Thunar Plugins - en to nb translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
nb: Velg en arkiveringsbehandler

en: _Cancel
nb: _Avbryt

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
nb: Velg din foretrukne arkiveringsbehandler fra
    listen over tilgjengelige programmer under:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
nb: Fant ingen passende arkiveringsbehandlere

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
nb: Klarte ikke pakke ut filer

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
nb: Klarte ikke lage arkiv

en: Extract _Here
nb: Pakk ut _her

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
nb[0]: Pakk ut valgt arkiv i gjeldende mappe
nb[1]: Pakk ut valgte arkiv i gjeldende mappe

en: _Extract To...
nb: _Pakk ut til ...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
nb[0]: Pakk ut valgt arkiv
nb[1]: Pakk ut valgte arkiv

en: Cr_eate Archive...
nb: _Lag arkiv ...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
nb[0]: Lag et arkiv med valgt element
nb[1]: Lag et arkiv med valgte elementer

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
nb: _Pakk ut her

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
nb[0]: Pakk ut valgt arkiv her
nb[1]: Pakk ut valgte arkiv her
