Thunar Plugins - en to lt translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
lt: Pasirinkite archyvų tvarkytuvę

en: _Cancel
lt: _Atsisakyti

en: _OK
lt: _Gerai

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
lt: Iš šio sąrašo pasirinkite pageidaujamą 
    archyvų tvarkytuvę:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
lt: Tinkama archyvų tvarkytuvė nerasta

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
lt: Failų išarchyvuoti nepavyko

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
lt: Sukurti archyvo nepavyko

en: Extract _Here
lt: Iš_archyvuoti čia

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
lt[0]: Išarchyvuoti pasirinktą archyvą šiame aplanke
lt[1]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus šiame aplanke
lt[2]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus šiame aplanke
lt[3]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus šiame aplanke

en: _Extract To...
lt: _Išarchyvuoti į...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
lt[0]: Išarchyvuoti pasirinktą archyvą
lt[1]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus
lt[2]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus
lt[3]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus

en: Cr_eate Archive...
lt: _Sukurti archyvą...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
lt[0]: Sukurti suglaudintą archyvą iš pažymėtų objektų
lt[1]: Sukurti archyvą iš pažymėtų objektų
lt[2]: Sukurti archyvą iš pažymėtų objektų
lt[3]: Sukurti archyvą iš pažymėtų objektų

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
lt: Iš_archyvuoti čia

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
lt[0]: Išarchyvuoti pasirinktą archyvą šiame aplanke
lt[1]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus šiame aplanke
lt[2]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus šiame aplanke
lt[3]: Išarchyvuoti pasirinktus archyvus šiame aplanke
