Thunar Plugins - en to et translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
et: Vali arhiivihaldur

en: _Cancel
et: _Tühista

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
et: Palun vali allpool toodud rakenduste loendist
    sinule sobiv arhiivihaldur:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
et: Sobilikku arhiivihaldurit ei leidunud

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
et: Arhiivi lahtipakkimine ebaõnnestus

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
et: Arhiivi loomine ebaõnnestus

en: Extract _Here
et: Paki arhiiv siia lahti

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
et[0]: Paki valitud arhiiv lahti samasse kausta
et[1]: Paki valitud arhiivid lahti samasse kausta

en: _Extract To...
et: Paki arhiiv lahti asukohta

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
et[0]: Paki valitud arhiiv lahti
et[1]: Paki valitud arhiivid lahti

en: Cr_eate Archive...
et: Loo arhiiv

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
et[0]: Loo arhiiv valitud objektist
et[1]: Loo arhiiv valitud objektidest

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
et: Paki arhiiv siia lahti

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
et[0]: Paki valitud arhiiv lahti siia
et[1]: Paki valitud arhiivid lahti siia
