Thunar Plugins - en to fa_IR translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
fa_IR: یک نرم افزار مدیریت آرشیو انتخاب کنید

en: _Cancel
fa_IR: انصراف

en: _OK
fa_IR: باشه

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
fa_IR: لطفا نرم افزار مدیریت آرشیو ترجیحی خود را
    از فهرست نرم افزار های موجود زیر انتخاب کنید:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
fa_IR: هیچ نرم افزار مدیریت آرشیو مناسبی پیدا نشد

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
fa_IR: عدم موفقیت در استخراج فایل ها

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
fa_IR: عدم موفقیت در ساخت آرشیو

en: Extract _Here
fa_IR: استخراج در اینجا

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
fa_IR[0]: استخراج آرشیو انتخاب شده در پوشه کنونی
fa_IR[1]: استخراج آرشیو های انتخاب شده در پوشه کنونی

en: _Extract To...
fa_IR: استخراج در...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
fa_IR[0]: استخراج آرشیو انتخاب شده
fa_IR[1]: استخراج آرشیو های انتخاب شده

en: Cr_eate Archive...
fa_IR: ساخت آرشیو...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
fa_IR[0]: ساخت یک آرشیو با مورد انتخاب شده
fa_IR[1]: ساخت یک آرشیو با موارد انتخاب شده

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
fa_IR[0]: استخراج آرشیو انتخاب شده اینجا
fa_IR[1]: استخراج آرشیو های انتخاب شده در اینجا
