Thonny - en to sl translation catalogue (422 entries)

en: File
sl: Datoteka

en: Edit
sl: Uredi

en: View
sl: Pogled

en: Run
sl: Poženi

en: Tools
sl: Orodja

en: Help
sl: Pomoč

en: Exit
sl: Izhod

en: Decrease font size
sl: Zmanjšaj velikost pisave

en: Focus editor
sl: Fokusiraj se v urejevalnik

en: Focus shell
sl: Fokusiraj se v terminal

en: Maximize view
sl: Povečaj pogled

en: Full screen
sl: Celozaslonsko

en: Program arguments
sl: Argumenti programa

en: About Thonny
sl: O programu Thonny

en: Made in
    University of Tartu, Estonia,
    with the help from
    open-source community,
    Raspberry Pi Foundation
    and Cybernetica AS
sl: Narejeno na 
    Univerzi v Tartuju (UT), Estonija, 
    s pomočjo 
    odprtokodne skupnosti, 
    Raspberry Pi Foundation
    in Cybernetica AS

en: This program comes with
    ABSOLUTELY NO WARRANTY!
    It is free software, and you are welcome to
    redistribute it under certain conditions, see
    https://opensource.org/licenses/MIT
    for details
sl: Ta program je 
    POVSEM BREZ GARANCIJE!
    Je brezplačna programska oprema, vabljeni ste, da jo 
    razširjate pod določenimi pogoji, glej 
    https://opensource.org/licenses/MIT 
    za podrobnosti

en: Version history
sl: Zgodovina različic

en: Report problems
sl: Prijavi težave

en: Open Assistant automatically when program crashes with an exception
sl: Samodejno odprite pomočnika, ko se program zruši z napako

en: Open Assistant automatically when it has warnings for your code
sl: Samodejno odprite pomočnika, ko ima opozorila za vašo kodo

en: Perform selected Pylint checks
sl: Izvedi izbrana preverjanja Pylint

en: Perform MyPy checks
sl: Izvedi preverjanja MyPy

en: Disabled checks (one id per line)
sl: Onemogočeno preverjanje (en ID na vrstico)

en: Assistant
sl: Pomočnik

en: Auto-complete
sl: Samoizpolnjevanje

en: Interpreter
sl: Tolmač

en: About Birdseye
sl: O programu Birdseye

en: Birdseye is a Python debugger which needs to be installed separately.
    
    Do you want to open the help page and learn more?
sl: Birdseye je razhroščevalnik Python, ki ga je treba namestiti ločeno. 
    
    Ali želite odpreti stran s pomočjo in izvedeti več?

en: Debug current script (birdseye)
sl: Odpravljanje napak v trenutni skripti (birdseye)

en: Toggle comment
sl: Preklopi komentar

en: Comment out
sl: Komentiraj

en: Uncomment
sl: Odkomentiraj

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Redo
sl: Ponovi

en: Cut
sl: Izreži

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Paste
sl: Prilepi

en: Select all
sl: Izberi vse

en: Run to cursor
sl: Izvedi do kazalca

en: Can't close yet
sl: Še ne morem zapreti

en: Use "Stop" command if you want to cancel debugging
sl: Uporabite ukaz "Stop", če želite ustaviti razhroščevanje

en: Dock user windows
sl: Priklopi uporabniška okna

en: Highlight matching names
sl: Označi ujemajoča se imena

en: Highlight local variables
sl: Označi lokalne spremenljivke

en: Highlight parentheses
sl: Označi oklepaje

en: Highlight syntax elements
sl: Označi sintaksne elemente

en: Highlight current line (requires reopening the editor)
sl: Označi trenutno vrstico (zahteva ponovno odpiranje urejevalnika)

en: Show line numbers
sl: Pokaži številke vrstic

en: Recommended maximum line length
    (Set to 0 to turn off margin line)
sl: Priporočena največja dolžina vrstice 
    (Nastavite na 0, da izklopite robno črto)

en: Editor
sl: Urejevalnik

en: Export usage logs...
sl: Izvozi dnevnike uporabe ...

