Thunar Plugins - en to he translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
he: בחר מנהל ארכיון

en: _Cancel
he: _ביטול

en: _OK
he: _אישור

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
he: אנא בחר מנהל ארכיון המועדף עליך
    מתוך הרשימה של יישומים זמינים להלן:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
he: לא נמצא מנהל ארכיון מתאים

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
he: נכשל לחלץ קבצים

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
he: נכשל ליצור ארכיון

en: Extract _Here
he: חלץ _לכאן

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
he[0]: חלץ את הארכיון הנבחר בתוך התיקייה הנוכחית
he[1]: חלץ את הארכיונים הנבחרים בתוך התיקייה הנוכחית
he[2]: חלץ את הארכיונים הנבחרים בתוך התיקייה הנוכחית
he[3]: חלץ את הארכיונים הנבחרים בתוך התיקייה הנוכחית

en: _Extract To...
he: _חלץ אל...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
he[0]: חלץ את הארכיון הנבחר
he[1]: חלץ את הארכיונים הנבחרים
he[2]: חלץ את הארכיונים הנבחרים
he[3]: חלץ את הארכיונים הנבחרים

en: Cr_eate Archive...
he: צו_ר ארכיון...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
he[0]: צור ארכיון עם האובייקט הנבחר
he[1]: צור ארכיון עם האובייקטים הנבחרים
he[2]: צור ארכיון עם האובייקטים הנבחרים
he[3]: צור ארכיון עם האובייקטים הנבחרים

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
he: _חלץ לכאן

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
he[0]: חלץ את הארכיון הנבחר כאן
he[1]: חלץ את הארכיונים הנבחרים כאן
he[2]: חלץ את הארכיונים הנבחרים כאן
he[3]: חלץ את הארכיונים הנבחרים כאן
