Thunar Plugins - en to am translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
am: የ ማህደር አስተዳዳሪ ይምረጡ

en: _Cancel
am: _መሰረዣ

en: _OK
am: _እሺ

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
am: እባክዎን ለ እርስዎ የሚስማማዎትን የ ማህደር አስተዳዳሪ
    ዝግጁ ከሆኑ ከ ዝርዝር ውስጥ ይምረጡ ከ ታች በኩል:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
am: ምንም ተስማሚ የ ማህደር አስተዳዳሪ አልተገኘም

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
am: ፋይሎች ማራገፍ አልተቻለም

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
am: ማህደር መፍጠር አልተቻለም

en: Extract _Here
am: _እዚህ አራግፍ

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
am[0]: የ ተመረጡትን ማህደሮች ወደ አሁኑ ፎልደር ማራገፊያ
am[1]: የ ተመረጡትን ማህደሮች ወደ አሁኑ ፎልደር ማራገፊያ

en: _Extract To...
am: _ማራገፊያ ወደ...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
am[0]: የ ተመረጡትን ማህደሮች ማራገፊያ
am[1]: የ ተመረጡትን ማህደሮች ማራገፊያ

en: Cr_eate Archive...
am: ማህደር መፍ_ጠሪያ...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
am[0]: በ ተመረጡት እቃዎች ማህደር መፍጠሪያ
am[1]: የ ተመረጡትን ማህደሮች ወደ አሁኑ ፎልደር ማራገፊያ

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
am: _እዚህ አራግፍ

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
am[0]: የ ተመረጡትን ማህደሮች እዚህ ማራገፊያ
am[1]: የ ተመረጡትን ማህደሮች እዚህ ማራገፊያ
