Thunar Plugins - en to gl translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
gl: Seleccione un xestor de arquivos

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _OK
gl: _Aceptar

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
gl: Seleccione o seu xestor de arquivos preferido
    na lista de aplicacións dispoñíbeis de embaixo:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
gl: Non se atopou un xestor de arquivos axeitado

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
gl: Produciuse un erro ao extraer os ficheiros

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
gl: Produciuse un erro ao crear o arquivo

en: Extract _Here
gl: Extraer _aquí

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
gl[0]: Extraer o arquivo seleccionado no cartafol actual
gl[1]: Extraer os arquivos seleccionados no cartafol actual

en: _Extract To...
gl: _Extraer en...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
gl[0]: Extraer o arquivo seleccionado
gl[1]: Extraer os arquivos seleccionados

en: Cr_eate Archive...
gl: Cr_ear arquivo...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
gl[0]: Crear un arquivo co obxecto seleccionado
gl[1]: Crear un arquivo cos obxectos seleccionados

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
gl: _Extraer aquí

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
gl[0]: Extraer aquí o arquivo seleccionado
gl[1]: Extraer aquí os arquivos seleccionados