en: Events
sl: Dogodki

en: Files
sl: Datoteke

en: Find & Replace
sl: Najdi & zamenjaj

en: Find:
sl: Išči:

en: Replace with:
sl: Zamenjaj z:

en: Case sensitive
sl: Razlikovanje velikih in malih črk

en: Up
sl: Gor

en: Down
sl: Dol

en: Find
sl: Poišči

en: Replace
sl: Zamenjaj

en: Replace+Find
sl: Zamenjaj + Najdi

en: Replace all
sl: Zamenjaj vse

en: Enter string to be replaced.
sl: Vnesite niz, ki ga želite zamenjati.

en: The specified text was not found!
sl: Določenega besedila ni bilo mogoče najti!

en: Allow only single Thonny instance
sl: Dovoli samo eno okno Thonny

en: Reopen all files from previous session
sl: Ponovno odprite vse datoteke iz prejšnje seje

en: Disable notification sound
sl: Onemogoči zvok obvestil

en: Font scaling mode
sl: Način skaliranja pisave

en: Heap mode is on.
    Close Heap view to turn it off.
sl: Način kopice je vklopljen.
    Zaprite pogled kopice, da ga izklopite.

en: Heap
sl: Kopica

en: Language
sl: Jezik

en: This box is meant for your working notes -- assignment instructions, code snippets, whatever.
    
    Everything will be saved automatically and loaded when you open Thonny next time.
    
    Feel free to delete this text to make room for your own notes.
sl: To polje je namenjeno vašim delovnim zapiskom -- navodilom za dodelitev, odrezkom kode, karkoli.
    
    Vse bo samodejno shranjeno in naloženo, ko naslednjič odprete Thonny.
    
    Lahko izbrišete to besedilo, da naredite prostor za svoje zapiske.

en: Notes
sl: Opombe

en: Previous object
sl: Prejšnji predmet

en: Next object
sl: Naslednji predmet

en: Object inspector
sl: Pregledovalnik objektov

en: Outline
sl: Oris

en: Pygame Zero mode
sl: Način Pygame Zero

en: Uninstall
sl: Odstrani

en: Close
sl: Zapri

en: Click
sl: Kliknite

en: here
sl: tukaj

en: Upgrade
sl: Nadgradnja

en: Install
sl: Namestitev

en: Could not find the package from PyPI.
sl: Paketa iz PyPI ni mogoče najti.

en: Latest stable version
sl: Najnovejša stabilna različica

en: Latest version
sl: Najnovejša različica

en: Summary
sl: Povzetek

en: Author
sl: Avtor

en: Homepage
sl: Domača stran

en: Bugtracker
sl: Iskalnik hroščev

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: PyPI page
sl: Stran PyPI

en: Requires
sl: Zahteva

en: Really uninstall?
sl: Zares odstraniti?

en: Are you sure you want to uninstall it?
sl: Ali ste prepričani, da ga želite odstraniti?

en: Back to
    current frame
sl: Nazaj k
    trenutnemu okvirju

en: Variables
sl: Spremenljivke

en: This computer
sl: Ta računalnik

en: Refresh
sl: Osveži

en: Focus into
sl: Osredotoči se na

en: Error
sl: Napaka

en: You need to select a file!
sl: Izbrati morate datoteko!

en: Overwrite?
sl: Prepišem?

en: Do you want to overwrite '%s' ?
sl: Ali želite prepisati '%s'?

en: New
sl: Nov

en: Open...
sl: Odpri...

en: Load
sl: Naloži

en: Recent files
sl: Nedavne datoteke

en: Close all
sl: Zapri vse

en: Save
sl: Shrani

en: Save as...
sl: Shrani kot...

en: Save copy...
sl: Shrani kopijo ...

