Use local time in real time clock
sk: Použiť miestny čas v hardvérových hodinách

en: Restart interpreter before running a script
sk: Reštartovať interpreter pred spustením skriptu

en: This doesn't look like MicroPython/CircuitPython package.
    Are you sure you want to install it?
sk: Toto nevyzerá ako balíček pre MicroPython/CircuitPython.
    Naozaj ho chcete nainštalovať?

en: Moving to Trash
sk: Presúvam do koša

en: Move %s to Trash?
sk: Presúnúť %s do koša?

en: Moving %s to Trash
sk: Presúvam %s do koša

en: Open in default external app
sk: Otvoriť v predvolenom externom programe

en: Opening remote files in external app is not supported.
sk: Otváranie vzdialených súborov v externom programe nie je podporované.

en: If the file needs to be opened in external app, then download it to a local directory and open it from there!
sk: Ak potrebujete súbor otvoriť v externom program, najprv ho stiahnite do miestneho priečinka a otvorte ho odtiaľ!

en: Looks like '%s' was deleted or moved.
sk: Zdá sa, že '%s' bol odstránený alebo presunutý.

en: Looks like '%s' was modified outside of the editor.
sk: Zdá sa, že '%s' bol upravený mimo editora.

en: NB! Thonny only supports Python %s and later
sk: Pozor, Thonny podporuje iba Python %s a vyšší

en: Go to line
sk: Prejsť na riadok

en: Support
sk: Podpora

en: Could not save
sk: Nepodarilo sa uložiť

en: Warning
sk: Upozornenie

en: If you quote the value of an environment variable, the quotes will be part of the value.
    Did you intend this?
sk: Ak použijete v hodnote premennej prostredia úvodzovky, tie sa stanú súčasťou jej hodnoty.
    Toto ste zamýšľali?
