Thunar Plugins - en to hr translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
hr: Odaberite upravitelja arhivama

en: _Cancel
hr: _Otkaži

en: _OK
hr: _U redu

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
hr: Molim odaberite vaš poželjni upravitelj arhivama
    sa liste dostupnih programa ispod:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
hr: Nije pronađen pogodan upravitelj datotekama

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
hr: Neuspjelo raspakiranje datoteka

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
hr: Neuspjelo stvaranje arhive

en: Extract _Here
hr: Raspakiraj _ovdje

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
hr[0]: Raspakiraj odabranu arhivu u trenutnu mapu
hr[1]: Raspakiraj odabrane arhive u trenutnu mapu
hr[2]: Raspakiraj odabrane arhive u trenutnu mapu

en: _Extract To...
hr: _Raspakiraj u...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
hr[0]: Raspakiraj odabranu arhivu
hr[1]: Raspakiraj odabrane arhive
hr[2]: Raspakiraj odabrane arhive

en: Cr_eate Archive...
hr: Na_pravi arhivu...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
hr[0]: Napravi arhivu sa odabranim objektom
hr[1]: Napravi arhivu sa odabranim objektima
hr[2]: Napravi arhivu sa odabranim objektima

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
hr: _Raspakiraj ovdje

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
hr[0]: Raspakiraj odabranu arhivu ovdje
hr[1]: Raspakiraj odabrane arhive ovdje
hr[2]: Raspakiraj odabrane arhive ovdje