en: Thonny options
sl: Thonny možnosti

en: Run current script
sl: Zaženi trenutno skripto

en: Run current script in terminal
sl: Zaženi trenutno skripto v terminalu

en: Stop/Restart backend
sl: Zaustavi/ponovno zaženi proces v ozadju

en: Stop
sl: Ustavi

en: Interrupt execution
sl: Prekini izvajanje

en: Send EOF / Soft reboot
sl: Pošlji EOF / mehki ponovni zagon

en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

en: Python interpreters
sl: Tolmači za Python

en: all files
sl: vse datoteke

en: Select empty directory for new virtual environment
sl: Izberite prazen imenik za novo virtualno okolje

en: Bad directory
sl: Napačen imenik

en: Selected directory is not empty.
    Select another or cancel.
sl: Izbrani imenik ni prazen.
    Izberite drugega ali prekliči.

en: Creating virtual environment
sl: Ustvarjanje virtualnega okolja

en: Clear shell
sl: Počisti lupino

en: Plotter
sl: Risalnik

en: Clear
sl: Počisti

en: Show Plotter
sl: Prikaži risalnik

en: Wrap text (may be slow)
sl: Prelomi besedilo (lahko počasno)

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

en: Squeezed text (%d characters)
sl: Stisnjeno besedilo (%d znakov)

en: Plotter visualizes series of
    numbers printed to the Shell.
sl: Risalnik vizualizira serijo
    številk, prikazane v lupini.

en: See Help for details.
sl: Za podrobnosti glejte pomoč.

en: Close others
sl: Zaprite druge

en: Copying
sl: Kopiranje

en: Copying
      %s
    to
      %s
sl: Kopiranje
      %s
    v
      %s

en: Cancel
sl: Prekliči

en: OK
sl: V redu

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Shell
sl: Lupina

en: Options...
sl: Opcije...

en: Increase font size
sl: Povečaj velikost pisave

en: Change font size
sl: Spremeni velikost pisave

en: Zoom
sl: Povečava

en: Exit Thonny
sl: Zapusti Thonny

en: Quit
sl: Izhod

en: Overwriting theme '%s'
sl: Prepisovanje teme '%s'

en: Program arguments:
sl: Argumenti programa:

en: Regular mode
sl: Navaden način

en: Configuration has been updated. Restart Thonny to start working in regular mode.
    
    (See 'Tools → Options → General' if you change your mind later.)
sl: Konfiguracija je bila posodobljena. Znova zaženite Thonny, da začnete delovati v običajnem načinu.
    
    (Če si pozneje premislite, glejte 'Orodja → Možnosti → Splošno'.)

en: Program tree
sl: Programsko drevo

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: Run / resume
sl: Zaženi/nadaljuj

en: Debug current script
sl: Razhroščevanje trenutne skripte

en: Debug
sl: Razhroščevanje

en: Debug current script (nicer)
sl: Razhroščevanje trenutne skripte (lepše)

en: Debug current script (faster)
sl: Razhroščevanje trenutne skripte (hitrejše)

en: Step over
sl: Stopi čez

en: Over
sl: Konec

en: Step into
sl: Stopi v

en: Into
sl: V

en: Step out
sl: Stopi ven

en: Out
sl: Ven

en: Step back
sl: Stopi nazaj

en: Back
sl: Nazaj

en: Stack
sl: Kopica

en: Exception
sl: Izjema

en: Debug mode (provides more detailed diagnostic logs)
sl: Način razhroščevanja (zagotavlja podrobnejše diagnostične dnevnike)

en: UI mode
sl: Način uporabniškega vmesnika

en: UI scaling factor
sl: Faktor skaliranja uporabniškega vmesnika

en: NB! Restart Thonny after changing these options!
sl: Po spremembi teh možnosti znova zaženite Thonny!

en: INSTALL
sl: NAMESTITEV

en: With current interpreter you can only browse the packages here.
    Use 'Tools → Open system shell...' for installing, upgrading or uninstalling.
sl: S trenutnim tolmačem lahko brskate samo po paketih tukaj.
    Za namestitev, nadgradnjo ali odstranitev uporabite 'Orodja → Odpri sistemsko lupino...'.

