Thunar Plugins - en to fi translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
fi: Valitse pakettienkäsittelyohjelma

en: _Cancel
fi: _Peru

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
fi: Valitse haluamasi pakettienkäsittelyohjelma
    alla olevasta listasta:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
fi: Sopivaa pakettienkäsittelyohjelmaa ei löytynyt

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
fi: Tiedostojen purku epäonnistui

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
fi: Arkiston luominen epäonnistui

en: Extract _Here
fi: Pura _tänne

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
fi[0]: Pura valittu arkisto tämänhetkiseen kansioon
fi[1]: Pura valitut arkistot tämänhetkiseen kansioon

en: _Extract To...
fi: _Pura...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
fi[0]: Pura valittu arkisto
fi[1]: Pura valitut arkistot

en: Cr_eate Archive...
fi: Lu_o arkisto...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
fi[0]: Luo arkisto valitusta kohteesta
fi[1]: Luo arkisto valituista kohteista

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
fi: _Pura tänne

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
fi[0]: Pura valittu arkisto tänne
fi[1]: Pura valitut arkistot tänne
