Thunar Plugins - en to kk translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
kk: Архивтер басқарушысын таңдаңыз

en: _Cancel
kk: Ба_с тарту

en: _OK
kk: _ОК

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
kk: Өзіңіздің таңдамалы архивтерді басқару
    қолданбасын төмендегі тізімнен таңдаңыз:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
kk: Сәйкес архивтерді басқару қолданбасы табылмады

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
kk: Файлдарды тарқату сәтсіз аяқталды

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
kk: Архивті жасау сәтсіз аяқталды

en: Extract _Here
kk: Осын_да тарқату

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
kk[0]: Ерекшеленген архивт(ерд)і ағымдағы бумаға тарқату
kk[1]: Ерекшеленген архивт(ерд)і ағымдағы бумаға тарқату

en: _Extract To...
kk: Қ_айда тарқату...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
kk[0]: Ерекшеленген архивті тарқату
kk[1]: Ерекшеленген архивті тарқату

en: Cr_eate Archive...
kk: Ар_хивті жасау...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
kk[0]: Ерекшеленген нәрсе(лер)ден архивті жасау
kk[1]: Ерекшеленген нәрсе(лер)ден архивті жасау

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
kk: Осында _тарқату

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
kk[0]: Ерекшеленген архивт(ерд)і осында тарқату
kk[1]: Ерекшеленген архивт(ерд)і осында тарқату