en: Packages' directory
sl: Imenik paketov

en: Install from PyPI
sl: Namesti iz PyPI

en: If you don't know where to get the package from, then most likely you'll want to search the Python Package Index. Start by entering the name of the package in the search box above and pressing ENTER.
sl: Če ne veste, kje dobiti paket, boste najverjetneje želeli preiskati indeks paketov Python. Začnite tako, da v zgornje iskalno polje vnesete ime paketa in pritisnete ENTER.

en: Upgrade or uninstall
sl: Nadgradi ali odstrani

en: Start by selecting the package from the left.
sl: Začnite z izbiro paketa na levi.

en: Target:
sl: Cilj:

en: virtual environment
sl: virtualno okolje

en: user site packages
sl: pakete uporabnika

en: This dialog lists all available packages, but allows upgrading and uninstalling only packages from
sl: V tem pogovornem oknu so navedeni vsi razpoložljivi paketi, vendar omogoča nadgradnjo in odstranitev samo paketov iz

en: New packages will be also installed into this directory. Other locations must be managed by alternative means.
sl: V ta imenik bodo nameščeni tudi novi paketi. Druge lokacije je treba upravljati z alternativnimi sredstvi.

en: Installed version:
sl: Nameščena različica:

en: Installed to:
sl: Nameščen v:

en: Please check your spelling!
sl: Prosimo, preverite črkovanje!

en: Could not find the package info from PyPI.
sl: Podatkov o paketu iz PyPI ni bilo mogoče najti.

en: Error code:
sl: Koda napake:

en: Can't find package name from the list:
sl: Na seznamu ni mogoče najti imena paketa:

en: Package '{}' is required for installing and uninstalling other packages.
sl: Paket '{}' je potreben za namestitev in odstranitev drugih paketov.

en: Package
sl: Paket

en: Manage packages for %s
sl: Upravljajte pakete za %s

en: Confirmation
sl: Potrditev

en: NB! There may be another version available which is compatible with current Thonny version. Click on '...' button to choose the version to install.
sl: Opomba! Morda je na voljo še ena različica, ki je združljiva s trenutno različico Thonnyja. Kliknite '...', da izberete različico za namestitev.

en: Thonny plugin without requirements
sl: Thonny vtičnik brez zahtev

en: Unsuitable requirements
sl: Neustrezne zahteve

en: This package requires different Thonny version:
sl: Ta paket zahteva drugo različico Thonnyja:

en: If you still want it, then please install it from the command line.
sl: Če ga še vedno želite, ga namestite iz ukazne vrstice.

en: NB! You need to restart Thonny after installing / upgrading / uninstalling a plug-in.
sl: Opomba! Po namestitvi / nadgradnji / odstranitvi vtičnika morate znova zagnati Thonny.

en: Thonny plug-ins
sl: Thonny vtičniki

en: Advanced install / upgrade / downgrade
sl: Napredna namestitev / nadgradnja / posodobitev

en: Desired version
sl: Želena različica

en: Upgrade dependencies
sl: Nadgradi potrebne pakete

en: Requires:
sl: Zahteva:

en: Error:
sl: Napaka:

en: Manage packages...
sl: Upravljanje paketov ...

en: Manage plug-ins...
sl: Upravljanje vtičnikov ...

en: Open replayer...
sl: Odpri replayer ...

en: Show function calls (frames) in separate windows
sl: Prikaži klice funkcij (okvirje) v ločenih oknih

en: Open and close Stack view automatically
sl: Samodejno odpiranje in zapiranje pogleda sklada

en: Opens the Stack view on first call and closes it when program returns to main frame.
sl: Odpre pogled sklada ob prvem klicu in ga zapri, ko se program vrne v glavni okvir.

