Thunar Plugins - en to nn translation catalogue (14 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
nn: Vel ein arkivhandsamar

en: _Cancel
nn: _Avbryt

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
nn: Vel den arkivhandsamaren du helst vil ha
    frå lista med tilgjengelege program under:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
nn: Fann ingen passande arkivhandsamar

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
nn: Klarte ikkje å pakka ut filene

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
nn: Klarte ikkje å oppretta arkivet

en: Extract _Here
nn: Pakk ut _her

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
nn[0]: Pakk ut det valde arkivet i denne mappa
nn[1]: Pakk ut dei valde arkiva i denne mappa

en: _Extract To...
nn: _Pakk ut til …

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
nn[0]: Pakk ut det valde arkivet
nn[1]: Pakk ut dei valde arkiva

en: Cr_eate Archive...
nn: _Opprett arkiv …

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
nn[0]: Opprett arkiv med det valde objektet
nn[1]: Opprett arkiv med dei valde objekta

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
nn: _Pakk ut her

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
nn[0]: Pakk ut det valde arkivet her
nn[1]: Pakk ut dei valde arkiva her
