Thunar Plugins - en to ie translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
ie: Selecter un gerente de archives

en: _Cancel
ie: A_nullar

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
ie: Ples selecter vor preferet gerente de archives
    ex li liste de applicationes ad-bass:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
ie: Null supportat gerentes de archives es trovat

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
ie: Ne posset extraher files

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
ie: Ne posset crear un archive

en: Extract _Here
ie: Extraher _ad ci

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
ie[0]: Extraher li selectet archive ad actual fólder
ie[1]: Extraher li selectet archives ad actual fólder

en: _Extract To...
ie: _Extraher a...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
ie[0]: Extraher li selectet archive
ie[1]: Extraher li selectet archives

en: Cr_eate Archive...
ie: Cr_ear un archive...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
ie[0]: Crear un archive con li selectet object
ie[1]: Crear un archive con li selectet objectes

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
ie: _Extraher ad ci

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
ie[0]: Extraher li selectet archive ad ci
ie[1]: Extraher li selectet archives ad ci
