Thunar Plugins - en to pa translation catalogue (13 entries)

note: prepare the dialog to query the preferred archiver for the user
en: Select an archive manager
pa: ਇੱਕ ਆਰਚੀਵ ਮੈਨੇਜਰ ਚੁਣੋز

note: add the header label
en: Please select your preferred archive manager
    from the list of available applications below:
pa: ਆਪਣੀ ਪਸੰਦ ਦਾ ਆਰਚੀਵ ਮੈਨੇਜਰ ਹੇਠ ਦਿੱਤੀ ਉਪਲੱਬਧ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਣ ਦੀ ਲਿਸਟ ਤੋਂ ਚੁਣੋ:

note: tell the user that we cannot handle the specified mime types
en: No suitable archive manager found
pa: ਕੋਈ ਢੁੱਕਵਾਂ ਆਰਚੀਵ ਮੈਨੇਜਰ ਨਹੀਂ ਮਿਲਿਆ

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to extract files
pa: ਫਾਇਲਾਂ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

note: execute the action associated with the menu item
en: Failed to create archive
pa: ਆਰਚੀਵ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Extract _Here
pa: ਇੱਥੇ ਖੋਲ੍ਹੋ(_H)

en: Extract the selected archive in the current folder | Extract the selected archives in the current folder
pa[0]: ਚੁਣੇ ਆਰਚੀਵ ਨੂੰ ਮੌਜੂਦਾ ਫੋਲਡਰ 'ਚ ਖੋਲ੍ਹੋ
pa[1]: ਚੁਣੇ ਆਰਚੀਵ ਮੌਜੂਦਾ ਫੋਲਡਰ 'ਚ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: _Extract To...
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ(_E)...

en: Extract the selected archive | Extract the selected archives
pa[0]: ਚੁਣਿਆ ਆਰਚੀਵ ਖੋਲ੍ਹੋ
pa[1]: ਚੁਣੇ ਆਰਚੀਵ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Cr_eate Archive...
pa: ਆਰਚੀਵ ਬਣਾਓ(_e)...

en: Create an archive with the selected object | Create an archive with the selected objects
pa[0]: ਚੁਣੇ ਆਬਜੈਕਟ ਨਾਲ ਇੱਕ ਆਰਚੀਵ ਬਣਾਓ
pa[1]: ਚੁਣੇ ਆਬਜੈਕਟਾਂ ਨਾਲ ਇੱਕ ਆਰਚੀਵ ਬਣਾਓ

note: TRANSLATORS: This is the label of the Drag'n'Drop "Extract here" menu item
en: _Extract here
pa: ਇੱਥੇ ਖੋਲ੍ਹੋ(_E)

en: Extract the selected archive here | Extract the selected archives here
pa[0]: ਚੁਣਿਆ ਆਰਚੀਵ ਇੱਥੇ ਖੋਲ੍ਹੋ
pa[1]: ਚੁਣੇ ਆਰਚੀਵ ਇੱਥੇ ਖੋਲ੍ਹੋ
