Thunar Plugins - en to hu translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
hu: Válasszon archívumkezelőt

en: _Cancel
hu: _Mégse

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
hu: Válassza ki az előnyben részesített archívumkezelőt
    az elérhető alkalmazások alábbi listájából:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
hu: Nem található megfelelő archívumkezelő

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
hu: A fájlok kibontása meghiúsult

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
hu: Az archívum létrehozása meghiúsult

en: Extract _Here
hu: Kibontás i_de

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
hu[0]: A kiválasztott archívum kibontása az aktuális mappába
hu[1]: A kiválasztott archívumok kibontása az aktuális mappába

en: _Extract To...
hu: _Kibontás máshova…

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
hu[0]: A kijelölt archívum kibontása
hu[1]: A kijelölt archívumok kibontása

en: Cr_eate Archive...
hu: Archí_vum létrehozása…

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
hu[0]: Archívum létrehozása a kiválasztott objektumból
hu[1]: Archívum létrehozása a kiválasztott objektumokból

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
hu: Kibontás id_e

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
hu[0]: A kiválasztott archívum kibontása ide
hu[1]: A kiválasztott archívumok kibontása ide
