Thunar Plugins - en to ar translation catalogue (13 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
ar: إختر مدير الأرشيف

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
ar: إختر من فضلك مدير الأرشيف المفضل
    من قائمة التطبيقات المتاحة في الأسفل:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
ar: لم يتم إيجاد مدير أرشبف مناسب

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
ar: فشل إستخراج الملفات

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
ar: فشل إنشاء الأرشيف

en: Extract _Here
ar: إستخرج _هنا

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
ar[0]: إستخرج الأرشيف المحدد في المجلد الحالي
ar[1]: إستخرج الأرشيفات المحدد في المجلد الحالي
ar[2]: إستخرج الأرشيفات المحدد في المجلد الحالي
ar[3]: إستخرج الأرشيفات المحدد في المجلد الحالي
ar[4]: إستخرج الأرشيفات المحدد في المجلد الحالي
ar[5]: إستخرج الأرشيفات المحدد في المجلد الحالي

en: _Extract To...
ar: _إستخرج إلى...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
ar[0]: إستخرج الأرشيف المحدد
ar[1]: إستخرج الأرشيفات المحددة
ar[2]: إستخرج الأرشيفات المحددة
ar[3]: إستخرج الأرشيفات المحددة
ar[4]: إستخرج الأرشيفات المحددة
ar[5]: إستخرج الأرشيفات المحددة

en: Cr_eate Archive...
ar: أنشىء _أرشيف...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
ar[0]: أنشىء أرشيف من الكائن المحدد
ar[1]: أنشىء أرشيف من الكائنات المحددة
ar[2]: أنشىء أرشيف من الكائنات المحددة
ar[3]: أنشىء أرشيف من الكائنات المحددة
ar[4]: أنشىء أرشيف من الكائنات المحددة
ar[5]: أنشىء أرشيف من الكائنات المحددة

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
ar: _إستخرج هنا

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
ar[0]: إستخرج الأرشيف المحدد هنا
ar[1]: إستخرج الأرشيفات المحددة هنا
ar[2]: إستخرج الأرشيفات المحددة هنا
ar[3]: إستخرج الأرشيفات المحددة هنا
ar[4]: إستخرج الأرشيفات المحددة هنا
ar[5]: إستخرج الأرشيفات المحددة هنا
