Thunar Plugins - en to nl translation catalogue (15 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
nl: Kies een archiefbeheerder

en: _Cancel
nl: _Afbreken

en: _OK
nl: _Oké

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
nl: Kies a.u.b. de archiefbeheerder van uw voorkeur
    uit de onderstaande lijst van beschikbare toepassingen:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
nl: Geen geschikte archiefbeheerder gevonden

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
nl: Kon geen bestanden uitpakken

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
nl: Kon geen archiefbestand maken

en: Extract _Here
nl: _Hier uitpakken

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
nl[0]: Pak het geselecteerde archiefbestand uit in de huidige map
nl[1]: Pak de gekozen archiefbestanden uit in de huidige map

en: _Extract To...
nl: _Uitpakken naar...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
nl[0]: Pak het geselecteerde archiefbestand uit
nl[1]: Pak de gekozen archiefbestanden uit

en: Cr_eate Archive...
nl: _Maak archiefbestand...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
nl[0]: Maak een archiefbestand met daarin het geselecteerde object
nl[1]: Maak een archiefbestand met daarin de gekozen objecten

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
nl: _Hier uitpakken

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
nl[0]: Pak het geselecteerde archiefbestand hier uit
nl[1]: Pak de gekozen archiefbestanden hier uit