en: Allow stepping into libraries (ie. outside of main script directory)
sl: Dovoli vstop v knjižnice (tj. zunaj glavnega imenika skriptov)

en: May make debugging slower.
sl: Lahko upočasni razhroščevanje.

en: Preferred debugger
sl: Prednostni razhroščevalnik

en: (used when clicking Debug toolbar button)
sl: (uporablja se ob kliku gumba za razhroščevanje v orodni vrstici)

en: (restart Thonny after changing this)
sl: (po spremembi, znova zaženite Thonny)

en: Run & Debug
sl: Zaženi in razhroščuj

en: Terminal emulation
sl: Emulacija terminala

en: supports basic ANSI-colors and styles
sl: podpira osnovne barve in sloge ANSI

en: Maximum number of lines to keep.
sl: Največje dovoljeno število vrstic.

en: NB! Large values may cause poor performance!
sl: Opomba! Velike vrednosti lahko povzročijo slabše delovanje!

en: Maximum length of line fragments before squeezing
sl: Največja dolžina odlomkov vrstice pred stiskanjem

en: Running current script in terminal
sl: Poganjanje trenutne skripte v terminalu

en: Keep terminal window open after Python process ends
sl: Po končanem procesu Pythona pusti terminalsko okno odprto

en: NB! Automatic closing needs to be enabled in Terminal's settings
    (Profiles → Shell → When the shell exits)
sl: Opomba! Samodejno zapiranje mora biti omogočeno v nastavitvah terminala
    (Profili → Lupina → Ko lupina zapusti)

en: UI theme
sl: Tema uporabniškega vmesnika

en: Syntax theme
sl: Tema sintakse

en: Editor font
sl: Pisava urejevalnika

en: IO font
sl: IO pisava

en: Preview
sl: Predogled

en: This is a comment
sl: To je komentar

en: The answer is
sl: Odgovor je

en: unclosed_string
sl: nezaprti_niz

en: blah, blah
sl: bla, bla

en: NB! Some style elements change only after restarting Thonny!
sl: Opomba! Nekateri elementi sloga se spremenijo šele po ponovnem zagonu Thonnyja!

en: Enter an integer
sl: Vnesite celo število

en: Theme & Font
sl: Tema & pisava

en: Open Thonny program folder...
sl: Odpri programsko mapo Thonny ...

en: Open Thonny data folder...
sl: Odpri podatkovno mapo Thonny ...

en: Home
sl: Domov

en: Help contents
sl: Vsebina pomoči

en: CircuitPython device
sl: Naprava CircuitPython

en: MicroPython device
sl: Naprava MicroPython

en: Connect your device to the computer and select corresponding port below
sl: Povežite napravo z računalnikom in spodaj izberite ustrezna vrata

en: look for your device name, "USB Serial" or "UART"
sl: poiščite ime svoje naprave, "USB Serial" ali "UART"

en: If you can't find it, you may need to install proper USB driver first.
sl: Če je ne najdete, boste morda morali najprej namestiti ustrezen gonilnik USB.

en: Port
sl: Vrata

en: Try to detect port automatically
sl: Samodejno zaznaj vrata

en: MicroPython (generic)
sl: MicroPython (generično)

en: Print...
sl: Natisni ...

en: Open system shell...
sl: Odpri sistemsko lupino ...

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Install from requirements file
sl: Namesti iz datoteke z zahtevami

en: Install from local file
sl: Namesti iz lokalne datoteke

en: This dialog is for managing Thonny plug-ins and their dependencies.
    If you want to install packages for your own programs then choose 'Tools → Manage packages...'
sl: To pogovorno okno je namenjeno upravljanju vtičnikov Thonny in njihovih zahtev.
    Če želite namestiti pakete za svoje programe, izberite 'Orodja → Upravljanje paketov...'

en: CircuitPython (generic)
sl: CircuitPython (generičen)

en: Indent selected lines
sl: Zamakni izbrane vrstice

en: Dedent selected lines
sl: Odstrani zamik izbranih vrstic

en: Make sure MicroPython has been installed to your micro:bit.
sl: Prepričajte se, da je MicroPython nameščen na micro:bit-u.

