Thunar Plugins - en to ms translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
ms: Pilih pengurus arkib

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _OK
ms: OK

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
ms: Sila pilih pengurus arkib kegemaran anda
    dari senarai aplikasi tersedia di bawah:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
ms: Tiada pengurus arkib yang sesuai ditemui

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
ms: Gagal mengekstrak fail

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
ms: Gagal mencipta arkib

en: Extract _Here
ms: Ekstrak _Di Sini

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
ms[0]: Ekstrak arkib terpilih dalam folder semasa

en: _Extract To...
ms: _Ekstrak Ke...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
ms[0]: Ekstrak ke arkib terpilih

en: Cr_eate Archive...
ms: C_ipta Arkib...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
ms[0]: Cipta arkib dengan objek terpilih

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
ms: _Ekstrak di sini

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
ms[0]: Ekstrak arkib terpilih di sini
