Thunar Plugins - en to hy_AM translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
hy_AM: Ընտրել պահոցային կառավարիչ

en: _Cancel
hy_AM: _Չեղարկել

en: _OK
hy_AM: _Բարի

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
hy_AM: Ընտրէք պահոցային կառավարիչ
    ներքեւում առկայ յաւելուածների ցուցակից։

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
hy_AM: Համապատասխան պահոցային կառավարիչ չկայ

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
hy_AM: Չյաջողուեց հանել նիշերը

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
hy_AM: Չյաջողուեց ստեղծել պահոց

en: Extract _Here
hy_AM: Արտածել _այստեղ

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
hy_AM[0]: Բացել ընտրուած պահոցը ընթացիկ պանակում
hy_AM[1]: Բացել ընտրուած պահոցները ընթացիկ պանակում

en: _Extract To...
hy_AM: _Արտածել․․․

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
hy_AM[0]: Բացել ընտրուած պահոցը
hy_AM[1]: Բացել ընտրուած պահոցները

en: Cr_eate Archive...
hy_AM: Նո_ր պահոց․․․

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
hy_AM[0]: Ստեղծել նոր պահոց ընտրուած տարրով
hy_AM[1]: Ստեղծել նոր պահոց ընտրուած տարրերով

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
hy_AM: _Արտածել այստեղ

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
hy_AM[0]: Արտածել ընտրուած պահոցն այստեղ
hy_AM[1]: Արտածել ընտրուած պահոցներն այստեղ