en: Don't forget that main.py only works without embedded main script.
sl: Ne pozabite, da main.py deluje samo brez vdelane glavne skripte.

en: please wait
sl: prosim, počakajte

en: Could not find disk '%s'. Do you want to locate it yourself?
sl: Ni bilo mogoče najti diska '%s'. Ali ga želite poiskati sami?

en: Found several '%s' disks. Do you want to choose one yourself?
sl: Najdenih je bilo več diskov '%s'. Ali želite izbrati pravega?

en: Can't find suitable disk
sl: Ustrezen disk ni bil najden

en: %d items
sl: %d elementov

en: Move to Trash
sl: Premakni v koš

en: Delete
sl: Izbriši

en: New directory
sl: Nov imenik

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Storage space
sl: Prostor za shranjevanje

en: Path
sl: Pot

en: Directory properties
sl: Lastnosti imenika

en: File properties
sl: Lastnosti datoteke

en: bytes
sl: bajtov

en: Size
sl: Velikost

en: Modified
sl: Spremenjeno

en: Deleting %s
sl: Brisanje %s

en: Loading
sl: Nalaganje

en: Saving
sl: Shranjevanje

en: Upload to %s
sl: Naloži v %s

en: Downloading %s to %s
sl: Prenašanje %s v %s

en: Download to %s
sl: Prenesi v %s

en: Open in system file manager
sl: Odprite v sistemskem urejevalniku datotek

en: Hide hidden files
sl: Skrij skrite datoteke

en: Show hidden files
sl: Pokaži skrite datoteke

en: Open in Thonny
sl: Odpri v Thonnyju

en: Open in system default app
sl: Odprite v sistemski privzeti aplikaciji

en: Configure %s files
sl: Konfiguriraj datoteke %s

en: What to do with a %s file when you double-click it in Thonny's file browser?
sl: Kaj storiti z datoteko %s, ko jo dvokliknete v Thonnyjevem brskalniku datotek?

en: Deleting
sl: Brisanje

en: Creating directory
sl: Ustvarjanje imenika

en: Loading %s
sl: Nalaganje %s

en: Saving to %s
sl: Shranjevanje v %s

en: Save All files
sl: Shrani vse datoteke

en: Configure interpreter...
sl: Konfiguriraj tolmača ...

en: Device
sl: Naprava

en: Cancelling
sl: Preklic

en: Starting
sl: Zaganjanje

en: Authentication
sl: Preverjanje pristnosti

en: Enter the passphrase of your private key for
    {}
sl: Vnesite geslo svojega zasebnega ključa za
    {}

en: Enter your password for
    {}
sl: Vnesite svoje geslo za
    {}

en: The representation above is an approximate value of this float. The exact stored value is %s which is about %s
sl: Zgornja predstavitev je približna vrednost tega float. Natančna shranjena vrednost je %s, kar je približno %s

en: Search results
sl: Rezultati iskanja

en: Searching
sl: Iskanje

en: Installing '%s'
sl: Nameščanje '%s'

en: Upgrading '%s'
sl: Nadgrajevanje '%s'

en: Uninstalling '%s'
sl: Odstranjevanje '%s'

en: Installing
sl: Nameščanje

en: Package manager is not available for this interpreter
sl: Upravitelj paketov ni na voljo za tega tolmača

en: Not supported
sl: Ni podprto

en: Not available
sl: Ni na voljo

en: You need to stop your program before launching the package manager.
sl: Preden zaženete upravitelja paketov, morate ustaviti svoj program.

