Thunar Plugins - en to da translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
da: Vælg en arkivhåndtering

en: _Cancel
da: _Annuller

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
da: Vælg venligst din foretrukne arkivhåndtering
    fra listen over tilgængelige programmer nedenfor:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
da: Fandt ikke nogen egnet arkivhåndtering

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
da: Kunne ikke udpakke filer

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
da: Kunne ikke oprette arkiv

en: Extract _Here
da: Udpak _her

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
da[0]: Udpak det valgte arkiv i den nuværende mappe
da[1]: Udpak de valgte arkiver i den nuværende mappe

en: _Extract To...
da: _Udpak til ...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
da[0]: Udpak det valgte arkiv
da[1]: Udpak de valgte arkiver

en: Cr_eate Archive...
da: _Opret arkiv ...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
da[0]: Opret et arkiv med det valgte element
da[1]: Opret et arkiv med de valgte elementer

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
da: _Udpak her

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
da[0]: Udpak det valgte arkiv her
da[1]: Udpak de valgte arkiver her
