Thunar Plugins - en to el translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
el: Επιλογή διαχειριστή συμπιεσμένων αρχείων

en: _Cancel
el: Άκ_υρο

en: _OK
el: Εντάξει

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
el: Παρακαλώ επιλέξτε το διαχειριστή συμπιεσμένων
    αρχείων που προτιμάτε από την παρακάτω λίστα:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
el: Δε βρέθηκε κατάλληλος διαχειριστής συμπιεσμένων αρχείων

note: execute the action associated with the menu item execute the action
en: Failed to extract files
el: Απέτυχε η αποσυμπίεση των αρχείων

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
el: Απέτυχε η δημιουργία συμπιεσμένου αρχείου

en: Extract _Here
el: Αποσυμπίεση ε_δώ

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
el[0]: Αποσυμπιέζει το επιλεγμένο αρχείο στον τρέχοντα φάκελο
el[1]: Αποσυμπιέζει τα επιλεγμένα αρχεία στο τρέχοντα φάκελο

en: _Extract To...
el: Αποσυμπίεση σ_το...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
el[0]: Αποσυμπιέζει το επιλεγμένο αρχείο
el[1]: Αποσυμπιέζει τα επιλεγμένα αρχεία

en: Cr_eate Archive...
el: Δημιουργία σ_υμπιεσμένου αρχείου...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
el[0]: Δημιουργεί ένα συμπιεσμένο αρχείο με το επιλεγμένο αντικείμενο
el[1]: Δημιουργεί ένα συμπιεσμένο αρχείο με τα επιλεγμένα αντικείμενα

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
el: Αποσυμπίεση ε_δώ

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
el[0]: Αποσυμπιέζει το επιλεγμένο αρχείο εδώ
el[1]: Αποσυμπιέζει τα επιλεγμένα αρχεία εδώ