en: Open evaluated values in Object inspector
sl: Odprite ocenjene vrednosti v Pregledovalniku objektov

en: Python executable
sl: Izvedljiva datoteka Python

en: Remote Python 3 (SSH)
sl: Oddaljeni Python 3 (SSH)

en: Not connected
sl: Ni povezano

en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

en: Install or update firmware
sl: Namesti ali posodobi vdelano programsko opremo

en: MicroPython (local)
sl: MicroPython (lokalno)

en: Scope
sl: Obseg

en: This dialog lists top-level modules from following directories:
sl: V tem pogovornem oknu so navedeni moduli najvišje ravni iz naslednjih imenikov:

en: New packages will be installed to
sl: Novi paketi bodo nameščeni v

en: no absolute lib directory in sys.path
sl: ni absolutnega imenika lib v sys.path

en: Version to be installed
sl: Različica za namestitev

en: Target device location
sl: Ciljna lokacija naprave

en: Target device model
sl: Ciljni model naprave

en: Please wait
sl: Prosim počakajte

en: Search on PyPI
sl: Išči na PyPI

en: Open in Thonny's text editor
sl: Odprite v Thonnyjevem urejevalniku

en: Storage space on this drive or filesystem
sl: Prostor za shranjevanje na tem pogonu ali datotečnem sistemu

en: total space
sl: skupni prostor

en: used space
sl: uporabljen prostor

en: free space
sl: prosti prostor

en: Storage info
sl: Informacije o prostoru

en: Replace tabs with spaces
sl: Zamenjaj tabulatorje s presledki

en: Highlight tab characters
sl: Označite znake tabulatorja

en: Indent with tab characters (not recommended for Python)
sl: Zamik z znaki tabulatorja (ni priporočljivo za Python)

en: Name
sl: Ime

en: Size (bytes)
sl: Velikost (bajti)

en: Enter name for new directory under
    %s
sl: Vnesite ime za nov imenik pod
    %s

en: Nothing selected
sl: Nič ni izbrano

en: Select an item and try again!
sl: Izberite element in poskusite znova!

en: Open from %s
sl: Odpri iz %s

en: Save to %s
sl: Shrani v %s

en: File name:
sl: Ime datoteke:

en: Value ID
sl: ID vrednosti

en: Value
sl: Vrednost

en: Save password
sl: Shrani geslo

en: Function call at %s
sl: Klic funkcije na %s

en: Local variables
sl: Lokalne spremenljivke

en: Function
sl: Funkcija

en: Location
sl: Lokacija

en: If last command raised an exception then this view will show the stacktrace.
sl: Če je zadnji ukaz sprožil izjemo, bo ta pogled prikazal sledenje sklada.

en: Data
sl: Podatki

en: Attributes
sl: Lastnosti

en: Index
sl: Indeks

en: Key ID
sl: ID ključa

en: Key
sl: Ključ

en: Back to
    %s
sl: Nazaj k
    %s

en: Port or WebREPL
sl: Vrata ali WebREPL

en: Password
sl: Geslo

en: Source code
sl: Izvorna koda

en: Use Tk file dialogs instead of Zenity
sl: Uporabite pogovorna okna datoteke Tk namesto Zenity

en: Select if the file dialogs end up behind the main window
sl: Izberite, ali se pogovorna okna za datoteke odprejo za glavnim oknom

en: Environment variables (one KEY=VALUE per line)
sl: Spremenljivke okolja (en KEY=VALUE na vrstico)

en: New file
sl: Nova datoteka

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename '%s'
sl: Preimenuj '%s'

en: Enter new name
sl: Vnesite novo ime

en: Paste failed
sl: Lepljenje ni uspelo

en: File already exists
sl: Datoteka že obstaja

en: Python files
sl: Python datoteke

en: <untitled>
sl: <Nepoimenovano>

en: File is gone
sl: Datoteka ne obstaja več

en: Do you want to also close the editor?
sl: Ali želite zapreti tudi urejevalnik?

en: External modification
sl: Zunanja modifikacija

en: Do you want to discard current editor content and reload the file from disk?
sl: Ali želite izgubiti trenutne spremembe in datoteko ponovno naložiti?

en: Python files usually have .py extension.
sl: Python datoteke imajo .py končnico.

en: Did you mean '%s'?
sl: Ali ste mislili '%s'?

en: Move / rename...
sl: Premakni / preimenuj ...

en: Go to line...
sl: Pojdi v vrstico ...

en: Line number
sl: Ševilka vrstice

en: Do you want to save files before closing?
sl: Ali želite shraniti datoteke pred izhodom?

en: Do you want to save file before closing?
sl: Ali želite shraniti datoteko pred izhodom?

en: Save On Close
sl: Shrani ob izhodu

en: Command not available
sl: Ukaz ni na voljo

en: This command is not available if Thonny is run via Flatpak
sl: Ta ukaz ni na voljo, če je Thonny pognan preko Flatpak

en: Support Ukraine
sl: Podprite Ukrajino

en: Which kind of interpreter should Thonny use for running your code?
sl: Kakšen tolmač naj Thonny uporabi za poganjanje vaše kode?

en: Show parameter info
sl: Prikaži informacije o parametrih

en: Automatically show parameter info after typing '('
sl: Samodejno prikaži informacije o parametrih, ko napišem '('

en: Automatically propose completions while typing
sl: Samodejno predlagaj zaključitve, ko tipkam

en: Automatically show documentation for completions
sl: Samodejno prikaži dokumentacijo, ko tipkam

en: Request completions with Tab-key in editors
sl: Zahtevaj zaključitev, ko pritisnem Tab tipko v urejevalnikih

en: Request completions with Tab-key in Shell
sl: Zahtevaj zaključitev, ko pritisnem Tab tipko v lupini

en: Problem
sl: Težava

en: Could not find definition
sl: Definicije ni bilo mogoče najti

en: Clear Shell before starting new process (Run, Debug, Stop/Restart, ...)
sl: Počisti lupino preden poženem nov proces (Poženi, Razhroščevanje, Ustavi/Ponovno poženi, ...)

en: Thonny's Python
sl: Thonnyev Python

en: Interrupt working program on connect
sl: Prekini izvajanje programa ob povezavi

en: Synchronize device's real time clock
sl: Sinhroniziraj uro na napravi

en: Use local time in real time clock
sl: Uporabi lokalni čas za čas na napravi

en: Restart interpreter before running a script
sl: Ponovno zaženi tolmač pred zagonom skripte

en: This doesn't look like MicroPython/CircuitPython package.
    Are you sure you want to install it?
sl: Ta paket ne izgleda kot paket za MicroPython/CircuitPython.
    Ali ste prepičani, da ga želite namestiti?

en: Moving to Trash
sl: Premikanje v smeti

en: Move %s to Trash?
sl: Premakni %s v smeti?

en: Moving %s to Trash
sl: Premikanje %s v smeti

en: Open in default external app
sl: Odpri v privzeti aplikaciji

en: Opening remote files in external app is not supported.
sl: Odpiranje oddaljenih datotek v zunanjih aplikacijah ni mogoče.

en: If the file needs to be opened in external app, then download it to a local directory and open it from there!
sl: Če mora biti datoteka odprta v zunanji aplikaciji, jo najprej prenesite v lokalen imenik in jo odprite od tam!

en: Looks like '%s' was deleted or moved.
sl: Izgleda, da je bila datoteka %s izbrisana ali premaknjena.

en: Looks like '%s' was modified outside of the editor.
sl: Izgleda, da je bila datoteka %s spremen zunaj urejevalnika.

en: NB! Thonny only supports Python %s and later
sl: Thonny podpira samo Python %s in novejši!

en: Go to line
sl: Pojdi v vrstico

en: Support
sl: Podpora

en: Could not save
sl: Shranjevanje ni bilo uspešno

en: Warning
sl: Opozorilo

en: If you quote the value of an environment variable, the quotes will be part of the value.
    Did you intend this?
sl: Če uprabite narekovaje za spremenljivko okolja, bodo ti narekovaji del vrednosti.
    Je to v redu?
